f Wederom rugpijn! Indië in ons midden Verheffing van den levensstandaard. BESPOEDIGING LUCHTPOST NEDERLAND—INDIE. AMERIKAANSCHE GESTART VOOR OCEAANVLUCHT. UITNEMENDE PRESTATIE VAN KRONFELD. 459e STAATSLOTERIJ Voortdurende pijn in de lendenen, of scherpe steken als gij u bukt of opricht, wijzen op verzwakking der organen in den rug. Des te meer als gij tevens bla zen onder de oogen, duizeligheid, hoofd pijn of urinestoornissen kunt opmerken. Verwaarloozing dezer verschijnselen kan aanleiding geven tot ernstige kwa len. Er bestaat gevaar voor maanden lange pijn of werkeloosheid door rheu- matiek, ischias, spit, blaaszwakte, wa terzucht enz. Laat Fosters Rugpijn Pillen de orga nen weder tot gezonde werking bren gen, zoodat het urinezuur en de andere schadelijke stoffen weder uit het bloed gefiltreerd worden. Reeds jaren verwierf dit speciale middel naam door tallooze •mannen en vrouwen van eiken leeftijd hun gezondheid en kracht te hergeven. Bij alle drogisten enz. k 1.75 per ifla-on DE LOONKORHNG DOOR DEN AMSTERDAMSCHEN RAAD AAN VAARD. Met 24—20 stemmen aangenomen Voor de zooveelste maal, zegt de Tel., be gon in den gemeenteraad gistermiddag weer een loondebat. Op de agenda stond slechts één punt, namelijk de voordracht van B. en W. om de loonen der gemeentewerklieden te korten, n.1. met 2'A pCt van het weekloon itot en met 1925 en 5 pCt. van het bedrag, dat hier boven is. Op de weekloonen der jeugdige werklieden wordt dan 4 pCt. ge kort. Het resultaat der discussies was. dat een motie-Seegers, om de korting op de loonen niet toe te passen, werd verworpen met 39 —5 stemmen. Vervolgens werd de voordracht van B. en W. tot loonsverlaging voor het gemeenteper- soneel aangenomen met 24 tegen 20 stemmen. Tegen hebben gestemd twaalf s.d.a.p.-le- den, onder wie de drie wethouders, voorts de drie middenstanders en vijf communisten. Vóór hebben gestemd de burgerlijke par tijen (behalve de middenstanders) en de drie s.d.a.p.-leden dr. W. Polak, Ossendorp en mr. v. d. Bergh. VERBOND VAN GEMEENTE AMBTENAREN. Gisteren is te. Amsterdam de jaarvergade ring van het Nationaal Verbond van Ge meente-ambtenaren voortgezet. De heer L. Bos Jzn. werd, bij enkele can- didaatstelling, als algemeen bestuurslid her kozen. Ofschoon de voorzitter, de heer Kooiman, zijn mandaat ter beschikking van de verga dering had gesteld, werd hij eveneens, na zeer uitvoerige gedachtenwisseling, verband houdende met de jongste loononderhande lingen met op één na algemeene stemmen herkozen. Een motie om den heer Kooiman, onder dankbetuiging voor de bewezen diens ten niet te herbenoemen, werd niet onder steund. De heer H. Oltmans Jr. bracht den her benoemden voorzitter dank voor zijn bereid heid, weder het presidentschap op zich te willen nemen. JONGEN VERMIST. Sinds den 2en Pinksterdag is een 17-jarig Jongmensch, v. d. L. genaamd en wonende in de Ridderbuurt te Alphen, spoorloos ver dwenen. De jongen is Maandag per rijwiel in de richting Gouda*vertrokken en tot op heden niet meer teruggekeerd. Zijn ouders hebben van zijn vermissing aangifte gedaan bij de politie. OPZEGGING VAN DIENST- VERBAND VOOR HAARLEM'S TIJDE- LIJKE AMBTENAREN. Naar „Haarl. Dgb." meldt hebben bijna alle tijdelijke ambtenaren der gemeente op zegging van dienstverband gekregen. Losse werklieden bij Openb. Werken en lichtfabrie ken krijgen ontslag met een week opzegging bij Nijmegen BRANDEN. Gistermiddag is