Oitimetdand £and= en JmhAoüui Rechtszaken faatste hetichtw Sport Siidschciften Siheepstiidingm ONZE HANDEL MET DUITSCH- LAND. Strenge maatregelen van de regeering gevraagd. Het Comité voor economisch verweer, waarin vertegenwoordigd zijn tal van veree- nigingen op landbouwgebied, heeft in sa menwerking met de centrale organisaties op industrieel gebied, t.w. de alg. r.k. werkge- versvereeniging, de Ned. Maatschappij van Nijverheid en Handel, het Verbond van Ned werkgevers en de Vereeniging van chr. werk gevers en groot-handelaren in Nederland heden een manifest ten departemente van binnenlandsche zaken en landbouw aan de regeering aangeboden, bevattende bezwaren speciaal tegen de zeer ingrijpende maatre gelen, welke de Duitsche regeering bij nood verordening genomen heeft inzake de afgif te der betalingsdeviezen voor ingevoerde goe deren. Door de steeds verder gaande inkrimping van het bedrag, dat aan deviezen wordt be schikbaar gesteld en de willekeurige wijze, waarop deze door de importeurs kunnen worden gebruikt, tengevolge van het ontbre ken van een goede regeling, lijdt onze export niet alleen groote schade, doch voorziet het comité binnen korten tijd een catastrophale daling der prijzen van zuivelproducten eieren en tuinbouwproducten, welke daling intusschen reeds is ingezet, omdat de export dezer producten voor een zeer belangrijk deel op Duitschland is aangewezen en de groote productie in verband met het voort schrijdende seizoen voor de deur staat, waardoor groote hoeveelheden dezer pro ducten onverkocht zullen blijven. Ook de export van industrieele producten ondervindt de gevolgen van de funeste wer king der Duitsche maatregelen. Het is de op vatting van den geheelen georganiseerden Nederl. landbouw en industrie, dat onze regeering aan de Duitsche regeering nauw keurig omschreven eischen moet stellen ten aanzien van onzen export. Koopt Duitschland niet meer van ons en zorgt het niet meer voor behoorlijke betaling van het gekochte, dan kunnen wij ook niet meer van Duitschland koopen. Dit moet volgens het comité het uitgangs punt zijn van de te -voeren onderhandelin gen. De regeering zal daarbij het geheele Nederlandsche bedrijfsleven achter zich heb ben. De aanbieding van dit manifest tegen de Duitsche belemmeringen van den export op het gebied van landbouw en industrie aan minister Ruys de Beerenbrouck, geschiedde door vertegenwoordigers van onderscheide ne organisaties. Woordvoerder was de voor zitter van het comité voor economisch ver weer dr F. E. Posthuma, oud-minister van landbouw, handel en nijverheid, die het ma nifest nader toelichtte. Verder waren aanwezig van het comité voor economisch verweer de heeren dr. H. Molhuysen, mr. van Haastert, F. V. Valstar, dr. Eygennaam, van de algemeene R.K. werkgeversvereeniging mr. M. Steenberghe, dr. L. G. Kortenhorst, van de Mij. voor nij verheid en handel rar. C. H. Guypart en van het Nederlandsche Verbond van werkgevers mr. A. N. Molenaar. Na de gedachtenwisseling zegde de minis ter toe op zeer korten termijn deze ernstige aangelegenheid met zijn betrokken ambtge noot te behandelen. I DE WINKELSLUITINGSWET. Tijdstip van invoering slecht gekozen. 