Autstec damsche ïBeucs KOEDIJK. BERGEN. OTERLEEfc. JOH, KONING G. KONING—HARDEBOL ANTOON KERSTEN en GRE DE WEVER, barend, gerll)n Zending-"40, d.i. minder dan verleden jaar, echter te Wijk aan Zee bleven deze bedragen ongeveer gelijk, zijnde ruim 100. ZIJPE. De Keinsmerweg in deze gemeente, van af den Belkmerweg tot hei Noordhollandsch Kanaal, wordt met ingang van Dinsdag 24 Mei 1932. des voormiddags te 6 uur, tot na dere aankondiging voor het verkeer met rij en voertuigen afgesloten. Zaterdag 4 Juni 1932 zal door het col lege van Dijkgraaf en Heemraden van het Waterschap „Zijpe en Hazepolder" alhier, schouw worden gehouden over alle tot water leiding dienende slooten in de onbemalen landen van den polder. Indien noodig, zal de herschouw plaats vinden op Zaterdag 11 Juni 1932. NIEUWE NIEDORP. n den nacht van Zaterdag op Zondag heeft men de draden van de Radio Centrale van den heer K. Coops tusschen het dorp en Terdiek en tusschen Terdiek en de Langereis op talrijke plaatsen doorgeknipt of -gesne den Een en ander is niet gebeurd op een enkele plaats, neen, op ettelijke plaatsen. De weg lag bezaaid met draden. Op geen enkele plaats is een draad gespaard gebleven. We zagen palen waar geen draad meer aanzat, en kan bij een dergelijke laffe daad moeilijk denken aan baldadigheid en het doet dan ook meer denken aan een wraakneming of iets dergelijks. De bewoners van Langereis en Terdiek za- fen natuurlijk zonder radio en voor den heer Coops is dit een aardige strop. We gelooven wel dat de politie een heele toer zal hebben om deze puzzle op te los ten. Zondagavond werd in het lokaal van den heer Jb. Groot een cabaretavond ge geven ten bate v$n het crisiscomité, door het Alkmaarsch gezelschap techn. leider de heer C. H. Muijlaert. De heer Jb. Visser opende als voorzitter van het comité den avond met welkom toe te roepen aan de opgekoinenen, inzonderheid aan het gezelschap uit Alkmaar, dat zich beschikbaar heeft gesteld voor het comité. De heer Muijlaert deelde mede, dat ge werkt wordt uit liefdadigheid ten bate van de kas en dankte het dagelijksch bestuur der ge meente voor het vrijstellen van de belastin gen. Hij dankte ook den heer Groot en de firma Kok en Tuinman voor het gratis be schikbaar stellen voor auto's voor het verr voer van het gezelschap. Spr. zeide: Wij wil len trachten de kunst op een hoog peil te brengen en wenschte den talrijke aanwezigen een gezelügen avond toe. Het program werd geopend door The Cheese Townians, be staande uit 16 musici onder leiding van den heer Siem Spruit, die de gewenschte stem ming er in wist te brengen. Hierna kregen wij zeer mooie muziek van den hezr Willy Kohier, geaccompagneerd door den heer Joh. Kuiper (viool en piano) Wie de muziek van voornoemde heeren ken nen, zullen begrijpen, dat hun een luid ap plaus ten deel viel. Na de pauze trad het gezelschap Siem Spruit weer op en bracht weer eenige mooie nummers naar voren, waarna de leider, de heer Muijlaert, het gezelschap dank zegde voor het gebodene, inzonderheid den "neer Spruit. Daarna volgden de heeren Kohier en Kuiper. Ook deze ontvingen dank voor hun werk, waarna een toegift volgde, dat met applaus begroet werd. Het laatste nummer was van Erlie Conell, die ons sterke staaitjes van goochelkunst te zien gaf en de aanwezigen in voortdurende spanning bracht. Na afloop dankte de heer Visser als voor zitter van het crisis-comité voor hetgeen dezen avond ten beste was gegeven, waarna een gezellig bal volgde onder leiding van den heer