Amsietdamsche ffieucs tBucyediike Siand Ome JOrtottim £uchtmact Jsutezoaden Stukken vv. CASTRICUM (April). VLIEGDIENST TWENTE— AMSTERDAM V.V. van VI Mei 1932. Ogigavc van Aoordliollaiiflsch IiamHMmwcrediel 1'/, 9i/s 10% 4&Vs BKIi tSTiyOA A 1 c; I F T E V S. J. A. KEESOM, STEENENBRUG, TEL. 152. LEERAAR M. O. BOEKHOUDEN. - - ACCOUNTANT. auto overreden en gedood. De kleine was met zijn jongere broertjes op weg naar zijn groot moeder en wilde plotseling bij het oversteken van den weg uitwijken voor een naderende w ielrijdster met het gevolg, dat hij door een gelijktijdig passeerenden vrachtauto werd ge grepen en gedood. BRANDEN. Gistermorgen is door onbekende oorzaak brand ontstaan in de woning van de wedu we Biemold te Ide, gemeente Vries (Gr.). In een oogenbik was het geheele huis uitge brand. Verzekering dekt de schade. Boerderij uitgebrand. Te Blesdijke brak brand uit in de boerderij, bewoond door den heer T. Koopmans, eig. me. J. Sickenga te Wolvega. In korten tijd was het geheele gebouw een vuurzee, waar tegen de uit Wolvega gerequireerde auto spuit weinig kon uitrichten. De oorzaak van den brand is onbekend. De schade wordt ?rootendeels door verzekering gedekt. Bussums gemeente Zwembad af ge brand. Gistermiddag is te Bussum de gemeente lijke zweminrichting aan den Huizerweg totaal afgebrand. Waarschijnlijk hebben spe lende jongens een vuurtje' gestookt nabij de geheel uit hout gebouwde en met riet gedekte inrichting en heeft het laag neerhangende tieten dak het eerst vlamgevat. AMBTEN ARE NLOONEN TE AMSTERDAM. Naar het Corr. Bureau verneemt heeft de Kroon thans vernietigd het besluit van den Raad der gemeente Amsterdam van 29 April 1932, houdende vernietiging van de besluiten der commissiën voor Georganiseerd Overleg tot tijdelijke korting op de wedden van gemeente-ambtenaren en ambtenaren van de politie, alsmede tot herstel van 1 Mei 1932 tot 1 Juli 1933 van de vóór die beslui ten geldende wedderegelingen. Zooals men weet waren de betreffende raadsbesluiten reeds in afwachting van een definitieve beslissing, door de Kroon ge schorst. PERENBOOMEN IN BLOEI. De bloeitijd van de boomgaarden in de Beemster is thans aangebroken. De peren- boomen staan bijna in vollen bloei, de appel- boomen beginnen uit te komen. Het Zuid-Oostelijk deel der Beemster met de vele boomgaarden is thans een bezoek ten volle waard. WATEROVERLAST IN DEN OMTREK VAN HARDENBERG. De landerijen onder water tot schade van de te velde staande gewassen. Men schrijft uit Hardenberg: Tengevolge van den zwaren regenval van de laatste dagen, zijn de landerijen in de om geving van onze stad, ook die omgeving in verren kring zoo moerassig geworden als misschien nog nimmer het geval geweest is in dezen tijd van het jaar. De groote oppervlakte om het Veer, die iedere herfst onder water komt te staan en waar dan in het voorjaar de kivieten zitten te broeden tusschen het malsche groene gras, staan thans geheel blank. Het betreft hier een oppervlakte van ettelijke hectaren. Wie uit Hardenberg komende zijn blik laat gaan over de watervlakte, staat verbaasd en vraagt zich afzal er nog wat terechtkomen van het gras op dit overstroomde land. Erger nog is deze ongekende waterstand voor hen, die bouwboeren zijn. Hun akkers met aardappelen zijn als in een moeras her schapen, waar men op sommige plaatsen bij na niet droog doorloopen kan. De aardappe len, die nu aan het bovenkomen toe zijn, kan men met de vuist in elkaar drukken. Men weet hoe voor twee jaar hectaren aardappelvelden zijn verrot en hoe de regee ring de landbouwers die door deze ramp waren getroffen, heeft gesteund. Ook thans zijn er reeds weer