ONZE DRUKKERIJ UW DRUKWERK Amsiecdamsche- föeucs N. V. Boek-1 Handelsdrukkerij v.h. HERMS. COSTER l ZOON Voordam C 9. 'Rechtszaken £aatste éetichteu jMq&zondw Siiikken JbfteepstiicUagca Jifdscfiaften VOORZIEN VAK DE NIEUWSTE MACHINES LEVERT FRAAI EN SNEL Vraagt olferte aan ne Voetbal. Noordholl. toer naar 't Noorden. Een Koordhollandsche ploeg speelt op den eersten Pinksterdag te Heerenveen tegen het Friesche elftal en den tweeden Pinksterdag e Groningen tegen het Groningsche elftal. ttli. Alcmaria krijgt een trainer. Alcmaria, dat eenige jaren zonder trainer /S geweest, heeft naar wij vernemen, voor het volgend seizoen den bekenden ex-Ajax-speler v Hamel als trainer geëngageerd, v. Hamel, die de spelleiderscursus van den K.N.V.B heeft gevolgd, zal ongetwijfeld in staat zijn het spel van Alcmaria omhoog te voeren. Wij gelooven dan ook, dat Alcmaria met dit be sluit gelukgewenscht mag worden en verheu gen ons er in, dat het besloten heeft, een Ne derlander als oefenmeester te benoemen. Moge het v. Hamel gegeven worden, om Alcmaria te brengen daar, waar het al lang had moeten zijn! Het programma voor Hemelvaartsdag. Volgens de Sportkroniek zullen a s. Don derdag o m. de volgende wedstrijden ge speeld worden: Kampioenschap van Nederland: P S. V.—Enschedé. AjaxFeijenoord. Promotiewedstrijden: Afd. I: 2de klasse: Haarlem—H V. V. 3e klasse: O. S. V.-O. V. V. O. 4e klasse: Q. S. C.Purmersteijn. Afd. II: 2e klasse: H. F. C.—D. H. C. Afd. IV: 2e klasse: MiddelburgDe Valk. HelmondJuliana. Mogelijk vervalt de wedstrijd H.F.C. D.H.C., aangezien deze van alle belang ont bloot is. Langs dc N. H. V. B.-velden. Onze medewerker schrijft: Zondag j.1. werd te Leiden op het mooie A.S.C.-terrein de winnaars- en de verliezers finale ipeeld in het vier-bonden-tournooi. Vooi de winnaarsfinale had er een tref fen plaats tusschen den Amst. V.B. en den Haarl. V.B. Dat de Amsterdammers, die in het bezit waren van den beker, er buitenge woon prijs op stelden ook deze ontmoeting te winnen, laat zich gemakkelijk begrijpen. Er werd buitengewoon enthousiast gespeeld, maar hoe de A.V.B. zich ook inspande, de Haarlemschc defensie, waarin beide backs een soliede partij speelden, liet zich niet gemakkelijk passeeren. Het einde bracht een drawn, met als gevolg een reglementaire verlenging van tweemaal 7!4 minuut. In het tweede tijdvak wist de H.V.B. te scoren, daarmede te winnen met 32 en tevens de Amsterdammers de beker te ontfutselen. Voor de verliezersronde had er een tref fen plaats tusschen onze N.H.V.B.-vertegen woordigers en den L.V.B. Ook thans bezette de Alkmaar-speler Janson de rechtsback plaats en in verband met de afwezigheid van den M.L.D.-speler Wolthuis, debuteerde de Boys-speler Boots. Echter had er in de op stelling een kleine wijziging plaats en zag men de volgende formatie in het veld: Van Beek (Andijk I) Janson v. d. Braber (Alkmaar I) (Andijk I) Schuit Rijkers v. d. Hilst (Alkmaar I) (Succes I) (A.Boys I) Scheerman Boots (Z.F.C. IV) (A.Boys I) (A.Boys I) (Alkmaar I) (M.F.C. I) Indri Homan Schaap De „Noord-Hollanders" speelden een su blieme partij en vooral de debutant Boots, die buitengewoon enthousiast speelde, kan op een zeer goeden wedstrijd terug zien. Aanval op aanval volgde, Homan nam een tweetal doelpunten voor zijn rekening en Indri en Boots elk één en waar de N.H.