DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. DANCING Nassau-Bergeri opZaterdag Zondag Ho. 134 Donderdag 9 Juni 1932 134e Jaargang HU het Jlademmt TtaqzÜjk&ch Omvücht !BuitenCaiul HOTEL BERGEH AAN ZEE ERNSTIGE TRAMBOTSING TE BERLIJN. JIX" ALKMAARSCHE COURANT. Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar f 2. franco door het geheele Rijk 2.50. i^osse nummers 5 cents. ifit PRIJS PER GEWONE ADVERTENTIEN: Van 15 regels 1.25, elke regel meer 0.25, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdruk kerij v h. HERMs. COSTER ZOON, Voordam C 9, postgiro 37060. Telef. 3, redactie 33. Directeur; C. KRAK. Hoofdredacteur; Tj. N. ADEMA. Dit nummer bestaat uit drie bladen. Den Haag, 8 Juni 1932 Wij hebben niet vaak een zoo eigenaardig verloopende en tot op zekere hoogte zoo vlotte vergadering van de Tweede Kamer bij gewoond als die van hedenmiddag. Het eigenaardige begon reeds bij het eerste punt van de agenda: de interpellatie van den heer L de Visser (comm.) over het geval- Reuderink. Men weet, dat de heer Reuderink, lid voor de communistische partij van den Rotterdamschen gemeenteraad, een tijdje ge leden de mededeeling kreeg, dat hij een ambt bekleedde, dat hem niet toekwam, omdat hij als in Russischen staatsdienst geweest zijnde het Nederlandschap zou verloren hebben. De zaak werd evenwel aan een nader onderzoek onderworpen en een speciaal daartoe aange wezen commissie uit den raad kwam tot de slotsom, dat de betrokkene niet in staatsdienst van de Russische sovjetrepubliek was ge weest, al was hij dan ook geruimen tijd in functie geweest bij een der vermoedelijke overheidsbedrijven. De zaak is daarop blijven rusten en de heer Reuderink is nog steeds in de gelegenheid den gemeenteraad van Rot terdam met zijn adviezen van voorlichting te dienen. Doch voor den heer De Visser was de zaak voldoende aanleiding om bij de Tweede Kamer een interpellatie aan te vragen over de maatregelen, ,,die zijn getroffen ten aan zien van personen, die in de Unie der Socia listische Sovjet Republieken werken of hebben gewerkt en waardoor vele arbeiders, tech nici. ingenieurs en anderen worden bedreigd van hun burgerrecht te worden beroofd, ter wijl eventueel andere verstrekkende en na- deelige gevolgen hieruit kunnen voort vloeien' Aldus de letterlijke tekst van de interpel latie, waaruit men kan afleiden, dat er heel wat grieven door den interpellant zouden worden te berde gebracht. Die veronderstel ling bleek niet onjuist. immers bij de toelichting op een veertiental vragen, welke hij aan de regeering tei be antwoording had doen toekomen, bleek dui delijk, dat hij de Nederlandsche regeering in de eerste plaats verweet, dat zij geen notie had van de staatsrechterlijke toestanden in Rusland, doch dat bet er haar feitelijk om te doen was om hen, die in Rusland hadden gewerkt, het leven zuur te maken. Wat de zaak-Reuderink betreft, verzekerde hij, dat de betrokkene nooit er aan gedacht heeft, het Nederlanderschap te laten varen, maar hij had bovendien geen publiek ambt vervuld en slechts op de vervulling van openbare amb ten zag de wet op het Nederlanderschap bij de bepaling, dat men door zonder verlof van de regeering in staatsdienst van een ander land te gaan het Nederlanderschap zou ver liezen. Hij las ten slotte veertien voor een deel lang niet beknopte vragen voor waarop hij antwoord hoopte krijgen. Die verwachting werd slechts ten deele verwezenlijkt. Immers de minister van Justitie was, met medeweten van den interpellant, door omstandigheden verhinderd de vergadering bij te wonen, doch zijn collega van Buitenlandsche Zaken had op zich genomen de regeering te vertegen woordigen en de heer De Visser had daar mede genoegen genomen. Minister B e e laertsvanBlokland verklaarde in zijn antwoord de juridische vragen slechts per procuratie in ontvangst te nemen en daarop niet te