Zand: en S-uia&wm 35imtmCand JUchtszakeu WAT KIKKER KAREL EN TUIMELTJE BELEEFDEN KING ONMISBAAR PEPERMUNT II H HET VERWEER VAN DR. POSTHUMA. Dr. Posthuma, voorzitter van het Comité voor Economisch Verweer heeft den volgen den brief aan minister Verschuur gezonden: Uit de ochtendbladen van hedenmorgen mocht ik vernemen, dat het telegram van het Comité voor Economisch Verweer, gisteren aan u toegezonden, door een telegram uwer zijds aan mijn adres is beantwoord Ik moet uwer Excellentie tot mijn leedwezen mededec. len, dat op heden (Zaterdagmorgen halt negen) dit tclergam nog niet in mijn bezit is. Misschien moet uwe Excellentie hieruit af leiden, dat zelfs bij de expeditie ter departe- mente moeilijkheden bestaan, waarvan Uwe Excellentie min of meer het slachtoffer wordt. Op zichzelf was bet mij aangenaam te ver- nemen, dat er een antwoord aan bet Comité voor Economisch Verweer was verzonden, al was dat antwoord dan ook niet het door dit comité verwachte. Ter beantwoording van uw telegram heb ik de eer u mede te deelen, dat ik uwe meening, dat mijn toon (bedoeld wordt zeker de toon van het telegram van het Comité voor Eco nomisch Verweer) zoo grof is, niet kan dee len. Wanneer uwe Excellentie de vergadering van het Comité voor Economisch Verweer van gistermorgen had kunnen bijwonen, dan had zij kunnen ervaren, dat de behandeling van de zijde der regeering eenige leden van het Comité voor Economisch Verweer dusdanig griefde, dat zij het bijltje er bij had willen neerleggen. Was dit gebeurd, dan had dit in werkelijkheid niets anders beteekend dan het opzeggen van het vertrouwen aan de regee ring door den geheelen georganiseerden land bouw. Mede met mijn medewerking is men daartoe niet gekomen doch er werd op voorstel van een der leden besloten, alsnog te trach ten, antwoord van de regeering te verkrijgen en u het gisteren bekend gemaakte telegram te zenden, echter onder één voorwaarde, dat aan de reegering zoo grof mogelijk zou wor den voorgehouden, dat de vertegenworodigers van den georganiseerden landbouw zich niet kunnen laten welgevallen te worden behan deld als tot nu toe door de regeering is ge schied .Wat uwe Excellentie nu speciaal In den toon van het telegram grof vindt, kan ik natuurlijk niet beoordeelen, maar van meer belang is, dat ook nu, op 21 Mei 1932, de ge organiseerde landbouw op zijn vraag van 29 Februari 1932 aan den minister van Arbeid. Handel en Nijverheid, nog geen antwoord heeft ontvangen. En hiermede kom ik aan het tweede deel van uw telegram, namelijk waar u mij zegt, dat ik persoonlijk van de activiteit der regee ring in bijzonderheden ken. Ja, Excellentie, die ken ik. En ik heb dan ook Dinsdag 1 (17 Mei 1932) in de vergadering van de Commissie voor de herziening van de han delsverdragen (vergun mij op dit oogenblik de vrijmoedigheid om uit die vergadering iets mede te deelen) in den breede de regeering in gebreke gesteld juist terzake van gebrek aan activiteit. Het doet mij intusschen leed, u in deze geen illustie te kunnen laten: de activi teit der regeering is in deze meer dan beneden nul. U versta mijn goed: Nooit heeft het Co mité voor Economische Verweer, noch een of andere organisatie of college, die of dat ik de eer heb voor te zitten, een poging gewaagd om aan de regeering een zekere gedragslijn te willen voorschrijven. Overal, waar ik vooi- zit, heb ik steeds betoogd, dat, waar slechts de regeering de verantwoordelijkheid kan dragen, wij ook aan de regeering