Agenda Amstezdamsche Jimcs flzauutciaal Tlieuws JCetk Schooi ^Boeken Bucgetüjke Stand Stad en Omgeving. WeetAecidit ».v. f Woensdag 27 April. 7.30 uur, Cinema Americain: De Zigeu- nerbarones (operette); voor eiken leeftijd. 7.30 uur, AlkmaarsCh Bioscoop-Theater: 1. Het geheimzinnige masker (sens.), 2. Zwendelaars (sens.); boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Warum lachelst du, Mona Lisa (rom.); voor eiken leeftijd. 8 uur, Harmonie, 127e uitvoering Toon kunst en Alkmaarsch Strijkorkest. 8 uur, dancing Harmonie, verg. Vereeni- ging voor Ziekenhuisverpleging. 8.15 uur, De Unie, alg. ledenvergadering Centr. Genootschap Vacantiekolonies. Donderdag 28 April. 7.30 uur, Cinema Americain: De Zigeu nerbarones (operette)voor eiken leeftijd. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: 1. Het geheimzinnige masker (sens.), 2. Zwendelaars (sens); boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Warum lachelst du, Mona Lisa (rom.); voor eiken leeftijd. 8 uur, 't C Vlies, chr. soc. verbond Patrimonium, er ds. von Meijenfeldt. 7.45 uur, Haiinonie, bridgewedstrijd. 8 uur De Rustende Jager te Bergen, con cert. NA DERTIEN JAAR UIT GEVANGENSCHAP TERUG. Een tragedie uit den oorlogstijd. Volgens een mededeeling van de Rijksver- eeniging van vroegere krijgsgevangenen is de door de Franschen naar Cayenne gezon den Duitsche deelnemer aan den oorlog, Al- fons Paul Schwarz dezer dagen na een ge vangenschap van dertien jaar in Duitsch- land teruggekeerd. Het is aan de jarenlange bemoeiingen van den Duitschen ambassadeur te Parijs, de ge noemde Vereeniging en in het bijzonder aan het werk van Prof. Dr. Grimm uit Essen te danken, dat thans een der grootste tragediën van den wereldoorlog ten einde is gebracht Schwarz werd in 1921 door den Krijgsraad te Chalons tot levenslange verbanning naar het Duivelseiland veroordeeld. Op 9 Maart j.1. werd hij doqr den president der Fransche republiek begenadigd. Op 2 April arriveerde hij te Paramaribo, vanwaar hij door bemid deling van den Duitschen consul naar Duitschiand kon reizen. De Rijksvereeniging van vroegere krijgsge vangenen deelt in verband hiermede mee, daf alle geruchten omtrent het vasthouden van nog meer gevangenen door Frankrijk onjuist zijn. MERKWAARDIG NATUUR VERSCHIJNSEL BOVEN ASSUNCION. Een paniek heeft zich gisteren van een deel van de bevolking van Assuncion, de hoofd stad van Paraguay, meester gemaakt, toetj de hemel zich plotseling bloedrood kleurde. "De menschen liepen angstig in de straten te hoop en de wildste geruchten en meest fantastische verhalen deden de ronde. Duizenden geloof den, dat het einde der wereld gekomen was en haastten zich naar de kerken, die weldra overvuld waren en waar de priesters de groot ste moeite hadden om de opgewonden menigte tot bedaren te brengen en gerust te stellen. Van meteorologische zijde is direct een on derzoek ingesteld, doch de oorzaak van het merkwaardige natuurverschijnsel is nog niet bekend. Men neemt echter aan, dat het in verband staat met de jongste vulkanische uit barstingen. Het zouden bijvoorbeeld op groote hoogste drijvende aschwolken kunnen zijn, die het licht op bijzondere wijze terugkaatsten. BERGEN. Door kwaadwilligen i9 de kiosk van den heer D. de G. tegenover Café Duin- vermaak. in den nacht van Zaterdag op Zondag j.1., onderste boven geworpen, waardoor de ramen zijn vernield en,de kiosk ook overigens schade heeft ge'le- den. Het is de politie nog niet mogen gelukken de daders te achterhalen. 