FONGERS Wees niet bang om te lachen* PgpsAÜ^JvL Qemeentecadm enorme WAT KIKKER KAREL EN TUIMELTJE BELEEFDEN GEBR. PESSER, FONGERS' Agentschap: Koorstraat 43-45, Alkmaar. de toekomstige ontwikkeling van het Ameri- Vaansche geldwezen betreft. In financieele kringen hier te lande heeft het in dit verband de aandacht getrokken, dat de Nederlandsche Bank besloten heeft, over te gaan tot het terugtrekken van de gouG- voorraden, welke zij tot dusverre in de Ver. Staten had liggen. Men was geneigd, dit te beschouwen als een blijk van wantrouwen van de bank-autoriteiten hier te lande tegenover de Amerikaansche geldpolitiek. Officieus is dit uitdrukkelijk tegengespro ken, waarbij betoogd werd, dat het besluit slechts te beschouwen is als een voorzichitg- heidsmaatregel, die verband houdt met de lagemeene onzekere tijdsomstandigheden. Deze maken het ongewenscht, een belangrijk deel van den goudvoorraad der Nederland sche Bang 103 millioen van de totaal 900 millioen, in het buitenland te laten liggen. Na de ongunstige ervaringen, die de Nederlandsche Ban kheeft opgedaan met haar portefeuille in Pondenwissels wil men thans elk risico, hoe gering dit ook op zich zelf te achten is, vermijden. De in vele kringen gekoesterde verwach ting. dat binnenkort tot een stabilisatie van het Pond Sterling zou worden overgegaan, is niet vefvuld door de mededeelingen, welke ce 'Engelsche Minister van Financien ten aan zien van dit punt in zijn begrootingsredt heeft gedaan .Definitieve stabilisatie acht dc minister in de naatste toekomst nog niet mo gen. De monetaire toestand van Engelarii. hiervoor stellig ook nog te onzeker. Het is een bekend feit, dat de gunstige ontwikkeling van den Pondenkoers in den laatsten tijd voor een belangrijk deel is toe te schrijven aan het terugvloeien van buitenlandsch geld, dat in den eersten tijd na de opheffing van den gouden standaard uit Londen was terugge trokken. Op zich zelf is dit weliswaar een gunstig verschijnsel, omdat het blijkt geeft van het toenemende vertrouwen van het buitenland in de toekomst der Engelsche valuta. Deze bui- tenlandsche saldi vormen echter tegelijkertijd een bedreiging voor de stabiliteit van den wisselkoers, doordien zij te allen tijde weer teruggetrokken kunnen worden, wanneer de stemming om de een of andere reden weer mocht omslaan. Teneinde scherpe fluctuaties in den wis selkoers echter zooveel mogelijk te verhinde ren, stelt de Engelsche regeering thans de vorming van een „valuta-egalisatie-fonds" in he tvooruitzicht. Door aan- en verkoopen van buitenlandsche wissels met behulp van dit fonds dat een grondkapitaal van 150 mil lioen Pond zal hebben, eventueel door een leening op te nemen, zal een .zekere con trole op den Engelschen wisselkoers worden uitgeoefend. Wel meende minister Chamber op de vraag, of de handhavinfg van een min of meer stabielen Pondenkoers mogelijk zou zijn, geen definitief antwoord te kunnen ge ven. Het fonds zal echter stellig als een rem kunnen werken, tot dat, wanneer de thans be staande algemeene verwarring op finan cieel en economisch gebied voor rustiger ver houdingen zal hebben plaats gemaakt, tot definitieve stabilisatie door wederinvoering van den gouden standaard zal kunnen wor den overgegaan. Uiteraard heeft het feit, dat de Engelsche begrooting thans nog met een klein over schot sluit, nadat in beptembei» nog een defi cit van 74 millioen Pond Sterling was ge raamd, op de beurs