moeten overlaten, te handelen en met onze critiek op die handelen zeer voorzichtig moeten zijn en tientallen, om niet te zeggen honderdtallen getuigen, ook uit uw eigen kring en van departementsambtenaren, zou ik kunnen op roepen om te bewijzen, dat deze houding al tijd mijn houding geweest is Maar, Excellentie, wat wij 29 Februari 1932 aan de regeering vroegen is: Toon ons wat gij wilt. Als het comité voor Economisch Verweer naar aanleiding van zijn brief van 29 Februari, waarin het de medewerking der regeering verzocht, ten antwoord had gekre gen: „Wij denken ef niet aan; dat wat gij wilt, ,willen wij niet", zou ik de eerste geweest zijn, om op grond van voornoemde houding in het Comité voor Economisch Verweer te betoo- gen: De regeering draagt de verantwoorde lijkheid en dus moeten wij haar overlaten te doen, wat zij meent te moeten doen. Het comité kreeg echter geen antwoord en dit is het grievende. En toen het Comité ten einde raad den steun zocht van de georgani seerde industrie, heeft het van zijn meening getuigd in een manifest, de regeering aange boden op 27 April 1932, en ook daarop is tot op heden, 21 Mei 1932, nog geen enkel woord van de regeering vernomen. U zegt in Uw telegram aan mij, dat de toon van het telegram zoo grof is, dat samen- spreking onmogelijk wordt. Och, Excellentie, als gij een gewoon mensch waart, zou ik het anders zeggen, maar nu zal ik natuurlijk meer deferentie toonen en U heel vriendelijk en bescheiden vragen, of dit nu wel het ant woord is van een minister aan het Comité voor Economisch Verweer, nadat hij sinds 29 Februari niets van zich heeft laten hooren en nadat het kabinet in zijn geheel op het mani fest van 27 April ook nog met geen enkel woord heeft gereageerd. Hiervoren heb ik U al gezegd, dat het Co- mité voor Economisch Verweer niet uit per soonlijke overwegingen, maar omdat het zoo WARMENHUIZEN. Coöperatieve Boerenleenbank. Dezer dagen hiel de Coöperatieve Boe renleenbank een algemeene vergadering in het lokaal van defi heer Slikker. De heer Klant als voorzitter van den Raad van Toezicht opende deze vergadering en memoreerde, dat de wensch, die hij verleden jaar heeft uitgesproken, niet in vervulling is gemaakt, maar wel dat op het oogenblik de toestand nog slechter is aan verleden jaar. We zullen ons hierin echter maar niet verdie pen en kunnen wel aan de vergadering mede- deelen, dat de bank nog geen nadeelige ge volgen heeft ondervonden en er nog goed voor staat. Van de Centrale Bank was bericht ontvan gen de rentestandaard met 1/4 te verhoo- gen. Het bestuur deelde echter deze meening niet en heeft verzocht de rentestandaard on veranderd te laten. De heer A. Hopman bracht hierna verslag uit over de werkzaamheden van het bestuur over 1931. Spaargelden verminderden met 14000. De voorschotten zijn vermeerderd met 36000, hiervan is 27000 verstrekt onder garantie van provincie en gemeente. Aan de debetzijde der Verlies en Winst staat 'een post „Bijdrage fonds bijzondere doelein den 65." Dit bedrag is gestort in het crisisfonds, welk fonds zich ten doel stelt de plaatselijke banken te steunen in gevallen, dat deze posten hebben loopen welke door de slechte toestan den geheel of gedeeltelijk verloren zijn. Hier onder vallen alleen de posten afgesloten over 1931. Het aantal dagboekposten bleef vrijwel ge- ijk met het vorig jaar. Het saldo Centrale Bank bedroeg in 1930 24889, in 1931 86457. Tien nieuwe spaarboekjes zijn uitgegeven, Credieten bleven