Alkmaarsche Courant. De geheimzinnige inbreker HeuiUeUM Radionieuws JUcfttsza&en Hinltrt «Ier en dertigste leergang. WOENSDAG 1 JUNI Clinton glimlachte en keek over sir Peter's C ou f* °aar Enid, wier lippen zich toornig n bij de woorden van haar vader. u' kan U met miss Brace uitmaken, nu* j °P*>ewekt. Ik ga nu heen, maar U kan <\ir ^r.00^cnblik terug verwachten. MISHANDELING. Wordt vervolgd. 15? 1938 uit het Engelsch door A. Treub. *5) Nu, ik zou graag willen weten hoe die kogel daar kwam. Clinton wees naar een klein gaatje boven in het raamkozijn, waarin de looden kogel duide lijk zichtbaar was. Sir Peter keek er verrast naar. Ik begrijp het niet, Clinton, zei hij onze ker. Ik weet, dat U het niet doet, antwoordde Clinton met pochenden triomf. Maar ik zal die obligaties vinden, al duurt het een jaar. Hij ging de waranda op. Wij kunnen den jongen Aimsbury niet vast houden, ging hij voort, ten- 2li U een aanklacht van inbraak wilt indienen, en ik denk, dat het een moeilijk werk zal zijn 'n de gegeven omstandigheden zulk een aan klacht vol te houden. ben ik niet eens, antwoordde sir Pe- ,er op vasten toon. KrasveiH .k,hetn na toen hij het achter- te ze^n.Tstak' om iets tot Meadowbank gg n, daarna keerde sir Peter terug in Schillings. 9.30 „Der Strom- ein Leben". „Die Elbe", hoorspel van H. Leip. 10.40 Be richten. 10.50 Derde acte van „Tannhauser", van R. Wagner. Dirigent: Sir Thomas Bee- cham. 11.4012.50 Dansmuziek o.l.v. Horst Platen. DE A.V.R.O. IN 1931. de kamer, keek Enid een oogenblik peinzend aan en liep in de richting van zijn geliefd- koosden stoel. Toen hij dit deed bemerkte hij dat Nina nog in de kamer was en hij stoof woedend op. Ga weg! brulde hij. Nina keek hem even verschrikt aan, toen hij met snelle schreden op haar toe kwam. Daarop keerde zij zich om en vluchtte weg. Sir Peter keek naar de deur, die zij haas tig achter haar sloot, vloekte binnensmonds, en liep naar zijn stoel, waar hij zich lomp in neerwierp. Een vervloekte gek! dompelde hij, over de tafel heenreikend en de buigtang opne mend, die hij eenige malen heen en weer draaide in zijn handen. Wat beteekent al die onzin met een buigtang? Iedere idioot kan wel een geheimzinnigheid bedenken als hij dat wil. Dit is toch zeker niet de eenige buig tang op het terrein? En de meeste buigtang en zien er hetzelfde uit voor de meesten van ons. Een vervloekte gek! Enid lette op hem toen hij de buigtang kribbig op tafel wierp en in zijn stoel terug zonk. Een oogenblik keek hij somber naar den ledigen haard, toen leunde hij langzaam voorover, steunde met zijn ellebogen op zijn knieën en verborg het gelaat in de handen Er heerschte een langdurige, diepe stilte. Toen liep Enid de kamer door, ging op den arm van haar vader's stoel zitten, legde zacht een hand op zijn verwarde haren en fluisterde teeder: Paatje! Sir Peter bewoog noch sprak gedurende bijna een halve minuut en Enid streek heel werd na een sympathiek woord van den ver dediger, die gaarne voordeeliger voorwaar den zag bedongen, veroordeeld tot 3 maan den gevangenisstraf en li schadevergoe ding aan de benadeelde partij. De arbeider Jan R. te Den Helder, die voor namelijk als gevolg van „kwaden drank" meermalen in aanraking kwam met politie en justitie en wien steeds buitengewoon veel condiseratie werd betoond, had zich ook op 1 Juli 1930 weer aan de strafwet vergrepen, door zich schuldig te maken aan mishande ling met daarop gevolgde ernstige