Alkmaarsche Courant. Oe geheimzinnige inbreker Radionieuws f jteuiMeiw Stad en Omgeving. Ür\&j€r k®erde zich om. Honderd fier en dertigste Jaargang. DINSDAG 7 JUNI HOOGHEEMRAADSCHAP NOORDHOLLANDS NOORDER KWARTIER. Wordt vervolgd. flo. I32 1932 Woensdag 8 Juni. Hilversum, 296 Al. (Uitsluitend V.A.R.A.) *45—7 en 7.30—7.45 Gymnastiekles. Gramofoonpl. 9— Amsterd. Solisten- vwintet o-l.v. L. Cohen. 10.— VPRO-mor- *««u,ijding. 10.15 Voor arbeiders in de Con- Feeks", Shakespeare. 8.50 Gramofoonpl. 9.20 Trioconcert, viool, cello en piano. 10.05 Gramofoonpl. Zeesen, 1635 Al. 8.20 Berlijnsch Philh Orkest o.l.v. Dr. F. Stiedry, m. m. v. A Schnabel, piano. 9.20 „Schwabischer Sup- pentopf", vroolijke avond o.l.v. Stöckinger. 10.40 Lezing en berichten. Hierna tot 12.50 Sam Baskini en zijn band. eenwijaiug- IVJ.W cuuciucis m uc UJU- tinue-bedrijven: Amsterd. Solistenkwintet 0 1. L Cohen. J. van Oogen, voordracht, VARA-tooneel o.l.v. W. van Cappellen en ramofoonplaten. 12—1.45 VAR A-septet 0. v Is. Eyl en gramofoonpl. 2.15 P. J. i>ers Jr.: Onze keuken. 3.— Voor de kinde ren. 5.3^ VARA-septet o.l.v. Is. Eyl. 6.30 o V Literaire causerie door Dr. H. Ger- versmann. 7.— Dr. J. Romijn: Imperialosme gjn Volkenbond. 7.20 Gramofoonpl. 7.30 De koning van Chicago", hoorspel van G. jjehake. Vertaling: D. v. d. Linden (Groot Volkstooneel). 8.30 VARA-orkest o.l.v. Hugo de Groot, o.a. Schattentanz uit „Dinorah", Meyerbeer. 9.15 Avonturen van Wakker en Tropenduit. 9.30 VARA-orkest m. m. v. Mia Dorel, zang Weensch programma. 10.— Vaz Dias, gramofoonplaten. 10.20 Vervolg concert. Klankfilm- en operetteprogramma. 11 Orgelspel door Joh. Jong. 11.30 Gra mofoonplaten. Huizen, 1875 Al. (Uitsluitend N.C.R.V). gSchriftlezing. 8.159.30 Gramofoon- piaten. 10.Zang NCRV-dameskoor. 10.30 Ziekendienst. 11 Concert. M. F. Jurjaanz, harmonium. Mej. C. de Jager, sopraan. Mevr. R. Mijnhout—Bakkenist, alt. 12.15 2— Concert. J. Hermann, viool. P. v. Hurk, fluit. J. Monissen, piano. 2.30 Chr, Lectuur. 3.Zang door mevr. A. M. Burg mansSchuld, mezzo-sopraan, m. m. mevr. J. Berman—Norden, piano. 3.30 Con cert. I. Trijtel, viool en mej. M. Sluzewski piano. 4.Vervolg zang en piano. 4.30 Ver volg viool en piano. 5.Kinderuur. 6 Voor de landbouwers. 7.Causerie door Dr F. J. Krop. 7.45 Ned. Chr. Persbureau. 8. Harmonie „Zaanland's Kapel", o.l.v. P Swager, o.a. Peer Gynt-suite, Grieg-Barbier 9Causerie over de internationale econo mische crisis. 9.30 „De Omroep zingt". 10.05 Vaz Dias. 10.15—11.Vervolg orkestcon eert, o.a Festival-ouverture, Leutner. 11. 11.30 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 Al. 10A5 Morgenwijding 10 50 Tijdsein en berichten. 11 05 Lezing 12.20 Orgelconcert Quentin Maclean. 1.05 Gramofoonplaten. 1.50 Jack Martin's Hotel orkest. 2.45 Voor de scholen. 3.50 Sted. Or kest Bournemouth o.l.v. Montague Birch m m. v. Harold Fairhurst, viool, o.a. symphonie „Die Uhr" Haydn en suite „Le Cid", Masse net. 5.05 Orgelconcert Reg. New. 5.35 Kin deruur. 6.20 Berichten. 6.50 Piano-recital door V. HelyHutchinson. 7.107.30 en 7.50 Lezingen. 8.20' Jack Payne en zijn band 9.20 Berichten en lezing. 9.55 BBC-orkest o.l.v. V. HelyHutchinson m. m. v. H Isaacs, piano, o.a. Ouv. „Die lustigen Weiber von Windsor", Nicolai en Symphonische variaties. G. Sampson, piano. 11.2012.20 Rov Fox en zijn band. dansmuziek. Parijs „Radio-Paris"1725 M. 8.05 en 12.50 Gramofoonplaten. 