Alkmaarsche Courant. Schoonheidsontwaken. FLY-TOX !Buite*dand Speet £juchUyaact JCeck ói Schooi S5itww£wid Ni. 105 1932 Honderd vier en dertigste Jaargang. Woen^das: 4 tlei DE TOESTAND IN HET VERRE OOSTEN. te De onderhandelingen Sjanghai verdaagd. Naar het Japansche ministerie van buiten- landsche zaken mededeelt, zijn de Japansch- Chineesche onderhandelingen in China voor onbepaalden tijd verdaagd. Den Japanschen vertegenwoordigers in Sjanghai is medege deeld, dat de Japansche regeering de Chi- neesche voorstellen op het oogenblik niet kan aannemen. De toestand van Sigemitsoe ernstig. Naar uit Sjanghai gemeld wordt, is Ka- wabata de voorzitter van de vereeniging van Japansche inwoners van Sjanghai, overle den tengevolge van de verwondingen, beko men bij den aanslag die kort geleden ge pleegd werd. De toestand van Sigemitsoe is ernstig. Gevechten tusschen Japan ners en anti-Kirin-troepen. Uit Charbin wordt gemeld, dat de Japan sche troepen in gevechten gewikkeld zijn met anti-Kirin-troepen in de streek Fan Tsjen. De Japansche troepen krijgen versterkingen. Japansche troepenbewegingen in Mantsjoerije. Uit Moekden wordt gemeld, dat volgens de Dairenpers de Japanners belangrijke troe- penafdeelingen bij Kirin concentreeren en troepen transporteeren van Charbin naar Tughua. Detachementen luchtstrijdkrachten bewaken den spoorweg Kirin-Tsjangtsjoeu en zijn naar het station Tsisje aan dezen spoorweg gezonden. Detachementen politie- troepen zijn uitgezonden om Tunghua te be zetten; zij zijn echter zonder gidsen onder weg blijven steken, aangezien de als gidsen in dienst genomen Chineezen gevlucht zijn. Nabij Tunghua hebben op het oogenblik ge vechten plaats. Door studenten mishandeld. De plaatsvervangende Chineesche minister van Buitenlandsche Zaken Que Tai Tsji, die enkele dagen geleden benoemd is tot opvol ger van dr. Sze, den Chineeschen gezant te Londen, werd Dinsdag door ongeveer 50 Chineesche studenten in zijn woning te Sjang hai overvallen en gewond. Quo Tai Tsji on derhandelde juist met vertegenwoordigers van verschillende openbare corporaties, toen de studenten de kamer binnendrongen. Een der studenten greep een tafeltje en slingerde dat naar den ministë?, die met een diepe won de onder het rechteroog bewusteloos bleef liggen. De politie heeft 11 studenten gearres teerd. GERAFFINEERDE DIEFSTAL VAN MEER DAN EEN MILL10EN VATEN PETROLEUM. Ook vooraanstaande personen bij het schandaal betrokken. De diefstal van een geweldige hoeveelheid petroleum, meer dan een millioen vaten, rechtstreeks uit de pijpleiding van de bron, waarvan een Reuter-telegram uit Longview in Texas aan het Hbld. meldt, is zelfs voor Amerika een ongehoord geval. De ontdekking van den diefstal geschied de reeds een paar maanden geleden, maar thans, na een onderzoek dat ruim anderhal ve maand in beslag heeft genomen, heeft men den omvang 1 innen bepalen, en ook kunnen constateeren, uat het aftappen van de olie reeds gedurende zeven maanden aan den gang is geweest. Verleden jaar werd het olieveld, het groot ste van de Ver. Staten, onder toezicht der autoriteiten gesteld met het oog op de pro ductiebeperking en de verhooging van den olieprijs. Bij beslissing van het federale ge rechtshof werd het toezicht opgeheven en sindsdien stond de beperkte productie onder controle der spoorwegcommissie. Blijkens mededeeling der autoriteiten zijn ten minste achttien personen, o.w. voorname figuren in Texas, betrokken bij het complot om petroleum te stelen. Er werd des nachts gewerkt bij de bronnen in de buurt van Gladewater, een typisch ,,Boom"-oliestadje, waar, goed verborgen, buizen werden aange bracht voor het afvoeren van de begeerde vloeistof. De troepen, die