-de fensie de Leidenaars goed onder den duim hield en zich geen enkele maal liet passeeren, kwam het einde met een mooie 4O-over winning voor den N.H.V.B. Bravo „Noord- Hollanders!" Was uw spel heden niet supe rieur?! o Voor de kampioenscompetitie had te Ilpen- dam de returnwedstrijd I.V.V.—Texel plaats. Ook thans een zege voor de eilandbewoners. De wedstrijd, die een prachtig verloop had, werd op een zwaar veld gespeeld. Niet te genstaande deze handicap werd vaak zeer vlug over en weer gespeeld, waarbij beide doelen om beurten in gevaar kwamen. Texel was technisch de meerdere en wist het eerst te doelpunten. Uit een strafschop kon I.V.V. echter gelijk maken, doch met een goed doel punt liet Texel de rust met 12 ingaan Na rust vergrootte Texel op zeer gelukkige wijze haar voorsprong, doch opnieuw ver kleinde 1 V.V., een kwartier voor het einde, haar achterstand 23. Hoewel zich daarna een vinnige strijd ontspon, kwam er in den stand geen verandering meer. De stand is thans: Texel I 2 2 0 0 7—4 4 Alkmaar I 1 1 0 0 2—0 2 I.V.V. I 3 0 0 3 4—9 O 2 B. In deze afdeeling besloot Alcmaria IV haar competitie met den uitwedstrijd tegen Vrone II en een 6O nederlaag. Indien Schoorl nu haar laatsten wedstrijd wint, kan zij op de ranglijst met de Alkmaarders van plaats ver wisselen. Of dit haar echter lukken zal, is nog een open vraag! •4 E. Eindelijk is dan in deze afdeeling de be slissing gevallen. Waar Uitgeest IV en Ber gen III steeds de beste kansen hadden, is dit nieuwe Alkmaarsche kampioenschap onge twijfeld een groote verrassing. De goede eind spurt, drie overwinningen in successie, bracht de Boys-reserves een beslissingwedtrijd tegen Uitgeest IV, die te Wormerveer gespeeld zou worden. Ook in deze ontmoeting toonden de Alk maarders zich over alle linies de sterksten en het einde kwam met een flinke 6—0 over winning. De thans definitief er ais volgt uit: Alkm. Boys III 13 Uitgeest IV 13 Bergen III 12 Schoorl II 12 CS V. III 12 Vrone III 12 K.S.V. II 12 uitgespeelde stand ziet 19 9 1 8 1 7 6 5 2 O 3 4 3 3 5 9 76—25 34—23 17 46—32 16 38—31 15 29—36 12 16—60 2 10 11-43 ARRONDISSEMENTSRECHTBANK TE ALKMAAR. Meervoudige strafkamer. Zitting van Dinsdag 3 Mei. Uitspraken van 19 April. W. W. v. L. S. te Bergen, hooger be roep, veroordeeling t. z. overtreding art. 22 B motor- en rijwielwet, vonnis beves tigd en opgelegd 3 maanden hechtenis voorwaardelijk met 3 proefjaren en bijz. voorwaarden. Ger. A., Egmond aan Zee, hooger be roep overtreding jachtwet, uitgesteld wegens ziekte. Jacob B., Castricum, hooger beroep overtreding art. 22 A motor- en rijwiel- wet, vonnis vernietigd en vrijgesproken. Verdediger was mr. de Groot. Nicolaas C, Twisk, opzettelijke heling van gestolen rijwielen, vrijgesproken. Verdediger was mr. A. Prins Jr. OVERTREDING VAN DE INKWARTIERINGSWET. De Hooge Raad heeft gisteren het cassatie beroep van ds. J. L. F., predikant te Zutphen, thans lid van de Tweede Kamer, behandeld, die voor het kantongerecht te Zutphen wegens het weigeren van inkwartiering aan een offi cier tijdens de manoeuvres ontslagen was van rechtsvervolging, maar later, nadat het O. M. in appèl was gegaan, veroordeeld werd tot 75 boete of 1 maand hechtenis. Namens den veroordeelde lichtte mr. J. de Vrieze uit Amsterdam de vijf cassatiemidde len toerdn hoofdzaak wordt er bezwaar tegen gemaakt dat aan ds. Faber niet duidelijk kon blijken dat de lastgeving tot inkwartiering door den burgemeester werd gedaan; het be treffende stuk was niet, zooals de wet kenne lijk bedoeld heeft, door den burgemeester onderteekend. Of ds. Faber heeft kunnen be grijpen, dat de lastgeving namens