£aatste hecichten Rechtszaken JUovinciaal Tlieuws Staden Omgeving Mackt&ecicfUen INDISCHE TENTOONSTELLING. Voor kleine tuinen. ST. PANCRAS. BEVERWIJK. HEERHUGOWAARD. HEEMSKERK. W ARMENHUIZEN. rsoons wordt aan die aangifte aandacht Schonken; zonder aanzien des persoons 2 ar twee kanten: de kwaliteit en de motie ven van den aangever zoowel als de positie n de beschuldigden blijven buiten aanmer- L Wel wil ik de geachte afgevaardigde JLr uitdrukkelijk opmerken, dat de justitie Vchts aandacht aan een zaak kan schen- n wanneer inderdaad aanwijzingen zijn oor strafbare feiten, en het dus niet op haar v g. jjo-t om alles wat in brochures wordt ge schreven. te onderzoeken". Blijkbaar heeft de justitie de laatste bro- hures van zoo beleedigenden aard geacht, jat ingrijpen niet langer achterwege mocht hliiven Het justitiëel ingrijpen is geschied overleg met den minister van justitie. In ia(r s o-enomen de op enbrief nr. 6 van den er R. H., gericht aan dr. A. O. Kroller, met een daarbij behoorend pamflet, getiteld: Set ontstellend Kröner-Kröller-Rotterdam- jfhe Bank-schandaal. Deze publicatie zou «noffelijk gister plaats hebben en zou zinsne den bevatten, welke beleedigend geacht wor den voor den minister van justitie. Voor een groot gedeelte was het pamflet niet geëxpedieerd. Alleen naar Amster dam was reeds een partij verzonden. De po rde zou vanmiddag daar ter stede eveneens den oDen brief in beslag nemen. De inbewa ringstelling heeft plaats gehad op grond van de desbetreffende oepalingen in het wetboek an strafvordering terzake van dé handha ving der openbare orde. In verband met de aanhouding van den heer H en de in beslagneming van zijn nienwsten open brief en pamflet, vernemen wh van de meest bevoegde zijde, dat deze Sitiemaatregelen uitsluitend genomen zijn oo grond van de zinsneden in de betrokken Schriften welke beleedigend geacht wer den voor den minister van justitie. Ongecorrigeerd. Prinses Juliana heeft de Indische tentoon stelling met de volgende rede geopend: Het is een verheugende gedachte, dat on danks de moeielijke tijdsomstandigheden het plan geslaagd is en de Nederlandsche afdeeling van de tentoonstelling te Parijs, die zich in zoo groote belangstelling, dank zij haar eigen schappen, heeft mogen verheugen, naar 's Gra- venhage is overgebracht. Thans zullen wij kier in staat zijn gesteld een indruk van Indië te verkrijgen, doordat wij hier zien een groote verzameling kunst en wetenschap, die door de vele gegevens, die overzichtelijk zijn opgesteld, een helder beeld verschaffen. Dank zij het ichoone terrein waarop de gebouwen en hoven »jn verrezen, draagt deze tentoonstelling er toe bij de kennis van Indië te verbreiden en te verdiepen en op deze wijze de band tusschen Moederland en Indië, indien mogelijk, nog te versterken. Met dezen wensch verklaar ik de tentoonstelling voor geopend, STEUNREGELING VEEHOUDERIJ. Door de Nijverheidsraad is van den mi nister van economische zaken en arbeid, uit gebracht een advies cLd. 13 Mei 1932 inzake een wetsontwerp betreffende hulpverleening aan de veehouderij. Resumeerende veroorlooft de Raad zich de conclusie waartoe hij in den loop van zijn besprekingen is gekomen, in het kort samen te vatten. Alleen in uiterste noodzaak mag een steunregeling voor de veehouders wor den getroffen. Daarbij verdient naar 's Raads meening meer een regeling op individueelen grond slag indien uitvoerbaar steeds de voorkeur. Over de vraag of het in het wetsontwerp