Aatsiet damsche ïBeucs Spoct De tweede dag. van 1 Juni 1932 Opgave van Hoordhollandsch Landbouwcrediet K. V. -t Annendaalsche bosch onder Dier- werden ontdekt. Dicht in de nabij- 8a e n de plek waar de jongens waren be- he'd va haCj getuige een ring gevonden. Even graw'vertoonde de aarde sporen van pas te ve- nmzewoeld. Er werd gegraven en de lij- Z1J Hie dicht op elkaar lagen, werden ge- ken' h€t middelste, dat van Wehrens on- v°n er 'dubbel gevouwen. Getuige kan niet OTrdeelen of de kuil pas was gegraven, of ^jfhet een geheel of gedeeltelijk pas be- faande kuil was. Getuige had op den weg eerdere bloedvlekken aangetroffen. Zoodra if/t openbaar gerucht deze beide verdachten Is de vermoedelijke daders aanwees, had hiitre een onderzoek in de woning van de verdachten ingesteld. De officier van justitie tot getuige: Waren bloedvlekken in de kuil? Getuige: Neen. Officier: Er zijn veel sporen gevonden van b»t wegbrengen van zand, nietwaar? Nog jS er een heuveltje zand op de lijken aange- Cfl Getuige: De kuil was zoo goed als geheel gvuld met de lijken, die erin waren gejoerst. Wij moesten het onderste lijk, aldus de wachtmeester, met riemen uit het gat trek- ken. Officier: Dan ligt het voor de hand, dat het een reeds bestaande kuil was. Mr. Tripels: Toen de president dezen getuige ondervroeg, kon deze niet zeggen of de kuil oud of nieuw was. Blijft hij daarbij, dat hij daar heel veel verstand van heeft? De president tot verdediger: Dat maakt U niet uit- De rijksveldwachter Paulissen uit Poster- holt wordt voorgeroepen om zijn verklarin gen af te leggen. Getuige had van den veldwachter Hintzen te Echt op Zaterdagavond 28 November ge hoord dat er drie jongelui vermist werden. De bosschen werden toen afgezocht. Getuige iwam den jongsten verdachte 's avonds op de fiets tegen. Hij had hem niet aangespro ken, daar hij van meening was, dat verd. naar de kerk ging. Dicht bij een der bloed vlekken op den weg aan den kant van het huis van Berends heeft getuige een strik ge vonden, waarin een konijn moet hebben ge zeten. Bij het uitgraven van de lijken was getuige niet aanwezig geweest. De kuil was J Meter lang, 1 Meter breed en 1.50 M. diep. De president: Was het een bestaande kuil? Getuige: Dat kan ik niet zeggen. Ia een der bloedplassen op den weg werd een afgebroken gesp en een zakmes gevon den dat later bleek te hebben toebehoort! aan Berends. Beide voorwerpen waren geheel met bloed bevlekt. Officier tot getuige: Was de oudste verd. een goed schutter? Getuige: Buitengewoon goed. Officier: Toen vader v. dÜElzen werd aan gehouden, wat heeft hij toen gezegd? Getuige: Hij zei: Wat heeft Teuwissen gezegd? Wij hebben verd. gevraagd wat hij daar mede bedoelde, maar hij zweeg verder. Verdachte is dien avond met Teuwissen uit geweest. Teuwissen is de gemeente-veld wachter van Posterholt. Dan komt de Polizei Hauptwachtmeister Leilens uit Waldfeucht voor het hek. Getuige was op Vrijdag 27 November bij verdachte aan huis geweest om hout te koo- pen. Verdachte vader v. d. Elzen had hem verteld, dat het den laatsten tijd tamelijk kalm met de stroopers was, maar er stonden tcch nog al veel strikken in de nabijheid. President tot getuige: Heeft hij er niet over gesproken dat hij dien nacht op de loer zou gaan liggen. Getuige: Nee, daar heeft hij niet over ge sproken. President tot den vorigen getuige: Is