Hlkmaarsche Courant. Oe geheimzinnige inbreker Radionieuws Jeuitieton Qemeeiitecadett. Honderd fier en dertigste Jaargang. PONDERDAG 9 JUNI Uo. 13* 1932 Vrijdag 10 Juni, Hilversum, 296 M. (6.4512.4.8. 1112.VARA, 12.—4.— AVRO en d* VPRO van 8.—11.— uur). 6.45—7 en 2 oa—7 45 Gymnastiekles. 8.Gramofoon- olaten. 9 Trio W. Drukker. 10.— VPRO- Morcenwijding. 10.15 Voordracht door Minnv Erfmann. 10.30 Trio W. Drukker. 11 Voor de vrouw. 11.15 Trio W. Druk- <er 12.Omroeporkest o.l.v. N. Treep en gramofoonplaten. 2.Voor de scholen. 2.30 Vervolg concert. 3.— Franz Osenegg en zijn orkest uit Café rest. „Atlanta", Rotterdam. 4 piano-recital door Joh. Jong. 4.30 Voor dé scholen. 5— VARA-orkest o.l.v. Hugo de Groot en gramofoonplaten. 6.45 Dr. J. S. Bartstra: Imperialisme en Volkenbond. 7.05 Vervolg concert, m. m. v. Aldo Tamagni, lste tenor van de Opera te Milaan. 8.— Causerie „De misdeelde jeugd van dezen tijd". 8.30 Gramofoonpl. lste Symphonie c Vit Brahms. 9.Regigieuze causerie door Ds.'f. J. de Holl. 9.30 Kwintet in b kl.t., Brahms. (Gramofoonpl.) 10.Vrijz. Godsd. Persbureau. 10.05 Vaz Dias. 10.15 Decla matie door Albert van Dalsum. 10.45 Gra mofoonpl. 11.—12.— Gramofoonplaten. HW-zen, 1875 M. (Algemeen programma te verzorgen door de N.C R.V.) 8.Schrift lezing. 8.159.30 Gramofoonpl. 10.30 Zie- kendienst. 11.— Gramofoonpl. 12.15—2. Concert G. Starsbourg, zang. H. Hermann, viool.' H. v. d. Horst Jr., cello en mevr. R. A v d. FlorstBleekrode, piano. 2.30 Gramo foonplaten. 3.— Concert door het Haagsche Trio. H. van Calsteren, viool. B. Oskam, cello en A. Rodenhuis, piano. 5 Gramo foonplaten. 5.30 Voor Amateur fotografen. 6.Causerie dooi H. J. Steinvocrt. 6.30 Radio-dokter. 7.— Causerie door A. J Flerwig. 7.45 M. K. W. Gerisch: De Main 8 Uitzending vanuit het Paedologisch Instituut te Amsterdam. Ca. 10.Vaz Dias 10.1011.30 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10 50 Tijdsein en berichten. 11.05 Lezing. 12.20 Em. Starkey en zijn orkst. 1.05 Orgel concert door J. W. Sowerbutts. 1.50 Het Opengolfkampioenschap. (Reportage). 2.05 Gramofoonpl. 2.45 Voor de scholen. 4.35 Concert uit Edinburgh o.l.v. G. Daines. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Pianorecital door V. HelyHutchinson. 7.10, 7.30 en 7.50 Causerie. 8.20 B B.C.-orkest o.l.v. Edw. Clark. O.a. Ouv. Rosamunde, Schubert; Turksche marsch, Mozart. 9.20 Berichten en lezing. 9.35 Verslag Open Golfkampioen- schap. 9.45 Berichten. 10.05 „Miscellany" hoorspel van C. DenisFreeman. 11.05 12.20 Dansmuziek door de Savoy Hotel Or- pheans. Parijs „Radio-Paris"1725 M- 8.05 en 12.50 Gramofoonpl. 9 05 Radio-tooneel. „Poêmes et Prose" van Baudelaire m m. v. André Bacqué. Kalundborg, 1153 M. 12.20-1.55 Con cert uit Rest. „Wivx". 3.20—5.20 Radio- Blaasorkest ol.v. Joh. Andersen. 8.30 Con eert door het Schierbeck Vocaal-Terzet. 8.50 „William Fox", Wallstreet-tragedie van J. R Becher. 9.35 Concert. F. Henriques, viool en F. Jensen, piano. Sonate Op. 96 in G gr.t. Beethoven. 10.35 Gramofoonpl. (Spaansche muziek). 11.0512.50 Dansmuziek o.l.v. Heinz Jaath. Langenberg, 473 M. 7.258.20 Concert uit Bad Hersfeld. 12.20—1.Concert uit Frankfurt. 1.20—2.50 Concert o.l.v. Wolf. 2.50 Gramofoonpl. 5.20—6.35 Werag-orkest o.l.v. Kühn. Kamerkoor o.l.v. Zimmermann. H. Jolles, piano en H. Wocke, bariton. 9.20 10.50 Kamermuziek. 11.12.20 Concert vanuit een café. Rome, 441 M. 8.20 Gramofoonpl. 