Agenda KX™kon,nk,iik 'Jtcownciaal ïlieuws lüeec&ecicht Jiunst en Wetenschap £aat$te ietichim Stad m Omg eving. Zaterdag 7 Md. 7.30 uur, Cinema Americain: De prinses en de loodgieter (amusementsfilm (alle leef tijden). Op het tooneel de karalrterkomiek Care! Brensa. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theeater Liefde op bevel <mil. klucht); boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Shanghai Express (rom.); boven 18 jaar. 7.30 uur, De Unie, feestavond V. C J. O. Zondag 8 Md. 2J4 uur, Concert in het Sted. Muziekpark door Alc. Vkrtrix v.h. Sted. Muziekkorps. In Cinema Americain van 2 uur n m. at doorloopende voorstelling van De prinses en de loodgieter (amusementsfilm); alle leeftijden. Op het tooneel de karakterkomiek Carel Brensa In Alkmaarsch Bioscoop-Theater van 2 uur nam. af doorloopende voorstelling van Liefde op bevel (milit. klucht); boven 18 jaar. In Victoria-Theater van 2 uur nam. at doorloopende voorstelling van Shanghai Ex press (rom.j; boven 18 jaar. Bioscoop Harmonie, hoofdnummer water- lóo-bridge (levensbeeld in filmvorm); hoofd rollen Mac Clarke en Kent Douglass Voor personen boven 18 jaar. Maandag 9 Mei. 7.30 uur. Cinema Americain; De orinses en de loodgieter (amusementsfilm); alle leef tijden. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater Liefde op bevel (militaire klucht); boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Shanghai Ex press (rom.); boven 18 jaar. 7.30 uur, bioscoop Harmonie: Waterloo- bridge (levensbeeld in filmvorm); boven 18 jaar. ZESTIEN PERSONEN BIJ AUTO ONGELUK GEWOND. Een gezelschap van zestien mannen maakte op Hemelvaartdaj een uitstapje met een vrachtauto. Op den straatweg naar Rheinsberg in den bocht bij Zechlin, sloeg de auto tenge volge van de groote vaart en den scherpen bocht om. zoodat alle inzittenden er onder te recht kwamen. Dorpsbewoners moesten de on- gelukkigen bevrijden. Wonder boven wonder hadden slechts vier eenigszins ernstige verwon dingen opgeloopen en waren de andere twaalf slechts licht gewond. De vier zwaar gewonden werden naar het ziekenhuis te Rheinsberg over gebracht. STAKINGSONLUSTEN IN NEW ZEELAND. Te Christ Church (New Zeeland) is het naar aanleiding van een tramwegsta king tot ernstige onlusten gekomen. De staking was Donderdagavond geprocla meerd als gevolg van het ontslag van twaalf beambten. Vrijwilligers trachtten evenwel Vrijdag het tramverkeer te doen doorgaan. Toen zij met hun wa gens het station verlieten werden zij door een groot aantal stakers met stee- nen bekogeld. De ruiten der tramwagens werden vernield. De zwaar bewapende en van stalen helmen voorziene politie maakte van den gummiknuppel gebruik en arresteerde 16 stakers. Later werd in de tramrails een bom gevonden. Des middags is het opnieuw tot botsingen met de politie gekomen. Talrijke personen werden gewond, ter wijl een groot aantal personen werd ge arresteerd. ROOFOVERVAL. Gistermiddag werd de kaslooper van de firma Svhwedler te Meran (Tirol), Loeschner, die voor zijn firma loongel den ten bedrage van 4000 Mark van het filiaal van de rijksbank had gehaald in do Schwangefelderstrasse neergeslagen en beroofd. De daders ontkwamen zon der te zijn herkend op een gereed staand motorrijwiel. SAMENZWERING TEGEN DE PERUAANSCHE REGEERING. De Peruaansche autoriteiten hebben een sa menzwering uit linksche kringen tegen