Agenda JUMicaties JUoviHciaal Tlieums ^Binnenland £uchtoaact JlechtswJken £and* en Jxiin&auux JCeck School £aatste Betichten Stad en Omgeving Wzec&ezicht N.V. Handel Mij. „De Veluwe" BERGEN. HEILOO. NOORDSCHARWOUDE. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. DE „GRAF ZEPPELIN". Kamer t.z.t. in het licht zal stellen Der re geering is geadviseerd om in Landsmeer zoo mogelijk 60 millioen eieren in kalkputten te bewaren, aangezien de kalkeieren op een lijn zijn te stellen met versche eieren. DE OVERSTROOMDE GEBIEDEN IN CHINA. GROOTE BRAND TE NEW YORK. Overzicht. LICHT OP! Zaterdag 23 April. 7.30 Uur, Cinema Americain: De Zigeu nerbarones (operette); voor eiken leeftijd. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: 1 Het geheimzinnige masker (sens.); 2. Zwendelaars (sens.); boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Warum lachelst du, Mona Lisa (rom.); voor eiken leeftijd. 8 uur. Harmonie, opvoering Wij willen niet, anti-oorlogsspel, voor het Dienstweige- rings-actie-comité. Zondag 24 April. 2 uur, Harmonie, opvoering Wij willen niet, anti-oorlogsspel, voor het Dienstwei- gerings-actie-comité. In Cinema Americain van 2 uur n.m. af doorloopende voorstelling van De Zigeuner barones (operette); voor eiken leeftijd. In Alkmaarsch Bioscoop-Theater van 2 uur nam. af doorloopende voorstelling van 1. Het geheimzinnige masker (sens.); 2. Zwendelaars (sens.); boven 14 jaar. In Victoria-Theater van 2 uur nam. af doorloopende voorstelling van Warum lachelst du, Mona Lisa (rom.); voor eiken leeftijd. 7.30 uur, bioscoop Harmonie, hoofdnum mer Feestredenaar op bestelling (hum.), hoofdrol Willy Forst; voor eiken leeftijd. DRANKWET. (Staatsblad 1931, nr. 476) Ingekomen zijn de volgende verzoeken van C Ranzijn en K. Groot, beiden alhier, om een tapvergunning, resp. in de perceelen Luttik Oudorp nr. 91 en Peperstraat nr. 1, en van C. N. Swager, alhier, om een slijt- vergunning in het perceel Nieuwesloot nr. 81. Binnen twee weken na dagteekening de zer kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het verleenen van dit verlof indienen. Alkmaar. 23 April 1932. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. DRANKWET. (Staatsblad 1931, nr. 476) Heden is ingekomen een verzoek van J. A. tvcgaars, alhier, om een verlof B. verlof voor den verkoop uitsluitend van alcohol vrijen drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel Luttik Oudorp nr. 40. Binnen twee weken na dagteekening de zer kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het verleenen van deze vergunningen in dienen. Alkmaar. 23 April 1932. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WENDELAAR. Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris, motie neergelegde denkbeeld van een staats- circulatiebank. Er is hierna vrij uitvoerig gerepliceerd zender dat daarbij nieuwe denkbeelden wer den te berde gebracht 'en daarop werd tot behandeling van de drie artikelen en de door den heer Van der Waerden (s.d.a.p.) voorge stelde amendementen overgegaan. Het amen dement om de Bank te verplichten haar re serve niet, gelijk het regeeringsvoorstel wil de, tot acht millioen doch tot drie millioen terug te brengen, waardoor het te dekken verlies zooveel kleiner wordt, werd door de Kamer aangenomen met 44 tegen 10 stem men. Een tweede amendement van den heer v d. Waerden op hetzelfde art. 1, strekkende om uitdrukkelijk in de wet te bepalen, dat de schuld van den Staat vervalt, wanneer de Nederlandsche Bank geen circulatiebank meer mocht zijn, werd verworpen met 31 tegen 23 stemmen, hoewel de minister zich aanvankelijk er niet sterk tegen verzet had. Over het laatste amendement van den heer Van der Waerden, strekkende om den aan deelhouders niet, gelijk de regeering voor- steld, na de gebruikelijke uitkeeringen bij de winstverdeeling ten minste vijf percent te verzekeren doch niet meer dan 3V? percent gaf aanleiding tot een