Spoct Onze JColmiën Jjigzzmden Stukken Jiackt&ecicfUeti 459e STAATSLOTERIJ .DE ZAANDAMSCHE SCHAT- GRAVERIJ. Men meldt uit Zaandam aan de N.R.Crt.: Na bijna een week op verschillende plaat sen boringen te hebben verricht, heeft men thans de diagnose kunnen stellen. Vandaag zal met het graven worden begonnen. Dit geschiedt op een geheel andere plek, dan waar twee jaar geleden het onderzoek is geschied. De opgravingen zullen nu plaats hebben in den noord-westhoek van de oude begraafplaats. De gehouden boringen hebben het vermoe den gewekt, dat daar ter plaatse de fundee ringen te vinden zijn van de oude onder- aardsche gangen, die deel hebben uitge maakt van een voor-histo^che vesting en naar de Oostzijderkerk loopen. Daar zou de schat begraven liggen. Mevr. Sylvia, die eenige dagen geleden ook te Zaandam is aangekomen en haar intrek heeft genomen in het hotel de Nieuwe Karse- boom van den heer Carel Koopman, volgt met belangstelling de vorderingen van het werk. Een groot aantal toeschouwers dat zich den geheelen dag voor het hek van de be graafplaats verdringt, vindt in de schatgra- verij een welkome afleiding, al is dit werk tot nog toe niet rijk aan afwisseling. HET NATUURVRIENDENHUIS BIJ BENNEKOM. Moet worden afgebroken. Op Zaterdag 28 Mei is op de heide te Ben- Jiekom het Natuurvriendenhuis, het A.B.K- nuis, genaamd naar den A. B. Kleerekooper, geopend. Het huis is gesticht door de Vereeni- ging van Natuurvrienden en het Instituut voor Arbeidsontwikkeling. Het is een houten gebouw, bevat vier kamers en biedt plaats voor 60 bedden. Thans heeft de bouwcomnjis- sie van B. en W. van Ede bericht gekregen, dat het gebouw binnen veertien dagen dient afgebroken te zijn, daar geen bouwvergun ning er voor is aangevraagd. CRISISSTEUN AAN BOUWVAK- t ARBEIDERS. Dato 20 April j.1. is door de gezamen lijke vakcentralen en de bouwvakbonden aan de regeering gevraagd, om de cri sisregeling voor steun aan werkloozen- ikassen toepasselijk te willen verklaren op de werkloozenkassen der bouwvak arbeiders. In het verzoek aan de regee ring werd er op aangedrongen, die •maatregelen te willen nemen, die er toe •kunnen leiden, dat de kasbesturen in staat zijn aan de reglementaire ver plichtingen t.a.v. de verzekerden te vol doen. Hierop is dato 23 Mei j.1. van de minister van binnen!andsche zaken de mededeeling ontvangen: „dat ik meen, de vraag of de bouw vakarbeiders in de steunregeling kun nen worden opgenomen, ovenals de vraag, of de crisismaatregelen voor de werklozenkassen ook voor de bouw vakarbeiders dienen te worden van kracht verklaard, te moeten aanhouden, totdat een regeling inzake de crediet- vcrleening aan de bouwnijverheid zal zijn tot stand gekomen. Alsdan zal de omvang va», de werkloosheid onder de bouwvakarbeiders nader worden bezien. Bij het treffen van een regeling inzake de credietverleening zal, gelijk wel van zelf spreekt, Uwe medewerking van grooten invloed zijn." De drie vakcentralen en de daarbij aangesloten bonden in de bouwbedrij ven hebben hierover onmiddellijk met eilka ar Jjesprekingen gevoerd en aan de Minister van Binnenlandsche Zaken een telegram gezonden, waarin wordt ge zegd: „Uw mededeeling de noodzakelijkheid daarvan te bepalen na,d-.t een regeling inzake credietverleening is tot stand gekomen, is momenteel geen oplossing. Eventueele credietverleening werkt eerst langzaam door. Heeft