Aqwtda Jmgezonden Stukken A. B. T. Vanaf 2 uur doorloopende voor stelling van 1. Een Vrouwentemmer; 2. Tom als politieagent, toegang 14 jaar. ERNSTIGE WERKLOOZEN- ONLUSTEN. JCeck ói Schoot Jtheepstifdingm JUtMicalies Speet £acfUvaaet Weec&eeickt Stad en Omgeving. Onie JCoConiën Zaterdag 21 Mei. 4—11 uur. Gulden Vlies, huisvlijttentoon- Stelling D. E. S. 7.30 uur, Cinema Americain, Kamerad- schaft (geprolongeerd) Toegang 14 jaar. 7.30 uur, A. B. T. 1. Een Vrouw entemmer; 2. Tom als politieagent (sens toegang 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Twee gelukki ge harten. Boven 14 jaar. 7.30 uur, Harmoniebiosoop, Het Congres danst (rom.), toegang eiken leeftijd. 8 uur, Groote Kerk, Orgelconcert en rede Prof. dr. Alberts Schweitzer. Zondag 22 Mei. Cinema Americain doorloopende voorstel ling vanaf 2 uur van Kameradschaft (ge prolongeerd). Toegang 14 jaar. Victoria-Theater doorloopende voorstelling vanaf 2 uur van: Twee gelukkige harten. Bo ven 14 jaar. 2 "uur, 4.30 uur, 7.30 uur, Harmonie bioscoop, Het Congres danst, toegang eiken leeftijd. Gulden Vlies, 2—5 uur en 7—11 uur, huis vlijttentoonstelling D. E. S. den bedragen ruim 500 millioen kronen en de door hem op zich genomen garanties minstens 400 millioen kronen. De activa zijn weliswaar voor een gedeelte waardevol, ech ter in hoofdzaak beleend, terwijl zij in totaal ook maar een gering gedeelte der verplich tingen dekken. Wat de belangrijkste dochterondernemin gen betreft, is de commissie van onderzoek tot het volgende resultaat gekomen. Bij de lucifertrust, Svenska Tandsticks, be staat hoop met de crediteuren een accoord te treffen voor de eerstvolgende drie maanden, waardoor een reconstructieplan mogelijk zal worden gemaakt waardoor de Zweedsche en buitenlandsche lucifersproductie bijeen ge houden kan worden. Verrassend gunstig beoordeelt de commis sie van onderzoek de positie van de groote Zweedsche telefoontrust L. Ericsson. Een essentieel gedeelte van het actieve kapitaal van deze dochteronderneming van Kreuger kan volgens het rapport worden gered, wan neer de likwidatiemoeilijkheden overwonnen worden. Daar de maatschappij Kreuger en Toll failliet zal worden verklaard (door mid del van een bijzondere Lex Kreuger) verklaart de commissie van onderzoek haar taak voor beëindigd. 7 politieagenten gewond. Gister is het in Waltershausen, in Gotha fot ernstige botsingen gekomen tusschen de politie en werkloozen. De werkloozen had den Donderdag geweigerd de met 10 pCt. verlaagde ondersteuning in ontvangst te ne men, waarop door den burgemeester onder handelingen werden gevoerd, over welker re sultaat de werkloozen in twee vergaderingen zouden ingelicht worden. De leider der werk loozen wekte hen echter op tot demonstree- ren, teneinde op die wijze uiting te geven aan hun eischen. Er werden twee optochten ge vormd. Toen deze het raadhuis naderden, trad een krachtige afdeeling politie tegen de werkloozen op. De agenten werden toen met steenen bekogeld, terwijl ook op hen gescho ten werd. De politie maakte gebruik van den gummistok, doch zag zich, toen zij in het naflw gedreven wera, gedwongen van de vuurwapenen gebruik te maken. Bij deze botsingen werden in totaal 7 politieagenten door schoten, messteken en steenworpen ge wond. Voor zoover kon worden vastgesteld vielen aan den kant der werkloozen 3 ge wonden. 