Jïcouiiiciaal Tlieuws !Buitzvdand Spoct AmstecdamscAe Jieucs BERGEN. Wedstrijd in de Harmonie. van 27 Hei 1932 Opgave van NoordhoHandsch Landbouwcrediet N. V. pl.m. 2.1S NIET OFFICIEEL New-York Italië der rekening over 1932 werden benoemd de f Schneiders, P. Lecring en M. rJT'I>CL*LK- CRONINCEN een dijbeen, matroos De Jong kreeg een groote scheurwond aan zijn dijbeen en nog drie andere matrozen werden licht gewond, echter nog in die mate. dat zij geen dienst meer konden doen. De eerste officier en een vijftal matrozen, die zich flink hadden vast gehouden. liepen geen verwondingen op REPRESENTATIE VAN DE NEDERLANDSCHE PERS. De besturen van de vereenigingen „De Ne- derlandsche Dagbladpers", „De Nederland- sche Journalisten-Kring", „De Kath. Ne- derlandsche Dagbladpers" en „De Neder- landsche Roomsch-Katholieke Journalisten- vereeniging" verzoeken ons, mede te deelen. dat men zich voor de representatie van de Nederlandsche Pers in haar geheel en als zoodanig in den vervolge kan wenden tot de „Representatie-Commissie van de Nederland- sche Pers", tot welker instelling de vier ge noemde vereenigingen gezamenlijk hebben besloten en waarin vertegenwoordigers van al die vereenigingen zitting hebben. Het secretariaat van de Representatie-com missie is gevestigd ten huize van den secre taris van den Ned. Journalisten-Kring, den heer G. Polak Daniels, Schiefbaanstraat 15, Den Haag, telefoon 117029. STAKENDE TEWERKGESTELDEN GESTRAFT. De Nijmegenaren ie Enter weer aan het werk. Nadat Woensdagavond mr. Meyer de Vries, vertegenwoordiger van den minister van Bin- nenlandsche Zaken, en eenige inspecteurs van de werkverschaffing ten stadhuize te Nijmegen een bespreking hadden gehouden met het gemeentebestuur en vertegenwoordi gers der vier vakcentrales, in welke bijeen komst de heer Meyer de Vries toezegde, den minister te zullen adviseeren, de Nijmeegschc stakers bij de werkverschaffing te Enter weer te werk te stellen, is gisteren telegrafisch be richt van den minister ontvangen, dat Maan dag a.s. het grootste gedeelte der stakers weer aan het werk kan gaan. Als waarborg echter dat de tewerkgestelden zich niet ten tweeden male misdragen, zal een aantal sta kers niet meer te werk worden gesteld, die eveneens zullen blijven uitgesloten van steun. De rijksinspectie zal de namen bepa len van hen, die niet meer worden uitgezon den. Zij zullen vervangen worden door nieu we tewerkgestelden. A. T. O.- EN VAN GEND LOOS- PERSONEEL. De loonsverlaging van 10 op ten hoogste 7 teruggebracht. Naar verluidt, heeft de directie van het A.T.O. en Van Gend en Loosbedrijf aan het hoofdbestuur van den Centralen Bond van Spoor-, Tram-, A.T.O.- en Van Gend en Loospersoneel een schrijven gezonden, waar in zij mededeelt, dat zij naar aanleiding van de met het hoofdbestuur gehouden bespre kingen over de met ingang van 1 Juli a.s. voorgenomen loonsverlaging van 10 pCt. en de daartegen aangevoerde bezwaren, beslo ten heeft om de loonsverlaging van 10 pCt. terug te brengen tot ten hoogste 7 pCt., in gaande 1 Juli voor de kantoorbedienden en 3 Juli voor de arbeiders, die thans in het be drijf werkzaam zijn. Voor eventueel nieuw in dienst te nemen personeel is het minimumloon lager gesteld, terwijl het maximumloon twee jaren later bereikt wordt dan door het thans in dienst zijnde personeel. De directie merkt op, dat dit de uiterste concessie is waartoe zij gaan kan. In verband met dit schrijven heeft het