Agenda !Binne*itand Jhi&Cicaties Rechtszaken Rucqedijke Stand jMqtKmdeii Stukken Stad en Omqeeuiq lüeec&edcht TREKHONDENWET. Keuring van trekhonden en karren. Vrijdag 29 April. 7.30 uur, Cinema Americain, hoofdnuim mer Mannen buiten de wet (sens); hoofd rollen Richard Dix en Jackie Cooper (Skip- py). Toegang voor personen boven 14 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater, hoofdnummer Ons dageliiksch brood (rom) hoofdrollen Charles Farrell en Mary Dun- can. Toegang voor personen boven 14 jaar 7.30 uur, Victoria-Theater, hoofdnummer Het spook van Parijs (rom., sens.), hoofdrol John Gilbert. Op het tooneel Count Cutelli, de geluidskoning van Hollywood. Toegang voor personen boven 14 jaar. 8 uur, Harmonie, feestavond Chr Oranje vereeniging, herdenking verjaardag prinses 'Juliana. 8 uur, 't Gulden Vlies, jubileumvoorstel- ling Eduard Verkade. Zaterdag 30 April. 7.30 uur, Cinema Americain: Mannen buiten de wet (sens); boven 14 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: Ons dagelijksch brood (rom.) boven 14 j. 7.30 uur, Victoria-Theater: Het spook van Parijs (rom., sens.), op het tooneel Count Cutelli, de geluidskoning van Hollywood, bo ven 14 jaar. BRANDEN. Nog juist tijdig gered. In den afgeloopen nacht ontstond door on bekende oorzaak brand in den kruidenierswin kel van de heer Roos, in de President Krugev- straat te IJmuiden. De bewoners, de heer Roos en een dienstbode, werden door een voorbijganger gewekt. De brand nam zoo spoedig in omvang toe, dat de dienstbode, die nog trachtte haar bezittingen te redden zich langs de reeds brandende trap moest redden, waardoor zij ernstige wonden aan beide bee- nen bekwam. De heer Roos, die het meisje in zijn armen opving en genoemd meisje werden door hulpvaardige lieden in bijna bewuste- loozen toestand naar buiten gedragen. I 'et perceel brandde geheel uit. De schade wordt, door verzekering gedekt. Landbouw schuur afgebrand. Gisteren is de landbouwschuur van D. A. Schuld, te Barneveld, afgebrand. Een broed machine met 3600 eieren werd een prooi der vlammen. De schuur was slechts laag, de boerdmachine niet verzekerd. INBRAKEN TE DURGERDAM. Te Durgerdam is na verloop van twee weken thans opnieuw in de hervormde kerk ingebroken, waarbij slechts een geringe buit werd behaald. Gisterennacht werden boven dien bij een 4-tal ingezetenen inbraken ge pleegd, waarbij twee fietsen, een geweer en twee paar schoenen werden gestolen. Daarna begaf de inbreker zich naar de garage van den chauffeur P. Kruisman. Deze ontwaakte en ging den dief te lijf. Bij de worsteling kwam deze te vallen en is de dief weggevlucht, met achterlating van de gestolen fiets en het ge weer. Bij een der inbraken heeft hij een briefje verloren, inhoudende een gedrukte lijst van gestichtskleeding, ouderteekend J. v. d. Brink. Vermoedelijk kan dit een aanwijzing zijn tot opsporing van den dader, die een klein persoon is, ruim 1.60 lang. BRANDSTICHTING? De veehouder T. de J. te Oosterwolde (Friesl.), wiens boerderij Maandagnacht is afgebrand, waarbij 27 stuks vee omkwamen, is gearresteerd. Hij erkent, des nachts nog in den stal te zijn geweest, waar de brand het eerst bemerkt werd. Tevens wordt hij ver dacht van valschheid in geschrifte op een kwitantie omtrent huur. HET MARGARINEWETJE. De kleine margarine-industrie er tegen. Naar het Hbld. verneemt, heeft de Ver. van Ned. Margarinefabrikanten (waarin ge organiseerd zijn de z.g. onafhankelijke fabrie ken, d.w.z. die buiten het Unielever-concern staan) aan de Tweede Kamer een adres ge zonden, waarin deze verzocht wordt, het ont werp niet aan te nemen, dan nadat in