Aqmda Rechtszaken £uchtvaact £aatste A Owze Jiolomën Jiheepsdidingen Lüeec&ecicht USucqedijke Siand Stad en Omgeving. Vrijdag 27 Mei. 7 7.30 uur, Cinema Americain, hoofdnum mer De weg naar Rio (tendenzfilm); hoofd rollen Maria Solveg en Oscar Marion. Toe gang voor personen boven 18 jaar. 7.30 uur, Allnnaarsch Bioscoop-Theater, eerste hoofdnummer De middernachtmin naar (rom hoofdrollen Jeannette Mac Do- nald en Reginald Denny; tweede hoofdnum mer De Wreker (sens.j, hoofdrol George O'Brien. Toegang voor personen boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater, hoofdnummer Ben Hur (hist.-rom.); hoofdrol Ramon No- varro. Toegang voor personen boven 14 jaar. 7.30 uur, bioscoop Harmonie, hoofdnum mer De rebel van 1812 (hist.), hoofdrol Werner Krauss. Alle leeftijden. Zaterdag 28 Mei. 7.30 uur, Cinema Americain: De weg naar Rio (tendenzfilm); boven 18 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: 1. De middernachtminnaar (rom.); 2. De Wreker (sens.); boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Ben Hur (hist.-rom.); boven 14 jaar. 7 30 uur, bioscoop Harmonie: De reoei van 1812 ,hist.); alle leeftijden. Zondag 29 Mei. In Cinema Americain van 2 uur n.m. at doorloopende voorstelling van De weg naar Rio (tendenzfilm); boven 18 jaar. fn Alkmaarsch Bioscoop-Theater van 2 uur nam. af doorloopende voorstelling van 1. De middernachtminnaar (rom.), 2. De Wreker (sens.); boven 14 jaar. In Victoria-Theater van 2 uur nam. at doorloopende voorstelling van Ben Hur (hist.-rom.); boven 14 jaar. In bioscoop Harmonie, 's midd. en s av.. De rebel van 1812 (hist.); alle leeftijden. 2.30 uur Concert R. K. Harmonie St. Cae- cilia, Sted. Muziektuin. bijeen, in een zaal, die in een cocktail-bar as veranderd, om er hun kansen te wagen. Er was een hoofdtafel, waar de minimum- inzeto p tien pond sterling was bepaald en waar niet zelden inzetten van vijfhonderd pond werden geplaatst. Er zouden, volgens de verhalen in de kranten, geweldige som men zijn gewonnen en verloren, en een der vrouwen zou tegen middernacht reeds een bedrag van 5000 pond verspeeld hebben Een waarnemer schrijft, dat het een door- en-door vermoeid gezelschap was, dat in de morgenuren huiswaars keerde. Van welken aard de beoefende liefdadig heid was, vinden wij niet vermeld, noch hoe veel zij bij het partijtje poker heeft gewon nen. WEER EEN POLITIEKE OVERVAL IN DUITSCHLAND. i Een politicus te Chemnitz aange vallen. Toen de vice-voorzitter van den Saksischen landdag, Bretschneider, gisteravond laat uit Dresden naar Chemnitz terugkeerde, werd hij voor zijn woning plotseling door twee mannen aangevallen. Hoewel hij zich krach tig teweer stelde, werd hij aan hoofd en ge laat gewond. Op zijn hulpgeroep alarmeerde zijn vrouw telefonisch de politie, doch toen een Uberfall-commando arriveerde, waren de beide mannen reeds verdwenen. Brettschneider was slechts licht gewond. AARDSCHOKKEN IN SHEFF1ELD. Te Sheffield en in sommige deelen van Derbyshire zijn gisteren lichte aardschok ken waargenomen, die volgens sommigen in verband staan met de overstroomingen in dit gebied. Men vermoedt, dat het water is door gedrongen in de onder liggende lagen, waar in verzakkingen zijn voorgekomen, die de schokken veroorzaakten. De Trent is op twee plaatsen ten gevolge van dijkbreuk buiten haar oevers getreden en hÊeft wederom een groote oppervlakte overstroomd. EEN MISLUKTE ONTVOERING. De politie te St. Paul in den staat Minne sota kreeg dezer dagen een anonieme brief toegezonden, waarin werd medegedeeld, dat de 68-jarige koopman Jacob Leuthner door