DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Qxujetijksch Oueczicfit Na den moord op president Doumer. E ^Buitenland nog deze maand het proces? Of VERKIEZINGEN VOOR DE FRANSCHE KAMER. Twee buizen ingestort bij Lyon. Ho. lOS JMAAADA© 9 MEI 1932 134e Jaargang. De moordenaar een uitgeweken Rus, die een vreemd lev.n achter den rug heeft. Wat hij als dokier deed. Is hij ontoerekenbaar? 35 personen bedolven. Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar f 2.—, franco door het geheele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. PRIJS PER GEWONE ADVERTENT1EN Van 15 regels 1.25, elke regel meer 0.25, groote contracten rebat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdruk kerij vh. HERMs. COSTER ZOON, Voordam C 9, postgiro 37060. Telef. 3, redactie 33. Directeur: C, KRAK. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. Dit nummer bestaat uit drie bladen. Het spreekt vanzelf, dat de moord op pre sident Doumer nog steeds de aandacht van de geheele wereld trekt. Vooral de moorde naar, de Rus Gorgoelof, wordt druk bespro ken en uitvoerig wordt in allerlei schakee ringen verteld, wat er wie hij is. Uit een officieel communiqué van het Fransche ministerie van buitenlandsche za ken blijkt, dat Gorgoelof na een verblijf te Parijs in het jaar 1930 wegens het onrecht matig uitoefenen der geneeskunde werd uit gewezen. Een jaar later keerde hij evenwel terug. In zijn notitieboekje verklaarde de moorde naar, dat hij leider is van een terrorische or ganisatie, welke zich op Frankrijk wil wre- Jen, omdat het Rusland" in den wereldoorlog heeft betrokken. Het onderzoek te Nice heeft verder aangetoond, dat hij in geenerlei be trekking tot Russische immigrantenkringen stond. Te Praag heeft hij zich bezig gehouden met de vorming van een Al-Russische Boe renpartij van jong-bolsjewistisch karakter In de verklaring van het ministerie wordt met bijzonderen nadruk gewezen op een brochure, welke Gorgoelof te Parijs heeft la ten drukken en dat op den omslag het jong- bolsjewistisch embleem, twee zeisen met daar boven een stang en een doodskop, draagt. De organisaties aldus het communiqué, die zich van dit embleem bedienen en aangesloten zijn bij de Derde Internationale hebben tot leden dikwijls personen, die als agents provo cateur optreden. Het resultaat van het tot nu toe gevoerde onderzoek, doet de vraag rijzen, of Gorgoe lof misschien slechts zwakzinnigheid voor wendt. Minister-president Tardieu voegde aan deze officieele verklaring nog toe: In de ge heele aangelegenheid is één duister punt, na melijk een lidmaatschapskaart van de Com munistische partij, welke Gorgoelof te Praag werd verstrekt. De z.g. „groene partij" waar van de moordenaar zich lid noemt, is mis schien de rechtervleugel van de bolsjewisten. Gorgoelof beschikte bovendien over groote bedragen aan contanten. Men moet zich al- vragen hoe hij aan dit geld is gekomen. De neo-bolsjewistische beweging, waartoe Gorgoelof te Praag toetrad, zou feitelijk een onderdeel uitmaken van de communistische internationale. In verband met zijn slechte reputatie hadden de autoriteiten te Praag Gorgoelof verboden een eigen partij te stichten. Te meer daar bleek, dat hij de be schikking had over een lidmaatschapskaart der communistische partij. Terwijl Gorgoelof verklaart dat hij geheel zelfstandig heeft gehandeld, heeft zich thans een vrouwelijke getuige aangemeld, wier ver klaring een g-heel ander beeld geeft. Mme de Vilmorin, die aan den stand van Farrère stond en slechts op ongeveer drie pas af stand van den moordenaar verwijderd was, heeft voor den rechter van instructie ver klaard dat Gorgoelof zich vóór zijn wan daad zeer rustig met een man en een vrouw heeft onderhouden. Toen de president de zaal binnentrad heeft de vrouw zachtjes ge zegd: „Daar is hij". Daarna heeft Gorgoe