over leg met de vereeiging wijzigingen en aanvul lingen zullen zijn aangebracht. HET KORTINGSWETJE. De raadsleden van Heemstede Rykes en mevrouw Venhuisen hebben een voorstel ingediend om pensioenverhaal op salarissen en loonen van het gemeen- tepersoneel toe te passen, om daardoor de nadeelen van het kortingswetje voor de gemeente op te heffen. B. en W. hebben een onderzoek inge steld en zijn tot de conclusie gekomen, dat het nadeel van het kortingswetje ruim 9000 zal bedragen. Aangezien de post onvoorziene uitgaven 40.000 groot is, meenen B. en W. dat het nadeelig saldo van 9000 daaruit kan worden be streden. Zij achten het daarom niet noodig een voorstel tot verhaal op de pensioenstor ting in te dienen, doch zullen overwégen of voor de begrooting voor 1933 een dus danig voorstel noodzakelijk is. DE CONTINGENTEER ING VAN DEN INVOER VAN TEXT1ELGOEDEREN In verband met het Kon. Besluit, waarbij de contingenteering van den invoer van tex- tielgoederen verlengd wordt tot 1 Februari 1033, bevatte de Staatscourant van gisteren thans de betrekkelijke Kon. Besluiten, die met ingang van 1 Mei in werking treden. De con tingenten van textielgoederen, waarvan de invoer is toegestaan, zijn bij deze besluiten vastgesteld. De berekening van deze contin genten geschiedt op basis van de waarde van den invoer in de, voor elke groep van goede ren, afzonderlijk aangewezen jaren. KORTE BERICHTEN In de Woensdagavond gehouden raadsvergadering te Kampen is na lang durige bespreking aangenomen een voorstel van B. en W. om te geraken tot afschaffing van de boventallige onder wijzers; hierdoor zullen 3 onderwijzers bij het openbaar en 9 bij het bijzonder onderwijs overcompleet worden. Te Assen is opgesloten P., venter te Erica, verdacht van aanranding van een meisje. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR roepen houders van trekhonden in deze gemeente op, hunne trekhonden met tuig en kar of karren, waarvoor of waaronder de honden als trekdieren worden gebruikt, ter keuring aan te bieden. Deze keuring zal plaats hebben in een lokaal van het GEMEj'-NTE-SLACHT- HUIS aan den Helderscheweg, waartoe de houders van trekhonden, die aldaar verschijnen moeten, nog nader zullen worden opgeroepen, voor zoover zij reeds in het trekhondenregister staan inge schreven. Het niet ontvangen eener per soonlijke kennisgeving ontheft belang hebbenden echter niet van de verplich ting om ter keuring te verschijnen. De keuring geschiedt groepsgewijze op WOENSDAG 11 en DONDERDAG 12 MEI a.s. en vangt aan des namiddags 1 uur. De lichamelijke eischen, waaraan een trekhond o m. moet voldoen, om als zoo danig geschikt te worden verklaard, zijn de volgende: i korte, breede, zware nek, krachtige hals; 2. breede schoft (deel van den rug tusschen de schouderbladen); 3. rechte, breede, gespierde rug, korte rechte- breede lendenen; 4. breed, gespierd kruis, smalle ge vulde flanken; 5. de minimum-breedte van de voor- borst, gemeten tusschen de beide middelpunten der boegen, is vastge steld op 14 c.M.; 6. gewelfde diepte borst, gespierde voldoende vastliggende schouders; 7 krachtig gebouwde, rechte voorpoo- ten; 8 korte ronde klauwen, niet gespreide teenen, met ronde niet weeke zooi kussens; 9. goed gebroekt. lange flink gespier de dij en schenkel, sprongge- wrichten laag bij den grond bij goe den stand van de achterpooten; 10 krachtige gewrichten. De honden, die overigens als trekhond worden goedgekeurd, moeten, wil de eigenaar aanspraak maken op een ver gunning tot het zitten gedurende den rit op de hondekar, fcrsche honden zijn. Keuring hond met kar. Verdere beoordeeling van den