bandieten was ontvoerd en in een kelder te Isle was opgesloten. De politie stelde een on derzoek in en slaagde er in, den man uit den kelder te bevrijden voordat de bandieten het geëischte losgeld hadden ontvangen. POGING TOT MOORD. De Haarlemsche rechtbank heeft gisteren de zaak van den 38-jarigen slooper, die de vorige week terecht stond wegens poging tot moord op zijn echtgenoote, een onderzoek naar de geestvermogens van den verdachte gelast. Het O. M. had 5 jaar gevangenisstraf geëischt. DIENSTWEIGERAAR VOOR DEN KRIJGSRAAD. Geen bezwaren tegen staatsdwang, wel tegen voorbereiding tot wapen geweld. Het Hoog Militair Gerechtshof te 's-Gra- venhage behandelde gisteren een zaak in hooger beroep tegen een principieelen dienst weigeraar, een gewoon dienstplichtigen sol daat, die door den krijgsraad te 's-Hertogen- bcsch was veroordeeld tot tien maanden ge vangenisstraf met aftrek van de voorloopige hechtenis en ontslag uit den militairen dienst zonder ontzetting van de bevoegdheid om bij de gewapende macht te dienen. Deze beklaagde had geweigerd te voldoen aan het hem door een meerdere gegeven be vel om de militaire uniform aan te trekken. Hij heeft volgens eigen verklaring geen be roep op de Dienstweigeringswet willen doen, omdat hij den daarin bedoelden dienst als dwangarbeid beschouwt mede ter instandhou ding van den militairen dienst. De advocaat-fiskaal requireerde bevesti ging van het vonnis van den krijgsraad. De raadsvrouw mevr. mr. M. R. J. Belin- lante—Jessurun vroeg eenige maanden min der straf zonder een bepaald aantal maanden te willen noemen, er op wijzende, dat ver dachte Tolstojaan, zich niet wil voorbereiden tot wapengeweld, in het algemeen geen be zwaren tegen staatsdwang heeft maar des niettemin meent van de door de Dienstweige- ringswet geopende mogelijkheid om bij een anderen tak van Staatsdienst te werk te wor den gesteld, geen gebruik te kunnen maken. Het Hof zal later uitspraak doen. DE BRANDSTICHTING TE DELFT. Verdachte gevangen genomen. De rechtbank te 's-Gravenhage heeft giste ren uitspraak gedaan in de zaak tegen den winkelier P. L. S. uit Delft, die op 12 dezer terecht heeft gestaan, wegens opzettelijke brandstichting in zijn winkel aan de Peper straat te Delft. Overeenkomstig den eisch van het O. M. sprak de rechtbank het schuldig over S. uit, en veroordeelde hem, wegens opzettelijke brandstichting tot drie jaar gevangenisstraf en gelastte de -onmiddellijke gevangenneming van verdachte, die daarna door een veldwach ter werd weggeleid. BRANDSTICHTING IN ZIJN AUTO. De rechtbank te Leeuwarden heeft overeen komstig het vonnis der rechtbank te Win schoten D. de W., reiziger te Leeuwarden, 35 jaar, die zijn auto opzettelijk in brand had gestoken om aan de verzekeringspenningen te komen, tot 9 maanden gevangenisstraf ver oordeeld. DE MOORD OP DEN RIJKS VELDWACHTER TAP TE KERKDRIEL. Hedenmorgen is voor het gerechtshof te Arnhem de behandeling aangevangen van de bekende zaak van den moord op den rijks veldwachter Tap te Kerkdriel op Oudejaars avond 1931. Zooals bekend, werden in ver band met deze zaak de drie gebroeders J., G. en J. R. uit Kerkdriel door de Tielsche Rechtbank ieder tot 13 jaar gevangenisstraf veroordeeld, tegen welk vonnis zij in hooger beroep kwamen. Zij stonden thans voor het Hof terecht ter zake, dat zij in den nacht van 31 December 1931 op 1 Januari 1932 te Kerkdriel, teza men en in vereeniging opzettelijk den in uni form op den openbaren dijkweg, 't Hintham, surveilleerenden rijksveldwachter Leendert Tap van het leven hebben beroofd, althans