Alkmaarsctie Courant. De bloeiende pracht Brengt Uw vacantie in Nederland door! Spoct Rechtszaken De slangebeet. HEEREN BAAI Honderd vier en dertigste Jaargang. ZATERDAG 28 MEI Met de Alkmaar Packet naar de Zuiderzee werken. - Een heerlijke, afwisselende boottocht. Ontdekt uw eigen land Jfo. 1?"* der natuur lokt U naar bosch en duin. naar hei en strand om daar met volle teugen licht en lucht te drinken. Vergeet toch vooral niet Uw huid tegen zonnebrand te beschermen door ze vooraf met „Zij"-Crême in te wrijven. In prijzen van 20—3045 en 75 cent. Zoo heel geleidelijk is de zomer gekomen. £>at merkt ge aan verschillende dingeneen zeer groot percentage van onze bevolking zit te blokken achter zware en taaie studieboe ken, omdat de examens in aantocht zijn; een ander, bijna evengroot deel, bedenkt moeilijke vragen, die zij straks als examinator de ilachtoffers zullen stellen! Met den zomer komen dus de examens. Nog op een andere wijze merkt men, dat het zomer wordt: een paar dagen geleden hebben we de klokken moeten verzetten, om een uur meer zon te krijgen. Dat wil zeggen, dat we den befaamden en veel besproken zo mertijd gekregen hebben, waardoor (volgens de boeren) de koeien plotseling veel minder melk geven. De arme beesten kunnen er maar niet tegen, dat de klok niet precies 12 uur wijst, als de zon op het hoogste punt staat! En tenslotte zijn de vacanties in aantocht! Ook daaruit kan men opmaken, dat het zomer begint te worden. De mensch zoekt voor een korten tijd rust en verpoozing; hij wil een paar weken weg uit de dagelijksche beslommeringen; hij wil genieten en kracht zoeken voor de volgende werkperiode! En., hij maakt zijn reisplannen klaar. o Het zal wel spoedig blijken, dat de trek Baar het buitenland dit jaar minder groot zal zijn, dan andere jarer.. De crisis toch is ook in Nederland steeds scherper merkbaar ge worden en vele huisvaders hebben een minder goed gespekte vacantiebeurs ter beschikking dan weleer. Zij zullen dus op de een of andere manier moeten bezuinigen en voor hen is een dure vacantiereis naar verre streken zoo goed als uitgesloten. Op andere wijze moet dus ontspanning gezocht worden. Dat kan! Meer dan ooit is men dus op eigen land aangewezen en meer dan ooit zul'en de tijds omstandigheden oorzaak zijn van dit eene mooie: dat zeer velen ons eigen land zullen ontdekken Inderdaad „ontdekken". Want het is be droevend, hoe weinig men zijn eigen land kent. We kunnen praten over de reis langs den Rijn, we dreu"en de kleine plaatsen in België, Zwitserland, Frankrijk en Italië ge makkelijker op, dan de steden en dorpen van Zeeland bijvoorbeeld. Wij praten heel popu lair over de Noorsche kust, over de Midder nacht-zon, over de schitterende plekjes in dit of dat land! Kortom, we-kennen het buiten land. En we kennen ons eigen land niet! We denken er gewoonweg niet aan, dat de Zeeuwsche eilanden een bekoring voor het oog zijn, we weten bijna niet, dat Twente rijker is aan natuurschoon, dan vele streken in het buitenland; we kennen onz* badplaat sen, onze Noordzeekusten alleen uit de re clameboekjes en a's we zelf willen zwemmen of zonnebaden nemen, dan gaan we eerst eenige dagen in een benauwde spoorweg coupé zitten, om tenslotte ons bruin te laten bakken aan de kuster d r Middellandsche zee! o— We gaan dus dezen zomer ons Neder'and „ontdekken". En al ras komt er in onze gedachten op, dat er ergens een Zuiderzee was, die drooggelegd zal worden. En we weten, dat deze droogmaking de belangstel ling heeft gewekt bij de geheele wereld. Wij weten, dat ingenieurs uit verre landen hier heen gekomen zijn. om dat grootsche werk, gewrocht door Nederlandsche waterbouw kundigen, te bewonderen. En dus gaan wij naar de Zuiderzeewerken! De bekende N.V. „Alkmaar Packet" heeft