HET IDE Juffrouw voor de huishouding, Net Dagmeisje tijdelijke Hulp. Groote sorteering E. N. R. Rijwielen vanaf f 53.— 459e STAATSLOTERIJ Echtgencote G. KAAIJ T. KAAIJ—KLINKHAMER JO KOSTER LENA BLOKKER TET DE VRIES A. VAN WILLIGEN, P, DE BOER A. DE BOER—NAP WILLEM. DANKBETUIGING. flinke Dienstbode, VRIENDIN. jongste Bediende Dat gaat 'm maar niet uit z'n hoofd! Model 58! Voor drie- en-vijftig gulden een fiets, com pleet met bel, bagagedrager, achterlicht, celluloid overtrokken stuur en 1ste klas banden (Vre- destein-fabrikaat). Met vrij wiel en kettingkast f5.meer! En wat voor een fiets! Een Burgers E.N.R. Natuurlijk is die prima. Méér dan prima. Daaraan twijfelen komt geen oogenblik in je op. De naam Burgers E.N.R. garandeert dat immers. Model 58! Dat gaat 'm maar niet uit z'n hoofd. Totdat-ie er straks een koopen gaat - net als U - een Burgers E.N.R. model acht-en-vijftig! Niet Officieel. 4e Klasse, 3e Lijst. Trekking; van Woensdag 4 Mei 1933. Hooge Prijzen. 8426, 11332 ƒ1000. 644 400. I 2517 ƒ100. Prijzen van 65.—. 685 850 955 1040 1135 1862 2083 2288 2291 2342 3017 3063 3296 3518 3607 3864 3931 4304 4478 4936 4952 5034 5102 5468 5529 5604 6151 6278 6358 6493 6617 6770 6940 6995 7372 7609 7890 7892 7949 8067 8167- 8498 8588 9112 9554 9631 10498 10683 11001 11037 11459 11611 11780 11834 12148 12221 12845 13067 13274 13363 13530 14064 14218 14438 14473 14915 15224 15616 15626 15f30 16445 16491 16632 16797 16954 17243 17348 17495 17701 18168 18196 18330 18495 18527 18531 18960 19107 19465 19794 19946 20035 20362 203S9 20453 20887 20898 TENTOONSTELLING IN DE KORENBEURS. In het café van den heer Kerssens aan d? Nieuwesloot had Maandagavond een bijeenkomst plaats van het voorloopig comité, dat ten doel heeft de verleven diging van de inzending in de Koren beurs tijdens de laandbouwtentoonstel- ling. Naast het voorloopig comité waren eenige personen uitgenoodigd, deel uit makend van het bestuur eener organi satie die belang heeft bij een inzending. Namens het voorloopig comité heette de heer E. Mak uit Alkmaar, de heeren welkom en zeide dat 't voorloopig comité een bespreking heeft gehad met het be stuur van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw, waarin het doel van het comité werd uiteen gezet. Onder auspi ciën van de Holl. Mij. van Landbouw zal de commissie ongeveer de vrije hand hebben over het vraagprogram voor de inzending in de Korenbeurs en wat ver der tot de organisatie van die inzending behoord. De heer Boersen had gemeend dat het een vergadering was van het comité en nu zag spreker vreemde gezichten. Wat is hiervan de reden? De heer Smits zeide dat de Bloemis- tenpatroonsvereeniging het verlangen had geuit om een paai bestuursleden aan het comité toe te voegen en uit dien hoofde zijn deze hier als gasten tegen woordig. Van ons, aldus spreker, is het initiatief uitgegaan en daarom leek dit onze vereeniging gewenscht. Iets bijzon ders is het niet dat we als gasten aan wezig zijn, want Aves zond ook een ver tegenwoordiger, waarschijnlijk met het zelfde doel. Daar niemand eenig bezwaar opperde stelde do voorzitter voor om de heeren ook aan de discussie te laten deelnemen. Aldus besloten. Dé voorzitter meende dat de taak van het voorloopig comité ten einde was en stelde voor om eet. definitief comité te benoemen, dat een vergadering bijeen roept waar de belanghebbenden kunnen komen terwijl hst dan te benoemen be stuur met een omlijnd plan zal komen dit bespreken en aan het bestuur van de Holl. Mij. van Landbouw zal voorleggen. In de daarop gevolgde bespreking zei de men dat de te benoemen commissie na uitvoering voor eer; moeilijke taak stond, daar de inzendingen bijna verloo- pen waren. Een der heeren vroeg of het bestuur van de H. M. v. L. een bedrag voteerde voor aan te koopeu prijzen en medailles. Want men zal nu moeten bre ken