fylmmeuws £ucfitvaact ^Binnenland Amstecdamsche Jieucs i vliegtuigenbotsing in frankrijk landing van de graf zeppelin in nederland. met moord bedreigd. van 28 Mai 1932 Opgave van Hoordhollanjsch Landbouwcrediet H. V. 1* BEN HUR. Een schitterend geslaagde reprise in het Victoria-Theater. De hl® Ben-Hur, naar het beroemde bock van generaal Wallace, heeft eenige jaren gele den reeds een triomftocht over de wereld ge maakt. Maar nu men de film met begeleidende muziek terugbrengt, is het succes weer even tfroot. De belangstelling in het Victoria-Thea ter was gisteravond tenminste buitengewoon, gn iedereen heeft weer de grootsch opgezette boeiende film tot het einde met aandacht ge volgd. De geluiden en de muziek maken het groot je gedeelte van de film wel interessanter. Vooral de geweldige scenes van den zeestrijd {pellen Romeinen en zeeroovers, en van de wagenrennen winden nu de toeschouwers nog gicer op. Opnieuw komt men onder den indruk van de enorme massa-regie. Het bijbelverhaal is zeer sober gehouden. Zeer aantrekkelijk zijn de gekleurde gedeelten. Van de geschie denis behoeven wij weinig meer te vertellen. Velen zullen zich alles nog best herinneren. Hoe de voorname Juda Ben-Hur door de Ro meinen tot galeislaaf wordt gemaakt, maar in een gevecht het geluk heeft het leven van den Romeinschen vlootvoogd te redden. Hij wordt een gevierd sportheld in Rome. In Antiochië rijdt hij met de vier Arabische schimmels in de sensationeele wagenrennen en verslaat zijn vij and Messela. De rol van Ben-Hur heeft Ramon Novarro beroemd gemaakt. Hij speelt hem voortreffe lijk. May Mc. Avoy is allerliefst als de dochter van Simonides. Francis Bushman als Messala blinkt eveneens uit. Maar het geheel is ten slotte het werk dat imponeert. Velen zullen reker deze week de zeer interessante geluids editie van Ben-Hur willen zien. Het voorprogramma brengt een goed Para- mount geluidsjournaal, een aardige teekenfilm, ten een-acter van Lilian Roth en 't Hollandsch Nieuws van Polygoon. Maar Ben-Hur zal de groote attractie zijn. DE REBEL VAN 1812. Een historische film in Bioscoop Harmonie. De bioscoop Harmonie brengt tot en met Dinsdag „De rebel van 1812", een film, die in de herinnering terugroept, wat wij op de schoolbanken leerden van den tijd, toen de groote, kleie korporaal half Europa aan zijn wil onderwierp. Hier gaat het speciaal over den tocht naar Rusland, waar het Fransche leger samengesteld uit verschillende natio naliteiten in een overhaaste vlucht zijn heil moest zoeken, ten koste van duizenden weer bare mannen. Een Pruisisch commando was ingevolge de overeenkomst van koning Frederik Wilhelm III met Napoleon naar Koerland gezonden, onder bevel van generaal Dorck, een man, die den dienst had willen verlaten, omdat slechts de diplomaten regeerden, maar die op dat be sluit terug kwm, toen hij bevel kreeg zich aan het hoofd van den troep te stellen. Hij was soldaat in hart en nieren en had geleerd te gehoorzamen. Maar toen hij vernam van de nederlaag der groote armee bij Moskou en toen ondanks zijn smeekbede de koning bleef bij het gegeven bevel van „optrekken", toen achtte hij zich niet langer gebonden aan zijn eed van trouw en onderteekende hij met den Russischen generaal Diebitzsch een conven tie, welke daad het begin was van een vrij heidsoorlog, die eindigde met den val van Napoleon. Een rolprent met een massaregie, zooals „De rebel van 1812" zagen we zelden eerder Werner Krauss speelt de rol van generaal Yorck op schitterende wijze en hij wordt bij gestaan door een lange rij van waardige partners, en allen te zamen maken deze fiim tot een zeer interessant geheel. Een detective-verhaal „De roo'de schaduw", waarin achtereenvolgens vier personen zich zelf beschuldigen van eenzelfden moord, een