een gunstigen indruk gemaakt. Intusschen verheelt men zich niet, dat Engeland er hiermede nog niet is, al ware het alleen al omdat in de begrooting in het geheel geen rekening is gehouden met de te ontvangen en de te betalen oorlogsschul den. Eerst na de a.s. conferentie te Lausanne zal blijken, of uit dezen hoofde voor het nieuwe begrootingsjaar al dan niet nieuwe eischen aan de Engelsche schatkist zullen worden gesteld, waardoor de thans gemaakte berekeningen omver geworpen zouden kunnen worden. De middelen, waarmede de Engelsche be grooting sluitend is gemaakt, geven van iNederlandsch standpunt uit bezien weinig aanleiding tot enthousiasme. Er zal o.a. een invoerrecht op buitenlandsche thee worden geheven van 4 pence per lb., waardoor de Nederlandsch-Indische thee, die in Engeland zoo'n belangrijk afzetgebied heeft, in de eer ste plaats wordt getroffen, en dit te meer, nu thee, die uit de Britsche koloniën afkomstig is, slechts met twee pence per lb., zal worden belast, waardoor het Engelsche product een aanmerkelijken voorsprong krijgt. Aan het verbruik van onze Indische thee zal dit natuurlijk niet ten goede kunnen ko men, al hoopt men in theekringen, dat de vermidering van het verbruik minder ernstig zal zijn dan zoo oppervlakkig gezien zou moeten worden gevreesd, doordat men in En geland onze thee vooral noodig heeft om te mengen. Deze overweging heeft er toe geleid, dat thee-aandeelen op de Amsterdamsche beurs door het aangekondigde Engelsche in voerrecht vrijwel niet zijn beïnvloed. Ook in de overige afdeelingen van de Am sterdamsche fondsenmarkt zijn de koers fluctuaties beperkt gebleven. De handel is feitelijk te gering, dan dat van een bepaalde stemming zou kunnen worden gesproken. De disconto-verlaging door de Nederlandsche Bank met een half percent, waardoor de lage stand van 2K is bereikt, is niet in staat geweest, de zaken ook maar eenigszins te stimuleeren. De maatregel is dan ook eerder te beschou wen als een uitvloeisel van den crisistoetand, die aanzienlijke bedragen, welke vroeger in het bedrijfsleven werden aangewend, naar de geldmarkt heeft doen vloeien, en daar een abnormale ruimte hebben doen ontstaan. Particulier disconto heeft eenigen tijd be neden 1 genoteerd, terwijl geld op prolon gatie zelfs tijdelijk tegen een half percent te verkrijgen was. Er bestaat wel een opmerkelijke tegenstel ling tusschen de ontwikkeling van de markt voor geld op korten termijn en die der kapi taalmarkt. Deze is een gevolg van het alge meen bestaande wantrouwen, waar door de neiging aanhoudt, om groote bedragen op korten termijn beschikbaar te houden, in plaats van een meer of minder aanzienlijk deel van de aanwezige middelen te gebruiken voor aankoop van beleggingswaarden. Men neemt dan genoegen met een uiterst geringe rnnto lifli.ar H--m li.-l ricirn tp Innnpil van TANMANSLAG^ Op de volgende manier kunt ge Uw tanden blinkend wit maken. DE werking van Pepsodent is tweeërleihet verwijdert den tandaanslag en polijst het glazuur, daarom maakt het de tanden zoo mooi. Tandaanslag is een kleverig laagje op de tanden en bevat bacteriën. Het absorbeert voedsel- en rookdeeltjes. Ge moet daarom dien aanslag ver wijderen. Witte tanden zijn afhankelijk van de tandpasta die U gebruikt. Pepsodent verwijdert den tandaanslag en polijst de tanden tot ze blinkend wit zijn. Koopt nog heden een tube. Het is absoluut onschadelijk. HawBmnBMEas* handelsmerk