met de gewoonte om een carton te geven met het opschrift „Eervolle ver melding". Dat is een beetje al te goed koop. Andere heeren meenden dat de tentoonstelling een reclame-object was en als zoodanig heeft het bestuur van de H. M. v. L. het altijd beschouwd waar tegen anderen aanvoerden dat die wijze van beoordeeling dan blijkbaar niet de juiste was, want de inzendingen waren bijna verloopen. Het moge dan waar zijn dat de zakenlieden effect beoogen uit reclame-oogpunt doch meer genoemd be stuur zal dan toch een bedrag moeten voteeren voor medailles en (of) geldprij zen. Men moet niet vergeten dat bijv. een inzending fruit, groente e. a. artikelen, «en groot bedrag bevordert, -waartegen over geen of weinig inkomsten staan De voorzitter erkende de moeilijkheden die overwonnen moeten worden, doch waar een wil is is ook ee weg. Wat het bedrag zal zijn dat de H. M. v. L. voor onze commissie voteert, daarover valt te praten. Een voorstel om nog geen definitief comité te benoemen, werd niet aanvaard, omdat men binnen zeer korten tijd met een vraagprogram moet uitkomen. Daarop werd onder de diverse groepen van den tuinbouw en de bloemisterij, alsmede van „Avcs" een bespreking ge houden ten einde de vertegenwoordigers aan te wijzen. De heer C. Bruin verklaarde geen zit ting in het comité te willen nemen, daar andere werkzaamheden in de Bloemis ten Patroonsvereeniging zijn volle aan dacht vragen. Toen de heer Smits werd aangezocht opperde deze bezwaren om dat hij niet in Alkmaar woont, doch dit bezwaar werd niet gedeeld. De heer Kerssens had bezwaar >m zitting te nemen omdat zijn bestuur zich niet had uitgesproken. Nadat de com missie toezegde dat „Avis" het recht van omwisselen van persoon had, verklaar de hij zich bereid. In de definitieve commissie werden benoemd de heeren E. Mak, G. Smits, C A. Ruyg, w. Blokpoel (firma Zaad- noordijk). Nico Kerssens en A. Boersen. De functies werden verdeeld als vo gt: E. Mak, voorzitter; G. Smits (Heiloo), le secretaris, C. A Ruyg, 2e secretaris en Blokpoel, penningmeester. Besloten werd om spoedig te vergade ren en alle belanghebbenden uit te noo- digen terwijl personen in diverse bran ches zullen worden bezocht. Met den wensch dat het doel wordt bereikt, volgde sluiting. AAN DE JONGEREN VAN ALKMAAR. Men schrijft ons: De jeugd van Wales roept ieder jaar op den 18den Mei de jongeren van de Aduecteutiëti 50-jarige Echtvereeniging J. HUIBERTS en op 8 Mei a s. Receptie van 1—3 uur in café Lindenhoek aan den W esterweg Fam. HUIBERTS. Alkmaar, Mei 1932. Den 19en Mei hopen onze ge liefde ouders, behuwd- en groot ouders en hun 25-jarige echtvereeniging te herdenken. Hun dankbare kinderen, behuwd- en kleinkinderen, .A KOEL—KAAIJ. H. KOEL. Markenbinnen. C. KAAIJ. C. KAAIJ—VERMEULEN. GERT, JAAP. Stompetoren, 4 Mei 1932. Getrouwd: en die, mede namens wederzijdsche familie, hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belang stelling bij hun huwelijk onder vonden. Alkmaar Akersloot 4 Mei 1932. Getrouwd: en die, mede namens de weder zijdsche familie, hartelijk dank zeggen, voor de vele blijken van belangstelling. Amsterdam, 4 Mei 1932. Alb. Neuhuysstraat 26 III. en geven kennis van de geboorte van hun zoon Centraal Ziekenhuis. Alkmaar, 3 Mei 1932. Stuartstraat 78. .•j-ïta». k- Langs dezen weg betuigen on- dergeteekenden hun hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling den 25sten April ontvangen. J. VOLKERS. M J E. VOLKERS- BAKKER. Bergen N.H., Mei '32. Voor de zorgvuldige behande ling tijdens de ziekte van onze kleine WILLY, die haar naar beterschap leidde .zeggen wij hartelijk dank aan Dr. v. Hilten, Hoofdzuster Lachniet en Zusters van bet Centraal ziekenhuis. H. J. BROUWER en Echtgenoote. Alkmaar, Westerburgstraat 10. Met deze betuigen wij aan allen onzen hartelijken dank voor de zeer vele blijken van be langstelling ondervonden bij onze 40-jarige echtvereeniging. K. REINDERS. T. REINDERS—WIT. Hensbroek, Mei 1932. Bij beschikking van den E. A. Heer Rechter-Commissaris in het faillissement van J. ADMI RAAL, bloembollenhandelaar te Limmen, is bepaald: 1. dat vorderingen met de daar op betrekking hebbende be- scheiden moeten worden in gediend voor 16 Mei a.s. ten kantore van den Curator. 