7 personen werden gearresteerd. Laat in den avond was de orde hersteld. Sterke detachementen politie patrouilleeren door de straten der stad. 1 do ode, 18 gewonden, 15 arrestaties. Naar de Thuringsche politiedirectie mede deelt, zijn bij de werkloozenonlusten in Wal tershausen 7 politieagenten deels zwaar ge wond. Van de demonstranten werden 12, bij na alle tot de communistische partij behoo- rende, personen eveneens vrij zwaar gewond. Een der gewonden, een fabrieksarbeider, is aan de bekomen verwondingen overleden De overige gewonden zijn naar het zieken huis vervoerd. Op bevel van de politie werden alle café's fn de atad gesloten. Tot dusverre zijn 15 per sonen, waaronder drie communisten uit Go tha In arrest gesteld. Tegen middernacht is de politie nog be zig met het herstellen van de orde. Enkele groepen werkloozen en communis ten hebben zich teruggetrokken in de omlig gende bosschen en geven van tijd tot tijd lichtsignalen Men neemt aan, dat deze onlus ten door hoogere partij-instanties zijn voor bereid. OUDERAVOND AAN DE 3de GEMEENTESCHOOL. Donderdag 19 Mei werd aan de 3de Ge meenteschool te Alkmaar een ouder avond gehouden De voorzitter, de heer J. N. Kroone, constateerde bij de opening tot zijn ge noegen dat de vergadering zeer goed bezocht was, hetgeen hij toeschreef deels aan de flinke propaganda door de oudercommissie, deels aan de belang rijkheid van de agenda, waarop voor kwam een lezing door den heer K Suzenaar over het Nijverheidsonderwijs aan jongens en meisjes. Na afdoening der gewone punten der agenda, kreeg inleider het woord en besprak uitvoe rig o.a. de zeer verschillende eischen, waaraan een ambachtsman in vroeger tijden en thans moet voldoen, zette uit een, hoe langzamerhand zich de behoef te aan goed technisch en theoretisch onderlegde vaklieden deed gevoelen en hoe men van particuliere zijde en van overheidswege door het oprichten van fabrieksscholen en nijverheidsscholen getracht heeft in die behoefte te voor zien. Na de pauze, waarin door hulp vaardige dames thee werd rondgediend, behandelde de heer Suzenaar aan de hand van grafische gegevens, speciaal de Huishoud- en Industrieschool en de Nijverheidsschool te Alkmaar, gaf een duidelijk overzicht van de verschillende ontwikkelingsmogelijkheden aan beide scholen en eindigde zijn tot het einde toe met groote belangstelling aangehoorde rede met een opwekking tot de ouders, om in weerwil van de malaise, toch hun kinderen, nu de markt van hoofdwer kers ook zoo overvoerd is, de gelegen heid te geven zich door het leeren van een goed handwerk een bestaansmoge lijkheid te verschaffen voor de komende tijden, hoe die ook mogen zijn. Nadat de heer Suzenaar nog een paar tot hem gerichte vragen had beant woord, bedankte de -voorzitter den spre ker hartelijk, niet alleen voor zijn boeiend betoog, maar ook voor de groote bereidwilligheid, waarmede hij na zijn dag- en avondtaak, nog deze spreekbeurt had vervuld. Door den heer Koot en mevr. Langen- berg werden daarna met eenige ge voelvolle woorden aan mevr. Schwantje, die naar Amsterdam vertrekt, 'n prach tige sierkan en een bouquet aangeboden, als bewijs van waardeering der ouders voor de prettige wijze, waarop zij hun kinderen onderwijs heeft gegeven. Mevr. Schwantje dankte voor het haar aangeboden huldeblijk, waaijpp na rond vraag de voorzitter de vergadering sloot met dank voor de opkomst en een op weking tot bijwoning van den volgenden ouderavond. iemand, die met weinig financieele hulpmid delen veel tot stand wist te brengen. De geest, die de heer Molenaar in de ver eeniging bracht, was er altijd op gericht om