opzettelijk zwaar lichamelijk letsel hebben toegebracht, door, terwijl zij, verdachten, in eikaars gezelschap waren, opzettelijk dezen ambtenaar aan te vallen en van den dijk te werpen en nadat zij met hem dezen naar be neden tot den afweg waren afgerold en af gegleden, hem weer aan te vallen en hem weerloos te maken en hem een twintigtal steken en sneden met een of meer messen in het hoofd toe te brengen, waardoor de dood is ingetreden. Subsidiair wordt hen ten laste gelegd, dat zij opzettelijk tezamen met ernstige versto ring der openbare orde met vereenigde krachten op bovenomschreven wijze geweld hebben gepleegd tegen Tap, welk geweld diens dood tengevolge gehad heeft; nog meer subdidiair, dat zij opzettelijk te zamen en in vereeniging hebben deelgeno men op bovenomschreven wijze aan een aan val op Tap, welke aanval diens dood tenge volge heeft gehad. Er worden in deze zaak acht getuigen a charge en 17 getuigen a décharge gehoord. Verdediger is mr. H. H. Roobol uit Arn hem. De belangstelling voor de behandeling van de zaak was van de zijde van het publiek zeer groot. Het omvangrijke getuigenverhoor werd hedenmorgen begonnen met het hooren van dr. Hulst uit Leiden, die den lijkschouw heeft verricht. Een van de sneden, die het slachtoffer waren toegebracht, was ongeveer 10 c.M. diep. Dr. Hulst heeft ook een rap port uitgebracht over het later gevonden mes, waarmede volgens hem de beide meest ernstige verwondingen zeer wel kunnen zijn toegebracht. Voorts werd een aantal getuigen ver hoord, die de woordenwisseling tusschen Tap en de gebr. R., welke aan de steekpartij voor af ging, hadden gehooid en die van verre de worsteling onder aan den dijk hadden ge zien. Aan het einde van de morgenzitting werd de verdachte J. C. gehoord, die thans, in tegenstelling met de behandeling voor de rechtbank te Tiel, een gedeeltelijke bekentenis aflegde. Hij verklaarde op Oudejaarsavond flink dronken geweest te zijn. Hij liep met zijn beide broers over den dijk en weid door iemand aangevallen. Hij rolde met zijn aan valler den dijk af. Onder aan den dijk heeft hij dezen geslagen. Of hij daarbij een mes in handen heeft gehad, weet hij niet meer. Het gevonden mes herkende hij als het zijne. Het zat altijd in het pak, dat hij op Oudejaars avond aan had. BRANDSTICHTING. Zijn huis in brand gestoken, terwijl zijn vrouw te bed lag. Voor de rechtbank te Assen stond heden terecht F. Pool te Amsterdamscheveld, die ervan werd verdacht in den nacht van 5 op 6 Maart j.1. zijn woning in brand te hebben gestoken, terwijl hij wist, dat zijn vrouw in de woning te bed lag. Verdachte bekende het ten laste gelegde. De officier van justitie eischte een gevangenisstraf van 2 jaar en 6 maanden. Uitspraak over 14 dagen. EEN FRANSCH VLIEGTUIG VERMIST. Te Parijs maakt men zich ernstig ongerust over het uitblijven van twee schipbreukelin gen van de „Georges Philippart", die uit Port Said met een Engelsch vliegtuig naar Brindisi in Italië vertrokken. Daar waren zij aan boord gegaan van een Fransch vlieg tuig, dat reeds gisterennacht te Marseille had moeten aankomen. Het werd bestuurd door den bekenden Franschen piloot Goulette Het vliegtuig zou een tusschenlanding maken te Genua, doch is daar niet aangekomen. Ook uit Italië zijn geen berichten ontvangen dat het vliegtuig daar ergens een noodlan ding heeft gemaakt. Twee Fransche vliegtui gen zullen vandaag een onderzoek instellen langs het geheele traject naar Brindisi en zullen in het bijzonder het kustgebied afzoe ken. HET CONGRES VAN OCEAAN VLIEGERS TE ROME. De slotzitting. Het