de re geering van Peru ontdekt. De bij de jongste verkiezingen verslagen cani^laat voor het pre sidentschap de La Torre is gearresteerd onder beschuldiging dat hij bij den aanslag zou zijn betrokken. RUMOERIGE RAADSVERGADERING IN BREMEN. De politie grijpt in. (n de zitting van gister van den raad van Brcmen is het tot ernstige communistische on regelmatigheden gekomen, aangezien de voor zitter den communistischen spreker Krohn er opmerkzaam op had gemaakt, dat diens inter pellatie inzake de communistische demonstra ties op 1 Mei niet aanvaard kon worden. On danks het bellen van den voorzitter en het ge roep om orde, sprak de communist door, zoo dat hem het woord werd ontnomen en de zit ting werd geschorst. Hierop wendde Krohn zich tot de tribune. Kort voor de heropening van de zitting werd hij door agenten van politie nit de zaal verwijderd. Hierop barstte bij de communisten een woest tumult los, waarbij hevig op de politie werd gescholden. Ten slotte werden de fractieleider en drie andere com munisten verwijderd en eerst nadat het college van den raad met eenparigheid van stemmen bekend maakte, dat de verwijderde raadsleden voor vier zittingen werden uitgesloten en dat voor 3 maanden hun presentiegelden werden ingehouden, kalmeerden de communisten. OTERLEEK. Vrijdagmiddag ontstond in de arbeiders woning, bewoona door het gezin Rowinkel. een begin van brand, tengevolge van het vlam vatten der schoorsteen Het krachtdadig optreden van enkele buren had tot gevolg, dat het ergste werd voorkomen, wat des te gelukkiger genoemd mag worden, daar de in boedel niet verzekerd is. Uit eei viertal sollicitanten is de heer G. Voogt benoemd als orgeltrapper bij de Ned. Herv. Kerk alhier. SINT-PANCRAS. Een jongetje van den heer J. Bakker stak op Hemelvaartsdag plotseling de straat over toen de bus der firma Kok, Tuinman en V. tl- ken naderde. De bestuurder, de heer Schenk, wist door oogenblikkrfijk krachtig te rem men de bus direct te doen stoppen, zoodat overrijden wefd voorkomen. Een woord van lof komt zeker den chauffeur toe. Zoo krach tig was het remmen, dat de bus niet moer op eigen kracht weg kon komen en moest wor den weggesleept. De reizigers konden hun weg vervolgen in een andere bus. WIERINGEN. 'Uitslag van het op Hemelvaartsdag gehouden muziekconcours van den West-Frieschen Bond van Harmonie- en Fanfarecorpsen. Door Wilskracht Saamgebracht, Venhui zen. 2e prijs. 124 p.; Kunst na Arbeid, Aartswoud. 3e prijs, 106 p.; Door Wils kracht Verkregen, Beets, 3e prijs, 118 p.; Kunst na Arbeid, Grootebroek, 2e prijs, 141 p.; Tavenu. Opperdoes, le prijs, 145 p.; Harmonie, Benningbroek, 3e prijs, 101H p.; De Eendracht, Kolhorn, 3e prijs 113 p.; Harmonie Wieringen, le prijs 155% p.; Texelsch Fanfarecorps, Texel, 2e prijs, 137 p.; Concordia. Abbekerk— Lambertschaag, 3e prijs 117X p.; De Herleving, Zwaag. le prijs 150% p.; Excelsior, Andijk (W.) le prijs 149 K p. NOORDSCHARWOUDE. 