prettige samenwerking in het leven te roepen, gericht op het belang van het kind. Niet anders dan betreuren kón hij het dat men daarom thans in kring IV besloten hau tot afscheiding, doch hij op zijn beurt, zou alles doen om de oude goede verstandhou ding weder in het leven te roepen. Voor alles had het bestuur gemeend voor te stellen den heer Molenaar als eerelid der vereeniging te benoemen. Onder bijval der vergadering nam deze dit aan. Ook hij betreurde het bestaande incident, dat naar hij meende met eenige goede wil van beide zijden gemakkelijk was te over bruggen. Hierna sluiting. Men schijnt zich aan de Langereis niet zoomaar bii het besluit van Ged. Staten tot opheffing der Langereizer School tegen 1 'Juli a.s. te willen neerleggen. Naar we ver namen heeft de Oudercommissie in een ver- fadering besloten tegen dit besluit van Ged. taten in hooger beroep te gaan bij den Kroon. Aan den Raad van N.-Niedorp zal men een adres richten om dit hooger beroep te dienen. Scherp werd de houding van den Burge meester van Hoogwoud en den Inspecteur van L. O. veroordeeld. Mocht dit hooger be roep niet baten dan zal men een vereeniging oprichten om dan over te gaan tot oprichten van een neutrale school. Men meende, dat er tot opheffing dezer se dert jaren bestaande school geen redenen zijn. Het aajital leerlingen bedraagt nog ruim 40. PREDIKBEURTEN. GROET, 9 uur (zomertijd) jeugddienst. SCHOORL, 10.30 uur (zomertijd), ds. Boek*. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie. De opname in de rubriek, bewijst geenszins dat de redactie er mede instemt). ALKMAAR I ENT2^ De vereeniging „Getrouw Schoolbe zoek" te Heerhugowaard vergaderde Vrijdag avond onder voorzitterschap van burgemees ter Van Slooten; die met een hartelijk wel komstwoord opende. Medegedeeld werd, dat de heer Waker, als lid bedankt had, terwijl mede een schrijven van de leden der afdeeling Veenhuizen werd voorgelezen, waardoor een het vorige jaar ontstane kwestie van de reis naar Amster dam tot oplossing werd gebi^ht. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat het boekjaar werd aangevangen met een batig saldo van 0.78, terwijl ont vangen werd 47.25 en uitgegeven 7 aan bodeloon, zoodat gesloten werd met een sal do van 41.03. Voor den heer Waker (kring III) werd be noemd mevr. KooiKrijger, terwijl besloten werd in kring II geen aanvulling te doen, aangezien deze reeds met vijf leden vertegen woordigd was. Tot penningmeester werd gekozen de heer C. Hartog. Hierna werd overgegaan tot bespreking van het schoolfeest. Naar schatting was nog altijd 400 noodig. De heer C. Haringhuizen deelde mede, dat in de oudercomm. van de school van Veen- huizen het besluit genomen werd niet meer aan het gemeenschappelijk schoolfeest deel te nemen. Waar echter dienaangaande geen bericht was binnengekomen en ook van leden geen bedankjes ontvangen werden, werd na eeni ge discussie besloten de oude regeling te vol gen. Betreurd werd, dat geen leden van Veen- huizen aanwezig waren om het in de ouder commissie genomen besluit toe te lichten. Algemeen was steeds bij' de kinderen een groote blijdschap geconstateerd als het groo te schoolfeest naderde en zij eens een dag andere gezichten zagen, dan die van hun eigen school. Uit de het vorig jaar binnengekomen lijs ten bleek, dat in de kringen resp. werd opge haald 1 56.75; II 131; III 69;IV 75 De heer Jongejan (Waarland) vond het jammër, dat waar vroeger de heele Waard in één schoolfeest kon optrekken, dit