9.05 Uitzending ter herdenking van Maurice Bouchor, m. m vocal en instrumentale solisten. Kalundborg, 1153 M. 12.20—2.20 Con eert uit rest. Wivex. 3.205.20 Omroep orkest o.l.v. Gröndahl. 5.205.50 Gramo foonplaten. 8 20 Radio-strijkorkest o.l.v. Ree sen, o.a. Concerto grosso f gr.t., Corelli. 9.20 2.20 Dansmuziek voor de jeugd. Langenberg, 473 Af. 7.258.20 Concert uit Bad Salzuflen. 11.4012 20 GramMoon platen. 1.202.50 Concert o.l.v. Wolf. 2.50 Gramofoonplaten. 5 206.35 Concert 0. 1. v Wlof. 8.20 Operettebespreking (met gramo foonplaten). 9.05 „Mörder aus Gerechtig keit", Oud-Chineeseh zedenbeeld van Ehrenstein. Muziek: G. Kneip. 10.5512.20 Dansmuziek door Sam Bawkir.i en zijn orkest. Rome, 441 M. 8.25 Gramofoonpl. 9.05 „II barbiere di Siviglia". opera in drie acten van Giovanni Paisiello. Brussel, 508 Al. en 338 M. 508 M 12.20 Max Alexys' orkest. 5.20 Concert o.l.v !J. Kumps. 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Concert o.l.v. Kumps, oa. Fakkeldans, Meyerbeer en Fant. „Traviata", Verdi. 10.30—11.20 Gra mofoonpl. 338 M.: 12.20 Zie 508 M. 5.20 Dansmuziek (Hotel Atlanta, Brussel). 6.50 Belgische sonates voor viool en piano. H. Wagemans en Ch. Scharrès. 7.20 Gramo foonplaten 8.20 Fragm. uit de „Getemde RAADSVERGADERING. De gemeenteraad van Alkmaar vergadert op Donderdag 9 Juni a.s., nam. 1 uur. De punten van behandeling zijn: 1. Vaststelling van de notulen der vorige vergadering. Mededeelingen. Ingekomen stuk ken. 2. Benoeming van een scheikundige, plaats vervangend directeur van den keuringsdienst voor waren (bijlage Nr. 80). 3. Idem inzake de oprichting van een Ge meentelijk Radiodistributiebedrijf (bijlage Nr. 87). Idem inzake aanstelling bode-geldbezor- jer voor de instelling voor Maatschappelijk iulpbetoon en tot verhuring van de woning Laat No. 167 (bijlage Nr. 91). 5. Voorstel tot het treffen van een regeling inzake de inning van verpleeggelden van on- en minvermogende patiënten in de beide zie- kenhuizen (bijlage Nr. 61). 6. Voorstel tot vaststelling van het verslag inzake kindervoeding en -kleeding (bijlage Nr. 75). Idem inzake afscheiding der erven tus schen perceelen nabij de Van Houtenkade (bijlage Nr. 76). 8. Idem inzake het adres van het bestuur van het Alkmaarsch Drankweercomité om maatregelen te treffen tot beperking van het aantal verloven voor den verkoop van alco holhoudende dranken (bijlage Nr. 77). 9. Idem tot opheffing van de onbewoonbaar- verklaring van de woningen Sandersbuurt 1 en Klein Nieuwland 10 (bijlage Nr. 78). 10. Idem tot verkoop van nabij den Nieuw- landersingel gelegen grond (bijlage Nr. 79) 11. Idem tot het verleenen van gedeeltelijke kwijtschelding van huur aan de Vereeniging Proef- en Schooltuin „Kennemerland" (bij lage Nr. 81). 12. Idem tot herziening der verordening regelende de rechtspositie der werklieden dienst der gemeente Alkmaar (bijlage Nr 82). 13. Idem tot tijdelijke verlaging der wik- en weegloonen voor kaas (bijlage Nr. 83). 14. Idem tot aankoop van enkele perceeltjes grond en water in verband met het uitbrei dingsplan voor den Bergerweg c.a. (bijlage Nr. 84). 15. Idem tot het verleenen van gedeeltelijke kwijtschelding van huurbetaling aan een huurder der gemeente (bijlage Nr. 85). 16. Idem betreffende het instellen van beroep tegen administratieve beslissingen (bijlage Nr. 86). 17. Idem betreffende de opheffing van het baanvak SchagenWarmenhuizen van den tramweg AlkmaarSchagen (bijlage Nr. 88). 