hoofdbestuur aan de directie een onderhoud aangevraagd om de thans geschapen situatie met haar onder de oogen te zien. Na dit onderhoud zal de Centrale Bond zijn houding bepalen. VERDUISTERING IN EEN CENTRALE WERKVERSCHAFFING. Terzake van verduistering van voedings artikelen, toebehoorende aan de centrale werkverschaffing in Westerwolde (Gronin gen), zijn de keetbazen S., B. en U. gear resteerd en ter beschikking van de justitie te Winschoten gesteld. Ook is verhoord de koop man N., te Bellingwolde, die van de keetbazen gekochte goederen over de grens wist te wer ken. POLITIE-AGENT MISHANDELD. Te Nijmegen sprak Woensdagmiddag de /Olitie-aegnt Boer, tevens controleur van het burgerlijk armbestuur twee steuntrekkenden aan, L. en G die onder invloed van sterken drank verkeerden. Zij kwamen beiden op hem af en toen hij G. afweerde, greep L. hem bij de beenen, zoodat hij achteroversloeg en met het hoofd op de steenen terechtkwam. Beide mannen zijn aangehouden. De geneeskundige, onder wiens behandeling agent B. is gesteld, constateerde bij hem kneuzingen van een rib VERKEERSONGEVALLEN. Doofstomme aangereden. Te Maastricht is het 6-jarige doofstomme Jongetje J. Knipschild op den Brusselschen weg door een auto aangereden en 15 meter meegesleurd. In levensgevaarlijken toestand is het kind naar het ziekenhuis gebracht. Fietsrijder doodgereden. Gistermiddag zouden op den Meppelerweg bij Zwolle twee auto's elkaar passeeren. Een der auto's raakte hierbij den fietsrijder J. Boss, uit Zwolle. Deze werd aan den kant geslingerd en kwam zoo ongelukkig terecht, dat hij op slag dood was. KORTE BERICHTEN. Woensdag en gisteren hield de Neder- landsche Kruideniersbond zijn jaarcongres te Hilversum. DE WEG HEMBRUOLIMMEN. Het provinciaal bestuur heeft aanbesteed het aanbrengen van een fundeering van hoog ovenslakken en puin en een teersteenslag deklaag of een deklaag van een ander gelijk waardig materiaal zoowel voor de rijbaan als voor het rijwielpad in de aardenbaan van het gedeelte van den provincialen weg Hembrug Limmen, tusschen den spoorwegovergang in de lijn ZaandamPurmerend en het Sta tionsplein te Koog-Zaandijk, met bijkomende werken, in de gemeenten Zaandam en Koog aan de Zaan. Laagste inschrijfster was de Nederlandsche Beton- en Aannemingmaat schappij te Bussum, met 47.200. POLDER WAARD EN GROET. Bij koninklijk besluit is benoemd tot heem raad van den polder Waard en Groet de heer P. Brugman te Winkel. DE HAVEND1JK TE ENKHUIZEN. Verzet tegen demping. Het dempen van de Havendijk, één van de mooie oud-Hollandsche grachten, waarover in de laatste raadsvergadering zoo druk is gesproken, zal zeer waarschijnlijk niet door gaan, vooral omdat er van hoogerhand be zwaren zijn gemaakt. GESLOTEN VOOR HET VERKEER. De minister van defensie brengt in de St. crt. van Woensdagavond ter algemeene ken nis, dat met ingang van 26 Mei een aantal, in de St.crt. genoemde, wegen in Noordhol land, als niet zijnde openbare wegen, geslo ten zijn voor het verkeer en dat mitsdien de toegangen tot die wegen zijn verboden. CASTRICUM. In de op Maandag gehouden vergade ring van de af deeling van den C. N. A..B alhier, werd na afhandeling van eenige be- stuursmededeelingen en ingekomen stukken, als voornaamste agenda-punt de beschrij vingsbrief voor het a.s. Bonds-Congres te Alkmaar, behandeld. Een aantal voorstellen, betreffende de sta tuten en het huishoudelijk reglement en het program van actie van