2. dat de verificatiever0adering zal worden gehouden op Woensdag 25 Mei a.s. des voormiddags te 1054 uur in het Gerechtsgebouw aan den Geestersingel te Alkmaar. De Curator: Mr. A. PRINS Jr., Bierkade 10, Alkmaar. Alkmaar, 3 Mei 1932. gevraagd, niet boven 17 jaar. Adres KOORSTRAAT 25. Huisverzorging vraagt Aan te melden Mej. STAM, v. d. Meijstraat 12 tusschen 5 en 6 uur. Gevraagd een tegen vrij wonen en de kost. Huisje apart. Brieven onder let ter P HAAN's Boekb. Bergen (N.-H.) Gevraagd voor dag en nacht in kl. gezin. Adres te bevragen Boekhandel DE ROOIJ. Net meisje, 22 jaar, P.G., zoekt leuke Br. lett. N 311 bur. v. d. blad. Gevraagd voor direct een vrouwelijke op Handelskantoor. Br. letter H 305 bureau van dit blad. FABRIEKEN TE DEVENTER EN ROERMOND u HOFLEVERANCIER geheele wereld een vredesgroet toe. En ook de geheele wereld beantwoordt dien groet. Hierdoor wordt een band om de wereld gelegd die noodzakelijk is, om bij de jongeren het gemeenschapsbesef aan te kweeken, dat over 't algemeen nog in veel te geringe mate aanwezig is. Dit komt voornamelijk door de onverschil ligheid van de jongeren zelf. Deze jonge ren echter zijn degenen die de maat schappij zullen moeten dragen. Lc.ten zij hun taak beseffen en doen wat noodig is om de wereld niet te doen storten in nieuwe ellende, waarvan de hevigheid niet te overzien zal zijn. Dit jaar hopen wij, Alkmaarders, hier ter stede den vijfden Goodvvill-day te houden. Wij hopen dat er met de scholen en vereenigingen veel anderen zullen zijn die dezen vredesdag meevieren, Houden jullie daarvoor je avond vrij! BRANDWEERDEMONSTRATIE. Hedenavond te 7 uur wordt op het Waag- plein de jaarlijksche inspectie en demonstratie van de Alkmaarsche Brandweer gehouden. Tevens zal dan gedemonstreerd worden met brandbluschapparaten van de N.V. Boyce fabrieken te Amsterdam. OPENSTELLING POSTKANTOOR OP ZATERDAGEN. - De directeur van het postkantoor maakt bekend, dat, met ingang van 7 Mei a.s., het kantoor des Zaterdags niet later dan tot 16 uur voor den loketdienst zal zijn geopend, met dien verstande, dat het bij wijze van over gangsmaatregel gedurende den normalen ópenstellingstijd, doch niet later dan tot 18 uur, geopend blijft voor het behandelen van expresse-zendingen (zoowel brief- als pakket- post), telegrafische postw-issel, reispostchè- ques, chèques met spoedadviezen, stortingen met spoeabehanceling en voor het afhalen van poste-restante stukken. De postagentschappen zullen voor de be handeling van alle aangelegenheden worden gesloten om 15 uur, uitgezonderd voor den verkoop van zegelwaarden. FEESTVERGADERING B.V.L. In het gezellige bovenzaaltje van den heer v. Gijzen aan de Breedstraat alhier, kwamen gisteravond de leden van den B.V.L. afd. Alkmaar samen, om op prettige wijze den jaarlijkschen feestavond te vieren. Deze feest avond ging vergezeld van de prijsuitreiking aan hen, die in de schietwedstrijden uitge munt hadden. Vandaar, dat op een paar ta-; feitjes een keurige collectie prijzen, meest door vrienden van den B. V. L. beschikbaar gesteld, tentoougesteld lagen. Vandaar ook, dat de voorzitter der plaatselijke commissie, mr. Wendelaar, aanwezig was. En met hem den pro.-secr., den heer Oolders, den voor zitter der schiet- en prop.