antwoorden. Wat de zaak zelve be treft zette hij uiteen, dat het verlies van het Nederlanderschap niet geschiedt middels een besluit der regeering doch dat dit automatisch vervalt door zonder vergunning der regee ring in vreemden staatsdienst te gaan. Het Rotterdamsch gemeentebestuur was van mee ning geweest, dat dit het geval was met den heer Reuderink, een raadscommissie was tot een andere overtuiging gekomen, doch de regeering had zich buiten de zaak gehouden Op de vraag, of de betrokkene in Russischen staatsdienst is geweest naar de opvatting der regeering, wilde hij het antwoord schul dig blijven, daar zij straks, wanneer de kwes tie voor den administratieven rechter komt, daarover haar oordeel zal moeten formu- leeren. De interpellant achtte dit antwoord slechts half en verzocht daarom schorsing van zijn interpellatie tot de minister van Justitie ge legenheid zou hebben er aan deel te nemen. ']n daartoe strekkend voorstel kwam in stemming en de heer De Visser genoot het zeldzame voorrecht, dat een voorstel van nem door de meerderheid der Kamer werd goedgekeurd, in dit geval met 37 tegen 25 w!!?en' waarbij zich vier leden van rechts gden bij de voorstemmende linkerzijde. morgen zal deze zaak worden voortgezet. d '!rn? waren aan de orde een aantal ver- eevfn^? beffende de unificatie van de wei aam,! wisselbrieven en orderbriefjes. De ginspi hiervan beteekende, dat in be- wisselreein v^'01611 tot herziening van ons leden nu, Vermoedelijk waren niet alle tredino- wvan de beteekenis van de toe- gedachtfnL' ,Yerdragen, want na een korte wisseling enkel tusschen mr. Knot tenbelt (lib.), die er op aandrong, dat ook de herziening van de wetgeving op de cheques spoedig onder handen zou worden genomen en dat Indië bij de nieuwe regeling zou worden betrokken, en minister Bee- laerts van Blokland, die een bevredi gend antwoord gaf, werd het desbetreffende voorstel zonder stemming goedgekeurd. Anders liep het met het voorstel om een strook grond aan den Hofweg te 's-Graven- hage, grenzende aan de achterzijde van het terrein waarop het gebouw der Tweede Kamer staat, aan de gemeente 's-Gravenhage te verkoopen, welke een deel daarvan wil ge bruiken om den Hofweg ongeveer 7 M. breeder te maken, terwijl het resteerende ter rein gebruikt zou worden om er winkels te doen verrijzen. Het terrien wordt thans ge bruikt voor een in gewapend beton opgetrok ken laag gebouw, waarin eenige bureaux van het departement van defensie zijn gehuisvest. De beeren V a n D ij k (a. r.) en K. t e r L a a n (s. d. a. p.) hadden ernstig bezwaar hiertegen, niet omdat zij beiden, als oud-militairen, vreesden, dat Defensie daardoor in moeilijk heden zou komen, doch omdat zij daarmede de kans verkeken zagen dat er ooit een ver bouwing of mogelijk zelfs wel een vernieu wing van het gebouw der Tweede Kamer tot stand kwam. Zij verzetten zich dus met kracht tegen het voorstel en schoon prof. Van der Bilt (lib.), lid van den Haagschen gemeen teraad, minister De Geer bijsprong, slaagde deze er niet in zijn voorstel er door te krij gen, het werd met 51 tegen 9 stemmen ver worpen. Niet minder dar. drie crisiswetten werden hierop zonder debat of stemming aangeno men. Het waren die tot regeling van den in voer van boter, betreffende den invoer van Ieestklaap- schoenwerk en tot instelling van een garantieregeling ten behoeve van de kip- penhouderij. Waren de tegenstanders al ver trokken in de meening, dat de zaak heden toch niet meer aan de orde zou komen, of vond de Kamer nu ineens de maatregelen der Regeering tot bestrijding van de crisis zoo mooi. dat zij er niets tegen rn had te bren gen? We durven het niet uitmaken, weten al leen, dat minister Verschuur met een glunder gezicht de zaal verliet: zoo gemakkelijk had hij het nog niet gehad! DE GEBEURTENISSEN IN PRUISEN o— Een Pruisische noodverordening. o— Over de benoeming van een