weder- spannigheid tegen de politie. Want Jan R een zeer sterke kerel, in alcoholopwinding vooral woest, onverschillig en moeilijk te bedwingen. Ondanks zijn weinige hoop op de toekomst gevend strafblad, werd hem, in ver band met zijn goede voornemens en heilige beloften, andermaal nog eens 'n kansje gege ven en Jan R. op 5 .Januari 1931 veroordeeld tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van 3 maanden, met 3 proefjaren, gedurende welken proeftijd het hem niet was geoorloofd alcoholischen dranken, in welke samenstel ling ook, te consumeeren. Een tijd lang scheen het spook van het dreigende spinhuis den reclassant te dwingen, zich correct aan de voorwaarden te houden, doch op 'n gege ven moment was het weer heelemaal mis en moest politiehulp worden ontboden om den opgewonden man tot kalmte te animeeren. Bovendien had de voorwaardelijk en tot geheel onthouding verplichte een bezoek ge bracht aan het naburige Alkmaar en van deze mooie gelegenheid, waar niemand hem in de smiezen had, gebruik gemaakt, zich een formidabel stuk in zijn kraag te drinken, zoodat de politie genoodzaakt was hem in te rekenen, welke ambtshandeling wonder bo ven wonder geen verzet uitlokte. Aangezien we echter op den Geestersingel zoo iets als een administratie hebben, bleven deze voor een reclassant bovenal verderfelijke buiten sporigheden niet onder het deksel van de doofpot en werd besloten op de politiezitting van heden den heer Jan R. over een en ander ^eens degelijk te onderhouden. Op den veroor deelde, niet present, zal de voorw. straf ten uitvoer worden gelegd. Een vonnis dat on herroepelijk en niet voor hooger beroep vat baar is. EEN ZAAK OM WEINIG MEER VAN TE ZEGGEN. Den ruim 60-jarige heer W. B., een Alk maarsche makelaar die ten nadeele van een cliënt uit Zaandam handelingen had ge pleegd, dewelke op grond van de artikelen 321—322 W. v. Str. niet als geoorloofd kon den worden beschouwd en te dier zake op 14 Maart j.1. terecht stond, werd door den politierechter, mr. Krabbe, op grond van het advies, uitgebracht door den heer Wiggers, een psychiatrisch rapport gelast. De heer D. toonde zich bereid hiertoe mede te werken en werd de zaak gesteld in handen van den rechtercommissaris. IEDERE MEDAILLE HEEFT HAAR KEERZIJDE. Niet alleen de wijdgepantalonneerde hen gelaars op bot en spiering uit ons nationaal reclamedorp Volendam ondervinden de min der aangename keerzijde der drooglegging van onzen vaderlandschen haringvijver, maar ook de strafrechter heeft al heel wat zittingsuurtjes moeten verspillen om de min of meer in woesten natuurstraat opgegroeide medewerkers tot het formeeren der met zoo veel geestdriftige woorden en spontane jubel klanken begroete twaalfde provincie, waarvan ongetwijfeld ons nog ongeboren nageslacht in 2032 de schoonste vruchten zal plukken, tot de orde te roepen. Zoo hadden we onder meer de vorige week de geachte familie W. uit Medem- blik op de zondaarsbank ter zake mishande ling, gepleegd op hun medearbeider in den Wijngaard der Wieringermeerpolder, directie de heer Jan Vriesema, terwijl heden terecht stond de grondwerker P. Jacob Vr., en daarentegen de heeren Freek, Jan en Hen drik Wilkens in de meer gewaardeerde positie van kroongetuigen tegen gezegden heer V. optraden. Genoemden heer V., wonende te Twisk, had volgens dagvaarding der getuige Fr. Wilkens wonende te Opperdoes, op 18 Mei een slag op zijn neus toegebracht. De verdachte was voorheen bij Wilkens