9.05 Concert door Politie-orkest o.l.v. A. Mar- chesini. O.a. uit „Peer Gynt", Grieg. 9.50 „L'Inevitable tortura", comedie van Fr. de Croisset. 10.35 Vervolg concert. O.a. Italia- rhapsodie, Casella. Brussel, 508 M. en 338 M. 508 M 12.20 Gramofoonpl. 5.20 Concert o.l.v. K. Walpot. 6.20 en 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Concert o.l.v. J. Kumps, m. m v. mevr. Chr. Berlo, zang. O.a. Ouv. Phèdre, Massenet; Petite Suite, Debussy en Sylvia-ballet, Déli- bes. 10.3011.20 Gramofoonpl. 338 M 12.20 Gramofoonpl. 1.20 Trioconcert. 5.20 Concert o.l.v. Kumps. 6.20 en 6.50 Gramo foonplaten. 8.20 Concert o.l.v Fr. André, o.a. Ouv. „Orpheus in de Onderwereld", Offenbach en Pudding-Potp., Morena. 10.30 uit het Engelsch door A. Treub. 52; Daar ik een kort particulier onderhoud met miss Brace verlang, begon hij. Brace! viel Enid in, naar de deur van den salon wijzend. Wees zoo goed de kamer *e verlaten! Wat? Wees zoo goed de kamer te verlaten! Tr, ..Peter aarzelde een oogenblik, toen dinr ZÜn kaak vooruit en hü gin2 naar de Wi' onbewust den siphon in zijn linker end meenemend. snamJa .zult biervoor betalen, Spencer, deur e iw t0€n hij de kamer verliet, en de van dreunde d'Cht g00ide' dat M hU'S meube^'n^piinliike stilte- to€" de te SDenrf r rammelden, daarna hoest- -Hkver°ntschuldigend. °nzen dat we wat moeite met luchtig Hi^en ler zuHen hebben, zei hij Enid kwin!8 nu no2 tamelijk onhebbelijk, band on 7i?n naar hem toe en legde haar M arm- Va° dit zonderHn8en Wat ,e ware reden is zonderlinge voorstel, Spencer? vroeg —11.20 Het Tearoom-orkest. O.a. Fant. „Véronique", Messager. Zeesen, 1635 M. 3.35 Operette „Leichte Kavallerie" van K. Costa. Muziek van Fr. v. Suppé. 9.35 Edwin Fischer's Kamerorkest speelt. 10.35 Lezing en berichten. Hierna tot 12.50 Dansmuziek door Oscar Joost en zijn orkest DE RADIO OMROEP CONTROLE COMMISSIE. Aan het jaarverslag van bovengenoemde commisie over 1931 is het volgende ontleend: De Commissie vergaderde 19 maal, waar van tweemaal tezamen met de Algemeen Pro gramma Commissie. De commissie ontving 432 programma's der vereenigingen ter keuring. Deze keuring gaf der Commissie aanleiding 536 teksten op te vragen en wel: AVRO 74, KRO 71, NCRV 25, VARA 334, VPRO 4, HIRO 15, VRO 6, VLRA 5 en Volksuniversiteit Hol land 2 teksten. De'commissie maakt bezwaar fren S uit zendingen en wel van de VARA 7 en van de NCRV één. Onder de afgekeurde uitzendingen van de VARA w'as er één die afgewezen moest wor den wegens te late inzending. Van de overblijvende 6 uitzendingen werd er én wegens gevaar voor de veiligheid van den Staat afgekeurd, 3 werden afgewezen wegens gevaar voor de openbare orde en 2 wegens gevaar voor de goede zeden. D bedoelde uitzending van de NCRV werd afgewezen wegens weigering van inzending van den tekst. Verder maakte de commissie in 26 gevallen bezwaar tegen een gedeeite van den tekst en wel bij 3 teksten van de KRO en 23 van de VARA. In bovengenoemde getallen is niet begre pen de regelmatige verplichte inzending van de VARA van het „nieuws van Teun de Klepperman". De commissie maakte in 9 ge vallen bezwaar tegen een gedeelte van den tekst dezer uitzendingen. WINKEL. Vergadering van den Raad der gemeen te Winkel op Dinsdag 7 Juni a.s. Tegenwoordig alle leden. Door den Minister van Binnenlandsche Zakeiqgis over 1931 een bijdrage van 30 verleend in de jaarwedde