Amstecdamsche Sieucs Rechtszaken J-ootteel Jietk Sxhooi £uchtvaact 8* DE POSTVLUCHTEN OP INDIE, AMSTERDAMSCHE CLUB VOOR ZWEEFVLIEGEN OPGERICHT. DE „GRAF ZEPPELIN". Weer van Pernambuco vei* trokken. van 9 Mei 1932. Optrave van Hoordhollanclsch Iranflbouwcrecliet üT.Vé «5* r DE KALENDERHERVORMING. De vaste Paaschdatum ook tegen den zin der Kerken? De Volkenbondsraad heeft in zijn 66e zit- fing die regeeringen, die niet reeds haar in stemming hebben betuigd met het „Paasch- besluit" van de Intern. Commissie voor Ka lenderhervorming, uitgenoodigd om alsnog toe te treden. Is de termijn hiervoor verstre ken, dan zal de Volkenbondsraad den groo- ten kerkgemeenschappen kennis geven van het opgemaakte plande vaste Paaschdatum op den Zondag na den tweeden Zaterdag in April en „daarbij de hocN uitspreken, dat deze in den meest welwülenden zin willen onderzoeken, welk gevolg zij aan den inhoud der acte willen geven". Het schijnt dus, dat de invoering van den vasten Paaschdatum niet van de instemming der kerkgenootshappen wordt afhankelijk gesteld (het Vaticaan o a. was tot dusver te gen het voorstel), doch dat als een genoeg zaam aantal regeeringen haar instemming te kennen geeft, tot de invoering langs politie leen weg zal worden overgegaan BRUG OVER HET HOLLANDSCH DIEP. Aandrang op den minister geoefend. Dezer dagen is te Rotterdam een bijeen komst gehouden van vertegenwoordigers van de Kamers van Koophandel en Fabrieken te Breda, Delft, Dordrecht, Eindhoven, Den Haag, Den Bosch, Rotterdam, Tilburg, Ven- lo, Vlaardingen en Waalwijk, ten einde de situatie onder het oog te zien, welke na de openbare behandeling in de Eerste Kamer van de begrooting van het wegenfonds voor 1932 met betrekking tot de overbrugging van bet Hollandsch Diep is ontstaan. Met algemeene stemmen werd besloten in een gemeenschappelijk adres aan den minis ter van waterstaat met klem op een spoedige tot standkoming van de overbrugging van het Hollandsch Diep bij Moerdijk aan te dringen. BESCHERMING TEGEN LUCHT AANVALLEN. Een commissie tot het ontwerpen van een wet benoemd. Bij gemeenschappelijke beschikking van den minister van binnenlandsche zaken en landbouw, financiën en van defensie, is een commissie ingesteld, aan welke is opgedra gen der regeering van advies te dienen no pens het treffen van wettelijke voorzieningen ter bescherming van de bevolking tegen de gevolgen van aanvallen uit de lucht en haar voorstellen te belichamen in een ontwerp van wet met bijbehoorende.memorie van toe lichting. PROT. CHR. BOND VAN SPOOR- EN TRAMPERSONEEL. De loonsverlaging. D Prot. Chr. bond van spoor- en tram wegpersoneel heeft Woensdag te Amersfoort zijn landelijk congres gehouden. De aftredende hoofdbestuursleden werden herkozen. De vergadering nam een motie aan, waar In zij als haar meening uitspreekt, dat de voorstellen tot loonsverlaging niet aanvaard baar zijn. Verwacht worcj, dat de minister de organisaties alsnog zal hooren. Het con gres is voorts van oordeel, dat langs geoor loofden weg alles moet worden gedaan om de loonsverlagingen te voorkomen. Londen en Amsterdam en van daar terug naar Havre. In lengte moet de Lafayette het afleggen tegen de nieuwste motormailschepen van de Stoomvaanmij. Nederland; de grootere ton nage zit in de veel grootere breedte. Ze meet 15.178 bruto reg. ton; de lengte bedraagt 184 M., de breedte 23.60 Mde diepgang 9 M. De bemanning betaat uit 472 koppen; het maximum aantal passagiers, dat ze kan ver voeren is 1077. Het schip is in 1929 te St. Nazaire gebouwd. Wat in de zeer weelderige inrichting van deze passagiersboot het meeste treft, ;s de indrukwekkende ruimte van de hutten de sa lons, de