Jlcamnciaal Hieuws JCeck Schoot £ucfitoaact ^Boeken Ouge JCaC NOORDSCHARWOUDE. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE, 459e STAATSLOTERIJ STAKING RIJKSWERKVERSCHAFFING. Gister is een staking uitgebroken onder de Amsterdamsche werkloozen, die werkzaam zijn bij de Rijkswerkverschaffing aan de Midden-Regge bij Nijverdal. Het betreft hier een aantal van 90 arbeiders. Onder politie- geleide hébben de stakers zich naar het sta tion Hellendoorn begeven, vandaar zijn zij naar Amsterdam gereisd. De aanleiding tot deze staking is gelegen in een loonconflict. WERKLOOZENONLUSTEN TE VLAARDINGEN. De gemeenteraadsleden onder po- litiegeleide naar huis gebracht. Gisteravond vergaderde de gemeenteraad van Vlaardingen. Reeds j l- Vrijdag was een zekere agitatie op te merken bij een bepaalde groep van ingezetenen in vemand met de werkloozensteunvoorstelien. Zooals te voor zien was. is de vergadering niet zonder troe belen verloopen. Reeds vroeg verzamelde zich in de omgeving van het stadhuis een groote menschenmassa, waaronder zich naast vele nieuwsgierigen eenige bekende agitatoren. o.a. uit Schiedam, bevonden. Door de Vlaar- dingsche politie, versterkt met rijksveldwach ters en een tiental militaire politie-ambtenaren oit Rotterdam, werd de menigte in bedwang gehouden, hetgeen niet zonder eenige char ges, uitgevoerd door de militaire politie, mo gelijk was. Als gevolg hiervan hebben eenige personen zich onder geneeskundige behande ling moeten stellen. Onder sterk politiegeleide werden de raadsleden naar huis gebracht. Daarna was, mede door het flinke optreden van de in een auto rondkruisende militaire politie, van samenscholing of relletjes niet veel meer te bespeuren. MR. TH. HEEMSKERK GEOPEREERD. Oud-minister Th. Heemskerk is dezer da gen op weg naar Utrecht ongesteld geworden en naar het Diaconessenhuis aldaar vervoerd Prof. Lameris constateerde een blaasont steking en achtte operatief ingrijpen onver mijdelijk. De patiënt heeft de operatie goed door staan. Zijn toestand was gisteren vrij gunstig CRISISLASTEN EN CONCURRENTIE Buitenlanders moeten niet bevoor recht worden. Aan den minister van Economische Zaken en Arbeid heeft de Nijverheidsraad verzocht, om, wanneer de huidige tijdsomstandigheden nopen crisis-maatregelen te nemen, waarbij een of meer bepaalde takken van nijverheid lasten moeten worden opgelegd, billijkheids halve te willen bevorderen, dat de Neder landsche belanghebbenden, die verplicht wor den crisisvoorschriften in acht te nemen, daardoor niet ten achter worden gesteld bij buitenlandsche concurrenten, op wie regelin gen niet kunnen worden toegepast. NEDERLANDSCHE DEELNAME AAN DE WERELDTENTOON- STELLLING TE CHICAGO ZAL NIET PLAATS HEBBEN. Omdat uitvoer naar Amerika onmo gelijk is. In zijn jongste vergadering heeft de Nij verheidsraad over de plannen van het uitvoe rend comité van de Nederlandsche deel neming aan de in 1933 te Chicago te houden wereldtentoonstelling van gedachten gewis seld. Daarbij is de raad tot de conclusie geko men, dat aangezien ten gevolge van de Ameri- kaansche handelspolitiek de invoer van de meeste Nederlandsche producten in de Ver- eenigde Staten van Noord-Amerika niet meer mogelijk is, het voor de Nederlandsche nijver heid van alle belang ontbloot moet worden geacht om aan die expositie deel te nemen en daarvoor kosten te maken. Aan genoemd comité heeft de raad mede gedeeld, dat hij zich op dien grond van elke medewerking