5943 leden van het personeel van de firma C Jamin hebben een verklaring „Aan het Ne derlandsche Volk" omtrent de inwerkingtre ding van de winkelsluitingswet onderteekend, waarin wij o.m. het volgende lezen: Thans, nu nog slechts enkele weken hen van dien fatalen datum schelden, meenen zij aller dringendst de aandacht van alle welmeenende en weldenkende Nederlanders te moeten vesti gen op huns inziens buitengewoon ongunstig gekozen tijdstip van invoering van een wet, die zulke funeste gevolgen voor de samenleving kan hebben, waar toch een ieder er van over tuigd moet zijn, dat het zoeken van werkver ruiming in deze drukkende tijden het grootste probleem is, terwijl door inwerkingtreding van bedoelde wet eerder het tegenovergestelde het geval zal zijn. En verder: Bloeiende bedrijven en floreerende onderne mingen zijn er tegenwoordig helaas slechts be droevend weinige te vinden, ook in Nederland, en daarom moet ieder, die stelling wil kiezen tegen de kunstmatige vernietiging van kleine restjes maatschappelijke welvaart, zijn stem met kracht verheffen tegen alle maatregelen, van welke zijde ook, die in dezen wereld-ont wrichtenden tijd een verslechting van den alge meenen toestand ten gevolge zouden kunnen hebben. DE BOUWVAKARBEIDERSSTAKING TE SLIEDRECHT. De staking in de bouwvakken te Sliedrecht duurt nog steeds voort. Hoewel er betrekke lijk weinig werk op uitvoering wacht, onder vindt de bouw van verschillende huizen uit den aard der zaak vertraging. De patroons hebben aan het in dienst zijnde personeel, dat thans in staking is, per aangeteekenden brief bericht, dat per 30 April a.s. de dienstbetrekking wordt opgezegd. Aan beide zijden neemt men een afwachten de houding aan en volhardt men bij de gestelde eischen. Werden eerst de Papendrechtsche en Gies- sendamsche werkwilligen per rijwiel door de rijkspolitie naar en van hun werk begeleid, wat telkens geschiedde onder gejoel en minder vriendelijke uitroepen van stakers en werkloo- zen, sinds Maandag geschiedt dit per autobus. KINDERVERWAARLOOZING. Men meldt uit Oostzaan aan de N. R. Crt.: In het gezin M. is een zeer ernstig geval van kinderverwaarloozing geconstateerd. Reeds eerder was bij genoemde familie iets dergelijks gebeurd, n.1. in den strengen winter van 1929, toen de ouders een dochtertje dag en nacht op een zolder hadden opgesloten. Het kind was onvoldoende gekleed en kreeg niet genoeg voedsel, zoodat de politie op verzoek van de buren een onderzoek instelde. De beide bee- nen van het kind bleken bevroren te zijn. Zi werd onder geneeskundige behandeling gesteld en beide beenen werden haar geamputeerd. Na haar herstel is zij aan de ouderlijke macht ont trokken en in een gesticht ondergebracht door tusschenkomst van den voogdijraad. Thans deed zich weer een treurig feit voor, Dezer dagen is het oudste dochtertje overleden. Vermoedelijk is dit te wijten aan zeer groote vervuiling. Het bleek, dat de vijf andere kinderen op er gerlijke wijze waren verwaarloosd. Twee van hen zijn overgebracht naar het Binnengasthuis te Amsterdam. De moeder, die in hevige mate zenuwziek is, is dezer dagen gebracht naar het gesticht te Santpoort. De man, een werkloos arbeider, die zich niet om zijn gezin bekommerde, zal ver moedelijk uit de ouderlijke macht worden ont zet. De drie andere kinderen zijn voorloopig op kosten van het burgerlijk armbestuur ge plaatst in een weeshuis. BRANDEN 30.000 K G. stroo verbrand. Vermoedelijk door broeiing zijn gisteren te Vrieschelo (gemeente Bellingwolae) onge veer 30,000 K.G. stroo bij de boerderij van mevrouw de wed. Zwiers een prooi der vlam men geworden. De brandweer wist door krachtdadig optreden de boerderij te behou den. WEGVERZAKKING TE EDE. Maandagnacht is er een verzakking in den Parkweg te Ede ontstaan. Bij onderzoek bleek, dat een gedeelte van de rioleering, die het water van de kunstzijdefabriek afvoert, totaal verteerd was. Door het uitstroomende water spoelde het zand weg, zoodat al spoe dig een gat van eenige meters diepte over een oppervlakte van 25 M2. ontstond. Waarschijnlijk zal de geheele rioleering vernieuwd moeten worden. OP 'T KANTJE AF ONTSNAPT. Vermoedelijk tengevolge van het warmloo- pen van