gemeend, dat zeer vele Nederlanders die grootsche werken zouden willen bewonderen en daarom heeft ze een Zuiderzeedienst inge steld. Voordat de eigenlijke dienst begint, maakte de N.V. een vaart met genoodigden en het is deze tocht, waarover wij het hier zullen hebben. Met het locaaltreintje HoornMedemblik, Cultuur-schets r.it een „droog" 'and. Ned en ik pakten een trein om naar New- bury te sporen. Dit oord, gelegen aan de Ca- nadegsche grens is in de wereld der jagers bekend om de met kleine bruine beertjes be volkte bosschen. Ik had de uitnoodiging van vriend Ned aangenomen, want ik vond het grappig om de fluweelige pootjes onder schot te krijgen, die, met verbluffende snelheid zich, tusschen de dennen uit de voeten maken. Wij waren in het hotel Niagara afgestapt en wachtten alléén nog maar op onze kamp uitrusting, onze wapens en de munitie, dïe ons uit New-York werd nagezonden. Natuurlijk zullen ze ons in dit stomme "est alléén maar tamme drank voorzetten", •daagde Ned, die van jenever hield. „Is het met een smaad om ons, onschuldige christe nen te dwingen sinaasappelsap of bessenli- monade te drinken, terwijl vijftien mijlen ver- v„r Canada met zijn kostelijke whisky ons in verzoeking brengt?" hif',- .ed','' zei 'k> «geloof jij ook niet, dat er treur,vl smokkelaars zullen zijn, die dezen be^r bestand weten op te heffen? Wij smokkel» 0ns "u 200 dm!" aan de £re"s hebben!" aK*ten hier gemakkelijk spel heb^ik'vanmnreb ook ik gedacht en daarom heel discreet «^eni a' eens even den portier twee insDc tenr150^',^626 ze' me a"ee»> dat weken' Minneg 11 Washington sedert twee aanwezigheid &°leeren en dat hun,ne laars, waarover*" J1 daden der smokke- heeft geknot",1 Z0Q 'uist sRrak, danig dat kalm zich door de landelijke streek slin gert, bereikten wij Donderdagmorgen te on geveer half tien bovengenoemd stadje, met zijn bekend kasteel „Radboud", dat aan vroe gere eeuwen herinnert. Een korte wandeling dwars door het stedeke bracht ons aan de haven, waar een der gezellige booten der Alkmaar Packet gereed lag, om ons te ont vangen. Enkele minuten later voeren we reeds de haven uit langs den Zuiderzeedijk met als eerste bestemming Den Oever. We zouden nu wel weer een relaas kunnen geven van alles, wat er te zien is in den Wieringermeerpolder, doch meenen dit achter wege te kunnen laten, omdat nog geen week geleden de geheele Wieringermeer reeds be schreven is. Het zij dus voldoende, in kort onze indrukken weer te geven. Langzaam voerde de boot ons in de rich ting den Oever. Boven op het dek gezeten, koesterende in het vriendelijke zonnetje, kon uw verslaggever precies over den dijk kijken en op een buitengewoon gemakkelijke manier eerst afscheid nemen van het geweldige elec- trische watergemaal „Lely" en daarna het nieuwe polderland van de Wieringermeer be wonderen. Als een heel langzaam afgedraai de film ontrolde deze nieuwe polder zich voor ons. In de verte de nieuwe huizen, dich ter bij het land zelf, dat druk bewerkt wordt. Steeds verder ging het in de richting den Oever. Onmerkbaar schier kwamen we dich ter bij den grooten afsluitdijk, die thans Noord-Holland met Friesland verbindt. Groote donkere rookwolken werden zicht baar, en later zagen we in de verte de bag germolens, de sleepbooten, de kranen, de zandzuigers en wat er nog meer is. Dan is de haven „Oude Zeug" bereikt. Vlak voor ons liggen de uitwaterende slui zen, die machtig groot zijn. We zwaaien ech ter vlug en vervolgen onzen tocht langs den dijk en komen dan bij het laatste stuk, da' nog niet heelemaal tot dijk gemaakt is. Hier krioelt het van pramen en andere schepen en we kruisen er netjes doorheen. Natuurlijk is ons aller aandacht gevestigd op het kleine stukje, dat Friesland en Noord-Holland nog scheidt. En