boeren geweest die bijge- poot hebben, zoo deelde men ons onlangs mede. Maar als de regenval aanhoudt, zal een nieuwe ramp zeker niet uit kunnen blij ven. En de boerenstand kan door de crisis al reeds niets meer missen. EEN NIEUWE GEVANGENISMAATREGEL. In het Staatsblad is opgenomen een Kon besluit, waarbij een nieuwe gevangenismaat regel wordt vastgesteld. Hierin wordt o.m. bepaalds, dat naast het gestichtsbestuur voor bepaalde gevallen een gestichtsraad bestaat, welke raad advies uit brengt aan het college van regenten of aan den directeur. Deze raad bestaat uk den directeur als voorzitter, diens plaatsvervanger, de genees- heeren, onderwijzers, bedienaren van den godsdienst en godsdienstonderwijzers, aan het gesticht verbonden of die met te behan delen gedetineerden in het gesticht meer ge regeld in aanraking kwamen en verder de subalterne ambtenaren, die met de te behan delen gedetineerden in het' bijzonder in aan raking kwamen. Het advies van den gestichtsraad wordt in gewonnen: le vóór de beslissingen van het gestichisbestuur betreffende a toepassing van afwijkingen; b. beëindiging van afwijkingen; 2e in de strefgevangenissen bovendien: a. vóór de voordrachten aan den minister be treffende 1. toelating tot gemeenschap voor bepaakie doeleinden; 2. uitbreiding of her roeping van die gemeenschap; 3. onthouding van die gemeenschap als disciplinaire straf; b vóór hel upmaken van de jaarlijksche aan bevelingslijsten voor af- en ontslag. voorts is bepaaid, dat vtn den directeur t.ioep is op het college van regenten en van dit college, ook in beroep opgetreden, op den minister De gedetineerden kunnen zich te allen tijde schriftelijk tot het college wenden. Het col lege stelt hen periodiek in de gelegenheid tegenover een iid van liet college mondeling hun wenschen of klachten te uiten. Bij elk der rijkswerkinrichtingen te Veen- huizen is een raad van tucht Deze bestaat uit: den directeur, lid en voorzitter, en 4 door den minister aangewezen ambtenaren. De raden van tucht leggen de disciplinaire straffen op. Van de raden is beroep op den hoofddirecteur. Het lezen van nieuwsbladen blijft aan de gevangenen verboden. Tot handhaving van de tucht kan het ge stichtsbestuur disciplinaire straffen opleggen. In de bijzonfere strafgevangenis te Leeuw arden kan bovendien de lijfstraf worden opge legd. hetgeen allegn geschiedt bij voortdu rende verstoring van de orde en aanslagen tegen personen. Deze straf bestaat uit het toebrenger, van ten hoogste 25 slagen op het achterdeel door middel van bullepees of rottang. Bij de ten uitvoerlegging zijn een van de gestichtsge- neesheeren en ten minste drie leden van het college van regenten tegenwoordig. DE LOONSVERLAGING BIJ DE NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN. De brief van den minister aan den personeelraad en de personeel- organisaties. Een door den minister van waterstaat in zake het voorstel van de directie der Neder- landsche Spoorwegen tót loonsverlaging aan den personeelraad en de personeelorganisa- ties gezonden brief luidt als volgt: „De directie der Nederlandsche Spoorwe gen heeft aan mijne goedkeuring onderwor pen het voorstel om met ingang van 1 Juli a s. een loonsverlaging van 10 pCt. (voor het reeds in dienst zijnde personeel 5 pCt. met 1 Juli en 5 pCt. met 1 October 1932) in te voeren, en om het thans geldende R D V. weder voor een jaar, dus lot 1 Juli 1933, te verlengen. Zij heeft daarbij afschrift overgelegd van den brief van den personeelraad van 21 April j.1., waarbij deze in antwoord op de hem ingevolge artikel 160 R.D.V. door de directie ter beoordeeiing gezonden voorstel len met toelichting