o. i. voor dit jaar zeer geringe beteekenis. Werkloozenkassen van de vakbonden niet in staat langer aan reglementaire verplichtingen te voldoen. Kasbesturen zullen drastische maat regelen moeten nemen en werklooze arbeiders naar de overheid moeten verwijzen. t Vragen alsnog dadelijk hulp van de regeering onaafhankelijk van eventu eele credietverleening." t Wanneer de regeering niet tot mede werking bereid zal blijken te zijn, zullen de kasbesturen nog deze week ingrij pende maatregelen moeten treffen. een autobestuurder op den Gedempten Burg wal is gevallen, een bloeduitstorting in het linkerbeen kreeg en over inwendige pijnen klaagde. De autobestuurder verkeerde onder invloed van drank en zijn voetrem was niet in orde. Proces-verbaal is tegen hem opgemaakt. Doodelijke aanrijding. De 38-jarige J. Noordhoek, die gjstermor- gen te Numansdorp, terwijl hij op zijn rijwiel zat, werd aangeerden door een motorwagen van de Rotterdamsche Tramweg-Maatschap pij en ernstig gewend werd, is des middags in het ziekenhuis te Rotterdam, aan de ge volgen van zijn verwondingen overleden. Tegen een boom gereden Gistermiddag ongeveer zes uur is een on geveer 30-jarige koopman uit V inschoten, te Vlagwedde met een auto tegen een boom ge reden. De chauffeur werd ernstig aan hoofd en borst verwond. In bewusteloozen toestand is de man naar het r.k. ziekenhuis te Win schoten vervoerd. KORTE BERICHTEN. Zaterdagavond is het Landelijk Partij bureau der Nationaal Socialistische Neder- landsche Arbeiderspartij te Amsterdam offi cieel geopend. Zondag was het vijf-en-twintig jaar ge leden dat het christelijk rusthuis „Hebron' aan den Loosdrechtscheweg te Hilversum werd gesticht. In Pulchri Studio te Den Haag is een tentoonstelling van teekeningen en schilde rijen, betrekking hebbend op de Zuiderzee werken en vervaardigd door den schilder J. H. van Mastenbroek, geopend door ir. V. J. P. de Blocq van Kuffeler, directeur-generaal der Zuiderzeewerken. De straatbelasting te Nijmegen (zie een bericht ir» ons vorig nummer) is door de Kroon niet af-, maar goedgekeurd. De Zuid-Slavische oorlogsbodem „Du- brovnik" is de haven van Nieuwediep binnen- geloopen. Het schip is dit jaar gebouwd bij de firma Yarrow te Glasgow en is thans naar Nederland gekomen om de vuurleiding te laten monteeren. De koopcontracten, die bakkers en han delaren met de meelfabrikanten hebben afge sloten, mogen tegen den ouden prijs worden uitgevoerd, mogelijk gemaakt door evenredi ge accijns-vrijdom voor de fabrikanten. B. en W. van Den Helder wijzen ver laging van de gemeentelijke salarissen van de hand, op grond van het peil van de sala rissen en den gunstigen financiëelen toe stand. De Martha-Stichting, de bekende in richting voor voogdijkinderen, te Alphen a. d. Rijn. bestaat in October a.s. 50 jaar Gisteren zijn te 's-Gravenhage aange komen de president van den gemeenteraad van Parijs, de heer Frangois Latour en drie leden, de heeren Bos. Schnitzler en Lobligeois. Het gezelschap heeft reeds eenige dagen in ons land doorgebracht. De Haagsche burge meester heeft hen officieel ontvangen. heeft zijn fouten en zijn deugden. De fouten zijn bij ons legio, de deugden zijn zeer ver te zoeken. Ik vermoed dat Rapbschinsky mijn vraag wel onbeantwoord zal laten. Hij zal wel, evenals de meesten, Rusland op een afstand beoordeelen. Onbevoordeeld is hij in elk geval niet. De