de spoorwegcom missie ter bewaking van het olieterrein al daar had gestationneerd, werden omgekocht en toen de aanleg eenmaal in orde was, slaagde men er in eiken nacht tien tankwa gens met petroleum te verzenden naar de raffinaderijen te Dallas, Waco en in andere steden. Reeds twaalf deelnemers aan het complot zijn in handen der politie; volgens een me dedeeling der justitie zijn de onthullingen nog maar nas aan den gang en zal er zoo veel voor den dag komen, dat heel oostelijk Texas in rep en roer zal zijn. MOORD DOOR S. S. LEIDER. Te Neuteich, in de buurt van Dantzig, ontstond volgens een Reuterbericht aan het Hbld. gisteren een woordenwisseling tus schen een leider van de stormtroepen in die plaats en de vrouw van een sociaal-democra tisch afgevaardigde. Haar man sprak den S.S.-leider daarover op straat aan. Len}2® nationaal-socialisten bemoeiden zich met het geval en al spoedig ontstond er een vechtpar tij. De S.S.-leider trok een revolver en schoot den sociaal-democraat neer. NOG SLECHTS 1 MINISTER IN ANHALT? Bij de bespreking van de partijen, die de regeeringscoaliiie in Anhalt vormen (nat. soc., Duitsch-nat., Stahlhelm, Duitsche Volks partij, Huiseigenaren), was men het er over eens, dat voor Anhalt één minister voldoende Zooais de milde stralen der voorjaarszon een bloesem van schoonheid aan boom en struik tooveren, wekt het dagelijksch gebruik van „Zij"-Crême een nieuwe lente in Uw huid In prijzen van 20—30—45 en 75 cent is en dat een dienovereenkomstig voorstel tot wijziging van den grondwet in den landdag zonder verwijl moet worden ingediend. Op voorstel van de nationaal-socialisten werd de benoeming van den regeeringsraad b. d. Freyberg, advocaat en notaris, uit Quedlin- burg, met algemeene stemmen goedgekeurd. Ingeval de sociaal-democraten mochten aan dringen op behoud der beide ministerporte feuilles, zouden de burgerlijke fracties ook den tweeden minister uit hun midden benoe men. WAT GEBEURT ER IN BERLIJN? Prof. Warmbold, de minister van economische zaken, treedt af. Men meldt aan de N. R. Crt. uit Berlijn: Allerlei crisisgeruchten doen heden de ronde. Geheel onverwachts heeft men gister om te beginnen vernomen, dat prof. Warm bold reeds eenige dagen geleden ontslag heeft gevraagd als rijksminister yan econo mische zaken. Dit ontslag schijnt zijn oor sprong te hebben n verschil van meening, dat sinds geruimen tijd tusschen dezen be windsman en de overige leden van het rijks kabinet in economische en financiëele aan gelegenheden (arbeidstijd en loonregeling) zou bestaan. Prof. Warmbold heeft heden zelfs niet meer deelgenomen aan de vergade ring van het rijkskabinet, hoewel zeer be langrijke economische problemen aan de orde waren. In bepaalde politieke kringen meent men nu, dat Warmbold niet het eenige lid van het rijkskabinet zal zijn, dié zich op het oogen blik uit het politieke leven terugtrekt. In dit verband wordt ook herinnerd aan steeds weer opduikende en steeds weer tegengesproken geruchten over de positie van generaal Groener als rijksminister van binnenland- sche zaken en verdediging. Van Beiersche zijde is de laatste dagen herhaaldelijk be weerd, dat de generaals von Schleicher en Hammerstein reeds met dr. Meissner, den staatssecretaris van het departement van den rijkspresident, druk in de weer waren om te trachten zoowel den rijkskanselier als Groe ner ten val te brengen. Deze beweringen zijn nog Maandag uitdrukkelijk tegengesproken, maar heden doken ze weer op. Men maakt zich intusschen in leidende politieke kringen nog niet al te bezorgd om het lot van dr. Bruening, want men is er van overtuigd dat deze zelf sterk genoeg is om een einde te maken aan de tegen zijn persoon gerichte