lof zich omgedraaid, de getuige ter zijde ge duwd en zijn schoten gelost. De man met wien hij zich te voren had onderhouden, heeft zachtjes gezegd: „Hij heeft zijn doel niet gemist", waarna hij met de vrouw in de menigte te verdwenen. Naar uit Praag wordt gemeld, heeft Gor goelof in nauwe relatie gestaan tot den Ge- peoe-agent Oesjakof. Gorgoelof zou zelfs ee geheim gehouden reis naar Rusland heb ben gemaakt en onder zijn bekenden propa ganda hebben gemaakt voor een terugkeer naar de Sovjet-Unie. Aan de andere zijde evenwel heeft de moordenaar moetie gedaan toe te treden tot de Al-Russische ipilitaire organisatie. In de Santé-gevangenis zijn de psychiaters reeds begonnen met het onderzoek naar den geestestoestand van Gorgoelof. o Ook de Tsjechische bladen publiceeren vele bijzonderheden over het leven van Gor goelof. De „Poledni List" publiceert een in terview van zijn correspondent in Prerau met de voormalige echtgenoote van Gorgoe lof, mevrouw Stepka Zij deelde mede, dat Gorgoelof in 'den wereldoorlog een ernstige hoofdwonde heeft bekomen. Hij was steeds zeer nerveus en opgewonden. Op zijn vlucht uit Rusland kwam hij in 1921 te voet door Polen heen naar Tsjeeho-Slowakije. In 1924 •chreef hii een boek „Dalava" genaamd on der het pseudoniem Brad en in 1925 schreef hij een autobiographie onder eigen naam met den titel „De zoon van de non". Gor goelof schijnt in dien tijd geleefd te hebben van de opbrengst van een diamant, die hij van de Czarina beweerde te hebben gekregen Hij studeerde aan de Tsjechische universiteit in Praag, waar hij in 1925 tot doctor in de medicijnen promoveerde. Hij practiseerde in Goeding bij Olmuetz. De „Rude Pravo", een communistisch blad, beweert, dat Gorgoelof voortdurend in geschreven lid is geweest van de sociaal-de mocratische partij. Van verschillende kanten zijn aanklachten tegen Gorgoelof ingediend, dat hij in Goedung vrouwen genarcotiseerd zou hebben en oneerbare handelingen met haar zou hebben gepleegd. Ook zijn eigen vrouw heeft hij mishandeld, zelfs heeft hij eens op haar geschoten. Dit was de reden, waarom hij Goedung hals over kop heeft moeten verlaten. Zijn vrouw heeft zich van hem laten scheiden. In Brerau, waar hij ver volgens de medsiche practijk uitgeoefend heeft, leefde hij op grooten voet. Daar is hij eens op een gemaskerd bal verschenen, ver momd als Raspoetin; hij gedroeg zich daar echter zoo onmogelijk, dat hij verwijderd werd. Wegens abortus werd een proces tegen hem gevoerd, zoodat hem op 9 April 1930 het recht ontnomen werd de medische prac tijk in Tsjeeho-Slowakije uit te oefenen. o De vrouw van Gorgoelof werd door den naar Monte Carlo gezonden inspecteur der crimineele politie niet in haar villa, doch in een kerk aangetroffen. Toen men haar mede deelde, dat haar man een ernstigen moord aanslag had gepleegd, was zij geheel ontdaan en verklaarde niets van zijn voornemens te hebben geweten. In den laatsten tijd is hij herhaaldelijk op reis geweest, waarbij hij steeds zijn bedoelingen heeft verzwegen en evenmin mededeelde waarheen hij ging. Van zijn politieke activiteit wist Mme Gorgoelof niets. In den nacht op Zondag is zij te Parijs aangekomen. De neo-bolsjewistische beweging, waartoe Gorgoelof te Praag toetrad, zou feitelijk een onderdeel uitmaken van de Komintern. In verband met zijn slechte reputatie hadden de autoriteiten te Praag Gorgoelof verboden een eigen partij te stichten. Te meer daar bleek, dat hij de beschikking had over een lidmaatschapskaart der Communistische Partij. Terwijl Gorgoelof verklaart dat hij geheel zelfstandig heeft gehandeld, heeft zich thans een vrou\#lijke getuige aangemeld, wier ver klaring eea geheel ander beeld geeft. Mme de Vilmorin die aan den stand van Farrère stond en slechts op ongeveer 3 pas afstand van den moordenaar verwijderd was, heeft voor