-commissie, den heer de Kort en de leden der plaatselijke commissie. En dan waren er natuurlijk de leden van den B.V.L., die blijkbaar voor een hoogen barometerstand gezorgd hadden en dus in een bizondere feeststemming verkeerden! In die stemming verkeerde ook de voorzit ter van den avona, de heer De Kort, die op zijn bekende manier een openingsspeech hield. Hij heette alle aanwezigen welkom, in het bizonder den burgemeester, mr. Wen delaar, den heer Keijsper en den heer Ool ders. Vervolgens wera door allen staande het Wilhelmus gezongen, waarna de heer de Kort zijn speech vervolgde en herinnerde aan enkele bijzondere gebeurtenissen in het afgeloopen jaar. Zoo bleef hij even stil staan bij het 12i/2-jarig bestaan van den B.V.L., bij het 1235qarig jubileum van den prop.- secr., den heer Oolders, en bij het 25-jarig huwelijksfeest van den burgemeester, mr. Wendelaar. En tenslotte herinnerde hij aan de aanvallen, die de B.V.L.' had moeten af slaan en waarin deze uitstekend geslaagd was. Toen was de feestavond officieel ge opend. Burgemeester Wendelaar nam vervolgens het woord en dankte den B.V.L. voor de hul de, gebracht bij spr.'s zilveren huwelijks feest. Spr. had het zeer op prijs gesteld, dat de B.V.L. in zijn bloemenhulde kans had ge zien, om daarin den band, die allen bindt, den band aan het Vorstenhuis en de natio nale gedachte, nogmaals vast te leggen. Na deze woorden had de prijsuitreiking plaats, waarbij mr. Wendelaar er zijn vreug de over uitsprak, dat de leden ook dit jaar weer zoo goed geoefend hadden, al hoopte hij, dat het geleerde nimmer in de praktijk uitgeoefend zal moeten worden. Hij herin nerde daarbij aan het devies van den B.V.L. „als 't moet". De uitslagen der schietwedstrijden luiden: Klasse A (6 series van 10 patronen; max. 600 punten): 1. v. Gijzen 590 punten (50 ro zen); 2. Schoonhoven 586 punten; 3. Vas- binder 585 punten; 4. v. Dam 583 punten; 5. Besteman 582 punten; 6. Bruin 573 punten; 7. Thesing 561 punten. Klasse B (eveneens 6 series van 10 patro nen; max. 600 punten): 1. J. Dingerdis 579 punten; 2. v. Dijk 577 punten; 3. Zwart 575 punten (94, 94 hoogste series); 4. Hofman 575 (94, 93 hoogste series); 5. de Kort 571 punten; 6. Th. Groothuijs 570 punten; 7. Thie 568 punten; 8. J. Groothuijs 568 pun ten; 9. De Vries 566 punten; 10. Zentveld 565 punten; 11. Louwe 558 punten. Klasse C (idem) 1. v. Maastngt o69 pun ten; 2. P. Ris 562 punten; 3. de Ruiter 552 PUKlasse D (idem): 1. Winder 570 punten; 2. Vleugel 562 punten; 3. A. de Kort oió punten; 4. Bijman 531 punten; 5. C. Zwart 527 punten; 6. v. d. Made 519 punten; 7. Roskam 510 punten; 8. Dekker 506 punten. De heer v. Gijzen kreeg bovendien den eereprijs, een zilveren plaquette, aangeboden door de Levers' Zeep Mij., als zijnde de schutter, die de meeste „tienen" had getrof fen (50 stuks!), terwijl de heer A. de Kort een medaille kreeg, aangeboden door de So- pla, voor de meeste negens. Tenslotte werd de heer v. Gijzen met een groote lauwerkrans gehuldigd namens de vrienden van „Nimrod". De voorzitter her innerde hierbij aan het vele, dat de B.V.L. den heer v. Gijzen te danken heelt en hoopte, dat deze scherpschutter nog vele jaren lid van den B.V.L. zou blijven Toen volgden voordrachten van diverse pluimage; toen kwam de feeststemming er pas goed in en toen vloog de tijcl om. De B.V.L. had weer een zeer geslaagden avond achter den rug! jMgezouden Siukkm (Builen verantwoordelijkheid van de Redact'e. De opname in ae rubriek, bewijst geenszins dat de redactie er mede instemt). VAN LEVEN, WELZIJN EN ZORGEN. Mijnheer de Redacteur, De mensch is geschapen te hebben, las ik in een zakenblad. En ik voel mij gedrongen den lezer even in gedachten mee te voeren naar een huisje waar in een oud-gepensionneerd militair (thans marskramer) met zijn oud moedertje leeft. Wij laten dezen gedecoreerden held even aaiT 't woord. „Mijn zorgen zijn groot; zoo ving hij aan, maar zorgen geven energie, vechtlust, aflei ding. Dat is de mooie of zonnige zijde der zor gen. Zorgen zijn kwellend, vreeselijk, en