te Bemmel afgebrand de kapitale boerderij van De oorzaak van de brand is onbekend. Eenig vee kwam in de vlammen om. Alles is ver zekerd, maar niet hoog. De boerderij lag aan de dijk. Boerderij te Maasniel afgebrand. Gistermorgen is de boerderij van den land bouwer H. Mooren te Gebroek-Maasniel ge heel uitgebrand. De woning met huisraad, eenig geld, de schuur en de stallen gingen in vlammen op. Het vee kon nog juist gered worden. Oorzaak onbekend, verzekering dekt de schade. Brand in een garage. Een mon teur zwaar gewond. Gisterochtend ontstond een begin van brand in de werkplaats van de Fiatgarage aan de Kazernestraat te Den Haag. Een monteur was bezig aan een auto eeni- ge reparaties te verrichten, toen de wagen plotseling in brand vloog. Het personeel schoot dadelijk toe om de vlammen te doo- ven. Ook de monteur was hierbij behulpzaam waarbij zijn kleeren echter vlam vatten. In zijn angst holde de man de garage uit en de straat op, waardoor de vlammen aange wakkerd werden. Omstanders trokken hem op den grond en slaagden er na eenige moeite in, de vlammen te dooven. De man was over het geheele lichaam zwaar gewond en werd in zorgwekkenden toestana naar het gemeenteziekenhuis ver voerd. De brand richtte in de garage verder geen schade aan en werd door het personeel ge- bluscht. 7'wee boerderijen afgebrand. Gistermiddag is te Westervoort brand ont staan in de boerderij van Van Gent. De brand ontstond waarschijnlijk door kortsluiting in de keuken. Het rieten dak vatte vlam en von ken sloegen over op een andere boerderij, be woond door den landbouwer Hendriks. De burgemeester van Westervoort vroeg assis tentie van de Arnhemsche brandweer die met een kleine motorspuit en een ladderwagen verscheen. Beide boerderijen zijn afgebrand Alleen een paar kleine schuurtjes zijn blijven staan. De bewoners hebben eenig huisraad in veiligheid gebracht. Gebouwen en inboedel waren verzekerd. JkxmHciaal Tlieuws (Van onzen Indischen medewerker). Toen er handen te kort kwamen bij de uit breiding van de landbouwnijverheid het viel in de jaren na 1908 en het mindere na 1920 zagen velen heil in een toeneming van de behoeften van den dessaman. opdat hij zijn vrijen tijd duurzaam zou besteden aan loonarbeid op ondernemingen. Eenvoudig was het niet. De inlander toch van Java en van de meeste deelen der buitengewesten is van ouder tot ouder gewend aan een sober heid die in hem niet genoeg valt te prijzen. Maar toch. het moest bij den technischen vooruitgang van het maatschappelijk leven in de koloniale landen en bij de toeneming van de vermakelijkheden wel lukken de inlandsche stedelingen en allengs ook een deel der dor pelingen te verleideo met en te lokken naar allerlei moois en-prettigs, dat hem vroeger vreemd was. Wat de betaling aangaat, zij die in een ambacht werkten, in een fabriek, op een kan toor, kortom allen die op een vast loon mochten rekenen in of nabij een stad, konden zich de uitgaven meestal veroorloven, aange zien de loonen stegen. Maar de landman bleef afhangen van de prijzen die hij bedong. De hoogere betalingen voor dagdiensten, die aan het leger der koelies toevielen, noopten hen niet tot meer vlijt; zij konden zich méér vrije dagen veroorloven en deden dat gemeen lijk. Het werd de algemeene klacht en men deed de ervaring op. dat hooge loonen het uitkomen voor dagdiensten eer drukten dan prikkelden. Zoo hebben wij dan in Indië den uiterst