voorgestelde stelsel moet worden gevolgd dan wel met een accijns op spijswetten moet worden volstaan zal de Raad zich niet kun nen uitspreken. Komt er een regeling, dan moet deze van tijdelijken aard zijn, en mag zij geen stimu lans bevatten, om de verhouding uit te brei den. Ook het totale maximumbedrag van de te verleenen steun moet van te voren vast itaan. Met de belangen van de daarbij betrokken takken van nijverheid dient in afdoende mate rekening te worden gehouden in den geest, als de Raad heeft aangegeven. In geen geval kan de Raad zich vereenigen met een gebod voor het verwerken van melk in brood. De oplossing van het zuivelvraag- stuk is volgens den Raad in den export der zuivelproducten gelegen en daarom moet de regeering voor alles haar aandacht op dat punt gevestigd blijven houden. Elke gelegenheici, die zich voordoet, moet door de regeering worden aangegrepen, om dien export niet alleen op peil te houden, doch hem weer tot redelijke verhouding op te voeren. Het zaaien en planten van groenten. Het is Mei, hoewel de zomer nu we dit Schrijven nog op zich laat wachten. Toch moeten we er aan denken, dat verschillende groentesoorten, waarvoor we graag warm weer hebben, nu toch moeten worden gezaaid Met het leggen van boonen wachten we dan °ok niet langer. Ook zaaien we een bedje postelein, waarvan we het zaad slechts even inharken en indien het droog weer is, voor lopig met een zak of mat bedekken. We zaaien nu ook snijbiet, welke bladgroenten °ns het gemis van spinazie gedurende de warnie tijd van het jaar vergoedt. Toch kun- nen we nu ook wel spinazie zaaien, wanneer we deze maar tijdig oogsten, daar ze gedu rende den zomer spoedig in het zaad schiet. Ook zaaien we nu augurken. We leggen op afstanden van 60 c.M eenige zaden, om later hiervan 1 plantje te behouden. Bij warm weer kunnen we ook komkommers in den vollen grond zaaien. Beter is het de plantjes onder glas op te kweeken en begin Juni buiten uit te planten. Om een goeden groei te bevorde ren kan men een sleuf graven ter breedte en ter diepte van 50 c.M. en deze vullen ine: ruige paardenmest waarover een steer goede tuinaarde wordt gebracht. Hierin planten of zaaien we op 1 meter afstand. De soort „lan ge Amsterdamsche'' is voor vollegrondsteelt zeer geschikt. We zaaien ook een weinig zomerandijvie en herhalen dit met tusschen- poozen van een paar weken. Deze andijvie wortd ter plaats gezaaid en uitgedund tot op 25 c.M. We zorgen vooral voor voedzame, stikstofrijke grond en oogsten spoedig, daar deze andijvie vlug ee nbloemstengel vormt Voor late oogst kunnen we nu nog bloemkool zaaien, waarvoor de soort „Veith autumm giant" zeer is aan te bevelen. Deze kool cogsten we dan zeer laat in den herfst. Ook denken we er aan dat het nu tijd is voor het zaaien van boerekool. Voor opvolging zaaien we weer zomerpeen en kropsla; van laatstge- nomde gebruiken we nu uitsluitend de zomer- soorten als: zwart Duitsch, bonte Chili, en dergelijke. Voor stoofsla is de binsalade'ook aan te bevelen. Deze planten we op 30 a 35 c.M. afstand en geven we een voedzame, vochthoudende standplaats. De onder glas gezaaide knolselderij planten we nu uit op 30 a 40 c.M. afstand. Deze selderij verlang: zwaren, vochthoudenden grond, die goed be mest moet zijn. Gedurende den zomer geven we bovendien nog eenige malen verdunde koe mest. ONEERLIJKE GEMEENTE-ONTVANGER. De rechtbank te Middelburg heeft gister ochtend behandeld de zaak tegen den 68-jari- gen