Alkmaarsche Courant. Spoct Honderd fier en dertigste Jaargang. .Waandag* 23 Met No. 119 1932 sec.; Motoren. De wedstrijden op de Alkmaarsche grasbaan. Wanneer ik hier op dit oogenblik alle me dewerkers dank zeg voor alles, wat zij ge daan hebben, om ook deze races weer te doen slagen, dan moet ik twee namen in het bij zonder noemen: die van de heeren Swets en Ooms. Er hingen donkere buien boven ons hoofd en pas Donderdagavond kon het pro gramma opgemaakt worden. Dank zij de werkkracht en werkwil van deze beide hee ren kon het programma nog bijtijds in el kaar gezet worden en konden deze races doorgaan". Zoo ongeveer sprak de voorzitter van Alc- maria V. V. V., toen hij het trouwe groepje, dat steeds de een of andere functie verricht, na afloop der races bij elkaar zag zitten. Inderdaad, deze races mogen weer goed geslaagd heeten. Het mag dan waar zijn, dat de publieke belangstelling niet mee viel, dat ,was niet de schuld van de organiseerende vereeniging, doch dat lag hem alleen aan het ,weer. Eenige duizenden zijn zeker gister morgen door het weer afgeschrikt en bleven thuis. Zij waagden het er niet op, om naar Alkmaar te trekken met de vrij groote kans, dat hun tocht tevergeefsch zou zijn geweest. Want zij konden niet vermoeden, dat de na tuurelementen hier een klein beetje gunstiger .waren dan elders, zoodat de wedstrijden nog net precies konden doorgaan. Zoo kwam het, dat de tribune slechts voor de grootste helft bezet was. Zoo kwam het, dat het paddock ruimte genoeg bevatte voor nog eenige honderden liefhebbers en zoo kwam het, dat de Zandersloot-rang bij lange na niet uitverkocht was, evenmin als trou wens het parkeerterrein voor auto's en moto ren. Een vreemd en ongezellig gezicht, zulke open plekken in de publieke massa. Bij an dere festiviteiten heb je dat ook wel, maar dan mis je het niet. Bij de motorraces moet het druk en vol zijn, wil men in de goede sfeer komen. Dat we tenslotte toch nog in die sfeer terecht zijn gekomen, lag aan het dui- velsche rijden van verschillende deelnemers. In elke klasse bijna kwamen spannende rit ten voor, in elke klasse waren verrassingen en werd volop strijd gevoerd. We zullen het eens nagaan en volgen deze keer het pro gramma, zoodat we beginnen met de nieuwelingen tot 250 c.M3. De baan, die droog gewaaid was, bleek door de eerste renners nog niet te worden vertrouwd, want de heeren, die in de eerste serie startten, bleven uiterst voorzichtig. Zoo werd de eerste serie zonder enthousiasme verreden en bleek alleen, dat het bochtwerx nog steeds niet gemakkelijk te overwinnen is. 1. R. J. W. Koster, Amsterdam (Ariel) 3 min. 45,4 sec.; 2. J. A. Roos, Hoorn (Ariel) 3 min. 50,4 sec. Kayser liet zich in de laatste ronde in 't gras glijden, toen hij nog een zwakke poging deed, om de tweede plaats te veroveren. 2de serie. Deze was heelemaal niets, want van de twee, die startten, viel Zijp na 30 M. reeds uit, zoodat Meijer alleen-over de baan ging. 1. P. J. Meijer, Amsterdam* (Indian) 3 min. 50,6 sec. Juniores tot 250 c M3. lste manche. Aan den start komen Pol dervaart, den Haag (Ariel), Teeken, Krom menie (Ariel), v. Adelsbergen, Amsterdam (Excelsior) en I.udeke, Heiloo (Ariel). Het heele stelletje blijft bij elkaar, totdat in de vierde ronde Ludeke naar voren snelt en na veel strijd in de voorlaatste ronde de leiding verovert. Hij wint in fraaien stijl zeer ver diend. 