onrustig en verward debat. De minister betoogde uitvoerig, dat feite lijk daardoor de staat in een slechter con ditie zou komen en becijferde dit den voor steller voor, daartegenover zetten de heeren v. d. Waerden en Oud (v.d.) uiteen, dat den aandeelhouders niet meer zou worden uit gekeerd dan waarop zij volgens het octrooi recht zouden hebben. De minder vriendelijke woorden over de credietvaardigheid van de Bank, zoo 't wetsontwerp mocht komen te vallen geven aanleiding tot onvriendelijke in terrupties, o.a. van de zijde van den heer Heemskerk (a.r.), doch ten slotte is alles ge gaan naar den zin der regeering, met 32 te gen 23 stemmen is het amendement-Van der Waerden verworpen, met 34 tegen 23 stem men is het ontwerp goedgekeurd De Kamer is daarop tot Dinsdag uiteen gegaan. De Berger Revue- en Operette Club geeft morgenavond in „de Rustende Jager" een uitvoering van de „Geisha" een zeer aardige operette met keurige costumes en een leuken inhoud. De directeur, de heer Joh. Gerritsen, die voor den A. O. O. V. deze operette leidde, waarborgt een pracht uitvoering. De regie berust bij den heer R. Vóórhaar. Een 20 rollen komen, naast een koor van Japanners en soldaten in deze operette voor. Het is dan ook te hopen, dat de club, die het heeft aan gedurfd met deze kostbare operette naar vo ren te komen, het gewenschte succes krijgt te boeken. Zooals de voorzitter Woensdagavond op de uitvoering van den Berger Kunstkring reeds mededeelde, heeft zich in Alkmaar, op advies van Mr. Wendelaar een comité ge vormd om Eduard Verkade in een jubileum voorstelling van „De Duivel" van Molnar te huldigen. Aangezien de Berger Kunstkring aanvan kelijk voornemens was ook deze voorstelling in Bergen te geven (door omstandigheden moest hiervan worden afgezien) besloot het bestuur van den kring de leden 20 reduc tie op den toegangsprijs te verleenen. Reeds een veertig leden gaven zich hier voor op. Op verzoek van vele leden, die even eens gaarne deze bijzondere voorstelling, waarin men Verkade in zijn best gespeelde rol kan bewonderen, willen bijwonen, doch geen zekerheid hebben na afloop vervoergele- genheid te vinden, besloot het bestuur leden die kaarten voor de voorstelling nemen, gra tis in de gelegenheid te stellen van een ex tra bus gebruik te maken. De bus vertrekt Vrijdag 29 April (den avond van de voor stelling) om 7.30 uur vanaf de standplaats Stationsstraat en rijdt de bezoekers recht streeks naar „Het Gulden Vlies in Alkmaar waar de voorstelling plaats heeft. Na afloop worden zij van den schouwburg weer naar de Stationsstraat in Bergen gebracht. Leden- deelnemers geven zich voor kaarten op aan mevr. Blok-v. Wachem. Het bestuur zorgt ook voor de plaatsbespreking. Door notaris P. C. J. van Toorneburgh te Alkmaar werd Donderdagavond verkocht een woonhuis aan den Stationsweg, groot 4 aren, behoorend tot de nalatenschap van den heer J. van Heijningen. Kooper was de heer M. F. van Overbeek te Oud-Beierland voor slechts 3100. Het huis met grond bracht 10 jaar geleden 6000 op. De opbrengst van de Emmabloemeollec- te ten bate van de t.b.c.-bestrijding van het Witte Kruis heeft in deze gemeente 50.86K opgebracht. HET CONFLICT IN HET VEEN- BEDRIJF. De staking in de Overijsselsche venen zoo goed als geëindigd. Door het besluit van de modern-georgani- seerden, om weer aan het werk te gaan, is de staking in de Overijselsche venen zoo goed als geëindigd. Donderdag was een groot deel van de ar beiders van de confessioneele bonden reeds aan den arbeid gegaan. Slechts een vrij klein aantal arbeiders, aangesloten bij de lande lijke federatie van lana-, tuin- en veearbei- ders blijft nog in staking. Vermoedelijk zal nu het voorstel van den rijksbemiddelaar worden aanvaard. VERKEERSONGEVALLEN. Aan de gevolgen overleden. De 61-jarige vrouw, die Dinsdagmiddag te Amsterdam door de tram een been werd afgereden, is gister in het O. L. V.