WAT KIKKER KAREL EN TUIMELTJE BELEEFDEN Slad w Omqmwq. £aad= en Juin&ouux Frissche adem mondwater en tandpasta gewild in 98 landen! ïBimteMland wegemplacement in de richting van het dorp. Inmiddels waren eenige jongelui die zich voor den gesloten overweg aan de andere zijde van den weg bevonden, door de echt- genoote van den secretaris gewaarschuwd, maar het onderzoek naar den dader, direct door die jongelui ingesteld, mocht niet baten. Ook de politie, die gewaarschuwd was kon toen niets meer uitrichten. Inmiddels is uit hetgeen is geschied op te maken, dat men hier met een, zij het dan ook wel veel te ver ge dreven kwajongensstreek te doen heeft De jongeman, ongeveer 20 jaar, was gekleed in grijze overjas met slappen grijzen deukhoed op Dat het geen beroepsinbreker is geweest staat wel hieruit vast dat hij over het ver lichte perron van de spoorwegen zijn vlucht nam. Hedenochtend heeft de politie het on derzoek voortgezet. In de kom van het dorp op de hoogte van café de Vriendschap werd gisteravond te ongeveer 8 uur een zich rechts van den weg bevindenden jongen aangereden, door een passeerenden kleinen vrachtauto. De jon gen werd tegen den grond geslagen, maar de automobilist deed of hij niets had gemerkt en reed met daarop gedoofde lichten verder. Een der omstanders waarschuwde de politie die direct tot de Velserpont den auto achter na zette, maar er niet in mocht slagen in haar poging dien te achterhalen. De jongen die aangereden is was er nogal goed aan toe. Met eenige schaafwonden kon hij na van den schrik te zijn bekomen naar tuis terugkeeren. ZUIDSCHARW OUDE, In de gisteravond gehouden vergade ring van het crisiscomité werd besloten, dat aan den gemeenteraad verzocht werd, een bedrag te willen voteeren, daar de geldmid delen van kt comité totaal uitgeput zijn. Ook zal de inwoners nogmaals per circulai re op den noodtoestand gewezen worden en een beroep worden gedaan op hun hulpvaar digheid^ JAARVERSLAG OVER 1931 (VIJF EN TACHTIGSTE BOEKJAAR) VAN DE NUTSSPAARBANK. Aan het zeer uitvoerig jaarverslag dezer instelling ontleenen wij het volgende: De resultaten van ons spaarbankbedrijf waren in het afgeloopen jaar wederom be vredigend. Het aan de inleggers Verschul digde bedrag klom in den loop van het jaar van 2.775.122,16 tot 3.227.703,26, al- zoo een vermeerdering met 452.581,10, zijnde 16 van het tegoed aan het begin van het jaar. Het aantal inleggers klom van 8086 tot 9020, alzoo een stijging van 11 Van het totaal aantal inleggers, zijnde 9020 (v. j. 8086), waren te Alkmaar geves tigd 7683 (v. j. 6956) en buiten Alkmaar 1337 (v. j. 1130). Onder de te Alkmaar gevestigde personen bevonden zich 880 (v. j. 746) op school spa rende kinderen. Hieruit blijkt, dat het aantal te Alkmaar gevestigde inleggers vermeerderde met 10 het aantal buiten Alkmaar met 18 Let men op de cijfers van meerdere jaren, dan blijft in het bijzonder de gelijkmatige toename van het aantal onzer inleggers de aandacht trekken. Dit aantal toch klom in een tijdsverloop van 5 jaren van 4000 tot 9000, alzoo gemid deld met 1000 inleggers per jaar. Dat ook het in economisch opzicht zoo slechte jaar 1931 nog een toename vertoont van 934 in leggers, stemt alleszins verheugend. Met vol doening zien wij bovendien dat in een viertal jaren het aantal buiten Alkmaar gevestigde spaarders meer dan verdubbeld is. Eind 1927 646 tegen thans 1337). Als een maatstaf ter beoordeeling van het toenemend gebruik dat van de