FLY-TOX ASPIRIN Jiidschdften Jieck Sxhooi jMqezGudw Stukken JhMicaües ^Pluimveeteelt. LIMMEN. eenig op de wereld Rechts gaat voor! Doodt vliegen, muggen met Gegarandeerd afdoende. Let op de blauwe verpakking. in ontvangsten met f, 17.541.50, 0°ster<f 15 219.43, batig saldo 2322.16 flitgav» jin ontvangsten met Mol«gj6) uitgaven 9613.19, batig saldo '63rtl den heer Slotemaker werd gerappor- j aat alles prima in orde is bevonden en adviseerde tot goedkej.rin^ A.idus beslaten ^Srootingen voor 1932 ^rbesrrooting van het stoomgemaal ,Iïin ontvangsten met 61.353.9$, mt De begrootingen voor 1932. was aan de orde de behandeling I ontvangsten met j oi.ooo.vy, uu- 5 n f 50 757-37, vermoedelijk batig saldo ?arQ6 62 Voor onvoorzien 1000. 1 k; hegrooting van den Oosterdijk in ont- anffSterT met f 11.267.92, uitgayen *55., 1, vermoedelijk batig saldo ,11281. Onvoorzien 250. nip van de Molengeerzen in ontvangsten f 6077-30, uitgaven 6621.69, vermoe Jlijk nadeelig saldo 544.39. Onvoorzien pf omslagen zijn onveranderd gebleven, die van den Oosterdijk, welke van 2 f 1 80 per H.A. is gebracht. °Pnp kohieren geven aan voor het stoomge- f 15.730.99, voor den Oosterdijk 9693-92 en voor de Molengeerzen De heer Slotemaker deelde mede, dat de commissie volkomen met de begrooting kon ^Door den heer P. Slot werd gevraagd naar Am post contributie aan Uitwaterende Slui- ,1 Spr. had gedacht, dat deze lager zou zijn, de omslag kan ongeveer 1000 bedra- ^De heer G. Hart Hz., zeide, dat het een ongezonde toestand was, dat deze oude rech ten bleven gehandhaafd. De voorzitter zal naar die contributie tn- totmeeren en inlichtingen verstrekken. Spr. -ai den heer Slot in overweging zelf bij Uit waterende Sluizen te informeeren als hoofd- jareland van dien polder. Geldleeningen. Men besloot een kasgeldleening aan te gaan van ten hoogste 15000. Vervolgens besloot men een geldleening aan te gaan van ten hoogste 39.000, af te lossen in 13 jaren, tegen een rente van hoogstens 5 Yt pCt. Dit is voor de nieuwe bemaling. Het vorige besluit tot het aangaan van een geldleening werd ingetrokken. Bij de rondvraag zeide de heer G. Hart Hz., er prijs op te stelien, als de hoofdinge landen bij de ingebruikstelling van de nieuwe bemaling aanwezig kunnen zijn. De voorzitter merkte op, dat dit eigenlijk vanzelf sprak en sloot de vergadering met een woord van dank. OTERLEEK. Aan de palen in ons dorpje werden groote biljetten geplakt, waarvoor de jeugd de noodige belangstelling toonde. Men hoorde dan ook al spoedig over straat klinken: „het circus komt" en jawel hoor, het openluchtcir cus „Amerettt' deed haar intrede. Verleden ^aar had ditzelfde circus, hetwelk thans een bescheiden uitbreiding had ondergaan, ook reeds een paar dagen voorstellingen gegeven, en had toen 'n uitstekenden indruk nagelaten. Maandagavond had de openingsvoorstel ling plaats met een „internationaal" pro gramma. Het dient erkend, dat het gebodene aan strenge eischen kon voldoen. Het turnen aan rek en ringen is in één woord af. Daar bij kwam ter afwisseling clownerie van de goede soort, waarvan vooral de jeugd genoot. 'Doch ook de ouderen hebben kunnen lachen Eén der artisten, een Oostenrijkertje met een gewicht van 95 halve kilo's, noodigde een 4-tal sterke heeren uit hem behulpzaam te zijn bij een experiment, hetwelk hierin be stond dit kleine kereltje van de grond te lich ten. Een viertal stevige boys, waaronder ook „de" sterke man ons ons dorpje, voldeden hieraan bereidwillig. Om beurten tilden ze het ventje de hoogte in, alsof het een veertje was en daarop moest het nogmaals geprobeerd wonden. Maar wat was dat? Zat het lereltje vast aan den grond? Niettegenstaande ae grootste krachtsinspanning gelukte het niet hem ook maar één moment van den grond te krijgen. Eveneens