gemeente-ontvanger H. van 't W., te 's-Heerenhoek, wien fraude in de boekhouding en het beheer van de kas der gemeente was ten laste gelegd. De verdachte, die zich zelf destijds aan meldde, erkende reeds ruim 10 jaar lang fraude te hebben gepleegd en gelden te hebben ver duisterd, en ook het rapport der reclasseering getuigde daarvan. De officier van justitie, mr. baron van der Feltz, eischte tegen verdachte anderhalf jaar gevangenisstraf. De verdediger, mr. A. H. Kuipers, wees op verschillende verzachtende omstandigheden en zeide o.a., dat de doodstraf in Nederland niet meer bestaat, doch dat een dergelijke vrijheids straf voor verdachte daarmee gelijk staat. DE RIJP. LIQUIDATIE MIJ. TQT BEVORDERING VAN NIJVERHEID. Door de R K. Raadsfractie is bij den Gemeenteraad aldaar het volgende schrifte lijk voorstel ingediend: Ondergeteekenden, leden van den Raadi, hebben kennis genomen van het ingekomen schrijven van het bestuur der maatschappij tot bevordering van nijverheid enz. welk een antwoord zou moeten zijn op een door den raad gestelde vraag. Reeds eerder werd een soortgelijk ant woord, geheel den raad onwaardig aan deze gezonden. Een dergelijke groote onbeschaamdheid kan ons inziens slechts tot uiting komen, in dien men niet in staat is de zaak juist te stel len, wat zeker tot gevolg heeft, dat het ver moeden volkomen gerechtvaardigd is, dat een en ander de Mij. betreffende nie'; in orde is. Daar onze gemeente ten zeerste bij de Mij. is betrokken, is het van zeer groot belang dat in deze zaak klaarheid wordt gebracht. Ondergeteekenden doen dan ook het vol gende voorstel: 1. De raad 'besluit als aandeelhouder der Mij. spoedig een grondig accountants-onder zoek der Mij. in te stellen, en het volledige uitgebrachte rapport ter hand te stellen aan de vennooten. 2. De mede-aandeelhouders te verzoeken (waarbij gevoegd een goede memorie van toelichting) het besluit van den raad over te nemen. Hoogachtend, de raadsleden, (get.) G. DE JONG. (get.) KL. BLOKDIJK, (get.) J. NOE. Ter toelichting van bovenstaand adres zij het volgende opgemerkt. De maatschappij tot bevordering van nij verheid in de Rijp, uit het fonds van wijlen Jan Boon en de firma Aldert en Jan Boon, bezit een kapitaal plm. 25000. Dit bezit bestaat uti onroerende goederen en effecten. De maatschappij exploiteert een gasfabriek, die de gemeente de Rijp van gas voorziet. Tevens geeft de Mij. gelden uit aan nering doenden en industrieelen te de Rijp, hetwelk ook het doel der stichting is. De heer Meijer is directeur van de Mij wien de leiding der zaken is opgedragen. De zetel der Mij. is in de Directeurswoning, een mooi fier gebouw met tuin. Aandeelhouders der Mij. zijn De N.-H. Kerk, de Doopsgezinde Gemeente, alsmede de gemeente de Rijp. Deze aandeelhouders benoemden de com missarissen, die toezicht uitoefenen op het beheer. Het eerder genoemd adres is door den Raad in handen gesteld van B. en W. ter fine van advies. is, daar men rekening heeft te houden met de maatschappij, die de paarden heeft verzekerd. Alleen bij doodslaan door de bliksem zijn an dere bepalingen, die in ons voordeel zijn. Daarna suiitng. De Wonngbouwver. „Goed Wonen" te Alkmaar heeft het buiten-schilderwerk van 108 woonhuizen gegund aan den heer Th. Bolten, alhier. TEXEL. 