hond, gespannen vóór of onder de kar. Na de keuring van den hont. op zich zelf, worden de honden verder beoor deeld vóór of onder de kar oï karren (naar gelang van hunne bestemming), waarvoor het dier als trekhond zal wor den gebruikt. Er zal op gelet worden, dat niet alleen tuig en kar voldoen aan do V ~'ingen. vervat in de artikelen 6 en 7 van het sedert gewijzigde en aangevulde Ko ninklijk besluit van 6 Februari 1911 (Stbl. nr. 45), doch tevens: 1. of de onder de kar gespannen hond te rekenen naar de schouderhoogte, rechtop onder de kar kan staan en in behoorlijken stand kan loopen (artikel 9, laatste lid); 2. of gewicht en bouw van de kar In overeenstemming zijn te achten met den ter keuring aangeboden hond zoodat de arbeid, welke naar ver wacht mag worden, den hond zal worden opgelegd, geen bovenmatige Inspanning zal vercischen; 3 of bij elke kar een of meer doelma tige lioplanken voor de honden aan wezig zijn. Alkmaar, 30 April 1932 Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. DE ROOFOVERVAL TE COEVORDEN. Eisch 8 jaar voor ieder der twee daders. Voor de rechtbank te Assen stonden heden terecht H. Veldhuis en W. Genegel, wonende te Coevorden, thans gedetineerd, die in der avond van 23 Februari den landbouwer Bot van Tarel bij zijn woning hebben opge wacht en dezen met een hamer op zijn hoof: hebben geslagen, teneinde hem van zijn geld en de sleutels van zijn huis om zich daar toe gang te verschaffen, te berooven. Het O. M. eischte voor ieder der verdach ten 8 jaar gevangenisstraf. Uitspraak over 14 dagen. ONDERTROUWD: Gerardus Gielink en Jantje Ekkelboom Johannes Koornstra en Grietje Wijpkema. Pieter Dekker en Catharina Hoogeboom. Gerrit de Groot en Aaltje Besse. Meinardus Klaver en Johanna van de Kamer. Hinderi- kus ten Berge en Julia van lam. Johan van Bruggen en Alida van Lind. Cornelis Schoen en Tjeerdje Aukc:na. Antoon Ker sten en Margaretha de Wever. Hendrik Sietses en Grietje de Jong. GEBOREN: Johannes Cornelis z. v. Franciscus van Saaze en Celilia Buis. OVERLEDEN: Jan Visser, 80 jaai. (Buiten veranlwoordelijkheul van de Redactie. De opname in de rubriek, bewijst geenszins dat de redactie: er mede instemt). Geachte redactie! Maandag 18 April stond voor den poli tierechter terecht W. van Boxmeer, terzake van verzet tegen de politie. Genoemde Box meer had veertien dagen voordien dringend uitstel van deze zaak verzocht, volgens Uw verslagger „kennelijk op instigatie van den heer K. Smelik te Hoorn"'. U sta mij toe deze zaak wat nauwkeuriger te belichten. Op 14 Juli van het vorig jaar dan, dus meer dan tien maanden geleden, werd be doelde Boxmeer te Egmond aan Zee door een veldwachter aangehouden, terwijl hij bezig was zonder vergunning te venten. Al hoewel de man op eerste aanmaning zijn be zigheden staakte, meende deze veldwachter dat proces-verbaal moest worden opgemaakt en werd den koopman z'n handel ontnomen. Hiertegen, verklaarbaar, verzette zich de man. Dit verzet echter was „niet van ernsti- gen aard", verklaarde de veldwachter zelf ter terechtzitting, wat niet weg nam dat men, dat wil zeggen de veldwachter en diens collega, den koopman dermate mishandelde, dat deze met een ernstig gezwollen gelaat en beroofd van z'n handel, zonder vorm van proces de straat weer werd opgesmeten. Aldus werd in eerste instantie recht ge daan In tweede instantie werd „recht gedaan voor den kantonrechter te Alkmaar, d.d. 9 October 1931, die den geslagen en beroofden koopman veroordeelde tot een geldboete groot 3 subs. drie dagen hechtenis, wegens venten zonder vergunning. Van een proces verbaal wegens verzet tegen de politie was toen