den burge meester werd gedaan, doet volgens pleiter niet ter zake. Ten slotte maaktte pleiter er bezwaar tegen dat de rechtbank volgens het vonnis beraadslaagd heeft op grond van een niet bestaand wetsartikel. De advocaat-generaal, mr. Wijnveldt, zal op 18 Mei a.s. conclusie nemen. EEN VERBODEN DEMONSTRATIE. De afdeeling Rotterdam van den Roode- frontstrijdersbond heeft op den Schevening- scher*-boulevard een optocht gehouden, dien de politie had verboden. Toen aan de bevelen der politie niet voldaan werd, ontstond een vechtpartij, waardoor H. B. en M. L. met de justitie in aanraking kwamen wegens mis handeling, wederspannigheid en beleediging van ambtenaren in functie. In hooger beroep werd ieder veroordeeld door het gerechtshof te 's-Gravenhage tot twee maanden gevan genisstraf. Mr. v. 't Hoff Stolk uit Amsterdam lichtte gister voor den Hoogenraad eenige cassatie middelen toe. De conclusie werd bepaald op 18 Mei. DE NIEUWE BOERHAAVE. Op 13 Jan. heeft de Amst. kantonrechter, mr. L. S. de Hartog, vonnis gewezen in de zaak van de curatoren in het faillissement van de verzekeringsmij. De Nieuwe Boerhaave, con tra de algemeene commissie ter behartiging van de belangen der verzekerden bij die ge failleerde maatschappij, gedaagde. De eischers vroegen van den kantonrech ter een principieele uitspraak of deze ver zekerden, door curatoren als leden" van de maatschappij beschouwd, aangesproken kun nen worden tot betaling van premiegelden over den tijd van lidmaatschap, waarvoor de verzekerden zich contractueel hebben ver bonden, en die nog niet was geëindigd toen de Nieuwe Boerhaave failleerde. De kanton rechter stelde de curatoren in het ongelijk, zoodat deze op de verzekerden geen verhaal konden doen gelden tot doorbetaling van de premiegelden, nadat het faillissement der Nieuwe Boerhaave was uitgesproken Tegen dit vonnis teekenden curaioren hooger be roep aan. Gisteren zijn de pleidooien gehouden voor de eerste kamer der Amsterdamsche recht bank. De rechtbank zal later uitspraak doen. Ongecorrigeerd. TWEEDE KAMER. Het wetsontwerp tot verhooging van de tij delijke opcenten op de invoerrechten in Ned Indië, is heden aangenomen met 5026 st. Tegen stemden de soc.-dem., de vrijheids- bonders en de communisten. In de hedenmiddag gehouden zitting is ge ïnstalleerd het nieuw benoemde lid in de vacature van Vuuren, de heer IJ. Keestra (RK.) Hierop volgde de interpellatie-Oud over het voornemen van de regeering met betrek king tot de stichting van scholen in den Wie- ringerm cr. De interpellant wijst op de plicht der overheid, voor voldoende lager onderwijs te zorgen, een plicht, die haar door de grond wet is opgelegd. De stichting, die in de Wië- ingermeer opgericht wordt, heeft een raadsel achtig karakter. Is spr. goed ingelicht, dan betreft het hier een bizondere school voor neutraal onderwijs, en hij ziet hierin een stre ven, om op de openbare scholen een bepaal den stempel te drukken. De overheid stimu leert de oprichting dezer bijzondere srhool hetgeen in strijd is met de grondwet. be grijpt interpellant niet waar de minl:'.er de bevoegdheid vandaan haalt om lokalen ter beschikking te stellen van bijzondere scholen Minister Terpstra zet uiteen, dat het hier betreft een tijdelijke ODlossinn. aaneezien nog niet gebleken is, dat er in de Wieringermeer- polder behoefte bestaat aan O. L. onderwijs De grondwet verbiedt het Rijk niet het bijzon der onderwijs steun te verleen en in gevallen die de wet niet heeft