Agenda UW NIEUWE ELECTRISCHE FIETS Jlcouinciaal Theuws Onze Jiolaniën Siad en Omgeving, lüeecêecicht AUTOBUSDIENSTEN. TEXEL. LANGENDIJK. HEERHUGOWAARD. DE RONDVLUCHT VAN DEN EERSTEN DAG. Overzien;. i Dinsdag 3 Mei. 7.30 uur, Cinema Americain: Mannen bui ten de wet (sens.); boven 14 jaar 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: Ons dagelijksch brood (rom); boven 14 j. 7.30 uur, Victoria-Theater: Het spook van Parijs (rom., sens.); boven 14 jaar. 7.30 uur, bioscoop Harmonie: 1. O, Pepi- ta (rom.); 2. Operabal 13 (spionnagefilm). Woensdag 4 Mei. 7.30 uur, Cinema Americain: Mannen bui ten de wet (sens.); boven 14 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: Ons dagelijksch brood (rom.); boven 14 7.30 uur, Victoria-Theater: Het spook van Parijs (rom., sens.); boven 14 iaar- 7.30 uur, bioscoop Harmonie: O, Pepita (rom 2. Operabal 13 (spionnagefilm). 8 uur, 't Gulden Vlies, voordracht over het nieuwe muziekschrift Klavarskribo; spreker de heer J. J. Pot. Donderdag 5 Mei. Van 2 uur af in Cinema Americain door- loopende voorstelling van Mannen buiten de wet (sens boven 14 jaar. Van 2 uur af in Alkmaarsch Bioscoop theater doorloopende voorstelling van Ons dagelijksch brood (rom.); boven 14 j aar. Van 2 uur af in Victoria-Theater doorloo pende voorstelling van Het spook van Parijs (rom., sens boven 14 jaar. 2—5 uur, openluchtsamenkomst vrijz. herv., in den Muziektuin (bij minder goed weer in de Groote Kerk). 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoering van ,;De Distel" door Het Alkmaarsch Tooneel. Zaterdag 7 Mei. 7.30 uur, De Unie, feestavond V. C J. O ACHTJAR-G MEISJE VERMIST. Ontvoerd5 Sinds gisteravond 7 uur wordt te De Lier (Westland) vermist de 8-jarige An- nie Boers. Tot hedenmorgen had men zonder resultaat de geheele omgeving afgezocht, zoodat de vrees bestaat dat het kind ontvoerd is. Naar de politie mededeelt moet het kind het laatst op een eenzamen landweg zijn gezien. Men heeft in verschillende vaarten en slooten gedreigd, doch tot dusver heeft men het kind niet gevonden. DE VERDUISTERING BIJ DE FA. HELDRING EN PIERSON. De kassier tol 2Y-, jaar veroor deeld. De Haagsche rechtbank heeft heden von nis gewezen in de zaak tegen den gewezen kassier der firma Heldring en Pierson, L. J. J. L, thans gedetineerd terzake van verduis tering van een bedrag van 40.000 gulden, gedurende een tiental jaren in dienstbetrek king gepleegd.. Het Ó.M. had 2 jaar cn 6 maanden gevan genisstraf geëischt. De rechtbank veroor deelde hem tot 2 jaar en 6 maanden met af trek van 3 maanden preventieve hechtenis. EEN NEDERLANDSCH EILAND DOOR EEN VLOEDGOLF GETEISTERD. Het eiland Miangas (Nanoesa-archipel, ten Zuiden van de Phillippijnen), dat kortgele den bij een geschil tusschen de U.S.A. en Nederland aan ons land werd toegewezen, is door een vloedgolf geteisterd. Strandkam- pongs werden weggeslagen. De Pijnakker Hordijk'' van de K.P.M. verstrekt rijst. De gouvernementsstcomer „Aleida" is met voe dingsmiddelen naar Miangas onderweg. De vloedgolf wordt een uitvloeisel geacht van den typhoon welke de Phillippijnen teisterde. De gezaghebber meldt, dat zware schade is aangericht. Er zijn geen dooden te betreu ren, doch drie personen werden gewond. De gezaghebber van Talaud zeide, dat alle hui zen radicaal zijn verwoest. Een met den ty phoon meekomende vloedgolf bedierf het voedsel en het water. De bevolking drinkt klappermelk. BRANDEN. In een hoenderpark. Zondagnacht is een gebouwtje van het hoenderpark Bosvliet van de gebroeders Brusse te Aalten