in- trigues. Zonder zich te bekommeren om uit Berlijn komende tegenspraken, zet het Korrespon- denzblatt van de Beiersche volkspartij ook heden zijn actie tegen de generaals, die in de Wilhelmstrasse aan het intrigeeren zouden zijn, voort. Het blad verzekert opnieuw, dat Beieren, in een dergelijke affaire niet wenscht te worden betrokken en dat door de plannen van de generaals de beteekenis van de her kiezing van Hindenburg eiken zin dreigt te verliezen. Voorts verklaart het blad op nieuw, dat men Groener over boord wil zet ten, daar zijn houding ten opzichte van de nationaal-socialistische stormafdeelingen in bepaalde kringen ontevredenheid heeft ver oorzaakt. De verordening van de rijksregeering aan gaande de zoogenaamde militaire organisa ties zal Woensdag in den loop van den dag worden gepubliceerd. Ze zal de politieke or ganisaties plaatsen onder bijzonder toezicht van den rijksminister van binnenlandsche zaken en hen o.a. verplichten hun statuten ter kennis van dezen bewindsman te bren gen. Door het publiceeren van deze verorde ning kan dan tevens de bekende strijd om de rijksbanier als afgedaan worden beschouwd. Een andere verordening, die eveneens mor gen zal verschijnen, zal gewijd zijn aan het bestrijden van de communistische anti-reli gieuze propaganda. Nader wordt nog gemald: Het ontslag van "prof. Warmsbold zal waarschijnlijk Woensdag officieel worden bekend gemaakt. Rijkskanselier Bruening heeft heden een onderhoud van een uur gehad met den rijks president. Het gevolg hiervan is, dat vóór het bijeenkomen van den Rijksdag geen re- geeringscrisis meer dient te worden ver wacht. Het zal bij het ontslag van den rijks minister van economische zaken blijven. Verzekerd wordt overigens uitdrukkelijk, dat Hindenburg en Bruening het volledig met el kander eens geworder zijn en dat de rijks president nog steeds een onbeperkt vertrou wen in den rijkskanselier stelt. Uit deze mededeelingen van officieuze z - de blijkt wel dat de pogingen om Brüning en Groener reeds thans ten val te brengen, zonder succes zijn gebleven. Het ligt echter voor de hand, dat de tegenstanders van het tegenwoordige bewind zich niet gewonnen zullen geven. Waarschijnlijk zullen zij nu van de aanstaande rijksdagztiting gebruik ■pogen fe maken om hun doel te bereiken, maar de regering is er van overtuigd onge deerd door de korte bijeenkomst van het par lement te zullen komen. Voor de functie van rijksminister van eco nomische zaken zouden o.a. in aanmerking komen dr. Trendelenburg, de tegenwoordige staatssecretaris van dit departement en dr. Goerdeler, opper-burgemeester van Leipzig en rijkscommissaris voor het toezicht op de prijzen. TWEE NIEUWE NOOD VERORDENINGEN. Door Hindenburg onderteekend. Rijkspresident von Hindenburg heeft hedenmorgen twee nieuwe noodverordeningen onderteekend. De eerste noodverordening stelt alle op militaire wijze georganiseerde poli tieke organisaties onder controle van den rijksminister van binnenlandsche zaken. Door de tweede noodverordening worden alle com munistische. atheistische vereenigingen de zoogenaamde goddeloozenorganisatie in het geheele rijk met ingang van heden ontbon den, Voetbal. Ajax—Feijenoord. Het elftal van Feijenoord, dat Donderdag te Amsterdam in den wedstrijd tegen Ajax om het kampioenschap van Nederland zai uitkomen, is als volgt samengesteld: Van Male (doel). Bul en Van Dijke (achter). J. en B. Paauwe en Van Oyen (midden). Burg, Barendregt, Groenendijk, Van Htel en Van Heyzen (voor). Van Male Bul Van Dijke J. Paauwe B. Paauwe Van Oyen Barendregt Van Heel Burg Groenendijk v. Heyzen De wedstrijden van morgen. De Hemelvaartdag wordt benut door den K. N. V. B. en door tal van vereenigingen, die