meent te kunnen volstaan met de mededeeling, dat de raad de voorstel len niet voor behandeling vatbaar acht. Omtrent de thans aan mijn oordeel onder worpen voorstellen zal ik mij zoo spoedig mogelijk hebben te beraden, doch ik kan niet nalaten aanstonds uiting te geven aan mijne gevoelens van 1 evreemding en leedwezen over het door den Personeelraad te dezen in genomen standpunt, waardoor overleg zou zijn uitgesloten. Ik vraag mij af, of, nu aldus het orgaan, dat bij het D.D.V. is ingesteld om te dienen als schakel tusschen directie en personeel, zich buiten werking stelt, het wel licht op den weg der vakvereenigingen ligt te zorgen, dat eene dergelijke hoogst belang rijke aangelegenheid niet zonder overleg tus schen directie en personeel worde afgedaan Ik meen dit denkbeeld des te dringender in uwe overweging te moeten aanbevelen, omdat het treffen van maatregelen in den geest van het voorstel ..aar ik vrees als onvermijdelijk moet worden beschouwd, ook onafhankelijk van denkbare andere voorzieningen, zooals nadere ordening van het verkeer in het alge meen, waarop van verschillende zijden wordt aangedrongen. In hoeverre voorzieningen van cien aard wenschelijk en uitvoerbaar zijn, en of hare uitvoerbaarheid niet in menig opzicht wordt overschat, meen ik hierbij in het midden te moeten laten. Immers ook al mochten deug delijke maatregelen n deze richting doenlijk blijken, dan blijft niettemin spoedige nadere voorziening in zake de loonregeling wegens den hoogst zorgwekkenden toestand in alle gevallen noodzakelijk". KINDEREN IN DIENST VAN HUN OUDERS. Het N.V.V. dringt aan op wet telijke verzekering. Het Nederlandsch Verbond van Vak vereenigingen heeft aan den minister van economische zaken en arbeid een brief gezon den naar aanleiding van de bij uitspraken van den centralen raad van beroep van 7 Januari genomen beslissing, „dat als regel niet kan worden aangenomen het bestaan van een loondienstverhouding tusschen kin deren en hun ouders in wier onderneming zij werkzaam zijn". Het N. V. V. wijst er op, dat deze beslis sing een groot aantal personen buiten de wettelijke verzekering doet vallen. De groote belangen, welke hier voor een belangrijke groep arbeiders eenerzijds en kleine werk gevers en neringdoenden anderzijds op het spel staan, maken het aldus het N. V. V wenschelijk, dat artikel 2 van de Ongeval lenwet in dezen zin gewijzigd wordt, dat komt vast te staan, dat de wettelijke verzeke ring tevens omvat de kinderen en andere bloedverwanten van den werkgever, die in diens onderneming werkzaam zijn.' Het N. V. V. dringt er tenslotte bij den minister met klem op aan, een dergelijke wij ziging bij de Staten-Generaal aanhangig te willen maken. PHILIPSBEDRIJFSPOLITIE. Het lid van de Tweede Kamer de heer De Visser heeft den minister van Justitie gevraagd: Is het der regeering bekend, dat bij een goed deel der bevolking van Eindhoven met stijgen de ontstemming wordt kennis genomen van het wederrechtelijk optreden van de Philipsbe- drijfspolitie, die zich veroorlooft, ook buiten de terreinen der Philipsfabrieken als politie op te treden en een ongekende terreur op bepaalde inwoners toepast? Is het her regeering bekend, dat deze parti culiere politie onder leiding van haar zooge- naamden inspecteur in de stad vaak politie diensten ten uitvoer legt en er zelfs niet tegen op ziet daarbij van vuurwapens gebruik te ma ken? Is het der regeering bekend, dat genoemde bedrijfspolitie zich herhaaldelijk schuldig maakt aan hinderlijk volgen van personen en hierbij zoover gaat, de huizen van bepaalde personen dag en nacht te bewaken, vaak door de brie venbus poogt te