dan niet vreemd, als een boschwachter strikken van wilddieven vindt staan, dat hij ze dan niet bewaakt? Getuige: Ja, dat is het zeker. De uniforme rij wordt afgewisseld door een getuige in civiel, den slager P. Wolters te Posterholt, die ook een werkzaam aandeel had in het onderzoek naar de verdwenen jon gens. Hij had een patroonhuls gevonden. Ook getuige Ruyter had een dergelijke rol in het onderzoek gespeeld. Getuige W. Schmitz, woonachtig te Pos terholt, neeft in den loop van den avond van 27 November tegen 12 uur de beide verdach ten en nog een derden persoon, dien getuige met kende, ontmoet op de fiets. Te omstreeks half één had getuige in de richting Poster holt 19 schoten gehoord. President: Waren het geen echo's? Getuige hoorde de eerste negen schoten ylak na elkaar vallen, even later zeven en toen nog drie. De laatste drie schoten klon ken doffer. President: Bent u zelf dien nacht dien kant uit geweest? Uitvoerig betoogt de president tegen ge tuige, dat als hij verder in de bosschen is ge weest om een haas te strikken dit nu gerust *an zeggen, want het gaat hier om heel wat crnshger dingen. v vertelt uitvoerig, hoe de jonge d Elzen hem eens had geslagen en hem e*. ®en revolver had bedreigd. Verdachte a toen gezegd: Ik krijgt je nog wel, ik .ic eigenlijk onmiddellijk neerschieten j-je jonge v. d. Elzen ontkent het gebeurde, ion i.een bee'e omhaal van woorden ver- verder, dat ook vader v. d. Elzen hem eens gedreigd heeft met een revolver. V., a neen mei een icvuivci. Ci r"3chte vader v. d. Elzen: Het is pre- andersom, hij bedreigde mij. bii h ve!dwachter H Hintzen te Echt was vit a ?Taven «cweest. Naar zijn meening va* de kuil pas gegraven. Een broer en de moeder van de verslagenen als getuigen. £tn inlf lar'^i5 broer Antoon van de versla- broers was> toen z'Jn twè€ °<n hen t ttluis waren gekomen, uitgegaan strikken ,faaa .zoeken. Allereerst had hij de 2<sontróiJrd t1" broer Willem had S Siln ee« der strikken had een bloed 8 en' V€rdfr op lag een plekje PreshLn^nin*'- b''na vaderlijke wijze weet stellen1 den )°"gen op zijn gemak te ien. Eerst. f"et «ijn '°nReman. zou hij ook beUjosch, doch ziinm.eeSe£aan zijn naar J moeder had het niet ge- Wild. President: Dat is maar gelukkig voor jou geweest. Een dramatisch moment brengt de onder vraging van de moeder van de beide omge brachte jongens K. Zij is een eenvoudige Limburgsche vrouw, in het zwart gekleed. Aanvankelijk emotieloos gaat zij zitten op den stoel. Het is intusschen benauwd warm in de zaal geworden. Een gespannen stilte valt. Vrouw Kersten verklaart, dat Roebroeckx kort voor zijn vermoording tegen haar ioon Willem had gezegdv. d. Elzen heeft mij tweemaal gehad, de derde keer schiet hij mij kapot. Op den fatalen 27sten November was Willem des avonds uitgegaan om strikken te zetten. Toen zij des avonds uitgingen hadden zij gezegd: Wij blijven op den openbaren weg, dan kunnen zij ons niets maken, en als zij ons aanroepen, blijven wij gewoonweg staan. Willem had slechts een paar guldens bij zich, maar Wehrens had meer dan 20 in zijn zak. Nadat de president zijn leedwezen heeft betuigd met het groote verlies, dat vrouw K heeft getroffen, mag zij gaan zitten. Getuige E. Vernot had met den jongsten verdachte en zekeren Teeuwissen een paar café's bezocht op den bewusten Vrijdag avond. Zij waren tot ongeveer 11 uur geble ven