18. Idem betreffende de organisatie van 60; uit het Engelsch door A. Treub. Je zult hier tot je sterfdag spijt van fout' ^^encer' dreigde hij. Je maakt een Dat geloof ik niet, Brace, viel Spencer wem m de rede, over de tafel heenreikend en oe weggeworpen jas opnemend. Laat miss Enid je helpen. Sir Peter brieschte, draaide zich om, en ,.lerP zich in de jas van den butler met drif- i rukken, die een bedreiging waren voor ren naad er van. Enid kwam voor hem oint" en trok de lapellen wat netjes, daarna -f h ?ven achter uit, om het eeffet te zien. droevig P3St niet erg goed' dunkt m€> zei ze maiö>n 4zu"fn een nieuw pak voor hem laten dijkend Spencer m> Peter critisch w/ >?U? vr0€S hii- *ooj? sirDt! ant*°°rdde Spencer kortaf. Hij stak toen - us ]as nadenkend in zijn hand, de er een 1 wn buitenzak en haai vin hoof<t kaarten uit. Hij schudde treurig een Eerste-hulpdienst bij ongelukken (bijlag Nr. 89). 19. Idem tot goedkeuring van de suppletoire begrootingen, dienst 1931, van den Armen raad en van de gemeentelijke instelling voor Maatschappelijk Hulpbetoon (bijlage Nr 90). 20. Idem tot toekenning van subsidie ten be hoeve van den stadsautobusdienst (bijlag Nr. 92). EERSTE HULPDIENST BIJ ONGELUKKEN. In bijlage no. 80 schrijven B. en W.: Aan den gemeentelijken geneeskundigen en gezondheidsdienst is gelijk uwe vergadering bekend is o.a. opgedragen het verleenen van eerste hulp bij ongelukken op de openbare straat (art. 5c, gemeenteblad nr. 1157). Met deze taak zijn bij de Verordening op den ge nees-, heel- en verloskundigen dienst voor behoeftigen (gemeenteblad nr. 1170) de drie stadsartsen belast (art. 10 tweede lid). Wat bij deze organisatie ontbreekt, is de zekerheid, dat op elk oogenblik een arts be schikbaar is, aangezien de stadsartsen een groot deel van den dag door hun praktijk in beslag worden genomen. De Directeur van den gemeentelijken geneeskundigen en ge zondheidsdienst heeft daarom met de stads artsen overleg gepleegd om een regeling te treffen, waardoor deze leemte zou worden aangevuld. Het volgende plan is thans ont worpen. Er wordt een centraal punt aange wezen, waar alle vragen om hulp binnenko men, waarvoor het Centraal Ziekenhuis o.i. het meest in aanmerking komt. De eerste hulp kan worden verstrekt door den Directeur van Geen misdadiger, die zich zelf respec teert, zou zulke dingen bij zich hebben, zei hi verwijtend. Als Clinton er over gedacht hac jou in plaats van Aimsbury te fouilleeren Brace, twijfel ik er aan of we vandaag he voorrecht van je gezelschap zouden gehad hebben. Met buitengewone handigheid spreic de hij met een enkele handbeweging de kaar ten waaiervorming over de tafel uit. Harten drie ontbreekt natuurlijk, hij aan. Was het noodig, dat te bewijzen? vroe» sir Peter sarcastisch. Het is noodig dat wij dit pak vernietigen antwoordde Spencer veelbeteekenend er scherp. Clinton zou lust kunnen krijgen om te bridgen. Hij nam de kaarten op en gaf ze aan Enic Breng ze zoo gauw mogelijk buiten het terrein, beval hij. Probeer niet ze hier in huis te verbranden. Enid begreep het. Zij stak ze haastig in een zak van den sport-jumper, dien ze aanhad, en ging sir Peter weer critisch bekijken. Met de overweging van een kenner koos Spencer een sigaar uit de kist op tafel. Mag ik rooken? vroeg hij Enid beleefd Ik voel dat het mij wat grooter zelfvertrouwen zal geven om mijn rol vol te houden. Zeker, antwoordde Enid met een glim lach. Dank