hetze tegen de Sovjet Unie, wordt voor de nuchtere en objectieve toeschouwer echter zeer vervelend. Voor mij staat dit wel vast: In Rusland is geen werkloosheid, in Rusland wordt de arbeid van de werkers, niet uitgebuit door de niet-werkers. Wij West-Europeanen hebben niet het min ste recht, critiek uit te oefenen op Rusland. De rampzalige positie waarin de kapitalis tische landen verkeeren (en de positie is moedwillig geschapen), heeft het recht op critiek op andere landen verbeurd Ik ben beu van dat gepraat over Rusland. Met dank voor de plaatsing, C. v. A. (Misschien wil inzender onder zijn gepro nonceerde meening een volgende maal ook wel zijn vollen naam plaatsen. Red. Alkm. Crt.) BRAND. Dubbele woning verbrand. Twee gewonden. Door onbekende oorzaak is een felle brand ofttstaan in een dubbele woning te Silvolde, bewoond door de families Damen en Rensen. De familie Damen moest uit een raam op de bovenverdieping naar beneden springen. Daarbij brak de oudste zoon een sleutelbeen zijn jongere broer kreeg een zware hoofd wonde; hij is bewusteloos opgenomen. Beide jongens hadden voorts brandwonden aan het hoofd. De familie Rensen kon zich even eens slechts met de grootste moeite redden. De dubbele woning brandde geheel af. De inboedels gingen verloren, het vee kon nog worden gered. De schade wordt door verzeke ring gedekt. VERKEERSONGEVALLEN. Twee oude menschen, op een bank zittende, aangereden. Omstreeks half-twee Zondagmiddag is op den Strandweg te Scheveningen, nabij het parkeerterrein, een op het trottoir staande bank, door onoplettendheid van den bestuur der, aangereden door een personenauto. De bank geraakte los en de op de bank zittende ^60-jarige A. v. B. uit de Voorthuijsenstraat in Den Haag en zijn even oude echtgenoote kregen een schok. Van B. kreeg geen letsel; zijn vrouw klaagde over rugpijn, doch kon tiaar weg vervolgen. Een dronken autobestuurder. In het ziekenhuis aan den Zuidwal te 's- Gravenhage is opgenomen de 72-jarige C. R die Zondag door het onvoorzichtig rijden van Voetbal. Langs de N.H.VB.-velden. Men schrijft ons: In de kampioenscompetitie is de laatste wedstrijd ook reeds gepasseerd. Werd het eerste treffen, Alkmaar I—I. V. V. I, in een Alkmaarsche 2—0 zege omgezet en deed deze eerste goede stap ons voor de kaasstedelin gen het beste hopen, inmiddels is gebleken dat de Alkmaarders het bij deze eerste tred hebben gelaten en het verdere verloop was een bittere teleurstelling. Gepasseerde Zondag had de laatste ont moeting in deze kleine afdeeling plaats en in verband met dit feit, brachten de kaasstede lingen een bezoek aan Ilpendam om I. V. V. I partij te geven. De Alkmaarders oordeelden dit treffen schijnbaar van geen belang, kwamen met verscheiden invallers uit en dit zal dan ook wel één van de hoofdoorzaken geweest zijn, dat zij een minder fraaie 72 nederlaag kregen te slikken. De N. H. V. B. heeft het alom bekende „Go Ahead", men bracht in deze kleine com petitie den naam echter niet in toepassing, aan den grooten koninklijken moeten af staan, laat%is hopen dat de N. H. V. B. immer met trots op de verlatene kan neer zien. „Alkmaar", kent ook tegenover uw oude kaasstad uw plicht! Good luck!.... De eindstand is: Texel I 4 4 V. V. I 4 1 Alkmaar I 4 1 DESSAHOOFD-BENDELEIDER. Een Aneta-bericht aan het Hbld. meldt: De politie arresteerde het hoofd eener dessa in Noord-Malang, die de leider bleek te zijn van een bende van zeven beruchte boeven. Deze bende brandschatte de omgeving en pleegde o.m. een grooten diefstal bij een Ja- panschen maisopkooper. Behalve de leider werden nog vijf leden ge arresteerd. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie. De opname in de rubriek, bewijst geenszins dat de redactie er mede instemt). Mijnheer de Redacteur. Vriendelijk verzoek ik U, mij eenige plaats ruimte te geven voor het volgende: Het rijmptje kwam me in de gedachten: Wat is die krant, toch interessant" en wel naar aanleiding van het geschrijf van de beroemde en bekende Boris Raptschinsky. Deze mijnheer heeft mij (en waarschijn lijk ook vele anderen) jarenlang bij den neus genomen. Hij behoorde altijd en nu nog, tot dat soort van lieden, die den onherroepelijken onder gang van Rusland voorspelden. Hij huilde mee in het groote koor evenals Deterdingen c.s. Nu na eenige jaren deze voorspellingen niet zijn uitgekomen, zou men meenen: deze menschen moeten bakzeil halen en erkennen dat hun wijsheid op dat gebied, van nul en geener waarde is geweest. Maar niets daar van, uit spijtigheid gaan ze nu de meest on benullige dingen over Rusland vertellen. Wat beoogt men hiermee, wat beteekent dit toch? Zijn wij, West-Europeesche menschen, daar mee gebaat? Geraakt West Europa daarmee ook maar eenigszins uit de misère? We zul len eens voor één oogenblik aannemen dat alles w a a r is, wat mijnheer Boris vertelt over Rusland. Welnu dezelfde, dingen zien we hier bij ons immers ook. Tooneel, de bios coop, de leerboeken der jeugd, de begrippen over godsdienst en kunst, dat alles staat on der censuur en vaak wordt die censuur op een zielige manier toegepast. Verschillende be lachelijke staaltjes zouden we daarvan kun nen vertellen. Holland is op dit punt hare op weg berucht te worden. Bij ons wordt veel bombarie gemaaki over een boek of over een tooneelstuk, een film of een schilderij dat zg.n. zedekwetsend is. De huichelachtige zedelijkheid of wat daarvoor doorgaat is erbarmelijk om te aan schouwen. Om kort te gaan: die smoesjes heeft Raptschinky ons niet te vertellen, op dat ge bied hebben wij genoeg ervaring. Iets anders is dit: bij ons hebben menschen die werken armoede. Bij ons zijn menschen die honger hebben vanwege de werkloosheid. Bij ons liggen grooten kapitalen opgehoopt bij de banken. Bij ons functioneert het raderwerk van de Maatschappij, op een manier waar men van walgt. Bij ons kunnen de menschen ellende lijden, vanwege een te veel. Als dat in Rus'and ook zoo is, dan heeft Boris het recht tot critiek daarop, eer der niet. Wat hebben we aan dat gepraat over alle soorten van fouten in de Russisch samenleving? Elk soort van samenleving 0 0 0 0 18—8 11—11 8—18 In de 250 c.M3. klasse kwamen nog bin nen de Italiaan Quaglieni op Moto-Guzzi, de Duitscher G Höpner op O. K. Supreme, en de Hollanders G. A. de Ridder, Jac. Al en J. Cordang, resp. op Cotton, Royal-En- field en O. K. Supreme. De Belg Milhoux zal op F. N. starten in de 350 c.M3. klasse. In deze klasse schreef verder nog in M. Roberts op Rudge. De 500 c.M3. is reeds uitst.kend bezet. De Belgen Demeuter en Tacheny komen op F. N. uit in deze klasse. Verder schreven de volgende Hollanders nog in: H. v. d. Hoeven op Sarolea, de Ridder, Moejes, Crezee, Teeken en Schraven op Ariel, Houtop en van Hamersvéld op Eysink, de Vries