van den agent der arbeidsbemiddeling. Door het Rijk is een bijdrage verleend van 1136.25 in de exploitatie van 8 arbeiders woningen over het dienstjaar 1930/1931. Door het Staatsbedrijf der P, T. en T. is besloten tot opheffing der tweede kombestel- ling met ingang van 13 Juni a.s. en zulks als gevolg van bezuinigingsmaatregelen. B. en W. stelden voor deze mededeelin- gen voor kennisgeving aan te nemen. Aldus werd besloten. Verzoeken ontheffing van school geld. Door den heer P. Sins te Anna Paulowna werd gereclameerd tegen zijn aanslag in het schoolgeld over 1931. Voor 3 kinderen die gedurende de eerste zes maanden van 1931, en 1 kind dat 2 maanden van 1931 de Open bare Lagere school te Kolhorn hebben be zocht, is adressant verschuldigd 12.50. B. en W. namen aan dat dit bedrag in verband met het inkomen van adressant hoog te noemen is en stelden voor den aanslag tot op de helft te verminderen. Aldus besloten. Door den heer A. Schaap werd eveneens gereclameerd tegen zijn aanslag in het schoolgeld. Gedurende het geheele jaar 1931 bezocht 1 leerling de O. L. school te Kol horn, waarvoor adressant 7.50 verschul digd is. Het kwam B. en W. voor dat in ver band met het inkomen van adressant deze aanslag niet te bezwarend is en stelden voor op de reclame afwijzend te beschikken. Al dus besloten. Wijziging verordening heffing van school geld voor kinderen die de school te Kolhorn bezoeken. Bij verordening is bepaald dat het school geld voor kinderen uit deze gemeente, die een der Openbare lagere scholen te Barsin- gerhorn bezoeken, zal bedragen 15 per leerling en per jaar, voor minvermogenden de helft en voor onvermogenden nihil. Wie on- en minvermogenden zijn wordt door B en W. beoordeeld. Gezien de schoolgeldreclames welke gedu rende den laatsten tijd inkomen, voorname lijk van ouders die 1 of meer leerlingen op de school te Kolhorn hebben, meenden B. en W. te moeten aannemen, dat deze te zwaar belast worden. Dit bedrag van 15 is ge baseerd op de vergoeding die door deze ge meente aan Barsingerhorn moet worden be taald. Wordt het volle schoolgeld betaald, dan kost zoo'n leerling derhalve niets, ter- zij en haar toon klonk streng. Spencer was toch tenslotte een bediende en dat moest men hem niet geheel laten verge ten. Miss Enid, pleitte hij ernstig, met een uitdrukking van pijn in zijn even opgetrok ken oogen, heeft hij deze vernedering niet ver diend? Heeft hij in de laatste jaren niet ieder schepsel hondsch behandeld, dat zwakker was dan hij? Heeft hij niet bijna het recht verbeurd een gentleman genoemd te worden En heeft hij niet een misdaad beraamd zoo hij die al niet reeds begaan heeft die zijn naam door den modder zou sleepen? Zijn laatste woorden waren bitter en sar castisch. Enid hief trotsch het hoofd op. Hij is mijn vader, mijnheer! herinnerde zij hem toornig. Spencer was even stil en hij keek naar het opgewonden gelaat voor hem met oogen die in de verte zagen. Dank ik God, dat U op Uw moeder ge lijkt, zei hij raadselachtig. HOOFDSTUK XXIIL Waarom zeg je dat? vroeg het meisje, na een pauze, en veel van de strengheid ha re stem was vervangen door een zeer natuur lijke nieuwsgierigheid. Spencer glimlachte tamelijk droevig. De gevolgtrekking is natuurlijk, wan neer ik aan Uw vader denk, antwoordde hij ontwijkend. wijl elke leerling die een O. L. school te Winkel bezoekt gemiddeld 20.07 kost. Dit nu achten