U. Spencer stak de sigaar aan en snoof den rook met merkbaar welbehagen op en sir Peter den gemeentelijken geneeskundigen en ge zondheidsdienst en de drie stadsartsen. Hier voor zal moeten worden aangeschaft ver bandmateriaal voor het vervoer per auto, terwijl tevens vier verbandkoffers met inhoud beschikbaar moeten zijn. Het doel van de verleening van eerste hulp kan drieledig zijn: a. den patiënt ter plaatse afdoende hulp te verschaffen, hetgeen slechts mogelijk is, wanneer het letsel klein en de wondverzor ging eenvoudig is; b. te voorkomen, dat de patiënt verder schade heeft. Het spreekt vanzelf, dat een groot letsel, waarbij dan nog dikwijls komen beenbreuken, ontwrichtingen en dergelijke een uitgebreide wondverzorging behoeft, die ter plaatse niet kan worden verstrekt; c. ingeval van verdrinking, gasverstik- king e.d. den getroffene ter plaatse zoodanig te helpen, dat vervoer naar een plaats voor verdere behandeling zonder levensgevaar kan geschieden. Bereikt den arts. die op een gegeven oogen blik met den eerste-hulpdienst is belast, een aanvrage, dan zal hij informeeren naar den omvang het ongeval. Schijnt het een ernstig geval, dan ontbiedt hij direct een ziekenauto, waarin uitgebreid materiaal kan worden meegenomen. Blijkt bij aankomst van den arts op de plaats van het ongeval, dat de ge troffene slechts licht gewond is, dan kan hij de wonden verzorgen en de patiënt kan naar huis gaan of daarheen worden vervoerd. Mocht verdere behandeling nog noodzakelijk zijn, dan kan deze door den huisarts ver leend worden. Bij zwaardere verwondingen legt de arts een verband op zoodanige wijze, dat verdere schade voorloopig afgewend wordt en doet den patiënt vervolgens naar een ziekenhuis vervoeren, waar verdere ge neeskundige hulp kan worden verleend. Het ongeval is dan gewoonlijk van dien aard, dat chirurgische hulp noodzakelijk is. Is dit niet het geval, dan verstrekt de arts, belast met den eerste-hulpdienst, de hulp zelf. Het opdragen van den eerste-hulpdienst bij ongelukken aan den Directeur van den gemeentelijken geneeskundigen en gezond heidsdienst en aan de drie stadsartsen zou het beste kunnen geschieden bij toerbeurten, met dien verstande dat de stadsartsen, die een eigen praktijk hebben, beurtelings belast worden met den nachtdienst van 8 uur n.m tot 8 uur v.m. en de Directeur voornoemd met den dagdienst op werkdagen van 8 uur v.m. tot 8 uur n.m., terwijl de Zondagsdienst door den Directeur en de stadsartsen bij toer beurt wordt waargenomen. Wanneer een de zer vier doktoren verhinderd mocht zijn, zou de vervanger van dengene, die den dienst heeft, moeten invallen. De hiervoor omschreven organisatie van den eerste-hulpdienst bij ongelukken behoeft geen nadere regeling in de beide hierboven vermelde verordeningen. Evenwef kan de taak, die aan de drie stadsartsen bij de uit voering van dezen dienst is toegedacht, niet zonder meer van hen worden gevorderd. Zij zullen meer gebonden zijn dan tot dusver. De stadsartsen zijn bereid de nieuwe taak op zich te nemen, wanneer de gemeente hun ho norarium met 500 per jaar verhoogt, gelijk zij reeds verzochten bij hun adres d.d. 26 No vember 1930. Wij hebben daartegen geen be zwaar. De jaarweddeverordening (gemeen teblad nr. 977), gelijk deze sedert is gewij zigd, zal daartoe gewijzigd moeten worden Met verwijzing naar de overgelegde advie zen van de Gezondheidscommissie en van de Commissie van overleg voor de ambtenaren stellen wij uwe vergadering voor: a. ons te machtigen voor den eerste-hulp dienst bij ongelukken een regeling te treffen zooals deze hiervoor is omschreven; b. ten behoeve van de uitvoering van die regeling machtiging te verleenen tot aan schaffing van twee stel verbandmateriaal voor vervoer per auto 80. 