premier. o De kabinetszitting, welke gister gedurende twee uren duurde onder voorzitterschap van den waarnemenden minister-president van Pruisen, Hierstoreffer, eindigde met het be sluit eener Pruisische noodverordening op grond van de machtiging in de bekende Rijksnoodverordening aan de landen. Naar de Pruisische minister van financiën Klepper gisteravond laat in een persconfe rentie meedeelde, zal de noodverordening de volgende bepalingen bevatten: 1Een verandering van de verordening in zake huurbelastig, zoo, dat de gemeenten 160 millioen Mark krijgen toegewezen, waar mede zij hunnerzijds behoeftige huurders on dersteunen. Dit beteekent een bezuiniging voor de staatsfinanciën, aangezien in de toe komst alleen ondersteunden met een be staansminimum van 700 tot 800 Mark jaar lijks deze toelage bekomen, welke tot dusver re werd verstrekt tot een bestaansminimum van 1200 Mark. 2. Invoering van belasting op geslacht met ingang van 1 Juli. Daardoor wordt het tekort op de begrooting, dat ontstaan was door het uitblijven van de evenwichtsbijdra- gen van het rijk, goed maakt. 3. Salarisverlaging voor alle Pruisische ambtenaren en employé's. Deze zal bedragen 2 yi voor ambtenaren met vrouw en kin deren, 5 voor kinderlooze en ongehuwde ambtenaren. Deze korting is zoo gedacht, dat de aanspraken op het salaris in stand wor den gehouden. De ingehouden bedragen zul len maandelijks met ingang van 1 Juli 1937 worden terugbetaald, dus in dien vorm, dat het bedrag, dat op 1 Juli 1932 ingehouden is, op 1 Juli 1937 zal worden terugbetaald. Teneinde den ambtenaren een garantie te geven is voor geval van overlijden vastge steld, dat dan het totale bedrag onmiddellijk terugbetaald zal worden. Bij employé's wordt het totale bedrag uitbetaald, wanneer hij voor het verstrijken van deze 5 jaar uit zijn dienst treedt en eveneens onmiddellijk, wan neer hij uit den dienst treedt, zonder aan spraken te hebben op verzorging. Overdracht van deze aanspraken der ambtenaren voor den tijd dezer vijf jaren is uitgesloten. Door deze salariskorting zullen 26 millioen rijks mark bespaard worden. Minister Klepper berekent het nog blijven de deficit op 24 millioen Rijksmark, dat door nieuwe bezuinigingen op de begrooting za; moeten worden gedekt. Ten slotte verklaarde de minister van financiën, dat de kaspositie van Pruisen voor langen tijd veilig gesteld is. Wanneer niet volkomen onvoorziene ver- anderigen in den algemeenen economischen toestand komen, kan men de kaspositie voor den duur van het begrootingsjaar als veilig beschouwen. De plotseling door Pruisen aangekondigde salarisvermindering heeft onder de ambte naren groote opwinding veroorzaakt. De rijksbond van hoogere ambtenaren die reeds voor eenige dagen de bescherming van ae rijksregeering heeft ingeroepen tegen de steeds meer „om zich heen grijpende wille keur en ongelijkheid in de bezoldiging der ambtenaren" eischt in een telegram aan den rijkskanselier ingrijpen tegen de voorne mens van de rijksregeering. Ook de land- bond van de hoogere ambtenaren van Prui sen wil een beroep doen op alle fracties van den landdag om het achterstellen van de Pruisische ambtenaren door onmiddellijke voorstellen tot opheffing van deze noodver ordening te komen. o Volgens de Angriff hebben gisteren de Landdag-voorzitter Kerrl, verscheiden leden der Duitsch-nationale fractie en vertegen woordigers van het Centrum besprekingen gevoerd met het doel tot klaarheid te komen omtrent de verkiezing van een Pruisischen premier. Waarschijnlijk heeft men niet geheel zonder resultaat onderhandeld. Het ging er hierbij, volgens de „Angriff" vooral om, het Centrum duidelijk te maken, dat als een premier gekozen wordt daarvoor onder alle omstandigheden slechts een nationaal-so- cialist in aanmerking kan komen. Wie de nationaal-socialisten echter candidaat voor de functie van premier zullen