in deze zal onthouden. VERKEERSONGEVALLEN. Motorrijder tegen een boom. Maandagavond reed eens onderwijzer uit Elburg met zijn motorrijwiel op den Zuider zeestraatweg tegen een boom. Hij werd met een hersenschudding opgenomen en naar de woning van het hoofd der school te Wezep overgebracht. Kind door tram gedood. Maandagavond is bij het eindpunt van lijn vier op de Geitenkamp te Arnhem een twee jarig kind, dat uit een huis kwam geloopen, onder de tramwagen geraakt en onmiddellijk gedood. BRANDEN. Een kind nog op het laatste oogen- blik gered. Gistermiddag is een felle brand uitgebro ken in de woning van den aannemer N. Hen driks op den Boonenakker te Oss. De brand weer was spoedig aanwezig, doch het vuur woedde zoo hevig, dat men niet kon verhin deren, dat het huis tot den grond toe is af gebrand. Ook de geheele inboedel ging ver loren. Terwijl men aan het blusschingswerk bezig was, ontdekte men, dat een driejarig kind zich nog in het brandende huis bevond. Met groote moeite wist men het kind naar buiten te brengen. De assurantiemaatschap pij heeft de verzekering van dit pand eenige dagen geleden geroyeerd, daar de woning met riet was gedekt. KORTE BERICHTEN. Op 65-jarigen leeftijd is in Den Haag overleden kolonel D. Postma, oud-plaatselijk commandant der residentie. Gisteren is te Breda het tweejaarlijk- sche congres begonnen van den Algemeenen bond van politiepersoneel in Nederland. Het congres wordt vandaag en morgen voortge zet. Voorzitter is de heer A. Leewis. Het provinciale stoomgemaal te Lem mer wordt vandaag in werking- gesteld. Het Tweede Kamerlid Kortenhorst heeft den minister van economische zaken en arbeid gevraagd of maatregelen zijn getrof fen, dat ook Nederland een deel krijgt toe gewezen van het extra-contingent gevogelte, groot 200.000 K.G., dat in Frankrijk mag worden ingevoerd. Bij kon. besluit van 27 Mei is de con- tingenteering van den invoer van rijwielbin- nen- en buitenbanden verlengd tot 1 Febr. 1933. In het percentage van contingenteering is geen wijziging gebracht. De invoerbeper king geldt niet voor banden van motorrij wielen. AANKLACHTEN INGEDIEND. Het bestuur van de stichting Anti-Vivisectie- bond te Den Haag heeft bij den Officier van Justitie, bij het Haagsche Gerechtshof en bij het college Medisch Tuchtrecht in ten aanleg te Den Haag aanklachten ingediend tegen de heeren Prof. Dr. E. Gorter te Leiden, Prof. Dr. W. Storm v. Leeuwen, Dr. H. D. Boer te Was senaar, P. N. Tissot van Patot en Mej. C. J. Wijckerheld Bisbom. zulks volgens de stichting, wegens het ongeoorloofd proefnemen op kinde ren respectievelijk volwassenen in Nederla sche ziekeninrichtingen. Ziet gij muggen, lang van poot. Aarzelt niet, maar slaat se dood PROVINCIALE STATEN. In de wegens het overlijden van den heer J. F. H. Spier te Amsterdam opengevallen plaats in de Prov. Staten van Noordholland is benoemd de heer W. J. Bossenbroek, eerste secretaris van de chr. werkliedenvereeniging „Patrimonium" en voorzitter van de afdee- ling Amsterdam dier vereeniging. HET P. E. N. Benoeming van een technisch adjunct-directeur. Op 1 October 1931 is de nieuwe Centrale van het Prov. Electr. bedrijf te Velsen vrijwel met de volle haar toekomende belasting in gebruik genomen. Een nieuwe periode in het betaan van het P.E.N. is daarmede aange broken, een periode, waarin het bedrijf niet meer, zooals tot dusver, enkel den door an deren geproduceerden stroom distribueert, doch zelf actief