weer gaat het verder, nu naar Bree- zand, waar we aan land gaan. Wonderlijk Is het toch: daar, waar betrekkelijk nog kort geleden de zee was, is nu een groote drooge vlakte ontstaan.Hier is een klein dorp geko men met verschillende gebouwen. Een vleeschhouwerij, een bakkerij, 'n kruideniers winkel, een cantine is er en vele gebouwtjes voor de werklieden. We zien het vlechten van de groote matten, die mede den dijk opbou wen. Later beklimmen we een toren, die we tot gashouder doopten, en zien in de verte de Friesche dorpjes liggen, terwijl, als we ons omdraaien. Texel en de Noordholland- sche kust uit de zee op doemen. Een verge zicht, onvergelijkelijk mooi! Aan boord teruggekeerd, gaat het dan kalm aan terug naar Medemblik, waar we ever later het treintje weer pakken en juist tegen etenstijd terug zijn in de plaats onzer in woning. o Heel sober hebben we hierboven de tocht geschetst. We zouden er eenige kolommen vol over kunnen schrijven! Wat onze indrukken over deze tocht zijn? Wel. wij (en daarmee bedoelen we alle aan wezigen op de boot!) waren, toen we in Me demblik terug waren, buitengewoon vol daan. Van tien' tot drie uur op de boot, het is op zich zelf reeds een genot. Met volle teugen ademden wij de frissche zeewind in; in de zon lieten we ons „bruinen", zonder, dat we er ons ook maar even voor moesten inspannen, t Was rust, 't was versterkend, die tocht. En daarbij kregen we een fraai gezicht op al die grootsche werken, waarop Neder land trotsch mag zijn. Zonder gejaag kon den we alle bizonderheden opnemen, daarbij geholpen door een deskundige, die aan boord was. Niets kon ons ontgaan, juist, omdat het langzaam ging. Èn wellicht is de beste manier, om kort- „In dat geval, arme kerel, zal je wel niet anders overblijven dan een cocktail uit aman delmelk te drinken... Een kolossale vernede ring voor één der steunpilaren van bar's!" „Neen, neen, ik geef de hoop nog niet op, een goede flesch oude, Canadeesche whisky- op te diepen. Ga met me mee naar den dro gist". Wie liepen door de hoofdstraat van New- bury en kwamen in den winkel van een apotheek terecht, die gelijktijdig de rol van chirurg, planten-verzamelaar, parfumerie handelaar en specialist in ijs- crême-wafel- tjes bekleedde. Mijn vriend Ned schoof met bedrukt gezicht naar de toonbank en zei met klagelijke stem: „Goeien dag...; ik ben vandaag allerbe roerdst". „Wat is er gebeurd?" „Dat vraag ik mezelf ook. Ik weet zelf niet precies, wat me eigenlijk pijn doet". „Wilt u misschen een of ancfer medicament hebben?" „Ja; een flink glas whisky zou me weer op de been helpen". De drogist, die dit thema maar al te goed kende, dan dat dit hem nog verrast zou heb ben, hief het hoofd' op en antwoordde: „Waarde meneer; whisky kan ik u niet ge ven,, want u bent ?iek. Als u nu maar pre cies wist, wat u scheelt!" Ned. keerde zich naar mij heen; terwijl de handelaar zich verwijderde om een paar fles- schen weg te zetten, voerden wij met onder drukt stemgeluid een korten dialoog. „Hoog eens, ouwe vriend", fluisterde Ned, „jullie Franschen zijn immers om je rijke phantasie bekend; herinner mij nu eens gauw aan een geloofwaardige ziek tel" weg uit te drukken, hoe de tocht wa3. deze, geuit door een der tochtgenooten: „Als ik straks thuis kom, vertel ik mijn vrouw niets! Be zal alleen zeggen: deze tocht gaan we samen nog eens maken Welnu, ook wij zouden deze zelfde tocht nog gaarne eenige keeren willen maken. De organisator van deze Zuiderzeereis, mr. J. P. Bosman, kan meer dan tevreden zijn over hetgeen hij als directeur der Alk maar Packet ons bood! o Wij schreven hierboven in den aanvang het een en ander over de vacanties. We willen er ook mee besluiten en even een klein week end op het papier zetten! Deze Zuiderzeewerken zijn