Alkmaarsche Courant. De geheimzinnige inbreker Opgaaf van adresverandering. Dienstplicht. Honderd vier en dertigste Jaargang. Woensdag 11 Mei.. üiadiomeuws KOVACS LAJOS IN KOPENHAGEN. JUiMicattes Zeutftetoa Qememtecadm No. 110 1933 Donderdag 12 Mei. Hilversum, 296 M. (Uitsluitend A.V.R.O.) gGramofoonpl. 10.Morgenwijding 10.15 Gramofoonp.1 10.30 Concert. M. Schürholz, zang. G. Kijk in de Vegte, tenor, gvb. Veen, piano. 11.Knipcursus Kinder- lrleeding. 11.30 Vervolg concert. 12.Om- roep-kamerorkest o.l.v. L. Schmidt en gra- tnofooonpl. 2.2.30 Mevr. M. v. d. Schrieck: Het kleine land en zijn groote schoonheid. 2.45 Gramofoonpl. 3— Knip cursus. 3.45 Gramofoonpl. 4.Ziekenuur. 5.Omroepkleinoorkest o.l.v. N. Treep en gramofoonpl. 6.30 Sportpraatje door H. ■ffollander. 7.Vioolrecital N. Roth. Egb. Veen, piano. 7.30 Engelsche les. 8.— Con certgebouw-orkest o.l.v. Dr. W. Mengelberg m. m. v. F. Helmann, viool, o.a. Symphonie Es-Dut, Mozart; Vioolconcert Mendelssohn 'en Ged. „Damnation de Faust", Berlioz. In de pauze: gramofoonplaten. 10:15 Vaz Dias. ij 0.30—11-30 Kovacs Lajos en zijn orkest. (Óp het mailschip „Dempo" in volle zee tij dens den tocht naar Kopenhagen). Refrein zang: Bob Scholte. 11.3012.Gramo- 'foonplaten. Huizen, 1875 M. (8.—9.15 en 11—2— K R.O., 10—11— en 2—11.30 N.C.R.V.) gl_9.15 en 10.Gramofoonpl. 10.15 Zie- kêndienst. 10.45 Gramofoonpl. 11.30 Godsd •halfuurtje. 12.15 Orkestconcert. 2 Hand- (vrerkcursus. 3— Vrouwenhalfuurtje. 4— Zieken uurtje. 5.Cursus handenarbeid v. d. jeugd. 5.45 Concert. E. Brantenaar, le yjool. A. D. M. Engel, 2de viool. A. v. d. 'Pijl, altviool. F. Benschop, cello. 6.45 Knip cursus. 7— August—Vermeylen-herdenking. 7 45 Ned. Chr. Persbureau. 8.Amsterd. Vrouwenkoor „Cantantes Gaudeamus" en knapenkoor o.l.v. L. Schwirtz. Begel. J. Hen- driksen. 9.Causerie over de mogelijkheden v. d. gramofoon. 9.30 Carillonbespeling J. Vincent, o.a. Haidenröslein, Schubert. 10. Vervolg koorconcert, o.a. Liederen van Pier- né en Södermann, ca. 10.Vaz Dias. 11. 11.30 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 9.35 Morgenwijding. 9.50 Tijdsein en berichten. 10.05 Lezing. 11.20 Concert uit Edinburgh o.l.v. G. Dai- -nes. 12.20 Shepherd's Bush Paviljoen orkest. I.25 Voor scholen. 2.20 Kerkdienst. 3.10 Voor scholen. 3.25 BBC-Dansorkest o.l.v. H. Hall. 3.50 Midland Studio-orkest o.l.v. Fr. Cantell. 4.35 Kinderuur. 5.20 Berichten. 5.50 Bach's sonates voor viool en piano. 6.10 Duitsche causerie. 6.40 en 6.50 Lezingen. 7.20 Kamermuziek door het ,,English En semble", o.a. Kwartet in Es, op. 87, Dvorak. 8.20 Berichten en lezing. 8.55 Internationale Vaudeville o.l.v. Bertram Fryer. O.a. Grete Keiler, zang. 9.50 Kerkdienst. 10.05—11.20 BBC-Dansorkest o.l.v. Hall. Parijs „Radio-Paris"1725 M. 7.05 en II.50 Gramofoonpl. 8.05 Gramofoonpl. 8.20 Radio-tooneel „Prenez garde a la pein- ture" van R. Fauchois (comedie in 3 actes). Kalundborg, 1153 M. 11.20—1.20 Concert uit het Palace-hotel. 2.20—4.20 Omroep orkest o.l.v. E. Reesen, m. m. v. E. Nielsen, piano. 7.25 Muziek uit 1600 door orkest en solisten o.l.v. Gröndahl. 8.10 Jazzmuziek, zang. 9.Schuiftrombone-soli door O. Lom- berg. 9.30—10.20 Orkestconcert o.l.v. Grön dahl. O.a. fragmenten uit „Tosca", Pucc:"; en Peer Gynt, Grieg. Langenberg, 473 M. 6.257.20 Gramo foonplaten. 