Muijlaert. Koedijk genoot de eerste beurt van het optreden van dit gezelschap. Het is een waar succes geweest. De Vereeniging voor Ziekenhuisverple- ging „Helpt Elkander" hield 1.1. Vrijdag avond haar algemeene vergadering in het Oranje-Hotel. De voorzitter, de heer mr. H. D. A. van Reenen, opende om 8 uur de vergadering, welke door een 40-tal leden werd bijgewoond. Medegedeeld werd de benoeming van den nieuwen bode, den heer J. de Groot, wonende aan den Bergerweg. Hierna bracht de penningmeester, de heer Glerum, het financieel verslag uit over het afgeloopen jaar, waaraan wij het volgende ontleenen: Op 1 Januari 1931 was in kas 1377 07; de totale inkomsten bedroegen 3990.78; de totale uitgaven 1836.02, alzoo een voordee- lig saldo per 31 December 1931 van 2154,76. Het jaar 1931 leverde op zichzelf een batig saldo op van 777,69, tegenover een nadeelig saldo in 1930 van 626.28. De financieele resultaten over het afgeloopen jaar mogen dan ook zeer gunstig genoemd worden, hetgeen in hoofdzaak een gevolg is geweest van de geringe verpleegkostenwerd in 1930 hiervoor uitgegeven 2398, in 1931 was slechts 1286,02 noodig. K Eea beslagen toog u slechte spijsvertering en |j|| In den aanvang van 1931 werd de gelegen heid opengesteld deel te nemen aan het z.g tarief B, 't welk recht geeft op betaling van 40 verpleegdagen. Hiervan maakten gebruik 178 gezinnen, bestaande uit 489 personen Wegens wanbetaling werd het bestuur ge noodzaakt één gezin, bestaande uit 5 personen als lid te royeeren. Terzake een in den aanvang van 1932 ge leden verlies werd door den voorzitter en pen ningmeester toegelicht en door de vergade ring uitvoerig besproken. Ofschoon het feit op zichzelf zeer onaangenaam was geweest, zou dit de financieele positie der vereeniging in 't minst niet te kort doen. In verband met deze kwestie werd nog mededeeling gedaan, dat van de nieuwe bode een borgstelling was geëischt van 500. Vervolgens bracht de secretaris, dokter Blok, verslag uit over de verrichtingen der vereeniging over het afgeloopen jaar. hier uit bleek, dat aanvang 1931 de vereeniging 1714 leden telde, waaronder 32 niet contri- bueerende kinderen; einde 1931 bedroeg het aantal leden 1738, waaronder 30 niet-contri- bueei cnde kinderen, terwijl in het eerste kwar taal 1932 zich een flink aantal nieuw leden aanmeldde. In 1901 werden verpleegd 33 leden met 444 verpleegdagen, alzoo gemid- del 13i/9 verpleegdag per persoon. In 1930 bedroeg het aantal verpleegden 52 met 848 verpleegdagen of gemiddeld 16 'A verpleeg dag per persoon. Over de 5 jaren, dat de ver eeniging bestaat, werden voor rekening der vereeniging opgenomen 193 leden met 2699 verpleegdagen of nog geen 14 verpleegdagen per persoon, hetgeen volgens de statistiek normaal mag worden genoemd. Het volgend punt der agenda betrof de be noeming van een bestuurslid wegens bedan ken van den heer B. H. Gorter. De voorzitter sprak woogden van waardee ring en danken voor hetgeen de heer Gorter voor de vereeniging had gedaan. Na een tweetal stemmingen werd tot bestuurslid ge kozen de heer S. Boersma, die de benoeming aannam. De rekening en verantwoording van den penningmeester over 1931 werd na kennis neming van het rapport der commissie belast met het nazien der rekening, door de verga dering goedgekeurd en de penningmeester onder dankzegging voor het accuraat gehou den beheer, gedechargeerd. In verband met de gunstige financieele positie der vereeniging werd op voorstel van het bestuur de contributie voor 1932 onge wijzigd