en toen per fiets teruggegaan. Te kwart over 11 was getuige thuis. Geen woord is er dien avond gesproken over stroojDers. Later op den avond was ook vader v. d.» Elzen in het café gekomen. Beide verdachten hadden, naar getuige meent, oude, donkere manches terpakken aan. Getuige J. van Heel, landbouwer te Put- broek, is de voorlaatste getuige, die in den laten namiddag gehoora wordt. Getuige was in den bewusten moordnacht gaan stroopen. Onraad heeft hij toen niet be speurd. Wel meende getuige het spoor van v. d. Elzen gezien te hebben in het bosch. De caféhouder J. Jurrissen te Echterheide had de schoten gehoord, toen het in een nabij Duitsch gehucht 1 uur sloeg (Holi. tijd 20 min. voor 1) Ook heeft hij nog een gil ge hoord. Hij had toen gedacht aan de douane. Teen de president vroeg aan den oudsten verdachte, of hij nog een opmerking te ma ken had, antwoordde deze, dat z.i. op dezen afstand het geluid van de schoten niet ge hoord kon worden. De president sprak er zijn verwondering over uit, dat verdachte deze opmerking maakte, daar hij immers steeds beweerde, niets met het schieten te maken te hebben ge had. De zitting wordt tot morgenochtend ver daagd, waarop het getuigeverhoor zal wor den voortgezet. De arrondissementsrechtbank te Roermond zette heden de behandeling voort van de zaak tegen de beide jachtopzieners, vader en zoon v. d. Elzen, verdacht van moord op drie jonge mannen. Evenals gisteren was de belangstelling zeer groot. De publieke tribune was tot in den uitersten hoek gevuld, terwijl op straat de Roermondsche bevolking in groepjes voor het gerechtsgebouw stond, zwijgend-vijandig. Voortzetting van het getuigenver- hooi. Als eerste getuige wordt Caspar Meuwis- sen binnengeroepen. Met klem wees de pre sident hem erop, alles wat hij weet, precies te zeggen en niets te verzwijgen. De president spreekt hem gemoedelijk toe. Ik heb den indruk dat gij meer van de zaak weet. Als gij achter in de bosschen woont, zijn er wel eens zaken, waar gij buiten wilt blijven. Maar denk maar eens goed na, of gij dien nacht niets hebt gezien. Getuige zwijgt en schudt het hoofd. Hij weet niets. Hij heeft alleen meegezocht later. De president vraagt aan de verdachten, of zij iets op te merken hebben. Vader v. d. Elzen staat op en zegt, dat hij zijn verdediging geheel aan zijn faadsman overlaat. „Gisteren is het mij kwalijk geno men, dat ik mij verdedigde". President: Niemand heeft U iets kwalijk genomen. De officier deelt dan mede, dat de verkla- ring, dat de schoten op 2300 M. te hooren waren, hem aanvankelijk ook vreemd voor kwam. Hij heeft schietproeven genomen en de schoten waren op dien afstand inderdaad duidelijk hoorbaar. Ook de verdediger, mr. Tripels, komt terug op de opmerking van den president, waar mede gisteren de zitting gesloten werd. Hij protesteert er teeen, dat de president tegen verdachte v d. Elzen een opmerking maakte, naar aanleiding van diens vraag over het schieten. Johannes Paulussen. rijksveldwachter te Posterholt, komt nu voor het hekje cm over de schietproeven te vertellen. De verdediger hecht niet veel waarde aan deze schietproeven De menschen, die toen moesten luisteren, waren er immers op voor bereid, dat er geschoten moest worden. De moeder van de beide slacht offers Wehrens als getuige. Moeder Wehrens, wier zoon op zoo dra matische wijze om het leven werd