saus unaaso] WAT KIKKER KAREL EN TUIMELTJE BELEEFDEN Bij twee paKjes A'J'P ^-pudding £aud: en Jxiin&ouux 12Vo pet. van de waarde, voor het paarde- vleesch vastgesteld, zijnde 4.37 54 per 100 K.G. bruto. !Eimte*dattd de onderscheiden soorten veehoudersbedrij- ven, schenkt ons de hoop, dat U ook voor onze verlangens niet doof zult blijven, maar zult wilkn helpen om het uitzicht voor onze zoo iel getroffen streek eenigszins te verbeteren. Te meer meenen wij grond te mogen heb ben voor deze hoop en verwachting, daar het volstrekt niet zeker is, dat de hulp ie wij vra gen iets aan de schatkist kosten zal. Wij meenen ons van verdere uiteenzetting omtrent den toestand in onze streek te kun nen onthouden, daar deze Uw Ex. wel bekend zal zijn. Wij zouden dan dringend bij Uwe Ex. willen vragen om een steunregeling voor de kool, het product wat pl.m. 60 van de pro ductie onzer bedrijven in deze streek omvat Zou de kool voldoende gesteund worden, dan is er hoop, dat wij onze bedrijven slee- pende kunnen houden. Wij geven eerbiedig de volgende regeling "n overweging. De koolteelt kunnen wij verdeelen in twee tijdperken van oogsten en wel vanaf 15 Juli tot 1 December en vanaf 1 December tot 1 Mei. In den tijd van half Juli tot December wordt van het land geoogst, aan de veilingen gebracht en verhandeld een niet bewaarbare kool. In den tijd van 1 December tot Mei is de kool een stapelproduct hetwelk in die vijf maanden een belangrijke werkverschaffing vertegenwoordigt, voor de groentenvoorzie- ning in den wintertijd in belangrijke behoef ten voorziet en met geleidelijken afzet econo misch een zeer groote beteekenis heeft. Evenals in den distributietijd kan dit stapel product volgens dat stelsel van toen worden verdeeld en via de veilingen worden verhan deld en getransporteerd. Waar in dien tijd deze groenten hebben g diend voor de voorziening van onze bevol king en tot stijving van 's lands inkomsten daar zou een dergelijke regeling nu kunnen dienen tot behoud van deze streek en ook tot steun van een toch ook voor ons land histo risch gebleken bron van nationale welvaart Wij willen Uwe Ex. daarom voorstellen een minimum-garantieprijs voor onze kool als volgt Voor de tijd van 15 Juli tot 1 December voor roode en gele kool een prijs van drie cent per Kilogram, met de bepaling dat de kool niet zwaarder zou mogen afgeleverd worden dan op bijliggende schaal is aangege ven om ophoopen en minderwaardigheid te voorkomen. Voor vroege witte (geen zuurkool-witte i een doorsnee prijs van anderhalve cent per kilogram, verwerkt als op bijliggende schaal is aangegeven. Voor witte kool (zuurkool-witte) één cent per kilogram. Gedurende den tijd van 1 December tot Mei voor roode en gele kool vier cent per kilogram en voor Deensche witte kool drie cent per kilogram. Bij deze minimum-garantieprijzen zou dt grootste tak van onze bedrijven dermate ge steund zijn, dat onze bedrijfsmogelijkheid eenigszins hersteld zou worden. Deze regeling zou geheel geadministreerc kunnen worden aan de betaalkantoren der veilingen, die in den distributietijd hebben getoond gelden te kunnen inhouden ten bate van het Rijk. Ook nu zullen zij in staat zijn uit te keeren aan de tuinders, mits de Over heid hun opdracht geeft om den noodlijden den tuinbouw te voorzien van datgene wat noodzakelijk is om die bron van nationale welvaart te redden van ondergang. Komen de prijzen boven den gestelden mini- mum-garantieprijs, hetzij door verbetering der economische toestanden of doordat de Staten onderling een andere politiek gaan voeren, dan behoeft het de schatkist niets te kosten en bestaat er tevens de mogelijkheid, dat de tuinders in dezen wijden omtrek hun achterstand weer kunnen inhalen, de oude schulden, welke zij in deze drie slechte jaren gemaakt hebben, kunnen aflossen, en de be drijven weer op gezonde basis kunnen worden bewerkt. Het adres is geteekend namens de Afd. van den