gedep. BHHBBHnanaHamssnHBH De nieuwe iiedendaagsche Anierikaansc/ie tandpasta 5001 die in dit opzicht in de laatste jaren zijn op gedaan. Toch is er in den jongsten tijd wel iets meer belangstelling voor bepaalde soorten beleggingsfondsen waar te nemen, waarbij men zich zich echter voornamelijk beperkt tot de allereerste soorten obligatiën, als hoe danig op het oogenblik eigenlijk alleen nog Nederlandshe staatsfondsen en enkele ge- meenteleeningen worden beschouwd. De nieu we Nederlandsche 5 staatsleening kon tot 10 verbeteren, en ook de andere soorten waren hooger. Daarentegen waren Indische leeningen eerder iets luier. Amsterdamsche leeningen werden gunstig beïnvloed door de voorgestelde loonsverlaging voor het ge meente-personeel; leeningen 's-Gravenhage brokkelden in koers af en ook Rotterdamsche waren aan den zwakken kant. Voor Ameri kaansche spoorwegbonds is de stemming, na de scherpe fluctuaties van de vorige week, thans weer kalmer; een herstel van beteeke- nis is echter niet ingetreden en in sommige geavllen zijn de noteeringen zelfs verder teruggeloopen. Op de aandeelenmarkt zijn de leidende fondsen Verder in koers gedaald. Aandeelen Philips konden hun koersverlies tijdelijk in halen op het bericht, dat het nieuwe Philips- Eroduct, de electrische fiets/weldra in den andel zal worden gebracht. Wel zullen deze fietsen niet in de Philipsfabrieken wor den vervaardigd, doch in de groote rijwiel- fabrieken hier te lande, maar mochten zij op gang maken, dan zullen uit de licentie-over eenkomsten toch zekere voordeelen voor Phi lips voortvloeien. Bovendien zal men zich natuurlijk niet tot de invoering van het elee trische rijwiel op de Nederlandsche markt alleen beperken. Vcor aandeelen Unilever was de ondertoon aanvankelijk nog vast, waarbij het jaarver slag nog nawerkte. Het wachten is thans weder op de jaarvergadering, waar het be stuur van Unilever mededeelingen pleegt te doen over den markttoestand en over andere punten, die in het verslag niet of slechts even zijn aangeroerd. Cultuurwaarden waren eveneens lager. Op suikeraandeelen hadden lichte schommelin gen in den suikerprijs te New York vrijwel geen invloed, evenmin als het bericht, dat in Cuba overwogen wordt, den uitvoer van sui ker te verbieden tenzij een prijs van ééndol- larcent cif Cuba is bereikt, een mededeeling, die overigens nog niet bevestigd is. Rubberaandeelen daalden nog beneden het bereikte lage niveau. De thans ingezette slui ting van ondernemingen zal zich natuurlijk eerst na eenigen tijd in de exportcijfers kun nen gaan weerspiegelen. De jaarlijksche pro ductie va ondernemingen in Ned. Indië, die gesloten zijn of spoedig zullen sluiten, wordt geraamd op ca. 18000 ton; ook van Malakka en Colombo komen berichten binnen over het sluiten van ondernemingen of beperking van tap. Verwacht wordt, dat vele ondernemingen voor goed uit de productie zullen worden ge nomen en wellicht met een ander gewas zul len worden beplant, wat het gevaar, dat bij een verbetering van den markttoestand de productie opnieuw zal worden uitgebreid, vermindert. Het zal natuurlijk jaren duren, voor het aanpassingsproces in de rubbercul tuur zich zal hebben voltrokken en weer van een eenigszins normalen toestand kan wor den gesproken. In dien tijd zuilen heel wat ondernemingen hun gronden moeten abanson- eeren en slechts die maatschappijen, die op cultuurtechnisch gebied een voorsprong heb ben, zullen zich