den motor is gistermiddag op den Hoofddorperweg in den Haarlemmermeer polder een personenauto in brand geraakt. De bestuurder sprong uit den auto. Zijn kleeren hadden reeds vlam gevat. Hij kon nog in een nabijgelegen sloot springen, waardoor het vuur werd gedoofd. Hij liep ernstige brandwonden aan het onderlichaam op. Een passeerende automobilist heeft hem naar een ziekenhuis vervoerd. Omstanders hebben het vuur gebluscht. De auto werd ernstig beschadigd. HET CONFLICT IN DE VENEN. Gisteravond hebben te Nieuw-Weerdinge de hoofdbesturen der samenwerkende land- en veenarbeiders-bonden vergaderd om den uit slag vast te stellen van de stemming over het voorstel tot 10 pCt. loonsverlaging. Hoewel geen cijfers zijn medegedeeld, bleek, dat met overgroote meerderheid het voorstel werd verworpen. De staking duurt dus in dit veen- district voort. Wanneer morgen de arbeiders uit het district Bargeroosterveen in staking gaan, zal het aantal stakers boven de 2000 komen. ONDER DE KLEI BEDOLVEN. Gisteravond werd aan de kleigroeve op de Kaldenkerkerheide te Tegelen het 10-jarig zoontje van den heer van Gessen uit Tegelen gevonden onder een hoeveelheid klei bedol ven. Het bleek dat het knaapje bij het spelen een karlading klei over zich heen had ge kregen en tengevolge daarvan door verstik king om het leven was gekomen. NEDERLANDER IN VENEZUELA VERMOORD. Wij lezen in het te Paramaribo verschij nende nieuwsblad De West van 5 dezer: Eenige maanden geleden werd hier ter stede bericht ontvangen van den Nederland- schen consul te Venezuela, dat Arthur Rust- wijk in dienst der Venezuela Oil Company te La Paz vermoord was. De familie wendde zich tot het consulaat om, zoo mogelijk, nadere inlichtingen om trent de misdaad te ontvangen. De consul antwoordde dezer dagen, dat de aanleiding tot den moord niet met zekerheid is vastge steld. De moordenaar heeft het lijk terstond begraven. In zijn bezit werd twee honderd bolivar gevonden, welk bedrag in het bezit was van Rustwijk, bestemd voor uitbetaling aan arbeiders. Dit zou het vermoeden wek ken, dat er roof in het spel is. De verdachte beweert echter, dat wraakneming de drijf veer is geweest, daar de opzichter Rustwijk hem als arbeider herhaaldelijk zou hebben mishandeld. De overledene was 44 jaar. DE AFSLUITING VAN DE ZUIDERZEE. De heer E. den Herder te Harderwijk heeft zich nogmaals met een adres tot de Eerste Kamer gewend. Hij zegt daarin: ,,De bewijzen heb ik geleverd, dat de af sluiting van de Zuiderzee een drama wordt voor ons land. Gij zijt er niet langer klaar mee om de verantwoordelijkheid van u af te schuiven op de ingenieurs van de Zuiderzee werken. Als gij de N. Rotterd. van 13 en 14 Januari 1931 raadpleegt, en informeert bij de sluismeesters te IJmuiden en Kornwerder- zand, dan zult u hooren, dat 4 Dec. 1931 en 7 en 8 April 1932 de vloed op de Wadden zee ver boven den stand van de Noordzee was. Dan hebt u de bewijzen in handen, dat de berekeningen van de commissie-Lorentz outief zijn, u behoeft mij dan niet te geloo- ven, maar gij zult u zelf overtuigen. Als goed Nederlander, in het waarachtig belang van Nederland eisch ik van u, dat gij deze zaak onderzoekt en de afsluiting van de Zuiderzee zoolang stop zet". BEZUINIGING BIJ P.T.T. Alle contractanten de dienst opgezegd. Het hoofdbestuur der posterijen, telegrafie en telefonie heeft, zooals bekend is, de mo gelijkheid geopend op eigen verzoek met wachtgeld te gaan. Wegens de op verschei den kantoren bestaande ruimte aan perso neel is thans aan alle op arbeidscontract j werkende personen met ingang van 1 Juli I den dienst ongezegd. KORTE BERICHTEN. Bij de Amsterdamsche Ballast-Mij. te IJmuiden zijn Zaterdag 21 arbeiders