beluisteren, welke gesprekken binnenshuis worden gevoerd en door de gordij nen tracht te bespieden welke handelingen in woningen van de betrokkenen worden ver richt? Is het der regeering bekend, dat genoemde bedrijfspolitie vaak vervolgingen doet instellen zonder dat de vervolgden er iets van weten, dat tegen hen procesverbaal is opgemaakt, en dat ook bestraffing ten gevolge daarvan plaats heeft 't Wil de regeering oogenblikkelijk maatregelen treffen, dat aan dit optreden van de Philipsbe- drijfspolitie een einde wordt gemaakt en, indien een onderzoek naar een en ander wordt inge steld, zich niet uitsluitend doen voorlichten door de politioneele autoriteiten, die dit optre den blijkbaar billijken? DE DIEFSTAL TEN NADEELE VAN DE NED. LANDBOUWBANK. De strafzaak tegen den bankbediende en den kellner, die er eenige maanden geleden met 60.000 ten nadeele van de Ned. Landbouw- bank van door gingen, zal op 27 Mei a.a. voor de rechtbank te Amsterdam dienen. De bank bediende zal zich hebben te verantwoorden wegens diefstal, subsidiair verduistering, en de kellner wegens diefstal. De verloofde van den bankbediende zij is inmiddels op vrije voe ten gesteld zal wegens medeplichtigheid te rechtstaan. DE ONGEREGELDHEDEN TE FINSTER. WOLDE. In zijn antwoord op de vragen van het lid der Tweede Kamer, den heer De Visser, betref fende tegen drie leden van den raad der ge meente Finsterwolde genomen maatregelen en de verhindering van het in het openbaar optre den van een te dier plaatse bestaande agitatie- en propagandaclub, zegt de minister van Bin- nenlandsche Zaken o.m. het volgende: Het lid van den raad der gemeente Finster wolde H. J. Siemons wordt niet verhinderd het raadhuis te bezoeken. Wel is hem wegens her haaldelijk gebleken onbehoorlijk optreden de toegang tot de kamer van den burgemeester ontzegd en moest hij om die zelfde reden en kele malen door de ^politie uit het raadhuis worden verwijderd. Nadat een feestelijke bijeenkomst van de propaganda- en agitatieclub der afdeeling Fin sterwolde van de Communistische Partij naar het oordeel van den burgemeester aanjeiding had gegeven tot gevaar voor de openbare orde, is vergunning voor een tweede uitvoering, eenigen tijd opgeschort, onder mededeeling, dat voortaan geen vergunning voor dergelijke feestelijke bijeenkomsten meer zou worden ge geven, indien weder een taal werd gebruikt, als tijdens de eerste uitvoering gebezigd. Later is weer een vergunning uitgereikt. KORTE BERICHTEN. De oud-opperbevelhebber van land- en zeemacht, generaal C. J. Snijders, zal 29 September a.s. zijn tachtigsten jaardag vie ren. EEN SCHOLIER VERDWENEN. De commissaris van politie der afdeeling C. te 's-Gravenhage verzoekt namens mevr. W. A. Douwens, C. van Nassaustraat 13, de opsporing van de verblijfplaats van Paul Ewoud Sichterman, oud 12 jaar, scholier. Deze knaap verliet gisteren de ouderlijke wo ning, te kennen gevende, niet te zullen terug- keeren. RUSSISCHE BOTER-MYSTERIES. Ongeoorloofde voorkennis van de plannen der Nederlandsche regee ring? We lezen in het Hld.: Ook het orgaan van de particuliere zuivel industrie bespreekt thans het feit, dat in de laatste week van April plotseling een ware boer-lawine uit Rusland kwam aanzetten, die hier nog precies kon worden geïncasseerd, omdat de contingenteering op 18 April was ingegaan en die Russische boter nog kon worden geacht, onderweg te zijn geweest. Met dat al zond Rusland in die ééne week meer dan zeven maal zooveel als zijn contin gent voor drie maanden bedraagt Het orgaan stelt de vraag, of hier wel licht een Russische invloed aan het werk is geweest en vervolgt dan „E>eze cijfers spreken