ge lukkigen toestand, dat overal het gros der bevolking geen belangstelling heeft voor hooge verdiensten en liever onbezorgd leeft bij matige inkomsten van akker of tuin of bosch en een weinig arbeid voor anderen, als het üoodig is. De westerling bewijst den gewonen man in de Oost een slechten dienst door hem het gebruik aan te prijzen en te vergemakkelijken van al wat in het dagelijksch leven van den blanke voorkomt. Het wordt voor de inheemsche een kunstmatig aange brachte, onwezenlijke en onnatuurlijke be weging, nabootsing van allerlei dat hem on gewoon is, terwijl hij verkeert in een waan waaruit hij vroeg of laat teleurgesteld wordt verlost door de benauwing des tijds. Onlangs vertelde in de „Rijkseenheid" een oud ondernemer van Deli, hoe hij eens bij een hoofd van Soenggal (nabij Medan) was gekomen met het voorstel, dat deze door zijn invloed de mannen van zijn district zou be wegen een bepaald groot werk uit te voeren voor een dagloon van één gulden. Bij de gezamenlijke bespreking bleek het hooge dagloon zijn bekoring te hebben maar er stond toch één man op, die het verwerpe lijk achtte en wel op dezen grond: als wij zooveel loon in handen krijgen, maken wij onze huizen netter, koopen mooier aardewerk geven aan onze kinderen betere kleeding en meer pleizier. Maar als later de velden moeten worden bewerkt, hebben de jongeren er geen lust meer in en hun handen staan er niet meer naar. Als wij op onze eigene manier genoeg hebben, moeten wij daarmee tevreden zijn. Dat verhaal komt in strekking geheel over- ezn met hetgeen schrijver dezes veel later bijwoonde in Zuid-Bantam, waar in de dessa Malimping een karretje klaar stond en er omheen eenige dessamenschen. Het was ee. vader en verdere familie, die uitgeleide deden aan een jongen van circa 18 jaar, die er in zijn kleeding al een tikje modern uitzag. Van bewogenheid, hoezeer zij wel aanwezig was, kon men weinig merken. Toen ik een oogen- blik later den man vroeg, waarheen zijn zoon vertrok, antwoordde hij: naar de groote stad, naar Batavia. En wat de jongen er ging doen? Dat wist de man niet. De jongen, zei hij, is op school geweest en nu is het voor hem op het land hier geen leven meer. Hij gaat geld zoeken door daarginds klerk te worden of chauffeur of misschien wel onderwijzer. En of hij dat goed en prettig vond? Als het lukt, zei hij, wordt hij misschien groot en rijk, maar wij zijn dom en blijven hier. Het is zooals het moet. Onze dagen zijn er voor geschikt het ver guldsel der uiterlijke beschaving weg te krabffelen. Als allen terug moeten naar een eenvoudiger standaard, dan is het de inlan der, die het minst behoeft in te perken en het lichtst de vermindering van inkomsten draagttenzij hij was aangetast door de begeerte naar westersche nabootsing. Als men leest van een inlandsche vrouwen ver- eeniging, pas opgericht, te Balikpapan, die huishoudkunst zal beoefenen, kleedjes en koekjes maken enwat dies meer zij, dan moet men maar hopen, dat de mannen van die dames, allen in dienst bij de Bat. Petr. Mij vermoedelijk (want te Balikpapan is geen an dere bevolking), daar in dienst kunnen blijven, omdat het anders uit is met de vrouwenver- eeniging en met de Zondagsche bezoekjes, die men elkaar brengt en waarbij men elkaar be titelt met meneer en mevrouw. De goede ver dienste heeft de gelukkigen daar niet weinig verdwaasd en hen geheel uit den goeden in- landschen koers