'In hótel De Zwaan te den Burg is Donderdagavond een vergadering ge houden van de leden der C.oöp. Boeren leenbank te Texel. Uit de rekening en de balans bleek dat 1931 voor de bank voordeel had opgele verd, hoewel ook hier de crisis zich deed gevoelen. De eindcijfers der rekening en balans bedroegen resp. 2657210.70 en 2542791.76, 't winstsaldo was 5131.73, de rente van 't reservefonds 4506.72, op 't gebouw werd J 2000 afgeschreven, op 't meubilair 490. De reserve be draagt thans 122.306.93. In plaats van den heer J. Kikkert Nz., die bedankt had, werd als bestuurslid gekozen de heer J. C. Kager; herkozen werd als bestuurslid de heer C. Zijm Sr. en gekozen tot lid van den raad van toe zicht inplaats van den heer J. C. Kager, de heer Joh. Roeper Nz. Medegedeeld werd door den voorzitter dat de rentevoet was vastgesteld op 4)4 procent voor een jaar vast, 3 voor los se spaargelden. Voor voorschotten 4in loopende rekening 5 cred. loop. rekening 3 Een zeer uitvoerig schrijven was in gekomen van den heer C. Boon Pz., die alle bestuursleden den raad gaf af te treden. Deze raad werd niet opgevolgd, doch de vergadering gaf het bestuur machtiging den heer C. Boon Pz. als lid te royeeren. Nadat nog eenige vragen door het be stuur beantwoord waron, sloot de voor zitter de vergadering. DEMONSTRATIE VAN WERKLOOZEN. In verband met het door de werkloozen te Uitgeest ingediende verzoek aan den Raad om verhooging van den steun en een extra toelage voor de Pinksterdagen, en naar aan leiding dat de raad der gemeente Vrijdagmid dag bijeenkwam, is des Vrijdagsmorgens door de werkloozen een optocht door het dorp fehouden. Eenige doeken en borden werden oor hen medegevoerd .Er namen ongeveer een 60 werkloozen aan den optocht deel. Alles verliep heel rustig en ordelijk. 'Sommige druivenkweekers hebben op het oogenblik zwaar te kampen met den grootsten vijand der druiven het z.g.n. druivenhaantje. In enkele kassen werden honderden van deze gehate vijanden gevonden. Zoeken en nog eens zoeken is het eenigst verdelgingsmiddel. 'De collecte van het Emmabloem- pje heeft in deze gemeente bedragen 24.67Yt. Het bestuur «van Het Witte Kruis brengt zijn dank aan de dames die daarvoor hun belangelooze mede werking hebben gegeven. HEILOO. Het Onderlinge Paardefonds hield Vrij dagavond een druk bezochte jaarvergade ring in café Roozing. De voorzitter, de heer W. P. Swart, open de, heette allen welkom en sprak zijn genoe gen uit over de groote opkomst. De heer S. Modder Azn. deed rekening en verantwoerding. De ontvangsten waren 769.23, uitgaven 680.51, voordeelig saldo 88.72. De heer Jac. Klaasse rapporteerde gunstig, waarna goedkeuring. De heer S. Modder Azn. werd als cor respondent en de heer K. op den Kelder a's commissaris herkozen. De heer K. v. d. Steen stelde voor om de taxatie der paarden te herzien, daar de marktwaarde der dieren veel lager is. De voorzitter nam dit voorstel over en als gevolg daarvan zal, waar noodig, hertaxatie volgen. De lieer P Smit stelde voor om bij verlies van een aard, het aard aan den eigenaar te laten. De voorzitter zeide, dat dit niet moaelijk 33.81 w eg te werken, een en ander vanwege den slechten flnancieelen toe stand. Ten behoeve van de bibliotheek zal een subsidie aan het hoofdbestuur worden aangevraagd ten bedrage van 150. Dit voorstel werd door de verga dering ten zeerste op prijs gesteld. Door de bibliotheek is medegedeeld dat 881 boeken zijn afgegeven. De bibliothecaris kreeg een woord van dank voor zijn ac- piirnflt hphppf De begrooting 19321933 sloot in ont vangst en uitgaaf op een bedrag van 359. Tot goedkeuring werd overgegaan. Benoeming afgevaardigden naar de algem. vergadering. Deze zal plaats hebben op 17 en 18 Mei te Amsterdam. Tot afgevaardigde is gekozen de heer J. Swan die de benoeming aannam. Tot plaatsvervanger werd gekozen de heer S. G. Rijpma. Behandeling van den beschrijvings brief van het H. B. Hierover vallen geen bijzonderheden te vermelden. Rondvraag. Daar de rondvraag niets opleverde volgde sluiting. De voorzitter dankte de aanwezigen voor de aangename bespreking en meen de te mogen opmerken dat de geringe opkomst van vertrouwen getuigt in het bestuur. 