den Bond werden nader besproken, terwijl de vergadering zich in beginsel met algemeene stemmen uitsprak voor de fustie met den Bond van Personeel in Overheidsdienst. Tot afgevaardigden naar het congres wer den gekozen: de heeren V. Koeman, W. F. Buurmeijer en F. A. Hoogsteder. Woensdagavond 8 uur hield de Coöp. Boerenleenbank alhier in St. Jan haar jaar lijksche algemeene vergadering. Nadat de vergadering door den voorzitter op de gebruikelijke wijze en met een woord van welkom geopend was, werden de notulen der vorige vergadering voorgelezen en onver anderd goedgekeurd. Hierna werd een overzicht gegeven van de rekening en balans over 1931, waarvoor de heer Keesom, accounant te Alkmaar, aanwe zig was. Blijkens de verlies- en winstrekening werd in 1931 ontvangen wegens: rente van voor schotten 5002.30, rente in loopende reke ning 2722.65, aan verzilverde coupons 1730.60, aan provisie en kosten in loopen de rekening van de leden 141.07, aan uit- keering van de Centrale 250. Betaald werd wegensrente aan de Spaar kas 6953.18, rente in loopende rekening 17.46. Het winstsaldo over 1931 bedroeg 994.91. Volgens de balans bedroegen de bezittin gen als volgt: aan kasmiddelen per 31 Dec. 1.1. 37072.11, tegoed aan uitstaande voor schotten 76189.09 en in loopende rekening van de leden 21968.55, deposito bij de Noorderbank 83676.25, aan effecten was aanwezig voor een bedrag van 35092.50 terwijl de effectenkoersverschillen bedroegen 2347.75. De Bank was per 31 December 1.1. schuldig aan de Spaarkas 254.386.63, terwijl aan onzekere vorderingen een bedrag van 370.20 is opgenomen. De reserve be draagt 1027.61, de winst over 1931 994.91. In den loop van het jaar werden nieuwe voorschotten verstrekt tot een bedrag van 19225 en werd terugbetaald 44501.79. In de plaats van den heer P. Bakker Czn. die bedankt had, werd tot bestuurslid geko zen de heer H. Kager. De heer N. J. Punt, die als bestuurslid periodiek moest aftreden, werd herbenoemd. Ook de heeren C. J. de Wit en P. J. Borst, die period'ek aftraden als leden van den Raad van Toezicht, werden als zoodanig herkozen. In de vacature in den Raad van Toezicht, onotstaan door de benoeming van den heer H. Kager tot be stuurslid, werd voorzien door de benoeming van den heer Nic. Smit. Alle heeren namen hunne benoeming aan. De rentevoet werd bepaald als volgtrente van voorschotten en voc# loopende rekenin gen 5 pCt., voor spaargelden van leden 3K pCt. en van niet-leden 2 3/4 pCt. Tot leden der commissie voor het nazien heeren W Kleverlaan. Van de rondvraag werd geen gebruik ge maakt. In de na afloop der algemeene vergade ring gehouden vergaderingen van het be stuur en van den Raad van Toezicht werd de heer H. Kager tot directeur der Boerenleen bank gekozen, de heer C. J. de Wit tot presi dent en de heer Jn. Houtenbos Jbz. tot viee- president van den Raad van Toezicht. EEN DICHTERLIJK GEVANGENIS DIRECTEUR. De directeur van een kleine gevangenis in een kleine stad van Zuid-Oost-Frankrijk was een dichter, d.w.z. hij schreef verzen, zegt de N.R.Crt. De man moet tevens geldt het niet een beetje voor alle dichters? een held zijn, want ioen de ondervinding hem had geleerd, dat het schrijven van gedichten niet gemakkelijk samenging met het uitoefe nen van de plichten eens gevangenis-direc teurs, heeft hijja, wat denkt u, dat hij toen heeft gedaan? Zijn lier aan de wilgen, d.w.z. aan de cypressen gehangen? Een ge dachte, die alleen maar