stellen is nog niet officieel door de partij beslist. Naar „Der Angriff" verder meldt, vertoe ven de afgevaardigden in den Pruisischen Landdag Kerrl en Kube momenteel te Mün- chen, waar zij met Adolf Hitier de Pruisische aangelegenheid nog eens ter dege zullen be spreken. Tijdens deze bespreking zal beslist worden over de vraag wien de nationaal-so cialisten candidaat zullen stellen voor het premierschap in Pruisen. Waarschijnlijk zal het seniorenconvent van den Pruisischen Landdag tegemoet ko men aan het verzoek van den Rijkskanselier den Landdag voor 22 Juni bijeen te roepen. Vrijdag zal hierover worden beslist. In parlementaire kringen neemt men aan dat de Landdag den 14 Juni a.s. zal bijeen komen. Op de agenda voor deze zitting staan de verkiezing van een premier, mits in he' seniorenconvent omtrent den persoon over eenstemming zal bestaan. PARTIJBIJEENKOMSTEN IN DUITSCHLAND. Gouwleidersbijeenkomst der N.S.A.P. Het persbureau der N.S.D.A.P. deelde gis ter mede: Heden heeft te Munchen in aan wezigheid van Adolf Hitier en onder voor zitterschap van den leider der Rijksorganisa tie Gregor Strasser een gouwleidersbijeen komst der N.S.D.A.P. plaats gehad, waarin in het bizonder gesproken is over de voor bereidingen voor de a.s. Rijksdagverkiezin gen. Adolf Hitier zette uitvoerig de politieke richtlijnen uiteen, welke voor de N.S.D.A.P. moeten worden gevolgd met het oog op den nieuwgeschapen toestand in het Rijk en de landen door het aftreden der regeering- Bruening. Hij wees op de beteekenis van de Rijksdagverkiezing als algemeene afrekening van het Duitsche Volk met de politiek der laatste veertien jaren en haar dragers. De Rijksverkiezingsleider der N.S.D.A.P., Dr. Frick, gaf vervolgens aanwijzingen voor de technische ten uitvoer legging der verkie zingsvoorbereiding. De leider der Rijksorga nisatie, Gregor Strasser, gaf bizonderheden betreffende de organisatorische richtlijnen en stelde voor den organisatorischen arbeid in de naaste toekomst de leuze op: De slag vaardigheid der organisatie zoo te volma- maken, dat geen macht ter wereld de N.S.D. A.P. meer van de overwinning zal vermogen te scheiden. Zitting van partijbestuur van het „Centrum". In de zitting van het( partijbestuur van het „Centrum", welke gistermiddag is gehouden, heeft de partijvoorzitter, Dr. Kaas, in zijn welkomstwoord verklaard, dat hij even als te voren in onverbrekelijken trouw verbonden is met den man die de laatste jaren'de expo nent der Duitsche politiek is geweest. Dr. Kaas richtte tot zijn partijvrienden 't appèl zich opgewassen te toonen tegen de belang rijkheid van 't oogenblik. Het komt er thans minder op aan, aldus de prelaat, wie recht zal verkrijgen dan wie recht heeft. De dag zal komen, dat ook de mannen der huidige regeering zullen inzien, dat zij niet alleen een omweg hebben ingeslagen doch ook een verkeerden weg zijn gegaan. De voormalige Rijkskanselier dr. Bruening bracht uitvoerig rapport uit over de gebeurtenissen der laat ste dagen. In de na afloop der bijeenkomst aangeno men resolutie wordt verklaard, dat het par tijbestuur zal vasthouden aan de richtlijnen der politiek welke door het staatspolitieke willen en werken van den voormaligen Rijks kanselier, dr. Bruening, wordt gekenmerkt. Het partijbetuur spreekt voorts zijn vertrou wen uit in dr. Bruening en diens trouwen medewerker dr. Stegerwald. Pogingen de eenheid en geslotenheid van het Centrum af breuk te doen moeten zonder aanziens des persoons worden tegengegaan. De strijd zal gaan tegen diegenen die de politiek parle mentaire medeverantwoordelijkheid afwijzen. De partijgenooten werden ten slotte opge wekt er voor te zorgen, dat Duitschland zich verder vreedzaam en organisch kan ontwik kelen. NIEUWE VERKLARING VAN HET STAATSDEPARTEMENT VAN DE VEREENIGDE STATEN INZAKE SCHULDENVRAAGSTUK. Het staatsdepartement te Washington vendt