de rechter van instructie verklaard, dat Gorgoelof zich voor zijn wandaad zeer rus tig met een man en een vrouw heeft onder houden. Toen de president de zaal binnen trad, heeft de vrouw zachtjes gezegd: Daar is hij. Daarna heeft Gorgoelof zich omgedraaid, de getuige terzijde geduwd en zijn schoten gelost. De man met wien hij zich te voren had onderhouden, heeft zachtjes gezegd: „Hij heeft zijn doel niet gemist-', waarna hij met de vrouw tusschen de menigte is ver dwenen. Naar uit Praag wordt gemeld, heeft Gor goelof in nauwe relatie gestaan tot den Gepeoe-agent Uschakow, Gorkoelof zou zelfs een geheim gehouden reis naar Rusland heb ben gemaakt om onder zijn bekenden propa ganda hebben gemaakt voor een terugkeer naar de Sovjet Unie. Aan de andere zijde evenwel heeft de moor denaar moeite gedaan toe te treden tot de Al-Russische militaire organisatie. In de Samtégevangenis hebben de psychia ters reeds het onderzoek aangevangen naar den geestestoestand van Gorgoelof. o Het stoffelijk overschot van den vermoor den president Doumer is gebalsemd en in het Elysée opgebaard. Zondag zijn tal van offi cieele personen tot de doodenkamer toege laten. Vanaf heden tot Donderdag zal ieder, die de laatste eer aan den doode wil bewijzen, daartoe in de gelegenheid worden gesteld. De teraardebestelling zal dan Donderdag plaats hebben. De president zal in het Panthéon worden bijgezet. Wie zijn opvolger zal worden, is natuurlijk nog niet bekend, maar de voorzitter van den Senaat, Lebrun, schijnt een beste kans te hebben. Hij heeft de candidatuur reeds aan vaard. De dichter Glaude Farrère, die, zooals werd aangenomen, bij den aanslag op Doumer, slechts een lichte armwonde had" opgeloopen, is Zaterdag nog eens onder zocht. Hierbij kwam vast te staan, dat hij behalve de schotwonde in den arm, nog een tweede in den schouder heeft bekomen. Deze kogel is nu verwijderd en de patiënt ziet er thans weer hoopvol uit. Toch heeft de moord op Doumer nog een tweede slachtoffer geëischt, zij het dan indirect. Een te Parijs wonende Russische emigrant, die de moord op Doumer be schouwde als een onteeiing van alle in het buitenland wonende Russen, is uit het venster van zijn woning op straat gesprongen. In hoogst zorgwekkenden toestand werd hij naar een ziekenhuis overgebracht. Voor zijn overlijden verklaarde hij, zich van het leven te hebben benomen, omdat hij de misdaad van Gorgoelof niet kon overleven. In MoskousChe politieke kringen wordt verklaard, dat de moordaanslag op president Doumer, gepleegd door een voormalig Russisch onderdaan, geen gevolgen zal heb ben voor de Russisch-Fransche betrekkingen. De Sovjet-Russische regeering en andere officieele Sovjetorganen hebben met dezen moord niets uit te staan. Zij hebben zelfs in dertijd de Fransche regeering gewezen op de noodzakelijkheid van een verandering van de Fransche houding tegenover de Rus sische emigranten in Frankrijk, die daar een groote activiteit ontwikkelen. o Het wordt waarschijnlijk geacht, zoo ver telt de Tel., dat het proces tegen Gorgoelof reeds voor het einde dezer maand zal plaats vinden. De instructie zal, naar men weet, niet meer dan twee weken in beslag nemen. Tot nu toe is aan Gorgoelof geen rechts geleerd raadsman toegevoegd. Deze toevoe ging behoort te geschieden door den deken der orde van advocaten. De huidige deken te Parijs maitre Lebpuzon-le-I>uc staat in het geval-Gorgoelof voor een netelige taak. De afschuw voor den moordenaar van het hoofd van den staat is zóó groot, dat de mogelijk heid bestaat, dat geen advocaat voor zijn verdediging te vinden zal zijn. Na den moord op president Sadi Carnot te Lyon in 1894, zag de deken der orde van advocaten in die stad zich genoodzaakt, zelf de verdediging van den anarchist Sanro Caserio op zich te nemen. Het is denkbaar, dat ook ditmaal de doyen