amusant nummer „Bij den tandarts, pijnloos trekken'' en een geluidsfilm met o.a. het ko ninklijk bezoek aan de jaarbeurs, gaan aan het hoofdnummer vooraf. CINEMA EN THEATER. „Die Gravin von Monte Christo de titel heeft niets te maken met den gelijknamigen roman van Dumas, Gentleman Jack's nood lot", en „24 uur uit het leven eener vrouw", van deze films geeft C. en Th, afbeeldingen, benevens sprekende portretten van: Gene Gerrard, Karen Morley, George Bancroft, Maurice Chevalier. Wilhelm Thiele, van de zangeres Noortje Dinkhuyzen, en van de danseres uit de Bouwmeesterrevue, Smirnova. Verder wordt het nummer ingenomen door verhalen, mededeelingen enz. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De Duif (thuisreis) uit Bagdad vertrok ken, te Cairo geland. Twee dooden. Bij de Fransche luchtmanoevres gisteren 'n de omgeving van Dyon zijn door tot nog we onbekende oorzaak, twee vliegtuigen op j n hoogte van ongeveer 1000 M. met elkaar '1. botsing gekomen. De commandant en de va" een der toestellen werden op slag «Cuood. Het andere vliegtuig kon een nood landing maken. Te Rotterdam-Waalhaven en op het vliegveld Twenthe. den^li „ktschip Graf Zeppelin zal, behou- Weentelii& van regeering en ge- tochten aut°nteiten, binnenkort landings- ZaMandenan °1f land maken De terdam pn „P £et vl'egveid Waalhaven-Rot. Twenthe °P groote nieuwe vliegveld npemde vlie^vddpn6'1" nrUeerd' €n °P de ge' zieningen Lil zu'len de technische voor- landing noodiu~Taangebracht, we||{e voor de g zijn. De Graf Zeppelin blijft BIJ ADERVERKALKING van hersenen en hart kan door het dagelijksch gebruik een-er kleine dosis natuurlijk „Franz- Josef'-bitterwater bereikt worden, dat de patiënt zonder sterk te persen, ont lasting heeft. Bij apoth. en drog. verkr. ongeveer een uur op de vliegvelden in handen van de landingstroepen en tevens verankerd, teneinde de passagiers die te Friedrichshafen aan boord zijn gekomen, uit te laten en nieuwe op te nemen. Deze landingstochten naar Nederland zijn mogelijk geworden door het streven van de Rotterdamsche Aero Club, in samenwerking met de Nationale Luchtvaartschool, benevens door de N.V. Luchtvaartterrein Twenthe en door den heer Jac. Kleiboer, in wiens handen de organisatie is van dit luchtvaart-evene ment, zoowel te Rotterdam als in Twepthe DE AFSLUITING EN DROOGLEGGING DER ZUIDERZEE. Het verloop (Ier werken in data. De eerste aanvullingsovereenkomst in ver band met de uitvoering óer Zuiderzeewerken kwam op 15 October 1919 tot stand en be trof het maken van droogplaatsen voor klei op het Schapenland, enz. te Stavoren, welk werk werd uitgevoerd door den heer J. de Vries, aannemer te Den Helder. Op 29 Juni 1920 te 12.05 uur werd in het profiel van dén beteugelingsdam door de kleine geul in het Amsteldiep de eerste bak grond gestort, waarmede de werkzaamheden tot afsluiting van de Zuiderzee (eerst de dijk tussehen Noordholland en Wieringen door het Amsteldiep) werden begonnen. Op 31 Juli 1924 des avonds te 8 uur had de sluiting van den dijk door het Amsteldiep plaats. Op 12 December 1924 was het dijklichaam gereed, doch doordat verzakkingen optraden, moest de dijk opnieuw worden opgespoten. De tweede oplevering geschiedde op 28 Dec. 1925. De Maatschappij tot Uitvoering der Zui derzeewerken (M. U. Z.) werd opgericht op 27 Juli 1926. Op 4 September 1926 werd met de M. U. Z. een overeenkomst gesloten betreffende de uitvoering van de werken tot afsluiting van de Zuiderzee en indijking van de Wieringer- meer. In 1927 werden gemaakt de fundeeringen voor de westelijke sluizen aan de Oostzijde van Wieringen en de omringdijk voor den sluisput op het Kornwerderzand. In 1928 kwam het eerste deel van den grooten af sluitdijk, het ongeveer 3.5 K.M. lange vak van het Kornwerderzand