Qemewiecadeu Uwwtand WAT KIKKER KAR EL EN TUIMELT JE BELEEFDEN £3 rdr:: sr - «te KING onmisbaar pepermunt SINT PANCRAS. De raad dezer gemeente vergaderde Vrijdagavond 7 uur ten raadhuize. oorzit- ter was de beer J Kroonenburg. Deze deelde mede, dat aan ieder raadsha een reglement van orde zal worden toege zonden en in 't vervolg niet meer huishoude lijk doch volgens het reglement van orde zal worden vergaderd. Ingekomen stukken. Van den Inspecteur der Directe Belastin gen te Alkmaar is bericht ontvangen, dat de raming over de Personeele Belasting 21-32 was 3600 nader is beoaald op 3600. Grondlasten f 2200 nader 2200. Opcenten 1200 nader 1200. Van de directeur der werkloozenverzeke- ring is bericht ingekomen, dat over het 3e kwartaal '31 102.20 door de gemeente moet worden gedragen. De lijst der brandweermanschappen is door B en W. herzien en veranderingen aange bracht, waar dit noodig bleek door vertrek enz. Als commandeur pomper is voor den heer C. Bakker benoemd de heer P. Booy Gz Van de heeren die benoemd zijn tot toezicht houden op de arbeidsbemiddeling is bericht ontvangen, dat zij hunne benoeming aanvaar den B. en W. hebben nogmaals op 22 April een schrijven gericht aan de ongeorganiseerde landarbeiders om zich aan te sluiten bij een bond, nu is vanaf het hoofdbestuur bericht ontvangen, dat zooals tot thans bestond geen 26 weken doch 35 weken noodig zijn om tot trekking te komen, als overgangsmaatregel echter wordt thans nog toegestaan, dat die voor 7 Mei lid is geworden, toch 1 Dec. kan trekken Van de Centrale Commissie van Advies voor den r oven Tuinbouw is bericht ontvan gen, dat de volgende 15 regeeringcredieten kunnen worden uitgekeerd. Dit zal voor het Rijk bedragen 6635.25 en voor de gemeente 2843.68. Zateraagmiddag zal dit worden uitbetaald. Zeer waarschijnlijk is het 2e millioen thans ook toegestaan, naar we hopen, kan dat ook gauw worden uitbetaald. Van den Inspecteur der Posterijen is be richt ingekomen om vanaf 23 Mei de middag- dienst te laten vervallen. B. en W. hebben ge meend te moeten verzoeken, de middagdienst te bthouden met 't oog op handel en nijver heid. De heer Lek vroeg naar aanleiding van de verzonden circulaire als een arbeiders 7 Mei nu werkloos is, kan hij dan evengoed aanslui pen De voorzitter antwoordde ontkennend. Vaststelling verordening Drankwet. Tot dusver, zoo deelde de voorzitter mede, werd geen verlofrecht geëischt door de regee ring, thans zal dat worden bepaald op 25 per jaar. In onze gemeente is geen verlofrecht, dus zal dat daar op moeten worden toegepast. Adres beperking verloven drankwei. Van ae Nationale commissie tegen alco holisme is een schrijven ingekomen tot beper king van verloven. B. en W. hebben gemeend hier niet op in te moeten gaan, als zich hier nog eens een ge legenheid voordoet door uitbreiding der ge meente en we zouden thans die bepaling nemen, zou later moeilijkheden op kunnen leveren. Onze gemeente staat op dat punt zoo gunstig, dat we hier niet op wenscnten in te gaan. Hiertoe werd besloten. Salarissen burgemeester, secretaris en gemeente-ontvanger. Van Ged. Staten is namens 40 gemeenten een schrijven ontvangen om verlaging der tractementen. Het is het doel dier gemeentes om het pen sioen verhaal toe te passen. Dit betreft behalve dan het ontvangerschap mij persoonlijk, dus zou ik de leiding thans over willen dragen aan wethouder van Kam pen. Weth. v. Kamen nam voor dit punt de lei ding op zich en zeide o.a., dat B. en W. zich in deze hebben uitgesproken om geen veran dering in de