congres van oceaanvliegers te Rome heeft in zijn gisteren gehouden slotzitting een rapport goedgekeurd, waarin wordt uitge sproken, dat gebleken is, dat oceaanvluchten mogelijk zijn, wanneer de navigatie en de be sturing deskundig, wanneer het materiaal goed is en een deskundige en met zorg vast gestelde route wordt gekozen. Bepaald werd, dat het volgend congres van oceaanvliegers te New-York zal worden gehouden. Ongecorrigeerd. EERSTE KAMER. De voorzitter der Eerste Kamer is voor nemens, de leden weer bijeen te roepen tegen Dinsdag 31 dezer, des avonds 8M uur. Aan de orde zal dan worden gesteld het wetsont werp tot wijziging der inkwartieringswet. Woensdag 1 Juni, des voormiddags 11 u„ zal een aanvang worden gemaakt met de be handeling der Indische begrooting 1932. TWEEDE KAMER. De heer K u p e r s vraagt verlof te mogen interpelleeren over den arbeid in en de krimping van de werkverschaffing, het ver lagen der steunvorming t.a.v. werklooze ar beiders, de verdeeling van de kosten van werkloosheidssteun, tusschen rijk en gemeente en de bevordering van den wonisgbouw en an dere middelen ter bevordering van de werk verruiming. Op dit verzoek wordt Dinsdag beslist. Voortgezet wordt de behandeling van het godslastingsontwerp. GROOTE BRAND TE ECHTELD (GLD.) Blok van 10 woningen totaal afgebrand. Gistermiddag ongeveer 3.30 uur brak door onbekende oorzaak brand uit in een blok van 10 woningen, hetwelk toebehoort aan de di aconie te Echteld. De windrichting was der mate ongunstig, dat van redding van het blok geen sprake w/s. De brandweer riep de assistentie in van de motorbrandspuit van Linne (L.) Niet verhinderd kon worden dat het geheele blok afbrandde en thans nog slechts een rookende puinhoop is overgeble ven. De huizen waren verzekerd. De inboe dels der bewoners konden niet meer gered worden en gingen in de vlammen op. Slechts twee inboedels waren verzekerd. Omtrent de oorzaak vernemen zij nog, dat hoogstwaar schijnlijk het feit, dat kinderen met lucifers hebben gespeeld, oorzaak is geworden, dat de woningen een prooi der vlammen werden. Persoonlijke ongelukken vonden niet plaats. GEVANGENEN DOODGERANSELD. De politie te Bondowoso stelt een onderzoek in naar de ernstige mishandelingen, die ge pleegd zouden zijn op een 4-tal in voorarrest vertoevende verdachten door een Petinggi (dorpshoofd) en een oppasser van de dessa Gambangan. Een verd. blijkt met een tang in de lip, den arm en het dijbeen te zijn ge knepen. De tweede verdachte is zoodanig op zijn nek geslagen met een dikken boomstam, dat de schors daarvan geheel is afgerukt Beide slachtoffers werden met geboeide han den dood gevonden in een 11 M. diepen put Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij. Ajax 26 Mei v. Valencia te Amst. Ajax 26 Mei v. Malaga te Amst. Bacchus 25 Mei v. Sagusto te Valencia. Berenice 25 Mei v. Barcelona n. Genua Hu-mes 25 Mei v. Hamburg n. Amst. Mars 25 Mei v. Puerto n. Bari. Stella 25 Mei v. Candia n. Catania. Venus 25 Mei v. Genua te Savona. Baarn 26 Mei v. R'dam n. Antwerpen. Feuna 25 Mei v. Bibao te Santander. Merope 26 Mei v. Amsterdam n. Rotterdam. Nereus 25 Mei v. Danzig te Stettin. Orestes 26 Mei v. Amsterdam n. Rotterdam. Orion 26 Mei v. Amst. n. Guatemala. Irene 25 Mei v. Kingston n. Jacmel. HollandAmerika Lijn. Drechtdijk 26 Mei v. Vanc. 1. v. Lond. te Rott. Rotterdam 26 Mei v. Rott. te New York. Lochkatrine, Vanc.