in den kost geweest met het droevige gevolg, dat het geheele huishouden is ontwricht en werd de niet ten onrechte zwaar gekrenkte huisvader, om de kroon op het werk te zetten, nog afge ranseld op den koop toe! Het feit was gepleegd onder een jenever- fuif, van welke versnapering vele polder jongens niet afkeerig zijn. Gevorderd werd 40 boete of 40 dagen hechtenis. De uit- zacht over zijn haar. ZZijn houding van de diepste neerslachtigheid, een houding, die zij gedacht had, dat hij niet in staat was aan te nemen, riep een groote, moederlijke sympa thie in haar wakker. ZZij boog zich over hem heen en kuste hem op het achterhoofd. Paatje! Sir Peter ging langzaam rechtop zitten, nam de hand van zijn dochter in de zijne en streelde die zachtjes. Zijn gezicht stond ver wilderd. Enid, zei hij met onderdrukte stem, weet je wat dit voor mij beteekent? Enid knikte zwijgend en drukte haar va ders hand vol medegevoel. Het beteekent, dat ik geruïneerd ben, ging hij voort. Totaal geruïneerd. De obli gaties zijn verdwenen, ik moet een P.N. voor tienduizend binnen vijf dagen dekken en ik zal al mijn activa moeten realiseeren om het te doen. Ik zal de B.F.I., dit huis, alles moe ten verkoopen. Als deze zaak in de couran ten komt en dat gebeurt als het al niet ge beurd is zal de B.F.I. al degenen, die geld belegd hebben, als wolven op zich af zien komen. En wij kunnen aan hun eischen vol doen. Ik zie niets dan ondergang een bankroet! tenzij de obligaties gevonden worden. Paatje, ik heb zoo'n medel-den met U. Maar de obligaties zullen natuurlijk gevon den worden. Zij kunnen niet heelemaal ver dwijnen tenzij zij vernietigd zijn. Zij moe ten den een of anderen tijd ergens voor den dag komen. Intusschen hebben wij toch vrienden Vrienden! antwoordde hij bitter, ter- spraak viel niet gunstig uit: 40 boete of 40 dagen hechtenis. De civiele vordering werd afgewezen, dat was tenminste één gelukje. MISHANDELING. De 30-jarige arbeider Hendrik H. te den Helder had in den nacht van 10 op 11 April in niet al te frisschen toestand den bloemen- venter, thans los werkman A. D. Huysman uit Anna Paulowna me' een mes in zijn lin kerboezem gestoken. De aanleiding tot dit bloedig optreden was de molestatie van een broeder van verdachte, waarvan de bloemen- venter ten onrechte werd verdacht. Het ge heele drama speelde zich af in of nabij het café van den heer P. J. van Nimwegen. De op het mes van verdachte geprikte getuige reclameerde 40 schade voor arbeidsver zuim. De heer H. kon zich met dien eisch niet vereenigen. Getuige had één dag niet gewerkt en de overige dagen zoek gebracht met bloe men venten, decreteerde de verdachte. Als getuige werd ook nog gehoord brigadier Horstman, die eerlijk en zonder omwegen vertelde hetgeen hij wist en ten dien aanzien verricht had. Hierdoor bleek echter, dat de getuige Huisman werkelijk in zijn gedwon gen vacantie met bloemen had gevent. Met het oog echter op de bedorven lijfgoederen handhaafde Huijsman toch zijn vordering. Vervolgens werd ook nog oe heer Wiggers voor het hekje geïnviteerd en zwol het getal getuigen tot vier. De reclasseeringskansen werden twijfel achtig genoemd. De verdachte kon ook al weer niet nalaten van het zoo geliefde bier te scheiden. Bovendien had het jonge men^ch al eenige malen terecht gestaan Verdachte koesterde evenwel ernstige geheelonthou- dings aspiraties. Gevorderd werd aanhou ding der zaak tot 5 September a.s. Conform besloten. NIET