tractementen te brengen, als ambteaar voelt spr. zelf de druk als pensioen- verhaal wordt toegepast. Het traderaent wordt voor 1/4 door de ge meente gedragen, dus dit is niet van zoo groot belang voor de gemeentefinanciën. En als wij dit zouden toepassen, zou het op alle gemeenteambtenaren moeten worden ver haald. De heer C. Duif zeide niet met B. en W. ac- coord te gaan, er moet niet persoonlijk ge dacht worden, want dit is een netelige kwestie, doch de algemeeire verarming der gemeente en de levensbehoefte in aanmerking genomen, zou dit geenzins een verslechtering van sala ris beteekenen. Spr. is voor pensioen verha ling, Dit zal dan 854 bedragen. De heer Lek: De verhooging in 1930 heb ik reeds niet goed gevonden. De tuinders en arbeiders kunnen hun brood niet verdienen en daar zal het tenslotte toch vandaan moeten komen. In 1930 is voor burg. en secr. nog bij gekomen 500, thans zou dit minder worden 340. Elk kleintje moeten wij opletten, b.v Harenkarspel heeft dit ook als argument ge bruikt en afgekitst. De moeilijkheden waar de gemeentenaren in verkeeren is ontzaglijk. Alles moet daar in mee zakken. Weth. v. Kampen: Ik zal Duif en Lek ge lijk antwoorden. Lek zegt b.v. Harenkarspel heeft toe toegepast. Amsterdam weer wel, dus dat is geen beschouwing. Als wij beginnen aan pensioenverhaling, da zal de politie enz. ook moeten betalen, dan zouden ook de arbeiders hun zegels moeten betalen. B. en W. bleven op hun advies staan. De heer Lek: Het tractenïent wordt door het Rijk voor 3/4 betaald, doch dit zal toch ook door ons betaald moeten worden. De heer Snel: De houding van den heer Lek begrijp ik niet in deze. de heer Lek heeit zelf het strooibiljet nog heel binnenkort rond gestuurd, waarop voorkwam, dat de arbei ders zich met hand en tand moesten verzetten tegen loonsverlaging, verlaging beteekend verarming, er is op 't oogenblik verbazend veel werk aan, dus is hij niet voor verlaging De heer Lek: Zeker, ik weet dit, doch ik geloof wel, dat het verklaarbaar is. Ook het bondsbestuur wil, dat een klein beetje van de hooge loonen af gaat Wethouder van KampenDe hoogere amb- j tenaren moet het maar van worden afgetrok- ken, doch niet van deze Gestel dat burg. en secr. gescheiden waren, dan zouden het lage ambtenaren zijn. Tenslotte werd het voorstel B. en W. aan genomen met 42 stemmen, tegen stemden de heeren Duif en Lek. Thans nam de burgemeester de leiding weer over van weth. v. Kampen en dankte deze voor de vlugge afwikkeling van dit punt. Verzoek Esseveld gr as gewas Twuy- verweg. Tot heden heeft de heer J. Wiedijk dit ge daan, doch die uenscht dit niet meer te doei wegens ongesteldheid. De heer Esseveld i» bereid dit onder de zelfde bepalingen te dooi j Na eenige discussie werd besloten om dit voor één jaar te aanvaarden. Verzoek WGroen bijdrage bij sloo ping voorkant huis. De heer Groen is van plan om de muur van zijn tot dusver vlak aan den weg staand huis 154 M. achteruit te bouwen en vraagt daarvoor 100 bijdrage van de gemeente. B. en W. hebben de zaak bekeken en dit zou wel veel verruiming op de straat geven. Wij hebben gemeend 60 te moeten toestaan. Algemeen voor. Steunregeling werkloozen na 1 Mei. Op dit oogenblik, zeide de voorzitter, zijn wij aan het eind van onze uitkeering, doch de menschen kunnen niet zonder en werk is niet in zicht, bij de Zuiderzee* erken ms eerder ver mindering dan vermeerdering te bespeuren, dus daar is ook geen uitzicht. Het rijk zai voor onze gemeente 25 bijdragen tot dus ver, doch thans staan wij voor het heele be