Aikmaarsche Courant. Spoct Jietk Sxhcol föimadand Honderd vier en dertigste Jaargang. 459e STAATSLOTERIJ No. 103 1932 Maandag 2 Hei Voe .bal. Om het kampioenschap van Nederland In Veendam is het P. S. V. gelukt, om op overtuigende wijze revanche te nemen voor de onverwachte nederlaag op eigen terrein tegen de Veendammers. Helaas is het geen prettige wedstrijd geworden. In het begin ging alles vrij normaal en beide elftallen waren afwis selend in den aanval. Toen de stand 10 voor P. S. V. was geworden en een nieu we aanval werd ingezec, botste de Veen- damback Knigge tegen den P. S. V'.-er v. d. Lev aan met het noodlottig gevolg, dat Knigge zijn scheen- en kuitbeen brak Toen was het mis met Veendam, dat zeer zenuwachtig begon U spelen en di verse overtredingen beging. Het gevolg was een onaangename wedstrijd en de 40 voorsprong van P. S. V. was dan ook zeer verklaarbaar. Na de thee hetzelfde zenuwachtige spel en nog een doelpunt van P. S. V. 't Werd zelfs zoo erg, dat een der Veen- dammers het veld uitgestuurd werd. Daarmee eindigde de zenuwenwed- etrijd. o In Rotterdam ging het beter. Daar is het een geweldige titanenwedstrijd ge worden tusschen Feijenoord en Ajax. 't Begin was natuurlijk zenuwachtig. Een enorm hoog tempo, plotselinge kan sen, begrijpelijk missen. En met een verrassend eerste doelpunt van Feijen oord: een voorzet van Paauwe ,een knal, 1—0! Toen werd v. Male op den proef ge steld. Telkens greep hij in, telkens bracht hij redding. Maar toch moest hij ook zwichten. Mulders centerde een bal naar v. Reenen, rende naar voren, kreeg het leer terug en kopte zuiver in. (11). En nog voor de rust werd het 2—1 voor Ajax bij een individueele doorbraak van v. Reenen. Na de rust was Paauwe in de halflinie terug. Deze linie werd nu sterker, maar ide voorhoede was niet krachtig ge noeg. Wel viel Feijenoord heftig aan, maar doelpunten bleven uit. Behalve aan de andere zijde, waar een snelle aanval succes opleverde (13). Nog gaf Feijenoord zich niet gewon nen. Het viel aan, niet een keer, maar tien keer. Enhet kreeg een strafschop te nemen. Toen was het 2—3. Nog een kwartier! Zou Ajax het hou den? Of zou Feijenoord gelijk maken? Ajax bleek de verstandigste en de sterk ste en het kreeg nog een doelpunt, toen v. Male een op hem teruggespeelden bal niet kon bereiken! ZOo kwam het einde De stand is thans: 'Ajax 5 4 1 236 9 Feijenoord 5 2 2 1 14—8 6 Enschedé 5 2 2 1 129 6 P. S. V. 5 113 7—10 3 Veendam 6 1 5 427 2 De strijd om het bestaan. Zooals te verwachten was, heeft D. H. C. het eersteklasserschap gisteren ver overd. Het won van Gouda met 3—1, dat met de rust met 10 leidde. Na de thee scoorde D. H. C. echter drie keer en was toen eersteklasser! 't Gevolg is, dat H. F. C. degradeert Een tweede gedegradeerde is gevolgd. Ir. het Noorden kon F. V. C. geen weer stand bieden aan de aanvallen van Sneek en verloor met 42 den strijd en daarmee het eersteklasserschap. Sneek is nu bijna eersteklasser. Het heeft nog slechts één punt noodig en dat kan het gemakkelijk veroveren in den thuiswedstrijd tegen Noordster. In afd. II houdt H. V. V. nog enorm vast aai: het stroohalmpje. Haarlem, dat de leiding heeft, kan nog geen eerste klasser genoemd worden, want H. V. V. versloeg gisteren het toch sterke E. D. O. met 5—2. 