DE POES, MAAR DE BOER ZELF SNOEPTE VAN DE MELK. De 43-jarige veehouder Gerrit B. te Bur- gerbrug, gem. Zijpe, stond zoowaar terecht ter zake diefstal van melk ten nadeele van zijn vakgenoot en buurman Piet Bregman Hij erkende een viertal malen een hoeveelheid melk zich wederrechtelijk te hebben toege ëigend uit de melkbus, door Bregman ter af levering aan de fabriek „De Dageraad" bui ten op het steigertje neergezet. Deze veehou der werd al geruimen tijd benadeeld. Het betrof wel 11 keer, dat een tekort werd ge constateerd. Het eigenaardige van het feit is, dat verdachte penningmeester was van „De Dageraad"! Heb je hem schadeloos gesteld, penningmeester? vroeg de Politierechter De „penningmeester" antwoordde ontkennend, doch toonde zich, hoewel 'n beetje laat, bereid. Het spreekwoord zegt echter „late haver" komt ook op en de schade bedroeg volgens Bregman nihil. Wat hij miste kon hij toch niet rekenen omdat de bewijzen ont braken! De heer B. hield zich aan zijn 4 maal en toonde geen lust een generale biecht te spreken, hoewel met aandrang daartoe op gewekt door mr. Ledeboer. De officier noemde het een gemeene dief stal en achtte verdachte ongeschikt voor het penningmeesters baantje. Hoe eerder hij werd ontslagen, hoe beter. De officier eindig de zijn, hem door de verontwaardiging inge geven scherp requisitoir met 1 maand gevan genisstraf te vorderen. De verdachte is inmiddels ontslagen als penningmeester der melkfabriek, verklaarde de gem. veldwachter van der Heijden. De politierechter hield zijn uitspraak aan en stelde de zaak in handen der reclasseering. Hervatting op 5 September a.s. EEN NIET BEPAALD NETTE BEJEGENING. De ongehuwde mej. Maartje List te Texel werd op 23 Maart door den niet verschenen verdachte Jurte W., 'n 67-jarig oud heertje, op een zeer onbehoorlijke wijze bejegend. Details kunnen gevoegelijk achterwege blij ven. Verdachte was heden niet verschenen. Eerherstel wenschte hij echter blijkbaar niet te geven. Eisch 15 boete of 15 dagen hech tenis. Vonnis f 20 boete of 20 dagen hechte nis. De politierechter meende in dit speciale geval er nog een schepje op te moeten doen. NACHTELIJKE LANDELIJKE STUDENTENSTREKEN. Een drietal jongelui, in den leeftijd van 19 tot 20 jaar, de heeren Joh. Corn. N., Klaas K. te Hem en de 19-jarige slager Cornelis N., dienstbaar thans te Alkmaar, hadden in den nacht van 20 Maart na het verlaten van het stamcafé allerlei idiote grappen uitge spookt, om te beginnen hadden zij in de veld- boeten, toebehoorende aan de heeren G. Vee ken en Koeman, een hoeveelheid koffie, tabak en drinkwater onbruikbaar gemaakt door begieting met petroleum. Voorts hadden zij de. leuning van aan de getuigen Comman deur en Bakker toebehoorende bruggen be- wijl hij haar hand los liet en zich in zijn stoel omdraaide. Door haar vertrouwden woorden was zijn achterdocht weer opge- opgewekt. Vrieden. BahEr is geen mensch in de stad, die niet vergeten zal van mijn onder gang! Binnen tien dagen zullen we geen dak meer boven ons hoofd hebben. Woendende toorn overviel hem, toen hij den vollen omvang van de ramp begreep, toen hij het stof rook van de neerstortende balken van het Huis Brace, en hij sprong op. En dat alles omdat je lieve Eric toeval lig een dief is! riep hij, zijn verwrongen ge laat vlak tegen dat van zijn dochter duwend Enid werd bleek en stond met rustige waardigheid op. Hij is geen dief, vader, zei ze koel. Ik wil niet dat U hem zoo noemt. Ik