drag. Waar dit bedrag vandaan moet komen, zal moeilijk zijn te bq>alen, doch geholpen moe ten de menschen worden. B. en W. stelden daarom voo om de be staande regeling te handhaven met dien restructie, dat als 4 dagen wordt gewerkt, geen steunuitkeering kan plaats hebben, inwo nende zoons vallen buiten beschouwing, kin dertoeslag te beginnen bij het derde kind be neden 14 jaar. Maximum loon 16 per week. Kostgangers gelijk te stellen met alleen Ioopenae personen. De heer Lek vroeg wat op 't oogenblik is uitgekeerd. De voorzitter zeide 2172.20, raming was 1000, te vorderen van het rijk is nog 475. De heer Lek: Dan zijn we thans 1700 over de begrooting en er is nog een jiost 1300 ovoorzien, die moesten we daar voor nemen, dan zijn we al een aardig stuk op weg. De menschen moeten met zoo'n beetje toe, dat het niet mogelijk is om er te komen zon der schulden, b.v. te beginnen met het derdc- king zou ik willen laten vervallen en daar eerste voor te lezen. Zou er geen productief werk te vinden zijn voor de arbeiders, het zou misschien voor ae tuinders ook verlichting geven, indien er toe slag werd gegeven door de gemeente. De tuinders hebben ongeveer 20000 regeeringsteun ontvangen, de arbeiders kun nen eenmaal niet met zoo'n beetje toe. Er moet wat gezocht worden. Weth. Muurling: De menschen moeten worden geholpen, ik geef toe, dat de uitkee ring laag is, doch de 20-000, die de heer Lek opnoemd voorde tuinders, is geleend, wat de arbeider ontvangt, krijgt hij, dus dat moe ten we niet met elkaar verwarren. Het bedrag lijkt wel hooger, doch is het inderdaad niet. De heer Snel: De uitkeering is inderdaad laag, dcch wie weet hoe lang we nog vol moeten houden. Weth. v. Kampen: De heer Lek spreekt over productief werk, doch komt met geen voorstel, het is zoo moeilijk om iets te vinden B. en W. wijzigde thans hun voorstel om toeslag te geven vanaf het eerste kind volgens voorstel-Lek, wat met algemeene stemmen werd aanvaard. OUDORP. Vrijdagavond vergaderde de raad dezer gemeente. Alle leden waren aanwezig. Aan de orde kwam het schrijven van Ged. Staten betreffende salarissen van burgemees ter, secretaris en gemeente-ontvanger. Verschillende gemeenten hebben aan Ged. Staten te kennen gegeven, dat ze een salaris verlaging wenschelijk achten. Deels waren de besturen voor salarisverlaging, deels wenschten ze verhaal der pensioenstorting. Ged. Staten geven te kennen, dat ze een salarisverlaging niet kunnen toestaan, doch dat ze verhaal der pensioenbijdrage wel kunnen goedkeuren. De heer Leering zeide, dat hij het laatste voorstel ten zeerste toejuicht, met het oog op de gemeentefinanciën en ook, omdat de alge meene loon- en levensstandaard thans dalende is. De overige raadsleden waren van dezelfde meening, zoodat besloten werd aan Ged. Staten te berichten, dat de raad zich er vóór verklaart, dat door deze gemecnte*-ambtenaren voortaan de bijdrage voor het pensioenfonds wordt be taald. Hierna kwam in behandeling een verzoek van den heer E. Schermerhorn om vrijstelling van de verplichting tot storting van een waarborg som 100 voor elke woning in het bouwplan, ten behoeve van den stratenaanleg. Hierover ontspon zich een langdurige discussie. Waren eerst enkelen voor vermindering der waarborg som, tenslotte kwamen alle leden toch tot de conclusie, dat dc vastgestelde regeling zeer bil lijk was, daar dco: de gemeente in het niet be bouwde deel de bestrating zal bekostigd moe ten worden. Het verzoek werd van de hand gewezen. Aan de orde kwam thans de ondersteuning van de