nog geen sprake. Hiervan was ook nog geen sprake toen de koopman, in verzet tegen dat vonnis gekomen, op 19 Februari j.I. we derom werd veroordeeld tot dezelfde straf En er was evenmin sprake van toen de man enkele dagen later ook tegen dat vonnis hoo- ger beroep aanteekende. Daarna echter gebeurde het welhaast on mogelijke. Per schrijven, d.d. 2 Maart 1932, werd Boxmeer verzocht ter griffie van het kantongerecht te Alkmaar te willen komen, waar hem werd medegedeeld dat hij de hem ontnomen handelswaren, althans handelswa ren, zou kunnen terugkrijgen, mits hij het door hem aangeteekende beroep introk. De maa weigerde, onder de mededeeling dat hij deze zaak tot in uiterste instantie zou doen behandelen. Van een verbaal wegens verzet was tot op dat oogenblik ook toen nog geen sprake. Toen echter, toen de man voldoende karakter had getoond door niet te zwichten voor de verlokkingen van de hem aangebo den handelswaren, werd hij ruim acht maanden na het mogelijk gepleegde feit, beschuldigd van, en gedagvaard terzake van verzet tegen de politie. Zoo pleegt men in deze recht te doen. Eerst daarna werd „de heer K. Smelik te Hoorn", feitelijk in deze zaak betrokken. Boxmeer namelijk geslagen, en tot op dit oogenblik nog beroofd van zijn handelswa ren, achtte den tijd gekomen een rechtskundi gen raadsman in deze zaak te betrekken. Hij wendde zich te dien einde tot het bureau van consultatie en den heer van Lookeren Campagne, die hem echter doordat hij geen bewijs van onvermogen kon overleggen, geen raadsman konden toewijzen. De zaak wera daardoor voor den man een lastig op te los sen kwestie, en teneinde raad wendde hij zich tot ondergeteekende. Intusschen echter was er eenige tijd verloopen en bestond, doordat de koopman geen vaste woonplaats had, er weinig kans nog op tijd een verdedi ger toegewezen te krijgen. Waar hij intus schen veel waarde aan een verdediger hechtte en geen kans meer had dezen op tijd toegewezen te krijgen, wendde hij zich onder oogave van redenen schriftelijk tot den Offi cier van Jusitie te Alkmaar, met het drin gend verzoek de zaak veertien dagen te wil len doen uitstellen. Deze heer echter, die naar blijkt acht volle maanden tijd nam om zijn dagvaarding uit te werken, achtte „geen termen aanwezig" om door het verke nen van uitstel den man in de gelegenheid e stellen zich een verdediger te zoeken. En ook de president, in casu de politierechter, die overigens bedenkelijk weinig haast in leze zaak had getoond, bleek plotseling vol haastigen ijver deze zaak te berechten, en weigerde den man zelfs maar veertien dagen i itstel te verkenen. En zoo diende deze zaak 4 April j.1. Nog '.er terechtzitting had de koopman schrifte lijk een dringend verzoék om uitstel bij den politierechter ingediend, dat aanvankelijk over het hoofd werd gezien. Nadat de Offi cier van Justitie echter reeds aan het woord was gekomen, kwam plotseling de president ot de ontdekking dat het verzoek om uitstel vas binnengekomen en wenschte Z.Edelacht- bare dit alsnog in behandeling te brengen. ':n hij deed dit op wel zeer verrassende wij ze! Men luistere goed: het was ongeveer half drie toen deze heer over dat verzoek het (tvoord nam en hij voorstelde de zaak uit te stellen tot vier uur, nog van denzelfden Vag. Ruim genomen werd den koopman dus anderhalf uur uitstel verkend, om zich te i doen verdedigen in een zaak waarvoor de eeren zelf ongeveer negen maan- .1 e n tijd hadden genomen. Belachelijker, ja infamer kon het wel niet... i En daarop volgde de „instigatie van den j heer Smelik te Hoorn". De koopman name lijk was door het meer dan belachelijk voor