promenadedekken, de bioscoopzaal, de gymnastiekzaal en het mooie trappenhuis met zes liften. Alle hutten hebben een tele fonische aansluiting. Er is een voortreffelijke brandbluschinstallatie met 35 brandmelders over het heele schip verspreid. CONTINGENTEERING DAMES- CONFECTIE. Een protest over het niet hooren der daarbij direct betrokkenen. In een gisteren te Amsterdam gehouden persconferentie van den Landelijken bond van winkeliers in damesconfectie in Nederland, heeft de secretaris, mr. Jul. Keizer, namens alle bij deze onlangs opgerichte organisatie aangeslotenen, woorden van ernstig protest en van ernstige critiek doen hooren naar aan leiding van het feit, dat de tijdsduur van de contingenteering van damesconfectie weer is verlengd, zonder ook thans de bij zulke in grijpende maatregelen direct betrokkenen en belanghebbenden gehoord of in elk geval in voldoende mate gehoord zijn. HET DRAMA OP DE WAAL. Op 10 April j.1. gingen twee jonge Nü- ftegenaars per kano uit om een tocht op de Waal te maken. Men hoorde na het vertrek niets meer van beide jonge mannen, tot eenige dagen geleden het lijk van een der jonge mannen, Peters genaamd, uit de Waal werd opgevischt. Woensdag is het tweede lijk van den 23-jarigen H. W. eveneens uit de Waal opgevischt en naar Nijmegen overgebracht LOONSVERLAGING BIJ PHILIPS. Bespreking der organisaties met de directie. Woensdag hebben de hoofdbesturen van de moderne, chr. en r.k. organisaties met de directie van de Philipsfabrieken geconfereerd. De directie is met een voorstel gekomen, om de loonen van de metaalbewerkers met 10 pCt. en van de ongeschoolde arbeiders met 5 pCt. te verlagen. .De directie stelt tevens voor een kinderbij slag naar verhouding tot het verdiende loon in te voeren. Deze kinderbijslag wordt gege ven van het vierde kind beneden 14 jaar af. Gedurende de crisis zal in bepaalde geval len bij lage inkomsten de kinderbijslag van het eerste kind af gegeven kunnen worden De organisaties zullen zich over deze voorstellen beraden en met de leden overleg gen (Volk.) GRONINGER LANDARBEIDERS. De voorstellen der werkgeversbon den verworpen. De leden van de afdeelingen van den Ne- derlandschen Landarbeidersbond in de dis tricten Oostelijk-Groningen, Hoogeland, Fi- velingo, Marne en Noordelijk-Westerkwartier hebben zich met belangrijke meerderheid van stemmen uitgesproken tegen de voorstel len van de samenwerkende werkgeversbonden in het landbouwbedrijf. Het hoofdbestuur van genoemde organisatie heeft nu aan de werkgeversbesturen medegedeeld, dat het op grondslag van de aangeboden loonen voor 1932—1933 geen collectieve contracten kan afsluiten. VEREENIGING VOOR CHRISTELIJKE GEZONDHEIDS- EN VACANTIEKOLONIEN IN NEDERLAND. Woensdag werd de algemeene vergadering te Utrecht gehouden. De voorzitter, ds. H. C Hogerzeil, heette de aanwezigen welkom en wees er in zijn openingswoord op, hoe noodig het is, dat juist in dezen tijd van malaise en werkeloosheid zooveel mogelijk zwakke, prae- tuberculeuse kinderen naar buiten gaan en dat het telkens blijkt bij de verpleging hoeveel kinderen ondervoed zijn. De koloniehuizen waren geregeld bezet het geheele jaar door en er was zooveel aanvraag, dat niet altijd plaats was in de eigen huizen. Het huis „De Reggeberg" te Hellendoorn werd aanmerkelijk vergroot, waardoor het een modern ingericht koloniehuis is geworden. Een nieuw Zeehuis voor 60 kinderen wordt te Eg mond aan Zee gebouwd, waarmede men dit jaar hoopt gereed te komen. De rekening van baten en lasten sloot met een klein batig saldo. In het hoofdbestuur werden herkozen de heeren mr. J. F. Franken, J. de Vries en J. M. Wansink, die hun herbenoeming aannamen. Voor 