afgebrand. Ongeveer 9000 eieren gingen verloren. Verzekering dekt de schade. Twee winkels te Hoogezand uitgebrand. Gisterochtend is het winkelhuis van Stok- fcel te Martenshoek (gen.. Hoogezand) ge heel en het naastliggend winkelhuis van Meijer gedeeltelijk door onbekende oorzaak uitgebrand. VERKEERSONGEVALLEN. Auto tegen TI eek" aan de Regu- liersbreestraat te Amsterdam, ge reden. Toen Zondagnacht omstreeks half een de bestuurder van een geleband-taxi, die eenige passagiers naar Heck's Automatiek aan de Reguhersbreestraat had gebracht, zijn motor weer aansloeg, vergat hij, dat ziin machine nog op een versnelling stor.d. Het gevolg was, dat de auto met een ruk het trottoir voor de lunchroom opvloog en in een der vitrines van de Automatiek terecht kwam. Twee voorbijgangers, een dame en heer, worden door den auto gegrepen en tegen de straat geworpen. Op het gerinkel van de ge broken glasruiten snelde onmiddellijk van alle kanten het publiek toe. Onder de bezoe kers der Automatiek ontstond groote conster natie, Spoedig bleek, dat de beide wande laars, aie het slachtoffer waren geworden ,van de vergeetachtigheid van den chauffeur, er betrekkelijk goed waren afgekomen. De man kon ter plaatse verbonden worden, de vrouw werd met lichte verwondingen naar het Binnengasthuis gebracht. De vitrine van de lunchroom werd zwaar beschadigd: drie drie spiegelruiten waren ge broken en de bronzen stijlen ontzet. De auto was licht beschadigd. Fietsrijders aangereden. Op den hoek Hazenkampschenweg en Fret- straat te Nijmegen werd Zondag de wiel rijder Albers, wonende aan den Hatertschen- weg, aangereden door een auto, bestuurd door een student uit Dordrecht, met het gevolg, dat Albers zwaar ggwond werd en een sche delfractuur en vleeschwonden opliep. Het slachtoffer is in aorgwekkenden toestand overgebracht naar het St. CanisiusziekenhuH. Auto in de Zuid-Willemsvaart gereden. Tusschen sluis 2 en sluis 3 der Zu'.d-Wil lemsvaart is vannacht een auto, bestuur door den heer Weytjes uit Veghel, in net kanaal gereden. Gister is het lijk van aer. heer W. opgehaald. Bij koninklijk besluit zijn met wijziging van het bestreden besluit van Ged. Staten van Noordholland, de heer C. de Graaff, weduwe Wijker—Dekker en de heer Jac. Gul, allen .e Egmond aan Zee, niet ontvankelijk verklaard in hun beroep tegen de beschikking van üeu Staten van N'oordholland, waarbij hun ver- gunning is geweigerd tot het in werking brengen van een autobusdienst van Egmono aan Zee naar IJmuiden en terug. BERGEN AAN ZEE. Hotel Nassau-Bergen wordt Donderdag (Hemelvaartsdag) geopend. In de dancing kan men reeds des middags van concertmuziek, door een strijkje onder leiding van Melchert Schuurman, genieten. Het hotel is gedurende de wintermaanden inwendig belangrijk verbeterd, zoodat de gasten aldaar het gewenschte comfort wacht GHOOTSCHERMER. Dezer dagen is door den minister van Waterstaat, op grond van de nieuwe wette lijke bepalingen, de definitieve vergunning verleend aan den heer J. Pilkes alhier, tot het exploiteeren van een radio-distributieinrich ting. De voorloopige vergunning, krachtens welke deze inrichting, die het geheele dorp bedient, reeds eenige jaren in werking was, is daardoor thans vervallen. Door onweer gedood. Tijdens een hevige onweeisbui zijn Zon dagmiddag te Oosterend een schaap en een lam door den bliksem gedood. Op hetzelfde weiland bevond zich de eigenaar van dit vee, doch deze kwam men den schrik vrij. Meierblis op Texel. Zaterdagavond heeft de Texelsche jeugd weer haar Meierblissen ontstoken. 