aan het opwekken van stroom deelneemt. Het behoeft geen betoog, zeggen Ged. Sta ten in een voordracht aan de Staten, dat hiervan het gevolg is een belangrijke toene ming van de taak en de verantwoordelijkheid der hoogere ambtenaren bij het P.E.N., toe neming die medebrengt, dat de organisatie in de hoogere rangen en de positie der be trokkenen aan een herziening dienen te wor den onderworpen. Deze toeneming van werk en verantwoordelijkheid geldt voor elke der drie afdeelingen, waarin het P.E.N. is onder verdeeld, den technischen dienst, den admini stratieven dienst en het secretariaat. Wat den technischen dienst betreft, deze omvat het distributiebedrijf en het opwek- kingsbedrijf. De geheele dienst staat onder een aan de directie verantwoordelijken chef, aan wien, daar hij geroepen is den directeur bij ontstentenis te vervangen en omdat hij boven de beide leiders der genoemde onder- bedrijven staat, de Raad van Toezicht den rang van technisch adjunct-directeur zou willen zien toegekend, met plaatsing van die functie in eene nieuw te scheppen bezoldi gingsklasse 8000 tot 10.000). De Cen trale Commissie voor georganiseerd overleg was van oordeel, dat het aanbeveling ver diende genoemde functie buiten het salaris reglement te houden. Ged. Staten deelen die meening, omdat het hun onzeker toeschijnt of aan de nieuwe functie behoefte zal be staan wanneer mogelijkerwijs elk der provin ciale bedrijven wederom onder leiding van een eigen directeur zou komen. Zij beperken zich daarom tot het vragen van de machti ging om, buiten het salarisreglement om, een technisch adjunct-directeur bij het P.E.N. aan te stellen en zijn bezoldiging te bepalen met inachtneming van een wedderegeling van 8000 tot 10 000. In overeenstemming met het voorstel van den Raad van Toezicht en het gevoelen van de meerderheid der leden van de Centrale Commisie voor georganiseerd overleg, geven Ged. Staten in overweging de functies hoofd administrateur P.E.N. en secretaris der direc tie P.E.N., op te nemen in de bezoldigings klasse XIX van genoemd reglement. In be zoldigingsklasse XVII zou dan echter de woorden „secretaris der directie" moeten worden gevoegd de afkorting „P.W.N." De Mosselenbrug. Inzake de bekende Mosselenbrugkwestie is van de Kroon het volgende besluit afge komen Wij Wilhelmina, bij de gratie Gods, Ko ningin der Nederlanden, Prinses van Oran je Nassau enz. enz. Op de voordracht van Onzen Minister van Waterstaat van 29 Maart 1932, La. G. G., Afdeeling Waterstaatsrecht, tot onthouding van goedkeuring aan het besluit der Staten van de Provincie Noord-Holland van 20 Juni 1928 no. III tot aanvulling van het bijzonder reglement van bestuur voor den Polder Geestmerambacht (Oosterdijk en Mo lengeerzen), ten aanzien van welk besluit de beslissing werd verdaagd bij ons besluit van 16 Augustus 1928 no. 20; Overwegende, dat bij dit besluit aan arti kel 2 van het bijzonder reglement een tweede lid wordt toegevoegd, waarbij aan den pol der de verplichting wordt opgelegd aan de banne Noord-Schar- oude, ten behoeve van de verbetering van de Mosselenbrug onder Noord-Scharwoude volgens een door Gede puteerde Staten goedgekeurd plan, eene bij drage voor eens te verkenen ten bedrage van de helft der kosten, zooals deze door Gedeputeerde Staten worden vastgesteld, met dien verstande, dat de bijdrage de som van 5000 niet zal overschrijden Overwegende, dat het College van Dage- lijksch Bestuur van den Polder