naar de Friesche kust gereed. Met den aanleg van den dijk van den proefpolder bij Andijk werd in Augustus 1926 aangevangen. In Augustus 1927 was de proefpolder drooggemalen en kon met proefnemingen worden begonnen. In 1927 werd aangevangen met den bouw van den ongeveer 18 K M langen dijk Wie ringenMedemblik tct afsluiting van de Wieringermeer. Op 27 juli 1929 was de dijk WieringenMedemblik voltooid en kon met het droogmalen worden begonnen. De beide gemalen bij Medemblik en den Oever werden op 10 Februari 1930 in werking gesteld en in Augustus van datzelfde iaar was de Wie ringermeer „droo*Op 7 September 1930 werd het eerste koolzaad in den Wieringer- meerpolder gezaaid. De werkhaven bij Den Oever werd op 12 Juni 1922 opgeleverd. Op 1 Januari 1930 werc! ingesteld de dienst voor het in cultuur brengen van den Wieringermeerpoloer. Van den afsluitdijk tusscher. Wieringen en d<> Friesche kust werden voltooid: in 1929: !5O0 Meter nabij de Friesche kust, 2000 M. op het Breezand en 1100 Meter nabij Den Oever. (Gedeeltelijk waren deze dijkvakken reeds in 192? gereed). In 1930: 3500 Meter ten Oosten van het dijkvak op het Breezand, 2700 Meter ten Westen daarvan, 1900 Meter ten Westen van de Vlieter en 700 Meter ten Oosten van Den Oever in aansluiting van het reeds vroeger gereed gekomen gedeelte; in 1931: 4760 Meter tussehen het Korn werderzand en het dijkvak op het Breezand met inbegrip der Michlelgronden, 4070 Me ter ten Oosten van de Vlieter, aansluitend aan het dijkvak op het Breezand. In 1932: 2700 Meter ten Oosten van Den Oever (De Vlieter). De eerste Directeur-generaal van de Zui derzeewerken was dr. ir. H. Wortman. opge volgd door den tegenwoerdigen directeur- generaal ir V J. P. de Blocq van Kuffeler. Gedurende den laatsten tijd berustte de dagelijksche leiding van de uitvoering der werken tot sluiting van de Vlieter in handen van ir. J. C. N. R'ngeling. Voor de werken tot afsluiting en droog legging van de Zuiderzee, waarvan de af sluiting vandaag voltooid is en de proef polder bij Andijk en de W ;eringermeerpolder zijn drooggemaakt, zijn een aantal wetten af gekondigd, Koninklijke Besluiten versche nen, commissies ingesteld, enz. De belang rijkste data volgen hieronder: 14 Juni 1918: Afkondiging van de wet tot afsluiting van de Zuiderzee van de Noord- Hollandsche kust af over Wieringen naar de Friesche kust bij Piaam (later gewijzigd in Zurig). 4 Juli 1918: Koninklijk Besluit tot instel ling van de staatscomm. onder voorzitterschap van prof. dr. H. A. Lorentz, aan welke wordt opgedragen te onderzoeken in hoeverre als gevolg van de afsluiting van de Zuiderzee hoogwaterstanden te verwachten zijn, welke commissie in September 1926 rapport uit bracht. 16 Juli 1918: Koninklijk Besluit tot instel ling van den Zuiderzeeraad onder voorzit terschap van dr. ir. C. Lely, die na zijn over lijden op 22 Jan. 1929, op 11 Maart van dat jaar werd opgevolgd door dr. H. Colijn. 20 December 1918: Afkondiging van de wet tot instelling van een Fonds ten behoeve van de afsluiting en droogmaking van de Zuiderzee (Zuiderzeefonds). 1 Mei 1919: Instelling van den Dienst der Zuiderzeewerken. 7 October 1921: Indiening van een wets ontwerp dat bij ministerieel schrijven van 6 Februari 1923 na verkregen machtiging van de Kroon werd ingetrokken strekkende tot vermindering van de jaarlijksche bijdrage ten laste van de Staatsbegrooting van 2 millioen aan het Zuiderzeefonds. (Uitvoering van de Zuiderzeewerken in de eerstvolgende vier jaren in gematigd tempo in verband met den toestand van 's lands financiën). 11 Augustus 1922: Instelling van de Com missie onder voorzitterschap van dr. H. J. Lovink, aan welke werd opgedragen een her nieuwd onderzoek in te stellen naar de baten, welke van de afsluiting en droogmaking der Zuiderzee mochten worden verwacht. Het rapport dezer commissie werd- op 25 Juni 1924 aan den minister van Waterstaat uit gebracht. 