-gasthuis aan de gevolgen van dit ongeluk overleden. KORTE BERICHTEN. Onbekende daders zijn binnengedron gen in een schoenwinkel in de Damstraat te Amsterdam en hebben daar twee cassa's opengebroken. Ontvreemd werd een bedrag van 726. Te 's-Gravenhage is op 56-jarigen leef tijd dr. K. J. Pen overleden, privaatdocent in de geschiedenis van de nieuwere wijsbegeerte te Amsterdam en leeraar aan het eerste Haagsche gymnasium. Het uitgaande vliegtuig de Havik is gister te Athene aangekomen. Het thuiskeerende vliegtuig de Ekster is gister te Rome aangekomen en wordt heden om drie uur op Schiphol verwacht. Weer op de thuisreis. De Hamburg-Amerika Lijn deelt mede, dat het luchtschip „Graf Zeppelin" in den afge- loopen nacht om 1.30 M.E.T. uit Pernam- buco is gestart om van zijn derde reis van dit jaar naar Zuid-Amerika naar Friedrichs- hafen terug te keeren. Vanmorgen tegen 8.30 M.E.T bevond het luchtschip zich nabij het eiland Rocas ongeveer 300 zeemijlen ten Noordoosten van Pernambuco. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Zitting van Vrijdag 22 April. Schriftelijke vonnissen. Rijn Willem W„ schipper, Alphen a.d. Rijn, overtreding artikel 473 strafrecht, 20 boete of 10 dagen. Adriana V., logementhoudster, Alkmaar, overtreding drankwet, vrijgesproken. CURSUS LANDBOUWHUISHOUD- ONDERWIJS. Wij vestigen de aandacht op eene op roeping van leerlingen voor een nieu wen vijfjarigen cursus in Juni te begin nen en w ekken gaarne tot deelname op, gezien de goede resultaten van het Landbouwhuishoudonderw ijs met deze algemeen goed bekende en doelmatige cursussen. HET PLUIMVF.EHOUDERSBEDRIJF IN NOORD-HOLLAND. In de gisteren gehouden spoedvergadering van pluimveehouders te Landsmeer deelde de voorzitter, de heer Van Schaik mede, dat de afgevaardigde van den lip en h:j Woensdag naar Den Haag zijn geweest en met de Ka merleden Duys, v. d. Bilt, Oud, Ko-tenhorst en Bakker hebben gesproken over het ont trekken van 100 millioen eieren aan de markt. Van verscheidene zijden is deze zaak bekeken en de Kamerleden waren er tenslotte van overtuigd, dat de belangen der pluim veehouders in Noord-Holland geheel anders zijn dan in de andere provincies. Er blijkt, ver volgde spr., in den lande een algemeen ver zet te komen tegen de voorgestelde koeling van de eieren, omdat die geen voordeel zal afwerpen voor de pluimveehouders. De heer Van Schaik deelde nog mede, dat de heer Duys he; nadeel van koeling in de ïweede de be- De regeering zal spoedig een commissie be noemen voor de regeling van den steun in den vorm van bijslag per kip, in welke commissie ook een vertegenwoordiger uit Noora-Hol- land wordt aangewezen. Op een desbetreffende vraag deelde voorzitter tenslotte nog mede, dat het driifspluimvee in deze provincie reeds 1 mil lioen bedraagt, waarvan in Waterland onge veer 400,000. OOK BELGIE STRIJDT TEGEN DEN COLORADO-KEVER. De Belgische Staatscourant bevat een be sluit van den minister van landbouw, waar bij de invoer van aardappelen of aardappel planten, van tomaten of tomatenplanten en van aubergines slechts wordt toegestaan, in dien de zendingen vergezeld gaan van een certificaat, dat zij zijn geoogst in streken, waar geen Coloradokever wordt aangetrof fen. Voor de benoeming van een tijdelijk leeaar aan het gymnasium te Dordrecht, heb ben curatoren aanbevolen dr. J. Nat te Alk maar en den heer B. J. Katan te Amsterdam. De inwijding van de nieuwe O.L. school te Schagen zal plaats hebben op Maandag 2 Mei a.s. EEN GEMEENTEBESTUUR IN HET ONGELIJK GESTELD. Het bestuur van de vereeniging tot stich ting en instandhouding van een school met den bijbel te Oldekerk (Gr.) had den ge meenteraad verzocht om een bedrag van 236.71 ter vergoeding van de kosten van aangeschafte leermiddelen en van ondergor dijnen. De aanschaffing hiervan vond reeds eenige jaren geleden plaats en wel in het driejarig tijdvak 1928—1930; uit de aan het schoolbestuur, ingevolge