'Door de heeren P. Band en L. Malle- kote, tuinbouw vakonderwijzers, zijn in den tuin van laatstgenoemde een 150 soorten tulpen geplant, waarvan de vroege soorten thans bloeien. Het is een mooi gezicht deze tulpen in vollen bloei te zien, gerangschikt in bonte rijen naast elkaar. De bollenteelt is hier de laatste jaren sterk toegenomen en zoo is dan ook het streven van bovengenoemde heeren om de kennis van bollenteelt te propagee- ren. De bedoeling is om de leden van Bloembollencultuur en ook anderen in de gelegenheid te stellen naar deze 150 soorten te raden, welke naam zij hebben. Hiervoor zijn dan ook een drietal prijzen beschikbaar gesteld. Daartoe in de gelegenheid gesteld heb ben wij de diverse soorten eens van nabij bewonderd en zullen wij eerstdaags als ook de late soorten klaar zijn nog eens gaan zien naar deze bloemenpracht. Het streven van de Ijeeren Band en Mallekote kan niet anders dan toege juicht worden. Wij hopen dat velen een kijkje zullen nemen wat dan zeker wel de mooiste be looning voor beide heeren zal zijn. De Harmonie „Excelsior", onder leiding van den heer P. Pranger, zou Donderdag (Hemelvaartsdag) een concert geven in den muziektuin, doch wegens het zeer ongunsti ge weer was het niet mogelijk buiten een concert te geven en werd dit toen gegeven in het lokaal van den heer J. de Bakker. Een klein inaar aandachtig publiek was aanwezig, dat luisterde naar de mooi ge speelde nummers. Het was met dit concert de laatste maal, dat de heer J. Keppel als paukenist mee speelde. De heer Keppel was 26 jaren lid der vereeniging, doch wegens vertrek naar elders genoodzaakt te bedanken. Door den voorzitter, de heer J. Kuiper, werden hem eenige zeer waardeerende woor den toegesproken, terwijl tenslotte ter eere van hem een afscheidsmarsch werd gespeeld. Het is jammer dat dit eerste concert niet buiten plaats kon vinden. Wij zullen een vol genden keer maar op beter weer hopen! HOORN, Naar we vernemen heeft de heer Richard Heuckeroth bedankt als directeur van de zang- en orkestvereeniging „Sappho". Gistermiddag heeft bij de Korte Achter straat een ernstige aanrijding plaats gehad tusschen een auto, bestuurd door den heer J. M. en den wielrijder H. B. te Avenhorn. De heer B. bekwam een lichte hersenschudding en een kneuzing van het sleutelbeen, waarna hij werd opgenomen in het Stadsziekenhuis. De afdeling van den Bond van Staats- pensionmering heeft onder leiding van den neer U. G. Dorhout haar ledenvergadering gehouden in café Ten Heuvel Brouwer. E>e opkomst liet te wenschen over. De voor zitter besprak de gedeeltelijke mislukking der V.O.V., wees er op, hoe thans weer duizen den verstoken zijn van ouderdomsrente en betreurde het, dat de regeering geen maatre gelen neemt om het trieste huwelijk van oud en arm afdoende te lenigen. Uit de rekening en verantwoording bleek, dat de ontvangsten hadden bedragen 402.13; de uitgaven 173.41, zoodat er een batig saldo is van 28.72. Hierna werd de beschrijvingsbrief behan deld, waarvan de agenda-punten geen aan leiding gaven tot bijzondere opmerkingen. Besloten werd bij de Hoofdbestuursverkie zing de candidatuur te steunen van de hee ren M. Goud te Utrecht; J. Ossewaarde, Ier- seke en mevr. de Smit—de Heer te Baarn. Tot afgevaardigde naar de a s. Algemee- ne Vergadering werd gekozen de heer W. Pool; plaatsverv. de heer Winkel; tot afge vaardigde naar de a.s. Zondag te houden districtsvergadering de heer W. Pool. Tot bestuursleden der afdeeling werden herkozen de heeren U. G. Dorhout en J. Vis ser. Hierna sluiting. PURMERETD. Mevrouw SchriekeuDe Wit (s d a. p.) beeft medegedeeld, dat zij wegens gezondheid redenen zal bedanken als wethoudster en raa.dslid. Haar opvolg ster als raadslid is mevr. Rothermund Van Kooten. ZIJPE. De levering van brandstoffen ten behoeve van het Tehuis