vinciaal 'flieuws £aatste Aecichtm Jiechtszakm Jxromel êmnieuws JhiMicaties Jtheepstijding^n Jit M' V de rijp. WIERINGEN. HEILOO. BEVERWIJK. NOORDSCHARWOUDE. SINT MAARTENSVLOTBRUG. AKERSLOOT, OTERLEEK, KOEDIJK. VIER-JARIG KIND DOOR EEN AREND ONTVOERD, DE TOESTAND IN CHINA. Herstel der diplomatieke be trekkingen tusschei Nanking en iJcskou. DE GEMEENTELIJKE RADIO-DISTRIBUTIE. R.K. Industrieelen Middenstandsvereeniging den Raad <ler G^ieente Alkmaar. fflet yerschuldigden eerbied te ken- G€VMkmaarsche Vereeniging voor den mmAen en Industrieelen Midden- Hand e.uru» - - - stand en d .Pf [^kennis hebben genomen van het -fel van Burgemeester en Wethouders ffhet instellen van een Gemeentelijke radio- een Gemeenteradiobedrijf reeds dade- die mate preventief zal werken, dat plot- rrc aan den hanae! m radio-artikelen een 9el'r,je berekenen schade zijl worden tocge- Strht met uiteindelijk Vriiwikg||||(- 1 geheelen on- Middenstands-handels dat hier een particulier bedrijf wordt om- JL in een Gemeentelijk bedrijf in een tijd, faarin velen zich afvragen of niet eerder het ^enovergestelde wenschelijk is, dat als onomstotelijk feit vaststaat dat juist ■Ae noteeringen van het door overheids bedrijven geleverde, in het geheel niet mede- *aat met de groote dalingen van alle levens behoeften en algemeen de meening bestaat, 'Sat juist daardoor de crisis in ongewone We wordt verscherpt. dat door een dergelijk Gemeentelijk bedrijf ♦efwille van ®eer gemeentelijke inkomsten, «en groot deel van den Middenstand zal worden uitgeschakeld en blijkbaar meer den Weg wordt ingeslagen naar socialisatie en monopolie met uitschakeling van alle vrije concurrentie, dat met het oprichten van een Gemeentelijk* Radio-bedrijf waarvan men vermoedt dat eerst na vijf jaar winst zal worden afge worpen, een sprong in het duister wordt ge daan, aangezien in die vijf jaren, bij de dage lijks voortschrijdende radio-techniek men coet rekenen op steeds goedkoopere radio- tediening, terwijl de in die jaren afloopende Öbrieks-licenties belangrijk zullen beïnvloe den dat zeer goedkoope radiotoestellen met straks toegepaste televisie onder ieders bereik zullen komen en daardoor de Gemeentelijke radiodistributie zal worden uitgeschakeld; dit laatste zal ten gevolge hebben dat de finan- cieele opzet van het bedrijf inplaats van winst jaarlijks een subsidie uit de Gemeentekas zal vorderen, en alzoo nadeelig zal beïnvloeden het budget der gemeentelijke belastingen, dat, volgens de algemeene uitspraak in de deskundige financieele wereld, het grenst aan een daad van verregaande onverantwoorde lijkheid, thans eenig kapitaal te bestemmen en vast te leggen in speculatieve ondernemingen, dat ons is medegedeeld, dat zeer binnen kort ten bate van de Rijkskas aan de radio distributie een belasting zal worden opge legd van tien cent per maand per aansluiting, welk feit de financieele opzet van het voor gestelde bedrijf, ongunstig moet beïnvloeden Redenen waarom zij Uwen Raad dringend verzoeken uw stem niet te geven voor de oprichting van een Gemeentelijk-Radio- Distributie-Bedrijf, maar alle geoorloofde middelen aan te wenden om dit te voor komen. Alkmaarsche Vereeniging van den Handeldrij venden en Industri eelen Middenstand, H. DE RAAT, Voorzitter. A. BURGER, Secretaris. R.