'Aan den heer E. Bellem, alhier, is een drankverlof A verleend voor het perceel Breelaan hoek Russenweg, waar in was gevestigd het café-pension van den heer C. Zandwijk. HEERHUGOWAARD. Moderniseering zaak. 'Door den heer Ruiten, bakker aan den Broekerweg, is vergunning aange vraagd tot het oprichten van een bak kerswerkplaats, voorzien van een heete- luchtoven en electrisch gedreven meel- tnengmachine. Het gebouw zal verrijzen naast het tegenwoordig bestaande, dat bij het gereed komen der nieuwe inrich- tuig zal verdwijnen. Pleegmoeder. Naar men ons mededeelde, doet zich het niet vaak voorkomende geval voor, dat bij den heer S., alhier, door een koe 3 lammeren zijn groot gebracht, die als potlammetjes bij dit dier eerste verple ging ondervonden. van 2? April l»32. Opgave van .V»or<iiioSlaii«lscli Iiaiiflt>omverc<liet (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te: I STAATSLEEN1NGEN. 5 NeUert. 1*32 4 <A Nederl. 1917 4 1931 B ANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij. Cert. v. 1000 Koloniale Bank Ned. Ind. Haneldsbank D. Reichsbank INDUSTR. OND. 8INNENL. Alg Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert Küchenm. Acc. Nederl. Ford Philips Gloeit Gem Bezit Unilever INDUSTR. OND. BU1TENL Am Smelting Anaconda Ass. Gas Electr. Bethleh Steel Cities Service General Aviation Steel comm. Studebaker U. S Leather Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg. Explor Mij. Redjang Lebong PETROLEUM. f 4 RUBBERS. '0 Deli Bat Rubber 4 Interc. Rubber f 4 4 SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn 4 4 4 Gem Eig. 4 4 Kon. Ned Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN a 4 Deli Batavia b 4 Oostkust 4 4 4 Senembab 4 4 AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka 4 4 Southern Railw. Cert. 4 4 Union Pacific 4 Wabash 4 4 4 b *Exdividend. fExclaim. 47 713A6 54»/s 2% PROLONGATIE Vorige koers 1 Vorige koers 101i/4 98 921/4 61 39 51% 80 26% 15 41 2>%« 95 561/4 96Vs 11 ll'/us 2Vie 14% 4l/4 2% 2<h%6 5^16 U/l6 10% 143 100 57% 36 22 00 108% 12Vs 71 101% Ul% 84V, 4 3 281/4 7% 7Vie 6% 1% 1% 9 8 39% 93 4% 100 10J% pl.m. 1.30 38 50 26% 40% 95 56% 95% 11% i 2 14% 4% 5 1% 137 100 57 109 12% 71 101 111% 83 27 7 7 6 41 90 5 100 101 56 2% aCt. Heden 1 pCt. pl.m. pl.m. pl.m. 1.45 2.00 2.15 27 2% 57 95J-6; 95%-J 95-% H7,l 1 1 1 14% 14% 137%-8 136-7'/» 136%.7 108'/» 108-9% III II 1121-3$ lll%-3 mv* - 82^-3} 26% 1 II 1 1 1 1 II I 1 1 1 - - I WISSELKOERSEN AMSTERDAM. NIET OFFICIEEL. Londen Berlijn Parijs i Brussel (Belga) Bazel WeeDen p. Sch. 100 Kopenhagen Stockholm Oslo i New-York Itali6 Vorige koers 9.02 58.65 9 723/. 34 59 47 96 50^00 45.- 45.25 246 1272% ;r Koers op heden 2 uur 9.02% 58.67% 9.723/< 34.95 47.95 49 50 44 25 44 50 246.% 12 70 Waar het viertal zich thans in de wei de bevindt, is waar te nemen, dat zich tu-schen de dieren een innige band van verstandhouding heeft ontwikkeld. 'Ofschoon 1 voorjaar reeds tame lijk ver gevorde, is, schijnt dit op de vermeerdering van werkzaamheden niet den minsten invloed uit te oefenen. Het getal werkloozen blijft constant en nu het aardappelpooten is afgeloopen, valt zelfs wederom vermeerdering van het werkloozencijfer te constateeren. Later» we hopen, dat uitbetaling van den twee den termijn der tuinderscredieten, w at naar verluidt, thans spoedig zal geschie den, eenige wending ten gunste ook in het werkloo'zenprobleem zal brengen. BERGEN EN DE WINKELSLUITINGS WET. Naar wij vernemen Is hét Departe ment van Arbeid bereid gevonden tege moet te komen aan