voor ouden van dagen en hulp behoevenden alhier, voor den komenden win ter, is opgedragen aan den heer S. Boontjes te Stolpen in deze gemeente. SCHERMERHORN. De gehouden Emmabloem-collecte heeft op- gebracht 28.65». HEEMSKERK. In het lokaal „de Zon" werd de jaarvergade ring gehouden van de Vereeniging Harddraverij en Koninginnedag. Voorzitter was de heer Bergfeld. Tot de mededeelingen behoorden O. a. reeds vroeger geuite wenschen, om op de e.v. volks feesten, welke dit jaar op 7 en 8 September ge houden zullen worden, een hondenrace te doen uitschrijven. De secretaris had zich bereids in verbinding gesteld met een organisator en deed eenige mededeelingen dienaangaande. De kosten van deze races worden geschat op pl tn- f 350. Besloten werd om voor deze hondenraces nog eens een vergadering te doen uitschrijven. Een bestuursvoorstel om toe te treden tot den Noord-HolL bond van Draverijen werd aangenomen. (Jaarlijksche contributie 15.—). Bij de bestuursverkiezing werden de aftr. le den A. E. de Wildt voor de Harddraverijver- eeniging en Th. Koopman voor de vereeniging „Koninginnedag" bij acclamatie herkozen. Tot verificeurs werden benoemd in de vaca ture Schipper en Jorna de heeren Brouwer en Zuurbier. Na rondvraag sluiting. BEVERWIJK. Door de veilingsdirectie Valkering en Swart werd Vrijdag t. b. van den principaal Chr. de Goede eene groene veiling gehouden van nar cissen, tulpen en irissen. Door de firma Hof en Blokker te Heiloo wer den o.a. een partij Christmas Glory aangekocht ter grootte van 96 bed voor 412. Een partij Early Wonder, groot 32 bed, besomde 88, Charlemagne, 9 bed, 86. Poetaz Richard Tau- ber, 13 bed, opbrengst 57. Tulpen. Lady Moore, 136 bed, 592. Wedgewood, 180 bed, 482. I. Victor, 15 bed, 57. Bloemaert, 34 bed, 128. E. V. t. Fred. Moore (slecht gewas) 38 bed, 46. Iellow Brillant, 28 bed 150. Faun tin la Tour, 11 bed, 36. D. T. L'Aurora, 66 bed, 186. Kooplust gering. SCHOORL. Dezer dagen werd in een samenkomst ten Gemeentehuize door B. en W. afscheid genomen van den veldwachter bode J. Bou wen. Tot deze bijeenkomst waren uitgenoo- digd allen die uit f oofde van hun betrekking vaak met den heer Bouwen in aanraking kwamen. Als eerste spreker gewaagde de burge meester van de vele belangrijke diensten die de heer Bouwen in zijn 10-jarige loopbaan de gemeente heeft bewezen, inzonderheid wees spreker er op hoe deze altijd getracht heeft zijn plicht zoo humaan mogelijk te doen en daardoor de bevolking ook immer aange naam was geweest. De burgemeester sprak den wensch uit, dat de heer Bouwen nog tal van jaren in de beste gezondheid zijn welverdiende rust mocht genieten. Namens het gemeentebestuur bood spr. hem een stoffelijk blijk van waar deering aan. Ook de wethouders zegden den heer Bou wen dank voor de vele diensten, die hun de heer Bouwen heeft bewezen. De gemeentesecretaris herinnerde aan de moeilijkheden, waarmede de heer Bouwen te kampen heeft gehad, om naast zijn vele poli tiediensten ook nog die ter secretarie te kun nen verrichten. Als laatste spreker sprak de majoor der Rijksveldwacht Steen, die den heer Bouwen dankte voor de aangename wijze waarop hij steeds met de Rijksveldwacht heeft samen gewerkt. Hierna nam de scheidende ambtenaar het woord en zegde alle sprekers dank voor hun medewerking die hij in al die jaren van hen heeft mogen ondervinden. Hiermee was het