Spaarbank gemaakt wordt, - moge worden opgemerkt, dat het aantal op de spaarbankboekjes inge schreven posten in 1926 14.000, in 1931 37.000 bedroeg. Dat met de vorengenoemde toename van verschillende cijfers ook een beduidende stij ging van het door de inleggers aan ae Spaarbank toevertrouwde kapitaal is ge paard gegaan, spreekt welhaast vanzelf. In een tijdsverloop van 5 jaren is dit meer dan verdubbeld. (Op 1 Januari 1927 1 mil- lioen tegen 3 1/5 millioen op 1 Januari 1932) Niet willen wij verhelen, dat meerdere economische factoren, welke niet rechtstreeks verband houden met den spaarzin en de mo gelijkheid om te sparen, er toe hebben bijge dragen de vorenbedoelde cijfers gunstig ie beïnvloeden. Als eerste factor noemen wij: de tot voor September 1931 geldende lage rentevoet voor kapitaalbeleggingen, waardoor men er slechts bij uitzondering toe overging zijn spaargelden op langen termijn in effecten of hypotheken uit te zetten. Men stelde zich met de bank- of spaarbankrente tevreden. De rentevoet voor kapitaalbeleggingen is intus- schen in de laatste maanden belangrijk ge stegen. Deze stijging doet verwachten, dat reeds in de naaste toekomst het tegoed aan de inleggers niet meer zoo snel als tevoren zal stijgen. Als tweede oorzaak van de belangrijke stiiging van het tegoed in 1931 beschouwen wij de ernstige depressie in het zakenleven, waardoor voor bedrijfskapitaal weinig of geen emplooi was te vinden. DergelijK „werkloos kapitaal" werd veelal op banken en spaarbanken uitgezet, ten einde daarvan rente te kweeken, doch gelijktijdig daarover weer gemakkelijk te kunnen beschikken. Bij herstel van het bedrijfsleven zal aan dit be drijfskapitaal wel zeer spoedig behoefte be staan, zoodat er niet oo gerekend kan wor den, dat dergelijke gelden voor langen ter- miin zijn gedeponeerd. Dat tenslotte langer aanhouden der heer schende economische depressie er eerder of later toe zou kunnen leiden, dat veel meer dan tot nu toe de spaarpenningen tot voor ziening in de eerste levensbehoeften zouden moeten worden aangewend is een mogelijk heid, waarop wij ongaarne zinspelen, doch ook daarmede dient men nu eenmaal in een spaarbankbedrijf rekening te houden. Onder verwijzing naar de in het verslag opgenomen balans en winst- en verliesreke ning vermelden wij, dat de bedrijfsuitkom- sten over het afgeloopen jaar zeer bevredi gend zijn; zij overtreffen die van het vorige jaar in belangrijke mate. De algemeene en abnormale koersdaling der effecten in het najaar van 1931 had echter tot gevolg, dat de boekwaarde der reserve op 31 December terug liep tot 47.462,60, welk bedrag in- tusschen bij het verschijnen van dit verslag weer belangrijk is gestegen tengevolge dei in 1932 ingetreden koersstijging voor een groot aantal der in ons bezit zijnde effecten. E>e op de hypothecaire geldleeningen en de geldleeningen aan gemeenten, polders, enz. in 1931 verschenen rente in totaai f 73.005,37 werd behoudens een bedrag van 77.50, hetwelk echter in Februari 1932 werd vereffend volledig betaald; in daartoe aaiffciding gevende gevallen werd ten aanzien der verplichte jaarliiksche aflos- sing tegemoetkoming betoond. Tot verkoop van perceelen krachtens art. 1223 B. W. moest in één geval wegens fail lissement van den debiteur worden overge gaan. De Spaarbank leed bij de afwikkeling van dezen post geen schade. De netto bedrijfswinst bedraagt 5\ zio,oó Van deze netto-winst werd bestemd voor: afschrijving op gebouwen 