stel van den politierechter zoozeer in de war dat hij mij met de oogen advies verzocht. Ik schudde het hoofd, adviseerde dit voor stel niet te aanvaarden. En vanzelf spre kend. accepteerde de man het niet. Dit nu is de befaamde „instigatie", waa: over de officier van justitie sprak en Uv verslaggever ten onjuiste schreef, en waa; door tenslotte de zaak nog tot ver in Juni Ir verdaagd. Er zal namelijk nog onderzocht moeten worden, neen, niet naar de gepleegde mis handeling, dat was gewoon „recht doen", neen er zal worden geïnformeerd naar het verleden van Boxmeer en naar zijn verstan delijke vermogens. Een klein fortuintje en de man wordt nog ontoerekenbaar verklaard, zoodat de res' van de tragedie zou spelen in een krankzin nigengesticht. Bij Allah en het gerecht lijkt mij alles mogelijk. Met dank voor de plaa^SMELIK OPENING KLEUTERSCHOOL. Hedenmorgen werd door de Vereeniging „Kinderbewaarplaats" het „Kleuterhuis aan de Gasthuisstraat officieel geopend. Het gebouw uitgevoerd in rooden hand vormsteen, met een fraai rood zadeldak, ge schilderd in groen-oranje kleuren, maakt een prettigen indruk en doet, vooral door den prachtigen tuinaanleg, aan een vriendelijk oud-Hollandsch landhuis denken. De directeur van het bouw- en woning toezicht, de heer G. Vos, maakte belang loos met den heer A. Oosterlee de plannen, die door den aannemer, den heer J. Pilkes, keurig werden uitgevoerd. De heer Hoek, directeur van plantsoenen, ontwierp belangloos den tuinaanleg. Inwendig is het kleuterhuis, dat voorzien is van een centrale verwarming, keurig sa nitair, een spieelkamer, een rustkamer, een babykamer en een goed ingerichte keuken, mede door de frissche kleuren en het aardige in kleur gehouden meubilair, een juweeltje. Zeer practisch zijn de ramen, die zoowel kunnen draaien als opgeschoven kunnen worden. Wij kunnen ons voorstellen, dat het be stuur van de vereeniging buitengewoon inge nomen is met het bereikte en wij vertrouwen er op, dat, nu het zegenrijke werk weer her vat wordt, nieuwe leden zullen toetreden, om financieel het werk van de vereeniging te steunen. In het kleuterhuis, vinden moeders, die door de tijdsomstandigheden genoodzaakt zijn door arbeid buitenshuis mede het gezin in stand te houden, gelegenheid een zonnige blijde verzorging voor hun kleuters te vin den. Ook voor de gezinnen waar de moeders door ziekte de kleuters niet om zich heen kun nen hebben, vinden hier gelegenheid waar men de kleinen goed verzorgd kan weten. De presidente, mevrouw M. M. J. Conijn- Schröder, sprak een woord van welkom tot de bestuursleden, de oud-bestuursleden en de andere genoodigden en heette speciaal wel kom den burgemeester en de eere-presidente mevr. Wendelaar-Mulder. Zij herinnerde aan de oprichting van de vereeniging in 1918 op initiatief van mej. van Rijn, die wegens on gesteldheid de opening niet kan bijwonen en in een schrijven de beste wenschen voor cle toekomst naar voren had gebracht. Voorts schetste zij hoe men zich met de barak had moeten behelpen, die tenslotte ge sloten moest worden. Zij deed uitkomen hoe de heer en mevrouw Wendelaar de vereeni- 'j g|ng steeds een warm hart toedroegen en hoe door steun van de gemeente en geldelijke bij dragen van velen het nieuwe vriendelijke ge bouw kon worden gesticht. Bijzonder dank tracht zij aan den direc teur van het Bouw- en Woningtoezicht, den heer G. Vos en den heer Oosterlee, voor de plannen en de leiding tijdens den bouw, den aannemer den heer Pilkes voor de keurige uitvoering en aan den directeur van plant soenen, den heer Hoek; voor 't buitengewoon vriendelijk inrichten van den tuin. De vreugde