Wed. of Dochter, FLINK DAGMEISJE Spoel MacMfecicfUett nieuwe aanvoeren aan de veiling. jbinnenland De Heer en Mevrouw HOOGSTRA-MICHELS, Corfstraat 43. zullen gaarne 19 en 26 iuni a.s. van 4 -5§ uur bezoeken ontvangen. JOHMMES FREDERIK ROMMEL, MARIA WILHELMINA DE VRIES geb. HAM, FRANS I0RYEP, JAN RUNHART, PASTILLES „incneefter van t groepscomité ach over P01'flinke opbrengst mag verheugen, is na- ten slotte te danken aan de offer- ^rditrheid der bezoekers, maar grootendeels £5imogelijk gemaakt door de gulle wijze, veie onzer stadgenooten iets voor het hebben afgestaan. Oe voldoening, die de schenkers bij het kernen van het gunstige resultaat zullen gevoelen, is voor hen ongetwijfe'd de best ""ook öte vriendelijke helpsters uit de Indi- he theetent zullen met genoegen op de soor de Padvindersgroep zoo vruchtbare da len terug zien. Zondagmiddag zes uur was het weder de voorzitster van het groepscomité, die de fan- v fair onder het uitspreken van dank naar 2l«i kant sloot. Aan de Alkmaarsche veiling werden he denmorgen de eerste tuinboonen aangevoerd door den beer R. Turkstra uit St. Pancras. De heer H. Kouwenberg te Winkel ver scheen aan de veiling met de eerste kruis bessen. Op de veiling werden heden de eerste dah lia's aangevoerd. De kweeker van deze bloe men was de heer J. Groen, kweekerij De Dahlia te St. Pancras. De eerste meloenen zijn hedenochtend aan gevoerd door C. Laan uit Beemster. ORGELBESPELING GROOTE KERK. Het programma voor den tweeden orgel- avond, Donderdag 23 Juni van 8—9 uur in de Groote kerk te Alkmaar door den heer Jan Zwart, bevat werken van Fr. Liszt en Alex Guilmant. Om teleurstelling te voorko men wordt er hier nog eens aan herinnerd, dat de bespelingen om de 14 dagen gegeven worden. Mitsdien niet as. Donderdag 16 maar 23 Juni. EEN ZAND- EN GR1NDKWESTIE. De heeren Joh. en Jacob Broersma te Ber gen, hebben zich met een request tot de Tweede Kamer gewend, waarin zij wijzen op de bepalingen van een bestek in een hun in 1923—24 gegund werk: het maken van een gedeelte van ae voorhaven Maas-Waalkanaal bij Nijmegen. Volgens die bestekken moesten de aannemers op een aangeduide plaats 32.000 M3 grind doen baggeren, vervoeren en opslaan, maar, zeggen adressanten, zij zijn in hooge mate misleid door het bestek daar gebleken is, dat het hun aangewezen terrein reeds vroeger ontgrind was en dat de directie van den waterstaat bij het opmaken van het bestek deze ontgrinding wist. Het resultaat is geweest, dat de firma Broersma meer dan 300.000 heeft uitgegeven, maar slechts 30.000 (een kwart van het gereed gemaakte werk) heeft ontvangen. Waterstaat leeft, nadat het werk aan een andere firma was opgedragen, de firma Broersma aange sproken voor 115.000 schadevergoeding, maar deze vordering is, „tengevolge van het met verschijnen van den procureur van den Staat" van de rol afgevoerd. De firma berekent voorts, dat de raming door Waterstaat heel onzuiver is geweest en vraagt tenslotte aan de Kamer financieel her stel van het haar aangedaan onrecht, door de benoeming van een neutrale commissie op welker samenstelling noch de minister van Waterstaat, noch adressanten, eenigen in vloed kunnen oefenen die zal vaststellen, welke financieele vergoeding aan de firma Broersma dient te worden uitgekeerd. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 2152 uur licht HEIDEBRAND. Gistermorgen is brand ontstaan op de gronden van de Loenermark, te Loenen (Vel.) Ongeveer 12 H.A. heidegrond is ver brand. De oorzaak van den brand is onbekend. ALGEMEENE NEDERLANDSCHE VEREENIG1NG VOOR VREEMDELINGENVERKEER. Het congres te Zwolle. Als officiel vertegenwoordiger van het al gemeen Nederlandsch Verbond was de heer Staal aanwezig. Om ruim 9 u. 15 opende de voorzitter, C. T. baron Krayenhoff de algemeene vergade ring, die door ruim 200 personen bezocht was. In den breede ging spr. na, welke overheids- nuatregelen het vreemdelingenverkeer in den *eg staan: 't versche cadetje, dat de vreem deling zoo noode mist qan zijn ontbijt, de si garen, die hij niet kan koopen 's avonds na ^hten, het gebrek aan vertier na het slui- nngsuur van de café's enz. Een woord van hulde bracht spr. aan de K.L.M., die op zoo voorbeeldige wijze den naam van Nederland hoo^ houdt in den vreemde. Na deze openingsrede behandelde de ver- Wd< ring enkele kwesties van huishoudelijken ®*rd. Zij hechtte haar goedkeuring aan het Jtöelijk beheer en benoemde mr. Westerman J öen heer d'Artillac Brill beiden te 's-Gra- jBhage en mr. Herman Vlug e Rotterdam 0 de commissie tot het nazien van de boeken *■8 den penningmeester. Voor de functie van drie leden in het hoofd- J, tuur zijn benoemd de heeren de Mees, v. j|j Garde en Vermolen. ®t jaarverslag van de vereeniging werd na ~®ige gedachtenwisseling inzake het offici- orgaan van ae vereeniging goedgekeurd, van '*n 'recteur van de vereeniging, de heer buit» L e/^er, deed eenige mededeelingen noe™,, j laarverslag om. Het deed spr. ge- Zevr-rW er ?ndanks de malaise nog hard ee_ H wordt in de aangesloten vereenigin- van mai. vreemdelingenverkeer heeft de lijden ÈnppUrh1Se ln andere landen. De val van het •tandaa-a ^onJd' het verlaten van den gouden ben hpt ,7 ln de Scandinavische landen heb- Een tvai,1j£cmdehngenbezoek niet bevorderd RBMHOg verschijnsel is, dat er steeds Ondertrouwd: M. GOUDA en H. W. BLOK. Egmond aan Zee, 15 Juni 1932. Gravenstraat 4. Achterstraat 7. Huwelijksvoltrekking 1 Juli a.s. Toekomstig adres Emmastraat 25 B, Egmond aan Zee. Tot. onze diepe droefheid overleed hedennacht, zacht en kalm, in het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar onze geliefde Man, Vader, Behuwd- en Grootvader gepensioneerd Commies der Posterijen, in den ouderdom van bijna 69 jaar. Uit aller naam, A. ROMMEL—VIS. Castricum, 15 Juni 1932. Tot onze diepe droefheid overleed heden, na een korte ongesteldheid, onze innig geliefde vrouw en moeder iu de ouderdom van 50 jaar. KLAAS DE VRIES. META. ERIK. ELS. GOVERT. Amsterdam, 14 Juni 1932. Alex. Boerstraat 13. Bezoeken kunnen niet worden afgewacht. De crematie zal plaats hebben in het crematorium te Velsen Vrijdag a.s. na aankomst trein 10.41 uur halte Driehuis-Westerveld. Heden overleed, na een kort.-tondige ongesteldheid, onze geliefde Man, Vader. Behuwd-, Grootvader en Oom. de Heer in den ouderdom van 85 jaar. Uit aller naam, G. KORVER—TIMMER. Alkmaar, 15 Juni 1932. Kennemerstraatweg 162. De teraardebestelling zal plaats hebben a.s. Zater dag op de Algemeene Be- gtaafplaats. Vertrek van af 't St Elisabeths-zieken- huis, nam. 2 uur. Hiermede geven wij ken nis van het overlijden van onzen vader, behuwd- en grootvader, den Heer gep. wachtm. der cavalerie, weduwnaar van Gerritje Borninkhof, in den ouder dom van ruim 80 jaar. Uit aller naam, C. KWADIJK. Alkmaar, 15 Juni 1932. Kinheimstraat E 31. De begrafenis zal plaats hebben Zaterdag a.s. na middag 2 uur, vanaf het sterfhuis, op de Algemeene begraafplaats. NET FLINK MEISJE, 19 jaar, zoekt tegen half Juli plaats als Hulp in de Huishouding met huiselijk verkeer, Alkmaar of Omgeving. Br. juffr. STELLING, p.a. Den Heer S. VRIEND, Noordergracht, Enkhuizen. Een Wedn. zoekt kennismaking met P.G., leeftijd tusschen 35 en 45. Br. onder lett. M 489 Bur. v. d. Blad. Mevrouw KONING, „de Specht", Heiloo, vraagt een Hulde voor die Droste-Pastilles, die zoo uniek van samenstelling zijn, zoo geweldig van kwaliteit. Droste-Pastilles ontketenen overal een