natuurlijk niet elk jaar te bezoeken. Wanneer de afsluitdijk geheel gereed zal zijn. zal de rust tusschen den Oever en Zurig grootendeels wederge keerd zijn. Echter, zoover zal het in 1932 nog wel niet komen. Daarom zouden we alle Nederlanders dit willen zeggen (en men neme het eens in ernstige overweging): Maakt een uitstapje naar Noord-Holland. Wanneer ge zorgt, op een Donderdagmorgen te half tien in Medemblik te zijn, maakt dan deze rondvaart langs de Zuiderzeewerken. Gaat daarna Medemblik even bewonderen; bezichtigt het kasteel Radboud, wandelt even naar het groote gemaal „Lely" en bewondert tenslotte het stadje zelf, dat nog rijk is aan oude gevels en gebouwen. Pakt dan den trein naar Alkmaar, waar ge des avonds blijft. Den volgenden dag brengt ge een bezoek aan de beroemde kaasmarkt, ge beklimt den Waagtoren, ziet de befaamde ruitertjes en den klaroenblazer en in den loop van den middag brengt een trammetje U naar Bergen of Bergen aan Zee, waar ge Uw week-end doorbrengt. Zijt ge dan weer teruggekeerd in Uw eigen woonplaats, dan hebt ge genoten in alle op zichten: ge hebt een rustige reis per boot ge maakt, ge hebt een enorme drukte gezien op de kaasmarkt, ge hebt U in zee aan het Noordzeestrand verfrischt en ge hebt gedi neerd en getea-ed onder de welluidende tonen van een strijkje of van het golvende water. En ge zult tenslotte moeten bekennen, dat Noord-Holland een bezoek dubbel en dwars waard is, dat Noord-Holland U evenveel biedt als het buitenland. En ge zult met de duizenden Amerikanen, Duitschers, Fran schen en Engelschen, enz., enz. kunnen zeg gen: we hebben een „trip" gemaakt naar Holland, die buitengewoon interessant was! Nogmaals: Nederlanders, waar ge ook woont, leert Uw eigen land kennen; gaat Uw moederland ontdekken W. T o u r i s m e. 1000 K.M. rit voor auto's en motor rijwielen. Aangemoedigd door het groote succes van den rondrit in 1931, heeft de A.N.W.B. we derom een rondrit voor automobilisten en motorwielrijders uitgeschreven, op dezelfde wijze als het vorig jaar, doch thans door een mooi gedeelte van België, Duitschland en Luxemburg. Deze rondrit, ook nu weer ongeveer 1000 K.M. lang, kan een aardige oefening zijn voor toeristen, die nog weinig ervaring heb ben van het toeren in het buitenland. Een route is uitgezocht langs goede wegen, met zooveel mogelijk natuurschoon, die, voor zoover ze door het bergland voeren, zonder gevaarlijke hellingen zijn en geen moeilijk heden opleveren en de rit is daarom bizon der geschikt voor automobilisten, die nog niet in het bergland zijn geweest en dus niet voorbereid om de bezwaren van steile hel lingen te overwinnen; alle steden die wor den gepasseerd zijn ruim gebouwd, zoodat het verkeer er niet moeilp is. De route leidt van Arnhem over Wesel naar Recklinghausen, doorkruist het Ruhr- gebied langs den koristen weg en voert dan door het bergachtige en boschrijke Sauerland met een omweg naar den Rijn, over Bonn en Remagen door het Ahrdal, langs den Nür- burg-Ring naar den Eifel. Verder langs Trier, door het dal van de Moezel en de Sure en het prachtige Müllertal naar Luxemburg en de Belgische Ardennen. Een zeer mooie weg voert door dit bergland en door de da len van de Ourthe, de Salm en de Amblève, over Remouchapms naar Spa. Van Spa naar Maastricht zijn drie verschillende wegen aangegeven, waarbij rekening is gehouden met mogelijke wenschen van deelnemers, om de stad Luik te bezoeken. De deelnemers aan den tocht kunnen dien „Waarom kun je geen lever-krampen heb ben?" „Maar ik heb geen buikpijnen". „Beste kerel, het gaat hier om de lever.... Toon hem je lever en voeg er aan toe, dat je aan een opzetting der galblaas, tegelijk met een aangeboren gezwel der alvleeschklier lijdt.... Als hij je dan niet een glas