ontsla gen en is aan 6 bazen ontslag aangezegd. Er zullen nog eenige ontslagen volgen. Bij Kon. besluit is bepaald, dat de wet inzake de naamsverandering van de departe menten van binnenlandsche zaken en land bouw en van arbeid, handel en nijverheid en tot overbrenging van de behandeling van en kele onderwerpen van het eene departement naar het andere, met 1 Mei as. in werking treedt. HULP AAN DE ZUIVELINDUSTRIE. Een belangrijke bespreking te Amsterdam. In verband met het ingevoerde wetsont werp, bevattende den tijdelijken maatregel tot hulpverleening aan de veehouderij, heeft op 25 April j.1. te Amsterdam een bespreking plaats gehad van de vertegenwoordigers van den Alg. Ned. Zuivelbond (F. N. Z.) te den Haag, den Bond van kaasproducten te Gou da, den r.k. Ned. Boeren- en Tuindersbond te den Haag, het Ned. Comité van Landbouw te den Haag, de Coöp. Zuivelexportvereeni ging Brabant te Breda, de Eerste Coöp Boterverkoopvereeniging te Zutfen, de Frie sche Coöp. Zuivelexportvereeniging te Leeuwarden, de Geld. Ov. Coöp. Zuivel vereeniging te Zutfen en de Nat. Coöp- Zui velverkoopcentrale te Amsterdam. De vergadering besloot na ampele bespre kingen zich met een adres tot de Tweede Kamer te wenden, waarin verzocht wordt, er bij de regereing op aan te dringen, het wets ontwerp zoodanig te wijzigen, dat 1. daarin duidelijk tot uiting komt, dat het de bedoeling heeft aan den melkprodu dent voor zijn productie verwerkte melk een zoodanigen prijs te garandeeren, dat hier mee de productiekosten gedekt kunnen wor den; 2. er de mogelijkheid wordt geopend, den export van zuivelproducten, zij het in be perkte mate, toch zoodanig in stand te hou den, dat wij onzen buitenlandschen handel niet behoeven prijs te geven; 3. het menggebod wordt vervangen door een matige heffing op de margarine. STEUN AAN DEN TUINBOUW. In een te Warmenhuizen gehouden verga dering van vertegenwoordigers van dertien gemeentebesturen in de tuinbouwstreek Lan- gendijk en Omstreken is besloten, een actie te voeren, ten einde de regeering ervan te overtuigen, dat het een algemeen belang moet worden geacht, ter wille ook van de in standhouding van het tuinbouwbedrijf, meer steun aan den tuinbouw te verleenen. Men •besloot er bij de minister van binnenlandsche zaken en landbouw met klem op aan te drin gen, dat een bijslag op den koolprijs van f per 100 K.G. zal worden verleend. Telegra fisch zal een audiëntie worden aangevraagd voor een commissie, die bestaat uit de burge meesters van Warmenhuizen, St. Pacnras Heerhugowaard en Oudkarspel BOERENBONDEN GAAN NIET SAMEN. In de Maandag te Assen gehouden bijeen komst van den Drentschen Boerenbond, den Groningschen Boerenbond den Frieschen Boerenbond, het Groene Front en den Platte landersbond ter bespreking va', het onder werp: ,Hoe doen wij straks bij de a.s. Kamer verkiezingen. Gaan wij samen of niet?", is men niet tot overeenstemming gekomen. De dagelijksche besturen van den Platte- landersbond en het Groene Front hadden reeds voorheen een politiek-aanvullend ver bond gesloten; de noordelijke landbouwers echter, die onder leiding stakn van den heer Jongbloed, konden niet bewogen woiden tot samengaan. Hun doel is meer, de boeren- kiezers in hun oude partijen te laten, onder het stJlen van voorwaarden, terwijl de zui delijke vereenigingen zelf met afzonderlijke candidatenlijsten komen, gerugsteund door hun eigen programma. STEUN AAN DE KIPPENHOUDERIJ. De regeering heeft bij de Tweede Kamer van de Sta ten-Generaal een wetsontwerp in gediend tot steun aan de kippenhouderij. De eierverkoopinstellingen zullen, evenals in voorgaande jaren, ongeveer 100 millioen eieren uit de markt nemen en in koelhuizen