thans niet meer noodig werd geacht voor de kleine groep, die thans nog de openbare scholen be volkte. Uit de vergadering werd opgemerkt, dat ook de kinderen het groote groote schoolfees; veel fijner vonden dan een uitgaan met de bekende leerlingen van de eigen school. Besloten werd nog, indien de financiën het toelieten, een tocht naar Wijk aan Zee en Bergen te organiseeren. Datum 30 Juni, punt van samenkomst hoek KruiswegMid denweg. De heer Van der Meer bracht namens de commissie een gunstig rapport uit over het door den penningmeester gehouden beheer, waarna deze onder dank voor de accuratesse werd gedechargeerd. De heer Jongejan opperde de idee, dat con tributieverlaging noodzakelijk was. Goed gevonden dit in een volgende verga dering op het convocaat te plaatsen. Nadat nog in de rondvraag besproken werd, dat bij allen, die daarvoor in aanmer king kwamen, met de lijsten zou worden ge circuleerd, nam de voorzitterhet woord en gedacht met eenige hartelijke woorden alles, wat de heer Molenaar in zijn ongeveer 40- jarig penningmeesterschap voor de vereeni ging was geweest. Niet alleen was hij steeds gebleken de man van accuratesse, doch ook Mijnheer de Hoofdredacteur. Naar aanleiding van het bericht in Uw blad van 19 dezer, waarin gezegd wordt, dat de diereji in den Hout niet voor vivisectie bestemd zijn, verzoek ik U beleefd nog eenige ruimte, om mijn vermoeden als zouden de apen gevaar loopen om, evenals de marmot jes, voor dit doel verkocht te worden, te motiveeren. In den zomer van 1927 richtte het Hoofd bestuur van den Ned. Bond tot Bestrijding der Vivisectie een schrijven aan het gemeente bestuur van Alkmaar, inhoudende het ver zoek de leverantie van cavia's voor vivisectie doeleinden te willen staken. Het antwoord daarop luidde ontkennend. Voorts heeft een der Hoofdbestuursleden, naar ik meen mr. Rink uit Tiel, met den bur gemeester over de zaak geconfereerd, terwijl een der Alkmaarsche leden met B. en W. daarover een onderhoud had, alles zonder re sultaat. Een ander toenmalig Hoofdbestuurs lid van den Bond, de arts IJ. Hettema uit Hilversum, schreef mij later zelf, dat er vruchteloos reeds heel wat om de mar motjes was te doen geweest. Als het dan nu veranderd is, is dit zeer zeker niet anders dan toe te juichen; doch het zou m.i. meer met den goeden toon in overeenstemming zijn geweest, indien de ge meente hen, aan wie het lot der dieren ter harte gaat, ook eens op dit punt had gerust gesteld. Men moet nimmer anderen in een verkeerden waan laten. De heer Hoek doet, zeker uit te weinige be kendheid ermee, de vivisectie wel zeer on schuldig voorkomen. Het zijn niet enkel witte muizen en ratten die er voor worden ge kweekt. De vivisectie is een op tractaten gegrond vest internationaal kwaad, waarop de ge- heele allopathische geneeskunde is gebaseerd, en waaraan jaarlijks eenige millioenen, zegge eenige millioenen, van allerhande soorten dieren ten offer vallen. Marmotten, en tegenwoordig ook apen, zijn daarvoor een bij uitstek geschikt geafht materiaal. Wij, ethischen, noemen 'de vivisectie een cultuurschande. Dankend voor de plaatsing, Hoogachtend:, J. FREDERIKA GEHRELS. Bergen. Stoomvaart Mij. Nederland Johan v. Oldenbarnv elt (uitr.) 20 Mei v. Southampton. Poeiau Brass (thuisr.) 20 Mei te Suez. Talisse (uitr.) 20 Mei te Genua. Kon. Holl. Lloyd. Salland (thuisr.) 20 Mei v. Montevideo n. Santos. Zeelandia (thuisr.) 20 Mei v. Bahia. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij. Aurora 20 Mei v. Barcelona te Londen. Ceres 20 Mei v. Salonica n. Smyrna. Merope, Valencia n. Amst., pass. 20 Mei Gibraltar. Simon Bolivar 20 Mei v. Amst. n. W.-Indië Tasman 19 Mei v. Pt. Louis (Maur) n. Kon. Paketv. Maatschappij. Réunion. Holland—Afrika Lijn. Amstelkerk (thuisr.) 20 Mei v. Marseille. Nieuwkerk 20 Mei v. Bremen n. Rott. HollandAustralië Lijn. Grootekerk (uitr.) 20 Mei te Sydney. Java—ChinaJapan Liin. Tjikembang 19 Mei te Cebu. Tjisalak 19 Mei v. Sjanghai n. Dairen. JavaNew-York Lijn. Polyphemus 18 Mei te New-York. SilverJava Pacific Lijn. Kota Baroe 17 Mei v. Calcutta te Los Ange- les. Silverbeech 17 Mei v. Fan Francisco n. Cal cutta. Silvermaple, Calcutta n. Los Angel-es; 19 Mei v. Belawan. Stoomvaart Mij. Oceaan. Ajax, Japan/Rott.; 19 Mei te Sjanghai. Antenor Japan/Rott.; 20 Mei te Penang. Demodocus Bat./Amst.; 19 Mei te Suez. Diomed 19 Mei v. Vladiwostock n. Rott. Hector 18 Mei v. Dairen n. Rott. Memnon 19 Mei v. Japan 1. v. Amst. te Lond. N.V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 21 Mei 1932. Op de heden gehouden eierenveiling waren in totaal 330.000 stuks kipeieren aangevoerd, waar van de prijzen als volgt: 58—60 2.30 2.60; 60—62 2.40--/ 2.80; 62—64 2.603.30; kleine 50-57 2—2.40. 74000 stuks Eendeieren 2—2.20. DIENSTPLICHT. Onderzoek van verlofg angers. De BURGEMEESTER van ALKMAAR brengt onder verwijzing naar de openbare kennisgeving van 10 Mei 1932, welke ter gemeente-secretarie ter lezing ligt, ter kennis van den dienstplichtige PETRUS CORNE- LIS VAN DER KOOIJ, behoorencle tot de lichting 1919 der gemeente Hoorn, c'at hij op DINSDAG, 14 juni 1932, des namiddags 3 uur in het Beursgebouw aan het Luttik Oudorp, alhier, moet verschijnen, ten einde zich te onderwerpen aan het nader-onderzoek van verlofgangers. Alkmaar, 21 Mei 1932. De Burgemeester, J. WESTERHOF, Lo.-Burg. 30 Mei a.s. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De Ijsvogel (heenreis) gister vertrokken uit Boedapest; aangekomen te Athene. De Havik (thuisreis) gister vertrokken uit Caïro; geland in Bari (Italië). DE OCEAANVLUCHT VAN MISS EARHART. Miss Earhart gestart voor Harbour Grace. De Amerikaansche vliegster Miss Amelia Earhart is heden om 13.25 uur van St. John gestart met besteming naar Harbour Grace. Naar bekend is zij van plan een oceaanvlucht te ondernemen naar Parijs of Londen. Aan boord van het vliegtuig bevindt zich ook de bekende Amerikaansche vlieger Balchen. Boven den Oceaan. De Amerikaansche aviatrice Amelia Earhart, die op de eerste etappes van haar Oceaan- vlucht door den bekenden Amerikaanschen vlieger Balchen tot Harbour Grace was bege leid, is gisteravond om 22 uur 50 M. E. T. alleen vandaar vertrokken met bestemming Parijs. REICHERS' MISLUKTE OCEAAN- VLUCHT. Hij is te New York aangekomen. t Lou Reichers wiens poging over den At- lantischen oceaan te vliegen eindigde met een val in zee nabij den lerschen kust is Vrijdag aan boord van de President Rooseveldt, die hem redde, te New York aangekomen Reichers hoopt spoedig een nieuwe oceaan vlucht te ondernemen. ZOMERTIJD. Wij maken onze lezers er op attent, dat de zomertijd in den nacht van heden cp Zondag in werking treedt. Men zal dus goed doen, zijn klokken heden avond een uur vooruit te zetten. EEN VERDWAALDE HOND. Een donkerbruine jonge sterke hond ter hoogte van 50 c.M. is te St. Pancras in zwervenden toestand aangetroffen. Hij is te verkrijgen ook voor eventuele liefhebbers bij P. Groot, Bovenweg 201, Sint Pancras. Kolven. Wedstrijden