whisky reikt, heeft de vent geen hart!" „Dat gaat niet. Hij zal een recept van me willen hebben. Buitendien is mijn lever niet in het minst opgezet". „Dan moet je hem zeggen, dat je aan een mankement van de kleine-hersenen lijdt. Dat kan men niet zien". j Ned. die alleen maar o«r zeer oppervlak kige, anatomische kennis vervoegde, vroeg mij, of de kleine-hersenen hetzelfde beteeken- de als wat men bij de runderen kalfs-zweze- rik noemt. Maar ik vond geen gelegenheid hem dit nader uit te leggen. De drogist keer de terug. Opeens pakte Ned zich vast bij het voorhoofd en fuisterde me in het oor: „Stil, ik weet wat!" Welnu, meneer, is u er achter, wat de oorzaak kan zijn van uwe onbehagelijk heid?" vroeg de drogist met een spotlachje. „Ja", zei Ned triomfantelijk. „Ik ben door een slang gebeten". „Zoo, en waar dan?" „In het bosch". „Wat u zegt! En aan welk lick.?ns- deel?" „Hier". "\Vijs me precies de plek aan". Ned had eerst op een tamelijk vaag gebied tusschen de vijfde rib en den Hik ken darm gewezen. Nu, tegenover de di recte vraag van den drogist, toondeIlÜ (aanvangen in iedere plaats van Nederland; zij verlaten het land bij Arnhem, of (als zij den rit in tegengestelde richting willen ma ken) bij Maastricht. Als controleposten zijn aangegeven Arnhem, Bonn, Trier, Luxem burg, Spa, en Maastricht. Om het zuiver toeristisch karakter van den rit te bewaren is bepaald, dat de deelnemers, die na afloop een herinneringsplaquette van den A.N.W.B. ontvangen, niet aan een tijdsduur zijn gebon den; ze mogen er zoo lang over doen als ze willen, mits de geheele rondrit wordt afge legd vóór 31 October en het controleboekje aan de opgegeven posten is afgeteekend. Bonn en Trier hebben bovendien voor eiken 50en en lOOen deelnemer, die pasesert een souvenir beschikbaar gesteld en de directie van den Nürburg-Ring looft een plaquette uit voor iederen 50en deelnemer, die tevens de auto-renbaan aflegt. Voor autorijders een goede gelegenheid om zich met het rijden in bergterrein vertrouwd te maken. Een boekje met duidelijke wegbeschrijving en plattegronden van verschillende steden is voor dezen rondrit samengesteld. Rondrit per rijwiel door West-Duitschland. Voor fietsers is van half Mei tot half Oc tober een rondrit per rijwiel uitgeschreven, om liefhebbers van fietstochten gelegenheid te geven, zonder veel voorbereiding een af wisselend reisje per rijwiel in Duitschland te maken. Deze rondrit begint te Hengelo en voert over Gronau naar Teutoburgerwoud, over Iburg naar Detmold, dwars door het mooie Weserbergland, naar de beroemde Porta Westfalica en terug, langs de zuide lijke hellingen van het Wiehengebergte. via Bas Essen of via Buer-Oldendon, over Osna- brück, Rheine, Bentheim naar Hengelo terug. Ook de deelnemers aan dezen rondrit ontvan gen een Bonds-plaquette, indien zij hun boek je op de verschillende controleosten hebben laten afteekenen. Voetbal. NederlandT sjecho-SIowakije. Nog één dag, en de serie interland-wed strijden, die Nederland dit seizoen moest spelen, is achter den rug. We hebben dan drie keer tegen België gestreden, een keer te gen Frankrijk, een keer tegen Ierland en een keer tegen Tsjecho-Slowakije. Tot nog toe is het resultaat zeer mooi ge weest. Slechts twee wedstrijden werden ver loren, w.o. de buitengewone tegen Belgis. De rest werden overwinningen en het zou dus een prachtig slot zijn, wanneer Nederland het seizoen afsloot met een mooie overwin ning op de Tsjechen. Deze Tsjechen komen met een beroepself tal, dat schitterend kan spelen. Zij hebben meegedaan aan de lange serie wedstrijden om den Mitropa-beker en hoewel ze kansloos die serie beëindigd hebben, meene men niet, dat het elftal minderwaardig is. Verre van dat. We herinneren bijv. aan het gelijke spel, dat het