12.20 Concert o.l.v. Eysoldt. 1.50 Gramofoonpl. 4.20—5.35 Middagconcert. 7.20 Dansmuziek uit Berlijn. 9.20 Berichten. 10.0511.20 Kamermuziek. Rome, 441 M. 7.20 Gramofoonpl. 8.05 Gevarieerd concert m. m. v. het Radio-kwar tet. O.a. Kroningsmarsch uit „De Profeet" en'uit „De Hugenoten", Meyerbeer. Brussel, 508 M. en 338 M. 508 M.: 11.20 Gramofoonpl. 4.20 Concert o.l.v. Fr. André. 5 50 Gramofoonpl. 7.20 Concert o. 1. y. Fr. André. 9.20 Berichten en sluiting. 338 'M.: 11.20 Gramofoonpl. 4.20 Trioconcert. 5.50 Liszt-concert (gramofoonplaten). 7.20 'Maria-avond onder auspiciën v. h. Vrouw. Jeugdverbond voor Kath. Actie, zang en de clamatie. 8.20—9.20 Concert door het Om roeporkest. Zeesen, 1635 M. 7.20 Neder-Saksische Avond (Literair-muzikaal programma). 9.40 Berichten. 10—11.50 Populair concert uit Hamburg o.l.v. Secker. In de pauze van het concert, dat Kovacs Lajos (van de A.V.R.O.) a.s. Zaterdagmid dag tusschen 2.50 en 4.50 uur voor de micro foon van Kalundborg zal geven, wordt het woord gevoerd door den zaakgelastigde bij de Nederlandsche Legatie te Kopenhagen, de heer Floris Baron van Pallandt. De heer Vogt, directeur van de A.V.R.O. zal even eens voor de microfoon antwoorden. Het concert vindt plaats in de Louis XVI Zaal van het Hotel d'Angleterre te Kopen hagen. uit het Engelsch door A. Treub. 28) Maar hij zag er vreeselijk uitl zei het meisje, wier angst slechts half gestild was. Dat doet hij altijd, stelde haar vader haar gerust. Zoolang Spencer hem uit den weg blijft Maar Eric is hem gevolgd, viel zij in. Hij zal vermoord worden Sir Peter bracht haar de kamer in met een zachtheid, die verwonderlijk was, in aanmer king genomen, dat hij er niet in geoefend was. Ik hoop, dat het gebeurt, antwoordde hij luchtig, ter wille van den familienaam. Enid rukte zich los uit zijn armen met een toornigen kreet. U moet U afmaken van dien beestachtigen Chinees, vader, riep zij, met haar voet stam pend, terwijl haar oogen zich met tranen van teleurstelling vulden. Sir Peter's houding veranderde onmiddellijk. Hij was niet gewend, dat men zeide, dat hij iets moest doen. Hij stak zijn handen in zijn zak ken en boog het hoofd voorover. Moet ik? vroeg hij zachtjes, met scherpe uitdaging in zijn stem. Lee Wang is mij trouw, Enid. Hij neemt meer notitie van me dan mijn dochter. Zoo Spencer zich aan ziin bloeddorsti- De BURGEMEESTER van ALKMAAR vestigt de aandacht van de verlofgangers op dn VERPLICHTING tot het doen van opgave ter gemeente-secretarie, afd. Militaire Zaken, van ELKE ADRES VERANDERING, zoowel bij verhuizing BINNEN DE GEMEENTE, alswel bij verhuizing VAN DE EENE GEMEENTE NAAR EEN ANDERE, alsmede op de straf welke kan worden gesteld op de niet-nakoming dezer verplichting. Bij verhuizing binnen de gemeente, deele men zulks binnen TIEN dagen ter gemeentesecretarie mede, hetzij schrif telijk, hetzij mondeling en bij verhuizing van de eene gemeente naar de andere behoort men ook hiervan, hetzij schrif telijk, hetzij mondeling, kennis te geven, waarna men zich ter gemeente-secre tarie der gemeente van vestiging dient aan te melden, uitsluitend persoonlijk, met overlegging van het zakboekje (zon der veldzakboekje). De kennisgevingen moeten gefechieden zoo mogelijk onmid dellijk voor het vertrek en onmiddellijk na aankomst in elk geval binnen tien dagen daarna, Artikel 40 der Dienstplichtwet, in het zakboekje afgedrukt, bevat nadere aan wijzingen. Deze verplichting rust op ALLE ver lofgangers, voor hen, die geen graad of den graad van korporaal bekleeden tot het bereiken van den 40-jarigen leeftijd, en voor hen, die den graad van onder officier of den officiersrang bekleeden, tot den 45-jarigen leeftijd. (Het is voorgekomen dat een verlof ganger voor den dnur van 4 dagen onder de wapenen is geroepen, wegens niet- nakomen zijner verplichting tot kennis geving bij vertrek naar een andere ge meente). Alkmaar. 11 Mei 1932. De Burgemeester voornoemd, WENDELAAR. BERGEN. Salarissen van ambtenaren en werklieden met 3 pCt. verlaagd. De raad vergaderde Dinsdagmiddag van 2 tot 6 uur. Voor kennisgeving werden aangenomen ver schillende goedkeuringen op raadsbesluiten door Ged. Staten alsmede een proces-verbaal van kasopname. Aan de orde was een verzoek van het ge meentebestuur van Ooststellingwerf om ad- haesie te betuigen aan het door den raad dier gemeente aan de regeering gericht adres, waarin wordt aangedrongen om bij het in voeren van maatregelen tot steunverleening aan den land- en tuinbouw, den meest mo gelijken spoed te betrachten. De voorzitter zei, dat B. en W. niet afwijzend staan, doch van oordeel zijn, dat het niet gewenscht is om steeds met kleine gemeenten op wetswijziging aan te dringen. De heer Swaag voelde de moeilijkheid, doch is voor adhaesiebetuiging, omdat de nooden van de boeren hoog zijn. De heer Miltenburg is van meening, dat de boeren al lang genoeg gewacht heb ben. Steunverleening dient er te komen en kenbaar dient te worden gemaakt, dat de steunverleening niet mag komen als de beste tijd voorbij is. Spr. oordeelde, dat de boeren gedwee hun noodlot ondergaan. De regeering neemt een slappe houding aan, dank zij de adviseurs. Spr. steunde het voorstel Swaag, evenals de heer Dingerdis. Dr. H e m e 1 r ij k heeft geen bezwaar, zich met regeeringszaken te bemoeien. Ook hij gen vijand wil blootstellen, gaat dat mij niet aan! Maar hij is een Chinees, zei Enid, alsof die nationaliteit een misdadig feit was. En die ellendige kamenier van jou is een Fran?aise! klonk het scherpe antwoord. En ik weet wel wien ik de voorkeur geef! Hij wees indrukwekkend met zijn vinger naar haar. Jij houdt je aan Nina en ik houd me aan Lee Wang. Meer heb ik er niet van te zeggen! Maar Spencer? Sir Peter liep naar den bel naast den schoor steen en drukte er hevig op. Spencer's plaats is in huis, zei hij scherp. Wij zullen zien of hij op dit bellen komt. Hij liep naar zijn stoel en wierp er zich in. Als hij dit niet doet, voegde hij er ruw aan toe, zullen we naar het lijk gaan zoeken. Enid schudde het hoofd en bijna onmiddellijk ging de salondeur open en kwam Spencer def tig als altijd binnen. Sir Peter keek hem lichtelijk verbaasd aan, terwijl Enid zich afkeerde om haar duidelijk merkbare opluchting te verbergen. Heeft u gebeld, sir Peter? Nog levend, zie ik? Spencer maakte een plechtige buiging als wijs van zijn bestaan. Waar is Lee Wang? Buiten de deur, sir