noodlijdende tuinders. Besloten werd een bedrag beschikbaar te stellen voor den aankoop van kunstmest en de tuinders geduren de vijf weken te steunen voor het noodzakelijk levensonderhoud. Door een paar raadsleden was in naburige gemeenten een onderzoek ingesteld omtrent de wijze van ondersteuning der tuinders. Hieruit bleek, dat de bouwers in deze gemeente vooral niet minder gesteund worden dan in de omlig gende gemeenten. Door den heer Kunst werd gevraagd, hoe het stond met het lichtpunt aan den Achterweg. De Voorzitter zei dat dit in orde zou komen. Verder vroeg de heer Kunst wanneer de rio- leering in de Westerstraat aangebracht zou worden. De voorzitter antwoordde hierop, dat dit zou gebeuren, als de riolen in het Ooievaarsnest schoongemaakt zijn. Hierna sluiting wOKTH A :20'-VN Op rei», op fieta- en autotochtje», kunnen de opwekkende en verfrisschende eigen schappen van KING pepermunt niet gemist worden. Het werkt kal meerend op'de zenu wen en terwijl U geniet ven den fijnen smaak, houdt KINO peper munt Uw mond frisch en verdrijft elk gevoel van vermoeidheid. behoort tot Uwe meest noodzakelijke reiabe- noodigdheden. Zorgt steeds een rol letje bij U te hebben. VOOR DEN KANTONRECHTER. (Vervolg). DE ONGEHOORZAME EX-FRUIT HANDEL AARSJONGEN. De heer Willem B., fruitkoopman te Broek, moest de vorige week de zonde boeten, begaan door zijn toenmaligen 14-jarigen be diende Jaap Strijbis, die al peddelende op een bakfiets fruit had vervoerd, zonder dat zijn leeftijd hem het recht gaf, van een der gelijk voornaam vervoermiddel gebruik te maken, zooals te Heerhugowaard was gecon stateerd, gerelateerd en geverbaliseerd. De patroon voerde echter te zijner verontschul diging aan, dat bovenegnoemd Japie was een brutaal en ongezeggelijk joggie, aan wien hij de gebruikmaking van de bakfiets nadrukkelijk had ontzegd en welk jong- mensch hij om deze en nog meer ernstige bedenkingen bereids uit zijn dienst had ont slagen. Ten einde dit verweer te kunnen contro leeren was deze overigens tamelijk onbedui dende zaak tot heden aangehouden. De ver balisant, rijksveldwachter Visser, alsmede de hartstochtelijke bakfietsbetrapper, de 14- jar. Jaapje Strijbis werden als getuigen ge hoord en alstoen kwam duidelijk naar voren, dat de jongen, zoowel door rijks- als Alk- maarsche gemeentepolitie meermalen was ge waarschuwd Op grond van deze omstandig heid werd alzoo de patroon wel schuldig verklaard, doch op hem geen straf toegepast DE MYSTERIEUZE VISCHAUTO G No. 81751. Een 24-jarige vischkoopman te Egmond aan Zee, genaamd Arie G., die zich volgens de eischen des tijds in het belang van een reëele en vlugge bediening zijner cliëntele van een vrachtauto bedient, werd door de politie te Schoorl in zijn klompen geschoven, dat hij van den nacht van Zondag 13 Maart aldaar was opgemerkt met zijn grommenden vischwagen op 'n moment, dat achternum mer en letter niet voldoende waren verlicht. De heer G. echter, voor dit feit de vorige week terecht staande, protesteerde krachtig tegen deze, z.i. lasterlijke aantijging en beweerde pertinent, dat hij gedurende nacht en uur in de dagvaarding genoemd, zich in zijn ledi kant „verdekt" had opgesteld en niet als een soort „vliegende Hollander" met zijn visch- auto in nacht en ontij te Schoorl had rond gespookt. Het is duide'ijk, dat deze tegen spraak niet was te ontzenuwen zonder behulp van dpn verbalisant en zoo werd ook deze aangelegenheid ter nader onderzoek heden voortbehandeld. De rijksveldwachter P. Strooker te Schoorl verklaarde dan heden, dat