vermoedelijk weten te hand haven. Men moge het betreuren, dat door dit proces een kapitaal van eenige honderden millioenen guldens verloren geacht moet wor den; het proces van „uitzieken" is echter o i. te verkiezen boven het kwijnende bestaan, dat de geheele rubbercultuur nu reeds sinds jaren heeft geleid. Als een van de zeer wei nige uitzonderingen, die zelfs in het laatste jaar nog met winst heeft gewerkt, noemen wij de Kali Baker, die een dividend van 4 kan uitkeeren. Aandeelen Koninklijke Petroleum zijn ver der scherp in koers gereageerd. Er hebben opnieuw geruchten geloopén over verlaging of zelfs algeheele passeering van het divi dend. Een beslissing in dezen is echter door het bestuur nog niet genomen. De toestand op de petroleummarkt is in zooverre iets ver béterd, dat in Amerika voor ruwe olie een prijsverhooging is doorgevoerd. Fiieonder volgt een overzicht van het koers verloop: Knlnniale Aku 29 1/4—25 Ned. Ford 108100; Zweedsche Lucifers Mij. 7—6 Philips 67 l/4d58 1/4; Unilever 104%—95 3/4—961/2; Alg. Exploratie 11J4—102; Kon. Petroleum 12834—1061/>; Amsterdam Rubber 34—29 3/4; Indische Rubber 141034; Kon. Ned. Stoomboot Mij. 12—9; Ned. Scheepvaart Unie 52l/>—46; Kon. Paketvaart 10034—9334; Handelsver. „Amsterdam" 158H16-- 1531/9; Javasche Cultuur 120108; Deli Batavia 96—8934 Deli Mij. 115—105; Senembah 121—1091/,. ZIJDEWIND. Dinsdag 19 dezer hield de R- K. Coöp. Boerenleenbank te Zijdewind hare jaarver gadering ten lokale van den heer J. P. Pep ping aan de Weel. Aanwezig waren met inbegrip van het be stuur 69 leden. De Directeur, de heer Andr. Dekker, open de met den Christelijken groet. Spreker rele veerde den somberen toestand en de daarmee gepaard gaande bemoeiingen van Rijk, Pro vincie en Gemeenten, terwijl ook de Boeren leenbanken niet voor moeilijkheden zijn ge spaard gebleven. Het is momenteel zeer moeilijk om het doel van Raffeisen in prak tijk te brengen of althans volledig na te streven. Er wordt veel gehaald en weinig ge bracht. Wij mogen zeggen de Boerenleen bank van Zijdewind is altijd gelukkig ge weest en is dit nog, omdat wij te juister tijd bij de Centrale zijn aangesloten. Met den wensch dat dit geluk voor onze bank moge blijven bestendigd en de vergadering weder om tot bloei zal moge strekken besloot spre ker zijn openingswoord en verzocht lezing der notulen. Nadat hieraan door clen kassier F. C. Jong was voldaan, werden de notulen onver anderd vastgesteld. Vervolgens kwamen aan de orde de reke ning en balans, beide op de convocaties af gedrukt, waarom de directeur aan hen die naar aanleiding daarvan iets hadden te vragen of inlichtingen verlangden gele genheid gaf om daarvan te doen blijken, waarop J. Bakker Jr. vroeg of op de balans voorkomende post nog te vorderen rente enkel betrof de tuinderscredieten, waar op de directeur bevestigend antwoordde. De rekening geeft in totaal aan beide zij den 348533,76. De balans gaf aan beide zijden 332106,53. Daarna werd door den kassier een uitge breid jaarverslag uitgebracht wat door de vergadering met belangstelling werd ge volgd en met applaus begroet. Hieruit zij vermeld, dat het ledental voor uitging van 274 tot 283; het aantal spaar bankboekjes waarop inlagen" werden gedaan van 501 tot 522. De spaargelden gingen te rug met 20342,60. De Voorschotten ver meerderden van 251 tot 310 posten alzoo eene vermeerdering van 59 met een kapi taalsvermeerdering van slechts 12536,61 De