tochdenk ik er minder aan en voel mijn groote armoede niet zoo sterk meer. Steunver lening is erger dan vergif. Wij hebben nu een steunregeling, zoo ver volgde de oud-mililair met zijn grijze snorbaard en 't lintje van Moed, Beleid en Trouw in 't knoopsgat. Die steuninstelling is een onding; steun is goed als hij een tijdelijk karakter draagt, maar steun tot aan zijn dood te moeten accepteeren is een verregaande vernedering, een pijnigend schrijnend naar den dood drij vend middel; indruischend tegen het rechtsge voel in den mensch; steun beteekent een direct gevoel van minderwaardigheid. Steun moge de zorgen dan doen verminderen, aan den anderen kant is steun een grooter kwelmiddel, omdat elke vorm van steun het mooie in den mensch doet wegvloeien en het besef van minderwaar digheid steeds sterker laat voelen. S^un, zoo verklaarde de oud-gepensionneer- de, wil ik niet. Liever bedelen langs de huizen met een bakje, waarop enkele snuisterijen, dan steun. Het gevoel dat ik met mijn ventbakja heb is mooier, en geeft het cachet van arbeid, al is 't zwaar op mijn leeftijd. Wat de Nederlandsche Regeering heeft ge daan, door aan hare oud-gedienden, die in nood verkeeren, een bedelbrok le verstrekken, is een zeer immoreele, ja hier bezigde de man een onvriendelijk woord". Is Nederland dank verschuldigd aan de oud- strijders? zoo vroeg de man mij vol vuur in zijn betoogtrant Ja? Zwijg even, zei hij direct, voor ge een bevestigend antwoord geelt. Ne derland is geen dank verschuldigd! Nederland is alleen schuldenaar, anders niet. Wij hebben onzen plicht gedaan en komt ons daarvoor Recht toe. Recht! Steun is geen recht. Neder land heeft een schuld in te lossen aan allen die meegewerkt hebben om Nederland groot te maken. Zeker, ons land zit thans in de moeilijkheden van de crisis die over de geheele wereld ver spreid is, maar ontslaat dit de Regeering van haar plicht om de schuld aan haar oud-gedien den af te lossen in den vorm van een aalmoes, te geven mits men bovendien in een nood ver keerenden toestand moet leven? Hoe juist weet altijd een Rechter op le tre den tegen iemand die zijn schuld niet betaalt of aan een ander onthoudt waar deze recht op heeft! Zijn er woorden te vinden voor het ieit dat de Regeering haar schuld niet inlost, omdat wij ouderdomsrente genieten, of omdat wij toch nog wat bijverdienen (denkt aan mijn snuiste rijenverkoop), of omdat een vrouw nog iets bij verdienen kan door wasch- of naaiwerk, of om dat een kind nog verdient, net genoeg voor zijn voeding en de rest van vader zijn armoede moet komen, of omdat men in een huisje woont dat van de ouders jaren geleden geërfd is en zwaar belast nog eigendom heet, of omdat de vrouw een paar duitjes heeft geërfd van een overleden bloedverwant, of de man nog een douceurtje geniet van derden; ik noem hier maar enkele gevallen die onze Regeering aan grijpt om haar schuld te trachten te ontkomen De oude snorbaard was moe van zijn betoog ik stopte hem een sigaar toe en kocht een paar manchetknoopen; want een aalmoes wenschte hij niet. De zorgen hebben dezen man gemaakt tot een revolutionnair individu een strijder op en top, doch vervuld van haat. Men denke zich in de plaats van dezen man, zijn mooiste jaren schonk hij aan Land en Volk. De Regeering verleende hem voor zijn heldhaftig gedrag de Militaire Willemsorde, doch onthield hem na dienstbeëindiging een be hoorlijk pensioen, waardoor er van een rusti- gen levensavond geen sprake is. De Regeering komt dergelijke menschen te gemoet met een steunregeling die algemeen wordt aangevoeld als het verkrijgen van een aalmoes, welke, als er geen verbetering komt, ook mijn dappere zegsman zal moeten ontvan gen wanneer hij eens niet meer met zijn bakje kan loopen en geen beldeurtje meer kan spelen a rawM/ a

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 3