gehandhaafd. Daarna sluiting. Vrijdagavond hield de tuinbouwvereeni- ging „Ons Begin" een vergadering in café de Vries, onder leiding van de heer S. Hoog- vorst. In zijn openingswoord drukte de voorzitter zijn teleurstelling er over uit, dat de verga dering niet beter bezocht was. Gezien de be langrijke besluiten, welke genomen moeten worden, wekte dit wel eenige bevreemding. Het bestuur heeft zich betreffende het vervoer der producten met de heer Beers in verbinding gesteld over de vraag: varen of per auto. Als voorloopige prijzen noemde de voorzitter per auto afgehaald aan huis 25 cent per schuit, aan de steiger gebracht door de leden 20 cent per 100 K.G. aardappelen. Verder betoogde spr. nog de mogelijkheid om met Hensbroek in overleg te treden. Het aan schaffen van een auto brengt moeilijkheden met zich mee, doch de tijd is nu eenmaal zoo. Voor veraf wonende leden is het zeer gemak kelijk, daar de wagen dan aan huis kan komen. Het verschil per 100 K.G. aardappe len zal bedragen 5 cent, doch de prijzen zijn nog niet definitief vastgesteld. De heer Muntjewerf memoreerde, dat alles steeds per schuit voor 25 cent vervoerd werd. Zou men daarmee doorgaan, dan is de tijd voor prijsverlaging aangebroken. Het ver voer per auto geeft groote voordeden, doch eenig prijsverschil zal er moeten zijn. De groote vraag is nu: welke prijs moet het zijn. Voor enkele leden zal het bezwaarlijk zijn, doch niet voor allen. De heer Beers deelde mede bereid te zijn, het vervoer der producten weer op zich te nemen. De prijs zal zijn: per schuit 25 en per auto 30 cent per 100 K.G. Spr. zou het bestuur in overweging willen geven zich in verbinding te stellen met Hensbroek, men kan dan zien hoe of dat gaat. De voorzitter was van oordeel, dat de manier van vervoer wel eenig prijsverschil waard is. De secretaris, de heer van der Gragt, meende, dat men moest kiezen tusschen twee dingen: of in samenwerking met Hensbroek een regeling treffen, of op eigen gelegenheid tot overeenstemming komen. De heer Beers merkte op, dat de aardappe len in Hensbroek geen groote rol spelen, wel de kool. Het vervoer zal dus voor beidie ge meenten verschil maken, wat de regeling moeilijker maakt. De heer Muntjewerf en de voorzitter meen den, dat de menschen wel van gedachten zul len veranderen en zich aanpassen aan de ge wijzigde toestanden. De heer Beers deelde nog mede, dat men te Hensbroek niet op monster veilt. De ge legenheid voor vervoer is daar goed genoeg. De secretaris zou direct willen afhandelen De prijs is 5 cent minder dan verleder, jaar per schuit. We kunnen thans voor de prijs van verleden jaar gebruik maken van de auto, hetgeen de heer muntjewerf de opmer king ontlokt, dat het voor den heer Beers toch ook een loonend bedrijf moet blijven Spr. is voor het vervoer per auto. De heer O. de Vries stelde voor dg rege ling zonder nader overleg met Hensbroek aan te nemen. De prijs voor vervoer van kool blijft een kwartje. Of men op monster veilt cf als partij, dat blijft hetzelfde. De heer O. de Vries was van oordeel, dat er voor enkelen voordeel en aan verbonden zijn, voor anderen weer niet. De secretaris achtte het eer. bezwaar, dat die leden, welke de kool per eigen gefegen- heid aan den steiger brengen, daar geen cent mee verdienen. Dan kunnen de leden het beter laten afhalen. De heer Bas gaf in overweging, dan op monster te veilen. De heer Muntjewerf zou een klein gedeelte op monster willen veilen, met keur op de rest, welke dan per auto kan worden genaaid. De heer