de wenschen van de Middenstandsorganisatie'?, zoowel wat betreft den lateren sluitingstijd op werk dagen in het seizoen, als wat betreft de toevoeging van enkele artikelen waar van de verkoop op Zondag zal zijn toe gelaten, zoodat te voorzien is dat de winkeliers alhier in 't algemeen van de winkelsluitingswet geen groote schade voor hun sdlzoenbedrijven zullen onder vinden. De termijn waarvoor de afwijkende be palingen zullen gelden kan gesteld wor den van half Mei -t>t half September. In de gisteren gehouden raadsvergade ring is benoemd tot hoofd der openbare lagere school te Hoogwoud (Kerke'aan) de heer St. de Zee, onderwijzer te Haren (Groningen). DS. L. H. A. BAHLER. f In den ouderdom van bijna 94 jaar is, naar „De Standaard" bericht, te Paterswolde Zondag overleden ds. L. H. A. Bahler, eme ritus-predikant der herv. gem. te Groningen, waar hij van 1881 tot 1907 in het ambt ge staan heeft. Te voren diende hij de gemeen ten te Kesteren, Oosterwolde (Geld.) en Lage Zwaluwe. BEZUINIGING EN HANDELSSCHOLEN. De minister van O. K. en W. heeft aan de besturen van de van Rijkswege gesubsidieer de bijzondere handelsscholen en -cursussen bericht, dat het met het oog op den toestand van 's lands financiën niet uitgesloten is, dat de regeering zich in den loop van dit jaar ge dwongen ziet, nieuwe bezuinigingsmaatre gelen te treffen, waarom is besloten de goed keuring der begrooting voor 1932 o.a voor de handelsscholen, wat de materieele uit gaven betreft, voorloopig slechts te doen gelden tot 1 Juli van dit dienstjaar. DE AANTREKKINGSKRACHT VAN HET WATER. Hedenmorgen te half elf geraakte de 7-ja- rige K. uit de Gashouderstraat ter hoogte van de Belt in het N.-Holl. Kanaal. Het ventje ging kopje onder maar werd door den heer Aaolf benouden op het droge gebracht HEEFT U ZICH REEDS AANGEMELD? Men schrijft ons Naar aanleiding van den oproep, de vorige week in <lit blad geplaatst, hebben reeds meerdere dames zich aangemeld als collec- trices voor den Kennemer Bloemendag. De opbrengst van deze Bloemencoliecte komt geheel ten bate van de ruim 425 lijders en lijderessen aan vallende ziekten, van alle gezindten, die in de stichtingen „Meer en Bosch" te Heemstede en „Bethesda-Sarepta te Haarlem verpleegd worden. !n deze inrich tingen werden tot heden ruim 2600 toeval lijders verzorgd, gemiddeld gedt rende meer dan vijf jaren. Het spreekt vanzelf dat deze schoone arbeid aller sympathie bezit er. dat veten gaarne de gelegenheid zullen aangrijpen dit te toonen! Daarom wekken wij U nogmaals vriende lijk op ook uw medewerking te willen ver- leenen en U aan te melder, als collectrice voor een der dagen bijBroeder Jac. Kor- tenhoeven, Postlaan 11 te Heemstede, tele foon: Haarlem: 28637. Zaterdag, 14 Mei, hoopt men deze collecte te houden te Alkmaar, op den 2den Pinksterdag, dus 16 Mei te Haarlem, Velsen, Beverwijk, Ben- nebroek en Heemskerk, terwijl te Bloemen- daal en Heemstede op Dinsdag 17 Mei deze inzameling zal worden georganiseerd. Juist üw hulp hebben wij zeer noodig! Wek een uwer kennissen op, dien dag met U mee te gaan en ge zult ondervinden dat het een prettig werk is, terwijl U op die wijze tevens een lichtstraal kunt brengenin het leven van zoovele beproefde kranken FAILLISSEMENTEN. Ter griffie der arrondissements-rechtbank alhier is gedeponeerd de eenige uitdeelings- lijst in het faillissement van A. de Groot te Rustenburg (gem. Ursem), curator mr. B. W C. Dwars, rechter-commissaris mr. J. Krabbe, met een uitkeering aan concurrente