B. en W. niet billijk en zij stelden den Raad voor bovengenoemde verordening buiten werking te stellen en voor leerlingen die een O. L. school te Barsingerhorn be zoeken toe te passen dezelfde schoolgeldre geling welke geldt voor het bezoeken van een O. L. school in deze gemeente. Aldus besloten, met ingang van 1 Janu ari 1932. Verzoek om bijdrage van vervoerkosten voor kinderen die de christelijke school te Schagen bezoeken. Door den heer A. E. Ferwerda, Strook gemeente Winkel, is verzocht hem ingevolge het bepaalde in artikel 13, lste lid der L.0 wet 1920 een vergoeding te verkenen voor 2 leerlingen naar de school voor Christelijk Nationaal Onderwijs te Schagen, welke kos ten worden geraamd op 204.24. B. en W. stelden voor een bijdrage te ver kenen tot de helft in de vervoerkosten, zijn de 102.12. De heer Brugman verzette zich tegen elke bijdrage voortaan in de vervoerkosten. Spre ker zag daarin, naast versnippering van het onderwijs, een niet te betalen last voor de gemeenten en het is niet aan te nemen dat de wetgever art. 13 der L. O.-wet 1920 heeft bedoeld als een uitbuitsysteem. De heer Dekker verklaarde er zich even eens tegen. De gelden moeten met zorg bij el kaar worden gebracht en elke uitgave als hier wordt gevraagd is ongemotiveerd. Het open baar onderwijs is goed en voor ieder toe gankelijk. Spreker wilde iets doen, n.1. ge ven een bedrag gelijk aan de kosten per leer ling uit deze gemeente n.1. 20 per jaar, wordt dus 2 X 20 40. Den heer de Prée verheugde het dat thans meerderen zich tegen zoodanige vergoeding gaan verzetten, men eischt bijzonder onder wijs, omdat men het openbaar onderwijs ver oordeelt, doch men veroordeelt niet het plun deren van de openbare kassen. De heer van Wijk zeide voorstander te zijn van ieder het onderwijs te geven, dat hij voor zijn kinderen verlangt, doch niet op kosten van een ander, en zou tegen het voor stel stemmen. De heer Kamp zou ook tegen dit voorstel stemmen. De heer van Zoonen accepteerde het ver zoek als gevolg van de gelijkstelling. Wan neer door een rechtschen raad op gelijke wij ze werd gehandeld tegenover een verzoek voor kinderen, die een openbare school wen- schen te bezoeken, zou het niet aangenaam gevonden worden. Bovendien zou volgens de hier gevoerde discussie iemand met eigen middelen zijn kind dat onderwijs kunnen doen geven, dat hij daarvoor verlangt, ter wijl een arm gezin dit niet zou kunnen doen, en daartegen verzette spreker zich. 't Is een wettelijke regeling die met medewerking van alle partijen iis tot stand gekomen. De heer Brugman weerlegde het idee van den heer Dekker. De kosten per leerling ko men evengoed, en waar is de grens? De voorzitter zeide zich te moeten houden aan de wettelijke regeling, de bijdrage is ge grond op het gezinsinkomen. Het voorstel van B. en W. in stemming gebracht, werd verworpen met 5 tegen 2 stemmen. Tegen stemden de heeren Kamp, Dekker, de Prée, Brugman en Van Wijk. Voor stem den de heeren Van Zoonen en de Veer. De heer Dekker deed het voorstel 20 per leerling toe te kennen. Dit voorstel werd aangenomen met 4 te gen 3 stemmen. Vóór stemden de heeren Dekker, Van Zoo nen, Van Wijk en de Veer. Tegen stemden de heeren Kamp, de Pree en Brugman. Verzoek om subsidie van de zwemvereeni- ging „De Rijd" te Nieuwe Niedorp. Zij vraagt een subsidie over 1932 van 50, ten einde in de gelegenheid te zijn daarvoor