-K. Middenstandsvereeniging „De Hanze", J. F. M. ENDEL, Voorzitter. G. J. W. GOES, Secretaris. BENOEMING PLAATSVERVANGEND KANTONRECHTER. Bij K. B. zijn benoemd, tot kantonrechter plaatsvervanger in het kanton Alkmaar mr. P, van Sonsbeeck inspecteur der registratie en domeinen te Alkmaar en mr. C. Smal, ad vocaat en procureur te Alkmaar. ^HET DOODELIJK AUTO-ONGELUK OP DEN HELDERSCHEN WEG. Het gerechtshof te Amsterdam heeft heden, In overeenstemming met den eisch van den procureur-generaal, bevestigd het vonnis van de rechtbank te Alkmaar, waarbij een automobilist uit Anna-Paulowna wegens het veroorzaken van dood door schuld was ver oordeeld tot drie maanden hechtenis, bene vens intrekking van het rijbewijs voor den lijd van één jaar. Op den weg tusschen Alk maar en Koedijk had verd. bij het passeeren van twee fietsende meisjes, de gezusters Slo tmaker uit Koedijk, één van hen met zijn auto gegrepen, waardoor zij zoo ernstig werd gewond, dat zij spoedig daarna over leed. FAILLISSEMENTEN. Gedeponeerd is de eenige uitdeelingslijst in «et faillissement van Adrienne v. Scherpen- *eil, Weda D. Schuitemaker, te Venhuizen. Lurator mr. E. H. J. Wynne met geen uit- kemng aan concurrente schuldeischers. Ter griffie van de Arrondissements Recht bank is heden gedeponeerd de eenige uitdee- ■Jhgslijst in het faillissement van J. v. d. *™yaard, handelaar en bloembollenkweeker Anna Paulowna, curator mr. H. Scholte. «Kt geen uitkeering aan concurrente schuld- Iggchers. Pts-J°h. Jaanus, predikant bij de Evan- f.i^h Lutersche gem. te De Rijp, heeft ver- or?" ZtQndag' 5 Juni 1932, een afscheids- Predikatie gehouden. der ,de vacante betrekking van hoofd sollirito Stompetoren hebben zich 18 genanten aangemeld Iers te^MiaÜ ve"lemen heeft de heer P. Stuf- teur van h 1eiD^eemster hedankt als direc- goet} inp^iiüi. j1Jp€r lanfarecorps. Zijn wij <l«Cht ooknm geschiedt dit wegens hei *ulk» (en 2€g^t€van he leden. Wij betreuren vorige week zijn alhier aanslagen verzonden door den Kamer van Koophandel te Alkmaar aan hen met een inkomen bene den de 2000. Hierover is een geschil ont staan. De advocaat van den Ned. Bakkers- bond heeft haar leden geadviseerd niet te be talen en de Kamer van Koophandel heeft ge antwoord, dat een artikel, vermeldende dat aanslagen beneden 2000 vrij zijn, niet be staat. Ook in den vergadering van Bakkers- bond te Amsterdam is over een en ander ge sproken. Tevens werd in deze vergadering naar voren gebracht de kwestie betreffende het bakken en venten met brood op chr. feest dagen, wat in vele plaatsen in Noordholland nog plaats vindt. Betreffende deze zaak zal een adres aan den minif/;r worden gericht, vat vondeling zal worden toegelicht. De heer J. A. Leenders, benoemd tot hoofd der school te Oosterland, heeft deze benoeming niet aangenomen. Aan W. Verkerk is door B. en W. een verlof B (alcoholvrije drank) verleend voor zijn aan den Gasthuisweg gebouwde verver- schingsgelegenheid voor bezoekers aan de Zuiderzeewerken. In de Maandagavond gehouden vergade ring van „Volksonderwijs" werd het regle ment vastgesteld. In het definitief bestuur werden gekozen de heeren ds. Bloemhoff, J. Wiersma, J. Hopman en W. van Dok en mevr. v. d. Struijs; als voorzitter ds. Bloem hoff. In de commissies werden gekozen de heeren P. Zwaag, P. Keuning, P. A. Holtes, O. Moll en de dames mevr. Pranger en mevr. Borjeson. Onder buitengewone belangstelling had den Maandag de eerste grasverkoopingen plaats. Ondanks de donkere vooruitzichten in het melkveehoudersbedrijf en de wtasdom van vele perceelen minder gunstig waren als ver leden jaar waren van sommige stukken de besommingen veel hooger als in 1931. O.m. werd gepressenteerd voor de Algem. armen van Heemskerk het stuk