noem hem wat hij is, meisje, ant woordde hij, plotseling krachtig boven de ellebogen vast grijpend. Gisteren wenschte je, dat ik even arm als Spencer zou zijn, niet waar? ging hij voort met opeen geklemde tanden. Nietwaar? Nu, je wensch is vervuld Hij lachte ruw, bitter, en liet zijn greep eerst los, toen het meisje van pijn kreunde. U doet me pijn, vader Wat heeft hij met de obligaties ge daan? snauwde hij. Heeft hij ze jou gegeven? Hij onderstreepte iedere vraag met een har den kneep in de armen van het meisje, en de tranen kwamen haar in de oogen. Wees niet zoo dwaas, vader, hijgde zij, vergeefs trachtend zich los te maken. Laat met gaan! U doe me pijp! Waar zijn ze? schadigd. Deze feiten waren gepleegd te Ven huizen. Het lustige trio, thans terecht staan de, erkende de hen tenlaste gelegde ergerlijke baldadigheden. De heeren verveelden zich en zochten op bovenomschreven wijze „ver strooiing". De officier vorderde voor deze brooddron kenheid, die in misdrijf ontaardde, tegen de nummers 1 en 3 ieder 30 boete of 30 dagen hechtenis en tegen de „deugd in het midden", mijnheer Klaas K. 20 boete of 20 dagen. Vonnis conform eisch-officier en betaling van de gevraagde schadevergoeding. De politierechter zal baldadigheden, ge sproten uit verveling door werkloosheid enz., streng straffen. Men gelieve van deze ken nisgeving goede nota te nemen. EEN ONAANGENAAM IEMAND. De niet ter zitting aanwezige verdachte Hendrik W., had zich op 16 April te Alkmaar in staat van dronkenschap krachtig verzet te- gen den politie-agent De Wit, die bedenkin gen maakte hem toe te staan zijn rijwiel ver. der te besturen. Trots de waarschuwing be steeg de hardnekkige fietser opnieuw zijn rij wiel, zoodat de agent het noodig achtte hem op het bureau eens meer uitvoerig de bedoe ling van art. 22 B der motor- en rijwielwet duidelijk te maken. Eisch en vonnis 25 boe te of 25 dagen. DIEFSTAL VAN DUINZAND. De ingezetene van Castricum, Theodorus B., had op 23 Februari, aldaar, duinzand ontvreemd aan de Maatsch. „Duinexploita tie" aldaar, en werd op heeterdaad betrapt door jachtopziener Weenk. Niet verschenen. Eisch en vonnis 7 boete of 7 dagen. Het betrof hier strooperij met behulp van een voertuig art. 3 1415 strafrecht. DE GEMEENTE UITGEEST BENADEELD. De 39-jarige arbeider Petrus T. te Uitgeest, thans gedetineerd, had op 13 April onder het uiten van geweldige bedreigingen een deur van het arrestantenlokaal beschadigd. De heer T., voor de diverse rechtbanken geen onbekende, was in dit „schuurtje" gedepo neerd ter zake openbare dronkenschap. Eisch' tegen dezen recidivist 20 boete of 20 dagen Vonnis conform eisch. DE RIJKSVELDWACHTER BELEEDIGD. De heer D. v. Essen, rijksveldwachter, ge stationneerd te Uitgeest, werd op 9 April grovelijk beleedigd door den niet-verschenen verdachte Jan V., aldaar, toen hij zich onle dig hield met dezen heer een oproeping uit te reiken ter zake een gepleegde overtreding der motor- en rijwielwet. De roekelooze bekeur, ling ontving nu een nog veel gevaarlijker bonnetje en werd heden veroordeeld tot 25 boete of 25 dagen hechtenis. ARTIKEL 239 STRAFRECHT TOT BESLUIT. De 50-jarige melkventer Hilbrand D. te Burgerbrug, had zich aldaar op verschil lende tijdstippen zeer onbehoorlijk aange steld en stond als nu terecht ter zake mis drijf, strafbaar gesteld bij art. 239 W. v. Str., welke zaak op grond van het zedekwetsende met gesloten deuren werd behandeld. Hier na sluiting. ARRONDISSEMENTS