een bezoldigd zwemonderwijzer te kunnen benoe men. Aangezien door verschillende personen ge bruik wordt gemaakt van de zweminrichting en deze gemeente in een zoodanige inrich ting zelf niet kan voorzien, achten B. en W. het gewenscht een zoodanige instelling in een naburige gemeente, waar onder deskun dig toezicht kan worden gezwommen en ook door b.v. schoolkinderen onder deskundige leiding het zwemmen kan worden geleerd tegen een betaling van 1 per leerling, te steunen en stelden voor het gevraagde sub sidie voor 1932 te verleenen. Aldus besloten, nadat meerdere leden hun bijzondere instem ming daarmede hadden betuigd. Vaststelling kohier hondenbelasting 1932 Door B. en W. werd aangeboden het ko hier hondenbelasting voor 1932 met 76 aan slagen tot een bedrag van 152. Aldus vastgesteld. Vaststelling overeenkomst met het Hoog heemraadschap, inzake overdracht van we gen. Enid keek hem verbaasd en verward aan. Zij was Spencer meer als een weldoenden bloedverwant dan als een betaald dienaar gaan beschouwen vooral in deze laatste dagen, toen het humeur van haar vader slechts een zwak symptoom van zijn sym pathie voor haar had doen blijken en deze verbijsterende openbaring, dat Spencer een man van geld was, dat eerste bedienden dikwijls als hun gereedschap beschouwen, maar de beschaafde verklaring van een be schaafd man, riep een natuurlijken arg waan in haar wakker. Zeg me, Spencer, vroeg zij, hem recht in de oogen ziende, wie heeft die obligaties gestolen Spencer beantwoordde haar blik vast Blijkbaar een of ander volmaakt gewe tenloos mensch, antwoordde hij met kalme overtuiging. Het meisje keek hem peinzend aan, toen, besluitend dat haar achting voor den man vóór haar gerechtvaardigd was, schonk zij hem een cpenhartigen glimlach. Het staat niet aan mij je particuliere za ken te onderzoeken, zei ze, onbewust Spen- cer's gematigde spreekwijze navolgend, en met een vleugje van humoristisch sarcasme, evenmin als mij te verbazen over je gedaan teverwisseling. Ik moet je echter vooruit al danken voor de voordeelen, die voor het Huis Brace zullen voortspruiten uit je rid derlijke liefdadigheid. Sir Peter is een rede lijk mensch onder zijn bulderende verwaand- Een exemplaar van de ontwerp-overeen- komst wordt elk der leden zoo spoedig mo gelijk toegezonden, teneinde zoo mogelijk in deze vergadering een beslissing te kunnen nemen. Na eenige discussie werd het ontwerp zon der hoofdelijke stemming aangenomen. B. en W. verzochten machtiging tot het doen van af- en overschrijving op de begroo ting over 1931 met het oog op de sluiting van den dienst 1931 en de noodige supple- toire begrooting daarvoor. Daarna sluiting. SCHOORL. De raad vergaderde Woensdag ten 10 ure voltallig. Voor kennisgeving werden aangenomen processen-verbaal van kasopname; een schrijven, dat het Rijk 30 zal bijdragen in de jaarwedde voor den correspondent van de arbeidsbemiddeling. Voorts werd besloten eenige redactiever beteringen aan te brengen in de verordening regelende het vergunningsrecht. De winkelsluiting. Een schrijven d.d. 1 Juni 1932, afd. H. en N., no. 11405 van den minister van economi sche zaken en arbeid te 's-Gravenhage, waar bij uiteen wordt gezet, dat geen termen aan wezig zijn ten opzichte van de winKelslui- tingsverordening der gemeente Schoorl een ander standpunt in te nemen dan voor de andere kleine bad- en seizoenplaatsen. B. en