gebracht, komt binnen. Uiterlijk kalm gaat zij op een stoel voor de rechtbank zitten. Haar zoon had op den moordavond omstreeks half acht de ouderlijke woning verlaten. De moeder had hem ruim 70 meegegeven om den vol genden morgen vroeg de pacht te Echt te §aan betalen. Dit geld is nooit teruggevon- en. Dan wordt haar een riem getoond, die zij als het eigendom van haar vermoorden zoon herkend. Zij mag gaan zitten. Zij schuifelt naar de banken voor verhoorde ge tuigen, stilgeslagen Op de gebruikelijke vraag van den presi dent antwoordt nu de jonge v. d. Elzen, dat hij zijn verdediging aan mr. Tripels overlaat en niets te vragen heeft. Theodoor Muysers, landbouwer te St. Odi- lienberg, heeft in den moordnacht schoten hooren vallen. Eenige van de schoten klon ken doffer. Zij kwamen uit de richting Put- broek. De rijksveldwachter Joh. Paulussen te Pos terholt vult deze verklaringen aan met de mededeeling, dat de afstand tusschen getui ge en de plaats waar geschoten werd, onge veer drie K.M. bedroeg, maar de wind was in zijn richting. Getuige had gedacht, dat de vrijwillige burgerwacht een oefening hield. De verdediger: Vielen de eerste drie scho ten vlak achter elkander Getuige: Er was een geringe tusschen- poos. De kommies Arie Abr. Naaktgeboren te Posterholt had den fatalen nacht dienst ge daan in de bosschen te Posterholt. Om 12.20 uur had hij in de richting Putbroek hooren schieten. Eerst vielen er enkele schoten en een oogenblik later vijf regelmatig achter elkaar. Getuige denkt, dat dit, gehoord den klank, revolverschoten waren. Weer even later wa ren nog enkele schoten gelost, waarvan en kele dof klonken. Getuige dacht aanvanke lijk, dat op de Annadaal werd geschoten, doch toen er zoo veel schoten vielen, meende hij, dat er aan de grens iets met smokke laars aan de hand was. De man in het maanlicht. Getuige Joh. Hub. Beckers, landbouwer te Posterholt, verklaart in den moordnacht met twee anderen te zijn uitgegaan om te stroo pen hier De president: Ja: je begrijpt, dat je gerust alles kunt zeggen. Getuige: Ja, ja. dat begrijp ik. Van strikken die eventueel door Willem Kersten zouden zijn gezet, wist getuige niets af. Hij was met zijn kameraden het bosch in gegaan. Zij hadden de honden meegenomen. Dan loopen de konijnen makkelijker in den strop. Anders krijgen de heeren er te veel. De president: Maakt U geen grapjes? Getuige gaat verder met zijn verhaal. Dicht in de nabijheid van de plaats, waar even later zich het drama zich zou afsptelen, stond een man. De president: Hoe laat was dat? Getuige: Dat kan ik niet precies op een minuut na zeggen. De president: Wie was die man? Getuige: Ja, absoluut zeker kan ik het niet zeggen, hij stond een stukje van mij af in het maanlicht, maar ik denk dat het vader v. d. Elzen was. De president: U kunt het niet onder eede verklaren, dat hij het was? Getuige: Neen. dan zou ik hem gesproken moeten hebben, dan zou ik er zeker van zijn. President: Wat had hij op het hoofd? Getuige: Een pet. Even voor getuige het bosch ingegaan was, dien avond, was hij op den weg een wielrijder tegengekomen. Deze was ook het bosch ingegaan. Getuige had dien nacht nog strikken nagezien en was even later naar huis gegaan. Toen hij net thuis was, vielen die schoten. Het was bij halfeen op zijn wekker, verklaarde getuige. Des Zondags heeft getuige ook naar de ver misten