't Was een drukte en gejoel overal, en van alle kanten laaiden de vlammen op, overal werd de schoonmaakrommel verbrand, die ijverig van alle kanten was biieen gezameld, t Is ook een zeldzaam voorrecht, op dien avond een brandje te mogen maken, zonder dat de politie dit verbiedt. Er wordt dan ook ieder jaar een flink gebruik ge maakt van deze vergunning en 't is voor de Tèxelsche kinderen een zeldzaam feest. 1 Mei-feest. Zondagavond werd door de afd. van de S.D.A.P. en het N.V.V. in de Tooneelzaal van „Concordia" te Noordscharwoude de 1 Mei-dag op feestelijke wijze gevierd. De zaal was vrij goed bezet. De bijeenkomst werd geopend door mevr. Frielink, met een woord van welkom tot de aanwezigen, in het bizonder 'tot den spreker van dezen avond, de heer Ds. Keuning van De Rijp en tot mevrouw en den heer Smit. Vervolgens sprak ds. Keuning van De Rijp de Meirede uit. Deze rede werd met applaus beloond en werd den spreker een woord van dank ge bracht. Hierna bracht de arbeiderstooneelvereen. „In Dienst der Arbeiders" het tooneelstukje „Zij, die achterbleven" ten tooneele, wat ook een dankbaar applaus oogstte.. Na de pauze droeg mevr. Smit „Beatrijs" van Boutens voor niet muzikale begeleidinj door den heer W. J. Smit. Dit gedicht wen uitstekend voorgedragen en met groote aan dacht gevolgd. Ook mevr. Smit had een warm applaus in ontvangst te nemen. Nadat door den heer W. J. Smit een piano recital was gegeven, sloot mevr. Frielink deze goedgeslaagde bijeenkomst met een woord van dank aan allen die hebben medegewerkt om dit Meifeest te doen slagen. SCHAGERBRUS. Het nieuwe gebouw der Coöperatieve Boerenleenbank alhier is thans voltooid en in gebruik genomen. Het is niet overdreven, wanneer wij het een sieraad voor ons dorp noemen. In alle opzichten voldoet het aan de eischen des tijds. O.a. zijn de nieuwste vei ligheidsmiddelen er in aangebracht. Het gebouw is gelegen midden in het dorp aan den Schagerweg, "tegenover het woon huis van den burgemeester. Met de architectuur was belast de heer D S. de Boer uit Alkmaar; het metselwerk is uitgevoerd door den heer M. Schipper te Schagerbrug, het timmerwerk door den heer Van Ekeren te Keinsmerbrug en het schilder werk door den heer M. Baltus te 't Zand. De electrische geleidingen zijn aangelegd door de gebroeders Stet te Warmenhuizen, terwij! de tuinaanleg geschiedde door de firma van Bodegraven te Schoorl. degedeeld, dat bruid en bruidegom, die bei den kortgeleden den vijf-en-tachhgja g leeftijd overschreden, beiden m Hngöwa zijn geboren en getogen, terwijl ook a' het huwelijk werd voltrokken. Beiden ge - ten nog een goede gezondheid en voornam - lijk de bruid is nog vervuld van een leven - humor, die haar ongetwijfeld in de lang n altijd gemakkelijke omstandigheden, waarin dit echtpaar zijn levensdagen sleet, van Sloo ten dienst zal zijn geweest. Onze beste geiu - wenschen. Door het kerkbestuur der Ned. herv. ge meente werd in plaats van den heer W. Mo lenaar, die wegens het bereiken van den pen sioengerechtigden leeftijd als hoofd der openbare lagere school II begin Juni deze gemeente metterwoon gaat verlaten, tot se cretaris-penningmeester benoemd, de heer J. Geusebroek. Den vierden Mei zal in de z.g. Kil van Beers zeker een ongewone drukte zijn waar te nemen. Op dien datum hoopt n.1. het echt paar MulVreeker zijn diamanten bruiloft te vieren. Als bijzonderheid kan worden me SINT-PANCFAS. Maandag 2 Mei vergaderden de drie bestu ren der alhier bestaande landarbeiders-organi saties, n.1. de Christelijke