C.B.T.B. voornoemd, door de heeren Jn Balder Jbz., voorzitter, te Broek op Langen- dijk; Corns. Timmerman, secretaris, te Broek- op Langendijk; Jn. Wagenaar Cz. te St. Pan- cras; A. Schuur te Koedijk; Jb. Jong te Noord-Scharwoude; G. Gutter te Noord Scharwoude; L. S. Breugel te Groenveld gem St Maarten; G. J. Jonker te Krabbendam. Het ligt tevens in de bedoeling der commis sie het adres toe te zenden aan verschillende tumbouw-organisaties, met verzoek om adhaesiebetuiging. SCHAGERBRUG. De algemeene ledenvergadering van de Coöperatieve Boerenleenbank te Schager- brug werd Zaterdag gehouden in het lokaal van mevrouw wed. Broer. De voorzitter wees op de veel besproken malaise. Voor vanavond zal het niet mogelijk zijn de crisis te passeeren. Een boerenleenbank toch bestaat uit plattelands-menschen, die allen nauw bij de crisis zijn betrokken.' Ook in de coöperatieve boerenleenbank al hier hebben de feiten zich snel afgewikkeld. Ongeveer 1 54 jaar geleden was de toevloed van spaargelden enorm. Thans, ongeveer 5 maanden later, is er groote schaarschte aan geld. Verscheidene banken verkeeren in moeilijk heden, geen lust is er om zaken of bedrijven met geld te helpen. Vooral nu de Neder- landsche Bank het disconto verlaagd heeft, komt er een opeenhooping van geld. De toestand van onze bank is gunstig. Uit het rapport van de commissie, belast met het nazien der rekening en balans over 1931 blijkt, dat alles in orde is bevonden. Bij monde van den heer Heneweer werd tot goedkeuring geadviseerd. De voorzitter vestigde de aandacht op het bedrag der winst, dat belangrijk lager ts dan verleden jaar. Deze zomer is ontzettend veel spaargeld ontvangen. Het is voor het Bestuur en den Raad van Toezicht dan ook een moeilijke tijd geweest om tot een besluit te komen. In verband met den buitengewoon moeilijken tijd meenden zij rustig te moeten doorgaan, dus geen rente te verlagen. Later bleek, dat zij goed gezien hebben. De spaargelden zijn teruggeloopen. Gezien ech ter de toestanden bij andere banken, meende spreker, dat de bank te Schagerbrug een gunstige positie inneemt. Spreker hoopte dan ook, dat op denzelfden voet kan worden doorgegaan. Uit de buurt van Alkmaar kreeg spreker meerdere verslagen onder oogen, waaruit blijkt, dat zonder uitzonde ring 5 voor de gelden betaald moet wor den. Het Bestuur en de Raad van Toezicht meenden echter de vrijheid te moeten vragen naar gelang van zaken te handelen. Herzie ning der rente met 1/4 zou 1900 meer winst opbrengen. Ten slotte werden de balans en de winst en verliesrekening goedgekeurd. Goedgevonden werd de winst ad 1220.23 bij de reserve te voegen. Vervolgens werd door den kassier verslag uitgebracht over 1931. Uit dit verslag stippen wij aan, dat per 1 Januari 1931 uitgegeven waren 545 spaarboekjes. 21 boekjes werden ingetrok ken, 51 nieuwe uitgegeven, zoodat op 31 De cember van dat jaar totaal 575 boekjes wa ren verstrekt. Aan spaargelden werd ont vangen 327.386.48 en terugbetaald 342.642.89, per 31 December 1931 was belegd 786.607.29. Op 1 Januari 1931 stond 359.057.41 uit, verdeeld over 161 leeningen, 28 aflossingen hadden plaats tot een bedrag van 126.425.80, terwijl aan 45 nieuwe voorschotten werd uitgegeven 97.225, zoodat op 31 December uitstond 329.856.61. In rekening-courant werd aan de leden uitbetaald f 262.098.04 en te rug ontvangen 278 591.46, waardoor de boerenleenbank per 31 December 1931 aan 31 leden een tegoed had van 128.728.43 en een schuld van 19.119.19. Per 1 Januari 1931 was bij de Centrale Bank belegd 100.489,24 aan direct opvor- derbaar geld, 140.000 aan vast of jaar depót, 57000 aan deposito obligaties Over 1931 werd op de rekening der Centrale Bank gestort 562 888,83. De bank nam in 1931 op 512.124.30, zoodat van de Cen trale Bank nog te vorderen was een bedrag van 150.053.77. De omzet over 1931 heeft bedragen 4.420.338,04, de winst 1220.23. Verder stond vermeld, dat