verdachte in den bewusten nacht wel degelijk <e Schoorl had gereden. Ook had hij alstoen een langdra dige visite gemaakt bij een juffrouw, bij wien hij visch had verkocht en voorts was hij in gezelschap geweest van zekeren Wiebe Jon ker, die zulks persoonlijk aan den veldwach ter had bevestigd, mein liebchen, was willst du noch mehr? Hoewel dus Arie G. h«.den met een gezicht als een onweerswolk den verbalisant een leugenaar noemde, hechtte de ambtenaar zijn volle vertrouwen aan diens mededeelingen. doch de kantonrechter wenschte nu deze zaak tot in de finesses te ontleden en stelde de verdere behandeling opnieuw 8 dagen uit NIET VOOR PASSAGIERSVERVOER INGERICHT. De 19-jarige vast-werklooze-los-werkman j B. zou op 19 April te Alkmaar door den politie-agent de Vries zijn gezien op den Nieuwlandersingel, zich voortbewegende op eer, rijwiel waarvan op het ach terspatbord in de bekende elegante houding, een zijner ka meraden was gezeten. Aangezien alzoo bedoeld rijwu niet voor het vervoer van 2 personen was in gericht. maakte dc heer de Vries proces-ver baal op tegen den bestuurder en deed hem daarvan later, want een wielrijder beweegt zich vlugger dan een zijn wijk bewandelend politieagent, van die bekeuring mededeeling. Door den overtreder werd echter de vorige week beweerd, dat hij absoluut niet op den Nieuwlandersingel had gereden, zoodat ver hoor van den niet gedagvaarden verbalisant en uitstel der zaak tot heden werd gelast. Zulks echter met een ver van succesvol resul taat voor den heer B., aangezien hij tot 6 boete of 6 dagen werd veroordeeld. Cn GEVAARLIJKE KRUISPUNTEN KAN ALLEEN KALMTE REDDING BRENGEN! Op 14 Maart j.1. had te Uitgeest nabij de „Ooievaar" een aanrijding plaats tusschen 2 vrachtautomobielen. Als de vermoedelijke schuldige verscheen op 15 April de chauffeur M. v. E uit Heemskerk voor den kantonrech ter, doch alstoen werd de zaak aangehouden teneinde alsnog den wegens ongesteldheid afwezigen heer v. Niene en den gem. veld wachter Bornebroek als getuigen te hooren. Dit verhoor had heden plaats en nu bleek zonneklaar, dat de verdachte, hoewel komen de van rechts, door te groote snelheid en onvoldoende signalen op 't gevaarlijke kruis punt aldaar de oorzaak was van de nogal hevige carambole en hij werd mitsdien ver oordeeld tot 20 boete of 20 dagen hech tenis. De toegebrachte schade is zoo groot, dat hier de deurwaarder wel in actie zai moeten komen. HET TE WATER DRIJVENDE KRUIKJE EINDELIJK GEBARSTEN. Een 24-jarige te Amsterdam gedomici- leerde vrachtauto-chauffeur, genaamd G. J S., wiens rijbewijs reeds 1 December 1931 ongeldig was, bleef ijskoud zijn betrekking waarnemen, tot op 30 Maart te Heiloo den gemeente-veldwachter Geertsma aan de pret een eind maakte. De jonge man stond heden terecht en erkende nederig de forma liteit geheel te hebben vergeten. De kanton rechter vergat echter niet een veroordeeling uit te spreken en legde 6 boete of 6 dagen CIRCUSGRAPPEN. Een landbouwersbediende, Cornelis v. H., vroeger te Oterleek thans inwoner der Vic- toriestad. had de vrijheid genomen een paard te geleiden over den Boekelerweg in de ge meente Zuid- en Noordschermer, terwijl hij zelf op een voortbewogen rijwiel was gezeten Het transport van den hyppischen viervoeter werd daardoor wel belangrijk bespoedigd, doch in deze dagen van onrust op den rij weg, kan deze wijze van paardenvervoer niet worden getolereerd en de strafbaar verklaar de landbouwer werd deswege veroordeeld tot 5 boete of 5 dagen, tevens ter waarschu wing voor de talrijke