AmsiecdoMsdie Jimcs föuitetdand Rechtszaken Spoct MacfU&edchten Geneeskundige brieven GENEESKUNDIGE BRIEVEN. ARTS EN APOTHEKER. L Uit onze Staatsmachine 7/« Holland—West-Afrika-Lijn. Mflflskerk, thuisreis, 19 Mei te Havre. Holland—Oost-Azli-Lijn. Haasterkerk. thuisreis, 17 Mei v. Aflanilla. Stoomvaart Mij. Opeaan. Aiax 18 Mei v. Kobe n. Rott. A-itencr, Japan-Rott., 18 Mei v. Singapore, bèmodocus, Java-A'dam, 17 Mei v. P. Soe- Furvbates, 19 ei v. Bremen te A'dam. Patroclus, Japan-Rott., 18 Mei te Londen. Emzetco-Liin. jonge Eüsabeth, 19 Mei v. Lond. te Rott, Java—ChinaJapan Liin. Tjibadak, 17 Mei v. Batavia te Hongkong, ijikarang, 17 Mei v. Shanghai te Batavia. Tiileboet, 17 Mei v. Hongkong n. Manila. Java—New-York Lijn. Simaloer, Java n. New-York, 19 Mei te Genua. RotterdamZnid-Amerika-Lijn. Aludra, uitreis, 18 Mei te B.-Aires. SilverJava Pacific Lijn. Saparoea, Calcutta n. Los Angeles, 17 Mei v. Singapore. Silverbeach, 17 Mei v. San Francisco n. Cal cutta. Siiverguava, 17 Mei v. San Francisco te Cal cutta. DE POST- EN TELEORAAFSTAKING IN GRIEKENLAND. 1 De in geheel Griekenland wegens loonge- schillen uitgebroken post- en telegraafsta- king duurt voort. De regeering heeft een op roepingsbevel voor alle telefoon-, telegraaf- en postbeambten uitgevaardigd. Men ver wacht in het algemeen een gunstige oplos sing in het geschil. De publieke opinie staat welwillend tegenover de stakers. POLITIEKE BOTSINGEN IN HAMBURG. Vier personen gewond. Gisteravond tegen 11 uur zijn te Ham burg verscheidene nat.-soc. na een vergade ring in den Herrengraben slaags geraakt met een 70-tal communisten. Hierbij werden verscheidene schoten gelost, waardoor 4 per sonen werden gewond. De politie heeft onge veer 50 personen gearresteerd. HET NOODWEER BOVEN MUNSTERLAND. Het noodweer, dat op Tweeden Pinkster dag boven Münsterland woedde, vernielde in de gemeente Havixbeck 3680 morgen win- terzaad. Tachtig procent van de 30.000 vrachtboomen zijn verwoest. Van de 400 landbouwbedrijven, welke door het nood weer getroffen zijn, zijn slechts 17 tegen ha- gelschade verzekerd. De schade te Havixbeck wordt wat betreft het winterzaad geschat op 552.000 R.M. en wat de ruchtboomen be treft op 240.000 R.M. Bovendien is natuur lijk groote schade aangericht door overstroo- ming, vernieling van gewassen enz. Minister Schiele, die gister te Munster vertoefde, sprak namens de Rijksregeering woorden van deel neming met de zwaar getroffen landbouwers en beloofde zoo veel mogelijk steun van de zijde der regeering. WAPENDEPOTS ONTDEKT IN ANADALUSIE. In verband met de in Andalusie ontdekte Syndicalistische samenzwering, heeft de poli tie nieuwe groote wapendepots ontdekt, waar behalve geweren en revolvers 900 bommen lagen opgeslagen. De geweren en revolvers zouden onder de landarbeiders worden ver deeld. De politie heeft tal van personen gearres teerd. HET TUNNELONGEVAL IN CHILI. Ten einde de te Temuco in Chili bedolven 42 tunnelwerkers te redden is een reddings brigade gevormd van 2000 personen. Het is de brigade gelukt door middel van een lucht buis verbinding met de arbeiders te verkrij- §en, zoodat men goede hoop heeft dat de ergingswerkzaamheden succes zullen ople veren. GEEN ONGEREGELDHEDEN TE MADRID. In verband met circuleerende berichten in de buitenlandsche bladen kan worden ge meld, dat zich geen ongeregeldheden te Ma drid voordoen. Het betreft hier echter een proteststaking van verschillende organisa ties, die automobielen gebruiken, zulks in verband met het feit, dat de regeenng drie weken geleden verschillende belastingen uit gevaardigd had voor automobielen. De sta king omvat ook de eigenaars van huurauto s. De staking verloopt tot nu toe