op Douglas, Theunissen op Motosa- coche, Beverdam op Royal Enfield en G. v. Pelt op Sunbeam. Lawn Tennis Bij de Fransche kampioenschappen dames-enkelspel gewonnen door Moody Wills, die in den eindstrijd Mathieu sloeg. Cochet won het heeren-enkelspel Hij sloeg in de finale den Italiaan Stefani. is het Heien Mme 8 2 2 De eerste juniorendag in den N. H. V. B. behoort ook alweer tot het verleden. Naar wij van Zanasche zijde vernemen heeft dit tournooi niet dat resultaat afgeworpen, wat men er van verwacht had. Dat iedere veree- niging natuurlijk haar beste jeugdkrachten in de diverse juniorploegen zou opnemen, laat zich gemakkelijk begrijpen en zoo kwam het dat men bekende jeugdkrachten, voor zoo ver de leeftijdsgrens dit toeliet, kon waar nemen. Over het geheel genomen zijn de verrich tingen niet bijzonder fraai geweest en vooral die ploegen, waar men veel van verwachtte, stelden veelal teleur. Zoo zagen we o.a. van de jeugdkampioenen, de Alkmaarsche Boys, in competitieverband heel wat betere ontmoe tingen, dan thans op dit tournooi. De be kende K. V. V.-speler Max, die nog enkele weken geleden te Amsterdam naast de Alc- maria-spelers Rootring en Hamstra debu teerde, stelde vooral in den tweeden wed strijd danig teleur. Het moet echter gezegd worden dat de toestand van de speelterreinen op het Zaan- damsche Sportpark, buitengewoon slecht te noemen is. De op velen plaatsen onbegroei- den en diepgescneurde keiharde bodem, zal stellig, vele spelers tot uiterste voorzichtig heid hebben aangezet, terwijl overigens de bal de gekste sprongen deed en de terrein- hoedanigheden zullen dan ook wel de hoofd oorzaak zijn geweest van dit minder goed ge demonstreerde voetbal. Door het groote aantal clubs had men een vijftal groepen geformeerd. Waar er echter één club te kort was hadden de Alkm. Boys b-junioren zeer voordeelig geloot en kwamen reeds dadelijk in de winnaarsronde terecht. Als nummeer één van iedere groep eindig den: H. R. C. a, K. F. C. a, Z. F. C. b, Assendelft a en Alkm. Boys b. Iedere speler van deze elftallen had een speldje in ont vangst te nemen, in de N. H. V. B.-kleuren en voorzien van de initialen Jun.dag 1932, hetwelk aan het slot bij een zeer hartelijke speech van den bondsvoorzitter, den heer Delvaux, werd uitgereikt. Tot slot zullen we nog even alle uitslagen vermelden: H. R. C. a—Z. F. C. a 4—1 Alc. Victrix aZaandijk a 14 Z. F. C. aAlc. Victrix a 20 H. R. C. aZaandijk a 42 K. F. C. a—Helder a *4—3 Alkm. Boys a—K. V. V. a 1—3 Helder aAlkm. Boys a 14 K. F. C. a—K. V. V. a 1—0 Uitgeest a—Z. F. C. b 0—1 N. Niedorp aZilverm. a. 01 Uitgeest a—N. Niedorp a 40 Z. F. C. bZilverm. a 32 O. S. V. a—Hollandia a 4—1 Z. F. C. cAssendelft a 05 Hollandia a—Z. F. G c 21 O. S. V. aAssendelft a 03 Z. F. G d—H. R. G b 0—1 H. R. C. bAlkm. Boys b 1—2 Alleen de ontmoeting K. F. C. aHelder a eindigde in gelijk spel (11), na het nemen van strafschoppen in 43. Motoren. - Vele inschrijvingen voor de T.T. Races. De inschrijvingen voor de T.T. Races ko men uitstekend binnen. Tot heden schreven in totaal 54 rijders officieel in Onder de laatste inschrijvingen bevinden zich o.m. Chr. v. Egmond op James en de Engelschman E. Fernihough op Excelsior, beiden in de 175 c.M3. klasse, zoc-dat het thans zeker is, dat ook deze klasse dit jaar zal starten. Bridge. Het Internationaal Tonnooi te Scheveningen. Wij gaven gisteren