Beers wist niet of dat wel zoo gaat. het is wel meer gedaan, doch het is feitelijk niet geoorloofd. De secretaris meende, dat de L. G. C- zich wel zal aanpassen. De heer Muntjewerf meende, dat per auto ook op andere plaatsen dan Broek op Lan- gendijk geleverd zou kunnen worden, het geen door de hezr Beers bevestigd werd, mits in overleg met den kooper. De heer Bloothoofd zou ook voor de kool een prijsverschil willen zien voor vervoer per auto of per schuit. Dit geldt toch voor de aardappelen ook. De regeling voor vervoer var. uien is gelijk aan die voor aardappelen. De heer Beers was van meening, dat het niet zoo bezwaarlijk is, deze naar den steiger te brengen. De voorzitter legde er den nadruk op, dat de leden zich moeten verplichten, dat Beers dan ook alle vervoer van „Ons Begin" heeft. De heer Muntjewerf merkte op, dat de leden moeten voelen, dat de heer Beers niet voor elk klein beetje kan komen. Men moet zich even met elkaar verstaan, als van den auto gebruik zal worden gemaakt. De heer H. de Vries zou een minimum kwantum willen vaststellen Na een zeer geanimeerd overleg werden de tarieven tenslotte aldus vastgesteld: Aardappelen in zakken vanaf de steiger 20 ct. p. 100 Kg.; ardappelen in zakken van af huis gehaald 25 ct. per 100 Kg.; aard appelen in kisten en manden vanaf steiger 25 ct. per 100 Kg.; aardappelen in kisten en manden vanaf huis 30 ct. per 100 Kg. Uien zelfde tarief. Kool van huis gehaald per auto 25 ct. per 100 Kg.; kool gebracht aan den steiger 20 ct. per 100 Kg. De heer O. de Vries zou contratueel wil len vastleggen, dat de leden verplicht zijn de producten met Beers mede te geven. Een lid dat zelf wil vielen, is daar natuurlijk vri] in. Met algemeene stemmen goedgekeurd. De voorzitter dankt den heer Beers voor zijn aanwezigheid op deze vergadering en hoopte dat de getroffen regeling goed zal be vallen en in het belang der leden zal blijken ,te zijn. Van de gelegenheid tot gezamenlijke aan koop van manden over te gaan werd door eenige leden gebruik gemaakt. Na afhandeling eener weinig belangrijke rondvraag en enkele interne aangelegenhe den, sloot de voorzitter met dank voor de aangename besprekingen. Stad en Omgeving. EEN GOEDEN JUBILEUM. Einde Mei a.s. zal het 50 jaar geleden zijn, dat de heer G. van Nieuwkuyk uit Dongen, Noord-Brabant, waar hij werkzaam was in een looierij, annex schoenfabriek, zich te Alk maar vestigde en een schoen- en lederhan del oprichtte onder den naam „Firma Gebr. van Nieuwkuyk". Deze zaak werd gevestigd op het Waagplein bij de Schapenbrug in een perceel, vanouds genaamd „Het Klompje Gouds", den hoek vormend van een huizen blok, dat stond op het gedeelte Waagplein, waar nu het kleine waaggebouw staat, tus schen Houttil en Voordam. Als hechten grondslag der zaak werd van af de oprichting het beginsel gehuldigd, uit sluitend 1ste klas schoenwerk te verkoopen, tegen een zoo laag mogelijk winstpercenta ge. Dit werd zeer in de hand gewerkt door dat de broers mede-firmanten in Dongen, re spectievelijk een looierij en schoenfabriek dreven, waardoor dus de winkel te Alkmaar in staat gesteld werd, uitsluitend schoenwerk te verkoopen van eigen fabrikaat en eigen grondstof. Het verwachte resultaat bleef dan ook niet uit, en spoedig werd de firma ge noodzaakt naar een grooter perceel uit te zien. Een groot winkelhuis, Houtfil 17, werd aangekocht en geheel verbouwd met voor dien tijd groote verkoop- en pasruimte en flink magazijn. Ook hier bleef de omzet zich in een steeds stijgende lijn