boekdeelen: ten aan zien van belangrijke hoeveelheden boter moet men nog op het laatste moment een besluit tot verzending naar Nederland genomen hebben en het is niet aannemelijk, dat dit besluit zon der ongeoorloofde voorkennis van de plannen der Nederlandsche regeering aldus zou zijn uitgevallen". Evenals wij reeds deden stelt het orgaan dan de vraag „Hoe is het te verklaren, dat in de week van 25 tot 30 April een zeer groote invoer, speciaal van Russische boter, plaats vond?" (ondanks de contingenteering per 18 April). AFVLOEIING OVERCOMPLETE AMBTENAREN. Bestaan er algemeene regelen Het lid van de Tweede Kamer mevrouw Bakker—Nort heeft den minister van Binnen- landsche Zaken, voorzitter van den Raad van Ministers gevraagd: Bestaan er voor alle dienstvakken alge meene regelen voor de afvloeïng van over complete ambtenaren? Zoo ja, is de regeering dan bereid deze mee te deelen? Zoo neen, is er dan geen aanleiding om een algemeene regeling vast te stellen en bekend te maken? UITGEEST. - (April). Geboren'. Engelina, d. v. Cornelis Bour- gonje en Maria Sophia van Dijk. Petrus Jo- hannes Frederikus, z. v. Frederik Balster en Wilhelmina Johanna van RijnJohanna The- resia, d. v. Johannes Hendrikus Smit (overle den) en Anna Maria Zijp. Johanna Catharina Anna, d. v. Adrianus Antonius Giling en Mar- garetha Maria Dekker. Helena Theodora, d. v. Johannes de Graaf en Ghurtje Acquoij. Adriana Maria, d. v. Martinus Rodenburg en Anna Gerardina Hoff. Gerardus, z. v. Corne lis Mooij en Maria Catharina Welage. Maria Agatha, d. v. Theodorus van der Eng en Ge- rarda Maria Tromp. Ondertrouwd: Willem Blok en Adriana Tromp. Johannes Jacobus Eldering en Cor- nelia van der Eng. Getrouwd: Theodorus Jacobus Knijn en Maria Brantjes. Jan Vrouwe en Grietje Smit. Cornelis Gutker en Trijntje Meijer. Lourentius Wilhelmus Hoogewerf en Cornelia Albrink. Overleden: Jan Cornelis Twisk, oud 54 jaar, gehuwd met Antje Trimp. Nicolaas Ooijevaar, ou^ 79 jaar, gehuwd met Apollonia Nijman. Cornelis Rodenburg, oud 72 jaar, weduwnaar van Maartje Cornelisse. Henrica Elselina Ipenburg, oud 68 jaar, echtgenoote van Klaas van den Kommer. Geboren: Adrianus Cornelis, zoon van A. Danenberg en C. M. Wittebrood. Maria Agatha. dochter van J. Glorie en D. Buur. Hendricus, zoon van F. Bont en L. Alders. Sophia, dochter van M. Rozemuller en S. Peters. Overleden: W. van Driessel, oud 58 jaar, wonende te Amsterdam. Gra- da Berendina Veenhuizen, oud 69 jaar, echtgenoote van J. G. Moren. Cornelis Bos, oud 72 jaar, wonende te Weesp. Ondertrouwd: Antoon van Roon, te Heemskerk en Agatha Brankenhoff. Gehuwd: Jacobus Schotvanger en Anna Meijne. Jacob Zentveld en Jo hanna Schermer PEST. Wij vernemen, dat in het Tibatoesche enkele dagen geleden ruim 20 personen zijn overleden aan longpest. Het ver moeden bestaat, dat de ziekte derwaarts werd overgebracht uit Tjiabi en wel door veldratten, die over de bergketens heen moeten zijn getrokken. Men heeft twee gouvernementsartsen uit Tasikm,alajor voor onderzoek naar de streek gezonden ep daar tevens een Europeesch waarne mer gestationneenl. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. Hedenmorgen om 7.45 u. is net vliegtuig „De Ekster" naar Indië, vertrokken. Aan boord bevinden zich drie passagiers, n.i. twee voor Boedapest en een voor Weenen. De be manning bestaat uit de heeren W M. O. A. Beekman, L. A. Brugman, J. M. H. Grosfeld, esi T. Pronk. Aan boord is 224.740 K.