-Rott., 24 Mei te Panama Rotterdamsche Lloyd. Dempo, uitr., 26 Mei te Southampton. Kota Tjandi, thuisr., 26 Mei v. Colombo. Palembang, thuisr., 26 Mei te Suez. Stoomvaart Mij. Nederland. Johan v. Oldenbarnevelt, uitr., 26 Mei te Genua. Tajandoen 26 Mei v. Amst. te Hamburg. Chr. Huygens, uitr., 24 Mei v. Singapore. Poelau Roebiah, thuisr., 24 Mei v. Singap. Poelau Laut 26 Mei v. Hamburg te Bremen. Talsise, uitr., 26 Mei te Port Said. Kon. Holl. Lloyd. Drechterland ,uitr., 24 Mei v. Las Palmas. Flandria, uitr., 26 Mei v. Pernambuco. HollandAfrika-Lijn. Meliskerk, thuisr., 26 Mei v. Walvischbaai. 'IlW-UBBAie^Bd "UOH Houtman, Kaapstad-Batavia, 24 Mei v. Mahe N. Zeelan d2 Mei v. Brisbane n. Singapore JavaNew-York Lijn. Blitar, 23 Mei v. Philadelphia. Soekaboeni, Java-New-York, 25 Mei v. Pe- nang. Sianter, Java n. New-York, 25 Mei te Suez. Stoomvaart Mij. Oceaan. Ajax, Japan-Rott., 25 Mei v. Hongkong. Phrontis. Java-A'dam, 26 Mei te Suez. Philoctetes, Japan-Rott., 25 Mei v. Singapore. HollandAustralië Lijn. Grootekerk, uitreis, 25 Mei te Brisbane. SilverJava Pacific Lijn. Bintang, 25 Mei v. Calcutta n. Los Angeles. Sflverbelle, 25 Mei v. Los Angeles te Calcutte Holland—Oost-Azië-Lijn. Gaasterkerk, thuisreis, 25 Mei v. Penang. Java—ChinaJapan Lijn. Tjikembang, 24 Mei v. Bat. te Hongkong. Tjileboet, 24 Mei v. Hongkong te Bat. Tjisondari. 24 Mei v. Hongkong n. Muntok. CORRESPONDENTIE- ie Broek op Langendijk. Uw stuk behoort thuis in de courant waarin L werd aangevallen. Waar dit per advertentie ge- schiedde zal de administratie U daar zeker i niet weigeren op dezelfde wijze te antwoor- den. Red. Alkm. Crt. ONDERTROUWD: Johannes Meijer en Antje Siewertsen Carl van der Swart en Maria W'einbauer. Johannes Kaldenbach en Veronica Hoog land. Henri Bonne en Frederika Caro. GEBOREN: Johannes z. v. Johannes Veen en Johanna Hoebe. OVERLEDEN: Nicolaas Anton Vlootman 26 jaar. ONPRACTISCH WERK. Geen enkel hotel- of pensionhouder zal het in zijn hoofd krijgen verbouwingen van eeni ge beteekenis in den seizoentijd te laten uit voeren. Als de vacantietijd aangebroken is, moet alles wat ook maar eenige stagnatie in zijn bedrijf zou kunnen geven, achter den rug zijn om het touristenverkeer zoo vlot moge lijk te doen verloopen. Dat is zijn belang, maar ook de gemeente heeft belang bij een druk vreemdelingenbezoek en een allereerste vereischte daarvoor is, dat goede en gemak kelijke wegen gemaakt worden, in een tijd, dat automobilisten er zoo weinig mogelijk hinder ondervinden. Wat dat betreft volgt men in Alkmaar blijkbaar een politiek die regelrecht tegen het algemeen belang indruischt. In dezen tijd nu het autoverkeer naar Ber gen steeds drukker begint te worden, heeft men den Bergerweg voor alle auto's en bussen afgesloten, om een brug te verbouwen, een werk, dat zeker een tweetal onzer mooie zo mermaanden in beslag zal nemen. Vreemde lingen en ook zeer vele Alkmaarders die in de komende zomerdagen naar zee wil len, worden daardoor ten zeerste gedupeerd. De Bergerweg is afgesloten en men heeft daar ter plaatse dus alleen nog de gelegen heid de zee via Egmond te bereiken. In welken staat evenwel de weg naar Eg- mond verkeert waarvan Alkmaar voor het onderhoud moet zorgen zullen wij hier maar niet beschrijven. Het is algemeen bekend, dat deze smalle en gevaarlijke weg in alle opzichten verwaar loosd is. De badplaatsen worden door dit niet- en ontijdig uitvoeren van vernieuwingswerken ten zeerste gedupeerd, wat daar nog sterker gevoeld zal worden, nu ook de weg van Castricum naar Egmond is opgebroken. Ook daarbij wordt geen rekening met het steeds drukker wordend verkeer gehouden en inplaats van korte wegvakken te restaureeren wordt de weg over kilometers lengte opge broken. Er is niets