zich met een adres tot ons heeft gewend met het verzoek de goedkeuring aan het Statenbesluit te ont houden, daarbij aanvoerende, dat het de juistheid van de gronden, die de Staten tot het nemen van het besluit hebben geleid, n 1. hinder voor de scheepvaart en ontgronding van de landhoofden der brug als gevolg van de toegenomen stroomsnelheid in de door- vaartwijdte van de brug in verband met de versterkte bemaling van den polder, moet be twisten, en bovendien als zijn oordeel uitspre kende, dat de opneming in het bijzonder regle ment van de aangehaalde bepaling, die eene verplichting voor één geval en voor één keer schept, in strijd met eene goede wetge ving moet worden geacht; Overwegende, dat de Staten, door krach tens hunne grondwettelijke bevoegdheid, om veranderingen te maken in de bestaande in richtingen en reglementen der waterschap pen, aan den polder Geestmerambacht de in het besluit omschreven verplichting tot het geven van eene bijdrage in de kosten van ver betering van de brug op te leggen, eene wij ziging hebben gebracht in de taak van dien polder, door dezen naast de op hem rusten de zorg voor de bemaling een last op te leg gen ten aanzien van de brug; Overwegende, dat, ook al kan de rechts geldigheid van het Statenbesluit op zichzelf niet worden betwist, het incidenteel aanbren gen van eene ingrijpende wijziging in de in richting van een waterschap alleen gerecht vaardigd kan worden geacht, indien daar voor afdoende gronden kunnen worden aan gewezen dat volgens den Hoofdingenieur-Direc teur van den Rijkswaterstaat in de directie Noord-Holland de met de versterkte bemaling van den polder Geestmerambacht samenhan gende „indirecte" ontgronding van het Zui delijk landhoofd der brug, zooals de Hoofd ingenieur-Directeur van den Provincialen Waterstaat deze voorstelt, uiterst onwaar schijnlijk zou moeten worden geacht; dat naar de meening van eerstgenoemden hoofdambtenaar de oorzaak van het voor- overzetten van het landhoofd, gelijk in verre weg de meeste gevallen van het vooroverko- men van grondkeerende constructies, ook in dit geval moet worden gezocht in den actie ven gronddruk; dat volgens hem, in verband met de omstandigheid, dat door de vooruit beweging van het landhoofd dit thans een ongunstiger stand ten opzichte van den gronddruk heeft verkregen en de laatste ja ren ook de optredende lasten en trillingen van het verkeer over de brug zullen zijn toe genomen, zoowel in aantal als in grootte, ere toeneming in de zetting, die den Provincialen Waterstaat zou zijn gebleken geen verwonde ring behoeft te wekken, ook zonder dat de stroomsnelheden hierbij een rol spelen; dat voorts de juistheid van de voor het Sta tenbesluit aangegeven gronden, dat de toe stand van de brug slechter zou zijn gewor den door- en de scheepvaart hinder zou on dervinden van de grootere stroomsnelheid in de doorvaartwijdte van de brug, zulks als gevolg van de versterkte bemaling van den polder Geestmerambacht, niet geacht kan worden voldoende te zijn aangetoond; dat in deze omstandigheden het vorderen van eene bijdrage van dien polder in de kos ten van verbetering van de brug niet billijk en het opleggen van de verplichting tot het verkenen van zoodanige bijdrage, en daar mede dus de aanvulling van zijn bijzonder reglement van bestuur tot dat doel, niet ge rechtvaardigd geacht kan worden; Den Raad van State gehoord (advies van 19 April 1932 no. 25); Gezien het nader rapport van onzen