grond „De Zeven Morgen", gelegen te Uitgeest, groot ruim 6 H.A., waarvan het gras 175 en het etgroen 90 besomde. Gras in „Breedweer", groot 2 H.A., bracht op 75, etgroen 22. Idem van „den Toren", opbrengst 370, etgroen 230. De vrouwenclub van de Oosterstraat heelt besloten ook dit jaar weer een uitstapje te maken en wel op Donderdag 2 Juni a.s. Per touringscar van de firma Kok, Tuinman en Wilken zal een reisje gemaakt worden naar den Haag en Scheveningen, waarbij dan tevens een bezoek gebracht zal worden aan de Koloniale tentoonstelling. De commissaris der koningin in de pro vincie Noordholland heeft aan den heer D. Zeeman alhier toestemming verleend tot het verkoopen van zwak-alcoholische dranken in een consumptie-tent op het strand onder de gemeente Zijpe. Verpachting gras en rietgewas groote en kleine Uiterdijk. Noordelijke helft groote Uiterdijk 36, pachter N. Blokker Nzn. Zui delijke helft 64, pachter P. Schouten Sr. Rietgewas groote Uiterdijk 25, P. Schouten Jr., kleine Uiterdijk 26, pachter A. Kaan dorp. In totaal was de opbrengst 14 hoo ger dan het vorige jaar. LANGENDIJK. Dat de werkloosheid nog groot is aan den Langendijk blijkt wel uit het feit, dat op het eind der vorige week alleen te Broek nog 70 arbeiders als werkloos sonden ingeschre ven. We vernemen, dat de minister de winkel sluitingsverordeningen, vastgesteld door de 4 gemeentebesturen, heeft goedgekeurd, zoo dat gedurende den zomertijd de winkels tot 9 uur geopend mogen zijn. De collecte, gehouden voor de blinden te Wolfhezen, heeft hier ter plaatse 46.05 op gebracht. AANBESTEDINGSNIEUWS. Door de Nederlandsche Spoorwegen zal op 28 Juni 1932 worden aanbesteed overeen komstig de voorwaarden van Bestek 1464 H.S. het maken van betonplaten in, plaats van de bruggen bij K M. 14.204, 15.554 en 33.343 van den spoorweg Den Helder— Amsterdam in de nabijheid van bet station Anna-Paulowna. De raming der kosten is 9600 Na ontbinding van de afdeeling Koedijk van den Bond van Landpachters is het restant der kas groot 8.04 geschonken aan de Vereeniging het Witte Kruis. Zondag was er in onze gemeente een op gewekte stemming. De vischclub „Vischlust" vierde zijn 30-jarig bestaan en de heer A. de Graaf was 30 jaar lid. Deze dag ging niet onopgemerkt voorbij. Des 's morgens om 6 uur toog men uit om te visschen en de in Koedijk en Alkmaar goed bekende Janus de Louw zorgde met de harmonica voor vroolij- ke muziek. Des namiddags vereenigde men zich aan een gemeenschappelijke disch in 't clublokaal de Bonte Koe van .der^ heer J. Nieuwland. De leiding van dezen dag berust te bij den heer P. Oostwouder, die den heer de Graaf complimenteerde met zijn 30-jarig lidmaatschap, en hierbij een klein geschenk overhandigde. Hij werd benoemd tot eere lid. Dit werd met applaus begroet. De Harmonievereeniging „Aurora", «af onder leiding van den heer Maas uit Alkmaar zijn eerste concert in de muziektent óp het sportterrein waarvoor veel belangstel ling was. Na afloop bracht Aurora een sere nade aan de jubileerende vereeniging wat vrij wat volk op de been bracht. In het café van den heer Nieuwland bleef men nog langen tijd gezellig bijeen. BERGEN. De heer F. J. Kok heeft zijn voorma lige melkinrichting van den Bergerweg, hoek Achterpad, omgezet in een ^toom-, wasch- en strijkinrichting. Wij namen er heden een kijkje en konden constateeren, dat, voor een klein bedrijf de inrichting op to date is. De stoomketel vond een plaats in een afzonderlijke afdeeling. Boven ojo het gebouw is een waterreservoir