Peter. Hij wacht mij op! Sir Peter verborg zijn bewondering voor dit onverstoorbare wezen met groote moeite en zag kans aan zijn volgende vraag den gewonen steek toe te voegen» wil maatregelen, doch voor hem komt het er op aan hoe er gesteund wordt. Om in het al gemeen op steun aan te dringen, heeft spr.'s sympathie. De heer Miltenburg verzekerde, dal in de georganiseerde landbouwkringen ge voeld Wordt, dat er vlugger gewerkt kan worden. Ook de heer Den Das gevoelde, dat er steun verleend moet worden, doch spr. bleef voor den vrijhandel en wil zich door adhae siebetuiging niet aan den vorm van steun ge bonden zetten. Z.h.st. werd hierop besloten adhaesie te betuigen. Verzoekschrift van het bestuur der r.k. wo- ningbouwvereeniging „Roomsche-Actie", houdende verzoek om in verband met de cri sis den huurprijs voor de woningen aan den Zakedijk te verlagen. B. en W. stellen voor afwijzend te be schikken omdat geen termen voor inwilli ging van het verzoek aanwezig waren. De heer Dingerdis vroeg hoe hoog het huurpeil naar het oordeel van B. en W. is. De voorzitter: Wij hebben het verge leken met de gemeentewoningen en nog eens zoo'n kwestie gehad bij de classificatie der gemeentebelasting. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd hierop z.h.st. besloten. Adres van het bestuur van den r.k. Volks bond, afd. Bergen, houdende verzoek om aan de regeering te vragen om alsnog op de werkloozenkassen der bouwvakarbeiders van toepassing te verklaren de maatregelen door haar ten opzichte van andere werkloozen kassen in verband met de crisis getroffen. Op voorstel van B. en W. werd gunstig op het verzoek beschikt. Adres van A. Kroon, houdende verzoek om toestemming tot bebouwing van het bouw terrein aan den nieuwen weg langs den Not- weg, gelegen tusschen dén Adama van Schel- temaweg en Landweg, op 15 Meter front breedte, zooals dit reeds is geschied met het Westelijk gedeelte met goedkeuring van den Gemeenteraad. B. en W. waren van oordeel, dat hetgeen aanvankelijk met adressant was overeengeko men gehandhaafd moest worden. Destijds heeft adressant genoegen genomen met de open bebouwing van het overige ge deelte. De heer Den Das wees er op, dat adres sant geen kapitaalkrachtig man is en dus niet dadelijk alles in dorpsbebouwing kan bren gen. Nu door den loop der jaren blijkt, dat dorpsbebouwing gewenscht is, mag z.i. de gemeente niet tegenwerken en dit te meer niet omdat aan de andere zijde ook dorpsbebou wing wordt toegepast. Spr. ziet geen ander bezwaar dan eenig werk ten gemeentehuize en het er in kennen van Ged. Staten. Dit be zwaar achtte hij echter niet onoverkomelijk. De heer Zeiler ziet de zaak anders. Men moet niet zien naar den persoon, maar naar het stelsel. De adressant kocht den grond voor hij zich op de hoogte stelde, wel ke bebouwing daar toegestaan was. Men is adressant voor een deel tegemoet gekomen onder voorwaarde, dat het hier bij bleef. Om nu weer tegen het raadsbesluit in te gaan heeft spr. sympathie niet. De voorzitter betoogde, dat men zooveel mogelijk móét streven naar een regeling in de bebouwing. De heer Den Das merkte nog eens op, dat men daar principieel dorpsbebouwing moet hebben. De eenige moeilijkheid is, dat de man, toen