verging het de beide opvol gers. Het publiek was verbaasd, wist niet wat er van te moeten denken. Dat was toch kras, maar het groote moment moest nog ko men met de vierde, „de" sterke man. Deze zou er stellig in slagen, dat nietige ventje boven z'n schouders te drukken. Bill plantte zich in positie voor zijn tegenstander, welke hem nau welijks tot de heupen reikte. Hij omvatte met zijn handen het middeltje, spande z'n inder daad respectabele biceps, maar géén be weging. Bill's hakken drongen dieper in den grond, z'n stierennek zwol op, z'n rug kraak te, doch slaagde er niet in het manneke ook maar een haar op te lichten. Het publiek brul de van het lachen, vooral toen „Herr Direk- tor" verklaarde, „das die Herrn sich nicht brauchen zu schamen", daar het een geleerde truck was. Nog dient vermeld, het koorddansen, wat 'n de grootste inrichtingen niet beter ver toond wordt. Tot slot een stille pantomine, waar het natuurlijk niet erg stil toeging, doch waar hartelijk om gelachen werd. Gaarne zal men het circus „Ameretti" hier °lgende jaren nog eens weer zien optreden. Coöp Boerenleenbank. De Coöp. Boerenleenbank hield Woens- ^avond een druk bezochte ledenvergade- '"jlj.in het café van J. Groot. minder dan 141 leden waren aan- De voorzitter, de heer D- D. Swart, opende woord van welkom aan dat aÏ yt en den heer Korsdam en zeide, ha?w9i Jer j3<leüinK ver'aat was door de be- dend - Statuten, die veel voorberei- woordpn u Tochten. In goed gekozen stuurs!td wiilP i Spr' ovefteden be- 01 zeide h» .heer Verweel Vooren aan de bank alt t 'aa.r ziJn beste krachten bouw een fJ^L 5rwh'! de land" 611 tuin" gen de zaken „i crisis doormaakt, gin- blijkt uit de *lan,,c vooruit, wat kdeauri steeg toMÖi Hknin£' terw9l het 2lJnd« spaa-hanL- b €t aantal in omloop Dekker verslag van d^er{Stui^berg€n en vaa den hnancieelen toe-1 'tMfe**, Uw gezondheid is het beste iuist goed genoeg. Eisdit daarom uitsluitend Aspirin- tabletten ir de origi. neele verpakking met het wereldberoemde BAYER-kruis. Let op oranje band «n Bay«ritruis^rlj^Z^ctO stand. De controle heeft uitgewezen, dat alles in orde was. Van der. accountant Kee- som uit Alkmaar was een gelijkluidend rap port ontvangen. De winst over het afge- loopen jaar bedroeg 1810.24. Daarna kwam in behandeling de rekening 1931. Hieruit bleek, dat aan spaargelden was ingelegd 228.107,99, en terugbetaald 249.941,42, terugbetaalde voorschotten 68055, gegeven voorschotten 62.090,72, in loopende rekening aan de leden 137.317,46 en aan vereenigingen 40.400. De totale ontvangsten en uitgaven zijn 1.014.691,36. De balans gaf aan in actief: uitstaande voorschotten 173.419,72, in loopende rekening f 36.780,90, aan vereeni gingen 7600, aan bankier 129.220,17. Het passief: Spaargelden 300.324,13, in loopen de rekening aan de leden 46.269,72. De winst over de vorige jaren was 7.348,09 en in totaal 9.158,33. De eindcijfers waren f 355.752,18. Zoowel de rekening als de balans werden goedgekeurd en besloten werd de winst over 1931 bij de reserve te voegen. E)e rente-standaard werd als volgt: spaar gelden 3.24 hypotheeken 4.75 en voor schotten 5 De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat de heer N. Kuijs werd herkozen als lid van den Raad van Toezicht met 138 stemmen en de heer J. Valkering Tz. als bestuurslid met 128 stemmen. Als kassier werd herkozen de heer C. J. Admiraal met 137 stemmen In de vacature-Verweel Vooren stelde het bestuur candidaat den heer M. Nierop, ter wijl geen tegencandidaten werden gesteld. De heer Nierop verkreeg 122 stemmen en nam zijn benoeming aan. Daarna kwamen in behandeling Statuten en Huishoudelijk Reglement. De voorzitter zeide, dat de termijn van 29 jaar en 6 maanden verstreken wa§ en stelde voor om thans een onbepaalden tijd te