1. Ludeke in 3 min. 27,2 sec.; 2. Teeken in 3 min. 27,6 sec.; 3. Poldervaart in 3 min 27,8 sec. en 4. v. Adelsbergen in 3 min. 32,8 sec. Nieuwelingen 251350 c M3. Aan den start komen Staals, Eindhoven (H.D.), Jansen. Utrecht (A.J.S.), Haring, Am- sterdam (Motosacoche) en Reijnders, Den Haag (Velocette). Reijnders neemt de leiding en is dadelijk ver voor. De andere drie zitten op een kluitje, wat Staals in de derde ronde nood lottig wordt. Hij slipt, valt en rijdt even later kansloos verder. 1. Reijnders in 3 min. 31,8 sec.; 2. "a™| in 3 min. 36,4 sec.; 3. Jansen in 3 min. 51,8 2de serie. Aan den start komen Westerop, Den Haag (Velocette). Stolte, Delft (A.J.S.), Wijnberg Den Haag (Ariel) en Nottelman, St. Maarten (Ariel). 't Gaat in twee groepjes van twee. Voor op rijden Westerop en Stolte en een eind verder de andere twee. Strijd is er echter met. I. Westerop in 3 min 26,8 sec.; 2. Stolte in 3 min. 28,2 sec.; 3. Nottelman. Juniores 251350 c.M3. Ie serie. Aan den start komen Wüsten, Den Haag (Indian). Stedehouder, Rotterdam (Nor ton) en Moeke, Heemstede (B.S A Een snelle start van alle drie. Moeke is het beste weg en rijdt voorop. De twee andeien liggen beurtelings tweede, die tenslotte aan Stedehouder ten deel valt. 1. Moeke, in 3 min. 15 sec.; 2. Stedehouder in 3 min. 18.6 sec.; 3. Wüsten. 2e serie. Aan den start komen v. Schade, Hilversum (H. D.), v. d. Vaart, Rotterdam (N S. U.) en Roestenburg, Eindhoven (Raleigh). v Schalk stopt al voordat hij begonnen ia, doen de andere twee zetten er een snel gan getje in. v d. Vaart wordt na een ronde door Roestenburg binnendoor gepasseerd op niet al te faire manier en krijgt den schrik zoo te pakken, d^t hij er een toerwedstrijd van maakt en m een sukkelgangetje de finish pas seer^ 1. Roestenburg in 3 mm. 31,2 v. d. Vaart (toeristentijd). 3de serie. Aan den start komen v. d Steen, Den Haag (Rudge W.), Pollé, IJmuiden (Ariel). terwijl Rehorst weg blijft. Al zijn ze met hun beiden, de race zelf is spannend. Twee ongeveer gelijke krachten Langen tijd ligt Pollé iets voor, maar moet tenslotte toch in v. d. Steen zijn meerdere erkennen. Een snelle rit met een tijd, goed voor seniores! 1. v. d. Steen in 3 min 8,6 sec.; 2. Pollé in 3 min. 10,8 sec. Seniores 251 350 c.M3. Ie serie. Aan den start komen v. Pelt, Spijkenisse (H. D.), Breeman, Rotterdam (F. N.) en Hartman, Amsterdam (Ariel). Zeer snel gaat het in het begin. Alle drie rennen blijven bij elkaar en hebben beurte lings de leiding. In de vierde ronde probeert Hartman, die tweede is, de leiding te ver overen en na een lang duel gelukt het hem. Dan volgt een verwoede laatste ronde, doch de Amsterdammer blijft meester van het ter rein en wint. Een mooie, snelle race. 1. Hartman in 3 min. 5.8 sec.; 2. v. Pelt in 3min. 7 sec.; 3. Breeman in 3 min. 17 sec. 2de serie. Aan den start komen de Jong, den Haag (Royal E.), N. Kuyper, Rotterdam (D. K. W.) en Beverdam, Heemstede (Royal E.) Beverdam is het beste weg. doch Kuyper's D. K. W. is blijkbaar goed gemutst en zoemt lustig vlak achter Beverdams paard. Toch is de Royal E. sneller en tenslotte moet Kuyper Beverdam los laten en zich verdedigen tegen de Jong. Ook dat lukt niet en zoo raakt Kuyper op de derde plaats. Toch blijft het gevecht voortduren en pas op 't allerlaatste oogenblik wordt de zaak beslist. 