1932 waren de aanvragen zeer veel, zoodat nu reeds tot einde September de huizen bezet zijn; na dien tijd is er nog plaats. EEN GROOT SCHIP IN DE AMSTERDAMSCHE HAVEN. Het grootste dat er ooit geweest is. Gistermiddag is het grootste schip in ton- Benmaat, dat ooit de haven van Amsterdam bezocht heeft, daar binnengekomen en heeft ligplaats genomen aan de Javakade. riet is het Fransche motorpassagiersschip .de, ayette van de Cie. Transatlantique, dat \V 15 scTi. op: -4 2o. Ifli «-M^prïltv VERKEERSONGEVALLEN. Overreden en gedood. Op den Velperweg nabij Arnhem, ter hoog te van de autogarage van Moll's A.T.I.M., is gistermiddag een bejaarde vrouw door een auto overreden. Zij werd in hoogst bedenke- lijken toestand naar het gemeenteziekenhuis overgebracht, waar zij eenigen tijd later is overleden. Ernstige aanrijding. Gistermiddag wilde het 14-jarige dochter tje van den landbouwer D. te Zuidwolde (Dr.) per rijwiel vanuit een zijstraat de hoofdstraat inrijden, doch week daarbij te veel naar links uit. Van de richting Zwolie naderde op dat moment een personenauto. De bestuurder, de heer C. uit Hoogeveen, kon door krachtig remmen niet meer voorkomen, dat het meisje door de auto werd gegrepen. Met een ernstige hoofdwonde is zij in zorg- wekkenden toestand naar het ziekenhuis te Hoogeveen vervoerd. Door een auto aangereden en ge dood. Gistermiddag reed op den Nieuwen Vlis- singschen weg onder de gemeente Koudekerke het 13-jarige dochtertje van den werkman G per fiets schoolwaarts, toen van de andere zijde een vrachtauto aankwam. Het meisje is op een of andere wijze tegen den vrachtauto op zij aangereden en daarna gevallen. In hopeloozen toestand is zij naar het gasthuis te Middelburg vervoerd, waar het kind gister avond is overleden. Drie auto-ongelukken in een halt uur tijds tusschen Rotterdam en Delft. Gisteravond is weer eens gebleken, hoezeer de nieuwe rijksstraatweg van Rotterdam naar den Haag van noode is. Op den ouden, voor het drukke verkeer veel te smallen weg gebeu ren herhaaldelijk ongelukken. Gisteravond waren het er niet minder dan drie in een half uur tijds, waarbij twee gewonden zijn geval- Jen, vijf auto's zijn beschadigd en een veranda is verw oest. Eerst is in De Zweth, nabij de op haalburg een auto in de veranda van een café gereden. De veranda is vernield, de auto is ernstig beschadigd. Vlak daarna botsten iets meer den kant van Delft een luxe auto tegen een vier-tons vrachtauto van Van Gend en Loos. De personenauto, waarin een dame en een heer zaten, reed met groote snelheid in de richting naar Rotterdam. Bij het voorbij rijden van een langzamer rijdend voertuig is de auto in volle vaart tegen den van den an deren kant komenden vrachtauto gebotst. De voorzijde van den personenauto is geheel in elkaar gedrukt. De beide inzittenden werden uit den wegen geslingerd en vrij ernstig ge wond naar het ziekenhuis aan den Coolsin- gel te Rotterdam vervoerd. De vrachtauto raakte van den weg, tuimelde van den hoo- gen berm en kwam in de sloot langs den weg terecht. De chauffeur, die de tuimeling heeft meegemaakt, heeft geen letsel gekregen. De goederen in den wagen zijn lichtelijk bescha digd. Weer even later is tusschen de plek, waar laatstgenoemd verkeersongeval gebeurde, en De Zweth een luxe auto, waarvan de remmen weigerden, in volle vaart achterop een plotse ling stoppenden vrachtauto gereden. De per- pj»- i. nrah<vi in elkaar ge- ernstig beschadigd. Hierbij zijn geen persoon lijke ongelukken gebeurd. Wielrijder overleden. In den nacht van Dosderdag op Vrijdag is het 17-jarige slachtoffer van de aanrijding te Haarlem aan de gevolgen overleden. Aanrijding op den Stoter straat