mi nister voornoemd van 30 April 1932, no. 421, afdeeling Waterstaatsrecht; Gelet op de artikelen 99 en 138 der pro vinciale wet; hebben goedgevonden en verstaan onze goedkeuring aan voormeld besluit der Staten van de provincie Noord-Holland te onthou den. Onze Minister voornoemd is belast met Ce uitvoering van dit besluit, dat aan den Raad van State in afschrift zal worden medege deeld. ZIJPE. Heropening vlotbrug. Wij vernemen, dat heden de vlotbrug over het Noordhollandsch Kanaal te 't Zand wederom voor het verkeer zal worden open gesteld. Vanaf half October 1930 is deze brug wegens noodzakelijke reparatie buiten ge bruik geweest. In een buitengewone ledenvergadering werd het bestuur van de begrafenisvereeni- ging „De laatste eer" te Sint Maartensbrug in deze gemeente gemachtigd de begrafenis plechtigheden per auto te doen uitvoeren. Thans heeft genoemd bestuur bedoelde uit voering opgedragen aan den heer C. de Moor, garagehouder te Schagerbrug. In plaats van den heer E. A. Linden- bergh, die wegens drukke werkzaamheden heeft bedankt, is tot secretaris-penningmeester 'van de afdeeling „Zijpe" van de Holl. Mij. van Landbouw benoemd de heer C. van der Sluijs te Sint Maartensvlotbrug in deze ge meente. HENSBROEK. De vereeniging ter bevordering van ge trouw schoolbezoek vergaderde Maandag avond in café de Boer. De voorzitter, de heer Kolder, hoopte, dat de slechte tijdsomstandigheden geen invloed zouden hebben gehad op de kas der vereeni ging- De rekening van den penningmeester is sluitend gemaakt op 108,73. De penningmeester deelde mede, dat aan contributie is opgehaald 81.75 en dat 2 nieuwe leden zijn toegetreden. 5 hebben be dankt en 7 hebben de contributie verlaagd. De rekening, nagezien door J. Frankfort en C. Bommezij, werd in orde bevonden en aan de vergadering meegedeeld. Het punt bespre king schoolfeest nam heel wat tijd in beslag, daar de kas niet al te zwaar is. Overwogen werd om dit jaar met alle kinderen naar Bergen en Bergen aan Zee te gaan, of met de drie hoogste klassen naar Artis. Dit laatste brengt nog al wat bezwaren met zich mee, daar dit reisje de financieele draagkracht der kas vrijwel te boven gaat en 't bestuur bang is voor een tekort. Eindelijk werd toch maar besloten om de drie hoogste klassen naar Artis te laten gaan en de 4 laagste naar - gen en Egmond aan Zee, mits de buskosten, waarvan het hoofd der school prijs zal aan vragen, niet hooger zijn dan het bedrag, waarover de penningmeester heeft te beschik ken. Als datum werd vastgesteld W oensdag 8 Juni. De grooten zullen afrijden om hall acht, de kleintjes om half negen. I De leden der stembureaux, hun plaatst vangers, bestuursleden en administrati» ambtenaren der waterschappen dienen nm deze redenen reeds te voren zich --- al De heer D. K. F. Heijt te Heiloo is te Amsterdam geslaagd voor het doctoraal exa men wis- en natuurkunde, hoofdvak wiskunde. ALBERT SCHWEITZER Voor een zeer groot aantal toehoorders heeft prof. A. Schweitzer een orgelconcert gegeven in de groote kerk te Hoorn. Daarbij sprak hij een enkel woord over zijn werk in Lambarene. Aan het^concert verleende mede werking het Wognumsche Zangkoor, onder leiding van den heer D. Saai Wz. Verder heeft Albert Schweitzer gister avond voor de zendingscommissie van de Duimoorkerk te 's-Gravenhage over zijn werk gesproken. Vermoedelijk is de kerk nog nooit zoo-vol geweest. De „Uil" (uitreis) vertrokken uit Djask, aangekomen te Jodhpur. De „Ibis" (thuisreis) van Jodhpur ver trokken, gearriveerd te Djask. DE LANDINGSTOCHT VAN DE „GRAF ZEPPELIN" NAAR TWENTE EN WAALHAVEN. Hoe groot de belangstelling voor den tocht naar Twente en Waalhaven van de „Graf Zeppelin" op Zaterdag 18 Juni a s. is, blijkt wel hieruit, dat er onmiddellijk na het bekend worden van de bijzonderheden reeds binnen enkele uren 10 passagiers lieten inschrijven, terwijl een groot aantal brieven binnenkwam met verzoek om nadere inlich tingen. Nogmaals moet er de aandacht op geves tigd worden, teneinde teleurstelling te voor komen, dat gegadigden voor de tochten zich rechtstreeks gelieven te wenden tot de hoofd passage-agenten de firma Wambersie te Am sterdam en Rotterdam en tot de bekende reisbureaux in Nederland alsmede K. L. M. kantoren in Amsterdam, Den Haag en Rot terdam. BOUW VAN SNELLE ITALIAANSCHE RACE-VLIEGTUIGEN. Onlangs heeft de Italiaansche minister voor luchtvaart, generaal Balbo, in den Se naat medegedeeld, dat in Italië eenige nieu we vliegtuigen waren gebouwd, die de pres taties van het Schneider-wereldrécord had den verbeterd. Omtrent den bouw van deze vliegtuigen wordt thans nader vernomen, dat de vliegtuigen worden gebouwd, opge borgen en beproefd te Desenzano aan het Garda-meer, waar de hangars onder strengel bewaking staan en niemand binnen een af stand van een mijl de hangars of de vliegtui gen mag naderen. Bij de gehouden proef vluchten is groote geheimzinnigheid betracht en de verzegelde instrumenten moesten direct aan de betrokken autoriteiten worden afge geven, zoodat de piloten zelf niet precies we ten welke snelheid zij bij de proefvluchten hebben bereikt. Naar verluidt zouden zij in elk geval het in 1931 bij de Schneider-cup- races door den Engelschen luitenant-vlieger Stainforth gevestigde record van 40714 mijl per uur, heben overschreden. Naar verluidt zullen de Italiaansche vliegtuigen tusschen 5 en 15 Juni a.s. trachten dit officieele record te verbeteren. De prestaties der nieuwe vlieg tuigen gaf generaal Balbo aanleiding om te verklaren, dat hij ervan overtuigd was, dat binnen tien jaar een snelheid van 625 per uur zou worden bereikt. Bij den uitgever N. Samson te Alphen aan den Rijn verschen een Handleiding voor de stembureaux van waterschappen in Noord holland, bewerkt door D. Kooiman, lid van Gedep. Staten der provincie Noordholland. Het algemeen waterschapsreglement voor Noordholland geeft tal van nieuwe en gewij zigde voorschriften met betrekking tot de verkiezingen der Noordhollandsche water schapsbesturen. In het meerendeel der waterschappen zal na invoering van het nieuwe reglement de verkiezing moeten plaats hebben met voor afgaande candidaatstelling. Ook voor de overige waterschappen ondergaat het verkie- zingswerk groote verandering. Een andere wijze van stemmen dan tot dusver wordt thans ingevoerd. Alle stemgerechtigden krijgen voortaan vóór de stemming oproepingsbrieven thuis gezonden. Slechts op vertoon daarvan mogen zij aan de stemming deelnemen. Streng moet daar aan de hand worden gehouden. Met onderscheidene waarborgen van nauwkeurigheid en geheimhouding is thans de stemming omringd. Uitvoeriger en meer nauwkeuriger zijn d* voorschriften omtrent vertegenwoordiging van minderjarigen enz. en betreffende het mede de stembureaux tijdens de stemming stemmen bij volmacht, voorschriften waar- nauwgezet rekening hebben te houden Niet nauwkeurig inachtnemen van de nieuwe bepalingen kan zeer onaangename