hij moest kiezen geen geld had. De heer Dingerdis wees er op, dat het ook werkverruiming beteekent. Spr. is daar om voor inwilliging van het verzoek. Mevr. Dekker oordeelde, dat het te be treuren valt, dat de drie huizen daar staan. De Notweg is daardoor verknoeit en wie daarvoor verantwoordelijk is, trekke zich dit maar aan. Nu ze er staan wil spr. ook voor het andere deel een bebouwing op 15 M. toe staan. De voorzitter wees er op, dat men niet steeds van een eenmaal vastgestelden weg kan afwijken. De heer Swaag: Men heeft daar reeds gesloten bebouwing. De voorzitter: Het grootste bezwaar is, dat men eerst een plan met een exploitant heeft vastgesteld en dat men dan later daar van weer wil afwijken. Op deze wijze kan men geen regeling meer treffen. Ons stand punt is een principieel. De heer Zeiler herinnerde nog eens aan den opzet. De voorzitter betoogde, dat de man de keus heeft gehad tusschen polder- en dorpsbebouwing. Hij koos polderbebouwing. Later had hij zich vergist en vroeg voor de drie huizen dorpsbebouwing. Dit werd toen toegestaan en overeengekomen werd, dat het overige polderbebouwing bleef. Dr. H e m e 1 r ij k vroeg niet naar formeele doch naar essentieele bezwaren. De voorzitter: Wanneer direct voor alles dorpsbebouwing was gevraagd, zou het zijn toegestaan. Dr. H e m e 1 r ij k stelde den raad verant woordelijk. Toestemming voor bebouwing zooals geschiedde, had niet verleend behoo- ren te worden. Voofal de indeeling van het terrein deugt niet. Spr. vroeg of de adviescommissie het ter rein in oogenschouw heeft genomen. Bij spr. gaat het niet over de stijl van bebouwing maar over de terreinindeeling. De voorzitter: Er is te veel rekening gehouden met een gunstige terreinindeeling, omdat het iemand met een kleine beurs was. Het is jammer, dat hier willekeurig ge werkt is. Eén terrein zal moeten worden op geofferd. Wij moeten echter meer eischen stellen. De heer Zeiler ging hiermede accoord, doch oordeelde het een les voor de volgende keer. De heer Macdonald: Is het dan niet noodig dat ophooging voor het geheele ter rein geëischt wordt. De heer Swaag: Dat is niet noodig. Het kan wel terreinsgewijze. De heer Macdonald: Mij is het gewei gerd, wat ik goed vind, doch men moet lijnen volgen. De voorzitter: Het terrein zal bouw rijp gemaakt moeten worden. Er komen bij die dingen veel moeilijkheden. Mevr. Dekker vond het beter voortaan dergelijke terreinen in gemeentehanden te nemen. Iedereen kan zeggen, dat dit niet had behooren te gebeuren. De voorzitter: Behalve de exploitant. Mevr. Dekker: Wij mogen het gemeen tebelang niet van één persoon laten afhan gen. De heer Den Das achtte het niet moge lijk, dat de gemeente alles kocht. Devoorzitter: Als de raad als conditie stelt een behoorlijk terrein, nader te beoor- deelen door B. en W., dan gaan wij er mede accoord. Z.h.st. werd hiertoe besloten. Mevr. Dekker vroeg wanneer het uit breidingsplan in den raad kwam. De voorzitter zal daarover inlichtin gen in comité brengen. Er was een behoorlijk plan, doch dat is •gewijzigd. Schrijven van J. van Arnhem e.a. bewoners van Geestweg en Broekbeeklaan, betreffende een klacht tegen het onooglijk aanzien van het houten schoollokaal, hetwelk langs den Geestweg