't Werd een spannende wedstrijd, die verdiend door de eersteklasser gewonnen werd. Wanneer nu H. V. V. in Haarlem ook nog kan winnen zal een beslissings wedstrijd moeten volgen. In het Oosten zag Quick kans, om thuis Z. A. C. te kloppen. Een kwartier voor 't einde stond het nog 2—1 voor Z A. C, dat zich in de laatste minuut een overwinning zag ontgaan. Dat wordt oppassen In het Zuiden was 't eejt goede dag voor de Valk. Zelf klopte het uit Juliana, maar haar ernstigste concurrent Mid delburg verloor uit van Helmond. De diverse standen zijn: Afd. I. D. H. C. 3 3 11—1 6 H F. C. 3 1—23—72 Gouda 4 1 3 2—8 2 Afd. II. Haarlem 3 2 1 106 5 K V. V. 3 1 1 12—11 3 E. D. O. 4 1—3 9—14 2 Afd. III. Ensch Boys 2 11 54 3 Quick 2 1 1 44 2 Z A. C. 2—11 5-6 1 Afd. IV. De Valk 3 2 1 6—2 5 Middelburg 3 2—1 98 4 Helmond 3 111 8—6 3 Juliana 3 3 29 Afd. V. Sneek 3 2 1 10—5 5 Noordster 3 111 45 3 F. V. C. 4 2 2 5—9 2 De jaarlijksche schoolwedstrijden. Zaterdag, Julianadag, hadden op het ge meentelijk sportterrein de traditioneele eind- wedstrijden plaats van de verschillende schoolwedstrijden. Het spreekt vanzelf, dat de voetbal hoogtij vierde, maar daarnaast werden ook anüer° wedstrijden gehouden. Zaterdagmiddag hebben we een paar uurtjes op het terrein doorgebracht en ons een algemeenen indruk gemaakt. We hebber, een paar wedstrijden gezien, een van de jon gere elftallen en een van de ontmoetingen uit de hoogste afdeeling. De kleineren hebben dikwijls niet onaardig gespeeld. Vooral de ploeg van de school van den heer Lutterot demonstreerde aardig voetbal. Inderdaad werd hier met overleg gespeeld en zagen we eenige jongens aan 't werk, die iets voor de toekomst beloven. De „groote" wedstrijd Gymnasium—Amb avondschool stelde ons teleur. Wij hebben vorige jaren veel betere, veel mooiere wedstrij den gezien. En als we slechts deze finale had den gezien, zouden we zeggen, dat het school- voetbal achteruit gaat. Echter, het wil ons voorkomen, dat niet de twee sterkste ploegen in den eindwedstrijd zijn gekomen, zoodat we ook geen behoorlijke weergave *hn het school- voetbal konden zien. Na de prijsuitreiking had een ontmoeting plaats tusschen de onderwijzers en het vetera nen-elftal van Alcmaria, dat echter niet enkel veteranen bevatte. Voor de rust was het een aardige wedstrijd met vrij goed spel van bei de kanten. Oudes bleek ook nu weer een groot struikelblok voor de veteranen en wij hopen hem het volgend seizoen weer in actie te zien bij Alcmaria I De oudjes verloren, dank zij hinderlijke buitjes. Daar had de jeugdige scheidsrechter ook bepaald hinder van, want hij liep niet mee en gaf uiterste gekke beslissingen! '1 Publiek was niet bepaald medewerkend ;t Is onbegrijpelijk, waarom men nu altijd in t veld moet staan. Is er geen plaats genoeg op de tribune? Of achter de afrastering? Waarom blijft men met een competitiewed strijd netjes buiten het veld en bij dergelijke ontmoetingen niet? En waarom ziet men geen enkelen agent, terwijl er anders genoeg zijn? Waarom?? 6 1 o De heer Lutterot reikte na afloop de prij zen uit. Anders doet de burgemeester dat, maar deze was Zaterdag verhinderd. De heer Lutterot heeft een hartelijk speech- je gelanceerd, waarin hij herinnerde aan de beteekenis van het schoolvoetbal, aan den Julianadag, enz., enz. Verder bedankte hij alle medewerkers, alle scheidsrechters, alle schenkers van prijzen, enz. en tenslotte wist hij voor eiken aanvoerder van de winnende elftallen eenige hartelijke woorden te vinden. De uitslagen luiden estafettewedstrijden: meisjes 3de gemeen teschool, jongens 6de gemeenteschool. voetbalwedstrijden: afd. AI Gymnasium I Amb.avondschool 1—4, afd. AII R.H.B. S.IIAmb.avondschool II 32, afd. AIII R.H.B.S. V— U.L.O. Jul. school 3—4, afd. B JuLschoolWilhelm.school O1, afd C U.L.O. St. Pancras4de gem. school I 0—5. Aikmaarsche Boys-nieuws. Men schrijft ons: Het derde elftal van de Aikmaarsche Boys speelde te Wormerveer tegen Uitgeest IV een beslissingswedstrijd en toonde zich over alle linies de meerdere. De score werd vrij regel matig opgevoerd en de rust brak aan met een voor de Alkmaarders vrij nuttigen 3—0-voor- sprong Ook na rust toonden de Boys zich de sterkste en toen het einde aanbrak had men een 60-overwinning op de concurrenten we ten te behalen. Deze overwinning bracht de Aikmaarsche Boys tevens het kampioenschap van-hun af deeling, een feit, wat men zich stellig voor eenige weken geleden niet meer gedroomd zal hebben. De Uitgeesters verloren echter hun laatste competitiewedstrijden en de Alkmaar ders wonnen thans den vierden in successie. De b-adspiranten, die bezoek van hun eenige concurrent, Bergen b, hadden, deden het minder goed en verloren met 3—1, waar door hun kans op het kampioenschap ge ducht in het nauw kwam. Adam niet in het Nederlandsch elftal. Waar gebleken is, dat het uit Zurich overkomen van Adam in verband met zijn studie aldaar ernstige bezwaren oplevert, heeft de keuzecommissie van den K. N. V. B. besloten diens verkiezing als rechtsbinnen in het Nederlandsch elftal voor den tegen den Ierschen Vrij staat te spelen wedstrijd niet te hand haven. Eerst Vrijdag a.s. zal de keuzecommis sie zijn plaatsvervanger aanwijzen. Duiven. Postduivenvereniging „Steeds in Spanning". Bovengenoemde vereeniging hield op Zon dag 1 Mei een wedvlucht met oude duiven van uit Baerle Nassau; gelost om 9 uur; aankomst: H. Mooi 10.55.01 J. J. Veel 10.55.17 G. Hijmans 10.56.20 J. J. Veel 10.56.49 M. Kroese 10.56.57 H. Mooij 10.57.04 J. J- Veel 10.58.27 H. Mooij 11.02.38 J- J. Veel 11.04.16 Jn. Huiberts Jzn. 11.04.39 Ko r f b al. Om het Nederl. kampioenschap. In Koog aan de Zaan ontving K.Z. het Friesche W.V., dat de vorige week tegen haar gelijk speelde. In een spannenden wedstrijd gelukte het K.Z. gisteren een groote overwin ning te behalen, echter niet dan na spannen- den strijd. De rust ging in met 10 voor de Friezen, maar na de thee werd het 11. Een kwartier later was het zelfs 2—2! Toen kwam een inzinking bij de Friezen en daar van profiteerde K.Z., dat tensotte met 52 won. o In Dordrecht sloeg Deetos de Oostelijke kampioen D.O.S. met zeer overtuigende cij fers (82), zonder dat D.O.S. ook maar eenigszins gevaarlijk geweest was. liet wijst er dus wel op, dat de finale zal gaan tusschen K.Z. en Deetos» Hockey. Nederland slaat België met 42. Het Nederlandsche hockey-elftal heeft Za terdag te Antwerpen tegen het Belgische elftal gespeeld en volgens de verwachting de Belgen met 4—2 geklopt. Tot ver in de tweede helft, die met 2—0 inging, was de stand 4—0 voor Nederland, dat daarna ver slapte. Tenslotte werd het 4—2 voor Neder-' land. Biljarten. Dommering geklopt. Im het kampioenschap van Nederland groot biljart is een groote verrassing ge beurd! Dommering, de kampioen van zoo vele jaren, werd geklopt en moest zich de 2e plaats tevreden stellen. De eindstand is: gesp.gew.brt. h.s. pnt. gem. Sweering 7 6 185 75 2729 14.75 Dommering 7 6 190 130 2654 13.96 Van Vliet 7 4 186 122 2544 13.67 Tjoa 7 4 188 111 2502 13.30 De Leeuw 7 4 211 70 2610 12.36 v. d. Pol 