gevolgen hebben, indien bezwaren worden ingebracht door stemgerechtigden of candi- daten. De geheele stemming, alles wat daaraan voorafgaat en daarop volgt, staat voortaan in he volle licht der openbaarheid, hetgeen de belangstelling van de zijde der stemge rechtigden zal verlevendigen en aan het ver- kiezingswerk der waterschappen voortaan in zeker niet mindere mate dan bij kamer- sta ten- en gemeente-raadsverkiezingen liooge eischen zal stellen. met «O «uien zien met a gang der stemming volledig vertrouwd maken, waarom het aanbeveling verri; deze handleiding ter verzekering van goeden gang van het verkiezingswerk iPdT hunner vóór de stemming thuis te zenden Deze door den heer Kooiman geschrei beknopte handleiding is in denzelfden gJc! samengesteld als die, welke de uitgever reen sedert tientallen jaren in vele duizenden exemplaren met buitengewoon succes moctu verkrijgbaar'stellen voor kamer-, staten- en gemeenteraadsverkiezingen. GROOTE BRAND. Zaterdagavond zijn op de Chineesche pas sar te Kotaradja 24 kedehs afgebrand, nè schade wordt geraamd op 50.000 en wordi grootendeels door verzekering gedekt, jv ooizaak van den brand is onbekend, aldra seint Aneta aan het Hbld. (Nlet-officieel). Trekking van Woensdag, 1 Juni 1932 5e Klasse, 11e Lijst. Hooge prijzen. 10836 1000 2336 2904 8762 10814 12378 12390 19526 400 107 5538 8015 9251 12411 16000 17042 18993 20677 200 3438 5824 9258 10793 14107 17022 17808 100 Prijzen van 70. 15 17 118 245 451 533 612 966 976 1096 1112 1206 1248 1288 1311 1364 1479 1579 1898 2120 2183 2220 2275 2319 2502 2578 2605 2657 2744 3046 3087 3115 3131 3517 3519 3577 3818 3856 3867 3904 4037 4094 4262 4504 4513 4756 4786 5045 5093 5125 5176 5186 5255 5280 5392 5486 5654 5717 5754 5770 5796 5879 5948 6113 6295 6478 6541 6650 6702 6809 6834 7069 7072 7113 7152 7165 7207 7233 7511 7538 7545 7667 7747 7917 8001 8129 8223 8241 8415 8455 8459 8564 8621 8718 8952 9039 9071 9093 9214 9252 9547 9555 9924 9942 9954 10090 10120 10368 10570 10828 11023 11061 11080 11114 H174 11315 11468 11499 11779 11800 11831 11852 11921 11947 12045 12117 12157 12219 12264 12433 12562 12605 12650 12775 12921 13023 13324 13402 13404 13489 13492 13625 13641 13670 13925 14067 14184 14393 14424 14481 14483 14502 14638 14763 14767 14809 14898 14942 15002 15007 15079 15460 15515 15585 15609 15628 15636 15662 15827 16071 15076 16186 16209 16286 16293 16319 16501 16513 16547 16625 16736 16910 16953 16985 17043 17098 17272 17560 17565 17600 17715 17793 17855 17875 18049 18173 18244 18627 18646 18666 18759 18760 18799 18903 18944 18970 19031 19227 19247 19311 19412 19470 19545 19582 19596 19624 19638 19722 19779 19800 19862 19954 19958 20118 20133 20142 20279 20321 20379 20472 20573 20661 20711 20770 20864 20918 20962 20998 1327 2228 2868 3789 4355 5169 5710 6212 6867 7438 8079 Nieten. 115 139 147 190 196 216 287 344 359 381 389 429 479 546 718 736 737 784 794 886 935 1029 1044 1050 1065 1086 1091 1130 1132 1192 1210 1216 1234 1237 1246 1265 1290 1294 1302 1317 1360 1363 1375 1469 1489 1506 1543 1603 1609 1616 1625 1691 1724 1725 1754 1755 1796 1812 1839 1869 1908 1921 1922 1980 1981 2085 2151 2268 2344 2361 2424 2446 2511 2545 2559 2560 2561 2674 2595 2620 2630 2633 2650 2658 2716 2721 2729 2861 2884 2915 2943 2949 2951 2963 2977 2984 3022 3120 3126 3133 3149 3165 3166 3169 3228 3250 3280 3291 3317 3349 3370 3442 3460 3500 3586 3598 3647 3671 3685 3690 3761 3766 3794 3800 3845 