schuld- eischers van 18.744 pCt. DE PAARDENMARKT. Op de heden gehouden paardenmarkt waren aangevoerd 197 paarde,: en 7 veulens. De prijzen waren: rijpaarden 175 400; werkpaarden 100 260; slacht- paarden 90—180; hitten 60—290 en veulens 40110. De handel was matig. Het vorig jaar werden 191 paarden aange voerd. I■jP M.KATER ALKMAAR MI&NT2¥ Houdt Boek! aldus is de titel van een handig boekwerkje, geschreven door den heer S. J. A. Keesom, leeraar M. O. accountant te Alkmaar, die hierin een handleiding voor den handeldrijvenden middenstand bij het boekhouden heeft gegeven. In een inleiding wijst de schrijver er op dat de boekhouding een afgerond geheel vormt en dus over een vol boekjaar loopt. Hij heeft in dit werkje getracht de voorbeelden zooveel mogelijk aan de practijk te ontleenen en alles zoo populair mogelijk te beschrijven. Het werkje leent zich ook uitstekend voor handelscursussen. Het werkje is uitgegeven door Van Putten en Oortmeijer te Alkmaar. GEBOREN: Veronica Catharina d. v. Cornelis Stok man en Antonia Vendel. Jan Cornelis z. v. Johannes Huiberts en Antje Klerk. Elisabeth Margaretha d. v. Klaas van de Pol en Jo- hanna Cevat. Jan Henri, z. v. Willem Kraaik en Maria Besancon. OVERLEDEN: Maria Catharina Hilbrand wed. Gerardus de Goede 61 jaar. DE KENNEMERSTRAATWEG WORDT GEVAARLIJK! De Kennemerstraatweg woidt zoo lang zamerhand zeer gevaarlijk voor hel verkeer. Aan den eenen kant is de weg opgebroken, P1<jen anderen kant is men op 't oogen- blik bezig met het uitgraven der wortels van de gekapte boomen. 't Gevolg is, dat twee auto s met kunst- en vliegwerk elkaar moeten passeeren en als er zich toevallig dan nog een fietser op dezelfde hoogte bevindt, moet die maar zien, dat hij zich uit de voeten maakt. t Zou o.i. zeer wenscheliik zijn, om öf het verkeer te verleggen, öf het één-richting- systeem maar toe te passen, zoodat bijvoor beeld de auto s, komende uit de richting Heiloo via de Zuiderhoutlaan en de Wil- helminalaan naar de stad kunnen komen. Een botsing op bet smalle gedeelte is ons vanmorgen meegedeeld, 't Gebeurde om streeks 10 uur, dat vanuit de richting Heiloo de Excelsior-autobus naderde, terwijl uit de stad zelf een vrachtauto kwam. Op het oogen- blik, dat de wagens elkaar zouden passeeren helde de bus op zij en botste toen tegen den vrachtwagen aan. Beide wagens kregen niet onbelangrijke schade. 't Gebeurde liep dus nog vrij goed af maar het wijst er op, dat de toestand daar bij den dag gevaarlijker wordt. DE EERSTE SNIJBOONEN Op de Alkmaarsche Exportveiling werden heden door Gebr. Kloosterboer uit Sint- Pancras de eerste snijboonen aangevoerd. NEDERL. VEREEN. VAN HUISVROUWEN AFD ALKMAAR Lezing met lichtbeelden over: „Het belang van iedereen bij Nederl. ja- bricaat" en „Wat weet u van haver mout en gortmout". Gistermiddag hield de Ned. Ved. van Huis vrouwen een evenals altijd zeer druk bezochte bijeenkomst in de schouwburgzaal van de Harmonie. De voorzitster, mevr. Eyma, heette allen hartelijk welkom, vertelde hoe het na twee mislukkingen einde zoo ver had mogen ko men een dergelijke middag te organiseeren, omdat men de vertegenwoordiger van de N.V. Koninklijke Pellerij Mercurius te Wortner- veer, de heer Hartman, bereid had gevonden den middag te vullen. Men was er toe gekomen dezen middag te organiseeren, oméat vele huisvrouwen niet weten wat een of ander zeer alledaagsch voe dingsmiddel is en hoe het te bereiden. En havermout gebruikt toch iedereen wel eens, zeide spr. Men kon dan nu ook eens op dit gebied