weg - Gemeentelijke autobus aange reden. Op den Sloterstraatweg zijn Donderdagavond een autobus der gemeente Amsterdam en een witteband-taxi in botsing gekomen. Hoewel de materieele schade groot is, zijn de inzittenden van de autobus er betrekkelijk goed afgeko men. De beide voertuigen kwamen uit de rich ting Sloten. Even voorbij den spoordijk haalde de taxi de bus in. Door niet goed uit te wijken, raakte deze de bus, die daardoor tegen een boom reed. De aanrijdende taxi kwam eerst tegen een boom aan den rechterkant van den weg en daarna tegen een boom aan den linker kant. De taxi, die leeg was, werd zoo goed als vernield. De chauffeur kwam er goed af. Van de bus werden door den schok tegen den boom eenige ruiten verbrijzeld. Door de glasscherven werden acht passagiers aan gelaat en handen gewond. Eenige passagiers zijn ter plaatse ver bonden, drie zijn naar een der ziekenhuizen ge bracht. Zij konden spoedig huiswaarts keeren. De bus kreeg veel schade. Auto tegen een boom gereden. Gisternacht is in de beruchte bocht bij het Groene Kerkje te Oegstgeest een auto, be stuurd door een 21-jarigen handelsreiziger uit Den Haag, in volle vaart tegen een boom ge reden, nadat de auto was geslipt doordat een der wielen in de tramrails raakte. Den bestuur der werd de borstkas ingedrukt. Zijn echtge- noote liep een kaakfractuur op en verschillende min of meer zware verwondingen aan t hoofd. Twee studenten, die van de universiteitsroei- wedstrijden kwamen en onderweg verzocht hadden mee te mogen rijden, werdeneveneens gewond. De een kreeg een zware hersenschud ding, den ander werd de neus verbrijzeld. De vier slachtoffers zijn in het academisch zieken huis te Leiden opgenomen. BEZUINIGING OP VOLKSGEZOND- HEIDSDIENSTEN. Naar 't Hbld. meldt, is bij ministeriëele be schikking een directorium benoemd over het rijksserologisch Instituut te Utrecht (direc teur prof. dr. H. Aldershoff) en het Centraal Laboratorium vour de Volksgezondheid al daar (directeur dr. P. A. Meerburg), welke beide instellingen in één gebouw gehuisvest zijn. Voorzitter van het directoriium is dr. L. Lietaert Peerbolte directeur-generaal van de Volksgezondheid te 's-Gravenhage, leden zijn de genoemde directeuren der beide insti tuten. Als reden tot instelling van dit directori um wordt bezuiniging opgegeven. DE POGING TOT MOORD TE WINSCHOTEN. In aansluiting van het bericht over de po ging tot moord uit wraak te Winschoten zijn, naar aanleiding van het vinden van een achtergelaten zakdoek en het zoeken met een politiehond drie gebroeders A., verdacht van den inval in het huis van de weduwe Scheve en de bedreigingen tegen haar 46-jarige ongehuwde dochter, in den nacht van Dins dag op Woensdag gepleegd aangehou den. Een van hen is spoedig weer op vrije voeten gesteld, daar hij zijn alibi kon bewij zen; hij verbleef nl. in een keet van de werkverschaffing te Westerwolde. De beide anderen, P. en S., zijn voorloopig aange houden. Het onderzoek wordt voortgezet. KORTE BERICHTEN. - De N.V. C. en A. Brenninkmeyer heeft aan het Nationaal crisiscomité een gift van 5000 doen toekomen. Het 3-jarig meisje van den veehou der Staal in de buurtschap Telgt bij Ermelo, is in een waterput geraakt en verdronken. De Eerste Kamer is bijeengeroepen tegen Dinsdagavond 10 Mei half 9. De voorzitter zal dan mededeeling doen van het besluit der cen trale afdeeling. Woensdagochtend 11 Mei om 11 uur komt de Kamer weer bijeen ter afdoening van eenige kleine ontwerpen. De minister van Waterstaat zal Vrijdag a.s. in een der zalen van zijn departement de commissie van overleg voor de wegen instal- leeren. Prinses Juliana zal Zaterdag 14 Mei, des voormiddags te