163,67; afschrij ving op meubilair 1.599,63; afschrijving op spaarbusjes f 555. Het restant der nettowinst ad -8.891,03 is overgebracht naar de Reserve. De Spaarbank is lid van den Nederland- schen Spaarbankbond. Door het onder dien bond ressorteerende Bureau van Controle werd de administratie der Spaarbank over 1931 gecontroleerd en accoord bevonden. Het verslag geeft in de bijlagen uitgebrei de staten omtrent de belegging in effecten, hypotheken en leeuingen aan gemeenten, pol ders, enz. DE LANGENDIJKER GROENTEVEILINGEN. Het mag wel een abnormaal verschijnsel heeten, dat er op 30 April aan de groente veiling te Noord-Scharwoude nog 45 spoor wagens winterkool worden aangevoerd, ook in tegenstelling met het vorige jaar, toen dit aantal zich tot slechts 11 beperkte. Toen waren de prijzen gedurende de Aprilmaand best geweest, en nu slechts, en ook was de voorraad toen veel geringer. Scherp is echter het contrast in de prijzen van toen en nu. Voor roode kool werd het vorige jaar 30 April 2529.60 betaald, thans 0.60 f 3.70, voor Deensche witte resp. 9.80 f 14.20 en 0.60f 1.50; voor gele kool 'f 7.70—11.80 en 1.30—5.60. De toestanden in den tuinbouw worden meer en meer onhoudbaar en het is dan ook zeer goed te begrijpen, dat de gemeente besturen zich gaan mengen in het koor, dat om meer steun voor de tuinders vraagt. Dat steun noodig is, heeft een adres van den Vierbond aan den minister ongetwijfeld dui delijk bewezen door de omzetcijfers mee te deelen, welke aan de 4 veilingen in de 4 laatste jaren over het tijdvak 1 Mei tot 1 April zijn gemaakt. Deze bedroegen, te be ginnen met 28/29 en eindigende met 31/32, resp. 9.931.954. f 6.301.653, f 5.001689 en 2.920.666. Het is nu maar te hopen, dat de minister spoedig een beslissing neemt en den toeslag van 1 per 100 K.G. kool verleent. Uit het voorgaande is reeds gebleken, dat de aanvoeren voor den tijd van het jaar groot waren in de laatste week van April. Zoo werden aan de Broeker veiling nog ruim 26 spoorwagens roode kool aange voerd, aan die te Noord-Scharwoude 65 spoorwagens. In het begin der week konden nog prijzen worden gemaakt, zooals die de vorige week golden, doch het liep weer al cpcedig mis. Donderdag kon aan de Broeker vUling voor de allerminste kool van onge veer 3 pond nog slechts 4.60 worden ge maakt en te Noord-Scharwoude bracht ze zelfs in maximum maar f 3.60 op De groot ste was toen al weer gedaald tot ruim 1 per IOC K G. Voor doorschot was de notee- ring nog aanmerkelijk lager er. het was een witte raaf, als f 2 werd gemaakt. Zoo no teerde doorschot Vrijdag te Noord-Schar woude 0.600.90 De laatste dagen werd 0.60 weer herhaaldelijk betaald, zoo- dat men langzamerhand weer afzakte tot het oude peil. De geringe opleving heeft slechts kort geduurd en voor velen is het zelfs nog een raadsel, aan welke oorzaken de ver beterde stemming was toe te schrijven. Ofschoon ook de geie kool te lijden had var. de gedrukte stemming, hielden de prij zen zich toch nog beter an die der roode. In het begin der week werden zelfs nog partijen verkocht, die 6.20 opbrachten. Later kwam het echter bij hooge uitzondering voor, dat 6 werd gemaakt. De beste prijzen werden nog te Noord- Scharwoude bedongen, doch over 't algemeen was dit het geval met het kleingoed van on geveer twee en een half pond De groote kool liep sterk in prijs acnteruit en waar de vorige week nog f 4 of meer voor betaald werd, kon nu nog ouwelijks 2 worden be dongen. De p