gedreven. Maar eenig weer standsvermogen tegen de verslechtering van de tijdsomstandigheden bezitten zij nid en elke inlandsche schrijver is dadelijk door tientallen te vervangen. Zulke menschen zijn het, die bij ontslag aan ellende ten prooi vallen, omdat hun de handen scheef staan en zij vervreemd zijn van het 3obere dessa- bestaan. Voor zoover het nog noodig was heeft onze tijd wel uitgewezen, dat de kunstmatige verheffing van den levensstandaard voor de inheemschen van Indië van geen nut is in dagen van welvaart, daarentegen hen ver zwakt voor het dragen van den nood in donkere tijden. DENGAN HORMAT. HENSBROEK. Jaarvergadering van den Polder en Banne Hensbroek op Woensdag 18 Mei des avonds om 6 uur. Aanwezig allen. De voorzitter, de heer Jb. Groot, opende met allen het welkom toe te roepen en te wijzen op de benarde tijdsomstandigheden. Aangaande de notulen merkte de hezr de Vries op, dat besloten was twee paden aan t eind van 't landpad zouden worden verbreed en dit tot nu toe nog niet was gebeurd, daar er nog maar een is verbreed. De voorzitter had den timmerman opge dragen er twee te verbreeden. Dus zal dit wel in orde komen. Verder deelde de voorzitter mede, dat na een onderhoud met den heer Bijl deze heeft toegestaan dat het hek staande op de schei ding van zijn land en den dijk niet meer ge sloten behoeft te worden. Van den heer J. Frankfort was een schrijven ontvangen waarin hij verzocht het grasgewas te mogen pachten vanaf het bruggetje bij de kerk tot de nieuwe brug. Besloten werd het verzoek in te willigen tegen een huur van 50 ct. per jaar. Verder deelde de voorzitter mede. dat de heer Weitman geen lid is van de Heidemaat schappij. Als medepachter van 't vischwater is men verplicht hiervan lid te zijn, waarom aan den secretaris werd opgedragen, dit den heer Weitman te berichten. Van den heer A. v. Leien was ezn schrijven ingekomen met het verzoek om een nieuwe zolder in zijn schuur, staande bij den inolen. Besloten werd eenige nieuwe planken te koopen en deze zoo over de zolder te leggen. Nu volgde het gewichtige punt „overdracht van den weg". De voorzitter zeide, dat in 't begin ver schillende polderbesturen, vanwege de hooge onderhoudskosten der wegen, in ernstige overweging namen deze over te doen aan een grooter lichaam, maar nu later weel een schrijven binnen kwam om verschillende kleine polders en bannen te combineeren, staat men hier weer heel anders tegenover. Spr. vroeg of het wel verstandig is om zich direct tot het Hoogheemraad te wenden, nu er van verschillende kanten stemmen opgaan, dat dit lichaam behoort te verdwijnen. De heer Wit was vanoordeel, dat het ge- wenscht was, aivorens een beslissing te nemen, de vergadering van den Bond van Waterschappen af te wachten. De heer de Vries was van dezelfde mee ning. Dienovereenkomstig werd besloten. Nu volgt voorlezing rekening 1931. Uitgaven in 1931 15,555,72. ontvangsten in 1931 f 14.783,70, dus over 1931 een na- deelig saldo van 822,02. Er is nog te vorderen aan achterstallige lasten en dijkhuur een bedrag van 606,18, zuodat er een werkelijk nadezlig saldo is van 215,84. Op 1 Jan. 1931 nadeelig 290.59, zoodat het werkelijk batig saldo van deze dienst is 74,95. Bij de behandeling van de begrooting voor 1932, werd overeenkomstig een verzoek van den burgemeester besloten, wederom 10 pCt. voor de werkverschaffing beschikbaar te stellen. Besloten werd de polderlasten