4 verbandkoffers met inhoud 100. wees 180. c. ons College voor de onder b genoemde uitgaven een crediet te verleenen van 180, bij suppletoire begrooting nader te regelen d. de jaarwedden der stadsartsen te ver- hoogen met 500 en daartoe een ontwerp besluit vast te stellen. AANKOOP VAN ENKELE PERCEELTJES GROND EN WATER, IN VERBAND MET GEDEELTELIJKE UITVOERING VAN HET UITBREI DINGSPLAN VOOR DEN BERGER- WEG C.A. In bijlage no. 84 schrijven B. en W.: Ingevolge het besluit van uwe vergade ring van 19 Februari 1931, nr. 12, goedge keurd door Gedeputeerde Staten van Noorc holland bij besluit van 20 Mei 1931, nr. 67, heeft de gemeente van den Eendrachtspolder alhier, aangekocht het Noordelijk gedeelte van de te dempen Houtvaart, kadastraal be end gem. Alkmaar, sectie E, nr. 2215 ge- eeltelijk en sectie C, nr. 246 gedeeltelijk. On der dezen aankoop was niet begrepen een strook ter breedte van 2 Meter van laatstge meld perceel, gelegen langs de Oostelijk daaraan grenzende kade. Krachtens de op bovenbedoelde perceelen betrekking hebbende tusschen deze gemeen te en den Eendrachtspolder gesloten overeen komst van verkoop en koop van 27 Juni 1931, sub 8, is de gemeente verplicht voor haar rekening een afscheiding van zwaar harmonicagaas te plaatsen op de grens van iet aangekochte gedeelte van het perceel sec tie C, nummer 246 en het overige gedeelte daarvan, dat eigendom van den polder is ge bleven. De hieraan verbonden kosten zijn op 1100 geraamd. Op ons verzoek is het Polderbestuur even wel bereid te bevorderen, dat de tusschen het aan -de gemeente toebehoorende gedeelte van de gedempte Houtvaart en de ter plaatse aanwezige poldersloot gelegen grond, deel uitmakende van de kadastrale perceelen ge meente Alkmaar, sectie C, nrs. 246 en 198 derhalve een strook grond, ter breedte van 2 M. benevens de daaraan grenzende kade) aan deze gem. in eigendom wordt overgedragen, voor den prijs van 0.50 per M2. De oppervlakte van het perceel grond be draagt ongeveer 1440 M2, zoodat de koop prijs plm. 720 bedraagt. Door aankoop van dezen grond bespaart de gemeente een belangrijk bedrag, aange zien hierdoor de verplichting vervalt om ter plaatse een afscheiding aan te brengen en te onderhouden. In verband hiermede geven wij U in over weging tot bedoelden aankoop te besluiten. 3e commissie van bijstand voor het grond bedrijf, wier advies wij bij de overig stukken ter inzage hebben gelegd, kan zich met deze overdracht vereenigen. Voorts heeft de gemeente, met het oog op de gedeeltelijke uitvoering van het uitbrei- dingplan voor den Bergerweg c.a., de hierna vermelde perceelen grond- en slootgedeelten noodig: a. ten behoeve van de verbreeding van den Bergerweg een stukje sloot ten Noorden van dezen weg, kadastraal bekend gemeente Alk maar, sectie C, nr 3320 gedeeltelijk, ter grootte van ongeveer 31 M2. De Eendrachtspolder is bereid bedoeld perceelsgedeelte tegen den prijs van 0.50 per M2 aan de gemeente in eigendom over te dragen, onder voorwaarde, dat deze de aan het aanbrengen van het gedeelte schoeiing verbonden kosten voor haar reke ning neemt