Bond, Katho e -e Bond en Moderne Bond, gecombineerd me. ae drie besturen der alhier bestaande patroons- vereenigingen, n.1. Christelijke, Katholieke en Neutrale Bond. Als sprekers traden op de heeren Kuiper voor den Katholieken Bond, v. d. Wiele v°or den Modernen Bond en Stokman voor den Christelijken Bond. Het doel dezer vergadering was om een ar beidsovereenkomst te treffen voor patroons en arbeiders. v Als leider der vergadering trad op de heer Kuiper. Het is, zeide spreker, wel een slechte tijd om een arbeidsovereenkomst te sluiten, doch al meer en meer gevoelen wij hoe na patroon en arbeider in het tuinbouwbedrijf verwant zijn. Tot heden wordt hier altijd nog op losse overeenkomsten gewerkt. In regeeringskrin- gen echter wordt gestreefd om tot overeen komst te komen, en wordt de waardeering uit gesproken over collectieve contracten, gezien de commissie Lovink, welke reeds geheel in dezen geest is samengesteld. Wij arbeiders hebben gemeend de patroons een contract voor te leggen dat met de tijds omstandigheden overeenkomt. Deze luidt als volgt: 1 Maart tot 30 Mei 3.50 per dag, per week loon 20.1 Juni tot 31 Augustus 4.per dag, weekloon 24.1 Sept. tot 30 October 3.50 per dag, weekloon 20.1 Nov. tot 31 Dec. 4.— per dag, weekloon 20. 1 Jan. tot 1 Maart 3.50 per dag, weekloon 20. Werktijden van Maart tot en met Oct. 66. Oct. licht tot donker. Nov. tot Febr. 6J45H. deze maanden gel den speciaal voor koolafbladeren. Zaterdagmiddag 4 uur eindigen. En tenslotte moet men de voorkeur willen geven aan eigen inwonende arbeiders. Een scheidsgerecht moet men oprichten voor eventueel voorkomende geschillen. Deze kun nen beter door plaatselijke adviseurs dan door het hooge recht worden beslist, desnoods met een onpartijdigen voorzitter. De heer Schuur (Christelijke Patroonsbond) vroeg naar het tariefwerk voor aardappel- rooien. Dit is door de arbeiders-organisatie bespro ken en overeengekomen om naar omstandig heden te handelen. De prijzen kunnen in deze zooveel doen, dat van vastloon geen sprake kan zijn. Het vertrouwen dat indien de prijs goed is het oude loon wordt gegeven, staat bij de ar beiders vast. Door verschillende sprekers werden vragen gesteld en uit de daarop volgende discussies werd besloten om 19 Mei, 's avonds 6 uur, nogmaals met alle besturen te vergaderen en om 8 uur leden-vergadering te houden. Met de hoop dat patroons en arbeiders tot een overeenkomst komen, wat in dezen tijd van malaise zoo hoog noodig blijkt, sloot de voor zitter de vergadering. DE ZEEVISSCHERIJ IN DEN OOST. In verband met de plannen tot uitbreiding van de zeevisscherij maken twee leden vau den Raad van Ned.-Indië een tocht mede met een gemoderniseerd proefnemingsvaartuig, waarmede vóór Tandjong Priok visscherij- demonstraties zullen plaats vinden, aldus seint Aneta aan het Hbld. Den laatsten tijd wordt gepoogd de in- heemsche prauwen te verbeteren door het aanbrengen van motoren, hetgeen de afhan kelijkheid van den wind zou verminderen, terwijl ook met het oog op de Japansche con currentie moderniseering van het visscherij- bedrijf noodzakelijk is. Herman Sajet, leerling van de 6e klasse van het Gymnasium alhier, hééft ons heden morgen het opstel over zijn ervaringen bij de rondvlucht op den eersten dag doen toeko men. Wij laten het hieronder volgen. Dank zij de welwillendheid der „Alkmaar sche Courant" werd mij na loting de gelegen heid geboden als één der twee uit een groot aantal scholieren deel te nemen aan de door vijf luchtvaartvereenigingen in Nederland georganiseerde „Nederlandsche Rondvlucht 1932" zooals de naam officieel luidt. Den eersten dag zou worden gevlogen van Schiphol over Arnhem naar het vliegveld Twente, vervolgens naar Eelde (bij Gronin gen) en over de Zuiderzee langs of liever over den Helder terug naar Schiphol. Vrijdagmorgen om 8 uur het uur waar op de deelnemers per bus van het K. L. M.