het aantal te- den van de bank over 1931 steeg van 234 tot 248. waarbij 8 afvoeringen van leden plaats vonden. Het Bestuur heeft over 1931 29 maal ver gaderd, waarvan 28 tezamen met den Raad van Toezicht. De in den loop van het jaar gehouden in specties leverden geen bijzonderheden op; al les werd steeds in goede orde bevonden. De voorzitter dankte de kassier voor dit keurige verslag. Gedurende de stemming voor een lid van het Bestuur en van den Raad van Toezicht deed de voorzitter mededeel ing van het be sluit van de centrale vergadering in Utrecht tot vorming van een crisisfonds. Voor som' mige boerenleenbanken kan het moeilijk wor den het hoofd boven water te houden. Even tueele verliezen zullen uit dit fonds gedekt kunnen worden. De bijdragen van de boe renleenbanken worden procentsgewijze be paald; voor onze bank wordt dit een jaar 'ijksche bijdrage van 202, gedurende 8 jaar. De Centrale Bank draagt o.a. 100.000 gulden bij. Mocht t.z.t. blijken, dat het fonds niet aangesproken behoeft te worden, dan komt het geld gewoon terug aan de bank. Het is dus een soort spaarpot. Wordt het fonds wel aangesproken, dan wordt in het verlies naar verhouding bijgedragen. Eerst wist het Bestuur niet, wat te doen. In het laatste jaar zijn er groote klappen in den tuinbouw gevallen, wat in het begin nog niet zoo erg scheen, maar thans is dit op elk gebied het geval. Er wordt nu wel gezegd, dat, wanneer men credieten verleent, men voorzichtig moet zijn, en anders de gevolgen zelf moet dra gen. Spreker is daarom blij, dat tot vorming van een crisisfonds is overgegaan. Het aan de beurt van aftreding zijnde re- servelid, de heer Lindenbergh, zagen wij in den nazomer naar elders vertrekken; het be stuur vond het dan ook niet noodig thans een benoeming te doen plaats hebben, vooral nu de heer Lindenbergh bereid is aan te blijven. Bij de benoeming van een bestuurslid we gens periodieke aftreding van den heer V. Bakker, werd deze met 88 van de 96 stem men herbenoemd. De heer K. Schuijt Cz. werd met 90 van de 96 stemmen herbenoemd tot lid van den Raad van Toezicht. Beide heeren namen hun herbenoeming aan Als leden der commissie, belast met het nazien der rekening enz. voor het volgende jaar werden benoemd de heeren W. Zee man en H. de Groot, als reservelid de heer P. Vries. Vervolgens deelde de voorzitter mede, dat de kassier Vrijdag naar het nieuwe gebouw verhuist. Alle leden zullen dan in de ge legenheid zijn het nieuwe gebouw te bezich tigen en een oordeel te vellen over het besluit van het bestuur inzake dezen bouw. Spreker wees dan op de groote drukte, die aan de betrekking van kassier is verbonden. We moeten ons er over verwonderen, dat juf- trouw Klerk alles steeds alleen heeft kunnen afdoen. Met het in gebruik nemen van het nieuwe gebouw hoopte spreker, dat een en ander zich zal wiizigen. Er is thans een wachtka mer alsmede een goed kantoor, zoodat het wel gemakkelijker kan worden voor onze kassier. Niettemin deed spreker een beroep op de leden, om vooral tijdens de kantoor uren te komen. Spreker hoopte ten slotte op aller medewer king, waardoor mej. Klerk het waarschijn- lijk alléén zal afkunnen, wat anders onmoize- lijk is. De rondvraag leverde niets op. Daarna sluiting. WARMENHUIZEN. Overzicht „C.V.V." van 18 tot en met 23 April 1932. v Roode kool. Wie had het ooit gedacht dat in het begin van deze week de kool en speciaal de roode en gele kool veel duurder zou zijn? Veien hadden reeds de hoop op eenige verbetering opgeheven en dachten het ..koolweer" kan de prijs toch niet meer ver beteren. In de vorige week werd voor de eer ste kwaliteit roode kool ten hoogste 2.70 «V i' I PUDDINGPABRIEK GRONINGEN per 100 K.G. betaald. Op Maandag 18 April is niets verkocht. Dinsdags daarop werd voor de groote roode kool ten laagste 1.20 en voor de kleine roode kool (eerste kwaliteit ten hoogste 4.10 per 10O K G. Deze prij zen bleven zoo tot Vrijdag