W. stelden thans voor, door vast stelling van bijgaand concept-besluit, waarin nog eenige uitbreiding werd gegeven aan het aantal handelsartikelen, genoemd in art. 1 en nog werd bijgevoegd een bepaling t.a.v. slagerswinkels, als genoemd in art. 4 der verordening, aan de wenschen van den mi nister tegemoet te komen. Een adres van de Winkeliersvereeniging Schoorl en de afd. Schoorl van de R.K. Middenstandsvereeniging „De Hanze" *d.d. 6 Juni 1932, waarin verzocht wordt, indien afwijzend mocht worden beschikt op het on der dagteekening van 23 Mei j.1. aan den minister van economische zaken en arbeid verzonden adres inzake verlating van het sluitingsuur in de bepalingen van de winkel sluitingsverordening, als 21 vrije dagen vast te stellen, de 18 Zondagen, vallende in het tijdvak van 1 Mei tot 31 Augustus, benevens den eerste Paasch- en Kerstdag alsmede den Zondag voor 5 December. B. en W. stelden voor, dat ingevolge het bepaalde bij art. 9, 3e lid der winkelslui tingswet, het sluitingsuur der winkels te be palen op 10 uur 's avonds op de navolgende Zondagen: de 18 Zondagen vallende in het tijdvak van 1 Mei tot 31 Augustus, de Zon dag voor den vijfden December, de eerste Paaschdag en de eerste Kerstdag. De raad vereenigde zich daarmede, doch besloot op voorstel van den heer Kaag als nog aan aen minister te vragen toe te staan, dat de kapperszaken 's Woensdags nog een uur langer geopend mogen zijn. In handen van B. en W. om prae-advies werden gesteld een verzoek van H. Reekers te Noordwijk en H. M. Dapper te Schoorl naar de voorwaarden voor de exploitatie voor 6 a 8 H.A. duingrond als bouwterrein te Camperduin; een adres van D. Braak en anderen inzake verharding van het Groene Laantje en een adres van de zandrijders Breed, Druyver en J. Bakker om alle open bare wegen in de gemeente in elke richting te mogen berijden. Voor kennisgeving werd aangenomen een schrijven van Enkhuizen om Ged. Staten verlaging van salarissen voor burgemeester, secretarissen en ontvangers te verzoeken, aangezien de raad reeds tot pensioen-aftrek besloot. Benoeming onderwijzeres. Voordracht van B. en W. tot benoeming van een onderwijzeres aan de openbare la gere in het dorp Schoorl: 1. Mej. J. C. Stóutjesdijk te Alkmaar; 2. Mej. J. W. Moraal te Bergen (N.H.), 3. Mej. J. G. Boers te Haarlem. Nadat de raad een poos in comité was ge weest werd met 5 stemmen benoemd no. 2 der voordracht, tegen 2 stemmen op no. 1. Voordracht van B. en W.: a. tot stichting van een houten hulplokaal nabij de O.L. school te Schoorl en tot verleening van een crediet benoodigd voor deze stichting, met inbegrip van meubilair, enz. van ten hoog ste 1200; b. deze gelden nader bij suppletoire be grooting te regelen. Na toelichting van den voorzitter, betoog de heer Duin, dat het gaat om 7 kinderen, kinderen. Hij had liever gezien, dat gepoogd was het oude raadhuisje van Hendrik de Keyzer er voor te huren, tot dat de nieuwe school er komt. Spr. kan niet voorstemmen. De heer G u 11 e r had bezwaar hiervoor het oude raadhuis te gebruiken. Weth. B ij 1 zag niet in, dat het denkbeeld heid en 'als je dat kunt aantoonen, tot je eigen en zijn tevredenheid, dan zijn alle mid delen, die tot dat doel mogen voeren, volko men geoorloofd. Zij stak haar hand utt en Spencer boog er met een hoffelijk gebaar overheen en zij zag niet de zwakke uitdrukking van leexl in zijn oogen en