onveranderd. Acht nieuwe leden zijn toegetreden, zoodat het ledental thans 126 bedraagt. Zes leden werden van de ledenlijst afgevoerd. Twee voorschotten werden geheel afgelost en 41 nieuwe voorschotten werden verstrekt. Bij gehouden controle bleek alles steeds ir. orde te zijn. Door het bestuur is 28 maal vergaderd, waarvan 3 maal met de R. v. T. De heer P. J. Mink als lid van de R. v. T. deelde in het jaarverslag mede, dat zeven keer was vergaderd, waarvan 3 keer met het bestuur. De controle is steeds in goede orde bevonden. Behalve de Provinciale credieten zijn 5 gewone credieten behandeld. De rekening, waarvan ieder lid een af schrift heeft ontvangen, werd voorgelezen. Aan spaargelden was ontvangen 46544.94, terugbetaalde voorschotten 2215, ontvang sten in loopende rekening 192961.6.2. Ontvange nrente: a. van voorschotten 3373.05, b. in loopende rekening 2938.44, c. van coupons 120. Uitgaven: terugbetaalde voorschotten 38080, spaargelden 61190.31, uitgaven in loopende rekening 144688.14. Rente: aan spaargelden 3162.49, in loopende reke- ning 899.47, aan Centr. Bank 1605.95 Volgens de balans bedraagt het winst-sal do over 1931 557.61. Verkiezing van een lid van het bestuur wegens periodieke aftreding van den heer A Hopman. Met bijna algemeene stemmen werd deze wederom herkozen. Verkiezing van een lid van de R. v. T wegens periodieke aftreding van den heer P Klant. De heer Klant werd met groote meer derheid van stemmen herkozen en verklaarde zich bereid de benoeming te aanvaarden. Verkiezing van 2 plaatsvervangende be- stuursleden. De vorige plaatsvervangende waren de heeren S. G. Rijpma en Jn. Kuiper. Genoemde heeren werden na stemming weder om herkozen en verklaarden deze de benoe ming aan te nemen. Voorstel tot aanwending van de winst. Het bestuur en de R. v. T. stelden aan de verga dering voor de winst groot 57.61 te storten in het Reservefonds. Algemeen werd dit door de vergadering goedgevonden. Het Reserve fonds stijgt hierdoor tot een bedrag van 10419.88. Rondvraag. De heer Klant deelde mede, dat van de Centrale Bank een schrijven was ontvangen over te nemen veiligheidsmaatregelen. Het bestuur heeft in deze besloten, de lantaarn staande voor het kantoor 's nacht te laten doorbranden in den winter en verder aan te sluiten bij de plaatselijke nachtveiligheids dienst. Door een der aanwezigen werd ge ïnformeerd of nu in de komende winteravon den nog zitting wordt gehouden, waarop be vestigend werd geantwoord. Verder stelde men de vraag of de geno men credieten over 1931 ook renteloos zullen worden. De voorzitter antwoordde, dat hiervan niets bekend is. Sluiting.. woord is gebleken, haar plannen aanzienlijk gewijzigd, zoodat de plannen thans het pro ject van de margarinehandelaren veel nader staan. Er is echter nog een belangrijk ver schil tusschen het nieuwe regeeringsplan en het plan van den margarinehandel. EEN ADRES AAN DE KONINGIN. De besturen van den Drentschen en Gro ninger Boerenbond en het Friesch Agrarisch Comité hebben een adres gezonden aan de koningin, waarin zij wijzen op den hoogst critieken toestand in de vee- en varkenshou derij, welke door het nog steeds uitblijven der steunmaatregelen de boeren tot vertwijfeling brengt. Zij verzoeken de krachtige medewer king van de koningin, teneinde den onder gang van zeer vele families op het platteland en afzakking van duizenden boeren naar het communisme te voorkomen. BEPERKING KAASPRODUCTIE IN FRIESLAND. Het bestuur van den Bond van Coöpera