vriendschappelijke wedstrijden organiseeren. Allereerst zijn twee kampioenswedstrijden vastgesteld, n.1. P. S. V.Enschedé en Ajax Feijenoord. Beide wedstrijden zijn van zeer groot belang, want het zou kunnen gebeuren, dat Ajax mor gen reeds kampioen werd! Wanneer n.1. Ajax zelf van Feijenoord wint en P, S. V. slaat En schedé, dan kan niemand Ajax meer bereiken. Bestaat die kans? Ajax ontvangt Feijenoord, dat Zondag door haar in Rotterdam geklopt werd. Hieruit zou men dus mogen opmaken, dat Ajax ook morgen wel winnen kan. Inderdaad, Ajax is stérker, maar dat beteekent in dergelijke wedstrijden niet zoo heel veel. Een zwak moment kan den doorslag geven en een uitslag, die niet ver wacht mocht worden. Echter als alles nor maal gaat, zien wij Ajax ook morgen winnen, dank zij haar sterkere voorhoede, haar betere backs, en dank zij een niet te sterk verdedi gingsduo bij Feijenoord, waar v. Dijke te veel kilo's moet versjouwen, om snel genoeg te kun nen ingrijpen. Een andere vraag is, of Enschedé in Eindho ven zal winnen. Eigenlijk hebben we' op 't oogenblik absoluut geen kijk op het spel van P. S. V. Weliswaar heeft het Zondag met overtuigende cijfers van Veendam gewonnen, maar of de verjongingskuur nu wel zoo afdoen de is, betwijfelen we. O. i. was Veendam een te zwakke partij, om over de kracht van het huidige P. S. V.-elftal te kunnen oordeelen. Wij gelooven, dat de strijd in Eindhoven heel span nend zal zijn en dat beide ploegen ongeveer even veel kans hebben op de overwinning. o Wat de promotie-wedstrijden betreft, in Haarlem komt H. V. V. bij de roodbroeken op bezoek. Zooals men weet, beteekent dit de laatste kans voor H. V. V. en het is dus zeer de vraag, of ze die kans zal gebruiken. Het be looft zeer spannend te worden en al meenen wij, dat Haarlem iets sterker speelt, toch is er niets van een uitslag te voorspellen. Alleen, Haarlem heeft reeds aan een gelijk spel genoeg! En daardoor een iets betere kans. Echter, H. V. V. heeft al eens eerder een kanslooze partij in een overwinning omgezet en 't zou dus best eens weer kunnen gebeuren. H. F. C.D. H. C. is van geen belang meer. De club van v. d. Meulen is reeds gedegradeerd en D. H. C. kampioen en eerste klasser! In het Zuiden twee wedstrijden: Middelburg de Valk en HelmondJuliana. Eerstgenoemde wedstrijd is van zeer veel belang. De Valk staat momenteel boven aan met één punt meer. Alles hangt dus af van den wedstrijd van morgen. Wint de Valk, dan is ze bijna gered, verliest ze, dan staan alle clubs (Juliana uitgezonderd) vrijwel gelijk. O. i. heeft de thuisclub een iets betere kans. HelmondJuliana zal wel een overwinning voor Helmond beteekenen. Juliana toch heeft nog niet veel gepresteerd en is wel de zwakste van het viertal. Go AheadHollandia. Morgen zal Alkmaar (Go Ahead) een wedstrijd spelen tegen het eerste elftal van Hollandia uit Hoorn. De Hoornschen hebben j.1. Zondag van Alcmaria een flinke nederlaag thuis gekre gen. (112 voor Alcmaria!) Het verlangen, zich tegen een andere Alk maarsche vereeniging te rehabiliteeren, zal hen daarom bezielen. De Go Ahead speler Homan, Janson en Schuit werden voor het N.H.V.B.-elftal ge kozen en hebben daar een zeer goed figuur geslagen. Op zichzelf is dat een verheugend feit, maar de overige spelers hebben daardoor een gedwongen rust genoten en ook zij verlangen er naar weer eens een pittigen wedstrijd te spelen. Verwacht mag dus worden, dat het span nen zal aan den Westerweg. We zijn nieuwsgierig of Hollandia na haar langdurige afwezigheid werkelijk zoo veel aan kracht heeft ingeboet. Go Ahead komt als volgt uit: Sietsma, Jan son, de Looze, Schuit, Kranenburg, Ales Engel, v. Os, Homan, Mulder en v. d. Baden NederlandIerland per radio. Naar wij vernemen, zal de heer H. Hollan der voor de A.V.RO.