'Ten behoeve der kasversterking orga niseert de vereeniging van Vrijz. herv. te Beverwijk in den a s. helfst een bazar. -f - WERVERSHOOF. Dere week hebben dieven weer een slag ge slagen door 's nachts verschillende te drogen hangende kledingstukken, toebehoorende aan een drietal ingezetenen, te ontvreemden. Van de daders tot dusver geen spoor. 17'' de winst- en verliesrekening van het Gem. Electrisch Bedrijf blijkt, dat de winst over het dienstjaar 1931 heeft bedragen 9.671.63. EGMOND-BINNEN. B. en \V. hebben aan de volgende perso nen een plaats gegund op de kermis te Eg- mond aan den Hoef op 14, 15 en 16 Aug. VSö' J?' ,van Wanrooy, speelgoedkraampje 3; P. Wiers, vliegbomi/ensport 15; J Nijssen, suikergoedkraam 25; J. M. Ka- balt, ronde hoepla 25; prijssch iettent 12.50; slagmachine 12.50; J. Fierlier, speelgoed 2.50; Wed. Theunisz, schiettent 25; slagmachirle 15. In den afgeloopen winter hebben zich reeds talrijke arbeiders in de katholieke en christelijke landarbeidersbonden georgani seerd. Thans zal ook spoedig een afdeeling wor den opgericht van den Ned. bond van arbei ders in het Landbouw-, Tuinbouw- en Zui velbedrijf. Een voorloopig bestuur is reeds gevormd. In de op 13 Mei gehouden vergadering van het bestuur van den polder werd tegen het advies van den adviseur en tegen het voorstel van het dag. bestuur in, besloten niet over te gaan tot de voorgestelde electri- sche bemaling door ruw-oliemotoren aan te schaffen. t. Tot adviseur werd benoemd de heer Ihie- rens van Delft, terwijl gelegenheid tot vrije inschrijving geopend werd. SCHAGEN. De heer J. L. Lutjeharms, thans wonende te Schagen, is geslaagd voor het examen- rechtswetenschappen. 'Deze week zijn ten voordeele der St. Lourentiuskerk de kerkebollen geveild met een besomming van ruim 400 tegen ruim 700 verleden jaar en 1000 in 1930. SPANBROEK. De gemeenteraad heeft besloten accoord te gaan met het voorstel van B, en W. inzake de salariskorting van B, S. en O, dat wordt inge stemd met de mogelijkheid tot verhaal van pensioensaftrek. 'Woensdagavond vergaderde het De partement tot Nut van 't Algemeen in het lokaal vau den heer Slikker. Aanwezig waren in totaal 6 leden. Een buitenge woon geringe opkomst dus. De voorzitter, ds. Seulijn, vond het jam mer dat zoo weinigen ter vergadering aanwezig wafen. Het bestuur was niet voltallig. Ingekomen stukken. Deze werden voor kennisgeving aangenomen en aangehou den tot de volgende vergadering. Rekening en verantwoording van den penningmeester. De ontvangsten hadden bedragen 185.02, en uitgaven 208.83, nadeelig saldo 33.81. Den nenningmees ter werd dank gebracht voor zijn nauw keurig beheer. Rekening en verslag van den biblio thecaris. Aan ieesgeld was ontvangen 34.35, saldo vorig jaar f 27.78, totaal in kas 62.13. De voorzitter stelde voor met dit be drag bet nadeelig sajdo van de rekening GESLAAGD. Onze stadgenoot, de heer G. Punt, slaag de te Amsterdam voor het diploma steno grafie (stelsel Groote). DIRECTEUR POST- EN TELEGRAAF KANTOOR. Bij beschikking van den Directeur- Generaal der Posterijen en Telegrafie zijn met ingang van 1 Juni 1932 de dien sten van de post- en telegrafie alhier, samengevoegd en is met de leiding daar van belast de referendaris der posterijen en telegrafie J. W. Bouwmeester, direc teur van het Postkantoor alhier. HET LOON VAN DE KAASZETTERS. In het verslag van den Bond van op 'coöpera tieven grondslag werkende Zuivelfabrieken in N.