rij ze; .m het doe'schot hielden daarmee gelijken tred en voo: het mooiste kon in het laatst der week nauwelijks 3 worden gemaakt De minimum-prijs van 0.60 kwam zelfs weer voor. Dat er ook van deze kool nog groote voorraden zijn, moge blijken uit een aanvoer van ongeveer 64 spoorwagens aan beide veilingen tegen 26 in de overeenkomstige week van het vorige jaar. Deensche witte kool was de prijsstijging in mindere mate ten goede gekomen dan de 2 andere koolsoorten, doch wat aan prijsver betering te boeken viel, ging nu weer ver loren. In de tweede helft der week is zelfs als maximum-prijs voor het mooiste goed niet meer dan 1.90 betaald en de groote brachten weer nauwelijks 1 op. Voor door schot lagen de prijzen tusschen 0.60 en 1.50, zoodat deze week gemiddeld geen 150 per spoorwagen zal zijn gemaakt. De aanvoer beliep 107 spoorwagens. Aan de Broeker veiling -werden deze week geen uien meer aangevoerd. Aan die te N.- Scharwoude waren de prijzen achteruit- nvmend. Brachten ze aanvankelijk nog van 1931. Ja, zelfs is er in één veem nog wol van 1908 en die is nog prima. Dit geld natuurlijk alleen voor prima wol, de andere wordt waardeloos. Verder merkte spr. nieioij op, dat thans alleen verkocht kan worden op aanvraag. Aanbod helpt thans niet. is alleen dan mogelijk, wanneer 's mor gens en 's avonds de tanden goed gerei nigd worden. De tanden onderhoudt men het beste met ODOL-tandpasta, en den mond natuurlijk met ODOL-mond- water, dat in Uw mpndholte een rag fijn antiseptisch laagje vormt, hetwelk Uw mond nog urenlang frisch houdt 11.40 op, of het eind der week konden ze slechts 8.90 bedingen. Voor grove uien, die in 't begin nog a 11 werden verkocht, kon nog slechts f 8.40 worden gemaakt De prijzen van drielingen wisselden af van 6.606.80. Er was nog eiken dag aanvoer van bieten. De prijzen waren niet best. De mooiste brachten van 3—3.70 op. Minder ge zochte werden voor 0.802 verkocht. Taaie gele kool werd aanvankelijk nog voor f 170f 4.30 verkocht, later voor 1.20-/ 3. Tomaten werden voor 'f eerst aangevoerd en brachten 0.70—0.75 op voor A-kwali teit en 0.47—0.48 voor C. Het vorige jaar werden ze voor 't eerst op 4 Mei aangevoerd en bracht A 1.09 en C 0.79 op. NEDERLANDSCHE WOL VRIJWEL ONVERKOOPBAAR. In de Vrijdagmiddag te Leeuwarden ge houden vergadering van de Friesche Coöp. Ver. voor Wolverkoop, bleek dat de verkoop nagenoeg geheel stil ligt. Uit mededeelingen van den heer Govers, secr. der Ned. Federa tie, bleek dat in Mei 1931 reeds lage prijzen voor de wol werden genoteerd. Tenslotte werd de geheele Nederlandsche markt verla ten omdat steeds lagere noteeringen werden gedaan. Zoo kon zelfs een aanbod van 50 ct. voor lange derde niet tot een transactie lei den daar in den tusschenhandel een prijs van 40 cent gevraagd werd. Spr. wees op de dekens, gefabriceerd voor het personeel werk zaam bij de Zuiderzeewerken, daarin kon geen enkel ons Nederlandsche wol worden verwerkt. Ook het N. C. C. heeft liever een goedkoopere deken, a! is. deze dan minder waardig dan eer duurdere van Neder- landsch fabrikaat. Met het oog op de contin- genteering van tricotagegoederen en wollen stoffen in Nederland heeft het hoofdbestuur gemeend met voorstellen te moeten komen voor steun aan de schapenfokkerij. In overleg met de drie centrale landbouworganisaties, die zich weder met hun provinciale afdeelin- gen in verbinding ste'den, is een advies ge zonden aan dtn betrokken minister. Over de resultaten