-microfoon een oogge tuige-verslag geven van den wedstrijd Neder landIerland, op Zondag 8 Mei a.s. in het Olympisch Stadion te Amsterdam te spelen Adspirant-serie-wedstrijden van Alcmaria Victrix. Op Donderdag 5 Mei, dus morgen, hoopt Alcmaria haar seriewedstrijden voor adspi- ranten te laten spelen. Deze wedstrijden zijn een onderdeel van de seriewedstrijden, zooals ze ook voor de overige elftallen georganiseerd zijn. Het vol ledige programma luidt: Afd. A: a. 1011 uur Alkmaar a—Ber gen a; b. 11—12 uur Alcmaria a— D.T.S. a; 2—3 uur Verliezer a—Verliezer b; 3—4 Winnaar a—Winnaar b. Afd. A: a. 10—11 uur Alkcmaria b—Ber gen b; b. 11—12 Schoorl a— Alkmaar b; 2—3 uur Verliezer a—Verliezer b; 3—4 uur Winnaar aWinnaar b. Afd C: a. 10—11 uur Koedijk a—Alcma ria c; b. 1112 uur Vrone aC.S.V. a; 23 Verliezer aVerliezer b; 34 Winnaar a Winnaar b. De prijzen, die bestaan uit series speldjes, zullen onmiddellijk na afloop der wedstrijden op het veld uitgereikt worden. De deelnemen de clubs zijn alle uit de omgeving van A!k maar en zijn onderling aan elkaar gewaagd, zoodat we niets meer behoeven te doen dan hopen op mooi en lekker weer. Zonder regen natuurlijk! DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. Morgen vertrekt het K.L M.-vliegtuig, de „Ibis" van Amsterdam naar Batavia. De bemanning bestaat uit de heeren G. M H. Frijns, J. K. F. Kress, P. B. Blok en G van Zadelhoff, die resp. als eerste bestuur der, tweede bestuurder, werktuigkundige en radio-telegrafist de reis zullen maken. E)e post voor dit vliegtuig moet uiterlijk hedenavond te Amsterdam zijn. De „Duif" (heenreis) gister uit Djask ver trokken; te Jodhpur geland. NIEUWE PROEFVLUCHT VAN DE „AKRON". Het bestuurbare luchtschip „Akron" van de Amerikaansche marine heeft uitgerust met nieuwe propellers Dinsdag een nieuwe proef vlucht gemaakt, waarbij een snelheid van 80 Mijl per uur werd verkregen. Toen de „Akron" in de lucht was. vertrok een vlieg tuig van Lakehursr en werd met succes Joor het luchtschip tijdens de vlucht opgenomen. Dit is de eerste maal in de geschiedenis der luchtvaart, dat iets dergelijks heeft plaats gehad. De voorjaarsvergadering van de Algemeene Synodale Commissie der Ne- derlandsche Hervormde kerk is gisteren te s'-Gravenhage, in het gebouw der Algemeene Synode, geopend. Tot predikant bij de herv. gem. te Oosterend op Texel is beroepen de heer J. Hietkamp, candidaat te Utrecht. PREDIKBEURTEN. 5 Mei (Hemelvaartsdag). HEILOO, Nederl. Herv. Evang. Verg. a. d. Kerklaan, v.m. 10 uur, ds. C. A. ter Lin den, van Amsterdam. GROET, 10 uur, ds. Boeke. HET VERMISTE MEISJE. Den geheelen dag heeft de politie gister met behulp van tal van burgers de vaarten en slooten in de omgeving van De Lier (West- land) afgezocht naar het sinds Maandag avond vermiste 8-jarige meisje Annie Broers Tot nog toe heeft dit zoeken echter geen resul taat opgeleverd, zoodat steeds meer vermoed wordt, dat het meisje ontvoerd is. De politie heeft enkele sporen gevolgd, die leiden naar Amsterdam, doch een definitief resultaat is nog niet verkregen. WERKVERSCHAFFING. Staking te Westerwolde. Bij de centrale werkverschaffing in Wes terwolde (Groningen) hebben gisteren veel arbeiders uit Bellingwolde wegens aange kondigde loonsverlaging het werk neerge legd. ONGELUK IN EEN WASSCHERIJ? Twee gewonden. Gistermiddag waren in het perceel Bezui- denhout 151, te 's-Gravenhage, waarin de stoomwasch- en strijkinrichting van de fir ma Th. Leenen is gevestigd, twee werklieden bezig een ketel in te metselen. De 17-jarige metselaar K. van T., die op den ketel aan het werk was, is daarbij door een draaiende as