7 2 175 94 1955 11.17 Theeboom 7 2 211 98 2228 10.55 Katoen 7 0 209 83 2203 10.54 BEVESTIGING EN INTREDE VAN DS. BLOEMHOFF TE HEILOO. Zoo is dan Zondag de intrede van den opvol ger van ds. Eilerts de Haan een feit geworden. Het is bekend, welke een voorname plaats de vertrokken predikant, die ruim 40 jaar werk zaam was, waarvan 27 jaar in onze gemeente, in Heiloo innam, doch de toestand noopte hem tot rust nemen. In alle vereenigingen, waarin hij de stuwkracht en de werker was, is zijn verdienste erkend en ook zijn kerkelijke ge meente zag hem ongaarne heengaan. Zijn op volger is benoemd en velen waren Zondag, tegenwoordig bij diens bevestiging en intrede. Dat ds. Bloemhoff in z'n vorige woonplaats vele vrienden had, bleek wel uit het groote bezoek. Niet minder dan 65 personen waren tegen woordig en onder hen de ouders van den nieu wen predikant. Ds. Tj. de Boer uit Odoorn was de bevestiger en liet zingen uit Psalm 118:7 vers. Daarna ging de leider in gebed voor, waarin hij uiteenzette, dat een nieuwe leeraar kwam om te bevestigen in zijn ambt. Groote dankbaarheid aan God is gewenscht, dank voor de gunstbewijzen die Gij heden geeft. Spr. gaf een korte verklaring van de hande ling van den herder, die zijn kudde verzorgt. Spr. zette uiteen wat een heerlijk ambt het her dersambt is. God wil dat zulk een ambt altijd zal bestaan. God is met U tot de voleinding der wereld. Daarna Gezang 216 1, 2, 3 vers. Daarna werd ds. Bloemhoff bevestigd en zijn stem klonk „Van ganscher harte". Vervolgens wendde de gemeente zich met gezang 2131, 2, 3 tot den nieuwen leeraar, wat staande werd gezongen. De bevestiger wendde zich tot de gemeente naar aanleiding van Lucas, vers. 42. Het eene noodige. Dat is het zoeken naar gemeenschap met God. Zoo heb ik dan onder woorden trach ten brengen wat U bezielt. Neigt Uw ooren tot Mij en Ik zal met U een eeuwig verbond ma ken. Ja, gemeente, dat is ook het geheim ge weest van Jezus Christus en Zijn leer. De ge meenschap met den levenden God is een bron van onberekenbare grootheid. Natuurlijk zijn ons vele dingen geoorloofd. Vele dingen zijn er die het leven rijker en schooner maken. Maar noodig is: De gemeenschap met God. An ders zal ons leven een leed zijn om onze gees telijke naaktheid te verbergen. De wetenschap begint eerst daar belangwekkend te worden, waar zij opbouwt. Daarom, gemeente, om zeker door het leven te gaan, moeten we God dienen, die ons, Zijn kinderen, zal voeren door de duisternis tot het licht, door den dood tot het leven. In die overtuiging moet gij staan, ook Uw herder die heden bevestigd is. Daarna werd gezongen Gez. 213 1 2, 3. Daarna vervolgde de bevestiger: De gemeen schap met God zal het werk zijn van Uw nieuwen predikant. De prediking is zijn voor naamste werk. Er kan hiervan zoo'n groote zegen uitgaan, als men hem erkent als geko men door God. De vorm behoeft niet verwaar loosd te worden, doch de eer van God moet het doel zijn. In de drukke beslommering der wereld ontgaat ons dat eene doel, de gemeen schap met God. Wat wordt er niet gedrongen en gesloofd om in de wereld vooruit te komen. Hooren we wel Gods stem, laat het rumoer der wereld zwijgen en gaat iederen Zondag Zijn woord hooren. God geve, dat menige Zondagmorgen Uw ziel rijk make. Het eenige noodig zal Uw predikant ook spreken in de catechisatie om de jeugd het rijke leven te doen ingaan. Wat men jong leert, voleindigt men tot den ouden dag. Dat eene noodige