den stand van de derde zitting. In de vierde zitting verving in het 2e Holl. koppel van Bemmel Suych den Amster dammer Einhorn. De nieuwe combinatie met Borel voldeed uitnemend en zorgde voor niet minder dan 38 matchpunten tegen 22 van het le koppel. Na de vierde ronde was de stand: Hol land 240 p.; Oostenrijk 238p.; België 214 p. Noorwegen 208 p.; Engeland 206 p.; Duitschland 190 p. In de vijfde ronde speelde Borel weer met Einhorn. Eén kostbare fout werd gemaakt. Doch nu haaide het eerste koppel weer op en eindigde als no. 1 in zijn lijn. Hierdoor kon Holland nog juist zijn twee punten voor sprong op Oostenrijk behouden. Na de vijfde ronde: Holland 292 p.; Oostenrijk 290 p.Noorwegen 268 p.; België 264 p.; Engeland 254 p.; Duitschland 252 p. Het ziet er dus wel naar uit dat de strijd om de eerste plaats tusschen Holland en Oostenrijk zal gaan. Biljarten. Robijns wereldkampioen drie banden. Te Vichy werden de wedstrijden gehouden om het wereldkampioenschap biljarten (3 banden) De titel werd behaald door onzen landge noot Robijns, die een beslissingspartij tegen Puigvert won met 5026. lotten 1.80—3.20 per 100 bos; p^T7 per 100 bos. "ei f 15 ZAANDA.M, 6 Juni 1932. Veiling „De Zaanstreek". Sla C.10—i 53^ kist; Andijvie 21—80 cent per kist; Pep„p'r —22 cent per bos; Bloemkool 7—22 cenT 2 stuk; Pieterselie 12—16 cent per bos- derie 1—6 cent per bos; Bloemkool lé ,L' —22 cent en 2e s. 7—15 cent per Raapstelen 3—\lA cent per bos; Aardan len 2.30 per zak; Citroenen 4 per iv Komkommers 816 cent per stuk; RaiT ber4J47 cent per bos; Spinazie 02g' 1.90 per kist; Postelein 30—45 cent n kleine kist; Radijs 2—5 cent per bos; Aar? beien 14—24 cent per doosje; Asperges 2iT 35 cent per bos; Slaprei 2—4 cent per bos WIJDENES, 6 Juni 1932. Veiling Niet-Officieel Xrekktn? van Dinsdag 7 Juni 1932 Sc Klasse, 14e Hjst Hooge Prijzen: NO. 6228 2000 NO. 16061 1000 No 8220 9401 18953 ƒ400 No. 3359 7033 9915 11814 12029 12843 1765e 200 No. 772 1068 3664 3825 4354 5721 6157 70So 8874 9355 100 9528 11394 12540 14347 16140 175J Prijzen van ƒ.70.— 120 130 248 335 508 622 661 664 995 1168 1174 1221 1514 1533 1651 1713 2310 2320 2350 2369 2911 3162- 3299 3315 347C 3801 3863 3938 382 756 1235 1745 2441 $318 3990 ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 6 juni 1932. In de heden ge houden veiling werd betaald voor: Aardbeien per 100 K.G, 1235; Andijvie per 100 stuks 2.605.60; Asperges per 100 bos 39; Bloemkool le s. per 100 stuks 18— 25; Bloemkool 2e s. per 100 stuks 10— ƒ16; Kropsla per 100 stuks 1:80—3.50, Sla 2e s. 0.401.20; Komkommers per 100 stuks 8—16; Prei per 100 bos 2.60; Postelein per bakje 32—74 cent; Peulen per 100 pond ƒ41—52; Rabarber per 100 bos 27Raapstelen per 100 bos 1.202.20; Radijs per 100 bos 1.90—2.40; Spinazie per bak 1.50— 1.92; Dubbele Spercieboonen per 100 pond 54; Wortelen per 100 bos 815. PURMEREND, 7 Juni 1932. Op de he den gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: Kaas. 14 stapels, wegende 4100 K.G., 26 per 50 K.G., handel matig; 2582 K.G. Boter 0.95—1.15 per K.G. Vee. 570 stuks Runderen, w.o. 225 vette 0.70—0.80 per K.G.; 430 Melk- en Geldekoeien 110270; 30 Stieren, han del runderen stug; 75 Paarden 80—160, handel stug; 202 Vette kalveren 70—90 ct., handel stug; 437 Nuchtere kalveren, slacht 416, fok 814, hande' matig; 512 Vette varkens, voorde zouterij 26 cent per K.G.; voor de slacht 24—29 cent per K.G., handel vlug; 91 Magere varkens, 4—16 handel stug; 241 Biggen 9, handei vlug; 357 Schapen 13—17, handel ma tig; 746 Lammeren 6—10, handel ma tig; 51 Bokken; Kipeieren 2.50—3; Eendeieren 1.80; Piepkuikens 0 75— 0.95. Eierenveiling. 