1. Beverdam in 3 min. 10,4 sec.; 2. de Jong in 3 min. 11,6 sec.; 3. N. Kuyper in 3 min. 12 sec. Me serie. Aan den start komen Ooster- baan, Den Haag (Velocette), de Ridder, Haarlem (Ariel) en Bosman, Den Haag (Velocette). 't Gaat razend snel. Oosterbaan voorop en vlak achter de andere twee. 't Wordt angstig, als de Ridder bijna met Oosterbaan in aan raking komt, doch beiden blijven meester over het stuur. Dan, een ronde later, slipt Oosterbaan in den Zuidelijken bocht en valt. Plotseling profiteert Bosman daarvan en voordat iemand er op verdacht is. snelt deze als eerste door de finish! Een fraai succes voor dezen renner, die voor 't eerst als senior reed! 1. Bosman in 3 min. 7,8 sec.; 2. de Ridder in 3 min. 8,8 sec.; 3. Oosterbaan (gevallen). Nieuwelingen 351500 c-M3. Ie serie. Aan den start komen de Boer, Hoorn (Ariel), Wind, Amersfoort (Eysink) en v. Zon, Amsterdam (Norton). Zonder veel strijd wint Wind. 1. Wind in 3 min. 16,4 sec; 2. v. Zon in 3 min 17,4 sec.; 3. de Boer (ver). 2e serie. Aan den start komen de Vries, Amsterdam (Douglas), de Goey, Alkmaar (Ariel) en Postma, Sassenheim (A.J.S.) Tam, kalm, taai, saai. 1. de Vries in 3 min. 29,4 sec.; 2. Postma in 3 min. 50,8 sec.3. de Goey (uitgevallen) juniores 351—500 c.M3. lste serie. Aan den start komen Kopklep- per, Scheveningen (Ariel) en de Ridder, A.lk maar (Ariel), terwijl Sleeuwenhoeks machine wordt afgekeurd door de T. C. Voor hem valt in Rehorst, den Haag (Royal E.), die 't met een 350 C.M3. motor zal probeeren. De Ridder is de sterkste en wint na een on beteekenden aanval van Kopklepper vrij ge makkelijk. 1. de Ridder in 3 min. 15,2 sec.; 2. Kop klepper in 3 min. 18 sec.; 3. Rehorst. 2de serie. Aan den start komen Vermeulen Alkmaar (F.N.) J. Moejes, Heerhugowaard (Ariel) en v. Wingerden, Dordrecht (Royal E Moejes, die eerst tweede ligt, weet in de 3de ronde de leiding te veroveren, 't Duurt echter niet lang, want een minuut later is Vermeulen weer voor. 't Lijkt, of Moejes zijn fraaie machine spaarde! v. Wingerden telde niet mee, omdat hij na 1 ronde moest staken wegens een gebroken benzineleiding. 1. Vermeulen in 3 min. 12,4 sec.; 2. Moejes in 3 min. 13,6 sec. 3de serie. Aan den start komen v. Latum, Alkmaar (Ariel), Knorreck, Amst. (Nor ton) en v. Dinter, Arnhem (Ariel) Een snelle race tusschen drie kloeke rij ders. v. Latum's motor is de snelste en feite lijk wint hij onbedreigd, ondanks een slip partij van je welste. 1. v. Latum in 3 min. 5.8 sec.; 2. Knorreck in 3 min. 8,2 sec.3. v. Dinter (ver). Seniores 351—500 c.M3. Dan komen als slot voor de pauze de groote mannen, de cracks der 500-tjes! Ie serie. Aan den start komen v. Hamers- veld, Bussum (Eysink), v. d. Pluym, Rotter dam (Norton), v. Dijk. Amsterdam (Lady) en Schot, Amsterdam (Ariel). Een strijd dus tevens tusschen merken. v. d. Pluym is razend snel weg en zijn motor is ook de snelste van alle Even zal v. Dijk 't hem lastig maken, doch zijn motor wtigert op het kritieke moment en v. Dijk kan rusten! 