j.1. Zondag behaalde op de Oosten rijkers, waarbij laatstgenoemden (die aan het hoofd der competitie staan!) zeker meer kregen, dan zij verdienden. Verder mogen we wijzen op de overwinningen op Frankrijk en Zwitserland, cp spannende partijen tegen Italië en Hongarije, enz. enz. Nederland krijgt het dus niet gemakkelijk. Het krijgt een partij tegenover zich, die beter voetbalt dan Nederland. Daartegen moet Ne derland vechten met een geweldig enthou siasme, om succes te hebben. Dat kan na tuurlijk, maar Enfin, we zullen morgen een mooien wed strijd kunnen zien tusschen de volgende ploe gen: Nederland. Van der Meulen (H.F.C., aanv.) Weber v. Run (A.D.O.) (P.S.V.) J. Paauwe Anderiessen Van Heel (Feijenoord) (Ajax) (Feijenoord) Wels Bonsema Lagendaal Volkers v. Nellen (Unitas) (Velocitas) (Xerxes) (Ajax) (D.H.C.) Scheidsrechter Bauwens (Duitschland) Sokolar Silny JNejedly Swoboda Junek (Sparta) (Sparta) (Sparta) (Slavia) (Slavia) Krcii Cambal Kostalek (Teplitz) (Slavia) (Sparta) Ctyrokij Burger (Sparta) (Sparta) Planicka (Slavia) T s j e c h o s 1 o w a k ij e. Reserves zijn voor Holland: Van Male (Feijenoord), Lelieveld (V.U.C.), Paauwe Jr. (Feijenoord), Van Ooyen (Feijenoord), Smit Voor Tsjechoslowakije: Suchy (Victoria de plek precies aan. „Daarweet u". „Ik zie nietstoon me de beet". Ned opende zijn vest, trok het hemd omhoog en wees op een kleine, bruine vlek op zijn buik. De drogist boog zich erover, bekeek de vlek en gaf de diagnose: „Geen slangebeet, maar een moeder vlek". Ned wilde reeds vertwijfeld de wapens trekken, toen de koopman met een iro nisch lachje vervolgde: „Nu jaik heb meelij met u! U hebt zin in een slokje whisky. Ik zal u vertel len, hoe u daaraan kunt komen. Tracht Mac Now op te sporen; dat is de verkie- zings-agent van den senator van Minne sota. Hij bezit een onschuldige slang, in zijn tuin. Laat u door dit goedig reptiel maar eens bijten. Kom dan bij mij terug en toon me de sporen zijner tandjes. Dan is mijn geweten gerust en ik geef u de vurig-verlangde whisky. Maar houdt de geschiedenis verder vóór u!" Wij bedankten den drogist en zochten en vonden burger Mac-Now. Voordat wij bij den verkiezings-agent aanschelden, zei Ned: „Geen gekke inval, vindt je niet?" „Neen", zei ik. „Maar de drogist van Newbury is een opportunist". Spoedig daarna rookten wij ons si gaartje bij Mee Now. Toen wij hem op de hoogte van Necl's wenschen gebracht hadden, brak hij in een luid gelach uit. Onze bedoeling scheen hem zeer onge: J woon ECHTE FRIESCHE 20-50ct peront^ cAielanye van rijpt tabakken Ziskow), Cipera (D.F.C.), Bejbl (Bohemians), Podrazil (Sparta). 't Is natuurlijk jammer, dat Adam niet mee kan spelen. Bonsema moet hem vervangen en dat is voor den Velocitas-man een ondank bare taak! Wel kan Bonsema goed voetbal len, wel heeft hij voortdurend met de anderen getraind, maar om nu juist als plaatsvervan ger van „de ster" te moeten spelen, valt niet mee. Men maakte onwillekeurig vergelijkin gen met den afwezige. Verder speelt Volkers voor Mol, wat o.i. een versterking is. De rest van ons elftal is onveranderlijk ge bleven en wij hopen dus maar, dat allen met blakerende vechtlust het Stadionveld zullen betreden. Dan alleen komt het in orde! Automobilisme. Doodelijk ongeluk op de Nörburgring. De bekende Bugatti-rijder Joachim von Morgen (Berlijn) is gisternamiddag bij de training op de Nürburgring doodelijk ver ongelukt. Nader wordt gemeld: Von Morgen train de voor de A.D.A.C.