en den duiker voor hare rekening verlengt; b. in verband met den voorgenomen aanleg van den verbindingsweg tusschen den Ber gerweg en den Helderscheweg, de gedeelten kade en water, kadastraal bekend gemeente Alkmaar, sectie C, nr. 198 en 3320, beiden ge deeltelijk, ter grootte van ongeveer 180 M2 te zamen, zooals deze op de bij de ter inzage gelegde teekening nader zijn aangegeven. De Eendrachtspolder heeft de perceelen grond en water voor 1 per M2 aan de ge meente te koop aangeboden; c. vöor het bouwrijp maken van de terrei nen ten N.0. van den Bergerweg en het ver- breeden van den Bergerweg tusschen den Hoeverweg en de Barnebrug, de sloot, ka dastraal bekend gemeente Alkmaar, sectie C, nr. 1376, groot 428 c.A., zooals deze op de bij dit besluit behoorende teekening nader is aangegeven. De Polder „de Egmondermeer" is bereid de sloot aan de gemeente in eigendom over te dragen voor den prijs van 0.25 per M2, mits de gemeente ten behoeve van de afwa tering van de aangrenzende perceelen ter plaatse van de te dempen sloot een riool aanlegt van ronde betonnen buizen, binnen werks 60 c.M. wijd. De gestelde voorwaarden achten wij aan nemelijk. A/Jet het oog hierop en in overeen stemming met de door de Commissie van bij stand voor het grondbedrijf uitgebrachte ad viezen, welke wij bij de overige stukken ter inzage hebben gelegd, stellen wij u voor be doelde perceelen grond en water aan te koo- pen en daartoe het desbetreffende besluit te nemen. N.V. NOORDERSTOOMTRAMWEG MIJ OPHEFFING BAANVAK SCHAGEN— WARMENHUIZEN. B. en W. schrijven in bijlage no. 88: Gedeputeerde Staten van Noordhollanc hebben ons bericht, dat bij hen is ingekomen een verzoek van de Directie der Nederland- sche Spoorwegen om medewerking tot Je staking van den dienst op en opbreking van het baanvak Warmenhuizen—Schagen van den tramweg Alkmaar—Schagen. Gedepu teerde Staten wenschen, alvorens omtrent dit verzoek een beslissing te nemen, daarover het oordeel te vernemen van de besturen van gemeenten en andere lichamen, welke inder keek naar hem met verbijsterde vernedering. Nu, Brace, zei Spencer op harden effen toon, moet je begrijpen dat ik hier meester ben, Ik moet gehoorzaamd worden. Je kunt het chantage of wat je maar wilt, noemen, als je je meening maar voor je zelf houdt. Ik moet vol ledig en onmiddellijk gehoorzaamd worden, als ik je iets beveel, anders.,.. Hij spreidde zijn handen uit en haalde veel beteekenend zijn schouders op, Maar je kunt niets bewijzen, verklaarde sir Peter. Je begrijpt me verkeerd. Ik bedoelde an ders bankroet! Sir Peter zuchtte diep en trok zijn lippe samen. En ik geloof, dat we iets zouden kunnen bewijzen, zei Enid wraakzuchtig, want zij kon niet vergeten, dat haar vader getracht had haar geliefde te dooden. Sir Peter schudde diep treurig zijn hoofd en Spencer vermoedde met recht, dat de houding van zijn dochter hem bijna tranen deed storten Maar wat zullen de menschen zeggen? vroeg hij weer. Daar heb ik niet het minste idee van, antwoordde Spencer koel. Dat zal zeker af hangen van het aantal en den stand der men schen, die van de verandering hooren. Wat be treft de B.F.I. en Aimsbury's P.N. kan je na tuurlijk gerust zijn. Ik ben niet onervaren op het punt van zaken, zooals je al wel geraden zult hebben en de B.F.L zal niet lijden onder een tijdelijke verandering van bestuur. Inder tijd voor den aanieg van den tramweg gel delijke bijdragen hebben