zelf deze ondankbare taak zal hebben te vervullen. Ook de vraag der toerekeningsvatbaar heid van den dader houdt de gemoederen sterk bezig. De grootste Fransche criminolo gen, o.a. maitre Géraud, die de verdediger van Jaurès' moordenaar, Villain was, zijn van oordeel, dat de politieke aanslagen haast altijd handelingen zijn van een gek, die geen bijzondere veete tegen den persoon van zijn slachtoffer heeft. Doch de vraag,•spf«,hem daarom het feit iet kan worden toegerekend, is een tweede. In Frankrijk geldt als regel, datïdejfge- rechtelijke geneeskundigen zich hebben te onthouden van elk antwoord ap de vraag, of de dader toerekeningsvatbaar is. Alle kwes ties van aansprakelijkheid worden geacht, van juridischen aard te zijn en staan dus ter beantwoording aan den Cour d'Assises. De artsen, zoo heet het, zijn daaromtrent incom petent. De drie psychiaters, die thans Gor goelof's geestvermogens onderzoeken, heb ben intusschen aan den rechter van instructie rapport uit te brengen over de vraag, of de moordenaar de strekking van zijn daad vol komen begreep, of hij haar kon beoordeelen in haar consequenties en of hij bij zijn hande lingen al dan niet door ziekelijke storingen werd beheerscht. De vrouw van den moordenaar, Marie Gorgpelof, is Zondagmiddag onder geleide uit Monaco te Parijs gearriveerd. Te Mona- ca zag men een verhuilde vrouw, die moeite deed, zich aan heij'óg^der camera-opera teurs te onttrekken èn krampachtig jammer de: „O, wat een schande! Wat een schan de!" Bij haar aankomst aan de Parijsche Gare de Lyon in een tweede-klasse comparti ment van den Ventimiglia-express, rilde zij van ontzetting bij de eerste blijken van be langstelling van de zijde van het publiek. „Een stakker" zeide de haar begeleidende in specteur. Toen de rampzalige vrouw aan het hoofdbureau der recherche aankwam, sta melde zij: „Laat het uit zijn! Laten ze mij ook maar dood maken!" Aan de Cóte d'Azur acht men het een groot geluk, dat de dader niet (zooals zoo vaak in het verleden) een Italiaan is, daar dit in die streek, waar tienduizenden Itali anen van elke politieke kleur wonen, tot be denkelijke complicaties aanleiding zou heb ben gegeven. Toen men wist, dat de bewoon ster van de villa „Horizon" de vrouw van den moordenaar was, scheelde het een haar, of de volkswoede had zich ook op haar ge wroken. Vreemd in de geheele tragedie is, dat Gorgoelof zeker geen vijand is van Frank rijk. Hij heeft daar veel teleurstelling on dervonden, heeft die'aan zijn Rus-zijn gewe ten en meent, dat het Fransche bewind aan de rechten der onderdanen van het vroegere geallieerde Rusland stelselmatig te kort doet. „Ik houd van Frankrijk", zeide hij dik wijls met gloed, „maar het is een slecht ge regeerd land". De totaal-resultaten. Gisteren zijn in Frankrijk de talrijke her stemmingen gehouden voor de verkiezing van de Fransche Kamer. De verkiezingsstrijd verliep zeer kalm. Ieder was blijkbaar nog onder den indruk van den moord op president Doumer, en al vergat men niet, dat deze verkiezingen vafr even groot belang waren als altijd, toch drukte de moord op den gemoedstoestand der stem mers. Tegen 1 uur vannacht was de uitslag van 602 kieskringen bekend. Er zijn 605 kieskrin gen. Hier volgen de resultaten (tot 1 uur): De getallen tusschen haakjes geven het aantal zetels in de vorige kamer aan: Onaf- hankelijken 5 (8); Rep. dem. Unie (groep Marin) 76 (90); Links republikeinen (Tar dieu) 72 (101); Onafhankelijk republikeinen 28 (26); Volksden.ocraten Kath. Volkspartij 16 (19); Radicaal linksch en onafh. rad. (incl. groep Franklin Bouillon) 61 (90) Radicaal socialisten 156 (109); Soc. republi keinen en Fransche socialisten (Painlevé-de Monzie) 36 (32); Sociali ten 122 (112); Communisten 23 (15). Onder de niet-herkozen afgevaardigden bevindt zich Hennessy, sociaal-republikein