gegrepen. Hij werd eenige keeren rond ge slingerd. Zijn vader, de 50-jarige W. M. van T., die onder aan den ketel bezig was en het ongeluk zag gebeuren, wilde zijn zoon bevrij den. Hij klom op den ketel, maar werd, door dat ook hij met de as in aanraking kwam, van den ketel geslingerd en kwam met zijn hoofd op den steenen vloer terecht. Eerst na-, dat de machinerie buiten werking was ge steld. kon de 17-jarige v. T. worden bevrijd. Het bleek, dat de jongeman den rechter enkel heeft gebroken. Voorts had hij inwen dige kneuzingen opgeloopen. De vader liep een ernstige hoofdwonde op. Vader en zoon zijn naar het ziekenhuis aan den Zuidwal vervoerd. ELKAAR VIJANDIG GEZINDE BROEDERS. Te Jubbega is gistermiddag gearresteerd de 28-jarige A. v. d. S., verdacht ven ernsti ge mishandeling van zijn broeder met een mes. VERKEERSONGEVALLEN. Sterke drank oorzaak9 Gistermiddag is onder de buurtschap Noord-Deurninge (gem. Denekamp) een ernstig outo-ongeluk gebeurd. Een vrachtauto van den steenkolenhandelaar en vrachtrijder Oude Brunink uit Oldenzaal, geraakte nabij het Erve Damhuis van den weg en kwam in de langs den weg loopende, ruim één meter diepe sloot terecht, na eerst tegen een boom te zijn gebotst. De bestuurder, de heer Oude Brunink, werd met zware inwendige kneuzin gen opgenomen en na ter plaatse door dokter Wortelboer te zijn behandeld naar het zieken huis te Oldenzaal overgebracht. Zijn toestand is zorgelijk. De mede-inzittende, de landbou wer T. uit Lattrop, bekwam vele snijwonden in het gelaat, doch kon, na te zijn verbonden, naar huis terugkeeren. Het voorste gedeelte van den auto is totaal vernield. De oorzaak van het ongeluk is de groote snelheid, die de wagen op dezen bochtigen weg had, terwijl het gebruik van sterken drank hieraan niet vreemd schijnt te zijn. De marechaussee stelt een onderzoek in. Plotseling uitwijken. Auto en fiets in de sloot. Gisteravond heeft op den Nieuwen Weg te Poeldijk, gem. Monster, een ernstig auto ongeval plaats gehad. De heer K. V. Kuyven- hoven uit Naaldwijk moest met zijn auto plotseling uitwijken voor 'n wielrijder, die is de beste Mottendooder £2-Gegarandeerd afdoende. Let op de blauwe verpakking OeMOT ha<xreOjes^=^ «W* haar GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van politie, Langestraat en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de navol gende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op 19 April tot en met 1 Mei 1932: Rijwiel- plaatje in bruin étui; zwait koord van lamp; armbandje; dop var» vulpen; dameshand- schoen; draagmedailles van B. V. L. O heerenhoed; huissleutel; steunzool; polsriem; grijze overjas; hamer; belastingmerk; oud heerenrijwiel; rentekaart; damestascüje met inhoud; handschoen (glacé); portemonnaie met inhoud; gestreepte muts; blauwe muts; sleutel, zakmesje, sigarenpijpje enz., belasting- in étui. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op 19 April tot en met 1 Mei 1932: J. v. d. Horst. Stationstraat 51, ceintuur; N. W. v. d. Berg. Zeglis 23, zweep; J. Hogenvorst, Verdronkenoord 99, portemonnaie met inhoud; M. de Vries, Zeg lis 13a. genummerde duif; P. H. van Zwanen burg. Uitenboschstraat 46, lorgnet in étui; Rietje de Moei, Breedstraat, kinderportemon- naietje; C. Plomper, Breedstraat 18. kinder- parapluie; R. Postuma, Dorpstraat 8. War- menhuizen, belastingmerk; J. Engel, Koren laan 2, kano; J. Offenberg. Richard Owen- straat 2, handschoen (glacé); C. Kraakman, Egmondermeer, schakelarmband; J. Blank. Lindenlaan, postzegel; A. Idema, St. Jozef straat 9, dameshandschoen; J. Fostenburg, Eginonderstraat 3, kinderportemonnaie; H. Engelsma, Oudorperdijk 46, lederen muts met bontrand; M. Sangers, Spoorstraat 