tieve Zuivelfabrieken in Friesland heeft, naar het Hbld. meldt, aan de fabrieken de volgen de circulaire gezonden: „De Friesche coöperatieve zuivelexport- vereeniging deelde mede, dat door de geza menlijke aangesloten fabrieken (38) thans minder dan 50 van den melkaanvoer tot kaas wordt verwerkt. Van de ovcrigg bonds- fabrieken hebben 24 verklaard ten hoogste 50 van den melkaanvoer te verkazen, 19 fabrieken gaven te kennen zich om verschil lende redenen niet te kunnen binden, terwijl 4 fabrieken nog een beslissing moeten nemen Hieronder zijn fabrieken, die melk leveren aan de condensfabriek. In een bestuursvergadering is overwogen, om bij de regeering aan te dringen op een productieregeling. Het bestuur is echter van oordeel, dat hiertoe niet moet worden overge gaan, doch dat zijn fabrieken voorloopig met productiebeperking van kaas moeten door gaan. Het bestuur dringt er dan ook bij alle fabrieken op aan, het kaasmaken te beperken tot ten hoogste 50 van den melkaanvoer. De noodtoestand eischt, dat vermeend direct eigenbelang op zij wordt gezet. Het bestuur heeft verder de vraag overwogen of de onder- melk gratis dan wel tegen vergoeding zal worden teruggegeven. Met het oog op de uiteenloopende omstandigheden, waarin de fabrieken verkeeren en ter vermijding van directe uitbreiding van het kaasmaken, zoodra de prijsverhouding tusschen boter en kaas daartoe aanleiding geeft, acht het bestuur het gewenscht voor de ondermelk een prijs in rekening te brengen. Het bestuur adviseert dezen prijs te stellen op 14 cent per liter". Loterijwet 1905 is strafbaar gesteld. Ten aanzien van de op te leggen strat overweegt mr. Fontein o.m., dat ter terecht zitting is gebleken, dat de loterij waarin de verd. de deelneming heeft opengesteld, is een door de Iersche Overheid geregelde en onder haar toezicht gehouden loterij; dat de op brengst van deze loterij behalve aan de win nende deelnemers schier in haar geheel de liefdadige doeleinden teir goede komt en ein delijk, dat de verd. te goeder trouw heeft ge handeld en zijn strafbare gedraging heeft gestaakt, zoodra hij tot beter inzicht was gekomen. De straf werd met het oog daarop bepaald op 3 boete subs. een dag hechte nis. WORTH A CUOWN AARDAPPELZIEKTE. Mededeeling van het K.N.M.I.: In het etmaal van des avonds 9 Mei tot des avonds 20 Mei zijn de weersomstandigheden in een deel van Noord-Holland (bij Noord- Scharwoude) gunstig geweest voor het op treden van aardappelziekte, op dep laatsen waar het gewas het verst is ontwikkeld. SPOORWEGREDUCTIE VOOR DEN LANDBOUW. De heeren Kampschöer en Van de Bilt, le den der Tweede Kamer, hebben tot den mi nister van Waterstaat de volgende vragen gericht: Is de minister bereid, te bevorderen, dat, evenals het vorig jr.ar, een tijdelijke verla ging van de spoorwegtarieven zal plaats hebben voor het vervoer van vroege aardap pelen? tr --k de minister bereid, te bevorderen, dat diep de ellende voelt, waarin de land- en tuin- inzake de z.g. reductie voor het vervoer per hn.iu/ umrHon i t.