vermeerdering der voorschotten is in hoofdzaak te vinden in het verstrekken van tuinderscredieten in het voorjaar van 1931, zijnde 45 posten tot een bedrag van 28300. Deze voorschotten zijn verdeeld als volgt: 21 onder de gemeente Harenkarspe! tot een bedrag van 15950, 16 onder Oude Niedorp bedragende 7650, en 8 onder Nieuwe Niedorp bedragende 4700. In 1931 werd aan nieuwe voorschotten verstrekt een bedrag van 55471,76 en op voorschotten afgelost 42935,15. Voorts werd in het jaarverslag een uitge breide toelichting verstrekt, betreffende het fonds voor Bijzondere doeleinden door de Centrale gesticht alsmede betreffende den fi- nancieelen toestand, en de vAligheid van den gulden enz. Het jaarverslag besloot met de aansporing om moed te houden, overtuigd dat wederom een tijd zou aanbreken, waarop men in be rusting zou zeggen: God gaf, God nam, God zij geloofd. De directeur bracht den kassier een harte lijk dankwoord voor het keurig en zeer uit gebreid jaarverslag. Vervolgens kwam aan de orde de verkie zing van een lid van den Raad van Toe zicht, wegens periodieke aftreding en gelijk tijdig bedanken wegens vertrek door J. Wz. Dekker. De directeur herinnerde er aan dat de heer Dekker ruim 26 jaren lid van den R. v T. onzer bank is geweest en een trouwe com parant was op alle vergaderingen, wat een bewijs is geweest dat de belangen der boe renleenbank hem ter harte gingen. Spr bracht hem daarvoor een woord van dank. woord van dank. Bij eerste stemming waren de stemmen ver deeld over 20 personen, waarvan o.m. P. Burgmeyer 22, P. Klaver 8, Joh. Ruiter 7, W. Kolkman 6 en J. Stoop Wz 5. Bij tweede vrije stemming verkreeg r. Burgmeyer 34, P. Klaver 10 en W. Kolkman 9 stemmen en na herstemming tusschen de twee hoogste werd de heer P. Burgmeyer te 't Veld gekozen met 43 stemmen, tegen 25 op P. Klaver te Zijdewind en 1 blanco. Op een desbetreffende vraag van den directeur verklaarde den heer Burgtneijer zijn benoeming te aanvaarden. Daarna volgde verkiezing van twee be stuursleden, wegens periodieke aftreding van den directeur Andries Dekker te Waarland en C. de Boer, bestuurslid te 't Veld, die met respectievelijk 65 en 63 stemmen werden herkozen en beiden in dank hunne benoeming aanvaardden. Een voorstel om de winst over het jaar 1931 aan het reservekapitaal toe te voegen werd met algemeene stemmen aangenomen, alsmede een voorstel om krachtens artikel 14 der Coöperatiewet het lidmaatschap op te zeggen aan een tweetal leden, die beiden woonplaats hebben gekozen buiten den werk kring onzer instelling. KENNEMERLAND. Hoewel het voorjaar steeds meer den tijd brengt dat er veel groenten wordt aan gevoerd, ;s tot heden de aanvoer zóó klein als we in geen jaren gewoon zijn. Hiervoor zijn meerdere oorzaken. Aan de tuinen is weinig gedaan, daar zeer velen als gevolg van de starre houding der regeering, die van steun aan de tuinders in Kennemerland niets wil weten, geen loon en mest konden beste den. Tientallen hebben het bedrijf, waarin men verhongert den rug toegekeerd en trachten op andere wijze hun brood te ver dienen. En ten laatste zij het gure weer en de slechte stand der gewassen oorzaak, dat er zoo weinig komt. Gevolg was een vrij vlugge handel en be vredigende tot hcoge prijzen, behoudens de oude groenten, die meer en meer in verdruk king komt. Spinazie werd in beduidende partijen aangevoerd, zij het dan slechts 1/3 van wat er andere jaren komt. Spinazie le kwaliteit was duur, de prijzen bewogen zich tusschen de 1.20 tot 1.90 per kist (16 K.G.). Sla is nog steeds matig van kwaliteit en gezien de kwaliteit was de prijs aan den boogen kant; de noteering was 0.70 tot 1.20 per kist. De eerste postelein werd aangevoerd en was duur, n.1. 