over het bereikte werd ver stoord door het droevig einde van het voor malige bestuurslid mevrouw Bosscher—Pot, die zooveel voor de vereeniging deed en zich een groote stuwkracht heeft getoond. De ge dachtenis aan haar blijft bij ons in hooge eere. Spr. wenschte het bestuur en de eere presidente van harte geluk met den blijden dag van heden, waardoor het zegenrijke werk weer kon worden voortgezet. De kleuters zullen hier onder leiding van de dames Komen een liefderijke verzorging vinden en niet alleen de kinderen van de werkende moeders, doch ook die van zieke moeders. Spr. verzocht hierop den burgemeester, als man van wien de vereeniging zooveel steun mocht ondervinden, het gebouw te openen. ,VI (Applaus). Mr. Wendelaar verklaarde met veel genoegen aan dit verzoek te voldoen. Hij zegde de presidente dank voor de vriende lijke woorden tot hem en zijn echtgenoote gericht en wenschte het bestuur hartelijk ge luk met het feit, dat men thans na een treu rige periode van sluiting, het nieuwe be bouw kon openen. Spr. wees er op, hoe door dit gebouw de geheele omgeving een vriendelijker aanzien heeft gekregen en verklaarde overtuigd te zijn, dat vele moeders met verlangen de ope ning tegemoet hebben gezien. Op het gemeentebestuur heeft het een bij zonder prettigen indruk gemaakt, dat men een nieuwen naam gekozen heeft. Kinderbewaar plaats doet denken aan het opbergen van kin deren ,whats in a name" heeft Shakespeare Julia tot Romeo laten zeggen, doch men ver- gete niet, dat zij hem toch verzocht zijn naam te veranderen. De mensch moet voor een ieder iets heiligs zijn en zeker motten dit voor ons de kinderen zijn. Dit komt tot spr.'s vreugde in het ge bouw uiterlijk en inwendig tot uiting. Spr. bracht Jnervoor den heeren Vos en Oosterlee dank. spr. huldigde het bestuur en speciaal \?resj n'e v00r ve'e dat bereikt werd Met den wensch, dat de dames-leidsters er in zullen slagen, de kleuters in deze vriendelijke beziff te houd«n en dat de inrichting tallooze vrouwen tot grooten zenen zal zijn verklaarde hij de inrichting voor geopend. (Applaus). Mevrouw Conijn huldigde de heeren Vos r Cn ^0é. f°or het aanbieden van' ^schenken, a s blijken van waardeering en racht de leerlingen van de Huishoud en industrieschool dank voor het mooie ponnen- nuis dat zij voor het kleuterhuis hadden ver vaardigd. Mej. de Glee, directrice van de Huis houd- en Industrieschool, betuigde haar groote erkentelijkheid aan het bestuur voor de gelegenheid de leerlingen van de school geboden om praktische kennis op te doen ei! uitte den wensch. dat dit ook in de toekomst Suf dn ?ewensch,t ^ordt. zal kunnen ge schieden Ook zij eindigde met het bestuur van harte geluk te wenschen met dit mooie nieuwe gebouw. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 29 April. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 768.3 mM. te j^bisko. Laagste barometerstand 745.6 mM. te Scilly. Verwachting, geldig tot den avond van 30 A Zwakke tot matige Zuidelijke tot Oostelijke wind; gedeeltelijk bewolkt; mogelijk eenige regen met kans op onweer; iets warmer. Overzicht. De depressies die gisteren ten Westen van IJsland lag heeft zich naar het Zuid-Zuid- oosten verplaatst en schijnt in ongeveer Zuid oostelijke richting verder te trekken. Over West-Duitschland daalde de barometer, doch in Oost-Duitschland en vooral over Scandi- navië nam de luchtdruk toe, terwijl ook over IJsland, zich hooge druk ontwikkelde, of deze samenhang met den rug van hoogen druk die zich sinds gisteren ten Westen van de depressie heeft gevormd, is nog niet te zeggen. In Duitschland en in ons land is de