stel len. Dit voorstel werd goedgekeurd. Daarna werden niet minder dan 59 artikelen behan deld, die zonder op of aanmerking werden goedgekeurd. In het Huishoudelijk Reglement werd o.a. bepaald dat het bestuur een bedrag van 40 000 kan opnemen en 50.000 met goed keuring van den Raad van Toezicht. Geld kan geleend worden aan gemeente-, schooi en kerkbesturen. Spaargelden kunnen belegd worden met een minimum bedrag van 0.25, teneinde het sparen der schoolkinderen te be vorderen, Daarna stelde het bestuur voor om 50 beschikbaar te stellen voor het Plaatselijk Crisis-Comité. Dit voorstel werd onder ap plaus goedgekeurd. In zijn slotwoord bracht de voorzitter dank aan den oud-kassier, den heer G. J. Meijer, die een werkzaam aandeel had in de samen stelling der Statuten. Hiermede was de vergadering der bank ten einde. We brengen nog in herinnering, dat de bank bij geen Centrale Bank is aangesloten en haar zaken alleen beheert. ZIJPE. De aandacht wordt er op gevestigd, dat het weggedeelte, gelegen aan de Oostzijde van de Grootsloot tusschen Keinsmerbrug en de Flapbrug te Oudesluis thans weder voor het verkeer met rij- en voertuigen is open gesteld. AKERSLOOT. Onder het vee van den veehouder J. Kaptein Starting alhier is mond- en klauw zeer geconstateerd. Vragen, deze rubriek betreffende, kun nen door onze lezers worden gezonden aan Dr. te Hennepe, Diergaardesingel iXia te Rotterdam. Postzegel voor ant- Avoord insluiten en blad vermelden. Kuiken-Voedering. Gaat de Natuur boven de Leer? Hoe werkt het Instinct? Eenige tijd geleden vermeldde ik iets omtrent de nieuwere gegevens inzake kuikenvoedering, daarbij wijzende op het groote belang eener juiste verhou ding der mineralen (vooral kalk en phosphorus) onderling en de hoeveelheid mineralen die het kuiken per dag op neemt. Niet al te grove fouten in de mi neralen laten zich door toevoeging van levertraan weer verhelpen daar lever traan in het lichaam regelend werkt op de stofwisseling der mineralen. Van een geheel andere methode om te bepalen wat kuikens noodig hebben is een Amerikaasch proefstation uitge gaan. Men gaat daarbij van het volgen 1e standpunt uit: Het wilde hoen zoekt in de natuur wat het noodig heeft en weet bij instinct het voedsel zóó te kiezen dat het voor zijn lichaam het beste is. Bezit nu ons moderne kuiken dit natuurin stinct ook nog en kan het uit verschil lende soorten voedsel zelf kiezen Avat voor den groei het beste is? En a's nu ons moderne kuiken dit oer-instinct nog bezit, hoe kiest het dan zijn voedsel, hoeveel eiwit, koolhydraten, vetten, mi neralen, enz.? Bij kippen heeft men al verschillende malen dergelijke proeven genomen en bleek zelfs dat sommige onderzoekers met de z.g. „vrije keuze" methode nog beter leg kregen dan met gemengd meel. Onlangs werden daaromtrent in het proefstation op de Philippijnen mooie proeven genomen met inais, maismeel, coprameel, rijstzemelen en garnalen- meel. Welnu bij de laatste proeven met kui kens nam men Wit Leghornkuikens orn aat men bij deze kuikens de meeste ge gevens bezit omtrent den normalen groei per week. Zoodra de kuikens droog Avaren werden ze gevoerd. (Let hier even op lezer, deze methode om direct te voe ren als de kuikens droog zijn en etens- trek hebben, Avordt meer en meer toege past. Het laten hongeren der kuikens gedurende een of meer dagen blijkt meer schadelijk dan nuttig te zijn). Nu liet men de kuikens de keuze tu«schen een aantal bakken met de volgende grondstoffen: maismeel, tarwezemelen, tarwegries, gedroogde karnemelk, ge droogde ondermelk, diermeel, alfalfa- bladmeel, beendermeel en zout, terwijl men in het drinkwater levertraan meng de om ze de noodige vitaminen toe te dienen. Deze grondstoffen Averden genomen omdat ze ook in een Amerikaansch op- fokvoer