opslaan, ten einde deze te bewaren tot het najaar en den winter, wanneer de vraag naar eieren in het algemeen grooter is dan de pro ductie. In de thans gerezen credietmoeilijk- heden zal het rijk voorzien door de verlee ning van een garantie, die ten hoogste 3.5 millioen zal beloopen. rijn komst de invallers op de vlucht joeg. Tij dens de achtervolging heeft verdachte drie schoten utt zijn revolver gelost en daarmee den expeditieknecht J. Braggaar, die probeerde hem de wapens uit de hand te slaan, toen ij in de cabine van een vrachtauto was gevlucht, door het hoofd geschoten, tengevolge waarvan Braggaar werd verwond. De rechtbank ver oordeelde hem wegens poging tot diefstal met geweldpleging en wegens poging tot zware mis handeling tot 4 jaren gevangenisstraf met aftrek van den tijd in voorloopige hechtenis doorge bracht. De eisch van het O. M. was geweest 9 jaren gevangenisstraf met aftrek van den tijd in voor loopige hechtenis doorgebracht. POSTWISSELVERVALSCHING. De 22-jarige kantoorbediende L. v .O. be kende voor de Rotterdamsche rechtbank zich aan postwisselvervalsching te hebben schul dig gemaakt. Verdachte had op 24 Februari te Schiedam een postwissel van 1 gezonden aan zijn eigen adres in Rotterdam. Na ont vangst van het formulier had hij het bedrag van 1 veranderd in 10. Den aldus ver- valschten wissel had hij daarna aangeboden op het bijkantoor der posterijen aan den Goudschen singel. Daar was het bedrag aan hem uitbetaald. De lokethouder P. Sicama verklaarde, dat Je,nJk°w de fraude was ontdekt. Het O.M. meende, dat men hier te doen heeft met ee nergerlijke vervalshing. Het eischte 6 maanden gevangenisstraf. DE BANKOVERVAL AAN DEN GOUDSCHEN SINGEL. De Rotterdamsche rechtbank heeft voorts uitspraak gedaan in de zaak van den 22-jarigen beeldhouwer J. H. F. M., die op 16 October te zamen met een onbekend gebleven persoon het bankgebouw van de Incassobank aan den Goudschen Singel was binnengedrongen en on der bedreiging met een revolver getracht had zich van het daar aanwezige geld meester te maken. De toeleg was niet gelukt, doordat de banklooper het gebouw binnenkwam en door Ongecorrigeerd. TWEEDE KAMER. Do interpellatie-Boon inzake de winkel sluitingswet wordt toegestaan en bepaald op Vrijdag a.s. Voortgezet wordt de behandeling van het vleeschcontingenteeringsontwerp. De heer Oud acht de crisis-invoerwet hier niet goed toegepast. Er zijn echter verzach tende omstandigheden. Spr. acht de voorbe reiding der contingenteeringsmaatregelen niet nauwgezet genoeg. Dat komt, omdat de advies-commissie niet alle belanghebbenden hoort. In dit verband bepleit spr. toepassing van het systeem, neergelegd in het anti- dumpingsontwerp. Verder betoogd de heer Oud, dat er te veel gecontingenteerd wordt. De bedoeling der crisisinvoerwet is slechts geweest, uit zonderingen te stellen, n.1. gevallen van prijsbederf. DE AGENDA DER TWEEDE KAMER. Op de agenda van de Tweede Kamerver gaderingen zijn ingevoegd na het vleesch- contingenteerings-ontwerp de suppletoire In dische begrooting 1932 en de verhooging van de tijdelijke opcenten op de invoerrech ten in Ned.-Indië. POSTVLUCHTEN OP INDIE. De Reiger is hedenmiddag te Djask aan gekomen. VLIEGONGEVAL OP DE KOOY. Het toestel totaal vernield. Hedenochtend te 11.50 uur kreeg de be stuurder van het lesvliegtuig F I, de korporaal H. Beek, die sinds korten tijd los vloog, een ongeval even buiten den Zuidwestelijken hoek van het vliegkamp de Kooy. Bij het maken van een bocht, kort voor de landing, bracht de bestuurder op te groote hoogte boven den grond het toestel in horizontalen stand. Het vliegtuig gleed af en werd geheel vernield. De bestuurder kreeg een gecompliceerde beenbreuk ter hoogte van den enkel van den linkervoet. Hij werd naar het marine-hospitaal te den Helder overgebracht. Haarlem (thuisr.) 