andere overtreders, die zich nog altijd aan dit feit schuldig maken. Indien zij hun portemonnaie liefhebben, zul len zij van hun beenen gebruik moeten ma ken. EEN SCHROMELIJK ABUIS. Een jongeling, zich noemende koopman en wonende te Alkmaar, wiens lichaams lengte wel geen 2.90 buiten een vrachtauto mobiel van 5 meter uitstak, maar toch wel plm. 1 meter 90 cM. bedroeg, bleek slechts 17 jaar oud te zijn en dus nog bij de straf rechterlijke kleuters te behooren. Het valt niet te ontkennen dat de edelachtbare heeren wel eenigermate van schrik verbleekten bij dit gevaar der dregiende rechtsontwrichting en de zaak oogenblikkelijk werd aangehou den tot na afloop der „groote" menschenzit- ting, alhoewel deze uitdrukking in verband met de lichaamslengte van het jonge mensch wel eenigszins contradictisch kon worden ge noemd. DE VERSTROOIDE MONTEUR. Niet alleen hoogleeraren en uitvinders la- boreeren aan de kwaal der vergeetachtigheid, ook chauffeurs kunnen daaraan sukkelen, zooals bleek uit de verschijning van den 30- jangen monteur Ph. B. te Alkmaar, die op 25 April een te repareeren auto naar een smid had gebracht en totaal had verzuimd aan het achterspatbord het letternummerbord vast te schroeven. Dit identiteitsbewijs was wel aanwezig doch lag doelloos in den wa gen, n omissie, die den monteur ondanks diens betuigingen van leedwezen op 4 boe te of 4 dagen kwam te staan. MET ALLE EERBIED GESPROKEN „EEN ONVERGEEFLIJKE VERKEERSSTOMMITEIT1 De 20-jange volgeling van Rembrand in het meer nederige genre van huisschilder Pieter M., wonende te Alkmaar, bevond zich 7 P °P zJln nJwiel te bergen in de Kerk straat en had alstoen de onhandigheid een voor hem rijdenden automobiel rechts voor tel hJ P en dit..no& weh terwijl zich ach ter dien auto op zijn schitterende motor in vol ornaat bevond de chef-veldwachter der gemeente! Commentaar natuurlijk overbodig en ons blijft alleen over den overtreder van artikel 3 B van het motoi- en rijwielregl. te feliciteeren met het feit, dat hij slechts to' 5 boete of 5 dagen werd veroordeeld. DE OP HEETERDAAD GESNAPTE TUNNELFIETSER. Wegconsumenten per rijwiel behoeven bij den tunnel aan den Bergerweg te Alkmaar heusch geen grapjes uit te halen, want één rijbeweging voorbij het afstapbord en ze zijn er bij, zooals op 30 April de bak ker J. A. uit Bergen gewaar werd, toen hij na slechts even voorbij het waarschuwings bord zijn fiets gebruikt te hebben, door den aan de andere tunnelzijde glurenden agent Staats werd gesnapt en bij aankomst het tra- ditioneele gedachtenispapiertje in ontvangst kon nemen. Hij werd echter heden nog met groote consideratie behandeld en slechts ver oordeeld tot 4 boete of 4 dagen, hoewel de aandeelen momenteel staan genoteerd op 8 pop of 8 dagen. Maar onze bakker was een diplomaat en geen bullebak en dat geeft altijd een belangrijk verschil in appreciatie. Mondelinge uitspraak 6 Mef 1932. W. B., K. K. te Broek op Langendijk. over treding arbeidswet, de le geen straf toege past, de 2e 4 boete of 4 dagen hechtenis. J. de J. te Alkmaar, dronkenschap, 3 boete of 3 dagen hechtenis. J. A. te Bergen, J. de R. te Castricum, W. S., j. A. te Heiloo, W. v. E„ E. G. v. Z., C. J. B., G. M. J. te Heemstede, J. A. B. te Lim- men, G. J. S. te Amsterdam, C. v. H. te Oter leek. P. M. B. te Zuid- en Noordschermer, M. S. te Heemstede, H. B. te Wormerveer, J. de W. te Wijk aan Duin, W. Th. A. te Anna Paulowna, A. N. te Hensbroek, J. B. te Heer- hugowaard, J. v. G. te Broek op Langendijk, K. P. B.. P. M., J. H V., J. B„ D. S. te