zijn licht opsteken en zijn gedach- ten wijden aan het Nederiandsche fabrikaat. Verder herinnerde spr.' eraan, dat het be stuur het al druk had met de voorbereiding va nde bijeenkomsten op 10 en 11 Mei en gaf vervolgens het woord aan den heer Hartman. De heer Hartman begon met de huisvrou wen te vertellen, welk een macht zij hebben in verband met het Nederlandsch fabrikaat Spr herinnerde aan de campagne door d' N.V. opgezet: men was geweest in het Nc den en Zuiden des lands en men had zich go., richt tot de huisvrouw. Spr. wilde dan ook dat men hier vandaan ging in het bewustzijn van de macht die men als geheel op dit ge- rfül Vereeniging Nederl. Fabrikaat doet dit rondgaan door Nederland al zeven tien jaren, dus zijn daarbij inbegrepen de jaren van hoogconjunctuur, toen er ook werkloosheid was, want dit is er altijd in eenige mate. Zijn we voor een deel op het buitenland aangewezen, dan moeten we het andere aller- het elgen fat>nkaat, niet over net noofd zien. De Nederiandsche industrie heeft om te kunnen blijven uitvoeren een basis noodig ïenïï„,ltt,aan rUS'' D'e teis ka» ven. Zij kan dus naar gelang zij het Jitgeéf voor buitenlandsch of Necfërlandsch fabri kaat, buitenlandsche of Nederiandsche abéi- ders laten werken. Iedere gulden die men voor buitenlandshe artikelen uitgeeft onttrekt men aa nde Nederiandsche arblider.' ■v>nnnrtSvmfn nuJ?edeInlct. dat er in ons land 300.000 volwaardige krachten werkloos ziin en als men bedenkt hoe overal steun wordt' gevraagd, spr. herinnerde hier aan de wel bekende crisis in tal van bedrijven waar mn.it da«al dat geld vandaan komen' m0et Dat geld nu, zeide spr., bezitten de hui« vrouwen. Met het geld, dat zij dagelijks aan wenden voor voedsel, kleeding, enzVn.^ z"i steun verleenen. En het wordt tijd, dat zij van hun macht overtuigd raken. Spr. las voor uit het Handelsblad, dat oa- naar waarnemingen, verricht in den morgen van 27 April. S Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 761.9 mM. te Dyon. Laagste barometerstand 748.5 mM. te Nordöjan. Verwachting, geldig tot den avond van 28 April Matige wellicht tijdelijk toenemende, Zuid westelijken of Zuidelijken wind; meest zwaar bewolkt of betrokken; waarschijnlijk enkele regenbuien; zelfde temperatuur. Overzich;. Daar de hooge druk van IJsland Noord waarts aftrok, terwijl over het Zuidwesten de nieuwe Oceaandepressie zich ontwikkelde, is het geheele gebied, met uitzondering van het Zuid Oosten onder invloed van twee de pressiesystemen, die door een rug van hoogen druk zijn gescheiden. Dat aan de Noorsehe kust is nog ongeveer ter plaatse blijven lig. gen, terwij! het andere onder vrij sterke da- lingen en hier en daar met krachtige wind nadert. In onze streken en het Kanaalgebiecf tusschen deze depressies waar opklaring zou zijn te verwachten, geven zeer plaatselijke storingen regenbuitjes. In den nacht is in ons land regen gevallen. In den Helder 10 m.M. Bij het overtrekken van de secondaire die gisteren over het Zuiden van Engeland lag De wind die in dit overgangsgebied zwak werd en te de Bilt door Noord en Oost rond loopt zal bij de verdere ontwikke ling van de Westelijke depressie wel weer Zuidwestelijk tot Zuidelijk worden en toene men, bij ongeveer gelijkblijvende temjjera- tuur. danks het feit, dat 3000 van de 13000 arbei ders in de Ned. schoenenindustrie werkloos zijn, Januari 1932 81 van den invoer van December 1931 meer had. Ook de boterinvoer was in de maand Januari veel grooter dan in December. Dit zijn treffende