ü pest. benevens 40 K G. vracht. Het staat thans, naar men uit Enschede aan de Tel. meldt, definitief vast dat met in gang van 1 Juni een dagelijksche vliegdienst Amsterdam v.v. zal worden geopend. Het garantiefonds groot 7700 is volteekend. (Buiten verantwoordelijkheid van de RedacVe. De opname in de rubriek, bewijst geenszins dat de redactie er mede instemt). Mijnheer de Redacteur, Ondergeteekende verzoekt beleefd plaats ruimte naar aanleiding van het feit dat hij 18 April voor den politierechter moest verschijnen, doch bij verstek veroordeeld werd tot 50 boete subs. 50 dagen hechtenis, waarmee hij er volgens den rechtbankverslaggever van Uw blad goed af kwam, daar de max. straf is: 5 jaar gevangenisstraf. Ondergeteekende deelt mede dat hij tegen deze veroordeeling verzet aangeteekend heeft, zoodat hij als opruier Maandag wederom voor den politierechter moest verschijnen, wat dan ook gebeurd zou zijn als volgens de heeren rechters de verdachte niet te laat zou zijn ge weest. Het te laat zijn bestond hierin dat ver dachte die om half twee aanwezig moest zijn, er niet later dan tien minuten over half twee was. Hij had het dezen keer niet (zooals de Alkmaarsche courant den vorigen keer schreef) te druk met revolutie maken, maar had zich door het slechte weer verlaat. Is het niet treurig dat rechters, die door de gemeenschap worden betaald, een zoo bureau cratische en terroristische houding aan kunnen nemen, dat zij door nietig-verklaring van het aangeteekende werzet aan verdachte alle recht en verdedigingsmogelijkheden ontnomen heb ben, terwijl vernietiging van het verzet absoluut niet noodzakelijk was, daar alle voor deze rechtzitting noodig zijnde personen nog aanwe- zig waren? Verdachte kon nu alleen nog hoo- ger beroep aanteekenen tegen vernietiging van het verzet, wat volgens deskundigen altijd ver loren wordt. Ondergeteekende protesteert tegen dezen door den politierechter toegepaste terreur. H. C. HOFFMAN. Laterusstraat 39, Amsterdam. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden STAATSLEENINGEN. 5 0/fl Neder 1. 1932 4'A Nederl 1917 4 1931 B ANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij. Cert. v. 1000 Koloniale Bank Ned. ind. Haneldsbank D. Reichsbank INDUSTR. OND. B1NNENL. Alg Kunstzijde Unie. v. Berkels Patent Calvé Delft Cert. Küchenm. Acc Nederl Ford Philips Gloeil Gem.'Bezit Unilever INDUSTR. OND. BU1TENL Am Smelting Anaconda Ass. Gas Electr. Bethleh. Steel Cities Service General Aviation Steel comm. Studebaker U. S. Leatber Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Petr. Kon. Petr Periak Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl Amerika lijn Gem Eig. Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oostkust Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Raiiw. Cert. Union Pacilic Wabash 'Exdividend. fExclaim. Vorige koers 10H/, W/l« 93% 61 42VJ 50 781/4 29 Va - 16 50'/, -Vs 101.1/4 65'/, 104% 108/g ll3/» '2 15'/, 1%6 2i/s 3>V;6 5i/s U/s 68/4 1408/4 941/s 63 37 24 00 109 I2i/s 70'/, 110'/, 120'/, 823/., 51/IG 37ic 3I8/I6 91/4 11 10 V» 1S/l6 13/4 90 6 100'/, 117 403/4 7'/l6 55% 2716 PROLONGATIE Vorige koers 1 pl.m. 1.30 61 42 52 29'/, 21/4 102'/, 71 1053/4 10'/, 11'/, U/s 15 _U/s 3U/4- 5% U/s 141 97 65 36 108 12% 70 110 123 81 3% 31 10 10 8 pl.m. 1.45 73 3/ 4s/:o 2'/s 141 1223/J-3 3% 31 Wis 46% 90 6 102 115 54 pCt. Heden 1 pCt. te: pl.m. 2.00 pl.m. 2.15 73-'/, 106-% _n% 15% 73-% 105( 6* 15% 23/3 141*-% 141'/,-i 108*-% 1228/4-4 76-9 3 Vs 31 1241-3/4 79% 3% 31'/, WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Scb. Kopenhagen Stockholm Oslo New-York Italië NIET OFFICIEEL. 100 Vorige koers 9.06 i/s 58.87i/, 9.73'/, 34.66 48.26 49 50 46.60 46.30 24.63/4 12 72'/, Koers op heden 2 uur 9.06 58.87'/, 9.73% 34.67'/, 48.27% 49! 50 46.— 46- 24.63/4 12.75

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 11