ochtendtemjjeratuur hooger en een aanhou den van de geleidelijke temperatuursstijging is nog te verwachten. Het is heel goed moge lijk, dat daarbij nog regenbuitjes optreden waarbij het onder deze omstandigheden ge makkelijk tot plaatselijke onweerbuitjes kan komen. Hierna werden ververschingen aangebo den. OPENING NATUURSTEENHANDEL. Hedenavond wordt het Ritsevoort den mooien natuursteenhandcl van de fa. S. H. J. Swart en Zonen rijker. Waar vroeger een stoomwasscherij en ververij was gevestigd, zien we nu achter het groote winkelraam een tentoonstelling van beeldhouwwerk, schoorsteenmantels in aller hande gekleurd marmer en natuursteen monumenten. Langs de wand is een monster-collectie marmer aangebracht, waarin zich vijftig soorten marmer bevinden, men heeft dus maar te zeggen hoe men de nieuwe schoor steenmantel hebben wil. Bovendien is de heer Swart in het bezit van tal van teekeningen en ontwerpen van moderne grafsteenen en schoorsteenmantels. Voorts bespeurden we nog een heele ver zameling grafkransen, niet van ijzer, maar van steen, dus ook niet kunnende roesten. Het js alleen al de moeite waard, om eens door de winkelruit te kijken, de bestelling volgt dan later wel. OPENING WILDZAAK. In de vroegere lunchroom van den heer d« Munk, Spoorstraat 59, is nu gevestigd een zaak in wild en gevogelte, benevens boter, kaas en eieren van den heer M. Sangers. De winkel die hedenavond geopend wordt ziet er netjes uit en heeft den aanstaanden klanten nog een bezienswaardigheid te bieden, n.1. een broedmachine is in den winkel opge steld, en dus kan men, als men een haas of konijn gaat koopen, bovendien zien hoe de kui kentjes uitkomen. Alles wat de heer Sangers hier verkoopt, behalve boter en kaas, betrekt hij uit zijn eigen bedrijf, dat gevestigd is aan de Eikelenbcrg- straat. Verschheid dus gegarandeerd. OPENING NOL'S MANDENMAKERIJ. Hedenmiddag 2 uur wordt Nol's mandenma kerij en klompenhandel, die verplaatst is van Koningsweg 75 naar 71, geopend. Voorheen was hier alleen een klompenwinkel gevestigd en wel die van den heer Ruiter. Alles wat m dezen nieuwen winkel verkocht wordt is eigen werk, stoelen, manden enz. die in dezen veel ruimeren winkel heel wat beter tot hun recht komen dan in den ouden. GELUIDSFILM VAN DE KAASMARKT Hedenmorgen werd door een Fransche onderneming een geluidsfilm van onze kaas markt gemaakt. In verband daarmede waren een aantal kaasciragers reeds in hun witte zomerpakjes gestoken en werden daar eenige demon straties van den gebruikelijken arbeid gege ven. De carillonist speelde de Marseillaise. HANDEL MET DUITSCHLAND u"ainer van Koophandel en Fabriekeh voor Hollands Noorderkwartier ontving van den consul der Nederlanden te Bremen een mededeeling over de oprichting van de „In ternationale Waren-Clearing Gesellschaft m b H. aldaar. Genoemde consul teekent aaarbij aan, dat aangezien met tamelijke waarschijnlijkheid valt aan te nemen, dat Duitschland binnenkort gedwongen zal zijn een wet uit te vaardigen, waardoor alle han del met vreemd geld verboden zal worden, het van groot belang voor den Nederland- schen handel zal zijn met deze maatschappij, ui.relatie te treden. Het doel der maatschap pij, handelsvoorwaarden etc. liggen bij het secretariaat der Kamer, Oudegracht 182, te Alkmaar voor belanghebbenden ter inzage. PATRIMONIUM. Gisteravond had in 't Gulden Vlies een openbare vergadering van Patrimonium plaats, waar ds. von Meijenfeldt een le- hield over: Leven en werken van Adama van Scheltema j Wegens gebrek aan ruimte In de Krant van heden. volg. morgen een 1 verslag.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2