j.1. De vraag nam op Vrijdag j.1. zoodanig toe, dat op dien dag zelfs 5.10 per 100 K.G. werd betaald. De noteering van de eerste kwaliteit roode kool bedroeg op Zaterdag j.1. van 1 tot 5.10 per 100 K.G. De tweede kwaliteit roode kool is in deze week verkocht voor 0.60 tot 4 per 100 K.G. De aanvoer bedroeg in deze week 309.900 K.G. tegen 252.950 K.G. in de vorige week. Gele kool. De prijzen van de gele kool zijn in deze week nog meer opgeloopen dan die van de roode kool. In de vorige week stond de noteering van de gele kool ongeveer ge lijk aan die van de roode kool. Op Donder dag bedrc.„ de hoogste noteering van de meer betaald. Ook op j.1. Vrijdag en Zater dag bedroeg deh oogste noteering van de tele kool 0.40 tot 0.60 per 100 K G. meer an die van de roode kool. Op den laatsten dag van deze veiling bedroeg de noteering 1.70 tot 5.70 per 100 K.G. De tweede kwaliteit gele kool is verkocht voor 1.50 tot 2.80 per 100 K.G. De aanvoer bedroeg in deze week 23.725 K.G. tegen 78.200 K.G. in de vorige week. Deensche witte kool. De prijzen van de Deensche witte kool zijn in deze week ook wel eenigszins in de hoogte 'gegaan, doch lang niet in die mate als die der roode en gele kool. 2 per 100 Kilogram kon men de vorige week voor de Deensche witte kool niet halen. Op Dinsdag j.1. betaal de men voor de Deensche witte kool eerste kwaliteit van 1.80 tot 2.80 per 100 K.G. De vraag naar Deensche witte kool werd ge durende deze geenszins grooter. De prijzen liepen zelfs een halve gulden per 100 K.G. achteruit. De noteering van de Deensche witte kool bedroeg op Zaterdag j.1. van 1.20 tot 2.40 per 100 K.G. De tweede kwaliteit Deensche witte kool is verkocht vcor 0.60 tot 1.90. De aanvoer bedroeg in deze week 247.900 K.G. tegen 159.750 K.G. in de vorige week. Peen. 650 K.G. peen is verkocht tegen 250 K.G. in de vorige week. De kleine peen is verkocht voor 1.60 tot 2.60 per 100 K.G. JAARVERSLAG DER NOORD- HOLLANDSCHE LANDBOUW- ONDERLINGE, Op 25 April j.1. werd in de Industriëele Club te Amsterdam onder voorzitterschap van den heer G. Stapel, burgemeester van Sijbecarspel, de jaarlijksche algemeene leden vergadering gehouden van de Noordholland sche Landbouw-Onderlinge, afdeeiing van de bedrijfsvereeniging „De Centrale Landbouw- Onderlinge". Uit het jaarverslag, loopende over het boekjaar 1 November 193031 October 1931 bleek, dat de Noordhollandsche Land bouw-Onderlinge bij het einde van het boek jaar 4160 leden had met een jaarloon van 5.400.465. Het ledental van de geheele Centrale Landbouw-Onderlinge beliep bij het afslui ten van het boekjaar 34.757 met een jaarloon van ruim 62 millioen gulden. In het verslagjaar werden aangegeven 561 ongevallen van welke geen enkel geval een doodelijken afloop had en 45 aanleiding aven tot het verleenen van schadeloosstei- mg over een langeren termijn dan 6 weken. Het aantal ongevallen, dat over het boek jaar voor rekening van de Centrale Land bouw-Onderlinge kwam, bedrieg 9216 Van deze ongevallen hadden er, voor zoover de wettelijke verzekering betreft, 13 en voor zoover de vrijwillige verzekering betreft 3 een doodelijken afloop. Er weiden geen ren ten toegekend wegens blijvende invaliditeit. Van de 16 ongeval'en met doodelijken afloop gaven er 9 aanleiding tot het toekennen eener rente aan nagelaten betrekkingen, waarvan 8 krachtens de wettelijke verzeke ring en één krachtens de vrijwillige verzeke ring. De kosten der verzekering beliepen voor de leden over het verslagjaar '.50 per lid en 1.30 per ICO jaarloon. Dit kostencijfer, evenals het aantal ongevallen, is, vergele ken bij dat van het vorige boekjaar, gedaald, terwijl het verslag der Centrale Landbouw Onderlinge daarentegen nog een stijging van het aantal ongevallen aangeeft. De bijkomende kosten, samengevat onder de benaming administratiekosten, zijn vrijwel onveranderd gebleven. Het verslag geeft voorts mededeelingen over de vrijwillige