kalm. Door menigeen worden ook nu nog Ie tti'ts en de apotheker als een soort twee- eenheid beschouwd. De arts behandelt den zieke; de door hem voorgeschreven medicijnen worden door den apotheker gereed gemaakt en afgeleverd. De ver houding lijkt zoo eenvoudig mogelijk Toch is dit in werkelijkheid niet het ge- En in die verhouding is in den loop der tijden veel verandering gekomen, overeenkomstig met de wisselingen, ,u.olke zich zoowel bij den apotheker als tl den geneesheer hebben voltrokken, f11 den heel ouden tijd was er geen helding. De geneesheer verstrekte ook geneesmiddelen, welke hij noodig 'deelde. In \ele geval lén werd het ge- goven middel met een geheimzinnig °mgeven, hetgeen als vanzelf uit web' kU,1 6en derde met de aflevering van .Souis was de toepassing apïrutmi<iÜ0{ °P den ^alient Af stèrs h^Un,st' Z00£tls bij zalven, pleu»- deelt'e uR ttigers enz. Maar dit ge- rUiKie V,01''le voornamelijk bij de chi- Welke van de eigenlijke genees kunde werd afgescheiden als iets van lagere orde. Zooals oude uithangborden en penningen aantoonen werden de be roepen van barbier (baardkrabber) en chirurgijn gemeenlijk door een en den zelfden persoon uitgeoefend. De geleer de doctor medicinae was daar ver boven verheven. Het was deze vooral, die in alle opzichten hulpkrachten vroeg zoo dra een bepaalde handeling moest wor den verricht, de eenige handeling, welke door hem zelf werd uitgevoerd, was het schrijven van een recept en het geven van voorschriften. Maar de uitvoering werd overgelaten aan den lavementzet- ter, aan den chirurgijn en aan den apotheker. Het werk van den apotheker in vroe gere tijden was zeker niet zoo eenvoudig. Hij moest doorkneed zijn in de scheikun de van dien tijd, hij moest de plantaar dige, dierlijke en minerale stoffen, welke voor geneesmiddel gebruikt werden, grondig kennen en daarnaast werd veel waarde gehecht aan de wijze, waarop verschillende middelen werden samen gebracht, uitgetrokken of op andere wijze voqr het gebruik toebereid. Vooral de zoogenaamde Galenische middelen, ir. hoofdzaak volgens voorschrift van Galenus vervaardigd, eischten veel ken nis en geduld. Vroeger, zoowel als nu, was het voor het groote publiek een on begrijpelijke zaak, dat de man, die de geneesmiddelen afleverde, niet tevens verstand zou hebben van de kwalen, waartegen die middelen gebruikt wor den. Wanneer tegenwoordig bij een on geval het slachtoffer gaarne in de eerste plaats een apotheek wordt binnengedra gen, is dit niet alleen omdat daar de middelen aanwezig zijn, welke voor de behandeling kunnen dienen, maar voor al omdat de apotheker geacht wor lt, ook van verwondingen verstond te heb ben. Hij is ook een soort^odkter, mis schien van 2de kwaliteit, maar niette min een ter zake kundige. Voor velen is het regel om bij ziekte het eerst eens met den apotheker te „probeeren". Fei telijk wordt deze op |ie manier hooger dan de arts aangeslagen. Hij geeft toch medicijnen, uitsluitend op de overge brachte verhalen, zonder den patiënt te zien, terwijl de arts als regel eerst een onderzoek van den patiënt zal instellen. Nog geen eeuw geleden was de toestand in Amsterdam nog zoo, dat de apothe ker des morgens er op uit trok om pa tiënten te bezoeken en dan eigenmachtig medicamenten gaf. Hier was van de twee-eenheid niet veel over en zou men eer van concurrentie mogen spreken. Maar als meest rationeele toestand werd toch deze beschouwd, dat de arts de zie ken behandelt en de vereischte medica menten door den apotheker worden be reid en afgeleverd. In den laatsten zin kan haast één woord vervallen, nl. bereid. Van het ge deelte van de taak van den apotheker, dat bestaat in het bereiden van allerlei