voorkomen en men dus precies de resultaten kon vergelijken tusschen de „vrije-keuze-methode" en de „meng- meel-methode". Nu zal ik U niet met alle cijfers der acht Aveken lastig vallen doch geef in onderstaande tabel alleen de cijfers van de eerste tAvee weken en van de achtste week. Deze cijfers zijn berekend zoowel in grammen als in procenten en we krijgen nu het volgende: in grammen in proc. Ie 8e le 8e 2 w. av. 2 w. w. Maismeel 1905 19650 50.2 47.1 Tarwezemelen 2580 1280 27.8 3.1 Tarwegries 3130 12030 33.7 28.9 Gedr. Karnemelk 940 2540 10.1 6.1 Gedr. Ondermelk 170 1540 1.8 3.7 445 2420 4.8 5.8 80 240 0.9 0.6 10 1950 0.1 4.7 35 40 0.4 0.1 Diermeel Alfalfa-bladmeel Beendermeel Zout Totaal 9295 41690 Voerverbruik in de verschillende we ken (1—8e week) resp.: 9295 ,15280, 23915, 23125, 32000, 33600, 41690. We zien hoe de tabellen per week overal stijgen maar Ave zien tevens hoe merkwaardig de procenten der voe dingsstoffen veranderen al naar de kui kens ouder worden. Let eens op: in de eerste week 20.5 maismeel, in de achtste week 47.1 In het begin 27.8 tarwezemelen, later slechts 3.1 Nog interessanter wordt het als we een vol gende keer de scheikundige samenstel ling van dit voer gaan berekenen per week en dan zullen zien hoe de kuikens instinctmatig hun "eivyit, koolhydraten, enz. naar behoeften gaan wijzigen met den leeftijd. Dr. TE HENNEPE. EN WAREN BLIJVEN LOGICA EN VEILIGHEID? (Door een bijzonderen medewerker.) In oude tijden had men geen voorrangsre- gel noodig. Op kruispunten ontmoetten al leen er plaatse bekende bestuurders elkaar, en „wie het eerst komt, het eerst maalt." Van snelverkeer was geen sprake, de koetsier van den notaris wachtte zoo noodig even op dien van den dokter, met hoofdschen zwier wer den grijze hoogehoeden gelicht en de wetge ver kon zijn aandacht aan andere dingen schenken. De komst van den auto heeft ook op dit gebied andere toestanden geschapen, zoodat de regeering in 1918 genoodzaakt was, een voorrangsregel te scheppen, die thans meer op een causerie, dan op een ver- keersvoorschrift gelijkt. In de bekende depar tementale stijl wordt in 135 woorden „kort en krachtig" gezegd waarop 't neerkomt, n.1. „Rechts gaat voor". Zou men wel nagedacht hebben, voor die regel gepubliceerd werd? Wij gelooven het niet, vermoedelijk zal men gezegd hebben: „We houden rechts, dus... rechts gaat voor". Uit. Wanneer men n.1. wel nagedacht had, zou men déze oplossing nooit gekozen hebben, want het is de slecht ste, die men zich denken kan! Juist omdat wij rechts houden, en dus uiteraard op het rechterdeel van den weg rijden, bevinden we ons veel dichter bij de rechter-huizenrij, dan bij de linker. En daarom is het uitzicht, naar rechts veel beperkter, dan naar links, zoodat in ons land het „links gaat vóór" ge kozen had moeten worden, juist zooals vroe ger in Engeland met linksch verkeer voor rang werd verleend aan rechts! De automobiel heeft zich allengs ontwik keld tot een intercommunaal en zelfs inter nationaal vervoermiddel. In ons wegennet en onze verkeersregeling vinden wij die wel niet uitgedrukt, maar dat komt nog. naar we hopen. C)p het feit zelf is echter niets af te dingen! In analogie met de spoorwegen zul len wij dus op den duur moeten komen tot speciale autowegen, waarop het snelverkeer veilig kan plaats hebben. Voorloopig is daar van, zooals gezegd, geen sprake, maar in middels kan reed veel verbetering verwacht worden van een voorschrift, waardoor het verkeer op den hoofdweg prioriteit verkrijgt boven dat uit zijwegen. Het is toch eenvou dig een wantoestand, dat een snelrijdende auto moet stoppen voor het verkeer uit het eerste het beste heiwegie! Dat de Leidsche- straatweg tusschen den Haag en Leiden zulk een slechten naam verworven heeft (men spreekt