verzekering voor patroons en kinderen van leden en over de ziekterege ling voor inwonend personeel. VLEESCH- EN BOTERINVOER IN BELGIE. Van gister af mag in België geen rundvee, varkens, rund- en varkensvleesch, versch zoo wel als bevroren, benevens boter, meer wor den ingevoerd zonder speciale toestemming van het Belgische ministerie van landbouw. Er is gedurende de laaiste tien jaren een sterke fluctuatie geweest in onzen boter- uitvoer naar België. Zeven jaar lang een sr.elle en zeer sterke daling van tien mill. kg. iu 1922, tot nog geen half millioen kg in 1928 en daarna weer een snelle en slerke stijging. In 1931 zonden wij dan ook 16 pCt. van al onze exportboter naar België. De vleesch-uitvoer naar onze Zuidelijke buren bedroeg in 1913 411 tons en steeg ge leidelijk tot 4465 in 1931. Onze uitvoer van versch rund- en varkens vleesch naar België is de laatste jaren steeds belangrijker geworden; daarentegen ver toonden gezouten varkensvleesch, benevens schapenvleesch géén groote veranderingen en levende varkens staan de laatste zeven jaar steeds tusschen de 10 en 20.000 stuks, be halve in 1926 en bovendien was de uitvoer in 1931 al weer een derde deel ".ager dan in 1930. Behalve echter Nederlandsch vleesch wordt er ir. België óók veel Deensch vleesch inge voerd d.w.z. de laatste twee jaar, want in 1929 bedroeg de export van Deensch rund- vleesch naar België nog slechts 29 ton; in 1930 echter reeds 2700 ton en in 1931 zoo- waar 9200 ton. En bovendien exporteerde het naar België in de laatste twee jaren resp. 15.000 en 30.000 stuks levend rundvee en daarvóórniets, aldus het Hbl. INVOERRECHT OP VLEESCH. De minister van financiën brengt ter ken nis van belanghebbenden, dat de commissie van deskundigen voor de samenstelling van de prijscourant ter berekening van het invoer recht op versch of gekoeld vleesch in hare vergadering van 23 dezer bedoelde prijs courant heeft vastgesteld als volgt: rund- en kalfsvleesch, versch of gekoeld, 100 K.G.: 60- paardevleesch, versch of gekoeld, 100 KG.: 35. Gedurende de maand Mei zal mitsdien het invoerrecht voor de hierboven bedoelde vleeschsoorten bedragen; 20 pet. van c'e aldus vastgestelde waarde voor het rund- en kalfsvleesch, zijnde 12 per 100 K.G. bruto; DE LOONEN IN DEN LANDBOUW IN GRONINGEN. Naar wij vernemen, is ook voor de Veen koloniën tusschen de Christelijke en R K. Landarbeidersbonden en de werkgeversorga nisaties overeenstemming verkregen over de afsluiting van het collectief contract voor 1932/33 en wel op den grondslag van een verlaging van 10 pet voor de tariefwerk zaamheden, met handhaving van de uurloo- nen. De werkgeverscommissie voor de geheele provincie Groningen heeft de met de chr. en r k. bonden overeengekomen loonvoorstellen ook aangeboden aan de modernen landarbei- dersbond. SMOKKELAAR DOODGESCHOTEN. Was doorgeloopen ondanks sommaties om halt te houden. Gisternacht zijn in het grensgebied Gei- dern en Arcen hevige gevechten voorgevallen tusschen smokkelaars en douanebeambten. In de buurt van Veert bij Geldern stiet de douane op een smokkelcolonne van ruim twintig man. De smokkelaars weigerden aan de douane gehoor te geven en trachtten dooi schieten de douane op een afstand te houden. De beambten openden echter ook het vuur en slaagden er in de bende uiteen te drijven en te verspreiden. Bij de achtervolging gelukte het de douanebeambten een der bendeleden te achterhalen, ze sommeerden hem halt te houden, waaraan geen gevolg werd gegeven. Ze losten een schot in de lucht, doch de smokkelaar zette de vlucht voort. Toen trof één der beambten den smokkelaar met een schot in zijn rechterschouder. De man stortte neer en werd door de beambten verbonden. Na korten tijd overleed hij echter. Het slacht offer was een 26-arige man, een Fries, die diende als melkknecht op een boerderij aan de grens. Daar zijn loon verminderd was en hij voor het onderhoud van zijn bejaarde moeder