kon spr. zich thans niet verder uit laten. Bij de rondvraag drong volgens het Hbld., de heer Kuperus erop aan, eindelijk het ver lies maar te aanvaarden door te trachten een belangrijke hoeveelheid wol te plaatsen, De heer Govers voorspelde hiervan niet veel succes. Meer vereenigingen willen haast wel a tout prix het product verkocpen, doch hier door wordt ook verklaard de steeds dalende noteering. Op advies van de Nederlandsche federatie kan spr. wel mededeelen dat de F. C W. geweigerd heeft mee te gaan op een bod van 45 cent por K.G. Beter kunnen wij onder deze omstandigheden de wol nog een jaartje laten liggen. De heer Kuperus was echter van meening, dat de Federatie wel eens wat al te stijf is geweest, wat den verkoop betreft. lederen dag, aldus de heer Govers, worden er offertjes afgegeven en zoodra er maar een aannemelijk bod bij is, besluiten wij tot ver koop. De heer Jensma zag in opruiming ook het eenige middel tot redding. Spr. stelde den heer Govers een tweetal vragen, nl. wat zijn de kosten per jaar per K G. wol in het veem en hoe lang kan wol bewaard blijven. Op de eerste vraag antwoordde de heer Govers dat de kosten bedragen 2.04 centen per jaar per K.G. en op de ïweede vraag deelde hij mee, dat de wol van 1928 nog even goed is als die KINDERHERSTELLINGS- EN VAC ANTIEKOLONIES. Algemeene vergadering van het Centraal Genootschap. Zaterdagmiddag werd te Arnhem de alge meene vergadering van het Centraal Genoot schap voor Kinderherstellings- en Vacantie kolonies gehouden onder voorzitterschap van dr. A. Schuckink Kool. Aanwezig waren o.a. mej. dr. Bader, inspectrice van de volks gezondheid, de heer Van Omloo, inspecteur van het L. O. en mr. B. H. Everts, wethouder van onderwijs te Arnhem. Spr. gaf een overzicht over het jaar 1931. Het aantal verpleegdagen steeg met 31.000, waarvan 19.000 in den winter, waardoor men de permanente verpleging weer nader is gekomen. Naar aanleiding van dat cijfer is op de begrooting een post voor 300.000 ver pleegdagen ingebracht. In tegenstelling met 1930, waren er bijna geen besmettelijke ziekten in de tehuizen. Het aantal vast aangestelde verpleegsters en geleidsters steeg tot 98, het geheele per soneel omvat 270 personen. Noodig wordt langzamerhand de aanbouw van een afzon derlijk administratiegebouw. Onder leiding van den architect P. N. Leguit te Alkmaar is een plan ontworpen voor verbetering van alle tehuizen De kosten zullen over vijf jaren worden verdeeld. Door den Bio-bond wordt Russenduin te Bergen aan Zee na verbouwing in 1933 aan het Ge nootschap in gebruik gegeven. Het jaarverslag werd na eenige discussie goedgekeurd. De penningmeester, de heer Th. M. Kete laar, deelde mede, dat het hoofdbestuur be sloot om in het vervolg een derde deel van de opbrengst der vlaggetjesdagen te laten inhouden van de betrokken afdeelingen. Het hoofdbestuur hoopt, dat het gevolg zal zijn, dat meer kinderen zullen worden uitgezon den. Spr. was van meening dat het met de bezetting van detehuizen in dezen zomer nog wel los zal loopen. Er werd onlangs een gift ontvangen van 500, de koningin-moeder zond eveneens een belangrijke giftf en aan spr. werd zonder vermelding van herkomst een obligatie van 1000 toegezonden met een beurswaarde van pl.m.'