27 Mei 1925: Indiening van twee wets ontwerpen, bevattende voorstellen ter bespoe diging van de uitvoering der Zuiderzee werken. welke wetten op 24 Maart 1926 door de Tweede Kamer en op 21 Mei 1926 door de Eerste Kamer werden aangenomen en op 25 Mei 1926 werden afgekondigd. Volgens deze wetten zou de groote afsluitdijk in 1933 gereed zijn. 29 Juni 1925: Afkondiging van de Zuider- zeesteunwet. (Later gewijzigd) Afkondiging van de wet inzake voorzieningen ten behoeve van de landsverdediging in verband met de afsluiting der Zuiderzee. 30 Juli 1926: Wet inzake de indeeliug van het gebied der Zuiderzeewerken bij de ge meenten Helder, Anna-Paulowna en Wierin gen aan de Noord hol landsche kust en bij Wonseradeel aan de Friesche kust. 24 December 1926: Instelling van de com missie onder voorzitterschap van mr O Vissering ter bestudeering van de wijze van uitgifte der Zuiderzeegronden, welke com missie op 24 Maart 1930 rapport aan den minister van Waterstaat uitbracht. 7 Januari 1927: Instelling van een com missie van advies omtrent landbouw-tech- nische aangelegenheden betreffende den proef polder bij Andijk onder voorzitterschap van dr. H. J. Lovink. 24 Mei 1928: Afkondiging van de wet fot indeeling van de Wieringermeer bij Medem blik, Barsingerhorn en Winkel, voorzoover nog geen indeeling bij Wieringen heeft plaats gehad. MARKIES DE LA ClE'RVA OP SCHIPHOL. Met zijn autogiro-toestel. Gistermiddag te omstreeks kwaft voor vijf is de auto-giro, het z.g. molenwieken-vlieg tuig, type-de Ia Cierva en bestuurd door den bekenden uitvinder, de Spaanschen markies de la Cierva zelf, op Schiphol geland, komen de uit Engeland. Het ligt in de bedoeling van den heer de la Cierva om heden, te omstreeks 11 uur, een vlucht boven Schiphol te maken. Later op den dag, te ongeveer 1 uur, vertrekt de autogirc van Schiphol naar Bremen. Dit vliegtuig landt bijzonder steil en heeft nagenoeg geen uitloop. Het heeft voorts een horizontale, drie- bladige molenwiek en een op de gewone wijze bevestigde propeller, terwijl het op den grond staande, op drie wielen rust, waarbij het ge- heele achterstel den grond niet raakt. Na zijn aankomst op het vliegveld heeft Markies de la Cierva nog een korte demon stratievlucht uitgevoerd. BRANDEN. Te Velsen is gistermorgen een auto van den heer T., staande in een groote schuur aan de Burgemeester WeertssTraat, in brand geraakt en vernield. Ook de schuur, eigendom van notaris Boerlage, ging in vlammen op. Te Santpoort is een strooschelf op het erf van den heer N. aan den Duin- en Kruid- bergerweg afgebrand. Ruim 4000 KG. stroo ging verloren. De brand is ontstaan, doordat een jongen een brandende lucifer in het stroo wierp. MOORDAANSLAG TE ZWOLLE. Een vrouw gewond. Gistermiddag is op het station te Zwolle een moordaanslag geschied. Mej. B., die haar kinderen, die in het Juliana Kinderhuis ver pleegd worden, bezocht had, wachtte op den trein naar Amsterdam. Mej. B., dié bevreesd was aangevallen te worden, was in gezel schap van een rechercheur. Plotseling werd zij door haar gewezen echtgenoot, van wien zij gescheiden leeft, aangevallen. De man -bracht haar met een mes in het gelaat een snede toe loopende van den mondhoek tot het oor. De getroffene bloedde hevig en is naar het r.