geplaatst, waarin het nortonwater wordt gezui verd. Alvorens dit voor het wasschen wordt gebruikt, waardoor het mogelijk is een helder-witte wasch te garandee ren en dit te meer waar in de zaak vak kundig personeel te werk is gesteld. In een andere afdeeling staan een tweetal waschmachines, ieder met een inhoud van 40 K.G., een centrifuge om de wasch winddroog te maken, een mangel van 3 M. breedte, benevens een stoompers. Voorts is er een magazijn waarin de beste waschmiddelen zijn opgeslagen. Een goed ingerichte droogzolder, als mede een terrein met drooglatten en een bleekveld ontbreken niet. Het geheel maakt een keurigen indruk en onder leiding van mevrouw Kok vindt men hier de zekerheid de ge- wenschte behandeling Van de wasch, die per auto gehaald en thuis gebracht wordt, verzekerd. Moge dit nieuwe bedrijf in Bergen tot bloei komen. Zondag werd in deze gemeente een aan den Heerenweg onbeheerd staande auto, die gesloten was, opengebroken en daaruit een damestasch met 10 ontvreemd. Een luxe-auto met 5 personen, die Zater dag langs den Kogendijk reed, kwam op een gegeven moment in minder zacht aanraking met een paal van de electrische leiding, ten gevolge waarvan deze auto in de sloot te recht kwam. Auto en paal werden danig toe getakeld. De inzittenden bekwamen geen let sel. NOORDSCHARWOUDE (April en Mei), Geboren: Johannes, z. v. Sijmon Smif en Johanna Hes. Petrus Franciscus, z. v. Jan Hand en Johanna Breed. Johanna, d. v. Willem Kos en Maria Emerentiana Bruin. Adriana Maria, d. v. Pieter Duijves en Agnes de Wit. Petrus Johannes, z. v, Johannes Kor- ver en Maria Catharina van der Stoop. Hildebrand Johannes, z. v. Anton Stephan Ge- rardus Cornelis Weisenborn en Catharina Ja- coba Klaver. Nelly Afke, d. v. Jan van den Abeele en Maartje Houtman. Overleden: Aafje de Boer, oud 74 Jaren, echtgenoote van Pieter Pannekeet. Pieter Smit, oud 15 jaren, z. v. Jacob Smit en Engeltje Hoogvorst. Petrus Bet, oud 8 maanden, z. v. Petrus Bet en Dieuwertje Grootjes. Trijntje Schoenmaker, oud 85 jarep, weduwe van Wil lem Kansen. Ongecorrigeerd. TWEEDE KAMER. Besloten wordt aan de agenda toe te voegen, de wetsontwerpen inzake invoering van boter, idem van leestklaarschoenwerk en inzake ga rantie regeling voor de kippenhouderij. Voortgezet wordt de behandeling van de mo tie Duys, inzake premiebetaling der sociale verzekering door werkgevers, die niet of voor minder dan 1500.inkomen in de rijks inkomstenbelasting zijn aangeslagen. De heer Schouten betoogt, dat de motie be voorrechting kan beteekenen. Bovendien kan de staat zulke nieuwe lasten niet dragen. Spr. bestrijdt vervolgens de motie Braat om de staat tijdelijk de korting der sociale verzeke ring te doen dragen. Spreker bestrijdt niet alleen de motie-Braat om den staat de kosten der sociale verzekering te doen dragen, maar ook die van den heer Kersten betreffende ontheffing van de bedrij ven van den financieelen last der verzekerings wetgeving en die van den heer Wijtkamp tot stichting van een toeslagfonds ter tegemoetko ming van noodlijdende land- en tuinbouwers in de kosten der sociale verzekering. De heer Snouck Henkemans bepleit hand having van onze sociale wetgeving. De mo ties Duys, Kersten en Braat zijn practisch onuitvoerbaar. Spr. beveelt de motie-Wijt- kamp aan. De heer Van Rappard zou het gewenscht vinden dat de regeenng voor de kleine land en tuinbouwers maatregelen neemt in den geest va de zeeongevallenwet. Spreker kan alleen de motie-Wijtkamp aanvaarden. De heer