/ 800. Verkiezing hoofdbestuur. Daarna was aan de orde de verkiezing van leden van het hoofdbestuur in de plaats van de heeren mr. A. van der Eist, G. Azings Venema, dr. S. Simons (niet terstond herkiesbaar) en prof. E. Gorter (die bedankt heeft). Gekozen werden de heeren mr. T. J. T. Noyon te Ellecom, W. M Metman te 's-Gra- venhage, mej. dr. A. F. A. S. van Westrie- nen, kinderarts te Rotterdam en de heer C. L. Deijl, arts te Amsterdam. Kleedin" uitgezonden kinderen. Dr. K. Th. Haverkorn van Rijse 'ijk, kolo niearts van Huis Heelsum, wees in verband met de functie van de huid op een doel matige kleeding. Thans is de kleeding en het schoeisel, welke aan de kinderen wordt mee- gegeven, dikwijls zeer ondoelmatig. Wensche- Iijk is daarin verbetering te brengen en het is mogelijk om daartoe, niet in eens, maar ge leidelijk, te geraken. Door een aantal licht beelden toonde spr. hoe de kleeding niet en hoe deze wel moet zijn. Zesweeksche verpleging. Door het hoofdbestuur werd voorgesteld om geleidelijk over te gaan tot de zesweek sche verpleging. In die richting gaan ook de wenschen van den Gezondheidsraad, die reeds in 1926 in een rapport aan den minis ter als algemeene norm een verblijf van zes weken noemde, al werd toen geadviseerd voorloopig desnoods met vijf weken genoegen te nemen. Vele vereenigingen zijn reeds tot de zesweeksche verpleging overgegaan. Na langdurige discussie werd besloten dat het hoofdbestuur een commissie van onder zoek zal benoemen. Reiskosten. Door de Ned. Spoorwegen is bepaald, dat de begeleidster van kinderen (ten minste 5) alleen op de heenreis vrij reizen heeft. De terugreis moet betaald worden. Deze maat regel is een strop voor kleine afdeelingen en de voorzitter wees er op, dat het van belang is, dat kleine afdeelingen zich zooveel moge lijk bij de uitzending van kinderen zullen combineeren. Inmiddels worden pogingen ge daan om wijzigingen van den maatregel te verkrijgen. De bepaling van de plaats van de volgen de vergadering werd aan het hoofdbestuur overgelaten. Zondag werd een autotocht gemaakt door een deel van den Gelderschen Achterhoek (de z.g. acht kasteelen-tocht). ROTTERDAM LLOYD RAPIDE. De boottrein van het mailschip „Dempo" cat hedenochtend te Marseille zal aanko' men zal mórgen te 6.16 uur te Roosendaal arriveeren. DE MICHELINE-WAGEN WOENSDAG IN ONS LAND. De directie van de firma Michelin Cie deelt mede, dat de „Micheline-Wagen", de op rails rijdende automobiel, Woensdag 4 Mei a.s. in ons land zal arriveeren. Aankomst t« Roosendaal te 10.02. De tocht zal via Breda, Tilburg en Den Bosch naar Utrecht gaan, waar de nieuwe trein om 1.23 des namiddag* zal aankomen. DE WEGGEWORPEN RADIUM TERECHT. Een moeizaam onderzoek, dat rastel* taat opleverde. Onlangs kwam de Haagsche geneesheer, dr. W. van Heijningen, directeur van een in richting voor bestraling, gevestigd in de Hol- landerstraat, tot de onaangename ontdekking, dat hij een hoeveelheid radium ter waarde van 5000 miste, welke naar alle waar- schijnlijkheid in den vuilnisbak was terecht gekomen. Onmiddellijk na de aangifte van de vermissing stede men een uitgebreid on derzoek in. Zooals bekend, wordt het Haag- sche vuil per trein naar Drente vervoerd, waar het wordt verwerkt door de Vuilafvoer- Mij. Men is erin geslaagd na te gaan, in welke wagon zich het vuil, afkomstig uit de Hollanderstraat, bevond. Daarop zijn twee assistenten van den geneesheer onverwijld naar de terreinen, waar het vuil gestort wordt, gelegen bij het Drentsche plaatsje Wijster, vertrokken. Den betreffenden wagon heeft men op een apart gedeelte gelost, waar na de beide heeren den geheelen middag het vuil een hoeveelheid van 