hindelijker voor den automobi list, dan overal op afsluitborden te stuiten en gedwongen te worden, groote of moeilijk be- reidbare omwegen te maken en het reeds maanden afgesloten rijverkeer op de Han delskade is ook reeds lang een ernstige be lemmering gebleken. Neemt men daarbij nog in aanmerking, dat ook het Rijk deze gemeente ten zeerste dupeert door den Rijksstraatweg moeilijk be rijdbaar te maken en slechts voor hetéén richtingsverkeer open te stellen, dan blijkt dat Alkmaar en daardoor de badplaatsen buitengewoon gehandicapt worden. Op den Helderschen weg heeft men op het oogenblik een hulpbrug gelegd, zoodat langs deze zijde het verkeer gelukkig niet gestremd wordt. Zou het al kost het dan ook eenige dui zenden toch niet practisch en voordeelig zijn, wanneer Alkmaar en Bergen besloten op den Bergenschen weg zoo spoedig moge lijk een dergelijke hulpbrug te bouwen? Er is tegenwoordig een zoo scherpe con currentie in het trekken van vreemdelingen naar eigen gemeente en omgeving, dat elke onnoodige verkeersstagnatie een belangrijk verlies kan beteekenen. VEREENIGING VOOR FACULTATIEVE LIJKVERBRANDING. Deze week werd in Hotel „De Nachtegaal" de jaarvergadering gehouden van de afd. Alkmaar van bovengenoemde vereeniging. In het jaarverslag van den secretaris kwam o.m. voor „de gestadige bloei der afd", ter wijl de penningmeester mededeelde dat de kas sloot met een batig saldo van 237.03. Als afgevaardigden ter algemeene vergade ring, welke einde September van dit jaar te Alkmaar gehouden zal worden, werd aan gewezen de heer Jansen, voorzitter der afd. Besloten werd het H. B. en de afgevaardig den feestelijk te ontvangen. O.m. zal een autotocht worden aange boden. MEVROUW, HET HONDJE EN MENEER. Ze stonden met z'n drieën op het Waag- plein naar boven te kijken, mevrouw met het hondje, dat zich in haar arm had genesteld en meneer een halven pas achter. Ze vonden de Waag wel mooi, maar het had tegelijkertijd kaasmarkt moeten zijn en ze keken een beetje verwijtend rond, alsof de onschuldige voorbijgangers het helpen kon den, dat er geen extra markt werd gehouden omdat zij nu in Alkmaar waren. Ze wandelden langzaam de Houttil in en even langzaam reed een chauffeur in livrei met een prachiigen wagen achter hen aan opdat mevrouw of meneer wanneer zij moe gekeken waren, dadelijk van de zachte kus sens zouden kunnen profiteeren. Zoo ging het de Langestraat door, waar het deftige paar voor een bekend hotel stil hield en na een korte beraadslaging naar binnen besloot te gaan. De chauffeur stopte en zat kaarsrecht ach ter het stuur, toen meneer en mevrouw aan naar waarnemingen, verricht in den mor^n van 27 Mei. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 769.6 mM. te Hernösand. Laagste barometerstand 754.2 mM te Stettin. Verwachting, geldig tot den avond van 28 Mei: Zwakke tot matige Zuidwestelijke tot Noordwestelijke wind; zwaar bewolkt tot betrokken; waarschijnlijk eenige regen; wei- nig verandering in temperatuur. Overzicht. In het waarnemingsgebied ten Zuiden van ons land gelegen is de barometer flink geste gen. Over de Oostzee bleef de depressieach tige toestand aanhouden. Van de hoofdde pressie splitste zich een kleine kern af, die zich Westwaarts naar de Noordzee bewoog In Noord-Scandinavië daalde de luchtdruk. Bij IJsland kwam weinig verandering. Ten gevolge van den drukopzet in het Zuiden en Zuidoosten en de aanwezigheid van de de pressiekern op de Noordzee, is bij ons de wind sterk gekrompen en de regenkans weer toegenomen. Over het geheele gebied is op een kleine uitzondering de