preparaten is al sedert jaren niet veel meer overgebleven. De meeste van die preparaten worden fabriekmatig in hst groot bereid en de apotheker behoeft die stoffen dus slechts in den voorge schreven vorm en hoeveelheid voor iede- ren patiënt afzonderlijk te mengen en af te leveren. Van de bereiding van in gewikkelde recepten is weinig overge bleven. Zelfs poeders en pillen komen in de meest gebruikelijke vormen kant en klaar uit de fabriek. De apotheker is verantwoordelijk voor hetgeen hij afle vert. Maar de geschilderde gang van zaken maakt het begrijpelijk, dat in vele gevallen de apotheker zooveel vertrou wen in zijn leverancier uit den groot handel heeft, dat hij zich de moeite spaart, de aangekochte middelen stuk voor stuk zelf op hun deugdelijkheid te onderzoeken. Vele middelen worden precies in den vorm afgeleverd, waarin dj apotheker ze uit den groothandel be trekt: pastilles, granules, druppels, ta bletten enz. De patiënten zijn reeds ge wend, deze in een bepaalden vorm te ontvangen. Voor het onderzoek zou de apotheker dus de verpakking moeten verbreken. Van vele preparaten is bo vendien het onderzoek zooal niet onmo gelijk, dan toch uiterst moeilijk en al leen met behulp van een biologisch la boratorium mogelijk. Homoeopathische geneesmiddelen zijn practisch niet op hun deugdelijkheid te onderzoeken en apotheker zoowel als patiënt is aange wezen op hun goed geloof in den groot leverancier. Voor den homoeopaath bij wien het goed geloof toch een groote rol speelt, zal dit trouwens niet moeielijk vallen. Uit dit alles volgt, dat een groot gedeelte van hetgeen in de apotheek ge schiedt, geheel op een lijn staat met bijv. den handel in gecoiserveerde levensmid delen. Alle enis dan de kooper gewoon lijk wel in staat tot oordeelen, zoodra het blikje slaboonen of soep of gehakt is opon gemaakt. Bij geneesmiddelen is hij hiertoe niet eens in staat. Het groote belang, dat er voor de ge meenschap in gelegen is, zeker te zijn, dat de te gebruiken geneesmiddelen deugdelijk zijn en de werking er van zal beantwoorden aan de gestelde verwach ting, heeft aanleiding gegeven, dat de apotheker tot zekere hoogte in een be voorrechte positie is geplaatst. Hij is, behoort althans in staat te zijn, de voor- geschreven geenesmiddelen te bereiden en door voortdurend onderzoek van den aanwezigen voorraad er zich van te overtuigen, dat deze van goede kwaliteit zijn en blijven. De wet op de artsenijbe- reidkunst, die dit alles regelt, heeft te vens een monopolie voor hem gescha pen, door de aflevering van geneesmid delen aan anderen te verbieden. Men voelt dadelijk, dat de nadere regeling is En wel omdat in de eerste plaats de vraag „wat is een geneesmiddel" niet van dit verbod geen gemakkelijke zaak zoo eenvoudig te beantwoorden is. Zwa- rere vergiften, welke in zeer kleine dosis als geneesmiddel worden gebruikt, leve ren niet zooveel moeilijkheden op. Het gevaar, dat bij ongeremde verspreiding zou ontstaan, ls reeds een voldoende motief om in te grijpen. Toch moet ook hier reeds onderscheid gemaakt wor den omdat herhaaldelijk in de industrie van zware vergiften gebruik gemaakt wordt. Denk maar aan de verdelging van ongedierte met rattekruit, blauwzuur, cyclon en derg., aan de vergiftige verf stoffen, aan vele stoffen, gebruikt bij fo tografie, electrische bedrijven enz. Bij kinderen wordt als zacht laxans een lepel olijfolie voorgeschreven, een zuiver geneesmiddel dus. Niemand zal er aan denken, daarom bij de wet te regelen, dat olijfolie voortaan alleen in de apotheek verkrijgbaar zal zijn. Maar er zijn ook stoffen, waarover niet ieder het dadelijk zoo eens is. Er is toen een lijst verschenen van de stoffen, welke beneden