op zijn lippen, toen hij op de vingers neerkeek, die hij even langer vast hield dan zelfs zulk een oogenblik recht vaardigde. Dank U, miss Enid antwoordde hij ernstig. Ik zal mijn best doen. Het is niet mijn bedoeling sir Peter noodeloos te verne deren, maar een beetje tucht is goed voor ieder mensch. Het houdt het onkruid van het hart in bedwang. Hij zag haar ernstig in de oogen. Mag ikU verzoeken Uw tegenwoordi ge plaats in de huishouding te blijven inne men als mijn gast? ging hij grillig voort. Heb ik dat al niet aangenomen, mijn heer Spencer? Ik ben in goed vertrouwen op Uw uitnoodiging vooruit geloopen en blijf hier voor een heel langdurig bezoek. Spencer kleurde even bij de ongewone wij ze van aanspreken. Hij was opgeklommen van eenvoudig Spencer tot een wezen, die een beleefden titel waard was. Hij boog weer even. U eert en beloont me, miss Enid, ver zekerde hij haar. Als U mij nu verontschul digen wilt, zal ik droge kleeren aantrekken en een oog op den butler houden, voegde hij er met een glimlach bü. Hij is misschien Duin geen voordeel zal brengen. Het zal te klein zijn en er zijn geen w.c.'s bij. Weth. Van Lienen veronderstelde, dat het wel vier jaar zal duren. De heer D u i nHet is ook mogelijk om twee leerkrachten in een lokaal tijdelijk onder te brengen. Devoorzitter oordeelde dit geen op lossing. De heer Schermer merkte nog op, dat er in de klas 20 leerlingen komen. Met aanteekening dat de heer Duin geacht wenschte te worden te hebben tegen gestemd, werd het voorstel aangenomen. Voorstel van B. en W., machtiging te ver. leen en, tot aansluiting tot wederopzeggens toe bij den Armenraad te Alkmaar, zulks in< gevolge het verzoek van het burgerlijk arm< bestuur, den kerkeraad en den Ned. herv. diaconie, d.d. 14 Maart 1932, omtrent welke aansluitnig de kosten geraamd zijn naar ten hoogste 5 ct. per inwoner, in totaal plm. 110 per jaar. De voorzitter betoogde, dat de nood zakelijkheid van toepassing van het ver haalsrecht steeds sterker wordt gevoeld. Aan sluiting is daarom wenschelijk. De heer Kaag vond het idee goed, doch het bedrag hoog. Het is mogelijk, dat de ba ten kleiner worden dan de ontvangsten. De heer Duin wilde niet afzijdig blijven, doch een bedrag van 25 beschikbaar stel len. De heer G u 11 e r vond het bedrag even eens hoog en vreesde bovendien, dat de ar menraad zonder voldoende ter zake kundig te zijn de menschen geforceerd zullen aan pakken. Weth. B ij 1 zag het voordeel ook niet in en wilde de armbesturen nog eens vragen, of het wel noodzakelijk wordt geoordeeld. De heer Schermer vond het niet erg om de voordracht nog eens aan te houden. Het B.A. vraagt het en is op dit gebied deskundig en spr. gevoelde voor het voorstel-Duin. Besloten werd de voordracht aan te hou den, om alsnog met de leden van het B.A. een bespreking te voeren en te zeggen, dat men in beginsel voor is, doch het bedrag te hoog oordeelt.. Voordracht van B. en W. om de verorde ningen d.d. 25 Aug. 1930 op de heffing en invordering van opcenten op de Gemeente fondsbelasting, opnieuw vast te stellen, naar het bestaande heffingsgetal van 50 opcenten. De aanleiding tot deze hernieuwde vast stelling is gelegen in het feit, dat de goed keuring door de Kroon ingevolge K B. van 15 November 1930, no. 28, verleend werd tot 1 Mei 1932. Schoorl heeft 50 opcenten op het gebouwd en 10 op het ongebouwd, 25 op de vermo