in het bosch gezocht en later hagel korrels en geweerproppen gevonden. De president komt nog even terug op de schoten, die getuige gehoord heeft. Naar de meening van getuige was het aan het geluid te hooren, dat het treffers geweest waren. President: Hebt u verder niets te vertel len. Hebt U anders niets gehoord? Getuige: Och meneer, er wordt zooveel gepraat en daar praat ik maar liever niet over. President: Ja, er zijn hier verschillende getuigen geweest, die buiten de rechtszaal meer wisten te vertellen dan hier. De officier van justitie herinnert getuige eraan, dat getuige hem eens heeft gezegdIk was bang, maar nu kan ik wel met zekerheid vertellen, dat het v. d. Elzen was, die ik in het bosch zag-staan. Getuige: Dat heb ik toen niet gezegd. Wel herinner ik mij, dat ik na de arrestatie van v. d. Elzen U te spreken heb gevraagd. Officier van justitie: Het staat in het pro- ce-verbaal van dat onderhoud. Getuige: Dat kan ik niet helpen. Verdediger gaat nu de persoonsbeschrij- vings na van den man, dien get. dien avond in het bosch aantrof. De verdediger houdt den getuige verschillende onjuiste punten in zijn verklaringen voor. De verdediger betoogt voorts, dat bij het onderzoek getuige pertinent heeft verklaard, dat hij v. d. Elzen herkende. Op een vraag van verdediger verklaart J. Paulussen, die verschillende opmetingen heeft gedaan, dat de persoon, dien get. dien nacht heeft zien staan, ongeveer 1300 M. van de plaats van het misdrijf af was. J. H. Beckas stond weer op ongeveer 5 M. afstand van dien persoon. De landbouwer L. Rpinders uit Putbroek woont vlak in de nabijheid van de plaats van het misdrijf. Te ongeveer 11 uur sloeg zijn hond aan. Hij had naar buiten gekeken en een man bij het huis. zien staan. President: Wie was die man? Getuige: Dat kan ik absoluut niet zeggen. Vrijdagochtend was vader v. d. Elzen bij getuige geweest. Deze had getuige verteld, dat den vorigen avond Willem Kerstens ge wapend met een knuppel in het bosch was geweest. Tegen Linssen, politie-agent te St. Odiliën- berg. heeft de jonge v. d. Elzen eens gezegd, dat Roebroeckx een opschepper was en dat hij het eens met hem aan den stok heeft ge had, maar dat hij niet bang voor hem was. Na het verdwijnen van Roebroeckx zei de jongste verdachte: Goed, dat hij weg is, dan hebben we daar geen last meer van. Er zijn nog meer van die stroopers die moeten ook maar weg.-(Beweging in de zaal). De zoon v. d. Elzen, onverschillig, be strijdt, dat hij gezegd heeft, dat er nog meer weg moeten. Getuige: Wel waar, want ik heb nog ge zegd: stroopers zijn toch ook menschen. De president: Dacht U dan toen al, dal Roebroeckx doodgemaakt was? Getuige: Neen, dat niet. De officier: Hij dacht natuurlijk: die onder de hei^» De president: Maar hij durfde het zeggen. Getuige geeft toe, dat hij inderdaad dacht, dat Roebroeckx dood was, maar hoe en door wien, wist hij niet. De president: Zooeven zei U nog, dat u het niet dacht. De chauffeur Pausen uit Echterbosch weet te vertellen, dat Roebroeckx indertijd de bos schen niet in durfde, want v. d. Elzen had gedreigd hem dood te zullen maken. Mej. Thoolen, naaister en vroegere ver loofde van het slachtoffer Roebroeckx, be vestigt deze verklaring. Van de Elzen had haar verloofde gedreigd hem neer te zullen schieten. Vroeger had v. d. Elzen hem al eens in de bulk geschoten, Hü had toen