officiëele gedeelte van deze samenkomst geëindigd en bleef men nog enkele oogenblikken'bijeen. HARENKARSPEL. Dubbel boerenwoonhuis afge- brand. Woensdagnamiddag is het dubbel boeren woonhuis, bewoond door de Gebr. Pancras te Slootgaard, gem. Harenkarspel, afge brand. Oorzaak vermoedelijk schoorsteen brand. Verzekering dekt de schade. BARSINGERHORN. Brand in boerenhofstede. Door onbekende oorzaak is Woensdagna middag brand ontstaan in de boerenhofstede van den heer G. Bood, Vennik, Barsinger- horn. Het achterhuis met de veestalling ging geheel verloren Het voorhuis wist de brand weer te behouden. Verzekering dekt de schade ZUIDSCHARWOUDE. Geboren: Catharina, dochter van Ni- colaas van Straaten en Anna Maria Bakker. Overleden: Kornelis Kaag oud 72 jaar, echtgenoot van Catharina Maria Baij. Pieter de Ruiter, oud 83 jaar, wed. van Elisabeth Boot. Sieuwert Voogt, oud 50 jaar, echtgenoot van Elisabeth Smit. Ondertrouwd: Cornelis Smit en Agatha Theodora Leek. Klaas Hessing en Alida Petronella Weel. Gehuwd: Roelof Menkveld en Johanna Maria Tak. JONGENSKOOR. Het door het mannenkoor „Orpheus" inder tijd opgerichte jongenskoor is in andere handen overgegaan. Vanaf heden zal Nico Snel, n jong Alkmaarsch musicus, de leiding hebben! en met de jongens liederen, zangspelletjes en operettes instudeeren. De naam zal voortaan zijn: Nico Snel's jongenskoor. A. K. N.V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 7 Mei 1932. Op de heden ?ehouden eierenveiling waren in totaal 25000 stuks kipeieren, waarvan de prijzen als volgt: 5860 2.30—2.50, 60—62 2.40—2.60; 62-64 2 50-/ 3.10, kl. eieren 2.30. 80.000 stuks Eendeieren 2.10 J 2.30, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 7 Mei. Medegedeeld door het Kon Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 771.6 mM. te Jan Mayen. Laagste barometerstand 750.0 mM. te Weenen. Verwachting, geldig tot den avond van 8 Mei: Matige tot zwakke Noord Westelijke tot Zuid Westelijke wind; meest zwaar bewolkt of betrokken waarschijnlijk eenige regen met kans op hagelbuitjes; waarschijnlijk lichte nachtvorst; weinig verandering in tempera tuur. Overzicht. De depressie op de Noordzee bleef nage noeg ter plaatse liggen, doch breidde zich nog een weinig uit, terwijl zich in het Oosten van Duitschland kleine nieuwe kernen vorm den. Van de Duitsche Oostgrens werd het warmer door toevoer van een Zuidoostelijke luchtstroom. Ook de vliegtuigwaarnemingen wijzen op een temperatuurstijging in het Oosten, terwijl het in onze streken nog even koud blijft in de bovenlucht. De hooge druk op IJsland, die gisteren afnemende was, wordt opnieuw uit het Noorden versterkt, zoodat het einde van de gure periode nog niet is te zien. Over het geheele gebied vielen hier en daar regen- of hagelbuien, en voor het geheele vasteland laat zich voor het oogenblik een aanhouden van dezen te stand verwachten. ALKMAAR M IE:IST2^ DE DOOD VAN PRESIDENT DOUMER. In opdracht van de koningin heeft gisteravond haar adjudant, de kapitein van de generale staf van het Indisch- leger C. O. v. Gesteren bij den Franschen gezant hare majesteits deelneming be tuigd in verband met de gepleegde aan slag op en doen informeeren naar den toestand van den president van de Fransehe republiek. Na het bekend worden van den aan slag heeft de koningin ook aan mevrouw Doumer een telegram van deelneming gezonden. De prins