bij een proza-mensch kan opkomen. Onze vriend was dichter; toen hij zag, dat zijn directeurschap zijn dichter schap in moeilijkheden bracht, heeft hij het eenige gedaan wat een dichter zou kunnen doen: hij heeft de gevangenis-deuren wijd opengezet en de gevangenen hebben waarlijk niet de onhoffelijkheid gehad in hun cellen te blijven zitten! Men moet niet denken, dat het dichterlijke besluit gemakkelijk is genomen. Aanvanke lijk, toen de dicht-ader begon te vloeien, hield de directeur zijn gevangenen stevig achter slot en grendel. Maar het bleek alras, dat het zien van getraliede vensters en allerlei andere gevangenisdingen niet inspireerend werkt. De directeur ging veel weg, heel veel weg en het gevangenis-huishouden werd slordig en ongeregeld. Maaltijden op onge zette tijden, de eene gevangene kreeg te veel, de andere te weinig, allerlei prettige gevan genis-dingen begonnen er bij in te schieten en de gevangenen, die in de eerste plaats ge vangenen waren en pas heel veel later dich ters, klaagden gezamenlijk Voor hen was de klacht van den gevangen dichter: „le ciel est par-dessus le toit si bleu, si calme" niet ge schreven. Zij klaagden gezamenlijk. En toen gebeurde het; want de directeur-dichter vond, dat zijn gevangenen eigenlijk gelijk hadden, groot gelijk, en hij gaf hun wat kan'een dichter dierbaar bezitten de vrij heid. Het zou alles nog wel gegaan zijn daar in de kleine stad in het zuid-oosten van Frank rijk, hadden alle vrije gevangenen nu maar takt getoond. De meesten waren wel zoo dis kreet onmiddellijk te verdwijnen; één, he laas, misdroeg zich, werd gepakt en de politie stelde onmiddellijk vast, dai de man nog hoog en droog in de gevangenis behoorde te zitten. De gevolgen zijn gemakk^ljk te raden. Er werd een onderzoek ingesteld, de dichterlijke directeur moest voor een disciplinairen raad verschijnen, bij welke gelegenheid zijn verde diger de heerlijkheid van de beoefening der schoone letteren in dezen materialistischen tijd op boeiende wijze bepleitte. Resultaat: de dichterlijke directeur kreeg een strenge schrobbeering en werd ontslagen, ondanks een dringende petitie van de gevangenen om hem te handhaven. Beter dan kinine slikken Is het muggen dood ie tikken. Voetbal. Politievoetbalelftallen. Op Zaterdag 28 Mei des namiddags te vier uur, zal op het V.U.C.-terrein te 's-Gra- venhage een wedstrijd worden gespeeld tus schen twee keur-elftallen van den Nederland- schen Politie Sportbond, ten doel hebbend de samenstelling van een nationaal politieteam dat op Zaterdag 18 Juni des namiddags te drie uur een wedstrijd zal spelen tegen Am sterdam I, ter gelegenheid van de feestelijke opening van het nieuwe terrein aan den Spaarndammerdijk van de Amsterdamsche Politie-Vereeniging. De elftallen zijn als volgt samengesteld: Elftal A. Verbaan (Alkmaar) Vierhout Bezooyen (Den Haag) (Tilburg) Dreeuws Moester Oosting (Alkmaar) (Den Haag) (Rotterdam) Van Helden De Vries v. d. Kamp (Rotterdam) (Rotterdam) (Apeldoorn) Kolfschoten Meyer (Utrecht) (Amersfoort) o v. d. Veen Weers (K.Mar. Arnhem) (Rotterdam) Korver Rey Renes (P.Tr., d. Haag) (Amersf.) (K.Mar.Amhem) Elftal B (Utrecht) Trappel (Pol.troepen den Haag) (Utrecht) Kruse J. v. d. Velde (Tiel) (K. M. Arnhem) (K. M. Groningen) Van Ewijk Vink Van Aalst Zomeravondvoetbal. Het vorige jaar hebben diverse voetbal clubs van den heerlijken zomertijd geprofi teerd en in de avonduren ontspanning ge zocht op het groene