't Gaat razend snel tusschen de drie over- blijvenden en fraai bochtenwerk valt er te ge nieten. v. d. Pluym wint tenslotte! 1. v. d. Pluym in 2 min. 58.2 sec.; 2. v. Hamersveld in 3 min. 2,2 sec.3. Schot in 3 min. 5.4 sec. 2e serie. Aan den start komen Rijk, den Haag (Ariel), v. d. Berg, den Haag (H.D.), Hartman. Amsterdam (Ariel) en Houtop, Utrecht (Eysink). Behalve v. d. Berg, die weinig presteert, blijft de rest bij elkaar en vecht hevig om de eerste twee plaatsen. Spoedig is Hartman eerste en blijft dat, terwijl Houtop en Rijk vlak naast elkaar rijden. Ook een snelle race met veel spanning. 1 Hartman in 3 min. 4.6 sec.; 2. Houtop in 3 min. 5 sec.; 3. Rijk in 3 min 5,6 sec.; 4 v. d. Berg in 3 min. 17,8 sec. o In de pauze een bestorming der buffetten, een kletspraatje, een kansenberekening en veel kabaal in de diverse afdeelingen. De luidsprekersinstallatie laat het Kovacks-lied weerklinken en v. Reijendam lacht glunder, 4 omdat de installatie „het best doet". Dan is het aantreden van de finales en we beginnen met de nieuwelingen tot 250 c.M3. Aan den start komen Koster, Meijer en Roos. Meijer en Koster rijden een leuke race, zonder sensatie. Koster verovert de bloemen. 1 Koster 3 min. 17.4 sec.; 2. Meijer 3 min. 21.2 sec.; 3. Roos. Juniores tot 250 c.M3. 2e manche. Deze verloopt verrassend. Was in de eerste manche Ludeke de sterkere, thans deed Poldervaart er een schepje bij op, ter wijl Teeken weer den gulden middenweg be wandelde. 't Wordi een zeer mooie race, waarin bovengenoemd drietal beurtelings leidt. Juist als Ludeke een kans maakt, snelt Poldervaart hem voorbij en moet Ludeke ook Teeken in den nek aanzien. 1. Poldervaart in 3 min. 12.4 sec.; 2. Teeken in 3. min. 14.6 sec.; 3. Ludeke in 3 min. 15 sec. 4. v. Adelsbergen (toeristen- tijd). De drie eerstgenoemden hebben nu vier pun ten en dus moet de tijd beslissen. Poldervaart wordt eerst aangewezen als eerste, dan mag Ludeke de bloemetjes in ontvangst nemen en tenslotte verdwijnen deze toch weer naar Poldervaart Poldervaarts tijd over de beide manches is een paar seconden beter en dan beslist vol gens art. 5 van het reglement. Nieuwelingen 251—350 c.M3. Aan den start komen Reijnders en Wes terop, Stolle verschijnt niet. Toch is de strijd aardig en Westerop leidt 5 ronden lang. In de laatste bocht slipt hij echter en maakt kennis met het gras. Wel kan hij verder rijden, maar de eerste prijs is verkeken. Jam mer! 1. Reijnders in 3 min. 14,2 sec.; 2. Wes terop in 3 min. 41.8 sec. Juniores 251—350 c.M3. Aan den start komen Moeke, Roestenburg, v. d. Steen en Pollé. Prachtig gaat het stel van start. Hard rijden ze vlak bij elkaar, de bochten fraai nemende. Nu eens is de een, dan weer de andere voor en om beurten millihieteren zij de afrastering der baan! 't Wordt een der mooiste ritten van den dag, en men vergeet de sc.dores op dat moment. Hulde aan .-.11e vier! 1. Moeke 3 min. 2.4 sec 2. Roestenburg 3 min. 2.8 sec.; 3. v. d. Steen 3 min. 3.8 sec.; 4 Pollé 3 min. 8.4 sec. Tijden, mooi voor seniores; fraai voor juniores. Seniores 251350 c.M3. Een massa-start van 6 renners: Hartman, Beverdam, Bosman, v. Pelt, de Ridder en de Jong. Van Pelt is het beste weg, maar de rest ligt vlak achter hem. Een enorm duel volgt en spoedig ligt Beverdam op de eerste plaats. Nog feller wordt de strijd en telkens heeft een andere renner de leiding. Door tactisch rijden weet Beverdam dezen fraaien kamp te winnen. 