een ligt niet paar uur in de hei gelegen en hij had tegen zijn meisje als zijn meening uitgesproken, dat wanneer hij gestorven was, v. d. Elzen hem zou hebben begraven. Roebroeckx had het plan gehad een revolver te koopen, omdat hij voortdurend in gevaar was. Verdachte vader v. d. Elzen Ik heb nooit op Roebroeckx geschoten. Als ik dat had ge daan, zou ik gauw een marechaussee bij mij gehad hebben. De president: Er zijn enkele oude hagel korrels in de linkerzijde van den buik van Roebroeckx gevonden. Dat klopt precies met het verhaal van dit meisje. Schoot de verd. v. d. E. Sr. ook op vrouwen? De officier: En ik wil nog zeggen, v. d. El zen, dat er tijdens de instructie heel wat klachten over je zijn losgekomen. Je schoot op de menschen en bedreigde hen en daar is vroeger nog een klacht over op het parket gekomen. Je schoot zelfs op vrouwen als zij met wat sprokkelhout het bosch uitgingen. Verdachte v. d. Elzen ontkent_ dit. De volgende getuige, P. J. Nelissen, mijn werker te Nieuwenhagen, was op een nacht van November 1927 aan het stroopen met Roebroeckx. Zij waren toen v. d. Elzen Sr. en Jacob Theuwissen, veldwachter, tegenge komen. v. d. Elzen had op hem geschoten. De kogel was onder zijn arm doorgegaan, zoodat zijn jas geschroeid was. Verdachte v. d. Elzen Sr.: Het is niet waar. Ik schoot van mij af in den grond. Ook op een volgende getuige, J. H. Graus, had verdachte v. d. Elzen Sr. in het najaar 1931 in de bosschen geschoten. Verdachte v. d. Elzen Sr. erkent te hebben geschoten. „Maar ik mikte minstens 2 M. langs hem heen. Victor heeft vroeger eens met verdachte v. d. Elzen Sr. over Roebroeckx gesproken. Ver dachte had hem toen gezegd, dat Roebroeckx naar Duitschland v?as. De president: Verder niet? Getuige weet zich ten slotte nog te her inneren, dat v. d. Elzen lachte, als hij over Roebroeckx sprak. Ook de schoten in den moordnacht had getuige gehoord en ge dacht, dat er in de lucht werd geschoten. On geveer 4 uur 's nachts had de hond aange slagen. Getuige had toen naar buiten geke ken en twee mannen op de fiets zien passee- ren. De president: Wie waren dat? Getuige: Dat weet ik niet. Het lijkt den president onwaarschijnlijk. Getuige kent immers idereen in de buurt zeer goed. Getuige houdt vol, dat hij de twee men schen, die langs kwamen, niet heeft her kend. Getuige P. J. Qaessen had in den nacht van den 27sten op den 28sten November hoo ren schieten. Die nacht is hij niet in het bosch geweest. Hij was thuis en hg te bed. De officier van justitie: Zoo juist wordt ik opgebeld uit Venlo Claessen. Je zou daar ge zegd hebben: „Ik weet er veel meer van en ik was er dien nacht bij". Getuige ontkent dit. De president houdt hem voor, dat er ver schillende menschen zijn, die vertellen, dat Claessen met hen over de zaak heeft gespro ken en den indruk maakt er veel van te we ten. Zie verder laatste berichten. HOLLANDSCH CR EDI ET SYNDICAAT- Behandeling van de oplichtings zaak voor het gerechtshof. Het gerechtshof te Amsterdam heeft giste ren een aanvang gemaakt met de behande- ling van de strafzaak tegen twee gedetineerde kooplieden, uit Aerdenhout en Amsterdam, die zich indertijd vereenigd hadden in het „Hollandsch Crediet Syndicaat" en onder dezen naam zich aan oplichting zouden heb ben schuldig gemaakt. De rechtbank te Am sterdam heeft deswege elk der verdachten wegens oplichting