RECHTBANK TE ALKMAAR. Meervoudige strafkamer. HET WEDERZIEN WAS TAMELIJK KOEL! De eerste verdachte, heden om half elf op het rapport gedirigeerd, was de 40-jarige tuinder Pieter W. geboren te Beverwijk, wo nende te Amsterdam en aldaar thans gedeti neerd op grond van andere strafbare feiten. Aan dezen heer, die reeds vroeger door de Alkmaarsche strafkamer meermalen werd veroordeeld en dujfgeen onbekende kon wor den genoemd, was thans ten laste gelegd diefstal door uitsnijding van een glasruit, van verschillende goederen uit de woning van den 51-jarigen beroeploozen heer H. W. Oudshoorn te Bergen, in den nacht van 25 op 26 November j.1. In deze zaak waren een 6-tal getuigen gedagvaard, waaronder de chef-veldwachter Vermeulen uit Bergen. Ontvreemd waren diverse voorwerpen, waar onder een aantal zilveren servetringen, eet lepels en vorken, taartschep, kinderpaplepel, drinkbakjes enzoovoorts enzoovoorts. Voorts werden vermist 12 zilveren theelepeltjes, sui kerschep en dergelijke utiliteitsartikelen, die evenwel niet boven water zijn gekomen. De verdachte erkende, Bergen wel te ken nen, hij had daar vertoefd als militair in mobilisatietijd en had die plaats later wel eens bezocht. Over den diefstal liet de heer W. zich echter niet uit, zoodat mag worden verondersteld, dat hij dit feit niet wenschte toe te geven. De diefstal met braak werd door de faml- De oogen van sir Peter fonkelden en zijn woede steeg tot dat hij niet meer duidelijk sprak, maar in zijn keel kraste, voor Clinton naar de deur ging. Daar doel de Clinton op. Waar zijn ze? Ik ik kan het niet zeggen, vader. Ik begrijp het! Hij gaf ze jou toen ik Ik weet het niet! Je liegt! waar zijn ze? Vaderhijgde Enid, toen hij steeds sterker kneep. Vader! Waar zijn ze? Sir Peter's oogen keeen brandend in de hare en een beetje schuim kwam in de hoeken van zijn mond. Je sprak samen af zet te stelen! Ja, dat deed je! snauwde hij, toen Enid zich afkeerde om de tranen van pijn te verbergen, die zij niet langer kon inhouden. Oh! ik begrijp je be weegreden! Je vertrouwde me niet! Je dacht dat ik de dingen van Aimsbury zou stelen! Ja, dat dacht je! Ik zie het aan je gezicht! Waar zijn ze? Vader! Laat laat me los, riep Enid met een door vrees hooge stem. U doet me pijn! Sir Peter grinnikte woest en draaide zijn handen weer kwaadaardig om. Enid kreun de zacht, haar hoofd viel voorover en zij zonk tegen haar vader aan. Onmiddellijk kwam Sir Peter weer bij zijn zinnen. Hij liet de armen van het meisje los, nam haar op en droeg naar den Chesterfield en terwijl zij de flauwte trachtte meester te worden, stond hij voor haar en bekeek mef afschuw zijn handen. r Donderdag 2 Juni. Hilversum, 296 M. (Uitsluitend A.V.R.O.) Gramofoonpl. 10.— Morgenwijding. 10 15 Gramofoonpl. 10.30 Concert. Mevr. E. PolakWaisvisz, piano. Mevr. H. Lameris van Spanje, zang en Egb. Veen, piano. 11 Knipcursus kinderkleeding. 11.30 Ver- voie concert. 12.- AVRO-Kamerorkest o L. Schmidt. 2.15 Causerie over slecht ziende kinderen 2.45 Pauze. 3— Gramo- fnonnlaten. 4— Ziekenuur. 5.— Radio kinderkoorzang o.l.v. J. Hamel. 530 AVRO- K'einorkest o.l.v. N. Treep. 6.30 Sportpraat- Ie door H. Hollander. 7.— Bob en Berty, üianoduetten en zang. 7.30 Mr. P J. Oud: pin ze Lager-Onderwijs wetgeving. 8.— Op voering van „1-2-3" van Molnar o.l.v Kommer Kleijn. 9.— W. Vogt: Opstaan niet vereischt 9.15 Concertgebouw-orkest o.l.v. Fd v. Beinum, o.a. 1ste Arlesienne-suite, Bizet en L'Apprenti sorcier, Dukas. 