en Bouilleux-Lafont, de vice-president der links- republikeinen. Volgens dezen uitslag hebben dus de linksche kamergroepen de absolute meerderheid veroverd. Treedi Tardieu na de verkie zingen niet af? Herriois ant woord a-.r Tardieu. Naar in politieke kringen verluidt, zou Tardieu het voornemen hebben na de verkie zingen niet af te treden, maar zijn kabinet in ieder geval op 1 Juni aan de nieuwe kamer voor te stellen. De in nauw contact met de regeering staande bladen steunen, naar verluidt, dit voornemen door te verklaren, dat het volk na den moord op der. presidem der republiek zich achter de regeering moet scharen en bij de tweede verkiezir g haar moet steunen. In zijn in de bladen gepubliceerd art woord aan Tardieu verklaart Herrict, dat de radicaal socialistische partij haar volledige onafhan kelijkheid en vrijheid van handelen wil hand haven. Hij is in strijd gekomen met de socialisten en zal ze misschien ook verder be strijden. Hij kan echter d? »o! niet vergeten, die de socialisten tijdens den wereldoorlog in den gemeenschappelijken strijd voor Frankrijk hebben gespeeld. Het is noodzakelijk het kartel der rechterzijde uiteen te drijven. De kiezers hebben de tot dusverre bestaande meerderheid reeds veroordeeld. De herstem mingen zullen de overwinning der radicaal socialisten ten j ucste van een waarlijk repu- blikeinsche meerderheid versterken. Groote successen voor links. De 602 van de 605 bekende uitslagen van de kamerverkiezingen beteekenen een overwin ning van de linkerzijde, zooals zelfs de grootste optimisten niet hadden verwacht. Deze over winning overtreft die van 1924, toen de link sche meerderheid in de kamer over ongeveer 308 stemmen beschikte. Volgens het tot nog toe bekende resultaat, dat nog slechts een on- beteekenende wijziging kan ondergaan, zou een uitgesproken kartelregeering zeer goed moge lijk zijn. De linksche groepen in de nieuwe ka mer beschikken immers over tenminste 357 van 605 zetels. Voor de toekomst houdt men rekening met 2 mogelijkheden. In de eerste plaats zouden de radicaal-socialisten toch nog een kartel kunnen vormen, wat echter na de verklaringen van Her- diot zeer onwaarschijnlijk genoemd mag wor den. De tweede mogelijkheid is de vorming van een concentratie der linksche centrumpar tijen, welke concentratie zou kunnen loopen tot de meerendeels katholieke volksdemocraten en waarvan de groep-Marin en de onafhankelij- ken uitgesloten zouden zijn. De socialisten en de radicaal-socialisten zullen in de komende dagen hun houding bepalen. Na de verkiezing van den nieuwen Franschen president, zal de regeering-Tardieu haar ontslag aanbieden, welke echter slechts een formeel karakter zal dragen, zooals traditie is bij de verkiezing van een nieuwen president. EEN NIEUW HERSTELBETALINGSPLAN VAN S1MON? „Sunday Dispatch" meldt dat de Engel- sche minister van buitenlandsche zaken te zamen met den minister van financiën en andere leden van het kabinet een nieuw plan voor herstelbetalingen heeft opgesteld, dat aan de Conferentie van Lausanne zal worden voorgelegd. Het plan streeft naar een bevre digende oplossing van het herstelvraagstuk en beoogt in het bizonder: 1. Het moratorium worde verlangd tot de crisis voorbij is. 2. Vastgesteld zal worden, dat na dezen termijn Duitschland zijn betalingen zal her vatten, zij het ook tot een lager bedrag dan tot nu toe. 3. Voorgesteld zal worden een commissie samen te stellen welke een definitief beta lingsplan voor de herstelovereenkomst, beta lingen welke Duitschland werkelijk zal kun nen nakomen, zal hebben op te stellen. Men hoopt, aldus „Sunday Dispatch" dat bij overeenstemming der Europeesche mo gendheden Amerika bereid zal worden ge vonden het Hoover-moratorium te verlengen. Mocht Amerika evenwel weigeren, dan zal Engeland de in December vervallende beta lingen