100 kubieke me ter hebben doorzocht. Nadat men eerst een envelop van dr. van Heijningen had ge vonden, zagen zij eindelijk hun moeizaam werk beloond. Zij troffen toen inderdaad de vermiste radium aan, welke zorgvuldig was verpakt in een viertal platina buisjes, die ir watten waren gewikkeld. DE INBRAAK IN HET KASTEEL NIJENRODE. Een gedeelte der goederen in beslag genomen. De Amsterdamsche politie, die reeds eeni- gen tijd het spoor van de daders van den in braak in het kasteel Nijenrode volgde, doch niet tijdig kon ingrijpen, omdat zij niet op de hoogte werd gebracht van de onderhan delingen tusschen de daders en de assura deurs, heeft terstond nadat een gedeelte der goederen in het bezit van verzekeraars was, bij deze laatsten hierop beslag gelegd. Nadere mededeelingen konden hierover in het belang van het onderzoek niet worder gedaan. ARBEIDSVOORWAARDEN EN STEUN MAATREGELEN. Het Verbond van Vakorganisaties van Hoofdarbeiders in Nederland heeft een adres gezonden aan den minister van binn. zaken en landbouw, waarbij in verband met de overwogen steunmaatregelen voor de veehou ders in het belang van de zuivelindustrie een beroep wordt gedaan op de medewerking van den minister ter aanzien van het vraagstuk der arbeidsvoorwaarden. In dit verband wordt verzocht, om aan de steunmaatregelen de voorwaarde'te verbin den, dat de werkgevers met betrekking tot wijzigingen der arbeidsvoorwaarden in on- gunstigen zin, tot overleg met de betrokken vakbonden gehouden zijn. CENTRALE BOND VAN SPOOR-, TRAM-, A.T.O.- VAN CEND EN LOOSPERSONEEL. De buitengewone algemeene vergadering van afgevaardigden van de vakgroep A.T.O.- v. Gend en Loospersoneel van den Centra- len Bond van Spoor-, Tram-, A.T.O.. v. Gend en Loospersoneel gehouden te Utrecht op 1 Mei 1932, heeft het voorstel der directie om de loonen en salarissen met ingang van 1 Juli a.s. met ongeveer 10 pCt. te verlagen, uitvoerig besproken en men is daarbij tot de conclusie gekomen, dat 't voorstel niet kan worden aanvaard en daartegen met alle ten dienste staande middelen verzet moet wor den aangeteekend, dat voorts werd afgekeurd de houding van den centralen bond van transportarbeiders en den r.k. bond van transportarbeiders, aangenomen ten aan zien van het verzoek onf samenwerking, welk verzoek door eerstgenoemden bond in zijn orgaan werd afgewezen, doch op welk ver zoek officieel door geen der beide bonden werd geantwoord. 239. De buurlui en andere kikkers die toevallig in het dorp aan het wandelen waren, gingen met groote stokken het huis binnen, om te kijken yat er toch aan de hand was. Tunneltje, die heel kalm liep te wandelen, kreeg ook een stok en ging met de andere kikkers het huis binnen, om te kijken of er soms een gek dier zat. Maar hoe ze ook zochten, ze vonden niets. Tuimeltje kon zijn lach niet houden en dat verveelde de anderen echt, want ze wisten niet, wat ze er van moesten denken. 40. Maar toen ze ophlieden met zoeken en besloten maar uit te scheiden met hun nasporingen, hoorden ze in eens weer dat rare geluid. Rrrrtttalle kikkers schrok- en. Dat ging zoo drie keer, tot in eens een van de kik- ers in de gaten had, dat niemand anders dan Tuimeltje e schuldige was. Ze waren allemaal woedend, maar het ïelp hen toch niet, Tuimeltje te straffen, want telkens naaide hij wat anders uit. Én toen ze Tuimeltje een flin- e uitbrander hadden gegeven, gingen ze allemaal naar bed,

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6