1. Beverdam 3 min. 4/5 sec.; 2. Hartman 3 min. 1.4 sec.; 3. v. Pelt 3 min. 1.8 sec.; 4. Bosman. Nieuwelingen 351500 c-M3. Voor de verandering een kalme finale tus schen Wind en de Vries. v. Zon start niet wegens afgekeurde motor. Hoewel Wind slecht start, rijdt hij als de wind en wint den eersten prijs nog vrij ge makkelijk, zij het niet zonder spanning, 't Verschil is maar 0,4 sec.! 1. Windt in 3 min. 15.2 sec.; 2. de Vries in 3 min. 15.6 sec. Juniores 351500 cM3. Drie Alkmaarders (v. Latum, de Ridder en Vermeulen) tegen Knorreck! 't Wordt een heftig duel tusschen v. Latum en de Ridder. De Ariel van v. Latum is echter veel sneller en daardoor wint Puck, al is de Rid der vaster in de bochten. Een zeer mooie race, dank zij deze twee Alkmaarders, die vlak bij elkaar blijven. v. Latum promoveert tot senior, de eerste Alkmaarder in deze eereklasse! 1. v. Latum in 3 min. 4,4 sec.; 2. de Rid der in 3 min. 5,2 sec.; 3. Knorreck in 3 min. 6,6 sec.; 4. Vermeulen (ver). Seniores 351500 c.M3. Dan de finale tusschen het vuurwerk: v: d. Pluijm, v. Hamersveld, Hartman en Houtop. Een razend snelle start. v. d. Pluijm weet zich overal tusschen door te wringen en leidt. v. Hamersveld volgt hem goed. Snij dend gaat het door de bochten, en het ronde- recora wordt op 84 K.M. gebracht door den Rotterdammer. Hij maakt den snelsten tijd van den dag, door met een gemiddelde van 81 K.M. de race te volbrengen! 1. v. d. Pluijm 2 min. 53,6 sec.; 2. v. Ha mersveld 2 min. 56,6 sec.; 3. Hartman 3 min. 2 sec.; 4. Houtop 3 min. 2,8 sec. Tenslotte volgt de lange baan-races voor seniores. In de 350 c.M.3 klasse starten negen ren ners. Een fraai, onvergetelijk gezicht, deze massa-start. Alles blijft bij elkaar en telkens is een andere op de eereplaats. Vooral Oos terbaan rijdt als een duivel, na zijn valpar tij in zijn serie. Toch kan hij Hartman niet houden, die tenslotte wint. 1. Hartman 6 min. 4,8 sec.; 2. Oosterbaan 6 min. 5,4 sec.; 3. v.- Pelt 6 min. 7 sec.; 4. Beverdam; 5. Breeman. Een mooie race. In de 500 cM.3-klasse starten 8 renners Weer is v. d. Pluijm het eerste weg en leidt na 2 ronden onbedreigd. De rest zit hem ech ter dicht op de hielen. In de 2e ronde slipt Houtop en valt. Rijk is vlak achter hem, kan niet meer uitwijken en vliegt over hem heen, zijn motor omhoog rukkend. Hoog zeilt het gevaarte in de lucht met den renner er kaars recht op. Een angstig gezicht! Het vehikel komt op beide wielen terecht en valt. En Rijk loopt weg met een suffige kop, zonder letsel. Ook Houtop blijkt er goed te zijn afgeko men, al wordt hij weggedragen. Opnieuw wordt gestort, nu zonder deze twee renners. Weer gaat het snel, en nu ligt v. d. Pluijm op de 5e plaats. Hij wringt zich er echter weer door en na 3 ronden is hij weer eerste. In de volgende ronde raakt v. Hamersveld's stuur gekneld en valt deze renner, zonder verder nadeelige gevolgen En v. d. Pluijm wint al weer in prima stijl en fraaien tijd met een gemiddelde van 81 KM! 1. v. d- Pluijm in 5 min. 47,8 sec.; 2. v. Dijk in 5 min. 