10.15 Vaz Dias. 10.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. Refreinzang: Bob Scholte. 12.Sluiting. Huizen1875 M. (8.—10.— en 11.—2.— k£o„ 10.11.— .en 2.-11.30 N.C.R.V.) g__9l5 en 10.Gramofoonpl. 10.15 Zie- Vendiènst. 10.45 Gramofoonplaten. 11.30 Godsd. halfuurtje. 12.15 Orkestconcert. 2 Handwerkcursus. 3.— Vrouwenhalfuurtje. 4 Ziekenuur. 5.— Cursus Handenarbeid v d. jeugd. 5.45 Piano-recita! door Rosine de Cocq 6.45 Knipcursus. 7.Causerie ever Zuid-Limburg. 7.45 Ned. Chr. Pers bureau. 8.Apeldoornsch Chr. Mannenkoor o.l.v. L. M. Ment'nk, m. m. v J. Ph. Caro, bas en mevr. M. Mentink—Reyers, piano, g.Causerie over het Tuberculose-vraag- stuk door dr. G. K. Schoep. -9.3010.40 Vervolg concert. Ca. 10.Vaz Dias. 10.40 11.30 Gramofoonpl. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding 10 50 Tijdsein, berich'en. 12.20 Studio-orkest o.l.v. G. Daines 1.20—2.20 Shepherd's Bush Paviljoen-orkest o.l.v. H. Frijer. 2.25 Voor scholen. 3.20 Kerkdienst. 4.10 Voor scholen. 4.25 BBC-Dansorkest o.l.v. Henry Hall. 4.50 Midland Studio-orkest o.l.v. F. Cantell. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6 50 A. Thursfield zingt Schumann-liederen. 7.10 Duitsche causerie. 7.40 en 7.50 Lezin gen. 8.20 „The road to the West", dramati sche monoloog van en door Filson Young, 9 20 Berichten en lezing. 10.— Concert door het Radio-koor m. m. v. R. Dolmetsch, cembalo, o.a. Quatre pièces Rameau. 10.50 Kerkdienst. 11.05—12.20 BBC-Dansorkest o.l.v. H. Hall. Parijs „Radio-Paris"1725 M. 8 05 en 12.50 Gramofoonpl. 8.20 Radio-tooneel „La fleur d'oranger" van BirabeauDolley. 9.50 Gramofoonpl. Kalundborg, 115-3 M. 12 20--2.20 Concert uit Hotel Angleterre. 3.20—3.50 Zang en piano. 3.50--5.20 Concert uit Rest. „Wivex". 7.50 Feestuitzending van het Deensche Solis- tenverbond. Orkest en solisten o '1 v. Reesen Sel. „Koning voor één dag", opera van Adam. 9.20 Vervolg Feestuitzending. Con cert, o.a. Polonaise uit „Eugen Onegin", Tschaikowsky. 11.0511.50 Cabaret-pro gramma 11 5012.50 Dansmuziek. Langenberg1 473 M. 7.258.20 Orkest concert. 12.20 Concert uit München. 1.20 2.50 Concert. 5.20—6.35 Concert o l.v. Wolf. 820 Johann Strausz-programma. 10.40 Weragorkest o.l.v. Kühn, o.a. La Valse, Ravel en Scherzo, Pfitzner. 11.3512.20 Concert vanuit een cafV Rome, 441 M. 8.25 Gramofoonpl. 9.05 Concert, m. m. v. Arrigo Serato, viool, o.a vioolconcert in d kl. t. Wieniawski. 10.05 Radio-toonee!. 10.50 Vervolg concert. Brussel, 508 M. en 338 M. 508 M.: 12.20 Gramofoonpl. 5.20 Concert o. 1. v. Kumps. 6.50 en 7.35 Gramofoonpl. 8.20 Concert o.l.v. Fr. André m. m. v. Vrayenne, bariton, o.a. Internationale volksdansen en dansmuziek. 10.30 Gramofoonpl 338 M.: 12,35 Trio-concert, alt, cello en piano. Hierna gramofoonpl. 1.30 Vervolg Triocon cert. 1.50 Gramofoonpl. 5.20 Delibesconcert o.l.v. Meulemans, Fant. Coppelia, Lakmé, Sylvia-ballet. 8.20 Schubert-concert o. 1. v Kumps, o.a. Ouverture in Italiaansche stijl en Onvoltooide Symphonie. 9.20 Vooravond van het H. Hart-feest. 