te zorgen had, die nog in Friesland woont, trachtte hij met smokkelen eenige bij verdiensten te verkrijgen. Hij werd in het bezit gevonden van een zakje koffie. Op de plaats van den overval vond men een groote partij smokkelwaren, waaronder 200 K.G. koffie en tabak. veel meer verdiend kan worden dan wordt genoten door hen, die geen arbeid verrichten en steun trekken? Is de minister bereid mede te deelen hoeveel en op welke wijze steun, in enkele onzer groote steden, verleend wordt en welk per centage daar inzit aan rijksgeld? STEUNUITKEERING HOOGER DAN LOON. Vragen van den heer Braai. De heer Braat heeft aan den minister van binnenlandsche zaken en landbouw de vol gende vragen gesteld; Is het den minister bekend dat stoere wer kers in de havenwerken te 's-Grevelduin- Capelle, waar het werk geschiedt onder toe zicht v/d. Fjeidemaatschappij te Breda, met rijkssteun niet meer kunnen verdienen dan 10 a 12 gulden per week? dat dit werk zeer onregelmatig geschieden moet in verband met eb en vloed en deze menschen vaak öf !s morgens 4 uur reeds óf s avonds 10 uur nog op het werk zijn? dat in de week van 1016 April enkele arbeiders slechts 52 centen .oor de geheele week uitbetaald kregen? dat men in de groote steden als werklooze en mede door tusschenkomst \an Rijkssteun u a 22 gulden ontvangt, plus kolen en bios coop-ticket? nnrLdh!f?rnister4 bfreid' dtze tegenstellingen op te heffen, en te bevorderen dat met werken NATIONAAL CRISISCOMITE. In de week van 18 tot en met 24 April ont ving het Nationaal Crisiscomité een bedrag van 13.276 aan giften, waardoor het to taal steeg tot 825.305 De dagbladen heb ben in de afgeloopen wéëk 1151 overge maakt. In geld werd uFgekee'd 6S25 in de af geloopen week en in totaal 264.246, aan B. steun (extra hulp aan werkloozen)- 1990, in de afgeloopen week, en in totaal 267.813. Beide uitkeeringen bedroegen in tötaal 532.059. Voorts zijn uitgedeeld 175 dekens en 30 ton eierkolen. In totaal zijn er uitgedeeld 5505 dekens en 2100 ton eierkolen. BIJZONDERE POSTZEGELS. Ten bate van de A. N. V. V. In het „Staatsblad" is opgenomen een ko ninklijk besluit, waarin is bepaald, dat gedu rende een door den minister van waterstaat te bepalen tijdvak van rijkswege ten bate van de Algemeene Nederlandschc Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer bijzondere post zegels verkrijgbaar worden gesteld. Deze postzegels, die ontwerpen vertoonen verband houdende met het doel der uitgifte, worden uitgegeven in de frankeerwaarden van 2)4, 6, 714 en 12)4 ct. Zij worden ver kocht met een bijslag van onderscheidenlijk 154, 4, 354 en 254 ct. boven de fratrkeer- waarde en zij gelden tot 1 Jan. 1934. NOG VERDERE SAL ARISBEZUINIGINGEN Naar een correspondent van het Hbl. uit Den Haag meldde, zal in de voorstellen der bezuinigingscommissie o.m. het denkbeeld worden aanbevolen om nog verdere salaris vermindering toe te passen en wel vijf pro cent meer dan het huidige percentage voor de gehuwde en tien procent meer voor de ongehuwde rijksambtenaren, zoodat dus in totaal de vermindering dan voor de eerste categorie acht, voor de tweede categorie dertien procent zal bedragen KOKENDE SOEP. Een meisje overleden. In het isr. ziekenhuis te Amsteidam is overleden een vierjarig meisje uit de Rapen burgerstraat. Het kind had een pan kokende soep over het lichaam gekregen 229 Ze droegen Tuimeltje naar het dichtst bijzijnde huis en stopten hem in bed, want hij had wis en zeker kou ge- KrL™ £limev da,n,h0esten en "We over heel zijn Zu u u K"el kwam om vergiffenis vragen en beloofde hem gauw beter te zullen maken. Daarom ging hij al de kussens die maar in het huis waren bijeen zoeken en bracht die op het bed van Tuimeltje. n^ts ;\r h beetje vervelend Wr»t e" 'l". tock we' een er stilletjes onder uU en I-P in kruip niet bang kan makél Vn ,kfr,°f ,k, kikkei Karel echen k">-> W -

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6