-Eifel-wedstrijden die Zondag zulfen plaats vinden. Hij ging z'n tweede ronde in en had reeds te kenne ge geven van band te willen verwisselen. Plot seling werd hij bij een kleine bocht uit de baan geslingerd. De wagen sloeg eenige ma len over den kop. Helpers, die onmiddellijk toesnelden, konden den coureur slechts dood te voorschijn halen. Von Morgen, die den leeftijd had van 30 jaren, was eerst korten tijd getrouwd. In zijn betrekkelijk korte cou reursloopbaan had hij reeds een bekenden naam verworven. VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. Strafzitting van Vrijdag 20 Mei. Waarnemend kantonrechter Mr. C. A. de Groot. BESLOMMERINGEN EN BEKOMMERNISSEN VAN DEN LANDMAN EN VEEHOUDER. Niet alleen de financieele, commercieele el economische depressie baart den landbouwer en veehouder zorgen. Ook zijn eigen vee en zijn brave buren werken er soms toe mede om hem het leven te verzuren, zooals op 6 Mei de veehouder Lourentius van D. uil Wimmenum (gemeente Egmond Binnen) moest ontwaren, toen zijn stomme schapen als de oorzaak moesten worden beschouwd, dat hij voor den kantonrechter werd gediri geerd ter zake overtreding artikel 459 straf recht, welk artikel strafbaar stelt het zich ongerechtigd bevinden van vee op eens anders hooi- of weiland. Zijn schapen hadden ir werkelijkheid „het hek van den dam gevon den" en een bezoek gebracht aan het land van den buurman. Door den heer van D. werd het feit erkend, doch verontschuldigd met de mededeeling dat andere nonchalante damhekgebruikers verzuimd hadden het hele te sluiten. Bovendien kon de veehouder er nog bijvoegen, dat ook het vee van zijn buur man op zijn land wel eens een visite bracht zonder daartoe uitgenoodigd te zijn. Onze kantonrechter, die veel belang stelt in derge lijke landelijke intermezzo's, wilde het naad je van de kous hier eens opzoeken en hield de zaak aan tot heden, teneinde brigadier- titulair Minée, die procesverbaal had opge maakt en geacht kan worden expert te zijn in dergelijke boerenkwesties, daarover eens te raadplegen. De heer van Dam, die al on passelijk was geworden door de geur van het parfum, verspreid door mevrouw Themis, verkreeg de toezegging, dat hij bij de verdere behandeling onmiddellijk aan de beurt zou komen. Het bleek echter, dat Mr. Bastert heden de zitting niet kon waarnemen en mr. C. A de Groot was aangewezen om hem ditmaal te vervangen. Door hem werd deze aangehouden zaak verder behandeld met het verhoor van den heer Mineé die verklaarde, dat het met slui ting van het damhek nu juist niet altijd tip top in orde was. Aan de nog uitgespeelde troeven van den veehouder werd daarop niet meer de volle waarde toegekend en de heer v. D. veroordeeld tot 4 boete of 4 dagen. n „Ah, ah! dus ook u wilt met de slang een vriendelijkheidje hebben?" „Inderdaad, meneer Mac Now. Na tuurlijk, vooropgesteld, dat uw slang werkelijk niet vergiftig is". „Maar heelemaal niet! Mijn vriend Bill, de dierenarts, heeft de gift-klieren weggesneden. Maar sprak u er niet van dat u een beet-wonde noodig had?" „Ja zeker, één enkele". „Best, dat is 10 dollars". Ned wierp mij een vragenden blik toe. „Zaken zijn zaken, nietwaar, ouwe heer Mac Now", zei hij toen en klopte den agent op den schouder. „Zeker", antwoordde deze, „men moet toch de stommiteiten, welke de heeren van het parlement scheppen, een beetje weten te herleiden!" Ned betaalde de tien dollars op de hand van Mac Now uit, terwijl hij eraan toevoegde: Hier, ouwe schobbejak, hier zijn de tien dollars, maar nu, als de drommel, naar het hok van je slang, dat ze me gauw inent!" Mac Now veranderde niet van hou ding, keek Ned alleen wat verbluft aan en zei: „Kalmpjes aan, niet zoo haastig, beste vriend! Zóó snel gaat alles niet! Het dier bevindt zich op het oogenblik bij dominé Bedmose, die eveneens een wond moet hebben. Van daar komt het bij den nota ris, dan naar den schoolmeester en den zaakgelastigdeKortom, het is ve llen dagen besproken. Zoodra de be rt ftfta u_js zal ik het u doen weten

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 9