zal hij spreken bij zijn huisbezoek. Ook in de ure van rouw en smart stelt hem in de gelegenheid om vertrouwelijk met hem te spreken. Ontsluit voor hem Uw hart, opdat hij de gemeenschap van God tot U kan getuigen. Zoo zal hij in deze gewichtige ure het eene noodige kunnen verkondigen. Opdat Zijn wil geschiede en hij de steenen kan aandragen voor den bouw van het huis van Hem en het eene noodige zal tot U komen. Daarna werd gezongen Gez. 237 4 vers., waarna een extra collecte werd gehouden. Daarmede was de bevestigingsdienst ten einde. Intrede ds. Bloemhoff in Heiloo. De heer de Jong uit Hillegersberg liet zingen Gezang 280 le en 5e vers. Toen de predikant binnen kwam, verhieven allen zich van hun zetels en zongen den nieuwen leeraar uit volle borst toe. Daarna ging ds. Bloemhoff in gebed voor. Hij las voor uit Johannes, hoofdstuk 12, vers 20. Spr. verbond zich aan de gemeente met den tekst uit vers 21 met de woorden „Heer, wij wilden Jezus wel zien". Daarna liet hij zingen uit Psalm 118 12e en 14e vers. Ds. Bloemhoff zeide: wij hebben heden morgen gehoord, dat een godsdienstig ieven noodig is. Men moet niet naar den buiten kant van het woord hooren. Een predikant die effect aan zijn preeken geeft is niet' de rechte. Men moet geen wijsheid uit de aca demiejaren ten toon spreiden. Het eerste wat noodig is, dat is „Gemeenschap met den eenigen God". Dat is het centrale punt. Dat is het wat men in onze dagen meer dan ooit zoekt Wat bij elkander hoort, moeten wij ook bij elkander brengen. Er is zooveel afval en verbrokkeling, dat alles wat bij elkander hoort, men bij elkander moet hebben. De kerken zijn krachtig, doch de ziel is ver kleumd. Laat God niet aan de deur van Uw hart staan, doch laat Hem binnen. Jezus kreeg een internationale kans om zich te vestigen. Hij zoekt die menschen niet. Hij wilde het innerlijke van den mensch. Wij zien het kruis, waaraan Christus sterft, doch zijn kruis is van allen, die Hem kennen. Bij het zien van den gekruisigde zal onze angst verdwijnen. Wij weten dat er twee mogelijk heden zijn, zonder of met God. Probeer eens zonder Hem te leven, ik geef U daarvoor de volle vrijheid, doch gij zult ervaren, dat Uw leven ledig is. Wij willen in Christus zien den God voor de menschen, niet als de Grieken den uiterlijken mensch. Het christendom is niet goedkoop. Men moet het met den Christus wagen. Wij vra gen den sterken mensch, een Mussolini, die eenheid in dezen chaos schept. Wij zoeken het bij Jezus Christus en Zijn Evangelie. Wat menschen, ook koningen en hooggeplaatsten zeggen, was altijd een desillusie, doch wie God zoekt vindt het ware doel. God, die ons den diepen rijkdom van het christendom bracht, zal in onze dagen de harten binden. Weet U, wat het groote geheim is van het slagen? De achtergrond. Daartegenover moet ge het leven zien, dan komt de rest van zelf, zoo ook het christendom dat de wereld wil veroveren. Spr. citeerde de verheerlijking op den berg. Zijn gestalte wordt verheerlijkt, zijn kleeren waren wit als sneeuw. Wij zien een Petrus, die zeide: laten we blijven. En als ze opstaan, zijn alle droomgezichten weg en Jezus is alleen. Zoo ook thans. Heilig, driemaal heilig, is Hij. Zijn liefde en zijn wensch „Komt allen tot Mij en Ik zal U rust geven". Zoek de rust in God en Hij zal U verkwikken. Wat de bevestiger zeide, zal ge beuren. Ik zal Uw prediker zijn. Ik zal groote zorg aan mijn preeken geven. Ik zal U bezoe ken en