van f 17 per H.A. te verlagen op 16. De heer de Vries stemde tegen, omdat hij van verlaging moeilijkheden voor den polder vreesde. Besloten werd het uurloon van den ar beider terug te brengen van 35 op 30 cent per uur. De begrooting, ontvangsten 10.565.68, uitgaven 10.447.02, heeft dus slechts een bedrag van 118,60 voor onvoorzien. Bij de rondvraag zeide de heer de Vries, dat de heer C. Dekker bij hem heeft geklaagd o.ver de post bij de woning van den heer Jn. Bart aan den dijk. De post is te nauw om er met een praam door te varen. De voqrzitter zal dit met den heer Bart be praten. Verder deelde de voorzitter nog mede, dat de te veel betaalde polderlasten door den hezr Joh. Koning aan hem zullen worden terug betaald. Met een woord van dank voor de aange name besprekingen sloot de voorzitter deze jaarvergadering. HOE LIEF IS DE MEI! In de eerste helft van Bloeimaand waren we het niet eens met de dichters, die de Mei maand hebben bezongen als de liefste van de 12 maanden. Toen hadden we meer de ge dachte: De Mei, de Mei, de lieve Mei? De vogel vriest haast vast aan 't ei! Doch toen de zoogenaamde IJsheiligen, 12, 13 en 14 Mei voorbij .waren, steeg plot seling de temperatuur en ontwaakte de Na tuur en nu hebben bloemen en bladeren zich schitterend ontplooid en we leven nu plotse ling in een paradijs, waarin honderden vo gels het uitjubelen en hun blijde strophen ten hemel doen stijgen. Hoe intens mooi is nu het groen, hoewel nog teer en gevoelig en velden en hoven vormen één bloemenweelde. We kunnen niet nalaten neer te hunken bij eenige platen- en diervormen, die tegenwoor dig allen in het teeken van vermenigvuldi ging staan. We vleien ons even neer bij de bloemen van het Zilverschoon. Hoe schoon zijn de bladeren en de uiterst fraaie bloemen |ii verder is alles even mooi aan dit plantje. Bezie eerst eens een blad, dat aari de onderzijde zilverkleurig en zijdeachtig be haard en van boven fraai groen is; hoe mooi afgebroken gevind is het, en hoe aardig wordt het versierd door de kleine blaadjes, die tusschen de vinspletig gezaagde jukken zijn geplaatst. Bij de bloempjes zien we, dat het kelkje vijf grootere en vijf kleinere slippen heeft, en dat het, als het ware, een schoteltje vormt, dat de andere bloemdeelen draagt. De vijf bloemblaadjes zijn geel en doen denken aan het boterbloempje. Toch behoort het zilver schoon niet tot deze familie, maar tot die der Roosachtigen of Rosacseën. Het getal meel draden fs groot, maar ook vindt men er vele vruchtbeginseltjes, elk van een stijltje en een stempeltje voorzien. Als straks de bloemblaadjes zijn afgeval len, dan zullen de kelkslippen weder naar elkander buigen, om de kleine vruchtjes ge durende het rijp worden te beschermen, net groot aantal zaadjes, dat iedere plant voort brengt, kan genoeg nieuwe planten te voor schijn roepen, maar toch heeft het zilver schoon nog andere middelen, om zich voort te planten. Zie maar eens naar deze uitloopers bo ven den grond. Ze hebben lange, naakte leden en bladrozetjes in de knoopen. In die knoopen hechten de uitloopers zich aan den grond en vormen daar dan stevige wortel tjes, op dezelfde wijze, als zulks bij de aard- beziënplanten geschiedt. Maar hierdoor komt het dan ook, dat men dikwijls een geheele be dekking van zilverschoonplanten krijgt op plaatsen, waar eerst slechts eenige plantjes gevonden werden. De Latijnsche benaming voor dit Flora kindje is Potentilla anserina. Nu eens voorzichtig tusschen de dorens gegluurd! Ziet ge daar wel dat kleine vogeltje met fraai rood op kruin, kron en borst? 