„.. pspoor van land- en tuinbouwproducten een betere regeling tot stand zal komen, in dien zin, dat de voordeden rechtstreeks ten goede komen van de bedrijven van land- en tuin bouw zelve? TEGEN TWEE INBREKERS ZWARE STRAFFEN GEEISCHT, Voor de Rotterdamsche rechtbank hebben terechtgestaan een 29-jarige timmerman en een 31-jarige isoleerder, beiden uit anderen hoofde gedetineerd in het Huis van Bewa ring te 's-Hertogenbosch, die bekenden zich te hebben schuldig gemaakt in den nacht van 21 op 22 Februari aan een inbraak in het kerkgebouw der Ned. Herv. Gemeente te Overschie, waar zij uit collectebussen een bedrag van 153 hadden weggenomen. De verdachten hadden juist terechtgestaan voor de rechtbank te Breda, die hen veroordeeld heeft tot een gevangenisstraf van twee ia- ren, voor ieder ter zake van een inbraak iu een kerkgebouw te Standaarbuiten. Het O. M. wilde bij de bepaling der straf re kening houden met de straf die de Breda- sche rechtbank heeft opgelegd en eischte een jaar en zes maanden gevangenisstraf. Uitspraak 2 Juni. VERKOOP VAN SWEEPSTAKE- LOTEN STRAFBAAR. De kantonrechter te Amsterdam, mr. dl'. A. Fontein heeft Zaterdag schriftelijk vonnis gewezen in de zaak van een winkelier te Amsterdam, die een week geleden te recht stond wegens het verkoopen van „Irish Sweepstaker"-loten. In deze zaak was als getuige gehoord de inspecteur van politie Clasie, die zooals men weet te Dublin en Liverpool een onderzoek heeft ingesteld Het O.M. had oplegging van eene boete van 5 gevorderd. De kantonrechter acht bewezen, dat de verd. zich heeft schuldig gemaakt aan het openstellen van de gelegenheid tot deelne ming in eene buiten het Rijk in Europa aan gelegde en gehouden loterij, welk feit bij de FINANCIEELE MOEILIJKHEDEN DER GEMEENTEN. Accountantscontrole noodig geacht. De Vereeniging van Gemeente-Accountants heeft het volgend schrijven gericht tot de ge meentebesturen in Nederland: Tengevolge van de steeds durende wereld crisis zijn niet alleen tal van particuliere in stellingen, doch ook verschillende gemeenten verplicht maatregelen te nemen om aan de stijgende financieele moeilijkheden het hoofd te kunnen bieden. Het bestuur der Vereeniging van Gemeen te-Accountants kan in dit verband niet nala ten met den meesten nadruk er op te wijzen, dat juist in deze tijden van economische de pressie, waarin de zorg voor een zuinig en doelmatig financieel beheer voor de gemeen ten bijzondere problemen met zich brengt, adviezen van deskundig personeel van groo te waarde zijn en dat ook de controle op het financieel beheer niet mag worden verwaar loosd, integendeel eerder dient te worden verscherpt Een goed geoutilleerde accoun tants- of verificatiedienst is derhalve voor de gemeenten van bijzonder belang en bezuini ging, die op dit punt zou worden toegepast, is niet in overeenstemming met het welbegre pen belang der gemeenschap. Nu blijkens berichten enkele gemeenten bij ontstane vacatures in haar controle-dienst er toe besloten om over te gaan tot een beper king van dien dienst, hebben wij gemeend goed te doen op het nut en de noodzakelijk heid van deskundige controle, juist in dezen tijd. de aandacht te vestigen, opdat zoo mó gelijk voorkomen worde, dat ten aanzien van het gemeentelijk controle-apparaat een zui nigheid wordt toegepast, die de wijsheid be driegt". ZWEMMENDE SMOKKELAARS BETRAPT. Uit Dinxperlo wordt aan de Tel. gemeld; Door de Duitsche kommiezen werd in de laatste dagen bij herhaling waargenomen dat een zestal personen door de Aastrang zwommen met pakken belast. De kommiezen stelden zich verdekt onder de Demmingbrug op om dit zestal te kunnen aanhouden. Dit gelukte hun en het bleek dat dit zestal 95 K G. gesmokkelde tabak ver voerde, Van het zestal wist een te ont vluchten- EEN ZELDZAAM GEVAL- Het secretarie-, het technisch personeel, alsmede het personeel van gemeentewerken, bouw- en woningtoezicht, gemeentereiniging en plantsoenendienst, en