Loerakker bestrijdt motie-Duys en Kersten. LID GEDEPUTEERDE STATEN VAN ÏUID-HOLLAND. De provinciale staten van Zuid-Holland heb ben gekozen tot lid van gedeputeerde staten in de vacature Schaper de heer P. de Bruin, S. D, A. P. wethouder van Schiedam. POGING TOT OPLICHTING. Het is de Groningsche recherche gelukt den man op te sporen, die in Duitsche bladen en ook in een Nederlandsch blad advertenties plaatste betreffende het plaatsen van buiten echtelijke kinderen bij pleegouders. Zij, die op deze advertenties schreven, werden verzocht twaalf gulden te storten. De dader van deze oplichting is de 20-jarige student C. H., wonende te Haren. Daar nie mand nog geld had gestort, is de student reeds weer in vrijheid gesteld. Het proces-verbaal is opgemaakt terzake poging tot oplichting. INBRAKEN TE HEERLEN. Vier jongens aangehouden. Te Heerlen is een vier-tal jongens aange houden, die van eenige inbraken daar ter stede werden verdacht. Nadien werden nog drie andere jongens aangehouden. Thans is gebleken, dat dit zeven-tal van begin 1930 af zich aan een groot aantal inbraken heeft schuldig gemaakt. Bij een vier-tal winkeliers werd ingebroken, terwijl verder ook bij de coöperatie Ons dagelijks brood een tweetal inbraken werd gepleegd. Ook bij het filiaal van de Amstelbrouwerij werd ingebroken. In totaal worden den jongens tien inbraken ten laste gelegd. Zij worden voorloopig op het politiebureau te Heerlen vastgehouden. De politie zet het onderzoek voort. OOMMUNTSTISCHE OPTOCHT TE AMSTERDAM. Door de communisten werd heden een op tocht gehouden van een 300 man bijeen. Bor den en doeken werden meegedragen met op schriften tegen verlaging van steun tegen ver hooging van belasting op de levensmiddelen, eiscnen voor huurverlaging en voor produc tief werk op vol loon. DR. POSTMA VOOR BESPREKINGEN NAAR PARIJS. In verband met de uitvoer van kaas en boter naar Frankrijk gerezen moeilijkheden, welke van ernstigen aard zijn, heeft de minister van economische zaken en arbeid aan dr. Postma, oud-minister van landbouw, nijverheid en handel, in zijn kwaliteit van voorzitter van de commissie van uitvoer naar Frankrijk van zuivel en melkproducten, verzocht om zich ook naar Parijs te begeven ten einde zoo mo gelijk door besprekingen de moeilijkheden uit den weg te nemen. Dr. Pcstma zal Woensdag a.s. vertrekken. Te Ytre in het Namdal was een fami lie met een vier-jarig dochtertje op een boerenhofstede op bezoek voor het bij wonen van een doopplechtigheid. In den namiddag hadden de volwassenen een kleine wandeling gemaakt en het vierjarig meisje alleen op het erf ach tergelaten. Toen zij na tien minuten terug kwamen was het meisje verdwe nen. Vier uur lang werd vergeefs naar het kind gezocht, tot een der boeren zich herinnerde dat toen het gezelschap de boerderij verliet een arend hoog boven het erf had gezweefd. Terstond ging men opnieuw aan het zoeken en - vele uren, kort \66v mMdernacht vond het kind op een bijna ontoegankelijke moerassige hoogvlakte in de nabijheid van het arendsnest. Aangezien de rot sen hier bijna loodrecht omhoog liepen neemt men aan dat de adelaar niet de kracht had om het ongeveer 18 K.G. wegende kind over het laatste gedeelte naar het nest te sleepcn. Afgezien van eenige schrammen aan het hoofd was het kind ongedeerd. Het meisje vertelde dat een groote vogel haar had meegenomen de lucht in. Der gelijke gevallen hebben z'"ch in Noorwe gen reeds vaker voorgedaan, doch voor zoover bekend, is een adelaar er nog nooit in geslaagd een