't Is een Kneu (Uannabina cannabina) en wel een mannelijk exemplaar. Stellig zl zijn wijfje wel verscholen zitten in het nestje, dt we heb ben te zoeken op de vorkvormige takken van de doornstruiken. Ja, daar zit er een en het vogeltje bevindt er zich op. Schuw is het diertje volstrekt niet en we kunnen het zoo dicht naderen, dat we in de schitterende kraaloogjes ons eigen spiegelbeeldje kunnen waarnemen. Ook de geelbruine mantel- en vleugelvederen zien we goed en duidelijk is het ons, dat het vrouwtje te kennen is aan het gemis van het rood, dat het mannetje siert. Nu we het nestje nog meer naderen, acht het vogeltje 't toch maar voorzichtig de wijk te nemen, en nu kunnen wc de vijf blauw achtig witte, met roodbruine vlekjes versier de eieren zoo knusjes bij elkander zien lig gen. Hoe zacht rusten ze op wol en planten- pluis, die de voering van het nestje, nat ove rigens van droog gras, steeltjes en wortel tjes vervaardigd is, uitmaken. Zoo'n vogelnestje te beschuwen, heeft al tijd iets verheffends. Men heeft zich telkens af te vragen, he het mogelijk is, dat zoo'n klein wezentje zoo iets kan voortbrengen met zulke gebrekkige hulpmiddelen. De vraag, of zoo'n vogel werkt volgens verstand of instinct, zullen we niet trachten te beantwoorden. We weten alleen, dat de ontwikkeling in den nestbouw niet toeneemt De Kneu, die in het vorig jaar geboren is, zal evengoed en,van dezelfde materialen haar nest bouwen, als zij. die het reeds jaren achtereln deld, en het kneunestje van nu ziet er precies uit, als dat van 50 jaar geleden. Ook blijkt de eenzijdigheid daarin, dat het nest van de Kneu nimmer zal gelijken op dat van den S p o t v o g e 1, die weer andere zelf standigheden voor den bouw gebruikt. We begeven ons verder en met genoegen luisteren we naar de geluidjes van Paapjes en Tap ui ten, waarvan we ook nog later de nesten hopen te vinden. Weldra staan we stil bij een sloot, waarin zich zoo langzamer hand een keurige flora begint te ontwikkelen Cardamine pratensis, beter bekend als V e 1 d- k e r s en P i n k 81 e r b 1 o e m, die als Cru- cifeer gemakkelijk te determineeren valt, kleurt de beide kanten der sloor. Onder water zien we bladeren van allerhanden vorm en als we hier over enkele dagen terugkomen, zullen we er in bloei kunnen vinden de Groote Waterweegbree, als de koningin van onze slootflora en de groote bloemschermen van de Zwanebloem, aie er mede een eereplaats bekleedt naast tal van andere bloeiende planten, tusschen de stengels en bladeren waarvan we nu zien voortschieten de vlugge stekelbaarsjes en waar boven de draaikevertjes hun einde- looze beschrijvingen maken. Ook het kikkerslijm met de vele zwarte eitjes trekt nog onze directe aandacht. En veel zouden we hier nog aan toe kunnen voegen. Ja, Meimaand is de tijd, waarin de Schep per werkt als Onderhouder van alles, wat leeft. J DAALDER Dz. £uchtoaact DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De Ijsvogel (heenreis) is gister te Boeda pest geland. De „Duif" (thuisreis) uit Batavia vertrok ken en te Medan geland. een dag winst door vroeger vertrek. Ter bespoediging van het vliegpostverkeer tusschen Nederland en Ned.