zesmaal gepleegd met af trek van zes maanden preventieve hechtenis. Op 2 November van het vorige jaar begon de rechtbank de behandeling van deze zaak. waarmede toen negen opeenvolgende zittings dagen waren gemoeid. Verdachten werden beschuldigd Fransche fabrikanten te hebben bewogen tot het storten van geld, dat-moest dienen ter betaling van de onkosten, te maken voor het verstrakken van hypotheken. Van deze leeningen kwam na tuurlijk nooit iets. Thans is het gerechtshof met de behande ling van deze zaak begonnen; de verdachten, wederom bijgestaan door mr. Th. Muller Massis, verklaarden ook hier onschuldig te zijn, waarna begonnen werd met het getui genverhoor. De zaak wordt morgen voortgezet. Kegelen. Wedstrijden te den Helder. De Heldersche kegelclub „Hard gaat ie" bestaat op dit oogenblik 4® jaar en ze heeft dit jubileum feestelijk willen herdenken door het uitschrijven van een groot kegelconcours, waaraan de clubs, aangesloten bij den Hel- derschen en bij den Alkmaarschen kegel bond, deelnemen De wedstrijden, die tot Zondagavond dtl- ren, hebben een zeer animeerend verloop en het is voor de Alkmaarsche kegelclub Cen- (Ontvangen per draadlooze telefoon). STAATSLEENINGEN. 5 Nedetl. K32 4X Nederl. 1917 4 1931 BANK-1NSTELL1NGEN. Handel Mpij. Cert. v. 1000. Koloniale Bank Ned. Ind Haneldsbank O. Reichsbank 1NDUSTR. ONO. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie. v. Berkels Patent Calvé Oelit Cert Kücbeom. Aec. Nederl. Ford Philips Gloeil Gem Bezit Unilever 1NDUSTR. OND. BU1TENL. Am. Smelting Anaconda Ass. Gas Electr. Bethleh. Steel Cities Service General Aviation Steel comm. Studebaker U. S Leatber Zweedsche Lucilers CULTUUR MAATSCH. H V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg. Explor Mij Boetoo Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Petr. Kon Petr. Per lak Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd. Rubber a Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi lnterc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika liin Gem. Eig. Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaao Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oostkust Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Railw, Cert Union Paciiic Wabash 'Exdividend. (Exclaim. 26'/j ^Vl6 378/s PROLONGATIE Vorige koers 1 Vorige koers 1003/16 97»/, 93"/is 50 34 Va 44 76 20V< 15'/, 38i/s 1% 77 53"/S 84s/I 7V16 717i6 V/< 1 Wis 2Vl« - „1S/s 2 7 Ag 3 V/4 VU 125</4 75 501/4 24 12 50 86 9 70'/i 97 109-Vs 48 4 27s 25LVW 7','v »Vs 3uYig ®/l6 2 V, 7/a 6 97s 39 69 85 92 Koers van heden tei pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.00 pl.m. 2.15 ^44 1 1 süs 1 5H/, 26 24J.S/, 24 40 *73 57'/, 89 ÜuAÖ 58'/,-9 89-'/, IWie 53-Va 88»/,-9 58'/,-9 891/4 6'/, 8 ls/s 9% 2 8i'3/io ÏÖ-i/s V/4 8«-»/is )0'/4 81/ic*i ÏÖi/i-1 2/»/, 3V, V/4 - 128 76 52 25 128'/,-9 129 -31 1291-30 85 Q 69 103 115'/, 30-1 4 2% 114f.5( 54 2i%c 114J-54 ~V/s 54-5 26Vi 9 26>-B/4 56'/, 26i/, mm 39-401 40 70 83 93 - - 5 26 pCt. Heden 1 pCt WISSELKOERSEN AMSTERDAM. NIET OFFICIEEL. Londen Berlijo Parijs Brussel (Beige) Bazel Weenen p. Sch. Kopenhagen Stockholm Oslo New.York Italië 100 Vorige koers 9.1U/4 58.17'/! 9.73S/. 34 50 4 \""1 .0 40 80 45 5n 246.VU Koert op heden 2 uur 9.08'/, 58.20 9.737/g 34.52 48.30 49T5 46.75 45.35 246.»/,

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 7