er zal contact komen tusschen U en mij. Zorg dat de kerk evenals nu vol is en het contact tusschen ons zal grooter wor den. Aan U is de daad. Groote zorg zal ik besteden aan de catechisatie. Waarom wilt ge Jezus zien? Er was een schilder die mooie schilderstukken maakten, de glans die hij gaf aan zijn werken, was met zijn bloed verkregen. Die schilder is Jezus Christus, onze Vader. Na het orgelspel wendde spreker zich tot zijn collega's in den kring. Dank aan den consulent, dank aan deft inleider. Zich wend tot den burgemeester, dankte spr. dezen voor zijn tegenwoordigheid en vooral voor zijn geregelde kerkbezoek. Ook den wethouder bracht hij dank. Van vele vrienden uit Hillegersberg en Rotterdam zeide hij: Wij wisten dat wij scheiden moesten, Zonder Uw steun had ik niet het aantal kerk gangers van 65 op 500 kunnen opvoeren. Dank voor Uw groote opkomst. De vriend schapsbanden zullen bewaard blijven Zich tot zijn vader wendend, bracht hij hen dank. Eerst was hij met moeder en nu alleen. U heeft altijd mij gevraagd om mij in de schutse van de kerk te stellen. Ik heb het niet graag gedaan omdat ik mij in de groote stad thuis gevoelde. Zich tot zijn vrouw wendend zeide spreker: laat als altijd de pastorie een toevluchtsoord zijn. Dank aan de kerkvoogden en notabelen, die hem een goede woning bereidden. Spr. hoopte het vertrouwen van het kiescollege niet te beschamen. Zich tot den organist wendend hoopte hij op goede samenwerking. En moge het ook tusschen den koster en den predikant een goede zijn. Spr. hoopte niemand gepasseerd te hebben. Zich tot de gemeente wendend, zeide spr. dat de bevestiger zeide dat er ver trouwen tusschen ons zal zijn. Spr. hoopte het van harte en zal er zeker toe meewerken. Dan zal er misschien voor de gemeente een goede tijd aanbreken. Laat het zoo zijn dat het kerkbezoek hier grooter wordt. Daarna sprak hij het dank gebed uit. Ds. Kieboom van Bergen sprak daarna den nieuwen predikant toe. Spr. herinnerde aan het heengaan van ds. Eilerts de Haan en het tragische dat deze zoo onverwacht moest heengaan. Het is heden een blijde dag. U heeft getoond een ernstig predikant te zijn. Uw intrede heeft op mij een goeden indruk gemaakt. Moge de blijdschap van uw komst vergroot worden. Ds. Deetman van Alkmaar sprak ds. Bloemhoff toe en zeide dat hij overal welkom zal worden ontvangen. U zijt geen onbeken de en de ring Alkmaar heet U hartelijk wel kom. Wij wenschen U denzelfden prettigen werkkring in uwe gemeente en den kring Alkmaar. Daarna sprak de heer de Jong uit Hillegersberg namens alle vrienden uit Hil legersberg en Rotterdam. Wij zijn hier niet gekomen uit nieuwsgierigheid, zeide spr., doch uit hartelijke genegenheid en dankbaar heid. Neem van ons aan dat dit geen woor den zijn doch dat het uit ons hart komt. Uw intrede hier is voor ons een bitter afscheid. Gij weet niet wat wij in U missen. Spr. stip te dat aan. Gij waart de glans van ons dorp. Voor ons breekt de nacht aan. Gij hebt ge zongen gemeente Heiloo „Schaart U om den goeden herder", zie gemeente, gij krijgt een goeden herder, wees hem trouw, hij verdient Uw vertrouwen. In diep gevoelden dank zeide spr. dat men ds. Bloemhoff nooit genoeg kan danken en hij hoopte dat de vriendschap nooit verbroken zal worden. De heer de Jong liet zingen vers 96. Ds. Bloemhoff uitte diep geroerd zijn dank. Daarna werd gezongen Gezang 245, 2e vers dat staande werd gezongen. Hiermede was de plchtigheid geëindigd. DE VERJAARDAG VAN PRINSES JULIANA. De viering in Den Haag. Het frissche groen en de tallooze vlaggen, gaven aan de stad een vroolijk gezicht en door de straten der binnenstad bewoog zich een steeds dichter wordende menigte, die zich vooral in de middaguren concentreerde op het Lange Voorhout in de onmiddellijke omgeving van het paleis der koningin-moe- der, waar de hulde van 5000 kinderen aan de prinses zou worden gebracht- Niet Officieel. Trekking van Maandag 2 Mei 1932. 