heeft hedenmorgen een be zoek gebracht aan den Franschen ge zant teneinde zijn deelneming te betui gen. De minister van buitenlandsche zaken heeft aan de gezant te Parijs opgedragen aan de Fransehe regeering de deelne ming te betuigen van de Nederlandsche regeering. Hedenochtend heeft de minister van buiten landsche zaken een bezoek van rouwbeklag gebracht bij de Fransehe gezant. De minister van Waterstaat heeft na het vernemen van het overlijden van Doumer zijn deelneming aan den Franschen gezant betuigt en aan de Compagnie Generale Transatlan- tique, wier gast hij heden anders zou zijn geweest, aan het noenmaal te Amsterdam waaraan hij met eenige andere Nedenand- sche autoriteiten genoodigd was. Ten teeken van rouw hangen de vladen aan de verschillende gezantschapsgebouwen te Den Haag half stok. VERKEERSONGEVAL. Op den hoek van de Noordwal en de Prin sesstraat te Den Haag is hedenochtend een voetganger door de tram overreden en ge- INBRAAK IN EEN PASTORIE. 627 ontvreemd. Amct?ieH af£el°°Pen nacht is te Nes aan de Amstel ingebroken in de pastorie van de oa rochte van den H. Urbanus. bewoond dom den pastoor van Blancum. Uit een openge broken bureau werd een bedrag van 627 ontvreemd. Verzekering dekt de schade. SALARISKORTING WORDT TE AMSTERDAM TJDEGEPAST °P 15 Mei indien het K. B. ver schenen is. Bij eventueele latere toepassing voor werklieden met te rugwerkende kracht. De Amsterdamsche weth. Kropman heeft h! T Aet georganiseerd overleg meege deeld, dat bij de salarisbetaling oirT 15 Mej a.s. voor de gemeente-ambtenaren en de nol? de korting op de loonen van n; P„c voor de eerste 1000 en 5 pCt. voor het hoogere gedeelte der wedden voor het JS zal worden toegepast, indien ten minste [n Indien de werklieden alsdan niet bereid zijn om de korting te aanvaarden zal die hoogstwaarschijnlijk worden opgelegd óf door den raad óf door de Kroon Indien de korting op de loonen der werk- lieden op 15 Mei nog niet kan worden toege past zal die loonsvermindering bij latere in voering van terugwerkende kracht zijn tot op den dag, waarop de korting voor de amb tenaren en de politie inging. WEER TWEE GOUDEN ECHTPAREN. Alkmaar is een gezonde stad met een over het algemeen vroolijke bevolking. Wie er woont, blijft er gaarne. In Alkmaar, waar de echtscheidingen weinig voorkomen, vallen dan ook meer gouden huwelijksfeesten te boe ken dan naar verhouding elders het geval is. Heden herdenken de echtparen J. Huiberts, Kennemersingel 7 en H. B. Burgers, Pius- stichting, hun 50-jarige echtvereeniging. De heer Huiberts is een bekend Alkmaar- sche aannemer en nog pas 70 jaar, zijn echt genoot is 72 en beiden verheugen zich in een uitstekende gezondheid. Met het oog op de kinderen, die allen in zaken zitten en vandaag niet konden feesten, wordt het feest morgen gevierd. Heden kwa men reeds vele schriftelijke gelukwenschen in en eenige bloemstukken. In de St. Josephkerk wordt morgen een H. Mis voor het gouden paar opgedragen. Ook het echtpaar Burgers viert het feest morgen in een zaaltje van het tehuis, terwijl ter hunner eere morgen in de Kapel een H. Mis wordt opgedragen. De heer Burgers, die ondanks zijn 76 levensjaren nog als wissellooper bij de Noor- derbank werkzaam is, mag zich, evenals zijn 82-jarige vrouw, in een goede gezondheid ver heugen. Beide echtparen ook in de courant onzer hartelijken gelukwensch. SLACHTOFFERS