aan Amerika verrichten. DE TOESTAND IN HET VERRE OOSTEN. Overwinning van Ma Tsjang Sjan. De troepen van generaal Ma Tsjang Sjan heb ben bij Soehoeia aan den spoorweg naar Hei- lung, ongeveer 75 K.M. ten Noorden van Char- bin, de Mantsjoerijsche troepen een zware ne derlaag toegebracht. Het onderzoek naar den aan slag te Shanghai. De Japansche min. deelt in een communiqué mede, dat het onderzoek naar den aanslag op de Japansche autoriteiten te Shanghai nog niet beëindigd is. Het onderzoek heeft bewezen, dat de aanslag reeds geruimen tijd van te voren is voorbereid door een organisatie, die zich tot taak heeft gesteld, dat Japansche politiek en de Japansche belangen te bestrijden. Het onder zoek geschied onder leiding van de Japansche militaire autoriteiten, die hun rapport zullen voorleggen aan het Japansche kabinet. De com missie van onderzoek zou reeds hebben gecon stateerd, dat de relaties der genoemde organi satie naar Mantsjoerije en naar Korea leidden. Te Lyon zijn Zondagmorgen twee woon- huizen ingetort. Door de instorting sprong de gasleiding waarop de puinhoop in vlam men opging. Slechts ongeveer 10 bewoners konden zich tijdig in veiligheid brengen, zoo dat nog ongeveer 35 onder het puin bedol ven liggen. Tot het oogenblik is het nog niet mogelijk de brandende puinhoop te naderen. Slechts een vrouw kon als lijk worden gebor gen. De burgemeester van Lyon, Herriot, en de plaatselijke autoriteiten bevinden zich op de plaats des onheils. De vrees dat de onder het puin der beide huizen bedolven 35 bewoners ten doode zijn opgeschreven, schijnt bevestigd te worden. Tot Zondagmiddag was het nog niet gelukt een der ingeslotenen te redden. Van de tien personen die zich konden redden zijn acht ernstig gewond. Bij de opruimingswerkzaam heden had een nieuwe aardverschuiving plaats, waarbij een brandweer-officier ern stige kwetsuren opliep. De geheele brand weer uit Lyon en het garnizoen van Lyon be vinden zich op de plaats des onheils en wer ken koortsachtig aan de redding der inge slotenen. De catastrophe schijnt veroorzaakt te zijn door den hevigen regenval der laatste dagen. Hierdoor heeft de aardverschuiving plaats gehad ten gevolge waarvan de huizen instortten. De eigenaar van een der huizen verklaar de dat hij zich juist op enkele meters van een der huizen bevond, toen hij plotseling een rookwolk zag opstijgen. Eenige seconden later heeft hij een vreeslijk gekraak gehoord, terwijl hij de slachtoffers om hulp hoorde roepen. Hij is direct naar de plaats des on heils geloopen. De verhooging waarop de beide huizen waren gebouwd is letterlijk in twee stukken gesplitst. De aardverschuiving welke tijdens de ber gingswerkzaamheden plaats had, heeft bijna nog 50 personen het leven gekost, die zich in de onmiddellijke omgeving van de hoogte be- ze plotselii hen behoorde ook Herriot. vonden, toen deze ling verschoof. Tot Het vuur dat onmiddellijk na de ramp uit brak kon eenige uren later worden gebluscht. De geheele omgeving is afgezet door gen darmerie en politie. Honderden menschen zijn in de omgeving, waar zij bericht afwachten over verwanten of bekenden, die zich onder het puin bevinden. De werkzaamheden zijn in den loop van den middag onderbroken, aangezien men eerst de omliggende huizen moet stutten, ten einde verdere rampen te voorkomen. Waarschijnlijk 50 a 60 dooden. De bergingswerkzaamheden te Lyon kon den tot Zondagavond nog niet worden her vat. De onderstelling dat de onder het puin bedolvenen nog slechts als lijken zullen kun nen worden geborgen neemt in waarschijn lijkheid toe. Het aantal bedolvenen, dat oor spronkelijk met 35 was aangegeven, wordt thans door de politie op 50 tot 60 geschat. Burgemeester Herriot en vooraanstaande plaatselijke persoonlijkheden bevinden zich

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 1