staaltjes van de mentali teit van het Nederiandsche volk, zeide spr. En dat terwijl de Nederiandsche artikelen meestal beter of evengoed zijn als de buiten landsche. Als ieder nu iedere dag 40 cent uitgeeft voor Ned. fabrikaat, waf toch meende spr zeker niet te veel gevergd was, dan kunnen hiervan 43000 Nederiandsche gezinnen van bestaan, 't Is noodig, dat men de macht van het kleine leert beseffen, als er een nationale ramp gebeurt, brengt men ook met kleine Joetjes een groot bedrag bijeen om te helpen. Vervolgens wilde spr. het hebben over Me*1 •curius havermout en gortmout. Spr. verklaarde, hie men over het geheels land havermout vereenzelvigt met H O, het Amerikaansche product en vertelde hiervan eenige staaltjes. Zoo is men geklonken in de ban van het buitenlandsch artikel. Daarbij komt dan nog, dat men aan de verpakking van de buitenlandsche havermout haast niet kan zien, welk het land van herkomst is, om dat de tekst in het Hollandsch is en het land van herkomst klein in een hoekje staat ver meld. Dan weet men soms dus niet eens, dat men een buitenlandsch artikel gebruikt. Teen de N.V. Mercurius haar campagne begon, zond men aan alle huishoudscholen pakken havermout, met het verzoek hier voor recepten te maken. Toen bleek welk een lekkere koekjes men van havermout kon bak ken. Sommigen beweren, zeide spr., geen ha vermout te lusten, doch dit komt omdat de oude havermout, waarin het bittere schille tje nog zat, hen nog in de gedachten zit of omdat men de havermout niet goed kookt. Men moet de melk koken, de havermout in de melk doen zoodra deze kookt, als dan ver volgens de havermoutpap opkomt, draait men dadelijk het gas uit, want dan is de pap klaar; dus vooral niet laten sudderen. Naast havermout levert de fabriek Mer curius gortmout, dat de gort, die niet meer gebruikt wordt, vervangt. Gort moet twee uur kooken, gortmout is in twee minuten klaar. Bovendien kan men er, zeide spr., heerlijke koude schotels van maken. Verder verklaarde spr. de voordeden vait de Nederiandsche havermout. Ten eerste be strijdt men de werkloosheid er mee, dan is de kwaliteit beter of even goed als de buiten landsche en de prijs is minder dan die van het buitenlandsche artikel. Wat kon dus de Nederiandsche huisvrouw nog weerhouden Mercurius-havermout te koopen. Er valt nog iets te bereiken voor de Ned. huisvrouw, want millioenen kilo's havermout worden in gevoerd, niets wordt uitgevoerd. Het moest, meende spr., de moeite waard zijn 43000 gezinnen te onderhouden met slechts 40 cent per dag voor Ned. fabrikaat uitgegeven. En tot het doen van die daad was men dadelijk al in de gelegenheid, want vertegenwoordigers van Mercurius gingen rond om bestellingen in ontvangst te nemen. Dit gebeurde in de pauze, waarin boven dien de aanwezigen door de N.V. Mercurius werden getracteerd op thee met havermout- koekjes, door banketbakkerij Burgers gebak ken. Hierna konden we door de lichtbeelden een kijkje nemen in de fabrieken van de N.V. Koninklijke Pellerij „Mercurius", voorheen gebroeders Laan te Wormerveer. Spr. gaf nog te kennen, dat men hieraan kon zien met Hollandsch fabrikaat te doen te hebben, als op het artikel het merk van de Vereeniging Nederl. Fabrikaat (VN' was afgedrukt. Dit is ook het geval met de Mercuriusproducten. Mevr. Eyma dankte den heer Hartman voor zijn leuke behandeling van dit onder werp, wekte de aanwezigen op Nederiand sche artikelen te koopen en sloot hiermet de bijeenkomst.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2