-k. ziekenhuis vervoerd. Haar toestand is niet levensgevaarlijk. De dader, die pas uil de gevangenis was ontslagen, is opgesloten DE VECHTPARTIJ TE LOOSDUINEN. In verband met de ernstige vechtpartij en gepleegde wederspanningheid tegen de poli tie, welke eenige dagen geleden in een café te Loosduinen heeft plaats gehad, zijn de vier personen, die gearresteerd waren, door den rechter-commissaris verhood. Na dit verhoor is een van hen voorloopig in vrijheid gesteld rechter-commissaris verhoord. Na dit verhoor opgesloten. DE SCHOOLKWESTIE TE EMMEN. In de jongste vergadering van den ge meenteraad van Emmeti is de kwestie van het tekort aan schoolruimte weer ter sprake ge komen Zooals men weet heeft de regeering dezer dagen medegedeeld, dat voor school- bouw geen bijzonder crediet van rijkswege wordt verleend, en dat de beide bestaande scholen te Emmen ruimte genoeg bieden. Zoolang de regeering niet helpen wil, zijn B. en W. bezig in dezen een meer (tragelijken toestand te scheppen. k Kellner aangehouden. Een linnenjuffrouw van een hotel te Den Haag had verkeering gehad met een kellner. De betrekkingen waren evenwel verbroken, hetgeen den man blijkbaar nogal verdroot. Met alle geweld heeft hij de verkeering weer willen aanknoopen. Indien de juffrouw echter hieraan niet wilde voldoen, aldus dreigde hij haar te vermoorden. Na deze mededeeling is de linnenjuffrouw naar de politie gegaan, die den ongewenschten minnaar daarop in arrest heeft gesteld. HULDIGING EDO BERGSMA. Bij zijn heengaan als burgemeester van Hengelo. Te Enschedé Is een comité gevormd, dat voornemens is om burgemeester Bergsma, bij het afscheid van de gemeente, welke hij 36 jaar heeft geleid, een huldeblijk aan te bieden Het ligt in de bedoeling om een portret van den burgemeester te doen vervaardigen door een der bekendste Nederlandsche kunstschil ders, welk portret in het nieuwe stadhuis een plaatsje zal krijgen. Voorts wil men den heer Bergsma een album met herinneringen aan Enschedé aanbieden. Op den avond van het afecheid zal een groot défilé worden gehou den. NEDERLANDSCHE VEREENIGING VAN SPOOR- EN TRAMWEG PERSONEEL. In de middagvergadering van de Neder landsche Vereeniging van Spoor- en Tram wegpersoneel is mededeeling gedaan van den uitslag van de verkiezing van acht leden van het Dagelijksch Bestuur. Herkozen werden de aftredende leden de heeren H. J. van Braambeek te Utrecht, A. Groenwoud te Leeuwarden, E. van Hinte te Den Haag, G. Joustra te Utrecht, F. Lands- kroon te Zwolle, N. Nathans te Hilversum en L. W. Peterse te Utrecht, terwijl als achtste lid werd gekozen de heer R. v. d. Weerdt te Rotterdam. Bij de begrootingsvoorstellen is o.m. nog besproken ae mogelijkheid van exploitatie van het N.V. Huis. Algemeen werd erkend, dat de arbeidersbeweging in het algemeen in deze kwestie te laks is. Mr. J. T. LINTHORST HOMAN OVERLEDEN. Oud-Commissaris der Koningin in Drente. Op het buiten „Overcinge" is gister na een langdurige ongesteldheid, op 58-jarigen leef tijd overleden mr. J. T. Linthorst Homan, oud-commissaris der koningin in de provin cie Drente. De teraardebestelling zal as. Dinsdag middag te Havelte geschieden. Mr. Jan Tymens Linthorst Homan werd te Assen geboren op 2 October 1873. Na het gymnasium aldaar te hebben doorloopen, bezocht hij de universiteit te Groningen, waar hij van 1893—1897 rechtswetenschap pen studeerde. Na zijn doctoraal examen te hebben afgelegd vestigde mr. Linthorst Ho man zich als advocaat-procureur te Assen- Vele jaren was hij lid der Provinciale Sta ten van Drente. In 1917 werd hij tot com missaris der koningin in die provincie be noemd. De overledene was o.m. secretaris van het Genootschap van Landbouw in Drente, voor zitter van het Koninklijk Nederlandsch Landbouw Comité, commissaris van de Cen trale Landbouw Onderlinge. Tijdens den' oorlog was mr. Linthorst Homan in 's Gra- venhage werkzaam als voorzitter der com-: missie voor voeding van mensch en dier, als uitvoerend lid voor de commissie voor het handelsverkeer met het buitenland (interde- partmentale commissie) en voorzitter van het Landbouw-exportbureau. Mr. Linthorst Homan was