een bepaalde hoeveelheid niet anders dan in apotheken mochten wor den afgeleverd. Die lijst is steeds een halfslachtig ding geweest en zal het uit zijn aard ook wel moeten blijven. Het doet zeer eigenaardig aan, dat en van eon zeker vergif een kleine hoeveelheid, bijv. 5 gram, wel bij den apotheker maar niet bij den drogist mag koopen. Ver langt men daarentegen een paar kilo van hetzelfde vergift, dan kan men ook bij den drogist terecht. Er zijn van die stoffen, die zelfs per kilo nog slechts een luttel bedrag kosten. Over die lijst is dan ook voortdurend gekibbeld, zoolang zij bestaat. AI deze en dergelijke vragen zijn van actueel belang geworden sinds een nieuw wetsontwerp op de art ,enijbereid- kunst aanhangig is. Daarover in een volgenden brief meer. H. A. S. Nieuwe hulpverleeningen. Door de regeering zijn de vorige week we der een tweetal wetsontwerpen ingediend, welke beoogen hulpverleening aan een twee tal door de crisis bedreigde bedrijven. Het eerste is bedoeld om de kippenhouderij eenig soulaas te bieden, terwijl het tweede, dat den boter-invoer beperkt, de melkvee-houderij te hulp wil komen. De bedoeling van de regee ring is goed. In deze abnormale tijden moet wel geholpen worden. Er is echter iets an ders, waarop we de aandacht meenen te moeten vestigen, waar het hulpverleeningen van dezen aard betreft. De eerste opmerking betreft degenen, die hun inkomsten uit deze bedrijven putten. Langzamerhand is in den lande onder zeer velen de gedachte gegroeid, dat het de taak van de regeering is om forsch en afdoende te helpen. Deze gedachte grijpt er naast. De regeering zal onmogelijk anders kunnen doen dan aanvullende en bijsprin gende te hulp komen. De tweede opmerking is van algemeenen aard. We hebben te doen met een wereldcrisis, waarvan het bestaan, al mogen de oorzaken ook verschillend be oordeeld worden, eenvoudig door ons aan vaard moet worden. Een wereldcrisis, ma laise, die zich niet bepaalt tot een enkel land. De internationale verhouding en het verkeer tusschen de landen en de werelddeelen on derling. is zoo in elkander grijpend gewor den, dat niet meer als in vroeger tijden ma laise tot één enkel land of een paar aan el kander grenzende landen bepaald kan blij ven. Vandaar dan ook, dat de uitweg uit het moeras ook alleen gemeenschappelijk gevon den kan worden, maar ook, dat men niet denken moet, dat het een of andere zwaar bezochte bedrijf uit de ellende opgeheven wordt, doordat onze regeering contingentee- ringsmaatregelen neemt of e.d. idem zoo veel geld daarvoor beschikbaar stelt. Zulke hulpverleeningen kunnen aan de gevolgen van de crisis iets van hun bitterheid ontne men, de oorzaken daarvan weg nemen kun nen ze niet. Men hoort zoo vaak in deze da gen de regeering moest dit of dat doen van zulk „dit of dat" wordt dan alle heil ver wacht maar men vergeet dan de waar heid van wat we hierboven neerschreven. Die waarheid zal toch weer ondervonden door de bedrijven voor wie nu hulpverleening wordt voorgesteld. Het voorstel om de kippenhouderij te hulp te komen is wel heel kort. Het behelst niet anders, dan dat in de begrooting voor Landbouw, onder-afdeeling XV een nieuwe memoriepost als art. 145 quater wordt in gevoegd onder den naam: „Garantie-uitkee- ring ten behoeve van de kippenhouderij over 1932". Waar komt nu die garantie-uitkeering op neer? Voor ten hoogste 101.246.460 eieren van een gemiddeld gewicht van 58/61 K.G. per 100 stuks, welke gedurende de maanden Mei, Juni en Juli 1932 in koel-inrichtingen worden opgeslagen, wordt van Rijkswege 'n garantie verleend van 3.45 per 100 stuks hoogstens. Dat bedrag wordt aldus samen gesteld 2.85 als voorschotsprijs en 0.60 voor onkosten, terwijl