voorzien. De heer Oud repliceert en zegt dat de mi nister een wanbegrip heeft van de ondcrwijs- verhoudingen, neergelegd in de grondwet van 1917. Vastgelegd is, dat de openbare school primair is. De minister bevordert echter de oprichtingen van openbare en bij zondere tegelijk de sooort Terpstra-scholen. DIEFSTAL IN DEN HAAG. In den afgeloopen nacht is ingebroken in de zaak van de firma C. R. v. Santen en Zn. aan de Plaats te den Haag. De dader heeft de brandkast, die in de keuken stond, aan een der zijwanden geopend en uit een geldkistje voor een bedrag van 6000 aan zilver mee genomen, terwijl hij het kopergeld liet liggen De politie stelt een onderzoek in. (Buiten verantwoordelijkheid van de RfdacVe. De opname in de rubriek, bewijst geenszins dat de redactie er mede instemt). LEIDERSKAMP VOOR NATUUR STUDIE. De Nederlandsche Natuurhistorische Ver- eeniging heeft voor haar vierde kamp, dat gehouden wordt van 2330 Juli a.s., het oog laten vallen op Walcheren, waar het na tuurschoon in zoo groote verscheidenheid te genieten valt. Men vindt er zee aan alle kan ten, mooi strand bij Vlissingen en Domburg, woest duin onder Koudekerke, Biggekerke en aan de Oranjezon, en bebossching bij Dom burg en Oostkapelle, terwijl het eiland merk waardig is door de kleeding, gebruiken en gewoonten van de bevolking, die eeuwenlang ongeschonden zijn bewaard gebleven. De groote aantrekkelijkheid van Walche ren ligt daarin, dat 't nog zoo'n echt natuur- land is, dat wondermooie stukje land met zijn eenvoudige rustige bevolking, menschen, die daar in die mooie omgeving zoo werkzaam, natuurlijk en frisch gebleven zijn, en in dat schilderachtige stukje land koos de Ned. Nat. Vereeniging haar kamp. Eind Juli zullen daar in Vrouwepolder een aantal tenten staan en op dat bekoorlijke rustige plekje aan zee zullen deelnemers door lezingen en voordrachten ingewijd worden in 't groot- sche, wat ook daar de natuur biedt. De le zingen worden 's avonds in het kamp gehou den, en den volgenden dag wordt al wat men daar vernomen heeft, in de praktijk tij dens een excursie nog eens naverteld. Zoo zal prof. Jordan behandelen, het le ven der dieren in de zee (met lichtbeelden), en den volgenden dag maken de deelnemers een tocht in een motorboot naar de Rogge- plaat en daar worden ook weer de levens verschijnselen van zeedieren en hun eigen schappen, welke hen voor hun samenleving geschikt maken, bestudeerd. De heer de Bruyne uit Middelburg zal de duinen van Walcheren behandelen, hoe de toestand vroeger was en nu is, en welke in vloeden daarop hebben ingewerkt. Duinaf slag, bestrijding van teruggang van de kust, de opbouw van het duinterrein door de vor ming van duinhaken, waarmede strandaf- snoering en duindalvorming gepaard ging, de aanwas van de duinen van het Westen naar het Oosten toe, allerlei van de Walche- rensche duinen zal de heer De Bruyne be handelen en met lichtbeelden toelichten. De heer Strijbos zal een vogel-excursie lei den en zal de vogels en het vogelleven, ook weer met lichtbeelden, behandelen. De heer Sipkes zal een causerie houden over de flora van Walcheren, en zoo zullen die dagen voor velen een groote rijkdom zijn. Gedurende de kampweek op Walcheren zullen behalve excursies verschillende wan delingen en fietstochten naar de mooiste plekjes worden gemaakt, en zoo zal die kampweek weer veel bezienswaardigs bie den. (Wie niet fietst, kan mee per vracht auto). 