gensbelasting en 50 op de personeele belas ting. De regeering wil voor gemeenten die niet uitkomen 80 op gebouwd, 20 op onge bouwd, 25 op de vermogensbelasting en 100 op de personeele belasting. Voor de begrooting zullen B. en W. met voorstellen in dien geest komen. De heer Duin vond hierin een aanwij zing om zoo zuinig mogelijk met de gelden om te springen. De inkomens van boeren en tuinders zijn er dit jaar niet en het zal hoofd zakelijk op de personeele belasting verhaald moeten worden. Het voorstel van B. en W. werd z.h st, aangenomen. Voordracht van B. en W. tot vaststelling: a. van een concept-beluit tot af- en over schrijving van en op de uitgaafposten der be grooting 1931, tot een bedrag van 10891 b. idem van een suppletoire begrooting voor den dienst 1931, in ontvangst groot 13.076.89 en in uitgaaf groot 15.076.89; c. wijziging der begrooting voor 1931, ter tegemoetkoming, voor zooveel noodig, aan de opmerkingen van Ged. Staten, bedoeld bij brief van gemeld college d.d. 20-27 April 1932, no. 181 d. machtiging te verleenen tot het aan brengen van administratieve wijzigingen in voornoemde begrooting, voorzoover de ter zake alsnog te voeren correspondentie met Ged. Staten daartoe aanleiding mocht geven. Conform besloten. Onder intrekking van desbetreffend be sluit van 26 Januari 1932, no. 7, machtiging te verleenen tot het aangaan van een kas- geldleening voor den dienst 1932, groot 42000, tegen een rente van ten hoogste 5X pCt. 6 Het ligtiï de bedoeling deze gelden te bestemmeitSteels voor aflossing van de be staande le&lfögen van den dienst 1931 tot een bedrag van 23000, en gebezigd voor de stichting van het gymnastieklokaal, waar voor de vaste leening nog niet is kunnen ge plaatst worden en anderdeels tot een bedrag van 20.000, voor de eventueele kasgeldbe hoeften van den loopenden dienst; een en ander te zijner tijd bij suppletoire begroo ting te regelen. bezig mijn spoedig overlijden te beramen. Hij liep naar de deur. Bel, als het u belieft, wanneer U iets noodig heeft, vroeg hij met een beteekenisvollen glimlach en verliet toen de kamer. Sir Peter leunde tegen de tafel in den sa lon, den syphon nog in zijn hand en hij keek Spencer onheilspellend aan, toen deze naar zijn kamer ging. Sir Peter sprak niet. Zijn geest was bezig met de vraag van zijn oogen blikkelijke houding tegenover dezen schette renden parvenu van een butler en toen Spen cer hem met geveinsde boosheid aankeek en wegging, keerde zijn blik weer terug tot een booze beschouwing van het karpet. Vijf dagen uitstel! Dat was de gedachte, die zijn geest bezig hield. Vijf dagen uitstel Henry Aimsbury kon eerst na vijf dagen wet tig aanspraak maken, tenminste, als de veertigduizend hem vandaag betaald werden Harker had beloofd hem de aandeelen Wai- rarapa-petroleum morgenvroeg te zenden, en hij kon er alleen over beschikken en zon der moeite. Sothfield zou ze zonder praatjes tegen tienduizend nemen. Aimsbury zou zijn veertigduizend hebben, voordat de banken vandaag sloten. B.v. tegen drie uur. Drie uur. Nu, hij meende, dat hij dien ver waanden gek, Spencer, wel een paar uur zijn zin kon geven, en doen of hij den butler speelde, en als de veertigduizend betaald wa ren, zou hij, noodig, de geheele politiemacht inroepen om dezen eigenwijzen brutalen huurling er uit te zetten Wordt vervolgd

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 5