art. 101 der lager- onderwijswet 19IK) toegekende vergoeding in de exploitatiekosten konden deze aanschaffin gen echter niet worden gefinancierd. Vandaar dat het schoolbestuur thans nog op grond van het bij art. 72 der wet bepaalde eene aan vrage indiende. De gemeenteraad wees den 25sten Sept. 1931 de aanvrage af, omdat zij dit buitengewoon recht achtte te zijn verval len door art. 101, 8e lid der wet. Tegen dat besluit kwam het schoolbestuur in beroep bij Ged. Staten. In de Donderdag gehouden vergadering van Ged. Staten hebben deze, met vernieti ging van het raadsbesluit, verklaard, dat de door het schoolbestuur gevraagde medewer king, voor zooveel deze op de ondergordijnen betrekking heeft, alsmede tot een bedrag van 99.41 K voor de aanschaffing van leermid delen alsnog behoort te worden verleend. Qe trouwe diensten, die de hond U bewijst, zijn bekend, Van evenveel bekendheid tracht „DE VELUWE" haar systeem van levering aan huis, thans ook van kruidenierswaren, meest verpakt in blik of cartonnen doozen, te maken. Is het U be kend, dat de Warenwet voor heel veel kruidenierswaren al leen de deugdelijkheid garan deert en niet de samenstelling en er met veel varen nog heel wat ongerechtigheden gebeuren, ook al wordt de Warenwet nage leefd? „DE VELUWE" verkoopt alleen eerste kwaliteiten onder eigen naam en gedeeltelijk onder andere goed bekend staande merken. Door groote omzet en organisatie kan zij U steeds versche waar garandeeren. Daarom valt onze levering aan huis steeds meer in den smaak door het groote gemak en de voordeelen, die het de huisvrou wen geeft, n.1. hooge korting of spaarbons voor luxe- en huis houdelijke artikelen. 's-Gravenhage. Scheepmakersstraat. Tel. 771850 Ongecorrigeerd. De commissie tot hulpverleening meldt uit het overstroomde gebied, in de Chineesche provincie Hoepeih, dat de toestand van de bevolking zoo treurig is geworden, dat kin deren, die, toen de nood zeer hoog steeg, door de ouders werden verkocht, thans voor niets worden weggegeven omdat men er geen geld voor kan krijgen. De herstelwerkzaamheden van de dijken maken echter flinken voortgang, zoodat men hoopt tegen het einde van Mei hiermede ge reed te kunnen zijn. Bij deze werkzaamheden zijn ruim 130.000 menschen tewerk gesteld. Vijf huizen vernield; 120 gezin nen dakloos. In den afgeloopen nacht brak in het Oos ten van New York een brand uit, die zich spoedig tot een grooten brand ontwikkelde Het vuur nam zulk een omvang aan, dat 5 huizen werden vernield, waardoor 120 ge zinnat geheel dakloos zijn geworden. Een groot aantal personen liep brandwonden op, 10 brandweerlieden moesten met voor een deel ernstige verwondingen naar het zieken huis worden overgebracht, m.kater WAT HET GEORGANISEERD OVERLEG HEEFT BESLOTEN. Gisteravond vergaderde bet G. O. onder voorzitterschap van wethonder Van Slingerland. Naar wij vernemen is met meerder heid van stemmen besloten B. en W. te adviseeren voor de eerstvolgende 3 jaren ingaande 1 Mei a.s. een korting van 4.2 procent op de loonen en salaris sen toe te passen nadat eerst 700 van elk dezer inkomens voor korting bniten beschouwing is gelaten. Bij deze rege ling wordt b.v. op een inkomen van 6000.3.7 korting toegepast. Over het algemeen schijnt dit op een korting van engeveer 3 procent van het totale loon- en salarisbedrag neer te komen. Hedenmorgen vergaderden B. en W. die besloten dienovereenkomstig aan den raad te adviseeren. -•'? DE RONDVLUCHT OVER NEDERLAND. Wij hebben gisteren vrij uitvoerig de plannen meegedeeld van Alcmaria V. V. V., die een z.g. herkenningswedstrijd organiseert ter gelegenheid van de rond vlucht over Nederland. Helaas is dat bericht gedeeltelijk on gecorrigeerd in de krant gekomen, zoo dat wij genoodzaakt zijn, hier enkele aanvullingen te geven. Er worden niet 10 a 12 prijzen, maar 20 tot 25 prijzen beschikbaar gesteld. Onder deze zijn drie tribuneplaatsen en zeven