verstrekt. De gemeente Alkmaar heeft in de N.V. Noorderstoomtramwegmaatschappij een aan deel van 20.000. Ter motiveering van haar verzoek merkt de Directie der Nederlandsche Spoorwegen iet volgende op. De bruto-ontvangsten over de jaren 1921 tot en met 1930 hebben bedra gen- 98.823.02, 89.064 57, J 75.834 38, 80.750.72, 69.912.50, 63.451.94 62.004.10, 58.621.35, 64.071.94 en 53.421.26. Deze slechte bedrijfsresultaten waren voor de Directie aanleiding overleg te plegen met de N.V. Noorderstoomll amweg- mij. omtrent de vraag, hoe daarin verbetering zou kunnen worden gebracht. Als resultaat van dit overleg bleek de eenig mogelijke op- osing staking van den dienst op en 't opbre ken van het baanvak Warmenhuizen—Scha gen. Dit zal inderdaad een belangrijke ver- 'ichting van lasten brengen, daar in de op brengsten van 1930 voor het gedeelte War menhuizenSchagen slechts 13.000, d.i. on geveer 25 pCt. is begrepen, terwijl de lengte van dit baanvak 18.5 K.M. is of 18.5/31 van het geheel, d.i. ongeveer 60 pCt. Door exploitatie van het meer rendabele baanvak Alkmaar—Warmenhuizen zullen, naar ook wij van oordeel zijn, de vooruitzich ten verbeteren. Het dividend, dat de gemeente Alkmaar op haar aandeel ontving bedroeg over de jaren 1921 tot en met 1930 5 pCt., 5 pCt., 4 pCt., 4K pCt., 3Vn pCt., 3 pCt., 3 pCt., 2.3 pCt., 2.9 pCt. en 2.4 pCt. Het verzoek van de Directie der Neder landsche Spoorwegen achten wij alleszins redelijk. Het verkeer Alkmaar—Schagen wordt door andere openbare middelen van vervoer voldoende verzorgd, zoodat de sta king van den dienst WarmenhuizenScha gen voor de gemeente Alkmaar waarschijn lijk niet als een gemis zal worden gevoeld. Anderzijds heeft de gemeente het vooruit- zicht, dat het door haar in de N.V. Noorder- stoomtramwegmaatschappij gestoken kapi taal meer baten zal afwerpen. Het verzoek tot staking van den dienst op en het opbreken van het baanvak Warmen huizen—Schagen behoort daarom, naar wij meenen, te worden ingewilligd. Wij stellen in verband daarmede uwe vergadering voor ons te machtigen Gedeputeerde Staten in de zen geest te berichten. SUPPLETOIRE BEGROOTINGEN VAN INSTELLINGEN, DIENST 1931. In bijlage no. 90 schrijven B. en W.: Van den Armenraad en de Gemeentelijke instelling voor maatschappelijk hulpbetoon ontvingeti wij een suppletoire begrooting voor den dienst 1931, waarbij nadere subsi- diën uit de gemeentekas worden aange vraagd tot een bedrag van respectievelijk 49 en 15.619.34. Het onderzoek van deze stukken gaf geen aanleiding tot het maken van opmerkingen. Wij stellen u mitsdien, onder overlegging van het advies der commissie van bijstand voor de financiën, voor genoemde begroo- tingen goed te keuren. daad hoop ik, dat de zaak vooruit zal gaan. Ik heb ook hoop, dat de obligaties binnen zes maanden voor den dag zullen komen. Mijnheer Clinton is een slim ambtenaar, wiens „gezond verstanden „goed geluk" spreekwoordelijk zijn en als Henry Aimsbury komt, om ze in te lossen, als hij het tenminste niet vóór den vast- gestelden datum doet, zullen wij jij en ik tot onze natuurlijke plaatsen terug keeren. En als Henry Aimsbury niet op den vast- gestelden datum komt? vroeg sir Peter, voor wien zulk een mogelijkheid zelfs een nog groo ter noodzaak dan tevoren was geworden. Dan eindigt onze overeenkomst den 21sten Mei, om 9 uur, 's morgens. Is dat duidelijk ge noeg? Zeker, zeide sir Peter brommig. Heel goed. Ik hoop, Brace, dat