3861 3898 3918 3926 3970 4015 4083 4095 4176 4177 4210 4216 4219 4224 4232 4234 4254 4313 4315 4318 4333 4358 4369 4374 4382 4383 4407 4416 4439 4557 4596 4614 4685 4714 4734 4738 4800 4811 4814 4850 4899 4914 4951 5026 5030 5040 5063 5115 5153 5164 5179 5181 5286 5336 5344 5364 5425 5443 5481 5492 5554 5558 5590 5600 5616 5627 5629 5646 5729 5780 5874 5899 5943 6007 6019 6032 6033 6047 6057 6067 6122 6128 6180 6224 6279 6382 6392 6411 6484 6501 6512 6626 6676 6684 6717 6728 6796 6865 6871 6872 6902 6926 6935 6965 6984 7055 7088 7100 7124 7133 7175 7180 7213 7237 7240 7249 7385 7464 7493 7529 7536 7557 7572 7578 7579 7614 7626 7636 7643 7644 7676 7693 7785 7849 7862 7918 7922 7970 7994 8030 8046 8064 8102 8119 8175 8250 8282 8306 8307 8308 8327 8334 8346 8380 8395 8409 8484 8551 8561 8603 8614 8622 8623 8654 8657 8690 8740 8755 8784 8835 8851 8876 8914 8929 8931 8999 9010 9050 9056 9059 9062 9068 9099 9212 9248 9326 9332 9339 9353 9407 9427 9440 9515 9527 9529 9557 9582 9632 9638 9690 9697 9707 9729 9742 9782 9902 9917 9941 9957 9970 10009 10038 10071 10110 10135 10156 10158 10160 10262 10270 10293 ■iuouo iucwy 1U441 10463 10472 10483 10491 1UM® 10608 10624 10629 10692 10727 10738 10774 10781 10794 10823 10847 10865 10979 10984 10991 11040 11048 11082 11214 11229 11279 11290 11295 11309 11374 11381 11392 11393 11395 11400 11402 11428 11568 11657 11688 11705 11708 11731 11756 11764 11770 11845 11927 11939 11960 11984 12021 12039 12085 12096 1211C 12185 12193 12201 12211 12113 12222 12223 12299 12351 12357 12362 12400 12434 12534 12543 12567 12657 12695 12710 12782 12786 12800 12840 12851 12887 12951 12968 12980 12981 12986 13028 13029 13037 13056 13092 13097 13108 13251 13262 13269 13278 13279 13345 13350 13366 13387 13390 13417 13429 13442 13462 13546 13548 13606 13618 13738 13748 13751 13761 13813 13858 13875 13912 13987 14004 14027 14037 14078 14085 14091 14110 14120 14144 14146 14195 14202 14250 14254 14274 14324 14338 14351 14359 14396 14536 14543 14585 14621 14705 14798 14858 15893 14903 14908 14943 14952 14953 14966 14971 14974 14984 14992 15096 15111 15123 15146 15147 15174 15180 15190 15229 15295 15297 15298 15300 15306 15316 15362 15407 15418 15429 15455 15469 15470 15630 15631 15647 15677 15689 15697 15706 15778 15846 15854 15873 1589.0 15893 15925 15957 15958 15966 15974 15982 15990 16006 16029 16034 16063 16082 16103 16199 16239 16241 16257 16260 16283 16377 16379 16402 16432 16476 16478 16627 16707 16717 16724 16842 16854 16870 16885 17014 17085 17093 17129 17188 17196 17197 17200 17238 17246 17258 17311 17312 17349 17417 17428 17444 17497 17506 17512 17543 17564 17578 17579 17598 17603 17605 17608 17642 17785 17799 17888 17921 17932 17977 18000 18039 18062 18118 18153 18201 18235 18284 18292 18310 18324 18378 18389 18443 18444 18506 18528 18542 18556 18567 18587 18603 18614 18624 18632 18643 18703 18708 18724 18750 18762 18826 18885 18916 18925 19060 19095 19112 19116 19124 19162 19203 19293 19302 19339 19373 19391 19393 19447 19699 19720 19736 19766 19767 19793 19843 19872 19879 19897 19916 19948 19979 19991 19994 20025 20088 20111 20141 20146 20148 20149 20281 20297 20320 20339 20384 20391 20448 20464 20484 20506 20507 20540 20646 20678 20718 10720 10774 20883 20914 20939 Verbeteringen 5e klasse, 10 lijst: 457 70 m. 467 70: 4552 m. z. 4532.. 5713 ra. z. 5716; 7781 m. z. 7781 70; 20965 m. z. 19965.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 10