0.40 tot 0.45 per K.G. Bloemkool werd in betrek kelijk kleine kwantums aangevoerd, was schitterend mooi en eerste soort werd voor fancy-prijzen verhandeld, 25 tot 42; voor 2e soort betaalde men 10 tot 18 per 100 stuks. Rabarber (schitterend mooie kwaliteit en zware bossen) was bijzonder in trek en duur, le soort gold 16 tot 28, 2e soort 8 tot 12 per 100 bos. De aanvoer van aard- berin was uit den aard der zaak nog met groto en zal op geen stukken na zoo groot zijn als andere jaren, daar de cultuur ver minderd is en de stand niet zoo als andere jaren. Er zijn "schitterend mooie aardbeien verkocht voor 0.40 tot '0.65 en matige kwaliteit voor 0.15 tot 0.25, per doosje van 12 tot 20 stuks. Raapstelen golden 2.50 tot 4, radijs 4.50 tot 7.50, selderie en pieterselie 4.50 tot 12, prei 10 tot 20, alles per 100 bos. De koolhandel, inclusief die van spruiten en boerekool, loopt ten einde. Kool (roode, gele en witte kool) wordt voor alle prijzen verkocht, varieerend van 0.50 tot 6.50 per 100 stuks. Spruiten, meest van de klei, golden van 7.50 tot 16 per 100 K.G. Witlof, mooie kwaliteit (althans mooi voor den tijd van 't jaar) was duurder dan de vorige week, met een noteering van 10 tot 25 per 100 K.G. De aanvoer van de overige groenten, als uien, rapen en bieten had weinig te beteekenen. OUDKARSPEL. Vergadering van den raad der gemeente Oudkarspel op Donderdag 21 April 1932, nam. 7.30 uur. Aanwezig alle leden. Mededeelingen. De voorzitter deelde mede, dat volgens mededeeling van den Minister van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen de verschul digde bijdrage in de kosten der R. H. B School te Alkmaar voor het jaar 1931 be draagt 648.84. Volgens mededeeling van den Directeur van den Rijksdienst der werkloosheidsverze kering en arbeidsbemiddeling over het 2e kwartaal 1931 is als extra subsidie in de crisisregeling, ten behoeve van de werklo zenkassen verschuldigd 72.44. Waar nog zeer weinig arbeiders georga niseerd zijn, gaan deze gelden naar andere plaatsen. Gedeputeerde Staten dezer provincie dee- «mmmmmn PPIJ3DAUN6 1932 FONGERS KWALITEIT FONGERS GARANTIE COMBLEET MET VRUWIEA BANOREM. BAGAGEDRAGER EN KETTINGTROMMEL len mede, dat de Minister van Binnenland- sche zaken bezwaar blijft maken tegen loon- toeslagen bij plaatsing van werkloozen bij land- en tuinbouwers, met steun uit de ge meentekas. Kerkvoogden der Ned. Herv. Gemeente berichten, dat het college van notabelen ach heeft vereenigd met het voorstel inzake de voorwaarden, waarmede aan de gemeente recht van overpad naar de algemeene be graafplaats wordt verleend. Deze stukken werden voor kennisgevinf aangenomen. Ingekomen stukken. Brief van den Minister van Binnenland- sche Zaken en Landbouw het subsidieerea van werkverschaffingen. Deze was reeds eerder behandeld en voor kennisgeving aangenomen. B. en W. stelden dit nogmaals aan de orde en wilden een en ander niet voor kennisge ving aannemen, waar in deze gemeente voor de arbeiders voorwaarden en loonen hetzelf de zijn als in 't Staatsboschbeheer waar ver schillende naburige gemeenten de werkloozen tewerk stellen. In plattelandsgemeenten is het soms zeer moeilijk