't Is het aardigste en gezellig voor allen, als men in tenten kampeert, maar indien en kelen om gezondheids- of andere redenen van een pension gebruik wenschen te ma ken, is slaapgelegenheid in zindelijke boeren woningen ter beschikking, waarvan de kos ten dan privé worden gedragen. Het kamp is bestemd voor leiders uit het vereenigingsleven of onderwijs, en voor le den van de N.N.V. of N.J.N (leeftijd 18 jaar en ouder). Men geve zich op vóór 15 Mei a.s. Aan gifteformulieren zijn te verkrijgen bij den kampleider Dr. Joh. H. van Burkom, Adel- heidstraat 227, Den Haag; bij C. Sipkes, Zijlweg 194, Overveen; bij F. Tjalling, Frans Halsstraat 30 te Utrecht of bij de se- cretaresse-penningmeesteresse, mevr. H. N. RuinenDe Vos, Nic. Beetsstraat 1, Arnhem. Stoomvaart Mij. Nederland. Johan v. Oldenbarnevelt (thuisr.) 2 Mei v. Southampton. P. C. Hooft (thuisr.) 1 Mef v. Sabang. Poelau Bras 03 April v. Batavia n. Amst. Poelau Roebiah 30 April v Amst. te Bat. Poelau Tello (uit.) 30 April v. Genua. Kon. Holl. Lloyd. Bahia 2 Mei v. Bremen te Amst. Montferland 1 Mei v Bremen te Am-t. Orania (thuisr.) 1 Mei v m. 8 uur v. Las Palmas. Eisenach (uitr.) 29 April te Bahia. HollandAmerika Lijn. Lochgoil, Vanc./Rott., 1 Mei te Liverpool. Lochkatrine 28 April v. Rott. te Seattle. Damsterdijk, Rott. n/d. Pacifick, 30 April ta T r\o AriO'PlPÏ Dinteldijk, Pacific, n. Rott., 29 Aprl te Los Angeles. Maasdam 30 Aprl v. New-Orleans n. Rot. Statendam 1 Me v. New York te Rotterd. Kon. Paketv. Maatschappij. Houtman 30 Aprl v. Batava te Pt. Natal. Rotterdamsche Lloyd. Garoet 30 Aprl v. Batav.a n. Rott. Kota Tjandi 30 April v. Rott. te Batavia. Kerstosono (thuisr.) 30 April te Londen. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij. Erato 2 Mei v. Fyon te Oporto. Orion 2 Mei v. Bari te Tarragona. Mars 1 Mei v. San Domingo n. Belize. Achilles 1 Mei v. Faro te Rotterdam. Agamemnon 30 April v. Malta n. Rott. Ajax 1 Mei v. Venetië te Fiume. Almelo 30 April v. B. Aires n. Las Pal mas (v. o.) Amazone 1 Mei v. Genua te Barcelona. Ariadne 30 April v. Lissabon n. Ceuta. Atlas 30 April Curaqao. Baralt 29 April v. Curacao n. S. Domingo Berenice 1 Mei v. Amst. te Hamburg. Boskoop 1 Mei v. Antwerpen te Hamburg Ceres 30 April v. Rott. n. Algiers. Clio 1 Mei v. Constantinopel te Bourgas. Costa Rica 1 Mei v. Hamburg te Amst. Deucalion 1 Mei v. Hamburg te Amst. Fauna 30 April v. Bonanza n. Lissabon. Hebe 30 April v. Amst. n. Barcelona. Hermes 30 April v. Calamta te Patras. Iris 1 Mei v. Amsterdam te Odense. Orpheus 30 April v. Rott. n. Tanger. Perseus 30 April v. Amst. n. Kopenhagen Pluto 30 April v. Kopenhagen n. Gdynia. Rhea (thuisr.) 2 Mei te Havre Saturnus 1 Mei v. Smyrna n. Mutzuna. Stella 1 Mei v. Alexandrië n. Piraeus. Telamon 30 April v. Valencia n. Amst. Theseus 1 Mei v. Aalborg te Amst. Emzetco-Lijn. Jonge Jacobus 30 April v. Cannes Valencia. Holland—Australië Lijn, Djambi (uitr.) 30 April te Sydney Talisse (thuisr.) 30 April te Svdney Telamon (thuisr.) 30 April v Fremantu HollandBritsch-Indië Lijn Streefkerk (thuisr.) 30 April v. Colombo Holland—Oost-Azië-Lijn. Gaasterkerk (thuisr.) 