- huisje op het Leidscheplein zouden vertrek ken was de lucht betrokken en stond er bijna geen wind. De directeur van de „Alkmaarsche" was zoo vriendelijk mij in zijn auto mee te nemen naar Schiphol, waar, toen we al voor half negen aankwamen, reeds groote bedrijvigheid heerschte. Op het vliegveld stonden al vijf groote Fokkervliegtuigen warm te loopen. Een Pandervliegtuig werd uit de hangar buiten gebracht, geduwd door een paar menschen, die in het vliegtuig, dat bijna te klein scheen een persoon te dragen en vooral naast het groote driemotorige vliegtuig maakte het dien indruk den tocht mee wilden maken Een loudspeaker brulde over het terrein, slechts van tijd tot tijd overstemd door een Verkrijgt met BA TC O-de wereld-COUPONS, zoodra dit nieuwe wonder in den handel wordt gebracht. BATCO-de wereld-COUPONS worden verpakt bij o.s. Internationale Sigaretten merken van hooge kwaliteit: CLYSMA No. 30 NORTH STATE MAVRIDES GOLD DOLLAR MASPERO No. 2 PIRATE BRISTOL FLAG WEEST GEREED EN BEGINT NOG HEDEN MET HET SPAREN VAN DEZE WAARDEVOLLE COUPONS! vliegtuig, wanneer de piloot meer gas gaf. Toen de passagiers na aankomst der bus waren verzameld, hield één der organisa toren 'n korte openingsrede, gevolgd door 'n kort antwoord van een passagier. Beiden spraken de hoop uit dat deze eerste vlucht een succes mocht werden en door nog vele mocht gevolgd worden. Het ligt in de be doeling deze tochten jaarlijks te organiseeren en er, indien mogelijk, ook wedstrijden aan te verbinden. Even over negen steeg men in en op het teeken „Voor vrij! Contact!" zette men koers naar Arnhem. De grond zakte weg, alles scheen in te krimpen: Schiphol leek een speelgoedhuisje, menschen en dieren slechts weinige centi meters groot. Zoo van uit de lucht had men een buitengewoon gezicht op het typisch Hollandsche landschap: weiden en nog eens weiden, omgrensd door slechts slooten, hier en daar een boerderij of stal. Verderop wer den de meren talrijker. Uit de lucht schenen 't plassen waar men met gemak overheen zou kunnen springen. Dan Utrecht: huisjes, tram metjes, menschjes alles in speelgoedformaat. Daarna werd het landschap heuvelachtiger en ook bosschen vertoonden zich. Op de Kemperhei werd gedaald. Koit daarna kwa men eenige Pandervliegtuigen uit Rotterdam, waarop een ontvangst door de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer plaats had. Daarna weer opgestegen en koers naar 't vliegveld Twente gezet. Echter was ik door 't herhaaldelijke zakken in de lichtere lucht lagen en het weer stijgen direct daarna zoo ellendig dat ik tot mijn grooten spijt niet in staat was den tocht verder mee te maken. EEN JUBILE. Den 1 Mei herdacht de heer A. List zijn 40-jarige werkzaamheid als onderwijzer in deze gemeente, welke dag op zijn dringend verzoek onopgemerkt voorbij ging. Het ge meentebestuur meende desondanks hem de kleine gouden eerepenning der stad te moe ten verleenen als blijk van waardeering voor de diensten, die de heer List aan het onder wijs hier ter stede heeft bewezen. Te voren was de toen nog jonge onderwij zer (geboren te Vlieland 21 Sept. 1867) ge durende twee perioden werkzaam geweest als tijdelijke leerkracht aan de gemeenteschool