25 April te Callao Hebe, Lissabon/Amst., p. 26 April Dunge. ness. Orion 25 April v. Fiume te Bari. Rhea (thuisr.) 25 April op 300 mijl N v Terceira. Saturnus 25 April v. Cavalla n. Smyrna. Tiberius 24 April v. P. Barrios n. Amster dam. Hoiland-'-Brltsch-Indië Lijn, Streefkerk (thuisr.) 25 April v. Cuddalore Holland—Oost-Azlë-Lijn. Meerkerk (thuisr.) 25 April v. Marseille. Serooskerk 25 April v. Amst. te Rott. Gaasterkerk (thuisr.) 23 April v. Kobe. Java—ChinaJapan Lijn, Tjiliwong 25 April v. Makassar n. Sanda. kan. Tjisondari 24 April v. Manila. Tjisadane 24 April v. Shanghai te Hong. kong. Tjileboet 25 April te Shanghai. Holland—West-Afrika-Lijn. Reggestroom (thuisr.) 27 April te Havre verwacht. Java—New-York Lijn. Sembilan 24 April v. Java te New York. Eiantar 26 April v. Bat. n. New York. City of Khios, Bat. n. New-York; 24 April té Colombo. Simaloer, Java/N. York; 25 April te Penang. Sllver—Ja«a Pacific Lijn. Batoe, Calcutta n. San Francisco; 23 April v. Singapore. Silverbelle, San Francisco n Calcutta; 23 April te I ouraine. Stoomvaart Mij. Oceaan. Eurybates 26 April v. Bat. te Amst. Philoctetes 25 April v- Wladiwostock n Rott, Holland—Afrika Lijn. Klipfontein (thuisr.) 26 April nam. 5 u. y. Duinkerken n. Antwerpen. CORRESPONDENTIE. Correspondent te Groot Schermer. Het be richt van den brand had Maandagmorgen in ons bezit moeten zijn. Wij kunnen er Woens dagavond niet meer mee aankomen. Wilt U nog eens nota nemen van onze „Wenken voor Correspondenten?" Red. Alkm. Crt. Panorama brengt een interessant artikel over Ghineesche dokters en restaurants. Wkly Leviticus schrijft over Crinoline en tournure en Kole Kok geeft bij aardige il lustraties een beschrijving van het paradijs der belastingontduiking. Er zijn novellen van Vincent Comier en A. M. Burrage. De filmrecensent bespreekt „Mijn Leopold" en bij fraaie afbeeldingen wordt verteld van de motorinvasie in Venetië waar tot dusver de gondels oppermachtig waren. Van de foto's noemen wij die over een tooneel-examen, van rariteiten op het gebied van vervoermiddelen, van het Gletscherpark, van de drukte tijdens den voetbalwedstrijd bij het Amsterdamsche Stadion, van de opening der nieuwe Maas brug, van de run op de Haagsüie Spaarbank en van een groote parade, die in New-Yoric werd gehouden ter gedachtenis aan het feit, dat de Vereenigde Staten vijftien jaar ge leden aan den oorlog deelnamen. „Op den Uitkijk", tijdschrift voor het chr. gezin. Prof. dr. A. van Veldhuizen opent het nieuwe nummer met „Dolende ridders", waarin hij schrijft over roofvogels. Prof. dr. J. Waterink geeft een voorbeeld van het funeste van het verliezen van een ideaal. Max Visser vertelt van Goethe's eerste jaren te Weimar. W. Bleeker stelt de vraag: „Kunt u weerberichten lezen?" en geeft dan nader aan wat met de verschillende uitdruk kingen bedoeld wordt. A. v. d. Hoek wijdt een artikel aan de Javaan als contractkoelie op Sumatra. De Uitkijk buiten onze grenzen behandelt Hindenburg's herkiezing, binnen landsche ontwapening en de mislukte Donau- conferentie. Dr. A van Deursen schrijft over tooverkringen, waaraan vooral in West- Azië geloof wordt gehecht. Verder eenige vervolgverhalen. Wie gaan er naar Los Angeles? Wij leven in Het Amsterdamsche Sport blad: Definitief is er nog niets vastgesteld. Doch zoo ongeveer is wel na te gaan, dat Holland te Los Angeles vertegenwoordigd zal worden door: de roeiers Roelofsen en Röell (beiden van Triton, Utrecht), uitkomende in de stuurman- looze twee; de zeilers gebroeders Maas, die in een soort jollen