veelal van den Leidschen Lijdens weg!) komt zeker voor een groot deel door ons hoogst onlogische voorrangsrecht! In Frankrijk kent men reeds tientallen van jaren een analoge bepaling, het verkeer op de Routes Nationales heeft voorrang bij krui singen met ondergeschikte wegen. Alleen wanneer twee Routes Nationales elkander kruisen, wordt daarvan afgeweken, en voor de overige wegen, waarop in den regel slechts locaal verkeer plaats heeft geldt ons voorschrift. In het jaar 1927 heeft men bii wiiVe van proef de regel „Rechts gaat voor" ook daar te lande universeel ingevoerd. De enorme toename van het aantal ongevallen en de sterk verminderde verkeersvlotheid noopten reeds in 1929 om tot den ouden toe stand terug te keeren. Inmiddels is ook in verschillende andere landen het voorrangs recht van den hoofdweg erkend, kort geleden ook in Bélgië. Op de Internationale Verkeers- conferentie in Geneve van Maart 1931 werd zelfs een internationaal kenteeken vastge steld, dat op de zijwegen geplaatst wordt, ter waarschuwing van de bestuurders, dat zij weldra een weg zullen kruisen, waarop het verkeer ten allen tijde voorrang heeft. Dit teeken vindt men in fig. 1 een roode driehoek met de punt naar beneden In fig. 2 vindt men een Amerikaansche waarschu wingsbord, aldaar staan hier en daar ook andere borden met het opschrift „Stop voor de kruising" „stop, look, listen" (stop, kijk. luister). Verschillende omstandigheden wij zen erop, dat wij een dergelijke bepaling ook in Holland zullen krijgen. En nu is het zoo jammer, dat men daartoe niet eerder besloten heeft, want in 1927 zijn de wegen, in verband met het vrachtautoverkeer, in klassen inge deeld. Daardoor zijn allerlei aanduidingen noodig geworden (de bekende oranje, witte en blauwe banden om boomen of palen.) Met een klein beetje goeden wil had men destijds gelijktijdig voorrangsaanduidingen kunnen aanbrengen. Het feit, dat men „erover denkt", om aan het verkeer op den hoofdweg het prioriteitsrecht te geven, waardoor de onge vallen zeker verminderd kunnen worden, be wijst nog geenszins, dat we nu ook binnen af- zienbaren tijd de regeling in de practijk kun nen tegemoetzien. Er zal nog wel heel wat overleg gepleegd moeten worden, voor het zoo ver is. Men maakt nu ook propaganda, om naast het principe „Hoofdweg gaat vóór" tevens het „links gaat vóór" in te voeren voor de resteerende kruispunten. Ik geloof niet, dat zulks aanbevelenswaardig zou zijn. In de eerste plaats betreft het daarbij kruisingen van wegen, die hoofdzakelijk locale beteekenis hebben. En voorts zou een dergelijke „ver- keersrevolutie" op zichzelf niet ongevaarlijk zijn. Wanneer de bestaande regel geamen deerd wordt, alléén voor de hoofdwegen, is er slechts sprake van consolideering a'an een reeds lang ingeburgerd principe. Maar wan neer we daarnevens het voorrangsrecht ge heel omkeeren, zal er een chaotisch tijdperk volgen. In de veertien jaren dat de voorrangs bepaling nu bestaat zijn de weggebruikers er op den duur mede vertrouwd geraakt. Men wachte zich ervoor, om de zaak nu op haar kop te gaan zetten. Toegegeven zij, dat er theoretisch veel voor te zeggen is, maar ook hier geldt het spreekwoord van de kan, het lid en de neus! In dit verband wil ik tenslotte nog even herinneren aan een bepaling, die lang niet algemeen bekend is. Want ofschoon niet van rechts komende verkeer voorrang heeft, wordt in het Motor- en Rijwielreglement uitdrukke lijk bepaald, dat militaire colonnes steeds vóór moeten gaan, ook wanneer deze van links komen. Magazine „Nova". Het zoo juist verschenen badnummer van „Nova", met een omslagteekening van Borre- bach, ziet er weder aantrekkelijk uit. Van de speciaal op het strandleven betrek king hebbende verhalen noemen we een avon tuurlijk, een geheimzinnig