no. 1. Daarna was hij achtereenvolgens on derwijzer te Oudorp, Marken en Westzaan, tot hij op 1 Mei 1892 in functie trad aan de gemeenteschool no. 5. Op 17 Augustus 1927 deed hij zijn intrede in de school aan de Snaarmanslaan, waar hij nu nog werk zaam is. VIJF-EN-TWINTIG-JARIG AMBTSJUBILEUM VAN NOTARIS C. DEKKER TE ZAANDAM. Notaris C. Dekker, ofschoon nu al vijf-en- twintig jaren werkzaam in Zaandam, is in dezen omtrek lang geen onbekende, en vooral bij onze boeren-lezers een zeer goede be kende; daarom meenden wij, ofschoon Zaan dam niet in de naaste omgeving ligt, van het heuglijk feit van zijn vijf-en-twintig jarig ambtsjubileum melding te moeten ma ken. In 1893 geslaagd voor candidaat-notaris, begon de heer C. Dekker zijn practische loopbaan op het notariskantoor van den heer de Gelder te Stompetoren, en werd bo vendien in de vergadering van Hoofdingelan den van den Schermeer, gehcuden 5 Augus tus 1896, benoemd tot secretaris van dat waterschap. In de vergadering van 24 Maart 1900 van dit college werd de heer Dekker ook tot pen ningmeester van den Schermeer benoemen Gisteren vóór vijf-en-twintig jaren nam de heer Dekker zijn benoeming als notaris te Zaandam aan. De practijk, die hij toen over nam, was van zoo goed als geen beteekenis, een practijk echter die hij met groote cuerede en nauwgezetten arbeid wist op te werken lot grootste van Zaandam en omgeving Ofschoon men in den Schermeer toentertijd eensdeels verheugd was over deze benoeming vreesde men anderdeels, dat de functies van notaisi Dekker bij den polder in gevaar zouden komen. Dit secretaris-penningmees- terschap werd echter nog door hem vervuld tot 1917, toen hij in de hoofdingelandenver- gadering van 22 Augustus van dat jaar eer vol ontslag aanvroeg, hetwelk op de meest eervolle wijze werd verleend. Zoo werd notaris Dekker van Zaandam in Schermeer en omgeving een zeer bekende en zeer gewaardeerde persoonlijkheid die ook voor den Schermeer veel nuttig werk heeft verricht. DE WERKZAAMHEDEN AAN DE BOKKENBRUG. Gister is de laatste van *de 85 betonpalen ten behoeve van de fundeering van de nieuwe bokkenbrug in den grond geslagen. Hierme de is een zeer belangrijk deel van de werk zaamheden geëindigd. De stoomheimachine werd heden uit de put verwijderd en spoedig zal nu met het gieten l van de beton vloer worden begonnen. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 3 Mei. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Mefc Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 779.1 te Akureyri. Laagste barometerstand 754.9 mM. te Stettin. Verwachting, geldig tot den avond van 4 Mei: Zwakke tot matige veranderlijke wind; meest zwaar bewolkt; waarschijnlijk enkele regenbuien; weinig verandering in tempera tuur. Een sterke stijging van de barometer van IJsland tot de*Britsche eilanden brengt het gevaar mede, dat de Oostelijke winden, tot de Golf van Biscaye doordringen, maar op het oogenblik begint de barometer in de golf te dalen en de koudste winden werden door de depressie op den oceaan nog naar het Westen afgeleid. De gisteren vermelde de pressie op de Noordzee is tot een uitlooper verzwakt van de depressie over Duitsch- land, die ook afneemt, maar nog vrij veel regen in Duitschland brengt. In Noord Scandinavië verscheen een ondiepe depressie die er sneeuw brengt. In Frankrijk is de wind afgenomen en valt minder regen. Op de Britsche eilanden is de temperatuur ge daald, maar klaart de lucht op. De verdere vooruitzichten zijn onzeker, vooral door de nieuwe depressie in