is geplaatst en ten aanzien van een mesthoop en broeikas ter zijde en achter het huis van den heer Blokker. B. en W. verklaarden zich bereid om wan neer onverhoopt mocht blijken, dat de toe stand lang bestendigd zou worden, te over wegen wat te doen staat. De heer Voute vroeg hoe lang tijdelijk is De voorzitter: De gedachte was één leerjaar, doch de mogelijkheid bestaat, dat het er langer blijft. Wij kunnen het dan ech ter laten verrollen. Het blijft een tijdelijk lo kaal. De heer Dingerdis was van oordeel, dat de inspecteur van het L.O. het niet kan goedkeuren, zooals het daar staat. De klom pen en de kleeding hangen in het lokaal waar onderwijs gegeven wordt en dat is in strijd met de wet. De voorzitter: Dit is nader te over wegen. Het schoolbestuur verzocht het daar te plaatsen. De heer Swaag: Als het achter de muur had gestaan was het goed geweest. De heer Apeldoorn: De heer Rogge veen is de plaats met den directeur overeen gekomen. Wij verwonderden ons er over. De heer Den Das oordeelde het met den heer Swaag een plaats van niets. De heer Swaag oordeelde den toestanc ontoelaatbaar en vond het ook verkeerd, dat men daar puntdraad had aangebracht. Spr. hoopte dat het zeer tijdelijk zal zijn, doch wil in ieder geval verrolling en oprui ming van den mesthoop. De voorzitter zeide, dat de mesthoop de aandacht van het college had en opge ruimd is. Wanneer wij kunnen voorzien, dat het langer duurt dan een jaar, dan willen ook wij verplaatsing. De heer Swaag wilde 't reeds nu verrol len. De heer H e m e 1 r ij kAchter de muur. De voorzitter: Dat gaat niet. Dr. H e m e 1 r ij k: Maar wisten B. en W niet, dat het zou komen. E>e voorzitter: Neen, wij hebben het aan den opzichter over gelaten. De heer Den D a s wil de muur afbre ken en het lokaal er achter plaatsen en dan de muur weer herstellen. Wij hadden het zoo zeker nooit toegestaan. De heer Apeldoorn zeide, dat het schoolbestuur met het oog op de gemeente- financiën tijdelijk genoegen heeft genomen En je bent zeker bang om uit de kamer te gaan, hé? Ik verlang er niet naar, sir Peter, gaf Spencer eerlijk toe, maar verder liet hij niets van zijn tegeifzin blijken. Een gedwongen glimlach vertoonde zich aan de hoeken van sir Peter's mond, terwijl hij naar zijn sigarenkist keek. Enid keek haar vader in spanning aan. Zij wist, dat zijn eerstvolgende woorden een machtige mogelijkheid voor Spencer zouden inhouden en zij wachtte in doodelijke angst op het gewone bevel om heen te gaan. Maar het kwam niet. Sir Peter draaide zich in zijn stoel om, keek fronsend naar de gesloten deur en snauwde een bevel in vlug en vloeiend Chi- neesch. Er was een oogenblik van gespan nen stilte; toen ging de deur langzaam open en Lee Wang kwam de kamer binnen. Zijn zwarte oogen wierpen een vragenden blik op Spencer, en hij deed de deur dicht met zijn hiel. Hij vouwde zijn handen in zijn wij de mouwen en zijn gezicht werd zonder uit drukking. Kom hier, gele schurk; riep de baro net, opstaande en naar een plek op het haardkleed wijzend. Lee Wang gehoorzaamde met groote on- derddanigheid. Enid deinsde terug, toen hij haar naderde, en trok zich naar een plek van betrekkelijke veiligheid achter den Chesterfield terug. Wat beteekent