4e Klasse, le IJJst. Hooge Prijzen. 11246 25.000. 3628 5000. 16511 ƒ2000. 5150 ƒ1500. 1633, 18360 ƒ1000. 252, 4824 400. 9370, 11152, 13632 200. 12306, 12941, 13828, 19649 ƒ100. Prijzen van 65.—. 75 79 146 150 153 154 205 305 392 405 416 417 471 474 518 563 595 625 725 765 838 845 851 861 862 869 884 891 924 925 936 948 1059 1067 1122 1138 1172 1195 1202 1217 1243 1328 1343 1370 1408 1413 1488 1493 1522 1523 1558 1622 1627 1704 1771 1784 1790 1799 1851 1883 1884 1914 1966 2003 2054 2056 2065 2092 2182 2196 2226 2241 2270 2279 2307 2313 2316 2333 2340 2354 2355 2376 2378 2409 2419 2475 2480 2492 2584 2610 2611 2615 2680 2681 2685 2761 2769 2781 2863 2870 2882 2933 2948 2955 2964 2987 3008 3040 3081 3154 3189 3193 3203 3311 3327 3331 3339 3443 3495 3516 3529 3547 3576 3634 3637 3649 3662 3669 3732 3753 3787 3865 3997 4047 4093 4125 4136 4159 4185 4197 4212 4226 4305 4349 4350 4366 4375 4378 4453 4460 4469 4491 4524 4541 4568 4573 4582 4639 4646 4691 4712 4759 4807 4825 4830 4868 4882 4888 4919 4965 4991 5032 5038 5057 5089 5122 5185 5190 5197 5285 5297 5312 5318 5408 5421 5427 5438 5506 5527 5532 5645 5661 5752 5774 5838 5857 5908 5924 5927 6043 6049 6109 6121 6142 6165 6215 6277 6300 6426 6441 6464 6465 6503 6550 6552 6627 6651 6689 6709 6714 6720 6822 6849 6854 6877 6897 6932 6963 6964 6967 6982 6989 7034 7047 7074 7106 7108 7136 7159 7263 7329 7333 7398 7428 7467 7477 7512 7553 7559 7612 7623 7653 7713 7729 7744 7755 7773 7790 7843 7850 7852 7865 7866 7871 7898 7913 8004 8012 8026 8063 8089 8109 8127 8128 8132 8204 8211 8290 8315 8342 8362 8368 8445 8542 8548 8560 8660 8701 8748 8771 8828 8843 8869 8870 8890 8910 8921 8956 9041 9057 9102 9117 9121 91-» 9156 9210 9213 9249 9294 9315 9324 9342 9391 9393 9432 9455 9486 9589 9610 9617 9626 9627 9654 9659 9670 9684 9691 9753 9776 9805 9996 10012 10017 10037 10045 10049 10061 10084 10103 10127 10153 10200 10277 10336 10359 10390 10409 10457 10460 10489 10502 10503 10515 10550 10578 10619 10645 10715 10762 10767 10776 10783 10796 10801 10849 10850 10927 10933 10941 10966 10975 11030 11034 11055 11087 11111 11123 11145 11148 11177 11187 11192 11224 11275 11277 11306 11313 11325 11333 11357 11379 11429 11435 11443 11467 11479 11507 11597 11599 11643 11655 11667 11680 11692 11712 11721 11726 11732 11784 11858 11873 11903 11910 11929 11970 11971 11979 11993 12019 12041 12084 12088 12104 12109 12158 12169 12198 12251 12259 12304 12309 12384 12385 12398 12406 12413 12466 12467 12538 12539 12547 12573 12584 12609 12642 12656 12694 12723 12731 12737 12842 12885 12891 12919 12928 12946 12974 12975 12982 12989 13009 13024 13031 13147 13162 13184 13202 13256 13294 13333 13441 13467 13431 13502 13513 13535 13709 13710 13739 13793 13829 13917 13928 13980 13997 14014 14023 14030 14050 14054 14066 14072 14113 14127 14141 14148 14186 14187 14208 14238 14278 14282 14348 14353 14380 14390 14422 14448 14469 144S0 14512 14533 14556 14557 14611 14650 14721 