DER TIJDSOMSTANDIGHEDEN. Een zwart hondje, een bruin hondje (bei den 1 jaar oud) en een zwarte poes (pl.m. 9 maanden oud), zijn onvrijwillige sollicitan ten voor het gaskastje. De dieren zijn r- beste conditie en willen alle drie graag nog wat blijven leven. Wie zich over een hunner ontfermen wil, kan zich tusschen 7 en 8 uur bij den heer Ver- wer, Inspecteur van dierenbescherming, Oudegracht-hoek Baanstraat aanmelden. GEEN SPREEKUUR. De wethouder van openbare werken, de heer H. Klaver, is Maandag a.s. verhinderd spreekuur te houden. PLAATSELIJK CR1SISCOMITE. Het bestuur van het Plaatselijk Crisis-Co mité maakt bekend, dat tot heden 339 aanvra gen om crisissteun zijn behandeld. Van deze werden 251 aanvragen toegestaan en 88 af gewezen. Het totaal bedrag aan uitgaven be draagt 5536. Bovendien werden 59 wollen dekens verstrekt. Voorts deelt het bestuur mede, dat het door de beperkte geldmiddelen zich genoodzaakt heeft gezien zijn arbeid gedeeltelijk stop te zetten. In verband daarmede zal de eerstvol gende bestuursvergadering plaats hebben op 1 Juni a.s. RECTIFICATIE. In ons verslag van gister over de bijeenkomst van vrijzinnig-godsdienstigen in de Groote Kerk komt voor in de toespraak van ds. van Dijk „de zedelijke en moreele inzinking op het eind van de middeleeuwen"; dit moet niet zijn „zedelijke en moreele", maar „zedelijke en maatschappe lijke". Verder staat in den onderkop vermeld de paam van ds. van Wijk, dit moet zijn, zooab verder uit het verslag blijkt, ds. van Dijk. AANGIFTE LEERLINGEN GYMNASIUM. De aangifte voor leerlingen van hel gymnasium moet geschieden vóór 18 Juni a.s. op Maandag- of Vrijdagvoor- middag aan net schoolgebouw. In dit nummer vindt men daarover onder „Publicaties" nadere bijzonder heden. 1 DE KAASMARKT. In ens bericht over de kaasmarkt staat dat het loon van de kaaszetters varieert van 30 tot 40 cent voor 200 kazen. Dit moet zijr voor 100 kazen. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 8 Mei is de apotheek van mc vrouw de Wed. P. A.- F. Schouten, Verdron- kenoord 121, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur (Zaterdag 9 uur) tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. CONCOURS IN DEN MUZIEK TUIN, Men schrijft ons: Den 2en Pinksterdag, 's middags 2 uur, hoopt de Ring „Noordholland boven 't II" gewestelijke afdeeling van den „Bond van Chr. Zangvereen. in Nederland", haar 3e concours te houden in den Muziektuin, bij ongunstig weer in de Groote kerk. Om half een zal er een wijdingssamenkomst gehou den worden in bovengenoemd kerkgebouw, die geleid zal worden door ds. H. J. Hak, pred. der Ned. herv. gem. In deze samen komst zullen door alle deelnemers aan het concours drie liederen gezamenlijk worden uitgevoerd onder leiding van den heer J F de Haas, directeur van het Ned. herv. kerk koor. Wellicht zullen er zijn die vragen" wat wiUn is de „Ring Noord-Holland boven het Op deze vraag zal ik trachten u een ant woord te geven. Men weet waarschijnlijk wel dat er in ons land een Bond van Chr. Zangvereen. bestaat, want deze heeft al 'n flinken ouderdom Het 's ruim 46 jaar geleden dat deze werd opge- 11, J "00r graaf van Hogendorp en anderen. Klein was het begin, maar hij is met de ja ren gegroeid en vooral in de laatste jaren tieeit hij zijn takken flink uitgeslagen. De

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 4