-Indië zal niet, in gang van 2 Juni a.s. gedurende de eerstvol gende drie maanden het Indië-vliegtui» des Donderdagsemorgens om vier uur van Schip hol vertrekken, waardoor het mogelijk zal zijn denzelfden dag nog Sofia te bereiken en dén tweeden dag te Merzamatruh aan te komen Over den geheelen afstand Amsterdam—Ban- doeng wordt op deze wijze een volle dau gewonnen. 6 In verband hiermede moet de luchtpost correspondentie uiterlijk Woensdagavond in Amsterdam zijn. De correspondentie, die te Rotterdam en Den Haag zoo laat wordt «re- post, dat zij niet meer met dé gewone ver voermiddelen kan worden verzonden zal per auto die des nachts om twaalf uur uit Rot gebracht3' V€rtrekken' Daar Sd»Phol worden Te Harbrouck Heights in New-Jersev is Ameha Eerhart heden om 9 uur 15 M F T gestart naar Harbour Grace voor een oceaan Gister is de wereldrecord-zeilvlieger Kron- feld met zijn zeil vliegtuig „Weenen" van Keulen naar Dortmund gevlogen. Om 13 30 steeg Kronfeld op van de vlieghaven te Keu len en liet zich door een gewoon vliegtuig tot op een hoogte van 800 M. sleepen. Daarna Niet Officieel. Trekking ven Vrijdag 20 Mei 1932. 5e Klasse, 4e Ljjst Hooge I"rijzen. 1351, 2824, 8036, 14408, 18008, 20219, 20619 f 1000. 11278, 17122 400. 34fl 9791, 14871 ƒ200. 2230 4881, 5000, 5741, 8214, 9280» 0301, 43197 14504,'18296 ƒ100. 2 1342 1653 2646 3422 3888 4802 58S5 6434 6894 8239 3249 9173 13188 12175 13153 14189 14847 15461 16345 17065 18163 19990 20575 181 1348 1760 2832 3435 3921 4829 5911 6447 7010 8359 9319 1Ó495 12217 13253 14368 14852 15523 16367 17098 18411 20153 20684 Prijzen van ƒ70.—. 234 271 354 726 1423 1510 1531 1556 1789 2030 2067 2194 2872 3072 3125 3153 3499 3573 3716 3788 4097 4206 4421 4440 4978 5006 5142 5375 5913 6060 6150 6204 6470 6482 S544 6616 7073 7462 7733 7734 8361 9570 10551 12262 13617 14437 14933 15574 16449 17139 18657 20160 20733 8381 9824 11366 12344 13621 14544 15023 15671 16453 17286 18718 20180 20760 8811 10015 11415 12421 13673 14615 15114 15768 16723 17370 13891 20206 20771 8964 10064 11035 12816 13355 14693 15128 15980 16751 17471 18964 20287 799 1585 2324 3213 3810 4480 5502 6334 6777 7873 9079 10206 11782 12S52 14068 14708 15332 16077 16818 17510 18999 20356 1291 1632 2581 3330 3886 4776 5664 6395 6847 7921 9084 10484 12170 13091 14071 14786 15367 16203 16932 18122 19121 20361 06/ 73W 'zm 81981 «a 80981 0099 689; ag 'asSBijj sq uaSuusjaq.idA *5608 08808 *0308 6S608 69908 8*908 8890?. 18908 9990? 89908 99*08 *8*08 88*08 68808 88808 91808 6CI08 98108 61108 0II08 68008 to g u 4* IT008 T666I 99661 66661 66661 99661 88561 *0561 86P6T 19961 I*C6I 88961 80961 88961 *1861 96*61 E9F6T 18*61 69S6T 98861 8*861 6S86I 88861 *3161 8605T *8061 88681 88681 01681 69881 93881 *1881 0I88I 96681 88981 98981 65981 16981 9*981 £8*81 881-81 61*81 80*81 66881 8*881 18881 61881 18881 95881 89881 *8881 £8181 99181 9*181 98881 6S08t 99081 88081 *0031 88661 89361 09861 1*861 56661 06661 98561 *8661 86961 68951 88961 88861 98*61 88861 0885T *6861 *5861 £6851 *8861 *0861 16161 R6T6T T816T 8II6T *0151 86051 11061 18691 61891 88691 6999T 89991 68991 90991 86*91 08*91 00*91 8*891 10891 88891 *6891 09891 80891 19191 6*191 96091 81091 69591 9*691 £9591 0*691 88691 93981 £8991 99991 88991 18991 99*91 6**91 06881 89881 6*891 68891 18891 £1891 65191 SS191 888*1 658*1 108*1 686*1 896*1 605*1 059*1 999*1 889*1 813*1 91**1 01**1 *88*1 0CZ*1 £08*1 081*1 861*1 881*1 690*1 890*1 810*1 89681 *1681 90881 06681 16681 89681 *8581 98681 10581 Ï69SI *6981 109SÏ 88*81 *1*81 T0SST 96881 988SÏ 85881 *9881 6*881 08181 00T8I 98081 81081 86681 05681 £9681 09681 86881 9988X 68881 88681 68681 0*981 86981 88881 9*581 08981 66881 99881 *8881 *1881 01881 £8181 90I8I 866X1 608II 6*511 £0611 05911 39911 19911 60911 T09XI 899II £3811 08811 80811 10811 80111 680II 6*60X 68601 66801 06801 99801 88301 *9601 03601 8*601 8*901 8I90I 66901 16901 08901 8*901 18801 19*01 8**01 88801 81801 10801 89801 6*801 08801 **I0T 8*101 69001 68001 1065 6886 9886 3886 r T8R 0556 1S6C 6866 9196 9596 8596 6986 löO *136 £096 01*6 8*86 0386 9986 8*86 *816 9816 9606 8868 8868 8668 8188 6188 8858 9368 1*68 9068 68G8 9898 8998 85*8 *3*8 3688 8688 6888 *888 8988 1888 8018 1808 1808 *808 8*65 9866 6866 8686 8886 0886 *666 8896 8896 6996 6996 9996 9895 **36 1086 99*6 60*6 6986 8*86 1686 £816 1816 *616 6.91 0916 6*16 8816 £169 6039 3669 6369 9869 *059 1899 9899 £999 9899 6889 88*9 98*9 80*9 *689 8889 8989 8919 6119 8109 6069 0689 6869 9*69 5859 8859 *168 9999 8369 86*9 68*9 88*9 69*8 l**9 81*9 1688 8*89 8689 8589 8889 6618 1619 6*19 6818 9818 6609 6809 868* 6*8* 618* 608* 695* 696* 896* 9*6* 989* .983* 819* 86** 89** 19** 61** 868* 688* 808* 808* 980* 890* 8*0* 9*0* **0* 880* 980* 6888 8888 0068 989S 8*98 9898 £898 *888 6888 0513 *018 6908 9008 9008 1968 6868 6868 9688 998Z 3*88 0*88 8568 1068 6698 *998 9198 6098 0688 1*98 9898 0098 *8*8 53*8 8**8 60*8 8888 £988 8888 8188 1188 8*18 6608 6661 *961 906X 6*81 **8t 6861 £861 0691 8191 0981 *991 *6*1 18*1 68*1 9981 £881 0811 8611 6911 9911 9901 8801 £801 0801 866 8*6 886 916 698 088 008 866 696 196 089 589 969 568 998 98* 88* 108 968 898 191 £81 08 85 89 ze uajasN maakte hij zich los, vloog in groote bogen boven Keulen en zette dan koers naar Dort mund, waar-hij om 16.15 uur behouden land de. jfcheep&üfdwQen Stoomvaart Mij. Nederland johan v. Oldenbarneveldi, uitreis, 19 Mei te Southampton. P. C. Hooft, thuisreis, 19 Mei v. Algiers. I arakan, thuisreis, 18 Mei te Genua. Holland—Amerika Lijn. Diechtdijk, Vanc.-Rott18 Mei v. Liverpool. Maasdam, N-Orleans-Rott 19 Mei v. San tander. Kon. Holl. Licyd, Santa I heresa, uitreis, 17 Mei te Pernam- buco. Flandria, uitreis, 18 Mei v Las Palmas. Kijiuand, 18 Mei v. Bunos-Ayres n. Rosario. Kou. Ned Stoomb. Maatschappij, Anadne, 19 Mei v. Iarragona te Gandia. Jason, uitreis, 17 Mei te Colon. Orestes, 19 Mei v. Hamburg te A'dam. Saturnus, 19 Mei v. Mostaganem te Lissabon Ajax, 18 Mei v. Malaga n. A'dam. Ariadne, 18 Mei v. Tarragona n. Gondia. Bacchus, 18 Mei v. Malaga te Carthagena. Costa Rica, uitreis, 18 Mei te Barbados- huterpe, 18 Mei v. Santander te Oporto. Hebe, 18 Mei v. Valencia n. Rott Oranje Nassau, uitreis, 18 Mei te Parama ribo. Orestes, 18 Mei v. Haburg n. A'dam. Orpheus, 18 Mei v. Patras n. Venetië. Perseus, 18 Mei v. Danzig n. Stettin. Tiberius, 18 Mei v. A'dam te Hamburg. Ki i ,Ko?' ,^a wetv' Maatscbap^ij. N.-Zeeland, 18 Mei v. Melbourne li- Siflga* pore, Rotterdamsche Lloyd. Kedoe. 18 Mei v. Rott. te Soerabaja- Kota Nopan, 19 Mei v. Rott. te Hamburg- Holland—Afrika Lijn» Amstelkerk, thuisreis, 18 Mei v. Genua n. Marseille. Meliskerk, thuisreis. 19 Mei v. Port Elisa- beth naar Kaapstad. Nijkerk, 18 Mei v Beira n. Mozambique- Nieuwkerk, 19 Mei v. Antw. te Brenien- Springfontein, 18 Mei v. Hamburg n. A'dai0 Holland—Britsch-Indië Lijn Bengalen, uitreis, 19 Mei te Antwerpen-

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 10