zich in een verklaring opnieuw tegen de schrapping der oorlogsschulden. Er wordt verklaard, dat de Amerikaansche regeering niet bereid is voorstellen der Europeesche naties aan te nemen inzake schrapping der oorlogs- en herstelschulden. Het Amerikaan sche standpunt komt hier op neer, dat een schrapping der herstelbetalingen door de Europeesche staten de Amerikaansche regee ring niet verplicht ook de schulden te schrap pen. Door het staatsdepartement wordt er de nadruk op gelegd, dat dit standpunt ter ken nis is gebracht van alle bij de conferentie van Lausanne geïnteresseerde regeeringen. DE IERSCHE EED VAN TROUW. Waarschijnlijk nieuwe verkiezin gen te verwachten. Nu de Iersche senaat gisteren heeft beslo ten, de wet tot afschaffing van den eed van trouw aan den Engelschen kroon niet in wer king te doen treden, staat de Valera voor de keus de wet 18 maanden aan te houden waar na zij automatische in werking treedt, of het parlement te ontbinden en nieuwe verkiezin gen uit te schrijven. Aangezien de Valera verwacht dat nieuwe verkiezingen hem een groote meerderheid zullen brengen, wordt algemeen aangenomen, dat hij tot ontbinding van het parlement zal besluiten, hoewel men verwacht, dat hij daarmee zal wachten tot na zijn besprekingen van Vrijdag te Londen. De besprekingen te Dublin. In de kabinetszitting van gisteren hebben de ministers voor de dominions Thomas en de minister van oorlog verslag uitgebracht van hun besprekingen te Dublin, die naar zij verklaarden een zeer hartelijk en vriend schappelijk karakter droegen. De conferentie had hen echter de overtuiging bijgebracht, dat de Valera niet voornemens was, eenige concessie te doen of een compromis te aan vaarden, ten aanzien van de eedskwestie. In de kabinetszitting gaf men te kennen, dat het Iersche standpunt i.z. de afschaffing van den eed van trouw niet kon worden aan vaard, aangezien het een schending van het Iersche verdrag zou zijn. Op den eisch van inlijving van Ulster bij den Ierschen vrij staat zou de Engelsche regeering in het ge heel niet kunnen ingaan, aagezien dit op krachtig verzet van Ulster zou stuiten. Eerste deel van het ontwerp eer van trouw door den se naat aangenomen. De Iersche senaat heeft Woendagavond in de commissies het eerste deel van het wetsont werp inzake de afschaffing van den eed van trouw aangenomen. De beide clausules van het ontwerp, waar bij voorzien wordt in de opheffing van de pre ferentie van het EngelschIersche verdrag boven de Iersche grondwet en daarmede on beperkte wetgeving en vrijheid van wetswijzi ging door het Iersche parlement, werden ver worpen. ERNSTIGE ONLUSTEN IN HONDURAS. 50 opstandelingen gedood en 11 man van de regeeringstroepen. In Honduras zijn in verband met de a.s. presidentsverkiezingen ernstige onlusten uit gebroken, zoodat ae regeering zich genood zaakt heeft gezien in een drietal provincies den staat van beleg af te kondigen. Uit Te- gucigalba wordt gemeld dat de regeering gis teren versterkingen naar het Noorden heeft gezonden, om de opstandige beweging te on derdrukken. In de nabijheid van La Braran- za is het tot een gevecht tusschen 500 man regeeringstroepen en 600 opstandelingen ge komen. De opstandelingen zagen zich ten slotte gedwongen om zich in het gebergte nabij de grens van Guatemala terug te trek ken. Volgens mededeeling van de regeering zouden 50 opstandelingen zijn gedood, ter wijl de regeeringstroepen 11 man verloren. DE OUD-STRIÏDERS TE WASHINGTON. Willen de stad niet verlaten. Tevergeefs stelt de politie alles in het werk, om de oudstrijders, die zich te Washington hebben verzameld om pressie op het congres te oefenen voor het aannemen der hun toege zegde steunverleening, te bewegen de hoofd stad te verlaten. De medicus dr. W. C. Fouks die eenige malen voor ziektegevallen in het Behalve des Zaterdag-avonds worden in de Dan cing de GEWONE