van den N.H.K.B. De Kolfwedstrijden van den Noordhol- landschen Kolfbcnd zullen dit jaar gehouden worden in de kolfbaan van „De Vier Eenen" te Spanbroek. Er zal in-2 klassen worden ge speeld; bovendien is een eere-klasse ingesteld, waarin eenige kolvers zullen spelen, die door het bestuur daartoe worden aangewezen. De wedstrijden worden gehouden op 29 en VIJF MOTORBOOTEN Y'AN DE K.N.P.M. VERBRAND. Vier inlanders zwaar gewond. Gistermiddag geraakte, doordat uit een prauw vuur geworpen werd op het water, drijvende olie in brand, met het gevolg, dat vijf motorbooten van de K.N.P.M. te Soengei Geron verbrandden. De voorsteven van een tankboot eo-een steiger werden be schadigd. De vlammen sloegen op tot een hoogte van 20 M. Vier inlanders werden zwaar gewond, terwijl groote materieele scha de werd aangericht VONNIS KANTONRECHTER ADVER TENTIE-CONTRACTEN. Voor eenigen tijd maakten wij melding van een civiele zaak van de N. V. Handelsdrukkerij „Helmond" te Helmond, die als uitgeefster van een maandblad van R, K. Ziekenhuizen, den heer Blokpoel (firma F. W. Zaadnoórdijk, zaaizaden, Alkmaar) onder voorwendsel, dat hij bij het plaatsen van een advertentie leveranties van de R. K. ziekenhuizen zou krijgen, tot het aangaan van een advertentie-contract had be wogen. De heer Blokpoel, die geen bestellingen kreeg, staakte het plaatsen van de advertentie en gaf na'aanmaning de volgende advertentie op; „Verwijzende naar mijn vorige annonce, moet ik tot mijn spijt verklaren -dat de daardoor gemaakte kosten nog geen cent voordeel hebben opgeleverd. Geen enkele order is daardoor geëffectueerd. Komt ge nu misschien? In afwachting, hoogachtend, F. W. Zaadnoordijk, Zaaizaden, Alkmaar". Deze advertentie werd door de uitgeefster geweigerd, omdat zij kennelijk het doel had haar te benadeelen en de heer Blokpoel werd aangesproken tot betaling van de niet ver bruikte regels, tot een bedrag van 80.50. De Kantonrechter heeft dezer dagen vonnis in het geding gewezen en geconcludeerd, dat bij ontleding der bewoordingen der geweigerde naar waarnemingen, verricht in den morgen van 21 Mei. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 764.1 mM. te Marseüle. Laagste barometerstand 751.9 mM. fc 1 'verpachting, geldig tot den avond van 22 Mei' Meest Zuidelijke tot Westelijken wind; aan vankelijk zwaar bewolkt tot betrokken met kans op regen of onweer; later opklarend; koeler. Overzicht. In het Noordelijk deel van het waarne mingsgebied is de luchtdruk thans overal stijgende. De secundaire depressie die giste ren in de Golf van Biscaye lag heeft zich naar het Kanaal verplaatst. Ook in Noord- Span je stijgen de barometers. Over Noord Scandinavië ea»de Noorsche zee beweegt zich een koude 'polaire strooming naar hei Westen, die tot aan Schotland reikt. In Enge land en Ierland zijn de temperaturen nog een weinig, aan de overzijde der Noordzee en in Scandinavië tot 10 graden boven normaal. Door de zeer groote temperatuurstegenstel- lingen is de onweerskans thans zeer groot geworden en afkoeling in het volgende et maal waarschijnlijk. advertentie, absoluut niet de bedoeling van gedaagde doorstraalt om de uitgeefster te be nadeelen. Volgens den Kantonreéhter houdt de adver tentie in een verzuchting wegens bedrogen ver wachtingen zonder eenige uitgesproken ran cune tegen wie dan ook, echter met een opti mistische hoop op de toekomst in vragenden vorm gesteld, terwijl in den laatsten regel on miskenbaar de bedoeling voorzit om zich