ridder der orda van den Nederlandschen Leeuw, Grootoffi cier der Oranje Nassau-Orde, Comman deur der Huisorde van Oranje. Verteden jaar is mr. Linthorst Homan wegens ge zondheidsredenen als commissaris der ko ningin afgetreden. Hij werd toen als zooda nig opgevolgd door mr. dr. R. H. baron de Vos van Steenwijk. VERKEERSONGEVALLEN. Zand auto gekanteld. Twee ga- wonden. Oistermiddag omstreeks half drie wilde de chauffeur van een zandwagen op de Bol- lelaan te Naarden uitwijken voor een kleinen auto, die uit de richting van Huizen kwam, De zandwagen reed hierdoor door een hek en kantelde. De bestuurder, de 30-jarige M uit Bussum en een naast hem zittende jon- fen, B., eveneens uit Bussum, geraakten on- er den wagen. Zij zijn naar de Majella- stichting vervoerd. De eerste had een zwart hersenschudding en eenige beenbreuken ge kregen. De jongen is er beter afgekomen. Volgens ooggetuigen reed de zandwagen met zeer groote snelheid. Motorfiets van een dijk gevallen. Dinsdagavond, toen op den Goejanverwel- lendijk te Gouda de heer A Beels, aannemei te Den Haag, zijn motorfiets op gang wilde brengen, kwam het voertuig te dient aan den rand van den weg met het gevolg, dat het van den dijk tuimelde. Het sloeg drie maal over den kop en bleef zwaar beschadigd aan den voet van den dijk liggen. De heer Beels had zich tijdig in veiligheid kunnen stellen, dodh zijn 31-jarige echtgenoote, die op de duo zat en zijn 59-jarige vader, die in den zij- spanwagen zat, maakten de tuimeling mede. De dame brak een been. De heer Beels Sr, werd inwendig zwaar gekneusd. (Ontvangen per draadloox* telefoon). STAATSLEENINGEN. 5 0/„ Nederl. 1932 4% Nederl. 1917 4 1931 B ANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij. Cert. v. Koloniale Bank Ned. Ind. Haneldsbank D. Reichsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie. v. Berkels Patent Calvé Delft Cert Küchenm. Acc. Nederl. Ford Philips Gloeil. Gem Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL Am. Smelting Anaconda Ass Gas Electr. Betbleh. Steel Cities Service General Aviation Steel comm. Studebaker U. S. Leatber Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actione MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Boeton i Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Petr. Kon Petr. Perlak Continental OU Shell Union RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber i Serbadjadi i Interc. Rubber i SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Gem. Eig. Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan Scheepvaart Unie a TABAKKEN. Deli Batavia Oostkust Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Railw, Cert Union Pacific Wabash 1000. 'Exdividend. f Ex claim. PROLONGATIE Vo Koer* van heden tei Vorige koers pl.m. 10.30 pl.m. 10.45 pl.m. 11.00 pl.m. 11.15 1008/ig 9f/l6 93 538/, 40 50 76 40 49V, a-A, 47 2 89Va 62i/4 928/, 21i/, 211/, 217, 47 87 628/, 91'/, 2 6D/H 90-1 2 90»/, 2 6Ï7- 90474 818/I6 918/18 JVs 138/M 3Vi IV, 29i/s 38/, l/iö 6 8 8V, U/4 12 3'/, 281/, 3% l'/te 12 8-i%« ~3 87s 11 Vs*2 2 37$ 133 90 57 30V, 21 10 131'/, 88 55 30 131VS.| 131-»/, 20 1317, 941/, 10 701/4 95 10 70 94-5 lOV/, 1168/s 65 4f 3V4 103 113'/, 64 113J-4J 1138/4 6474 1138/,. 4 31/4 31/4 37s 29 8 107/g 6»/, /ie 283/, 8 10 288/, 281-11/16 288/, 2'/, 10 41V, 41 848/, 5V- 93 1017, 85 5 92 102 291/4 55/s 39'/, 2 38»/, - ige koers 1 pCt. Heden 1 pCt WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Londen Berlijn Perij* Brussel Bazel Weenen NIET OFFICIEEL P StocSbolm Oslo New-York Italië (Belgaj Scb. 100 Vorige koers 9.081/, 58.371/, 9.74 34.59 48.29 49 60 46.80 45.30 246.0/g 12 68 Koert op heden 2 uur 9.11 58.40 974 34.56 48 29 49.75 46.75 45.40 246.B/, 12.68

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 11