sportveld. Ze hebben hun longen vol frissche lucht kunnen pom pen, ze hebben hun spieren op buitengewone wijze lenig kunnen houden, ze hebben pracht-avonden gehad. Nauwelijks is de zomertijd weer gekomen, of het zomeravondvoetbal heeft zijn intrede gedaan. Reeds Woensdag begon het met een wedstrijd tusschen het Kofa-elftal en dat der K.J.M.V. Een prachtige wedstrijd werd het. Kofa won met 52. Scheidsrechter Hartland leid de tot ieders genoegen. o Vanavond spelen op het gemeentelijk sport terrein een elftal van Alcmaria en een elftal derLangro F.C., die zich inktkoelies noemen, tegen elkaar. De opstelling van laatstgenoemd elftal is: Plakker Valuta Bijka Disconto Accept Coupon Bankwerker Bordereau Giro Crediet Incasso Men ziet, bekende namen uit de bankwe reld! Bridge. Gisteravond had in de groote zaal van de Harmonie de bridgewedstrijd plaats tot sluiting van het seizoen. De animo was bui tengewoon groot. Niet minder dan 112 deel nemers waren er, dames en heeren Zelfs moesten nog enkele liefhebbers worden te- leurgeste'd. Ongeveer acht uur waren alle spelenden om de tafels gezeten. De leider sprak een hartelijk welkomstwoord, m 't bij zonder tot de 32 leden der Beverwijksche Bridgeclub, die naar Alkmaar waren ge komen om mee te spelen. De wedstrijd had een zeer geanimeerd ver loop. Ieder trachtte uit zijn kaarten het beste resultaat te behalen. Hooge contracten wer den gehaald. Zware downslagen werden toe gebracht. Maar wat de resultaten ook waren, men ging na elke 4 spellen weer blijmoedig naar de volgende tafel, om nieuwe tegen standers te ontmoeten. Twee Beverwijksche paren wisten een eersten prijs te winnen. Vier paren bezetten de tweede plaats. Voor Beverwijk een zeer mooi resultaat. E>e overige zes eerste prijzen werden ge wonnen door vijf Alkmaarsche paren en één paar uit Broek op Langendijk. Spoedig na afloop kon de uitslag worden bekend gemaakt. De prijswinnende paren werden door de leider hartelijk geluk- gewenscht en spoedig had elk der overwin naars uit de prijzen iets gezocht, wat hij mooi of nuttig vond. Ook de troostprijzen werden toegekend. Namens Beverwijk sprak de heer Ragut een bijzonder woord van dank voor de hartelijke ontvangst en voor de leiding. Wie in elke groep (oneven en even rij) als nummer 1 en 2 uitkwamen, laten wij hier onder volgen* Groep A. Oneven Nummers 7 paren. 1 Dr. Becker en ir. Hubregtse te Beverwijk 215 p.; 2. Heeren Postma en Voorthuyzen te Alkmaar 265 p. Groep A. Even Nummers 7 paren. 1. Heer en Mevr. ir. Spruyt te Velsen 2510 p.; 2. Mevr. H. Frankenberg en hr J. Rus te Alk maar 2060 p. Groep B. Oneven Nmmers 7 paren. 1. heeren B. Kuyper en C. H. de Lange te HARDLIJVIGHEID al sedert 20 jaar verdreven. Een jong geleerde les. 'N,'ffinan,dkan meer ondervinding v*an hardlijvigheid hebben dan deze man Zn? methode om het euvel te verhelpen zou zeker iedereen helpen die aan een soortgelijk! kwaal leed. „Ik ben nu bijna 49 jaar en gebruik Kruschen Salts reeds vele laren Als jongen en jonge man leed ik vaak hevige pijn door hardlijvigheid. Soms werd dit een beetje v«* licht door een speciale pil, samengesteld vol gens een speciaal recept, maar die had dik. wijls een verzwakkende uitwerking. Op iemand's aanraden probeerde ik een flacon Kruschen en sindsdien dat is nu wel een 20 jaar geleden heb ik nooit iets anders gebruikt. Mijn dagelijksche dosis neem ik 's morgens om kwart voor acht op een glas warm water". E. A. D. De zes zouten in Kruschen Salts zijn het recept van de natuur zelf om de afvoer- organen goed te later werken om eiken dag zachtjes maar zeker, alle vergiftige afvalstoffen te verwijderen. Begin morgen met „de kleine, dagelijksche dosis" Kruschen en zet daarmee den eersten stap op den breeden weg der volmaakte gezondheid. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a 0.90 en 1.60 per flacon. Alkmaar 600 p.; 2. heeren v. d. Bogaerde en van Es te Beverwijk 430 p. Groep B. Even Nummers 7 paren. 1. Mevr. en de heer C. Schoorl te Alkmaar 2635 p.j 2. heeren Noorman v. d. Dusser en Sprengen» te Beverwijk 2195 p. Groep C. Oneven Nummers 7 paren. 1. heeren P. v. d. Molen en C. Smit te Broek op Langendijk 675 p.; 2. Mevr. en de heer StaoutenbeekPiso te Beverwijk 1145 p. Groep C. Even Nummers 7 paren. 1. Mevr. en de heer H. Jansen te Alkmaar 3110 p.; 2. Mevr. en de heer Moerel te Beverwijk 2395 p. Groep D. Oneven Nummers 7 paren. 1. heeren C. W. Keysper en H. Pijpers te Alk maar 1925 p.; 2. Mevr. v. d. Heuvel en de heer A. Hekket te Alkmaar 730 p. Groep D. Even Nmmers 7 paren. I. heeren C. v. Twisk en P. Eecen te Alkmaar 2440 p.; 2. heer Zonneveld en Appelman te Alkmaar 1995 p. Alleen de nummers 1 kwamen voor prijzen in aanmerking. De troostprijzen voor de num mers twee, die in oneven en even afdeeling het kleinste verschil hadden met No. 1 vielen ten deel aan de nummers 2 in Groep C On even en Groep B Even. (Ontvangen per draadlooze telefoon). i STAATSLEENINGEN. 5 0/„ Nederl. 1932 4H Nederl. 1917 4 1931 B ANK-IN STELL1N GEN. Handel Mpij. Cert. v. 1000 Koloniale Bank Ned. Ind. Haneldsbank D. Reichsbank INDUSTR. OND. B1NNENL. Alg Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert Küchenm. Acc. Nederl. Ford Philips Gloeil. Gem. Bezi Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Ass. Gas Electr. Bethleh. Steel Cities Service General Aviation Steel comm. Studebaker U. S. Leather Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong iUM. PETROLE Dordtscbe Petr. Kon. Petr. Perlak Continental Oil Shell Union a RUBBERS. Amsterd. Rubber a Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber a SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Gem. Eig. Koa Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oostkust Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Railw. Cert Union Pacific a Wabash a *Exdividend. t Ex claim. i a t f «tl I II» I I I V? I I I I I I I I 1 I I Vorige koers 100% 98VI6 93 533/, 39% 501/, 76 22% 171/< 471/4 l15/l6 918/4 628/4 938/4 8% 918/is l1/, »Vi« 41/16 1»/16 6 132'/, 90 Sb 30i/8 21 10 90 08/4 701/4 IO21/4 4«/i6 31/4 298/16 8 98/8 774 6/s 27, 1V4 88/8 10 421/4 86 58/4 93 102 281/4 7*/l6 397a 28/16 Koers van heden te: pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.00 V 54 40 501/4 - - 227, 227, 221/4 21J-2i 49 90 6II/4 951/4 627, 93è-4| 627, 93-| 9 10 W4 13 37, 30 A 13% l7/s •mm 138/s l»/4 l*/l6 134 90 58 31 1337,-4 1337, 92 10 71 105 118-71/s 65 117-7, U68/4.7 31/4 - 291/4 8 9 -m. 42 85 f. 0 93 102 397, PROLONGATIE Vorige koers 1 pCt. Heden 1 pCt WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Londen Berlijn P*"j* Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. 100 Kopenhagen Stockholm Oslo Vorige koers 9.101/, 58.40 9.737/g 34 571/® •»q oü 85 43.40 246.% 12.68 Koers op heden 2 uur 9.087, 58.377, 9.74 34.59 48.29 49 60 46.80 45.30 246.4/8 1268

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 10