-Holl. is gemeld dat de kaaszetters zich be reid verklaard hadden vanaf 1 Juni de kaas te zetten voor 0.25 per 100 stuks. Dit moet zijn 0.35 per 100 stuks. VESTIGING POST- EN TELEFOONSTATION TE KRABBENDAM. De Directeur van het Postkantoor te Alk maar maakt bekend, dat te Krabbendam, met ingang van 14 Mei, een station is gevestigd voor den Post- en Telefoondienst. Openstellingsuren: Op Werkdagen: voor den Postdienst van 11)412)4 uuri voor den Telefoondienst van 821 uur. Op Zon- en feestdagen: voor den Telefoondienst van 89 uur. Bovendien zal op Zon- en Feestdagen van 8.559.15 gelegenheid worden gegeven tot het afhalen van correspondentie. WERK OPGEDRAGEN. Burgemeester en wethouders hebben het ophoogen, rioleeren en bestraten van het gedeelte Bergerweg tusschen den Hoeverweg en de Barnebrug opge dragen aan de firma de Moei en Hermes, alhier. INBRAAK TE HEILOO. De inbrekers hebben dezen een goeden slag geslagen. keer Hedennacht is ingebroken bij de firma Ro- zing, manufacturier aan den Westerweg bij de r.-k. kerk. Er wordt een bedrag van onge veer 150 vermist. Dc dieven zijn binnen gekomen door het indrukken van een ruit van de keukendeur. Het geld was geborgen in een buffet. Ook is een bezoek gebracht aan de r.-k. pastorie. Door het opensluiten van een raampje zijn de dieven hier binnen gekomen. Zij werden evenwel gestoord doordat een hond aansloeg. Hier wordt niets vermist. BALDADIGHEID. Door den aannemer van den wegen bouw aan den Kennemerstraatweg was bij de politie aangifte gedaan, dat ge durende een paar Zaterdag- en Zondag avonden door onbekenden de langs de uitgravingen aan dien weg voor de veiligheid van het verkeer geplaatste lantaarns werden omvergeschopt en vernield. Van deze wandaden werden verdacht wielrijders die na het wekelijksche café bezoek in Alkmaar na twaalven in een baldadige stemming naar hun dorpen terug keerea, Na een uitgebreid onderzoek is het de politie gelukt één der daders aan te houden, de 20-jarige W. A. van D., wo nende te Castricum, tegen wien terzake procesverbaal is opgemaakt. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op de beide Pinksterdagen is de apotheek van dr. H. Hartong van Ark, Langestraat 1, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur (Zaterdag 9 uur) tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 20,15 uur licht op. GEMEENTELIJK BUREAU VOOR SOCIALE ZAKEN. DISTRICTS-ARBEIDSBEURS. Geopend van 912 uur. Voor werkgever» van 9—12 uur en van 2—5 uur. Op Maan dag- en Donderdagavond van 78 uur. Be middeling voor kantoorpersoneel op Maan dag- en Donderdagavond. Voor vrouwelijk personeel afzonderlinge ingang. De Directeur van bovengenoemd Bureau maakt békend, dat Leden staan ingeschre ven: 1 autogene-lasscher, 9 bakkers, 17 bank werkers, 1 beh. stoffeerder, 1 betonwerker, 2 boekbinders, 1 boekdrukker, 5 boerenarbei ders, 1 bouwkundige, 17 chauffeurs, 7 elee- triciens, 1 fitter, 46 grondwerkers, 2 instru mentmakers, 3 incasseerders, 10 kantoorbe dienden, 3 kellners, 1 kernmaker, 3 ketelma kers, 2 kistenmakers, 1 kleermaker, 6 klin kers, 1 koetsier, 2 letterzetters, 8 loodgieters, 4 mach.houtbewerkers, 4 machinisten, 1 ma- chinezetter, 5 magazijnbedienden, 7 metaal- draaiers, 1 metaalslijper, 36 metselaars, 12 meubelmakers, 11 monteurs, 22 opperlieden, 17 pakhuisknechts, 2 plaatwerkers. 