14724 14762 14774 14794 14800 14811 14891 14894 14904 14924 14928 14940 14948 14965 15001 15012 15135 15271 15285 15299 15308 15312 15318 15540 15542 15567 15577 15584 15648 15675 15751 15785 15820 15834 15850 15868 15871 15903 15911 15919 15935 15964 15976 16033 16050 16074 16135 16162 16171 16180 16189 16193 16204 16207 16211 16265 16318 16328 16405 16413 16424 16441 16444 16487 16490 16533 16598 16641 16651 16657 16663 16786 16794 16873 16884 16909 16970 17004 17019 17045 17072 17108 17126 17173 17198 17211 17224 17227 17231 17279 17290 17309 17387 17390 17424 17438 17453 17458 17500 17544 17631 17660 17712 17713 17764 17766 17786 17859 17908 17927 17975 17993 17994 18001 18074 18074 18497 18107 18228 18260 18341 18383 18448 18490 18514 18590 18612 18621 18644 18672 18675 18713 18747 18818 18865 18867 18879 18912 18926 18927 18961 18983 18989 19120 19132 19161 19173 19211 19222 19231 19288 19312 19336 19413 19416 19453 19502 19519 19531 19537 19551 19552 19556 19572 19603 19657 19702 19712 19725 19731 -9762 19768 19771 19842 19856 19859 19863 19880 19905 20012 20016 20050 20054 20078 20097 20127 20156 20174 20227 20252 20304 20343 20383 20402 20415 20449 20450 20474 20519 20521 20554 20558 20563 20567 20578 20584 20591 20656 20669 20699 20705 20750 20850 20861 20894 20932 20938 20952 20961 Kort na één uur begon de opmarsch van de verschillende deelnemende groepen naar het paleis en om drie uur stond een groote menigte opgesteld met honderden vlaggen en vaandels en achter de afzetting was een duizendkoppige menigte getuige van de hul de. Even over drie verschenen de koningin, prinses Juliana en prins Hendrik op het bal- con. Een luid gejuich weerklonk, er werd met vlaggen gezwaaid en de trommelslagers der onderscheidene corpsen sloegen roffels. Even later weerklonk het oude Volkslied uit 5000 jonge kelen, meegezongen ook door de duizenden achter de afzetting en begeleid door het muziekcorps „Juliana". Nauwelijks waren de laatste klanken van het „Wilhelmus" verstorven of een aantal meisjes voerden dansen uit. De koninklijke familie genoot ook zichtbaar van dit kleuri ge schouwspel. Terwijl de „Hygiea"-meisjes afmarcheer den, weerklonk van uit de achterste rijen plotseling een gejuich, dat aanzwol tot een luid geubel overgenomen door de duizenden en duizenden op het Voorhout: de koningin moeder verscheen op het balcon. Het gejuich en hoera-geroep hield eenige minuten aan. Het werd zoodoende tot een hulde ook aan de koningin-moeder. De hulde aan de prinses ging toen weer voort. De jongens en meisjes zongen ver schillende nationale liederen. En toen begon van al die jongens en meis jes, velen in de uniform van hun organisa tie, een défilé, dat een zeldzaam vroolijken aan blik opleverde, al weer mede door de vele vlaggen welke werden meegevoerd. Vóórdat echter het défilé een aanvang nam, kwam de koninklijke familie beneden op het bordes, waar prinses Juliana een geweldige mand met bloemen in ontvangst had te nemen, haar aangeboden door wees meisjes van verschillende inrichtingen in Den Haag en Scheveningen. Onder het défilé speelden de verschillende muziekcorpsen afwisselend vroolijke mar- schen. Toen allen waren afgemarcheerd gaf de politie een groot deel van het voorterrein vrij, dat dadelijk door de menigte werd ingeno men om in de gelegenheid te zijn de konink lijke familie, die inmiddels weer op het bal-

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 9