59, kin- derhoedje; S. Muller, Baansingel 47b, !hon- denpenning; J. Bats, Oudegracht 2, tom- pouce; C. v. d. Zande, Burg. Bosstraat 12, dameshorloge; R. Langenberg, Kanaalkade 36, nijptang; W. Beernik, Druivenlaan 48, ruitje; J. Knossen, Kwakelpad 7, actetasch met boeken; F. Helderman, Boomkampstraat 45, kinderschoentje: M. Rootlib, le Land- dwarsstraat 21, heerenportemonnaieG. van Slingerland, Kennemersingel 28, kinder- iozenkrans; J. Wijnker, Zeglis 83, kinder jasje; M. Pepping, Boekelermeer, Heilooër- dijk, vreemde munten; P. J. Limburg. Fnid- sen 85, portemonnaie met inhoud; Directie keet, Westerlicht, 2 huissleutels; L. Téitsma. Gashouderstraat, belastingmerk; Hotel De Burg, Langestraat, belastingmerk in étui; P. Kroon, Westerlaantje 32, idem; S. Agricola, Kennemersingel 28, bal; J. Kramer, Ritse voort 28, postduif (gemerkt); Van Kleef, Varnebroek 37, deksel van melkbus; G. Kaai, Vogelenzang 19, 1 pr. handschoenen en damestaschje met inhoud; C. Zonneveld, Fnidsen 76. portemonnaie met inhoud; H. W. Ruigh, Westerweg 116, boek; P. Kok, Varne broek 27, rijwielbelastingmerk; G. Siewerts, Tuinstraat 35, paraplu ie; C. Mulder, Boom kampstraat 10, zakje, inh. spuitje enz. Wanneer men weder in het bezit ie van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hier van kennis te geven aan het Bureau van politie. onverwacht den weg overstak. De autobe stuurder trachtte den man te ontwijken, het geen niet gelukte. Zoowel de auto als de wielrijder kwamen in het water langs den weg terecht. Laatstgenoemde, zekere V. uit Ter Heide, werd bewusteloos uit het water opgehaald. De man had verschillende ern stige verwondingen bekomen en is naar het r.k. ziekenhuis te Den Haag vervoerd. Zijn toestand is zorgwekkend. De heer K., die zichzelf wist te redden, be kwam geen letstel. HET VERMISTE MEISJE VERDRONKEN. Hedennacht is het te de Lier vermiste meisje Annie B. uit het Leewater nabij de ouderlijke woning -opgehaald. Vermoedt wordt, dat het meisje te water is geraakt en verdronken. DE MICHELINE- AUTO IN ONS LAND. Hedenmorgen arriveerde in ons land de bekende Micheline-auto op rails. Op het sta tion te Roosendaal, het eerste Nederlandsche station waar de wagen aankwam, bevonden zich zeer veel belangstellenden. Om ruim 10 uur kwam de wagen met een kalme vaart en volkomen geruischloos het station binnen gereden en stopte op de middelste lijn tus schen het eerste en tweede perron. Allereerst werden eenige douane-formaliteiten vervub, waarna de vertegenwoordigers der Michelin- fabrieken namens de directie der Nederland sche Spoorwegen door ingen. Kater werden begroet. De wagen maakte den indruk van een gewone autobus, zoowel in uiterlijken vorm ais wat de inrichting betreft. Hij loopt op met lucht gevulde banden met een spanning van 6 atmosfeer. De motor wordt met gewone benzine gedreven. De wagen heeft een totaal gewicht van 4800 K G. en kan een snelheid ■behalen van 150 K.M. per uur. Verschillende rem- en ren-proeven, die op het stationsem placement te Roosendaal werden genomen, verliepen schitterend. Om 10.50 uur vertrok de wagen in de richting Breda over Tilburg en den Bosch naar Utrecht. GEEN WETSONTWERP TOT ONTBINDING VAN DEN NATIONALEN RAAD. Een eenparige opvatting hierover in den ministerraad. In den hedenmorgen gehouden minister raad heerschte, naar verluidt, eenparig de opvatting, dat de regeering geen wetsontwerp zal indienen tot ontbinding van de nationale raad. Indien bij besluit van de grondwetscom missie, die de zaak op het oogenblik in onder zoek heeft, toch een dergelijk voorstel zal wor den ingediend en dooi de nationale raad worden goedgekeurd, dan zal de regeering

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 9