bewegen en waren Aikmaarders en bewoners van omliggende dorpen geregelde klanten. Nu is de oude zaak uitgegroeid tot het moderne winkelbedrijf, na nog twee maal een verjongingskuur te hebben ondergaan, in 1918 een nieuw winkelpui met portiek en in 1930 werd de geheele benedenverdieping tot winkelruimte en kantoor verbouwd, in moderne stijl uitgevoerd, terwijl voor de ker en fourniturenhandel een pakhuis verbouwd werd, vroeger eigendom van den heer Keu ter, Houttil no. 13. De tijd van bijna gelijkvormig schoenwerk is voorbij. Elke bezoeker verlangt en vindt er een zeer uitgebreide keuze. Nu gaat de zaak dus de tweede helft der eeuw in, uiterlijk geheel verschillend aan de eenvoudige winket van 1882, maar de grond slag goed en goedkoop is door alle jaren het zelfde gebleven. CONCERT IN HET CENTRAAL ZIEKENHUIS. De verpleegden en verpleegsters van het Centraal ziekenhuis worden zoo nu en dan op een concert vergast, zoo ook gisteravond. In een der groote zalen waren de pa- tienten, die voor zoo'n concert in aan merking komen, tezaam gebracht om te luisteren naar den zang van het dames koortje van den heer Corn. Jonker. Dit dameskoortje bestaat nog slechts enkele maanden, doch de liederen welke uitge voerd werden, n.1. twee- en driestemmige liederen van de componisten Frank en Dalcroze, gaven een bewijs van ernjtige t studie onder bekwame leiding. De zang dezer frissche stemmen werd ten zeerste gewaardeerd. Mej. Netty Wijn zong enkele van haar mooiste liederen en mej. Rens Geus gaf, door het spelen van piano-soli Prelude van Rachmaninof en een wals van Cho- pin, blijk van goede muzikaliteit, die een belofte inhoudt voor de toekomst Beide jonge-dames hadden met haar zang en piano-spel eveneens veel ap^ plaus in ontvangst te nemen. Voorts gaf de heer Eli Prins eenige dechuaaties n.1. Hollandsche, Afrikaan- sche en Vlaamsche, waarmede hij de aanwezigen ten zeerste aan hem ver plichtte. Hij verstaat de kunst met zijn prachtig zeggen zijn toehoorders te boeien. Al met al een mooie avond, waarvoor de dames, de heeren Jonker en Prin» hartelijk dank werd gezegd. VOORDRACHT OVER DE OPENBARfi SCHOOL. Hedenavond te 8 uur vordt te Heiloo in het gebouw voor Sport en Kunst een voordracht gehouden door den heer K. de ries, lid van het hoofdbestuur van Volksonderwijs. Gesproken zal worden over „Onze openbare school" en er is gelegenheid voor debat. De entree is vrij en na af loop zal een afdeeling voor Volksonder wijs worden opgericht. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtuf» gen en andere voertuigen te 21,27 uur licht op- jftucgecêijke Stand GEBOREN: Geertruida Wietske d. v. Paulus Proce en Sietske Spoelstra. Atje d. v. Foppe Torenbeek en Jeltje Kamst. OVERLEDEN: Jantje Bosscher 7 jaar. Pieter Appelboom 60 jaar. Macktêeckhten ALKMAAR, 23 Mei 1932. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt; 66 Vette koeien 120—/ 280, handel matig; 6 Vette kalveren 30—80, vette kalveren per K.G. 60—80 cent: 52 Nuchtere kalv. slacht 2—10; 932 Vette varkens zware per K.G. 1622 cent en Zou ters per K.G. 16—17 cent, handel zeer stug. BROEK OP LANGENDIJK, 23 Mei'32. Langendijker Groentenveiling. 4500 K G. Tomaten: A 48.20, B 40.40, C 48.20 en CC 24, alles per 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 21 Mei 1932. 2600 K G. Roode Kool 0.701.50; 35000 K G. Deensche Witte Kool 0.60— 0.80; 125 K.G. Gele Kool 4, alles per 100 K.G. TEXEL, 23 Mei 1932. Aanvoer en prijzen als volgt: 5631 Lammeren 6—11; 10 Koeien 120170; 23 Nuchtere kalveren 3—6; 26 Schrammen 4—8; 27 Big gen 356 Schapen onverkocht. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 23 Mei 1932. Óp de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 423 vette koeien, le kw. 72 78 cent, 2e kw. 60—66 cent, 3e kw. 40 54 cent, mindere soorten 28—34 cent per K.G. slachtgewicht; 40 Stieren 4060; 82 Melk- en kalfkoeien 175—260; 214 Vette kalveren, le kw. 46—52 cent, 2e kw, 3442 cent en 3e kw. 2432 cent per K.G. levend gewicht; 121 Nuchtere kalveren 2.50—5; 30 Schapen 14—16; 162 Lammeren 8—12; 1100 Varkens, vleeschvarkens, wegende van 90—110 K.G, 26—27 cent, zware varkens 2426 cent, vette varkens 2224 cent per K.G., slacht gewicht; 38 Paarden 60—100. 6 wa gons geslachte runderen uit Denemarken. Marktverloop. Runderen met korte aanvoer, de inzet met hooge, stijgende prijzen, geen handel en later bij zakkende handel de prijzen iets beter. Vette kalveren met flinke aanvoer, slepende handel en lage prijzen. Varkens met groote aanvoer, stugge handel en de prijzen zakkende. jtdvecteutiëa 30 Mei a s. hopen onze geliefde Ouders en hun 25-jarige echtvereeniging tr stilte te herdenken. Hun dankbare kinderen A. KLERK-KONING. J. KLERK. AREND: TRIJNTJE. Hensbroek, 23 Mei 1932. 30 MEI AFWEZIG. Getrouwd: die, mede namens de familie, hartelijk danken voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Oudorp, 21 Mei 1932. Heeren weg 9. Geboren Zoon van B. HARREVELD en L. HARREVELD—ALTMAK. Heiloo, 21 Mei 1932. Éig. van 23 Mei 1»32. Opgave van Hoordliollandsch Landbouwerediel (Ontvangen per draadloóze telefoon). Koers van beden te: STAATSLEENINGEN. 5 0/0 Nederl. 1932 4X Ncderi. 1917 4 1931 BANKINSTELLINGEN. Handel Mpij. Cert. v. 1000 Koloniale Bank Ned Ind. Haneldsbank D. Reichsbank 1NDUSTR. OND. B1NNENL. Alg Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert. Kücbenm. Acc. Nederl. Ford Philips Gloeil. Gem Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Ass Gas Electr. Bethleh. Steel Cities Service General Aviation Steel comm. Studebaker U S. Leather Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H V-, A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg Esplor. Mij. Boe ton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Petr Kon Petr. Perlak Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn - Gem. Kon. Ned Stoomboot Niev Goudriaan Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oostkust Oude Deli Seoembab AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Railw. Cert' Union Pacific Wabash 'Exdividend. fExclaim. II Vorige koers pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.00 pf.m. 2.15 101 99 931/4 59 41'/, 52 79 24 17I/4 49 2'/s 98 67i/s 99'/, 41'/, 51 24 49'/, 2'/, 98 66V4 100 99'/, 2Vs-Vi 99 2-7s 66-/, 987,-9 lOVis 10°/l6 ll3/is 14'/, 3»/t 2Vs 30"/i« 4"/s 1UA« 6VJ 10'/, 37» 30'/, 4'/e 17» 14'/, Ï47i6 137 97'/, 613/4 33'/, 23 90 135'/, 96 62 33 134'/,-5 98'/, 12 701/4 98 12 70 109'/, 1217/8 66 Va 5Vis 3"Ae 104 117'/j-8 697g 37$ lÏÏjS) 112-74 5 30 9'/, 10 774 uAo 29'/, 9 10 i 2'/, IV, 8'/, 10 47 «74 83 A 85 A 99'/, 105'/, u 98 106 33 7®/l6 43 2% 6 43'/, 2'/, PROLONGATIE Vorige koers 1 pCt. Heden 1 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. NIET OFFICIEEL kon,4.en Parijs Brussel (Belga) Weenen p. Sch. 100 Kopenhagen Stockholm New.York' Italië I Vorige koers 9.071/, M.77V, 9 74i/4 34.60 48 32'/, 3 525 49.50 46.60 4540 216 40 Koers op heden 2 uur 9.071/. 58.65 9.74 34.60 48.30 49 30 46 50 45.40 246.11^ 12,70

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 3