half twaalf, de Indische ten toonstelling te Den Haag in het Westbroekpark openen. Prins Hendrik zal hedennamiddag te half drie tegenwoordig zijn bij de ingebruikneming van het nieuwe gebouw van de academie voor Lichamelijke opvoeding in de Nicolaas Maes- straat te Amsterdam. De minister van waterstaat heeft gistermiddag half vier in een van de zalen van zijn departement de Commis sie van overleg voor de wegen geïnstal leerd. Tengevolge van de landarbeiders staking in de gemeente Beerta zijn Woensdag ook de arbeiders, werkzaam op de boerderijen dei stad Groningen in de Dollardpolders, hetzij vrijwillig hetzij gedwongen, met werken opgehouden. WERKTIJDVERLENGING VOOR P. T. T.-PERSONEEL. Protestvergadering te Amsterdam. In verband met de door den directeur- generaal der posterijen en telegrafie bij de Postale Commissie van Overleg ingediende voorstellen, beoogende den werktijd van het personeel door de opheffing van de vergoe ding in diensttijd voor den nachtarbeid te verlengen, had de afdeeling Amsterdam van den C. B. P. T. T. gisteravond een demonstra tieve vergadering, die zeer druk bezocht was De voorzitter, de heer J. van Velthoven, zette in zijn openingswoord het doel der ver gadering uiteen, waarbij hij erop wees, dat het gevolg van deze v/erktijdverlenging geen ander kan zijn dan het ontslag van honder den laag bezoldigde leden van het personeel, hetgeen naast de verzwaring van den diensttijd een der groote grieven van het personeel ie. Hierna zetten de sprekers van dezen avond tijdverïenging voor de arbeidslust en arbeids- mogelijkheid van het personeel moeten voortvloeien. Na aanneming eener motie, waarin de post- bonden tot de sterkst mogelijke actie werden aangespoord, besloot de vergadering een protesttelegram aan den Directeur-Generaal te zenden. MINISTERIEEL BEZOEK AAN DE WERKVERSCHAFFINGEN. In den Achterhoek. De minister van binnenlandsche zaken heeft gisteren verschillende werkverschaffings kampen, gelegen in den Achterhoek van Gelderland, bezocht. Behalve de huisvestingsgelegenheid heeft de minister, die bij dezen tocht was verge zeld van de heeren Meyer de Vries, rijks inspecteur voor de werkverschaffing in alge- meenen dienst, en ir. Westhoff, inspecteur voor de werkverschaffing in Gelederland en Overijsel, op verschillende plaatsen den stand van de werkzaamheden in oogenschouw genomen. AUTOBOTSING IN DEN NACHT. Een inzittende zwaar gewodn. Voor waardelijke straf geêischt tegen een bestuurder. In den mistigen nacht van 13 op 14 No vember van het vorige jaar zijn op den nieu wen rijksstraatweg bij Muiden ter hoogte van de Hakkelaarsbrug een vrachtauto en een personenauto, die van tegengestelde richtin gen elkaar naderden, op elkaar gereden. De personenauto werd zwaar gehavend; de mo tor er van werd geheel achter in den wagen gedrukt. De bestuurder van de luxe-auto kwam er goed af, doch anders was het met een inzittende, die ernstige verwondingen kreeg aan het hoofd. Bovendien werd een schedenbreuk geconstateerd, die een hersen schudding en verlamming van de rechter ge zichtselft veroorzaakte, en tevens waren de evenwichtsorganen zoodanig beschadigd, dat een volslagen doofheid van het rechteroor in trad. De gewonde werd twee maanden in een ziekenhuis verpleegd en is thans nog niet in staat zijn werkzaamheden te verrichten. De chauffeur van den vrachtwagen, die evenals de andere bestuurder ongedeerd bleef, heeft voor de Vierde Kamer der Amsterdam- sche echtbank terecht gestaan wegens het veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel door schuld. Het moeilijke rijden door den minst, over woog de officier van justitie mr. eilingh, die de schuld bewezen