dat van den diensi van den ontvanger te De Bilt heeft een brief aan den raad gericht, meldt de „N. Rott. Crt.", waarin het, in verband met den financieelen toestand van het rijk en de gemeente en de alom heerschende werkloos heid zich gedrongen gevoelt zich tot den raad te wenden met het voorstel, de salarissen van het gemeentepersoneel met ingang van 1 Juli a.s. te verminderen als volgt: van de eerste 1000 van het salaris van ongehuwden en van de eerste 2000 van dat van gehuwden, weduwnaars en zij, die zijn gescheiden, 234 ten honderd en van het be drag, dat boven 1000, onderscheidenlijk 2000 wordt genoten, 5 ten honderd en met behoud van den tegenwoordigen pensioen grondslag, en voorts deze verlaging te be stendigen tot de tijdsomstandigheden zoo danig zijn, dat geen gemotiveerde reden meer aanwezig is de verlaging te handhaven. Opgemerkt dient te worden dat dit voor stel alleen gedaan wordt om bovengenoemde redenen en niet beoogt eenigen invloed uit te oefenen op eventueele voorstellen van de door den raad benoemde salariscommissie. ONTPLOFFING IN DE STIKSTOF- FABRIEK TE IJMUIDEN. Zaterdagmorgen werd de omgeving van de Stikstofabriek te IJmuiden opgeschrikt door een explosie. Bij informatie bleek, dat een onder hoogen druk staande buis in het z.g. „hoogedrukgebouw" was gesprongen. Er was tijdens de ontploffing niemand in het gebouw aanwezig. De gevolgen beperken zich tot materieele schade. (Tel.) Op r«is, op fiets. autotochtjes, kunnen do opwekkende en verfrisschende eigen schappen ven KINQ pepermunt niet gemist worden. Het werkt kal meerend op* de zenu wen en terwijl U geniet van den fijnen smaak, houdt KINQ peper munt Uw mond friseh en verdrijft alk gevoel van vermoeidheid. behoort tot Uwe meest noodzakelijke reisbe* noodigdheden. Zorgt steeds een rol letje bij U te hebben. AUTOBEURS TE APELDOORN. Op voorstel van B. en W heeft de ge meenteraad van Apeldoorn besloten tot net instellen van een autobeurs, te houden elktn Dinsdagnamiddag op het hiervoor zeer gunstig in het centrum der plaats gelegen marktterrein. De officieele opening van de eerste beurs zal geschieden op 7 Juni e.k. MINISTERSBEZOEK AAN DE ZUIDERZEEWERKEN. Op uitnoodiging van den minister van Waterstaat zullen de ministers, hoofden van verschillende departementen, Maandag een bezoek brengen aan de Zuiderzeewerken ff) aan den Wieringeïmeerpolder. WOLFABRIEK UITGEBRAND. Zaterdagmorgen omstreeks elf uur brak door het vonken van een motor een felle brand uit in de Nederlandsche wolfabriek aan de Verlengde Groenestraat te Nijmegen. De brandweer kon niet verhinderen dat de fabriek met wolmachines totaal uitbrandde. De om liggende perceelen konden voor brandgevaar bewaard worden. De schade loopt in de duf. zenden guldens. Alles was op beursoolis var- zekerd. DE NIEUWE 5 PCT. TWEEDE STAATSLEENINQ VAN 250.000.000. Blijkens een advertentie in dit blad stelt de regeering op 2 Juni a.s. van 9 uur 's morgens tot 4 uur 's middags de inschrjj- geldleening van den Staat der Nederlanden tot een bedrag van 250.000.000, waarvan geplaatst: 20.550.000, terwijl de deelne ming is verzekerd tot een bedrag van 50.600.000. De inschrijving staat open ten kantore van de in de advertentie vermelde Bankinstellin gen en van den Agent van het Ministerie van Financiën te Amsterdam. De schuldbewijzen aan toonder zijn groot 100, 500 en,1000 en worden uitgege ven tegen den koers van 100 pCt. Op de 6 pCt. obligatiën van de leening 1922 B wordt een