49,4 sec.; 3. Schot in 5 min. 52.4 sec. 4. Hartman. Een bel.... fini! Even later, d.w.z. een uur later, was het sportrrrein weer verlaten. We wachten tot de kermisrace. Voetbal. Om het kampioenschap van Nederland. Er zijn gisteren twee wedstrijden gespeeld om het kampioenschap van Nederland, n.1. Enschede—Veendam en FeijenoordP.S.V. In Veendam won Enschede met veel moei te met 1—0 en de return-ontmoetiag werd een 3—1-zege voor de Sportclub, 't Werd geen mooie wedstrijd, mede, omdat de Veen- dammers met te veel enthousiasme verdedig den en slechts het parool „weg is weg" hul digden. Daardoor kon Enschede niet doelpun ten en daardoor kwam het zelfs, dat Veen dam uit een doorbraak scoorde! Nog voor de rust kwam de gelijkmaker. Na de thee een sterk Enschede, dat tenslotte een strafschop te nemen kreeg (2—1) en een kwartier later kwam met een mooi schot het derde en laat ste doelpunt voor de Sportclub, die met 31 won. De Rotterdammers hebben P.S.V. een lesje gegeven. Met niet minder dan 6—0 werden de lampjesmenschen naar huis terugge stuurd. Veel leek het er in het begin niet op, dat Feijenoord zoo overtuigend zou winnen, want de verdediging van P.S.V. bleek in goe den vorm, en alleen een ongelukje van Bou- man, die naast het doel ging liggen, was oorzaak dat Feijenoord in het leege doel kon trappen. Na de rust speelde Feijenoord geheel an ders. De voorhoede, voordien schotloos, kreeg er blijkbaar zin in en regelmatig werd ge scoord, totdat het 60 was. Er moet nu nog een wedstrijd gespee.d worden, n.1. AjaxEnschede. Deze is van zeer groot belang. Wint Ajax, dan is zij kam pioen, speelt ze gelijk dan is een beslissings wedstrijd tusschen Feijenoor/ en Ajax noo- dig, en verliest Ajax, dan zijn de Rotterdam mers kampioen. De stand is n.1.: Feijenoord 8 5 2 1 28—11 12 Ajax 7 5 1 r 28—10 11 Enschede 7 3 3 17—12 9 P.S.V. 8 1 2 5 10—22 4 Veendam 8 1 0 7 7—35 2 NederlandTsjecho-Slowakije. Het Nederlandsch elftal, dat Zondag 29 Mei a.s. in het Olympisch Stadion te Am sterdam tegen Tsjecho-Slowakije uitkomt, is als volgt samengesteld: Van der Meulen (H.F.C., aanv.) Weber v. Run (A.D.O.) (P.S.V.) Paauwe Sr. Anderiessen Van Heel (Feijenoord) (Ajax) (Feijenoord) Wels Adam Lagendaal Volkers v. Nellen (Unitas) (H.V.V.) (Xerxes) (Ajax) (D.H.C.) Reserves: Van Male (Feijenoord), Lelieveld (V.U.C.), Paauwe Jr. (Feijenoord), v. Ooyen (Feijenoord), Bonsema (Velocitas, Gr.) en Smit (R.C.H.). Nederlandsch B elftalChelsea. Het Nederlandsch B-elftal, dat Woensdag avond a.s. om 7 uur op het Spartaterrein te Rotterdam tegen de Engelsche profclub Chel sea uitkomt, is als volgt samengesteld: Veenendaal (Naaldwijk) v. Stokken Hagels (D.W.S.) (Enschede) Pelicaan Veldkamp Sr. Van Ooyen (Longa) (Enschede) (Feijenoord) Nagels Spaandonck Verkerk Smit Mulders (Ensch.) (Neptunus) (R.C.H.) (R.C.H.) (Ajax) Go ahead I— Texel I 37. Ook de thuiswedstrijd tegen Texel heeft Go ahead niet tot een goed einde kunnen brengen. De zeven goals tegen wijzen niet op een sterke verdediging, hoewel vooral de keeper zich kranig heeft geweerd en vele aanvallen op bewonderenswaardige manier onschadelijk maakte. De sterke wind deed veel afbreuk aan het spel en het bleek, dat Go ahead zich het slechtst kon aanpassen. Texel