productief werk te hebben. In groote gemeenten is daar eerder gelegenheid toe. Aan alle voorwaarden, gesteld door den Mi nister, vervolgde spreker, werd voldaan, waarom B. en W. voorstellen nogmaals sub sidie voor de werkverschaffing aan te vra gen. Aldus besloten. Voorstellen van B. en W. betref- fende Steunverleening werkloon arbeiders in het land- en tuin- bedrijf. B. en W. stelden voor deze net als in St. Pancras, Broek op Langendiik en Zuid- scharwoude te stellen. Waar dit door den Minister is goedgekeurd, zal dit hier ook zoo zijn. Deze steunregeling is reeds meermalen in ons blad opgenomen. De regeling zal 25 April in werking tre den. De arbeiders zullen 2 maal per dag moeten stempelen, 's morgens om een uur of tien, 's middags om half drie. Het loon is te laag werd hier beweerd, doch in St. Pancras en Zuidscharwoude zijn reeds over de 100 georganiseerden. B. en W. kunnen het niet laten nogmaals op aansluiting aan te dringen. De georgani seerde arbeider hoeft dan niet meer te vra gen. Ze krijgen steun waar ze recht op heb- ben. Deze steun kan dan met Dec. ingaan voor 13 weken. Wethouder Bakker wenschte hierover nog iets te zeggen. In B. en W. zeide hij, heb ik mij met deze steunregeling vereenigd, hoewel deze mij niet kan bevredigen. Als socialist kan ik het niet anders zién. Bij deze regeling zal „Schraalhans" keuken meester zijn. Doch waar het in alle andere gemeenten zoo is, kan het niet hooger. Dan keurt de minister het toch niet goed. Liever zag ik de tuinbouwarbeiders met steun van de gemeente bij de tuinbouwers geplaatst, doch dit wordt niet toegestaan. Aldus besloten. Het verleonen van een crediet voor het aanschaffen van een schrijfmachine. Deze machine zal 400 moeten kosten. Mr. Eecen vroeg of de firma welke de nieuwe machine levert de oude inruilt De voorzitter antwoordde hierop, aan den voor weinig animo was en gezien de verwis seling van personeel het wel gemakkelijk was dit op de oude machine eerst te laten werken tot men goed met een schrijfmachine om kan gaan. Aldus besloten. Rondvraag. De heer Bommer vroeg hoe het met den steun aan de tuinbouwers moet gaan, nu deze de eerste credietuitkeering hebben ont vangen. Mag de commissie hiermede door gaan. De voorzitter antwoordde heirop, aan den heer Kaan een schrijven te hebben gezonden en hierin de regeling te hebben vastgelegd. Wanneer deze de commissieleden hierom trent nog niet heeft ingelicht heeft hij niet aan zijn plicht voldaan. Daarna sluiting. 223. Je hebt me uitgelachen hè Tuimeltje en je hebt mijn pruim opgegeten nietwaar? Daar zul je voor boeten, riep kikker Karei en op Tuimeltje toegaande gaf hij hem met zijn groote vuisten een stomp en daar ging Tuimeltje, hol derdebolder voorover het water in. Lieve Kareltje help me er uit, ik zale je alles geven, wat ie maar wilt, smeekte Tuimeltje, maar kikker Karei riep alle torretjes bijeen, die maar in den omtrek waren en liet Tuimeltje in het water lomUln?eiti-e dre?f 'uist boven water, hij slikte al lemaal water m en had het erg benauwd. De torretjes, ie eerst ge achen hadden, kregen medelijden met hem en r J i.n11 bolden weg om een reddingsboei te halen, Groote dikke visschen zwommen rond om hem heen en het was alsof die beesten hem uitlachten, als ze hun kop boven water hielden. Tuimeltje had hun graag iets willen doen, maar had geen tijd daarvoor, want bijna verdronk ie. I

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6