achtte, bij het eischen van de strafmaat: veertien dagen hechtenisstraf voorwaardelijk met twee jaar proeftijd en f Ju boete subs. 10 dagen. De verdediger, mr. F. van Leer, pleitte vrij. spraak. H De rechtbank zal 20 Mei vonnis wijzen ELIAS VAN PRAAG. Bij het gezelschap Saalborn Naar wij vernemen heeft de heer Elias vga Praag zich voor het komende seizoen als too. neelspeler en regisseur verbonden aan het g»« zelsehap Saalborn en is tevens getreden in de dagelijksche leiding van de N. V. Gezelschap Saalborn. Mej. J. Wagenaar, onderwijzeres aan de Zustersschool te Hoogkarspel, is benoemd tot onderwijzeres aan de pas opgerichte R, Meisjesschool te 'tVeld. Mej. A. C. Dijkmans heeft aan de afd Schiedam an den Ned. Prot bond 15.000 gelegateerd, bezwaard met vruchtgebruik, maar vrij van successierechten. PREDIKBEURTEN. Zondag 8 Mei. STOMPETOREN, Evangelisatie, 2 uuf, ds. Dunszelmann, Amsterdam. EGMOND AAN ZEE, 10 uur, ds. Roo< bol. Oud Kath. Kerk, 8 uur, vroegdienst; 10 uur laatdienst; 3 uur vesper. De Ibis (op de heenreis) gister uit Boedapest vertrokken; te Athene geland. De Uil (op de terugreis) gister uit Cairo ven trokken; geland te Athene. Op 4 Mei is te Amsterdam een zweefvlieg club opgericht. Volgende week Donderdag houdt deze club een propaganda-avond, waar ir. A. G. von Baumhauer, onder-directeur vta den Rijksstudiedienst voor de Luchtvaart en dr. ir. W. J. van der Maas, ingenieur-vlieger bij dezen dienst, als sprekers zullen optreden, De HamburgAmerika-lijn deelt mede, dat luchtschip „Graf Zeppelin" hedenmorgen om 2.20 uur G. M. T. uit Pernambuco is vertrokken voor de terugreis naar Friedrichshafen. i tftntvanrfofi n.r (traadlonxe telefoOtt). Koers van beden tei Vorige koers STAATSLEEN1NGEN. 5 0/0 Nederl. 1932 434 Nederl. 1917 4 1931 B ANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij Cert. v. 1000 Koloniale Bank Ned. Ind. Haneldsbank D. Reicbsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie. v. Berkels Patent Calvé Delit Cert Küchenm. Acc Nederl. Ford Philips Gloeil. Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BU1TENL. Am. Smelting Anaconda Ass. Gas Electr. Bethleh. Steel Cities Service t General Aviation Steel comm. Studebaker U. S Leather Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij.. Boeton t Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr Kon Petr. p«riak Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holt Amerika lijn Gem Eig. Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia t Oostkust oud. pen Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atcbison Topeka Southern Raiiw. Cert Union Pacific Wabash •Exdividend. fExclaim. 361/, 8Vs 8 50'/8 54% 21/M 2i/< PROLONGATIE Vorige koera l WISSELKOERSEN AMSTERDAM.'' 102i/8 998/g 93i/4 59 41»/, 51 773/4 27% 173/4 50i/4 23/g 101 64% 102 11 llVis 21/16 151/16 4Vl6 2% 30 4% 1°/16 6 1371/4 87 58 36 20 10 107% 13% 69 107 120VS 833/4 413/16 33/g 301/8 9% 10% 9 1% 1 81/8 103/4 44% 92 51/4 105 122 pl.m. 10.30 42 51 27 52 23/8 103 65% IO51/4 11% 4% 32Vs 5% 1% 142% 90 58 36 14 69 114 1241/4 811/1-2 3% 12 10 45 92 6 105 122 pl.m. pl.m. pl.m. 10.45 11.00 11.15 27-8 28 - 2% 66%-7 66%-7 104-J 104%-| lü4%-f ~5/s Ï27s 16%-4 43/s 2Vs 21/4 2% 142-% 141-3/1 141-2 93 IIO8/4 U03/4 110% 123-4 123HA 123-% 82 V— 51/s w 3% 33.4 33J-4* 33% 97,-8/4 9% - 11 - 46% - - - - mm» Londen OFFICIEEL Berlijn Parijs I Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. 100 &°P!uh^'n 4 Stockholm Oelo New-York J Vorige koers 9.041/, 58.65 9.72% 34.60 48.20 49 50 45.75 46.25 246. T/la 12,75 Koers op heden 2 uur 9.05% 58,67% 9.73% 34.65 48.22% 49.50 46.25 46.50 246%

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 14