DAGPRIJZEN berekend, welke met ongeveer 20 pCt, verlaagd zijn. Des Zater dag-avonds van 85 tot 12 uur tarieven, ongeveer 25 pCt. lager dan in soortgelijke inrichtingen in andere badplaatsen, Er is muziek gedurende JUNI alléén des Zater dags en Zondags en van 2 Juli af dagelijks, kamp der oud-strijders was geroepen, deelt mede, dat de sanitaire toestanden in het open luchtkamp te Anacostia bij Washington, waar de oud-strijders zijn ondergebracht zeer slecht zijn. Thans heeft zich de oud-generaal Jacob Coxey, die in 1919 een groote demonstratie te Washington leidde, aan de zijde der oud strijder geschaard, terwijl ook de bekende katholieke priester Cox uit Pittsburg, die in den afgeloopen winter het initiatief nam voor een zoogenaamden hongermarsch van 10000 werkloozen, zich eveneens naar Washington zal begev-m om de oud-srrijders met raad en daad ter zijde te staan. Er komen nog .steeds nieuwe groepen te Washington aan. In de Stresemannstrasse kwamen tweê trams waarschijnlijk tengevolge van ver keerden wisselstand met elkaar in botsing. Vijftien a twintig passagiers liepen verwon dingen op. NOOD IN DEN JAPANSCHEN LAND BOUW. Uit armoede meisjes verkocht. De Jap. bladen geven pijnlijke bizonderheden over den noodtoestand in den landbouw, wel ke ontleend zijn aan de eerste rapporten van vertegenwoordigers van het min. van land bouw. Tal van dorpen hebben schier geen geld meer, er wordt ruilhandel gedreven en de bevolking voedt zich o.a. met wortels van varens. De politie kan geen toezicht meer houden op diefstallen van levensmiddelen en naar het heet komen brandstichtingen om de verzekeringspenningen herhaaldelijk voor. Het ergst van al is dat meisjes feitelijk ver kocht worden. Er is een hopelooze achter stand bij de belastingen en onderwijzers en ander overheidspersoneel worden niet be taald. Volgens „Asahi" zitten de plaatselijke autoriteiten, de banken en de boeren tot over de ooren in de schuld. Zijdespinnerijen zijn gesloten, waarbij zij in tal van gevallen den arbeiders nog vele weken loon verschuldigd zijn. Naar gemeld wordt aldus de corres pondent van de „Times" te Tokio aan wiens mededeelingen het bovenstaande ontleend is zal de regeering een commissie benoemen met den premier Saito als voorzitter om on verwijld in te voeren maatregelen te bera men. LORD BRENTFORD OVERLEDEN. Oe minister van binnenlandsche zaken in de laatste conservatieve regeering, Lord Brentford, bijgenaamd „Jix" is gistermiddag in den leeftijd van 67 jaar plotseling door een hartaandoening overleden. MACDONALD EN SIMON NAAR PARIJS. Het Fransche ministerie van Buitenland- sche Zaken maakt het volgende communiqué bekend: De Britsche premier MacDonald en de minister van Buitenlandsche Zaken, Sir John Simon, zullen Zaterdagavond te Parijs aan komen, waar zij des Zondags hopen door te brengen. De Britsche staatslieden zullen de gelegenheid te baat nemen om zich met den Fransche premier en minister van Buiten landsche Zaken, Herriot, te onderhouden over de vraagstukken welke voor beide landen van belang zijn. Aangezien de Britsche gas ten reeds om half zes te Parijs zullen arrivee- ren, zal de eerste bespreking reeds Zaterdag avond kunnen plaats hebben. De Britsche ambassadeur te Parijs, Lord Tyrrell, heeft premier Herriot het volgende telegram overhandigd van den Britschen mi nister van Buitenlandsche Zaken, Simon: Ik verzoek minister-president Herriot er van op de hoogte stelen, dat de Britsche premier en ik ons gelukkig achten de Fran sche uitnoodiging aan te nemen. Wij hebben zijn in de Kamer afgelegde verklaring met genoegep gelezen en zijn er van overtuigd, daï de voorgenomen directe gedachtenwisseling er in wezen toe zal bijdragen den weg voor een bevredigende oplossing nopens de problemen, welke te Genève en Lawanne behaodeW wor den voor te bereiden.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 1