men tot het bedrag der uit den handel te nemen eieren gedurende den tijd der hoogste productie gekomen is door 20 percent te nemen van het aantal uitgevoerde eieren over 1931. De kippenhou der ontvangt dan een netto-bedrag van 2.40 tót 2.45 per 100 stuks eieren. Deze prijs is berekend naar den prijs in de eerste drie we ken der vorige maand op den Roermondschen eiermijn besteed. Aanvaarding van dit plan brengt mede, dat het Rijk op zich neemt een garantie tot een bedrag van ten hoogste 3.493.000. Nu rust op de te scheppen „Centrale" de verplichting om, wanneer het tijdstip daarvoor gunstig is, deze overgeno men en opgeslagen eieren te verkoopen. Dat zal dus wezen in het najaar en den winter. Al hetgeen de opgeslagen eieren in het na jaar en den winter opbrengen komt in min dering van dit bedrag, zoodat het denkbaar is, dat het Rijk tenslotte daarvan niets tot zijn last krijgt. Mocht er meerdere winst ko men, dan zal dit bedrag onder goedkeuring van den minister in het belang van de pluim veehouderij worden aangewend. Is er een nadeelig saldo, dan wordt dat verrtiinderd met het bedrag voor het bewaren enz. door het Rijk vergoed. Deze regeling bevat waarborg, dat de voordeelen van den ver hoogden prijs der eieren geheel aan de kip penhouders ten goede komt, terwijl de bij de Centrale aangesloten organisaties aanspra kelijk blijven voor een goede uitvoering. De strekking van hetlweede wetsontwerp is In enkele woorden vervat: gedurende de maanden April—Mei—Juni als tijdvak geno men mag niet meer in ons land uit een an der land boter ingevoerd worden dan in de jaren 19281929—1930 per drie maanden uit dat andere land werd ingevoerd. Dit ver bod bedoeld steun te verleenen aan de eigen melkveehouderij. Voor de Haarlemsche rechtbank is Woens dag de zaak behandeld van den heer A. A. de Winter, lid van de gemeenteraad van Wijk aan Zee en Duin, die de votige maand in ken nelijke' staat des avonds een 4-wielig onver licht motorrijtuig bestuurde en op een som matie van een agent doorreed, waardoor deze op eigen lijfsbehoud bedacht genoodzaakt was aan den kant van den rijweg moest vluchten De eisch luidde 25 boete. Voetbal. Schoolwedstrijden te Haarlem. Door eenige leeraren aan de Ambachts scholen te Haariem, Zaandam, Velzen en Alkmaar zijn Dinsdag 17 Mei voetbalwed strijden georganiseerd tusschen vertegen woordigende elftallen dezer scholen, welke een bijzonder aangenaam verloop hebben gehad. De uitslagen luiden als volgt: Alkmaar—Zaandam (na verlenging) 4—3 HaarlemVelzen 20 Velzen—Zaandam 20 Haarlem—Alkmaar (na verlenging) 2—2 Ten slotte door vrije schoppen beslist ten voordeele van Haarlem. Ie prijs zilveren krans met draagmedail- les: Haarlem. 2e prijs groote vergulde medaille. Alkmaar 3e prijs kleine vergulde medaille: Velzen Schieten. De schietwedstrijden te Alkmaar. De stand der verschillende wedstrijden, die gehouden waren in de zalen van v. Gijzen, en waarvan het eerste gecteelte thans verschoten is, luidt als volgt: Vrije baan: 1. J. Thie 27, 26, 28; 2. J. Doeschot 26, 24, 29; 3. Th. v. Gijzen 26, 25, 24. Personeel klasst A: J. Schoenhoven 38; Th. v. Gijzen 37; J. Dingerdis 37 Personeel klasse B: J. Groothuizen 43; J. Buis 36 (37); J. Plas 36. Personeel klasse C: P Ris 37; P. Buis 37; J. Winter 32. Korpsvredstrijden klasse A: Th. v. Gijzen 99; C. Besteman 98; J. Schoonhoven rS. Kampioen: C. Besteman 86. S6; J. Schoon hoven 85, 85; J. Doeschot 39. Geluksbaan: H. v. Galen 735; J. v. Ga len 734. Maandag en Dinsdag a.s. de voortzetting! VOORLOOPIG KAASBERICHT. ALKMAAR, 20 Mei 1932. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aangevoerd 67, stapels, wegende 145000 K.G. kaas, waar van de prijzen ajls volgtFabriekskaas: 46 stapels Kleine ƒ21; 4 stapels Commissie 16. Boerenkaas: 8 stapels Kleine 18; 9 stapels Commissie 21, Alles met rijksmerk Handel matig. DE GRAANMARKT. ALKMAAR, 20 Mei 1932. Op de heden gehoaden Graanmarkt waren in totaal 115 H.L.'s aangevoerd, als: 25 H.L. gerst 6.25 7.25; 49 H.L. haver 6.957.50; 12 H.L. boonen, w.o.: bruine boonen 8—10, citroenboonen 10-»/ 14, witte boonen 10 14; 20 H.L. karwijzaad 30; 9 H.L. erwten, w.o.: groene erwten (kleine) 13.50, groene erwten (groote) 5 Alles per 100 K.G. Handel stug. j AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- i PRIJZEN. AMSTERDAM, 20 Mei 1932. Op de he- den gehouden aardappelenmarkt werd be taald voor: Zeeuwsche: bonten 4—4.75, blauwtn 4—4.75, eigenheimers 2.90— 3.20; Bevelanders 3.25—3 50; Frie- sche: borgers 2.80—3.10, Redstar 2.75 3; Flakkeesche bevelanders 3.25— 3.40; Malta 7—8 cent per K.G. en Spring- malta 14—15 cent per K.G. Aangevoerd werden 2 ladingen, zijnde 1390 H.L. BROEK OP LANGENDIJK, 20 Mei '32. Langendijker Groentenveiling. 10.000 K.G. Deensche Witte Kool 0 60 per 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 19 Mei 1932. 2750 K.G. Roode Kool 2.505.20; 75000 K G. Deensche Witte Kool 0.60— 11000 K.G. Gele Krol 9.10. alles per 100 K.G. BEVERWIJK, 19 Mei 1932. Bartigon 16 28 cent; Elizabeth 1732 cent; Baron 17 —27 cent; Ingles 18—30 cent; Clara 1315 —24 cent; Copland 12—18 cent; Sanders 13—22 cent; Yellow 12—23 cent; div. Ires- sen 13—35 cent; Anemoon Vulgens 6—21 cent; De Caen 823 cent; St. Bavo 513 cent; St Bregit 11 17 cent; Lathuis in div. kleuren 17—39 cent; Deronica 5—12 cent; Lelies 3—15 cent. van 20 Mei 1032. 0|>g- ave va n 1 oorüliollamlsch LaiifllMniwci'ertiel (Ontvangen per draadlooze telefoon). .w. 1000. STAATSLEENINGEN. 5 04 Nederl. U32 4'A Nederl. 1917 4 1931 BANKINSTELLINGEN. Handel Mpij Cert. v. Koloniale Bank Ned. Ind. Haneldsbank D. Reichsbaak INDUSTR. OND. B1NNENL. Alg Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert.. Küeheum. Acc. Nederl. Ford Philips Gloeil. Gem Bezit Unilever INDUSTR. OND. BU1TENL. Am. Smelting Anaconda Ass. Gas Electr. Bethleh. Steel Cities Service General Aviation Steel comm Studebaker U. S. Leatber Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito MIJNBOUW. Alg Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Petr, Kon. Petr Perlak Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Gem Eig. Kon. Ned Stoomboot Niev. Goudriaan Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oostkust Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchiton Topeka Southern Railw. Cert. Union Pacific Wabash •Exdividend. fExclaim. 31 7»/i« 43"/s 2% PROLONGATIE Vorige koers 1 Vorige koers 101 Va 99'/, 94 57'/, 42'A 51»/, 79 24»/, 167, SU/s J3/;« 99"/, 66"/s 99'/, JOVw lC'/s 1^6 141/s «Vu» !8/io 30 4»/, W% 6»/, 1351/, 96 59 32"/s 21 50 100 10'/, 70 109'/, 121»/» 71 5 3*fs 30»/, 6»/l 6"/, uAa 2'/, 1»/. 8'/, 9K/ic 46 7/s 861/, 6 99'/, W5»/, Koers van bedeo te: pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.00 pl.m. 2.15 42 51'/, 22 i/s 23'/, 4 50 100 66-/, 99-/, 99J-100 67 107, 105/s 147, 4 14 Vis 4 2 307, 4'/< l"/s ~ïu/l« 95 53 32 134|-5 l35i/s-6 100 10 70 108 121 70 12U-S/, 3-/16 121M 69-71 121'/,-2 69'/, 5Vs 30 9 10 7 29'/, - - 47 86 A 100 105 44 - pCt. Heden 1 pCL WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Vp Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Scb. Kopenhagen Stockholm Oslo New-York Italië NIET OFFICIEEL 100 Vorige koers 9.06 58,82 972'/. 34.59 48.25 49i35 46.20 45.30 246.7/16 12.69 Koers op heden 2 uur 9.051/, 58.80 9.72*4 34.58 48.25 49 40 46.25 45.25 246.7» 12.70

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 11