10.30 Gramofoonp!. Zeesen, 1635 M. 8.20 Eugen d'Albert- herdenking. Concert o.l.v. Prof. dr. M. van Aan het dezer dagen verschenen, met een groot aantal foto's en grafieken verluchte jaar verslag over 1931 van de Algemeene Ver- eeniging Radio Omroep ontleenen wij het volgende: 1931 is een jaar geweest van zuivering. Enkele rumoerige en onredelijk critische elementen hebben de vereeniging verlaten, naaT aanleiding van de afwikkeling van de December-gebeurtenissen in 1930. Daar tegenover staat een veelvoudige aanwas van nieuwe goedgezinde leden. Het totaal aantal leden-luistervinken be droeg op 15 September 1931 152.726. Het aantal leden gaat soms met 1000 leden per week vooruit De luistervinken stelden in het vereenigings- jaar 1931 een bedrag van 739.808.44 ter •beschikking van de A.V.R.O., hetgeen onge veer 5 pCt. minder is dan in 1930. Aange zien het aantal leden tegenover 1930 met rond 10.000 is gestegen, is de gemiddelde bijdrage per hoofd gedaald; hetgeen met het oog op de tijdsomstandigheden geen verwon dering baart. Voorts sluit de balans met een bedrag in debet en credit groot 1.489.838.21. De beschikbare middelen beliepen op 31 Dec. 1931 een bedrag groot 1.578.169.34. Na afboeking van het studioterrein met opstal in Hilversum en koersverliezen op effecten ten bedrage van 166.342.85 bleek het saldo middelen te zijn 1.179.164.29. De stille reserve aan vaste bezittingen be draagt meer dan 2 ton; zij komt voor 10 in de balans voor. De programmakosten beliepen totaai 577.833.02. De „Radio-Bode" als zelfstandige exploi tatie verleende aan den omroep een subsidie groot 175.586.90. De begrootimr voor 1932, die aan de Al gemeene Vergadering op 30 Juli te Rotterdam zal worden aangebeden, sluit in inkomsten en uitgaven met een bedrag van 1.105.000. Gerekend wordt op een saldo-overschot groot 230.000 (1931 leverde een overschot van ruim 4 ton). Uit het overzicht van het totaal aantal zenduren, door de gezamenlijke omroepver- eenigingep besteed aan verschillende uitzen dingen blijkt, dat het totaal aantal zenduren 10595.75 bedroeg. Hiervan besteedde de A.V.R.O. 2622.5 uur (tegen de KRO 2538.5 uur, de N.C.R.V. 2500.5 uur, de V.P.R.O. 287 uur, de V.A.R.A. 2626 uur en de kleine omroepvereenigingen 31.25 uur) of in percenten: AVRO 24.74 (KRO 23.87, NCRV 23.60, VPRO 2.69. VARA 24.80 en de k'eine omroepvereenigingen 0.30). Voorts behandelt het verslag o.m. het rapport-de Visser, het conflict met de Radio Volksuniversiteit, de reportages en oog getuige-verslagen, de schooluitzendingen en worden beschouwingen gegeven over A. V. R. O. en overheid. VOOR DEN POLITIERECHTER.. (Openbare zitting van Maandag 30 Mei). WARMENHUIZEN VOORUIT. De laatste Meiblommetjes van dit jaar werden heden geplukt door den Politierech ter, alhoewel, om in den toon der bloemen taal te blijven, de arbeider Cornelis Sp. uit Warmenhuizen beter kon worden vergeleken met een Primula Veris, aangezien hij op 29 Febr. alreeds voor den Politierechter ver scheen, niet ten onrechte beschuldigd zich te Uitgeest het rijwiel van den heer J. v. d. Akker wederrechtelijk te hebben toegeëigend. In overleg met den heer J. H. Wiggers werd alstoen besloten deze affaire aan te houden tot heden 30 Mei en dan nog eens de moge lijkheid eener voorw. veroordeeling te over wegen. In deze zaak opponeerde mr. Jozephus Jitta, die ook nu aanwezig was. Gehoord werd de heer Wiggers, welke reclasseerings- ambtenaar zich niet voldaan kon verklaren omtrent de medewerking van den verdachte, candidaat reclassant. Hij kon nog maar steeds geen afstand doen van zijn twee favo- rites, biertjes drinken en cafébezoek. De officier had niet veel meer te praten en requireerde alzoo 5 maanden gev. onvoor waardelijk. Dit slachtoffer van een onvoldoend afge legd examen, wat betrof den voorproeftijd,

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 5