30 April te Tientsin JavaChina—Japan Lijn. Tjisadane 29 Aphil v. Manilla n. Ma kassai' Silver—Java Pacific Lijn. Modjokerto 30 April v. San Francisco n Java Calcutta Bintang, Vancouver n. Calcutta, 30 April te Penang. Silverbeech 28 April v. Caucutta te Van- vouver. Het Meinummer van het Maandblad voor berechting en reclasseering van xoluassenen en kinderen brengt een artikel van Van Bemmelen over een ontwerp tot herziening van ons kinderrecht. Mr. J. N. Alblas schrijft over het ontstaan en de eerste ge schiedenis van de strafgevangenis te Gent. Er is nog een bijdrage over een bibliotheek van het Ned. Genootschap tot zedelijke ver betering van gevangenen benevens diverse aanteekeningen en berichten. Astra, Nederland? s eerste gelll. Maandschrift. Het Mei-nummer van Astra opent met het pakkende en vlot geschreven Indische ver haal „Ah Kim", door B. van Driefeylen. Rie Reinderhoff zorgde voor de illustraties. Van Annie van Holken is er de vertelling „Slip. pertje", waarbij D. van Driest de teekenin- gen verzorgde. Het vervolg-verhaal „Vervul de Droomen" gaat voort en de jongeman, die er vrijwillig in toestemde zijn hand in een wespennest te steken, moet de consequentie daarvan maar aanvaarden. Pepin verklaart op populair wetenschappelijke wijze het ont staan van een toon in de toonfilm. Onder de vertaalde verhalen noemen we in de eerste plaats „Een lieveling der Goden" en verder „De diamantdelvers, „Het ont sluierde Zilvergeheim", „Het tweede doek" en andere, alle geillustreerd. Zürcher neemt in zijn Keht U het type? den kapper onder handen. De verdere inhoud wordt aangevuld met plaatjes en gedichtjes en fraaie kunstdruk platen, waaronder de natuur-opnamen we derom de kroon spannen. van 3 Mei 1933. Opgave van Jioordhollanclsch Laiidbouwerediet (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers vao heden te: w. STAATSLEENINGEN. 5 Nederl. 1932 4M Nederl. 1917 4 1931 B ANK-IN STELLINGEN. Handel Mpij. Cert. v. 1000, Koloniale Bank Ned. Ind. Haneldsbank D. Reichsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert. Küchenm. Acc. Nederl. Ford Philips Gloeil. Gem Bezit Unilever INDUSTR. OND. BU1TENL. Am. Smelting Anaconda Ass. Gas Electr. Betbleh. Steel Cities Service General Aviation Steel comm. Studebaker U. S. Leatber Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H VA Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg Explor, Mij Boetou Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kar-. Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi lnterc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika Hio m Gem Eig. Kon. Ned Stoomboot Niev. Goudriaan Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oostkust Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison 1'opeka Southern Railw. Cert. Union Pacific wabash ♦Exdividend. PROLONG fExclaim. Vorige koers -. 98«/16 927/g 573/g 39»/, 473/8 773/4 267/g 15% 41 2»/l6 94 63 lOOS/g U Va 10% 2 15Vs 46/lS „46/18 29»/UJ 41/s l'/l6 61/s 129% 85 53 331/, 2010 106% 12 69 100 1086/8 76V4 4 Va 2% 28 8 9 7 Vu 1% /s 10 42% 42% 85 S6 5% 5Va 93 96 1097, 110 39 8% 513/g 2% pl.m. 1.30 40% 49'/a 27 44 97'/, 66 104 lO'/a lO'/a 2 14'/a 41/s 30% 33/4 _»l/a 134 85 55 35Va 108 11 Va 61 105 115% 80 f/s 3 29V, 9 9 7 pl.m. pl.m. pl.m 1.45 2.00 1 1 1 58% 27 27 44% 65 103Vs-4 103 Va ic»/8 I -— 27/s 133V2-4 133 132 V,-3. 109-10 110 108-91/. - II6.1/2 115$.6 113-5 3 5-typ 2H/16 2% 29.i/a mm mm mm 446 mm mm mm 25/g mm r,E Vorige koers 1 pCl. Heden DA pQ, WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Londeo Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weeoen p. Sch. Kopenhagen Stockholm Oslo New.York Italië NIE'1 OFFICIEEL. 100 Vorige koers 9.03% 58.67% 9.727/8 34.57% 47.96 49*50 45.00 46.00 246 7/s 12.70 Koers op heden 2 uur 9.03 58.60 9.72% 34.5S 47.971/. 35 25 49 50 4575 45.50 246.3/, 12.72%

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 10