Noord Scandinavië. GESLAAGD. Voor het te Amsterdam gehouden examen in boekhouden, afgenomen vanwege het In stituut voor Handelswetenschappen, slaagde onze stadgenoot, de heer J. J. de Mik. Bij het in April gehouden examen voor bouwkundig opzichter afgenomen te Amster dam door den Bond van Nederlandsche Ar chitecten slaagde onze stadgenoot de heer N. Driesen. HET MEIFEEST VAN HET P. A. S. EN DE AFD ALKMAAR VAN DEN N. A. S. VROUWENBOND. Men schrijft ons: Het Meifeest georganiseerd door het P. A S. en de afd. Alkmaar van den N. A. S. Vrouwenbond is goed geslaagd. Toen de voorzitter, de heer van der Wal, de bijeen komst opende, was de zaal van het „Gul den Vlies" bijna gevuld. In zijn openings rede wees hij er op, dat trots de groote mi sère, er één lichtpunt is n.m. de groei van de revolutionnaire vakbeweging, belichaamd in het N. A. S. Ook het P. A. S. Alkmaar heeft daaraan zijn deel aan bijgedragen. De groei was 100 procent. Nadat een groet was ge bracht aan de kameraden over de grenzen, werd staande de internationale gezongen en hierna verklaarde de voorzitter dezen avond voor geopiend en gaf het woord aan den spreker den heer J. Schenk van Rotterdam Deze behandelde in een korte doch kernach tige rede de wanorde in deze maatschappij. Hij wees op den strijd in Twente, waai het N. A. S. zijn klasseplicht vervuld heeft," waarvan getuigenis aflegt de snelle groei der textielfederatie van 468 tot bijna 1800 in één jaar tijd. Met nadruk wees hij op het nut van den N A. S. Vrouwenbond. Ook de jongeren moeten zich vertrouwd maken, met de gedachte, dat zij straks de plaatsen moeten innemen. Onder daverend applaus eindigde spreker zijn rede. Hierna kwam voor het voetlicht, de onderafdeeling van het P A.S. n.m. de Tooneelvereeniging „De Toorts". Zij voerde op „Er staat geschreven" anti-mili- tairistisch tooneelspel. Deze vereeniging die op een enkele uitzondering na, uit krachten bestaat, die bijna nooit het tooneelspel be oefenden, heeft een alleszins gunstigen in druk gemaakt. De hoofdrollen waren in uit stekende handen, maar ook de kleinere rollen. Er is hier niet te veel gezegd, dat deze jonge tooneelvereeniging wat belooft voor de toe komst. Onder leiding van den regisseur, den heer Jac. v. Riel, secr. van het P. A. S., kan deze tooneelvereeniging een aanwinst ge noemd worden voor het Plaatselijk Arbeids secretariaat en de dank door den voorzitter hun gebracht, was volkomen verdiend. De heer van der Wal sloot met enkele toe passelijke woorden en met een „Leve het Roode P A. S." dezen uitstekend geslaag den avond. Ernstig en waardig hebben het P. A. S. en de N A. S. Vrouwenbond hun Meifeest gevierd. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 19,57 uur Heb* op- FAILLISSEMENTEN. De uitdeelingslijst in het faillissement vart de firma van Latum vermeldt een uitkeering van 25.1 pCt. en niet een van 2.51 pCt- zooi-Is wij abusievelijk mededeelden. WINKELSLUITING HEMELVAARTSDAG. De Commissaris van Politie te Alkmaat vestigt de aandacht van het publiek op het volgende in verband met de winkelsluiting op a.s. Hemelvaartsdag. De winkeliers, die hun zaak op Hemel vaartsdag gesloten hebben of op dien dag de voor hun zaak op Zondag geldende slui- tingsregeling (dit betreft visch-, fruit-, cho colade-, suikerwerk-, brood- en banketwin kels) toepassen, mogen Woensdagavond, voorafgaande aan den Hemelvaartscfig, hun winkels geopend hebben tot 10 uur. In dat geval geldt dus de Woensdagavond al* «e® Zaterdagavond.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2