voor alle deelnemers dezelfde zullen mededingen,, (Deze heeren gaan voor eigen rekening) de vijfkamper (schieten, zwemmen, veld loop, schermen en paardrijden) van Rhijn; de schutter dr. B. Brand, die tevens als medicus van de geheele expeditie zal optre den;, twee wielrenners, nader aan te wijzen door en uit te zenden voor rekening van de Neder landsche Wielren Unie; de schermster mejuffrouw de Boer (deze afvaardiging staat nog niet vast) de zwemsters mevrouw Philipsen—Braun, mejuffrouw Baumeister, mejuffrouw Vier dag mejuffrouw Kastein en mejuffrouw den Ouden; de ruiters luitenant jonkheer van Lennep met Luftikus, luitenant Pahud de Mortagnes met Marcroix en luitenant de Bruine met Lola. Als invaller is luitenant Schummelketel benoemd die met Duiveltje zal uitkomen a's een der genoemden verhinderd is. Twee op passers vergezellen het paarden-transport; twee dames-athleten, mejuffrouw Schuur man (definitief) en waarschijnlijk mejuf frouw Gisoff. Gaat laatstgenoemde niet, aan komen eventueel de athleten Peeters en Ber ger in aanmerking om alsnog afgevaardigd te worden een bokser, doch dat is nog onzeker. Voorts gaan twee damesleidsters voor de zwemsters node en natuurlijk officials, o.a. baron Schimmelpenninck van der Oye, ma joor van Rossem en jonkheer J. Feith, de leider van de niet onbelangrijke kunstinzen ding. Hiervan valt mej. Kastein, zooals mer elders kan lezen, af. STOOMVAARTLIJKEN. Stoomvaart Mij. Nederland Tarakan (thuisr.) 25 April te Belawan Enggano (thuisr.) 25 April te Genua Johan v. Oldenbarnevelt (thuisr.) 26 Anrii te Genua. r Rotterdamsche Lloyd. Baloeran (uitr.) 26 April v. Port Said. Dempo (thusir.) pass. 25 April Perim Kertosono (thuisr.) pass. 26 April K St Vincent. Kota-Tjandi (uitr.) 25 April te Sabane kt u H°llaild—Amerika Lijn. Nebraska, Vanc./Rott. 26 April te Londen Kon. Holl. Lloyd, Ajax April v. Santos te Hamburg Kon. Paketv. Maatschap nj. Mahe> Batavia, oigh 2o April te Belawan. - v N"d Stoomb. Maatschappij. Ajax 25 April v. Oran te Palermo Agamemnon 25 April v. Catania n. Messina Amazone 25 April v. Barcelona n. Genua Brion, La Pallice/Amst.; p. 26 April Dun- geness. rauna 25 April v. Valencia n. Alicante. Flora 24 April v. West-Indië te New York. Kolven. Wedstrijden te Oudkarspel. Te Oudkarspel werd Zondag het eerst gedeelte verspeeld var den kolfweds'rijd tus- 'Volharding" aldaar en „Over de helft te Nieuwe Niedorp. De uitslag was: „Volharding" 1656 pun- ten «f1 J.OVW de helft 1474. Zonda<* as. speeld *weede helft van den wedstrijd ver- n Ee? Gold-Cup-wisselbeker. Door de „Gold Cup" siga.ettenfabriek is een wisselbeker beschikbaar gesteld voor een kolfwedstrijd 'usschen „Onder vrienden" te Noordscharwoude en „Volharding" te Oudkarspel. Door elke ciub zu'len zes 3de bracht0 S in hCt strijdperk worden 8e' Wielrennen. Wedstrijden in de Beemster- B'i den Zondag gehouden groote peleton- wedstnjd voor wielervereenigingen te Middenbeemster over een afstand van 30 K.M., waren ook de Langendijker wielren ners van de partij. Van de 22 deelnemers uit alle deel en van het land bezetten zij de 8ste plaats, met een tijd van 2 uur 21 min- 10 sec. Voor iedere ploeg startten 5 man, terwijl de tijd van den 3en aankomende van iedere ploeg als totaaltijd werd gerekend Wanneer wij in aanmerking nemen, dat van de Lan gendijker ploeg op de eerste 10 K M. er reeds 2 afvielen wegens pech en de 3e op een ge leende fiets verder moest, dan blijkt wel, dat he Jongens zich kranig geweerd hebben. Ifl het bijzonder mag genoemd worden het niden van Joh. Renand van Zuidscharwoude die zeker den halver, wedstrijd de andere twee heeft „getrokken",

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 8