25777 stuks kipeieren 2.403.20; 370 stuks kipeieren b 2.10 2.40; 18140 stuks Eendeieren a 1.80 en 1000 broedeendeieren 22 10. BROEK OP LANGENDIJK, 7 Juni '32. Langendijker Groentenveiling. 15000 K.G. Tomaten: A 35.70—35.80, B 33.20— 33.30; C 32; CC 14.30; 4000 K.G Aardappelen: Schotsche muizen 8.80— 10.90; Drielingen 9.7011.40, alles per 100 K.G. BEVERWIJK, 6 Juni 1932. Bakaardbeien per 100 pond 38—62; Tomaten (Finnen land) 10.50—14; Exportmarkt: A 17, C 15 en CC 10; Druiven 59; Postelein 2—4; Spinazie per 100 K.G. 5—15; Asperges 17—46; Sla per 100 krop 0.555; Bloemkool 5—25; Peen per 100 bos 8—18; Hout, Selderij, Kervel, Selderij, Radijs, Uien en Stelen l'A —6 cent; Asperges dik wit 34—48; dik blauw 2335dun wit 16—21dun blauw 12—18; kort dik wit 22—33; Stek 510, alles per 100 bos; Komkom mers per stuk 8^—15H cent. PURMEREND, 6 Juni 1932. „Afslag- vereeniging Beemster, Purmerend en Om streken". Peulen 29—32 cent; Doperwten 16 23 cent^Aardbeien 1016 cent per doosje (2 ons); Komkommers 3—10 per 100; Tomaten: A 36-42 cent, C 30 cent en CC cent per K.G.Bloemkool 2-ƒ 30 per 100; Spinazie 0 36-1.06 per mand S £,°St,el™ 48Tl2 cent I*r mand, !r ^"ona 100 krop: An- dijvie 20-65 cent per kist; Radijs 1.60- 3.60 per 100 bos; Selderij 3_/ io per 100 bos; Raapstelen 0.60-1.40 per 100 bos; Wortelen 13—22 per 100 bos; Sja- 39 87 391 472 783 804 1255 1490 2146 2197 2869 2871 3464 3470 4043 4264 4289 4410 4411 4477 4792 4875 4895 5170 5183 5194 5211 5744 5758 5852 5962 6089 6127 6207 6314 6331 6352 6366 6463 6481 6499 6681 6697 6713 6764 6773 6801 6947 6978 6986 6994 7064 7090 7163 7201 7239 7251 7361 7450 7588 7719 7750 7766 7825 8032 8302 8524 8570 8723 8783 8794 8893 8953 8959 900C 9019 9026 9106 9321 9322 9376 9461 9606 9667 9864 9906 10002 10074 10183 10242 10365 10383 10445 10540 10777 10788 10969 11153 11204 12207 11237 12192 12295 12468 12672 12677 12902 12915 12939 13106 13439 13520 13564 13750 13760 13767 13873 14001 14041 14267 14340 14373 14433 14440 14453 14456 15004 15137 15275 15372 15453 15498 15589 15684 15705 15797 15800 15841 15865 15870 15954 15970 15984 16020 16070 16130 16261 16334 16341 16393 16406 16565 16576 16619 16697 16708 16760 16891 16914 16956 17152 17222 17480 17548 17661 17796 17847 17861 17925 18038 18076 18143 18279 18353 18493 18598 18601 18681 18738 18751 18388 18845 18870 19099 19142 19147 19156 19316 19328 19347 19361 19456 19563 19567 19584 19646 19660 19683 19742 19947 19973 19975 20060 20194 20311 20660 20784 20806 20915 20954 20976 4861 5391 6164 6560 6906 7121 7600 8323 8926 9119 9677 70 IJS IS 278 3354 4040 4887 5575 6172 6591 6911 7134 7624 8347 8941 9158 NIETEN 57 310 555 826 1084 1366 1614 2088 2418 2705 3122 3384 3603 3965 4328 4626 4913 5255 5521 5669 5880 6209 6335 6515 6715 6923 7287 7448 7592 7672 7845 8254 8568 8703 8951 9197 9484 9649 9768 9895 158 345 615 953 1140 1418 1731 2195 2456 2811 3135 3449 3672 3999 4422 4668 5036 5373 5564 5684 5916 6248 6372 6538 6755 6S68 7335 7486 7598 7706 7976 8329 8579 8744 9058 9226 9519 9682 9773 9775 9944 9968 82 313 559 940 1105 1405 1721 2150 2421 2733 3129 3387 3665 