paddockplaatsen voor de motor races op 22 Mei a.s., terwijl de doozen chocolaade bestemd zijn voor de lagere prijzen. Verder moeten we de a.s. deelnemers er op attent maken, dat de tijden gecon troleerd worden naar den stand van de Waagtorenklok. Men moet dus zijn horloge gelijk zetten met de klok van onzen Waagtoren. ZEVENTIG JAAR GEHUWD. i Men schrijft ons uit Winkel: Op 27 April a.s. herdenkt het echtpaar P. Pluister te Winkel zijn zeventigjarige echt- vereeniging. De man telt 92 jaar, de vrouw 91 jaar. Beiden zijn lichamelijk nog goed gezond. De man is bovendien nog vlug ter been en kan zonder bezwaar de courant nog zonder bril lezen. Het echtpaar heeft 6 kinderen gehad, waarvan de oudste op jeugdigen leeftijd is overleden, 19 kleinkinderen en 12 achterklein kinderen. Met uitzondering van dit geval, heeft nimmer meer een sterfgeval in de fa milie plaats gevonden. De echtelieden heb ben bijna hun geheelë huwelijksleven in de gemeente Winkel gewoond, alwaar de heer Pluister, die het boerenbedrijf heeft uitge oefend, vele jaren voorzitter is geweest van den Braakpolder Als bijzonderheid diene nog, dat de oudste dochter, gehuwd met den heer P. Kistemaker Sr. te Schagen, dezen dag haar 45-jarige echtvereeniging herdenkt, terwijl haar doch ter (de oudste kleindochter) gehuwd met den heer V. Bakker, Keinsmerbrug te Zijpe, dezen dag haar 20-jarig huwelijksfeest viert. DE NED. CHR. VROUWENBOND. Gisteravond werd in gebouw „Waakt en Bidt" een openbare vergadering van den Ned. Chr. Vrouwenbond gehouden, waar dr. G. Brillenburg Wurtz sprak over het onder werp: Gevaren voor de rijpere jeugd. Maan dag volgt een uitgebreider verslag wegens gebrek aan ruimte in de krant van heden. BOTSING TUSSCHEN TWEE AUTO'S. Op den hoek Kanaaldijk—Tienenwal is gisteravond te ongeveer 6 uur een luxe-auto tegen een vrachtauto gebotst bij het achter uitrijden. De vrachtauto werd eenigszins be schadigd. De botsing is geheel aan een mis verstand te wijten. HET KOPEREN JUBILEUM VAN SINT LOUIS. Het blijkt dat men ons een oud pro gramma van het 10-jarig bestaan heeft toegezonden en dat het de bedoe ling was, dat wij de levensgeschiedenis van het corps daaruit zouden opdiepen en er wat over schrijven. De feestelijkheden althans het programma zooals wij dat gister publi ceerden zullen dus wel eenigszins anders zijn, maar omdat het programma dat thans dienst moet doen niet in ons bezit is moeten wij er maar naar raden. Tijdens de drukke werkzaamheden ter redactie, verschillende bijdragen uit het oude programma lezende waarom stuurt de secretaris ons niet een pas klaar gemaakt artikeltje? moetan wij ons tot een korte vermelding van de voornaamste bijzonderheden bepalen Wij memoreeren, dat broeder Theodo- rus in een bijdrage van den heer Willi Kohier geroemd is als de man, die met ijzeren wh, met een onmetelijk geduld en groote liefde de eerste vier jaren aan het corps al zijn vrijen tijd en zorgen besteed heeft. De heer Th. A. Koelman heeft er in zijn bijdrage „Nat tien jaren" nog op ge wezen. dat Sint Louis gevormd door zeer bekwa,me leiding mede groot ge worden is door eigen wilskracht en ge- naar waarnemingen, verricht in den morgen van 23 April. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 765.6 mM. te La Coruna. Laagste barometerstand 747.0 mM. te Lerwick. Verwachting, geldig tot den avond van 24 April: Meest matige Zuidwestelijke tot Westelijken wind; gedeeltelijk bewolkt; weinig of geen regen; weinig verandering in temperatuur. De depressie blijft stationnair, de kern ligt thans op de Noordzee. In het Kanaal ligt nog een secundaire, die hier te lande na het heldere weer betrokken weer met lage wolken geeft, daarachter stijgt de barometer en zijn de winden in kracht toegenomen. De depressie blijft opgesloten tusschen gebie den van hoogen luchtdruk in de Poolzee, Lapland en in het Zuidwesten, doch houdt nog verbinding met een depressiegebied