iedere vernedering, die je in je tegenwoordigen toe stand raoogt gevoelen, een goede leer voor je zal zijn. Het zou nutteloos zijn je te vragen dat je gelooven zult, dat dienst als zoodanig niet vernederend is. Je zoudt het niet kunnen gelooven, omdat je nooit iemand anders dan je zelf van dienst bent geweest. Toch geloof ik, dat deze tijd van beproeving iets zal wegnemen van de eerzucht, die als een korst je ziel om geeft, en die de oorzaak van veel leed voor an deren is geweest, en dat er iets van de men- schelijke hoedanigheden zal voor den dag ko men, die, zooals ik reden heb te gelooven, niet geheel dood zijn in sir Peter Brace. Na welke langdurige toespraak, voegde hij er luchtig bij, moest je me een brandewijn en soda brengen. In bijlage 2 doen dijkgraaf en hoogheen* raden aan de algemeene vergadering het voorstel lo. een geldleening aan te gaan op één schuldbekentenis met het ambacht van West friesland, genaamd de Vier Noorderkoggen tot een bedrag, groot 36.850, tegen een rente van A'A pCt. 2o. de begrooting voor den dienst 1932 aan te vullen overeenkomstig het mede hier bij in ontwerp gevoegde besluit Dit voorstel dient tot dekking van de aan het ambacht van Westfriesland, genaamd de Vier Noorderkoggen, verschuldigde koop som voor de van dat Ambacht in eigendom overgenomen zeeweringen en binnenwater- keeringen van dat Ambacht op één schuld bekentenis te leenen een bedrag, groot 36.850. De leening eindigt in 1967, doch kan, indien dit gewenscht wordt, reeds na 5 jaar geheel worden afgelost. In bijlage 3 wordt voorgesteld: Dijkgraaf en hoogheemraden te machti gen van de stichting het Roomsch Katholiek Maagdenhuis of Meisjesweeshuis te Amster dam aan te koopen een perceel grond, ka dastraal bekend gemeente Winkel, Sectie C, No. 53, groot 3.60 Are, voor de som van een honderd gulden 100). Dit voorstel houdt verband met de wen- schelijkheid, dat het voor de verbetering van den weg op den Langereisdijk noodig is, dat het Hoogheemraadschap de beschikking ver krijgt over een perceel weiland, behoorende aan de stichting het Roomsch Catholiek m— Brace. Hij richtte zich tot Enid. Als U het mij toestaat, miss Enid, zal ik gaan zitten. Enid gaf met een buiging haar toestemming en Spencer liep naar sir Peter's uitverkoren stoel. Welke ook de uitwerking van Spencer's pe dante woorden op den baronet moge geweest zijn, zijn uitgesproken plan om zich sir Peter stoel toe te eigenen, had een onmiddellijke en verwonderlijke uitwerking. Sir Peter kwam naar voren, greep den stoel bij de weelderige rug en gooide hem met een krachtigen zwaai door de kamer. Spencer maakte verontschuldigingen over zijn onkiesheid. Hij zag in, dat mannen op la ter leeftijd gehecht taakten aan bijzondere stoelen, die zij de hunne noemen en waarvan zij niet konden verdragen, dat andere menschen tijdelijk bezit namen. Hij zelf was geneigd den Morris-stoel in de zitkamer der bedienden als zijn eigendom te beschouwen. Hij begreep zeer goed wat sir Peter, die den stoel jaren lang gebruikt had, voelde, als die door zijn vroegeren butler werd ingenomen. Maar Enid tenminste dacht, dat de glimlach, die met de verontschuldiging samen ging, raadselachtig was. Hij liep de kamer door naar den mishandel den stoel, bracht hem zeer eerbiedig naar een hoek bij de deur van den salon en ruilde hem voor zijn duplicaat, dat daar stond.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 5