en een humoris tisch, te weten: „Clive slaat een record", door Hans de la Rive Box, „Strandgenoegen" door A. v. H. en „Weekend" door Guus Betlem Erna Manuel vervolgt haar Howard-serie met „Kunstschatten uit het oude Egypte", op geluisterd met fantastische teekeningen. Ver der noemen we nog een bijdrage van Ernst Verweer „De groene pantoffels" en twee ver talingen: „Het mirakel van Montmartre" door Leonard Merrick en „De hond die niet was wat hij dacht" door Walter Emanuel Het filmsupplement bevat een bijdrage van C: „Met den Ufa-toonwagen op stap", waar in verhaald wordt van opnamen van Lien Deyers in de bollenvelden en van de zingen de Amsterdamsche torens. De Berlijnsche Filmbrief handelt over den „neger" en Max Tak heeft het in zijn Talkie Talk over een Kreuger-film, over „Come-Backs" en over de affaire Mariene DietrichJoseph von Stern berg. Tusschen den tekst foto's van Camilla Horn, Else Elster Miriam Hopkins, Colleen Moore e.a. w KERK EN VREDE. Oewest Noord-Holland Noord. Men schrijft ons: De afdeelingen hiertoe opgeroepen kwamen te Alkmaar bijeen ter jaarvergadering op Zaterdag 21 Mei j.I. Doordat de vergadering goed bezocht en vlot verliep werden goede plannen gelanceerd en belangrijke besluiten genomen. 1Het organiseeren van een pers- en publi- catiedienst in onze provincie. 2. Het houden van eenige openluchtmee tings bij wijze van zomerpropaganda. 3. In samenwerking met daarvoor in aan merking komende afdeelingen worden ter vol lediger bewerking van het platteland vergade ringen belegd in plaats waar nog geen af- deeling van onze vereeniging bestaat, dit van de a.s. winteractie. 4. De afdeelingen houden cursusvergade ringen voor leden en introducée's v.n. ter in nerlijke verdieping. 5. Ter vermeerdering scholing der bestuurs leden worden waar noodig met steun gewest, kader cursussen belegd. Het voorloopig bestuur werd met uitzonde ring van den heer J. Visser, Alkmaar in wiens plaats werd benoemd de heer Kamstra, omgezet in definitief bestuur. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redact'e. De opname in ae rubriek, bewijst geenszins dat de redactie er mede instemt). Mijnheer de Hoofdredacteur! Vergun ons eenige regelen in U veel ge lezen blad, naar aanleiding van de Circulai re, gezonden aan Spoorwegpersoneel der N. S., om eenige feiten in het juiste daglicht te stellen. Door de afd. Alkmaar van den N.K.B., is aan het Hoofdbestuur ^voorgesteld, of dit geen stappen kon doen, om het vrij vervoer vanaf C.Ó.P.R.A. naar verbruiker tegen te gaan, omdat o.i. dit is een oneerlijke con currentie. Besloten is daarna op het gehouden con gres te Hilversum, dat het Hoofdbestuur aansluiting zou zoeken met de 2 andere Lan delijke Kruiideniersorganisaties, om dan ge- zamelijk een onderhoud aan te vragen bij den Spoorwegraad, om deze zaak te bespreken en zoo mogelijk op te lossen. O.i. is dus de heer C. Gorissen wel wat voorbarig geweest met het zenden van deze circulaire, en het nu komen met represaillemaatregelen. Met dank voor de plaatsing. Hoogachtend ANTON BRUIN, Secretaris afd. Alkmaar. HINDERWET. Bij besluit van heden is de beslissing op het verzoek van S. H. J. Swart, alhier, om vergunning tot het oprichten van een steen houwerswerkplaats in het perceel Baanstraat nr. 10, verdaagd. Alkmaar, 2 Juni 1932. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, J. WESTERHOF, lo.-Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. Automobilist.Bedoel Je dat Je workelijk niet weet hoe ver de Zuiderzeestraatweg van hier is Jochem„Nee dat wee 'k nie meneer". Automobilist„Maar lieve hemel man, hopen men- schen moeten Je dat toch vragen." Jochem „Ja meneer. An duzende he'k wel motte zegge da 'k nie wist." (Humorist)..

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 7