ver der in het Westen op den Oceaan. Dit blijft oorzaak, dat de koude strooming over IJs land in het Noorden blijft en de westelijke strooming over de Britsche eilanden wellicht eenige afkoeling doch geen polaire koude zal brengen. Niettemin is met deze luchtdruk- verdeeling te rekenen met aanhouden van het bewolkte weer met nu en dan lichten regen in het westen, terwijl in centraal Europa voorjaarswarmte wordt gevonden. steund is door velen die met het corps sympathiseerden. Meer bijzonderheden, de levensge schiedenis betreffende, kunnen wij in dit oude pragramma niet ontdekken en bij gebrek aan gegevens moeten wij het dus hierbij laten. Zooals wij reeds schreven wordt Zon dag- en Maandagavond in het Gulden Vlies een jubileumconcert gegeven. CLN IR. BOND VAN SPOOR-, TRAM-, A. T. O.- EN V. GEND EN LOOS- PERSONEEL. Gister is de volgende motie aangenomen: De afdeeling Alkmaar van den Centralen Bond van Spoor-, Tram-, A.T.O. en v. Gend Loospersoneel op 22 April '32 in vergade ring bijeen; kennis genomen hebbende van het voorne men der Directie der Ned. Spoorwegen, in verband met de slechte bedrijfsuitkomsten, de loonen en salarissen met 10 pCt. te vermin deren, namelijk met 5 pCt. op 1 Juli a.s. en nog eens met 5 pCt. op 1 Oktober a.s. gehoord de besprekingen over de wijze waarop dit voornemen ter kennis van den Personeelraad werd gebracht, alsmede die over het voornemen zelf van oordeel dat er reden is zijne verbazing er over uit te spreken dat in de conferentie van 29 Maart j.1. met den Personeelraad, bij de besprekingen over bezuinigingsmaat regelen, door de Directie over dit voornemen met geen woord is gerept en op 7 Apil d.a.v. als bij verrassing aan den Personeelraad schriftelijk van bedoeld voornemen werd ken nis gegeven dat de loonpositie van het spoorwegperso neel niet afhankelijk mag zijn van de be drijfsuitkomsten en de loonen dus geen sluit post op de begrooting der Ned. Spoorwegen mogen vormen; dat voor het herstel van de geschokte financiëele positie van een gemeenschaps bedrijf als dat der Ned. Spoorwegen, loons verlaging allerminst als het geneesmiddel kan worden beschouwd; dat de Regeering, die klaarblijkelijk ook in dit geval haar invloed heeft aangewend, een onjuist gebruik van haar macht maakt; dat veeleer van ae Regeering had mogen worden verwacht, dat zij door het nemen van de daarvoor noodige maatregelen de Spoor wegen in staat zou hebben gesteld, verloren terrein terug te winnen en in het algemeen aan de concurrentie het hoofd te kunnen bieden dat de lasten van een gemeenschapsbedrijf als de Spoorwegen zijn, ook door de gemeen schap dienen te worden gedragen en deze niet ten volle op het personeel mogen worden afgewenteld; stelt vast, dat door de nalatigheid der Regeering om maatregelen als vorenbedoeld te nemen, waardooi aan de saneering van de Ned. Spoorwegen niet de noodige aandacht is besteed, de moeilijkheden ten onrechte naar het gebied van de arbeidsvoorwaarden van het personeel zijn verschoven; dat de sedert 1921 ingevoerde verslechte ringen, ook ten aanzien van de bezoldiging van het spoorwegpersoneel, nog steeds ten volle op dit personeel drukken; dat, ondanks de daling van het indexcijfer omtrent de kosten van dagelijksch levens onderhoud, door de omstandigheid in de vorige alinea genoemd de loonen en salaris sen van het Spoorwegpersoneel niet te hoog kunnen worden geacht te zijn; wijst op alle vorenaangehaalde gronden de aangekondigde loonsverlaging van het Spoorwegpersoneel af; verklaart zich met alle gepaste middelen tegen de invoering daarvan te zullen verzet ten; besluit deze motie ter kennis te brengen van het Hoofdbestuur, de Directie en den Minister van Waterstaat en te publiceeren in de pers; en gaat over tot de orde van den dag. Hedenavond voor rijwielen en motorrtftld- gen en andere voertuigen te 19 41 uur licht nrv 9

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2