bij de lezers van de couranten die eischeres uitgeeft, bekend te maken en mitsdien als een reclame voor zich zelf moet worden beschouwd, wat toch wel de bedoeling van gedaagde tot de toe treding van het advertentie-contract zal ge weest zijn, zoodat de uitgeefster door de weige ring van de advertentie haar verplichting niet is nagekomen en zich aan wanprestatie heeft schuldig gemaakt en op dien grond vanaf het tijdstip, waarop de uitgeefster in haar contrac- tueele verplichting is te kort geschoten, ont bonden behoort te worden verklaard. Aangezien overigens hét advertentiecontract gedurende 2j^ maand van kracht is geweest, werd de heer Blokpoel, die reeds 10.50 had betaald, veroordeeld om alsnog 8.45 te be talen. De^uitgeefster werd veroordeeld tot betaling van #/l0 der kosten, groot 21.35 De heer Blokpoel zal l/io van de kosten moeten betalen. Over de immoreele wijze, waarop de heer Blokpoel tot het plaatsen van advertenties werd bewogen, spreekt het vonnis niet, TOELATING LEERLINGEN OPENBARE SCHOLEN VOOR GEWOON LAGER ONDERWIJS. Wij vestigen de aandacht .van belangheb benden op de in dit nummer' voorkomende publicatie, vermeldende, dat alsnog gelegen heid bestaat tot het doen van aangifte van leerlingen voor toelating tot één der openbar' scholen voor gewoon lager onderwijs. AFSCHEIDINGEN ERVEN NABIJ DE VAN HOUTENKADE. In bijlage no. 76 schrijven B. en W.t Bij besluiten van uwe vergadering van 15 Januari 1931, nr. 3, 9 Juli 1931, nr. 24, 1 October 1931, nr. 11, zijn aan de N.V. Bouw en Administratie Maatschappij „Pandora", alhier, of hare lastgevers verschillende per- ceelen bouwterrein, gelegen aan de Fontein Verschuirstraat, de Waerdendelstraat en de Van Houtenkade verkocht, o.m. onder de volgende voorwaarde, welke inmiddels in de overeenkomsten van verkoop en koop is op genomen „de erfafscheidingen tusschen de percee- len en de scheiding tusschen de achtertui nen mogen, behalve over een lengte van 3 Meter uit de achtergevels der huizen, niet bestaan uit dichte schuttingen of muren, doch uit houten of ijzeren hekken niet hooger dan 1 Meter boven den grond, geschoren leggen of begroeid rasterwerk". De koopster verzoekt thans deze bepaling te laten vervallen, omdat de perceelen, welke zij op den verkochten grond heeft gebouwd onverhuurbaar blijken te zijn, daar de gega digden de erven te onvrij en te onveilig ach ten. De koopster vraagt daarom schuttingen van 1.80 M. te mogen maken op den ver kochten grond. Wij blijven de meening toegedaan, dat het optrekken van dichte schuttingen of muren hooger dan 1 Meter (behalve op 3 M. uit de achtergevels) moet worden tegengegaan met het oog op het aspect der achtererven. Intusschen hebben wij geen bezwaar, dat geschoren heggen of begroeid rasterwerk hooger dan 1 M. worden aangebracht, waar door het geheel geen minder aanzien zal krij gen. Wij stellen u daarom voor adressante in zooverre tegemoet te komen, dat het maken van geschoren heggen of begroeid raster werk hooger dan 1 Meter wordt toegelaten door de hierboven geciteerde bepaling in voormelde raadsbesluiten als volgt te lezen: „de erfafscheidingen tusschen de percee len en de scheiding tusschen de zij- en ach tertuinen mogen, behalve over een lengte van 3 Meter uit de achtergevels der huizen, niet bestaan uit dichte schuttingen of muren hoo ger dan 1 M. boven den grond, wel daaren tegen uit geschoren hegeen of begroeid ras terwerk hooger dan 1 M.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2