voorkeursrecht verleend. De aflossing van de nieuwe leening be gint op 1 Juli 1933 tot ten minste 0 83 ten honderd van de geheele schuld, vermeerderd met het bedrag der door die verplichte aflos singen vrijgevallen rente. De aflossing ge schiedt 4 pari. De schuldbewijzen worden bij loting in de maand Maart ter aflossing aan gewezen. De leening zal in uiterlijk 40 jaren zijn af gelost De aflosbaargesteldt obligatiën verjaren 30 jaren na den eersten dag waarop zij af losbaar zijn. De formulieren voor de inschrijving zijn verkrijgbaar vanaf 23 Mei aan de kantoren van inschrijving. De inschrijvingen moeten beloopen bedra gen van 100 of veelvouden daarvan. De inschrijvingen waarvoor de 6 pCt. obli gatiën van 1922 B worden gebezigd, zullen ten volle worden toegewezen. Bij de tot storting aangeboden obligatiën moeten gevoegd worden de bijbehoorende, nog niet vervallen coupons van September 1932 en volgende, waarvan de rente over de maanden Maart tot en met Juni nog wordt verrekend. De storting moet geschieden op Vrijdag 1 Juli 1932 ten kantore waar de inschrijving is geschied. Bij elke storting worden voorloopig rece- pissen aan toonder uitgereikt, welke zoo spoedig mogelijk kosteloos zullen worden ingewisseld. bouw worden gedompeld, Uwer Excellentie gisteren een telegram heeft gezonden in de bewoordingen, als waarin het was vervat. Ik acht hiermee ook beantwoord het laatste deel van Uw telegram, namelijk waar U aan het Comité voor Economisch Verweer ver wijt, dat zijn „wijze van optreden samenwer king met de regeering onmogelijk maakt". Excellentie, de regeering heeft geen samen werking met het Comité voor Economisch Verweer gewenscht. De gelegenheid daarvoor heeft maandelang bestaan. Nu de nood ons dwingt in forsche, doch in geen enkel opzicht onwelwillende bewoordingen een laatste poging te wagen, zal in belanghebbende krin gen met grooten grief vernomen worden, dal nu het antwoord van de regeering alleen een opmerking over den toon is geweest. Het is mij een voorrecht, Uwer Excellentie br. hernieuwing de verzekering te geven van mijn bizoadere hoogachting en ik verblijf HULPVERLEENING AAN DE VEEHOUDERIJ, Het is algemeen bekend dat het oorspron kelijk plan van de regeering tot steun van de melkveehouders in breede kringen van be langhebbenden weinig instemming had ont moet. De Nederlandsche Bond van den Mar garinehandel en de Vereeniging van den Ne- derlandschen Margarine-Detailhandel had den eveneens ernstige bezwaren tegen het oorspronkelijk regeeringsplan en zij hebben daarom een eigen plan ontworpen, dat van het oorspronkelijk regeeringsplan nog al aan- 269. Maar Tuimeltje was niet bang. Neen, hij voelde zicii zelfs een beetje veilig, want op zijn dooie gemak zat ie op de antennepaal. Hij deed net of hij aan het zwemmen was. Telkens sloeg hij zijn armen open en dicht en zijn baard slierde als een wolk achter hem aan- De radio-dokter riep hem telkens toe welke richting hij in moest vliegen en diUnaakt^i^chtervolging natuurlijk veel gemakkelijker 270. Nu waren ze nog maar op een meter of tien afstand van den ooievaar. Toen deze zag dat ze hem zoo dicht op de hielen zaten, was het net of ie zenuwachtig werd. H>j sloeg en sloeg met zijn groote vleugels. Maar Tuimelt)* was ook niet gek. Neen, nu zou die leelijke snaak hem niet meer ontglippen. Nog enkele groote slagen en daar had ie de ooievaar bij zijn eene vleugel te pakken- De 1 r1 1-A _L. 1../1

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6