Alk- maar, overtreding motor- en rijwielwet, de le, 3e, 15e, 17e, 19e, 20e, 23e en 24e ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 2e, 6e, 8e, 10e, 12e, 13e, 14e" en 22e ieder 6 boete of 6 dagen hechtenis, de 4e 2 boete of 2 dagen hechtenis, de 5e 20 boete of 20 dagen hech tenis, de 7e 8 boete of 8 dagen hechtenis, de 9e en 18e ieder 4 en 2 boete of 4 en 2 dagen hechtenis, de 11e en 21e 5 boete of 5 dagen hechtenis, de 16e 4 en 8 boete of 4 en 8 dagen hechtenis. A. D. te Bergen, A. M. te Limmen, A. G. te Egmond aan Zee, B. G. J. H. te Doetin- chem, A. J. K. te Wassenaar, G. P., D. v. d. W. te Amsterdam, H. "J. R. te Heerhugo waard, J. H„ J. V., A. A. B„ N. P. S., J. A. v. d. H., W. K., E. C. E., J. B. te Alkmaar, overtreding politieverordening, de le 1 boete of 1 dag hechtenis, de 2e, 3e en 8e ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 4e, 5e, 6e, 7e, 9e, 10e, 11e en 12e ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 13e en 14e ieder 7 boete of 7 dagen hechtenis, de 15e 1 boete of 1 week tuchtschool, de 16e 6 boete of 6 dagen hechtenis. FAMILIEDRAMA TE ROTTERDAM. Zijn schoonvader met een revolver schoten. Zondagavond tusschen half elf en elf uur heeft zich in een woning aan den Woliphaarts bocht, waar het gezin van de familie Bons woont een familiedrama afgespeeld. Een dochter uit dat gezin, gehuwd met den 23-jarigen J. L. Padmos had Zater dagavond haar man na een twist verlaten en dnderdak gezocht bij haar ouders. Zon dagavond te ongeveer half elf kwam P. de woning van zijn schoonouders binnen om zijn vrouw op te eischen. Er ontstond toen een woordenwisseling tusschen P. en zijn 53- jarigen schoonvader, P. J. Bons, waarbij de schoonzoon een revolver te voorschijn haalde en een schot loste. Dit trof den schoonvader in den buik, doch deze bemerkte daar aan vankelijk niets van. P. werd toen overmand door zijn schoonvader en zijn zwager waar op hij nogmaals een schot wist te lossen, dat hem evenwel zelf aan de linkerhand trof. Op het lawaai was politie toegesneld die P. naar het politebureau op Charlois over bracht. Een kwartier na het gebeurde voelde de schoonvader zich onwel worden, zoodat hij zich naar een in de nabijheid wonenden dok ter begaf. Deze constateerde dat de man een ernstige schotwonde in den buik had beko men zoodat onmiddellijke overbrenging naar het ziekenhuis aan den Coolsingel noodzake lijk was. Door operatief ingrijpen zal men daar den kogel moeten verwijderen. De dader is na verhoord te zijn eveneens naar het ziekenhuis overgebracht waar de wonde aan zijn linkerhand werd behandeld. Nadat dit geschied was werd hij weder inge sloten. De toestand van den getroffen schoonva der is vrij ernstig. SMOKKELAUTO AANGEHOUDEN Kommiezen hebben bij Roermond een smok kelauto met 1600 kg. suiker van Budel naar Someren achtervolgd. Het gelukte hun, de- zen aan te houden en in beslag te nemen. 247. Tuimeltje liep en bleef loopen. Kikker Karei kon hem niet meer bijhouden en ging stilletjes weer naar huis. Maar toen het avond begon te worden en Tuimeltje nog niet in het kasteel terug was, werden de kikkers toch ongerust. Met la;;- taarntjes gingen ze er op uit en eerst tegen middernacht von den ze den ondeugd. Hij zat rusfig tegen een boom te slapen en trok zich van de kikkers niets aan Hij sliep en was niet met goede en kwade woorden wakker te krijgen. u iwee kikkers slapend naar huis geleid. j- i i geworden en voor het open venster stond jaag die rakker ons land uit-

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6