temperatuur ge stegen, doch steeds is zij echter beneden haar normale waarde. Vooral in Zuid-Scan* dinavië viel zware neerslag. Stockholm meldt 20 mM., Skagen 16 mM. de toeschietende kellners order gaven zoo spoedig mogelijk een glas water te brengen. Het bleek bestemd voor het hondje, dat dorst had en terwijl het zich in een kring van belangstellende geëmploieerden te goed deed, maakte meneer van een slechts zelden ge noemde, maar helaas noodzakelijke gele genheid gebruik. Even later volgde mevrouw dit voorbeeld en de hotel-eigenaar verwachtte, dat ook het hondje nog even zou verdwijnen. Hij liet inmiddels uitzoeken, welke kamers nog vrij waren en gaf den ober last voor alle zekerheid een tafel te reserveeren en de spijs- en wijnkaart gereed te houden, toen er plotseling iets bijzonders gebeurde. Voorop ging mevrouw met het verfrischte hondje en daarachter schreed in alle deftig heid meneer niet in de richting van de eetzaal, maar naar den uitgang. Op het trottoir stond de chauffeur in de houding, die wijd het portier van den auto openhield en toen een verblufte picolo het waagde om even te kijken, kon hij nog juist den Rolls-Royce om den hoek zien ver dwijnen. Het bleek, dat meneer zelfs vergeten had hem een fooitje te geven, voor het water en voor de rest. De hotelhouder hoopt in stilte, dat hij vooi zulke klanten voortaan gespaard zal moger blijven. ONDERSCHEIDING VAN ALKMAAR'S BURGEMEESTER. Men schrijft ons uit Londen: De werkcommissie van het Internationale Stedencongres, dat te Londen bijeen is, heeft op Donderdag haar slotzitting gehouden. Dr. Wibaut werd als voorzitter door het congres gehuldigd. De Lord Mayor van Londen bood op den zelfden dag aan enkele burgemeesters o.a. v. Warschau, Gent en Boedapest een officieele lunch aan. Het was een onderscheiding vooi den burgemeester van Alkmaar, die op he congres ook als tolk uitnemende diensten hao bewezen, dat hij als burgemeester, tevens re- geeringsvertegenwoordiger van Nederland mede aanzat. Er moet aan de lunch een zeer geanimeer de stemming hebben geheerscht. EEN ZUSTERHUIS EN KLOOSTER Itf HEILOO. Door de congregatie van de Zusters van de Heilige Juliana van Talconnerie te 's-Gra venhage is aan B. en W. van Heiloo vergun ning gevraagd voor den bouw van een Zus terhuis en klooster in deze gemeente. We ver namen dat genoemde congregatie een ge bouwen-complex zal bouwen aan den Hooge- weg, en wel op het 1 hectaren grootte ter rein, dat gelegen is bewesten het bedevaarts terrein van O. L. Vr. ter Nood naast den zg- Kruisberg. Het terrein werd in 1930 door de Bisschoppelijke Commissie van O. L. Vr. ter Nood gekocht van den heer Jac. Sengers alhier. VERLAGING WIK- EN WEEGLOONEK B. en W. van Alkmaar zijn voornemens de wik en weegloonen op de kaasmarkt met 10 cent per 100 Kg. (20 te verlagen. HET RESULTAAT VAN DEN SCHWEITZER-AVOND. 4Jet „Schweitzer Comité" deelt ons mede. dat een som van 110 is overgemaakt aan Prof. dr. Alb. Schweitzer, als netto-op brengst van het concert op 21 Mei. Een be drag van 100 wordt voorloopig nog i11 kas gehouden om eventueel nakomende on kosten te kunnen voldoen. Over veertien da gen volgt toezending van het alsdan restee- rende gedeelte. Het werkcomité is er zich ten volle van bewust, dat het dit prachtige resultaat noou zou hebben bereikt, wanneer het niet van ve lerlei zijde zulk een krachtige medewerking had mogen ondervinden. Voor deze bli)*®jj van sympathie met het „Schweitzer-werlr o* tuigt het werkcomité van deze plaats gaan» ziin hartelijken dank.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2