3979 4340 4627 4996 5296 5533 5676 5906 6232 6344 6519 6743 - 33 7314 7480 7594 7705 7939 8304 8569 8719 9030 9200 9507 176 360 720 1015 1213 1448 1788 2215 2490 2950 3176 3465 3752 4063 4446 4671 5043 5415 5570 5695 5938 6252 6377 6545 6787 7057 7351 7541 7606 7709 8049 8433 8595 8778 9090 9239 9526 9698 9793 9982 178 427 747 1016 1259 1464 1882 2237 2514 3015 3201 3511 3756 4057 4465 4724 5050 5424 5611 5759 5990 6282 6379 6561 6828 7102 7356 7543 7611 7716 8094 8441 8600 8844 9128 9308 9545 9732 9799 256 444 752 1021 1323 1475 1993 2272 2523 3035 3262 3512 3851 4092 4468 4728 5067 5466 5617 5792 6062 6290 6385 6569 6836 7199 260 517 754 1057 1332 1517 2032 2321 2668 3091 3367 3522 3892 4122 4531 4782 5198 5467 5623 5803 6065 6301 '6387 6622 6878 7239 7395 7399 7551 7555 7648 7649 7752 7777 8101 8203 8462 8466 8612 8672 8898 8900 9160 9165 9372 941. 9595 9622 9736 3739 9863 9885 303 519 823 1072 1362 1610 2075 2366 2692 3107* 3383 3558 3899 4221 4602 4848 5237 5514 5625 5873 6106 6316 6442 6701 6907 7277 7423 7571 7664 7814 8222 8472 8676 8905 9171 9443 9623 3743 9983 10019 10028 10033 10059 10098 10101 10146 10187 10192 10237 10241 10370 10418 10426 10455 10523 10535 10573 10575 10602 10613 10617 10647 10660 10684 10707 10763 10778 10827 10890 10924 10964 10985 11018 11035 11052 11064 11073 11100 11147 11212 11244 11249 11262 11268 11285 11326 11387 11473 11481 115» 11527 11586 11671 11681 11682 11707 11720 11760 11805 11807 11810 11837 11846 11849 12020 12074 12097 12151 12182 12190 12191 12197 12229 12252 12276 12297 12312 12317 12341 12360 12391 1241» 12431 12463 12511 12516 12522 12559 12571 125» 12596 12635 12676 12752 12763 12784 12895 12924 12929 12933 12937 12945 12960 13030 13036 13069 13074 13119 13168 13179 13230 13290 13372 13372 13421 13460 13468 13573 13581 13585 13599 13616 13620 13639 13736 13741 13742 13812 13860 13880 13892 13911 13921 13938 13962 13975 13984 14025 14028 14042 14056 14100 14106 14132 14152 14173 14206 14220 14283 14285 14307 14325 14356 14421 14425 14430 14478 14491 14497 14509 14570 14601 14628 14654 14723 14745 14754 14827 14840 14844 14902 14909 14934 14946 15011 15017 15073 15087 15161 15169 15188 15302 15329 15386 15451 15467 15530 15564 15578 15638 15643 15686 15715 15743 15752 15755 15765 15776 15798 15823 15928 15948 15952 16058 16083 16092 16143 16182 16212 16264 16279 16330 16384 16438 16503 16517 16525 16562 16719 16735 16737 16762 16781 16785 16903 16958 16972 17002 17020 17132 17230 172»» 17268 17334 17369 17377 17381 17398 17406 1 17425 17432 17441 17445 17455 17486 17489 17591 17627 17698 17721 17794 17795 17801 l78?? 17833 17837 17885 17893 17898 17912 17928 179» 17958 17971 17997 18036 18089 18103 18119 1818® 18208 18229 18254 18255 18256 18283 18286 183» 18335 18346 18373 18421 18424 18450 18460 18505 18515 18530 18588 18660 18687 18697 ljWjjJ 18744 18791 18824 18834 18892 18894 18928 19090 19110 19114 19118 19144 19215 19220 19241 19295 19435 19457 19540 19569 19608 19644 19685 19686 19687 19718 19743 19785 19801 19832 19839 19890 19926 19934 19943 19976 20048 20057 20095 20286 20293 20302 20306 20371 20392 20456 20512 20514 20589 20610 20630 20644 20693 20736 20759 20764 20897 20906 20912 20970 15853 15B8J 16108 16^1 16335 16609 - 16865 1689® 18906 19149 19503 20278 20473 19214 19504

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 8