speelde, evenals dat thans het geval was, een stevig partijtje. Met invallers voor Homan, die verhinderd en G. Mulder, die voor dezen wedstrijd ge schorst was, had de Go ahead-voorhoede groote moeite om de aanvallen naar behoo- ren op te zetten. Schuit kon door tactisch werk bereiken, dat na de rust nog twee doel punten gemaakt werden en ook Engel deed voortdurend hardnekkige pogingen om de Texel-defensie van haar stuk te brengen, maar de linie als geheel heeft dezen middag gefaald. Toen scheidsrechter Buntsma, die uitste kend heeft geleid, liet beginnen, herhaalde zich spoedig hetzelfde geval als in den eer sten wedstrijd viel waar te nemen. De thuisclub nam n.1. bijna onmiddellijk de leiding, hetgeen ditmaal geschiedde, door dat de keeper van Texel een hooge bal ver keerd beoordeelde en hem in zijn doel duw de, terwijl deze bezig was om door den wind geholpen uit te gaan. Op deze gelukkige wij ze nam Go ahead dus de leiding. Spoedig bleek echter, dat Texel geenszins van plan was dit tegenvallertje ernstig te nemen en toen de linksback van Go ahead zoo onge lukkig was in eigen doel te schieten en daar mee voor den gelijkmaker zorgde, wist zij nog voor rust den stand tot 5—1 op te voe ren. Rolie moest het veld verlaten, omdat hij zich de knie had verwond; hij werd door Mulder vervangen. Na de rust wilde het bij Go ahead wel iets beter vlotten, maar het spel werd niet vol doende open gehouden om de verdediging der tegenpartij voor verrassingen te plaat sen. Beide ploegen scoorden nog tweemaal en Texel's zevende doelpunt muntte daarbij uit (een hard en zuiver schot, dat Sietsma nog wel kon aanraken maar niet keeren). Men gaf elkaar in de tweede helft niet veel toe, jammer dus dat Go ahead reeds in de eerste helft zoo'n grooten achterstand kreeg te boeken. Nu moet Go ahead als laatsten wedstrijd in deze kleine kampioenscompetitie nog uitko men tegen I.V.V. te Ilpendam, Alkmaarsche Boys-nieuws. Men schrijft ons: Het eerste elftal van de Boys, voorzien van een drietal invallers, o.a. voor den doelwach ter en den midvoor, bracht een bezoek aan Succes I te Hippolytushoef, tot het spelen van een vriendschappelijken wedstrijd, in verband met het tienjarig bestaan van laatst genoemde vereeniging. Waar het tweede elftal een belangrijken wedstrijd had te spelen, moesten de reserves die inmiddels een goeden partij gaven te zien, uit het derde team worden gezocht. Evenals in de competitie, gaven de Wierin- gers ook thans blijk, goede eerste klassers te zijn en deze ontmoeting zal voor de Boys, met het oog op de komende competitie, onge twijfeld een goede oefening zijn geweest. Waar beide ploegen vrijwel tegen elkander opwogen, kreeg men een aardigen wedstrijd te zien, waarvan het einde den Succes-spelêrs een 6—4 zege bracht. Toen Zondagmorgen de Boys-junioren naar Krommenie reisden om daar op het terrein van K.V.V. de Z.V.V.