dit? vroeg sir Peter, met een plotselingen slag op zijn polsen, waar door het mes te voorschijn .kwam. Lee Wang maakte eenige geestelijke gym nastiek. Ik wou Spencer's nek afsnijden, zei hij kalm, met zijn donkere oogen vast op den baronet gericht. Ik houd niet van Spencer Sir Peter glimlchte grimmig. Waarom? Hij slaat Lee Wang altijd. De Chinees weet niet waarom? Spencer slaat je niet, tenzij je het dient, Lee Wang, zei sir Peter gestreng, en Enid uitte even een kreet van verrassing over deze zeldzame verdediging van een die naar, dien haar vader beweerde meer dan alle andere bedienden te minachten. Zij kee naar Spencer, die in zijn plechtige houding bij de deur bleef staan en zag daardoor niet den blik van verstandhouding tusschen haar vader en zijn knecht. Sir Peter wendde zich naar den butler met vragend opgetrokken wenkbrauwen. Hij noemde mij een dief, sir Peter, zei Spencer. Lee Wang werd opeens woordenrijk en maakte driftige gebaren. Hij neemt biscuit, die ik maak! Een twee, drie Biscuits? Loop naar den duivel met je biscuits! viel sir Peter boos in. Hij scheen zich vanavond in een atmosfeer van biscuits tp Hpwpfrpn Hij keerde zich tot Spencer. met het houten lokaal. Spr. had ook niet ge dacht, dat het voor de muur gekomen zou zijn. Dit is nu gesteund en daarom is spr. nu voor verrollen. De raad nam er ten slotte genoegen mede, dat B. en W. voor een betere plaats met de schoolinstanties in overleg treden. Voorloopige vaststelling van Balans en Verliesrekening en Winstrekening van het Gemeentelijk Woningbedrijf dienst 1931. Burgemeester en Wethouders stellen voor Balans en Verlies- en Winstrekening goed te keuren en de Rekening van dit bedrijf over 1931 voorloopig vast te stellen: Gewone dienst baten op 10.109,35 las- en op 13.601,68 met een nadeelig saldo van 3.492.33. Kapitaaldienst, inkomsten en uitgaven op 1.092.44. Hierbij werd opgemerkt dat van het na deelig saldo nog in mindering komt de rijks bijdrage over 1931, welk geschat wordt op 1000.. De heer Miltenburg vroeg of het geen tijd werd op de stichtingskosten af te lossen. De voorzitter: Het is een anuïteitslee- ning, dus aflossing zit er in. Conform vastgesteld. Vaststelling eener Verordening, regelende het heffen van vergunningsrecht voor den verkoop van sterken drank in het klein, als mede eener Verordening op de invordering van het vergunningsrecht. Tot dusver bedroeg de opbrengst van het vergunningsrecht 997.50 en wordt volgens de nieuwe verordening geraamd op 1147.50, niet mede gerekend het vergun ningsrecht voor hotelvergunningen, waarvan de helft moet worden afgedragen aan het rijk. De heer Zeiler betoogde, dat het bui tengewoon moeilijk is het vergunningsrecht naar billijkheid vast te stellen. Velen zijn nu met 50 verhoogd. Spr. maakte B. en W. geen verwijt, doch had gaarne een staatje gezien, waarin was aangegeven wat voor heen betaald werd. Hij deelde nog mede, dat met het oog op de onmogelijke bepalingen in de wet velen in hun hotel-pension van hun vergunning hebben afgezien. De voo-rzitter zeide, dat het volgend jaar een deskundige advies geeft. De heer Zeiler geloofde niet, dat een deskundige hier veel raad kan geven. Gelet moet worden op den omzet en dat kan aan de hand van