kind naar de na bijheid van zijn nest te sleepen. De Chineesche regeerin' te Nanking heeft in een geheime zitting in principe besloten, de diplomatieke betrekkingen met Sovjet-Rusland te hervatten. POLITIEKE AANGELEGENHEDEN POLEN—DANZIG. In verband met het bericht uit Brussel dat heden te Den Haag een delegatie uit België zal aankomen ten einde de besprekin gen over het nieuwe Nederlandsche handels verdrag voort te zetten vernemen wij, dat van Nederlandsche zijde de onderhandelin gen gevoerd worden door dr. Nederbragt van het departement van buitenlandsche za ken met vertegenwoordigers van eenige an dere departementen. Voorts wordt vernomen, dat dr. Nederbragt, de chef der economische en consulaire directie aan het ministerie van buitenlandsche zaken, door den secretaris-ge neraal van den Volkenbond is uitgenoodigd om met den heer Colmes, lid van den Belgi- schen-Luxemburgschen economischen raad en van den W. van den Nattinger Aaad en bij het ministerie van financiën te Boeapest, zit- tig te nemen in 'n commissie, welke tot op dracht heeft den hoogen commissaris van den Volkenbond te Danzig van advies te die nen ter zake van de handelspolitieke aange legenheden tusschen de Poolsche republiek en den Senaat van de vrijstad Danzig. Dr. Wederbragt zal zich in verband hiermede in de tweede helft dezer maand naar Danzig begeven. DE MOORDZAAK TE HEMMEN. Verdachte veroordeeld tot 20 jaar gevagenisstraf. De rechtbank te Arnhem heeft heden uit spraak gedaan in de zaak van den moord te Hemmen, en den verdachte J. D. Huiberts, oud 33 jaar, vischventer te Opheusden, ver oordeeld tot 20 jaar gevangenisstraf. Zooals men weet stond de verdachte terecht wegens den moord op den 73-jarige Petronella van Brakel te Hemmen en werd hij veroordeeld wegens doodslag en diefstal den doodslag gepleegd met het oogmerk den diefstal moge lijk te maken. De eisch luidde levenslange gevangenisstraf. BOB VAN IERSEL ZEGT HET TOONEEL VAARWEL. Naar wij vernemen, zal de tooneelspeler Bob van Iersel na beëindiging van zijn loo pend contract bij het gezelschap Verkade aan het einde van deze maand het tooneel vaar wel zeggen en een handelsonderneming be ginnen. Hij begon zijn loopbaan in 1921 bij wijlen dr. Willem Royaards onder wiens leiding hij vier jaren werkte. Daarna was hij aan ver schillende gezelschappen verbonden, o.a. bij Cor v. d. Lugt Melsert (1927—1929) tot hij in 1929 door Eduard Verkade geëngageerd werd, Theater Harmonie. In het Theater Harmonie zal Woensdag-, middag half drie een begin worden gemaakt met de 3 weeksche serie-film De reis om de wereld in achttien dagen. Deze aardige en leerzame film is voor be zoekers van alle leeftijden tegen een zeer matig entree toegankelijk. HINDERWET. Heden is op de gemeente-secretarie ter inzage gelegd een verzoek met bijlagen van de N.V. American Petroleum Company te 'sGravenhage, om vergunning tot het uit breiden van de ondergrondsche benzine bewaarplaats met aftapinrichting, door het vervangen van de aanwezige aftapgelegen heid door electrisch gedreven pomp, waarin zich een motor bevindt'van 1/3 P.K., vóór en ten behoeve van het perceel Paternosterstraat nr. 8. Bezwaren tegen deze uitbreiding kunnen worden ingediend ten Stadhuize dezer ge meente, mondeling op DINSDAG, 21 JUNI a s., voormiddags te ELF UUR, en schrifte lijk vóór of--op dien tijd. Gedurende drie dagen vóór gemelden dag kunnen de verzoe ker en hij, die bezwaren heeft ingebracht op de secretarie dezer gemeente van de terzake ingekomen schrifturen kennis nemen. Alkmaar, 7 Juni 1932. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. DRANKWET. (Staatsblad 1931, nr. 476). Ingekomen is een verzoek van A. Bakker te Graft om een verlof B. verlof voor den verkoop uitsluitend van alcoholvrijen drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel Achterstraat nr. 26. Binnen twee weken na dagteekening dezer kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het verleenen van dit verlof indienen. Alkmaar, 7 Juni 1932. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. Kon. Ned. Stoornb. Maatschappij. Ajax 6 Juni v. Amst. te Hamburg. Amazone 6 Juni v. Barcelona te Genua. Bacchus 6 Juni v. Cadix te Lissabon. Baralt 2 Juni v. Kingston (Ja). Cottica 6 Junii v. W.-Indië te Amst. Oanymedes 6 Juni v. Smyrna te Konstanti nopel. Vulcanus 5 Juni v. Amsterdam te Malaga. Achilles 4 Juni v. Amst. n. Bilbao. Aurora 6 Juni v. Aarhus te Amsterdam. Barneveld (thuisr.) 3 Juni v. Arica n. Mol lendo. Berenice 5 Juni v. Triëst te Fiume. Brion 4 Juni v. La Pallice n. Amsterdam. Ceres 5 Juni v. Smyrna n. Piraeus. Clio 5 Juni v. Rotterdam te Amsterdam. Costa Riea 5 Juni v. Cristobal n. Cartagena. Crijnssen 4 Juni v. Dover n. Barbados. Fauna 5 Juni v. Tarragona t$ Valencia. Flora 3 Juni v. New York n P. au Prinee Hebe 4 Juni v. Amst. n. Kopenhagen. Helder 5 Juni v. Antwerpen te Amsterdam Iris 4 Juni v. Gothenburg te Amsterdam. Merope 4 Juni v. Oran n. Genua. Orestes 4 Juni v. Algiers n. Malta. Rhea 4 Juni v. Amsterdam n. Aarhus. tella 4 Juni v. Algiers n. Amsterdam. Theseus 4 Juni v. Kopenhagen n. Gdynia. Titus 4 Juni v. Rott. n. Vigo. Trajanus 4 Juni v. P. Barrios n. Kingston Triton 5 Juni v. Hamburg te Amsterdam. Venus 4 Juni v. Malta n. Rotterdam. Holland—Amerika Lijn, Binnendijk, Rott./Norfolk, 3 Juni te Baltï- more. Dinteldijk, Vanc./Rott. 4 Juni te Londen. Nebraska, Rott. n. Vancouver, 5 Juni te Lort den. Statendam, Rott. n. New York, 4 Juni v Southampton. Breedijk 6 Juni v. Rotterdam n. Baltimore. Stoomvaart Mij. Nederland. Marnix v. St. Aldegonde (thuisr.) 6 Juni v Southampton. Poulau Bras 5 Juni v. Amst. te Hamburg. Tanimbao (thuisr.) 4 Juni v. Padang. Tabinta (thuisr.) 5 Juni v. Sabang. Kon. Holl. Lloyd. Bahia (uitr.) 4 Juni te Rio Grande. Drechterland (uitr.) 5 Juni te Pernambuca Flandria (uitr.) 4 Juni te Buenos Ayres. Waterland 5 Juni v. Amst. te Hamburg. Zeelandia 5 Juni v. Buenos Avres te Amst. HollandBritscb-Indië Lijn. Streefkern 5 Juni v. Calcutta 1. v. Hamburg Java—CbinaJapan Liin. Tjiibadak 3 Juni v. Manila n. Makassar. Tjisadane 4 Juni v. Batavia te Shanghai. Tsjisaroea 3 Juni v. Manila n. Hong-kong Stoomvaart Mij. Oceaan. Calchas, Japan/Amst.. 4 Juni te Londen. Polydorus 4 Juni v. Liiverp. n. Batavia. Holland—Afrika-Lijn. Springfontein (uitr.) 6 Juni Suez n. Port Soedan. Rotterdamsche Lloyd. Palembang (thuisr.) 6 Juni Finisterre. Kon. Paketvaart-Mij. N. Holland 4 Juni v. Brisbane n. Adelaïde Tasman 3 Juni v. Kaapstad n. Pt. Natal. HollandOost-Azië-Lijn, Serooskerk (uitr.) 4 Juni te Iloilo. Zuiderkerk (thuisr.) 4 Juni te Tientsin. Rotterdam— Znid-Amerika-Lijn. Alchiba 6 Juni v. Rotterdam n. Hamburg. Silver—Java Pacific Lijn. Batoe 3 Juni v. Calcutta te San Francisco. Salawati, Vancouver n. Calcutta, 4 Juni te Belawan. Emzetco-Lljn, Ajax, 'Japan/Rott. 4 Juni v. Penang. Teucer, Japan/Amst. 5 Juni te Penang. Java—New-York Lfln. Salawati, Batavia n. New York, 5 Juni v. Bahia. Siantar, Java/N. York; 4 Juni v. Genua.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 3