2 radio monteurs, 2 reizigers, 1 rijwielhersteller, 3 scheepsbouwers, 2 scheepstimmerlieden, 1 scheepsteekenaar, 3 schilders, 1 schoenma ker, 32 sigarenmakers, 2 sigarensorteerders, 7 smeden, 1 smoutzetter, 1 steenbikker, 2 straatmakers, 8 stucadoors, 8 stokers, 1 te gelzetter, 3 teekenaars, 42 timmerlieden, 1 tuinman, 1 tandtechniker, 11 voegers, 2 vuurwerkers, 3 wagenmakers, 2 winkelbe dienden, 16 ijzerwerkers, 2 zakkenstoppers, 192 losse arbeiders, 36 transport-arbeiders. Geplaatst 11 werkzoekenden w.o. 1 werk ster. Alkmaar, 14 Mei 1932. De Directeur vn. ED. VAN DEN HEUVEL. DE KAASMARKT. ALKMAAR, 13 Mei 1932. Op de heden gehouden kaasmarkt waren in totaal 93 sta pels wegende 116227 K.G. kaas aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: Fabriekskaas: 75 stapels Kleine 20; 6 stapels Commissie 20. Boerenkaas: 7 stapels Kleine 18 50 en 5 stapels Commissie 21. Handel goed. Alles met rijksmerk. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 13 Mei 1932. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Nieuwe aardappelen per 100 K.G. 2231 Aardbeien per doos 3478 cent; Andijvie per stuk 1.40—7.50; Asperges per 100 bos 0.42—0.83; Bloemkool les. per 100 stuks 20-/ 27, 2e s. 12—19; Gele Kool per 100 K.G. 3.207.90; Kropsla per 100 stuks 5.60—10.40, 2e s. 1.20 3.90; Komkommers per 100 stuks 14 26; Prei per 100 bos 5.60—9.40; Perziken per stuk 15 cent; Postelein per bakje 0.621.13; Rabarber per 100 bos 1 7; Raapstelen per 100 bos 0.40 1.20; Radijs per 100 bos 2 505.30; Roo:de Kool per 100 K.G. 1.805.60; Selderie per 100 bos 1.205.50; Spina zie per bak 0.331.06; Tomaten p. pond 30—35 cent; Wortelen per 100 bos 12— 17. DE VEEMARKT. ALKMAAR, 1" Mei 1932. Op de heden gehouden veemark waren aanvoer en prijzen als volgt: 6 Paarden 80250; 85 Melkkoeien 120—220; Pinken 80— 125; 81 Nuchtere kalveren, slacht 3— 12, fok 3—16; 243 Schapen, vette 8—12; Overhouders 10—18; 561 Lammeren 610, slacht 914; 15 Schrammen 813; 140 Biggen (10 we ken) 4—8; 12 Bokken en geiten 3— 9 en kleine bokjes 0751.50. Handel redelijk. DE BOTERPRIJZEN. ALKMAAR, 14 Mei 1932. Op de heden gehouden Botermarkt werd betaald voor Fa- brieksboter le s. 4550 cent en 2e s. 40 45 cent per pond. Eieren (groothandel) 2 2.50. Eendeieren 2.10. DE PIEPKUIKENMARKT. ALKMAAR, 14 Mei 1932. Op de heden gehouden Piepkuikenmarkt waTen aange voerd 61 kisten en 1 korf. Prijs 8592)4 ct. per K.G. Handel goed. N.V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 14 Mei 1932. Op de heden gehouden eierenveiling waren in totaal 345000 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: 5860 2.30230, 60—62 2.40-/ 2.70, 62-64 230- 3 20; kleine eieren 22.20. 80.000 st. Eendeieren f 2.102.20. BROEK OP LANGENDIJK, 14-S"'3?- Langendijker Groentenveiling. 700 Kü. Roode Kool le s. 4.60; 24000 K G. sche Witte Kool 130f 3.1Ó; 1450 K.O Tomaten: A 54.6058, B 54.30, C 51.40, CC 26, alles per 100 K.O. NOORDSCHARWOUDE, 13 Mei 1932. 46CO K.G. Roode Kool 7 30—9-50, door schot f A—f 5.30; 34000 K.G. Deensche Witte Kool 1.70—3.30; 1100 K.G. Taaie gele 5.806.60, alles p. 100 K.O,

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 3