een geleibiljet geschieden. Weth. Apeldoorn zeide, dat de wet houders de schatting afzonderlijk hebben gedaan. De heer Zeiler oordeelde het verkeert, dat men in dezen tijd belastingverhooging krijgt. De heer Den Das: Die kan men voor komen door alle kroegen af te schaffen. De heer Swaag: Met die blauwe knoop beweging kunnen wij ons niet inlaten. De heer Den Das: Pas op, de heer Klomp zit te schrijven. De heer Swaag: Die lust ook nog we' een slokkie, dat helpt nog al. (Gelach). De heer Zeiler: Er bestaat thans in ons land geen drankgebruik meer. Dr. H e m e 1 r ij k: Het misbruik moet on mogelijk gemaakt worden, doch het gebruik moet mogelijk blijven. De heer Den Das: Ho. Dr. Hemelrijk: Je kunt zeggen, „zonder gebruik geen misbruik", doch dat ken ik. De heer Miltenburg vroeg nog eeni ge inlichtingen, die verstrekt werden. De voorzitter merkte ten slotte op, dat B. en W. gedacht hebben, dat de verhou dingen thans goed zijn. Conform het voorstel werd hierop beslo ten. Vaststelling eener Verordening regelende het heffen van verlofsrecht voor den verkoop van zwak-alcoholischen drank in het klein, alsmede eene Verordening op de invoering van het Verlofsrecht. De opbrengst wordt geraamd op 400, waarvan de helft afgedragen aan het Rijk. Conform besloten. Vaststelling eener Verordening tot afwij king van bepalingen der Winkelsluitingswet. In de Raadsvergadering van 28 Mei 193H werd een verordening als hier bedoeld vast gesteld. Bij schrijven van den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid d.d. 15 April 1932 werden tegen de verordening bedenkingen gemaakt. Hierover zijn de Middenstandsorganisa ties door B. en W. gehoord, en zijn hare be zwaren en wenschen door den Burgemeester en Secretaris op het Departement van Ar beid bepleit, met het resultaat, dat aan de be zwaren is tegemoet gekomen. B. en W. stellen voor onder intrekking van de verordening van 28 Mei 1931 te bepa len: dat gedurende het tijdvak van 15 Mei tot 15 September de winkels geopend mogen zijn: op werkdagen van des vm. 5 uur tot 10 uur nm.op Zaterdag van dese vm. 5 uur tot - - Ik laat geen diefstallen hier in huis toe, Spencer, snauwde hij. Ik ben geen dief, sir Peter, antwoordde Spencer kalm. Hè? Dat verbaast me! Misschien kan je Lee Wang er van overtuigen. Sir Peter liep in de richting van de deur naar den salon. Vecht het maar onder elkaar uit, beval hij, zich op den drempel omkeerend. En, Lee Wang. De Chinees boog eerbiedig het hoofd geen gevecht hier in de kamer. Probeer lie ver het grasveld. Daar is meer plaats. Vader! Enid liep vlug de kamer door naar hem toe en greep driftig zijn mouw vast. Vader! Begrijpt U niet wat U zegt? smeekte zij. U kan niet van Lee Wang ver wachten dat hij begrijpt, dat U niet in ernst spreekt. Lee Wang begrijpt mij uitstekend, ant woordde hij koel, terwijl hij zich knorrig losrukte. Maar Spencer! Denk je, dat ik tusschenbeide kom in de vulgaire kibbelarijen van bedienden? vroeg hij ruw. Laten ze het uitvechten, bui ten, waar zij hooren! Hij draaide zich boos om en verliet de kamer. Enid's oogen flikkerden, haar lippen klem den zich opeen, en zij sloeg de deur met een slag dicht. Wordt vervolgd.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 5