-junioren uit Zaandam te bekampen, om de eerste plaats, was men niet zoo erg gerust dat de overwinning een feit was. De spelers waren overtuigd dat zij flink moesten aanpakken om succes te beha len. En ze hebben flink aangepakt. Deze wedstrijd was noodig, omdat beide vereenigingen in punten-aantal gelijk ston den en dus een beslissingswedstrijd uitkomst moest brengen. Toen om elf uur werd begonnen zag het er niet naar uit dat het voetbalweer zou blij ven. Al spoedig begon het te regenen, zelfs heel erg, zoodat gestaakt moest worden. De stand was toen 1—1. Toen het wat opklaar de, werd wederom begonnen en al spoedig maakten de Boys het 2e doelpunt. Met dezen stand kwam de rust en weder om het water. Dit was het laatste buitje, want na den rust was het ideaal voetbalweer. Er werd aardig gespeeld en de wedstrijd was het aan zien wel waard. De Boys waren steeds in de meerderheid en vergrootten hun voorsprong met nog één doelpunt, zoodat zij dezen wed strijd wonnen met 3—1 en daarmede het kampioenschap van de afd. junioren. Dit is het 5e Boys-elftal wat het kampioen schap behaalde in de j.1. competitie. Het tweede elftal speelde 's middags op eigen terrein tegen Uitgeest III ook een heel prettigen wedstrijd. De Boys waren steeds in de meerderheid, al gaf Uitgeest lang niet gewonnen. De Boys wonnen met 5—0 en zijn nu definitief kampioen (Uitgeest heeft nog een protest in behandeling, dat nu geen in vloed meer heeft). In een geestig speechje overhandigde de Uitgeest-aanvoerder bloe men aan de Boys-aanvoerder met het behaal de succes. Korfbal. NederlandBelgië 40. Het Nederl. korfbaltwaalftal heeft gisteren op Houtrust tegen België gespeeld en met 4—0 gewonnen, zoodat het wachten nog steeds op een eerste zege der Belgen is. A t h 1 e t i e k. Berger op de 100 M. Berger heeft gister bij de atletiekwed strijden te Amsterdam een nummertje 100 M. geloopen buiten mededinging. Hij won den strijd in 10.6 sec., een fraaie tijd, toont, dat Berger weer goed op dreef is! die Zwemmen. Nieuw Europeesch record. Willy den Ouden, het jonge Nederlandsch* zwemwonder, heeft Zaterdagavond te Am sterdam het 100 M. vrije slag-nummer ge zwommen in 1 min. 8.6 sec., wat een nieuw Nederlandsch en Europeesch record is. Postduiven. Postduivenvereen. „Steeds in Spanning*. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag 22 Mei 'n wedvlucht met oude duiven van uit Noyon (Frankrijk). Gelost om 8 uur 25 min.; aankomst J. J. Veel Idem M. Kroese Jn. Huiberts Jzn. H. Mooij Idem H. Punt H. Mooij F. H. C. Dingerdis G. Hijmans Idem M. Kroeie Postduivenvereen. 11.56.53 11.57.54 11.57.43 12.01.11 12.04.23 12.07.18 12.07.26 12.09.35 12.11.47 12.12.46 12.17.06 12.17.59 .Alcmaria Victrix". Bovengenoemde vereeniging hield Zondag 22 Mei een wedvlucht van uit Vilvoorde met oude duiven. Los 8 uur. Wind Z.Z.W. Af stand 191 K.M. Aantal duiven 245. De uit slag is als volgt; S. Dingerdis J. Kaper J. A. Dekker H. Michielse Idem R. Groot H. J. Struijs C. H. Noome J. P. Toorenvliet C. J. de Moei H. J. Struijs C. H. Noome S. Dingerdis J. A. Dekker J. Bek H. J. Caarls Idem Idem J. P. Toorenvliet W. Govers C. J. de Moei D. Haasbroek N. J. Meijer De LoozePaauw C. H. Noome D. Haasbroek P. H. Ranzijn D. Haasbroek J. Kaper M. Tijdeman 10.22.44 10.23.39 10.24.23 10.24.05 10.24.57 10.23.59 10.26.41 10.26.55 10.28.13 10.28.09 10.28.47 10.29.16 10.28.43 10.29.28 10.29.27 10.29.47 10.30.01 10.30.03 10.30.25 10.30.09 10.30.311 10.30.35 10.30.28 10.30.40 10.31.09 10.31.07 10.29.56 10.31.45 10.31.54 10.31.47

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 9