jubel! Men weet algemeen dat het de meest verrukkelijke snoeperij is, die er in chocolade wordt bereid. U kunt ze in luxe-doozen krijgen. Maar als U véél snoeplustigen trac- tteren wilt, dan is de groote verpak* king aan te bevelen (l kilo f. 3.50). Die is voQrleeliger in zoo'n geval. Vraagt naai de origineele ALTIJD WELKOM! meer belangstelling komt voor het vreemde lingenverkeer in breede lagen van de bevol king. Spr. memoreerde welke middelen de ver eeniging nog steeds toepast om in buiten- en binnenland reclame te maken door middel van films, lezingen, stands op tentoonstel lingen, artikelen in de bladen en radio-lezin gen. Hij eindigde met aanmoediging de vacan tie in Nederland door te brengen. Bij het jaarverslag was reeds van verschil lende zijden critiek geoefend op de inrichting van het officieele orgaan Ons Nederland. Thans kreeg de redacteur-uitgever van het blad, de heer A. J. G. Strengholt, gelegen heid zijn standupnt uiteen te zetten; hij hield een rede, waarin hij veel weerlegde wat men het blad aangewreven heeft. Hij zou gaarne uit de vergadering een redactiecommissie be noemd zien, bestaande uit competente men- schen. Verschillende sprekers, o.a. de heer Klomp uit Bergen, mengden zich in deze gedachten- wisseling, die nu eens gunstig dan weer min der vleiend voor den leider van het officieele orgaan is. Tenslotte ging de vergadering er mee ac- coord, dat het hoofdbestuur gehoord de dis cussies, nader i: overleg zal treden met den uigever van he officieele orgaan onder an dere ter verkrijging van meer contact. Daarna hield de heer A. v. d. Paauw van de K.L.M. een causerie. De vergadering neeft toen het hoofdbestuur in overweging gegeven om in 1933 de verga dering in Vlissingen te houden. Tegen half 3 begon de wandeling door de stad naar het theater de Kroon in de Diezer- straat. De heer W. Créman, de stadsbeiaar- dier bespeelde het carillon van de Peperbus In de Kroon werden twee films gegevoi, één van Nederland, speciaal voor de A.N V V gemaakt, en de film die 2 aar geleden ge maakt is bij het herdenkingsfeest van de stad Zwolle. Te<*en 4 uur besteeg men autobussen voor een rit naar het Engelsche Werk, het groote stadspark van Zwolle bij den IJsel- De leden werden weer naar de stad terug gebracht om zich op te maken voor het offt- cieele diner, dat om half 8 in de Buitensoci- teit begon, waarbij de burgemeester van Zwolle als gast van de A.N.V.V. aanwezig W Tijdens het diner reikte de heer Pinto een vaandel over aan mr. Cratama en overhan digde de secretaris een souvenir. Vele spre- ke?s voerden aan het diner het woord. OPSLAG VAN BOTER. Een nadere regeling. Ck regeering heeft een nadere regeling ge troffen voor den opslag van boter in koelhui zen waarvan de kosten blijkens het kort ge leden ^publiceerde communiqué niet door debelanghebbenden behoeven te worden ge dragen. DE WET OP DE ARTSENIJBERE1D- KUNST VAN DE BAAN. Bii de behandeling van bovengenoemd ontwerp in de Tweede Kamer heeft de minis ter gevolg gegeven aan den wenk om het punt van de agenda af te voeren. De verdere be handeling werd toen uitgesteld. BRANDEN. Landbouw schuur afgebrand, vee omgekomen. Hedennacht om half één ontstond brand in een groote landbouw van den heer J. Veraart onder de gemeente Dinteloord. Een persoon, die zich per auto in de omgeving bevond de vlammen zag oplaaien, waarschuwde de bewoners, die nog sliepen. Aan blussching viel toen niet meer te aenken. De schuur met bijbehoorende stalling ging geheel in vlam men op. Vijf varkens, 4 stieren en alle land- bouwwrektuigen en machines gingen verlo ren. Het woonhuis bleef gespaard. De schade wordt geraamd op ca. 20.000. VERKEERSONGEVALLEN. Een man overreden. Hedenmorgen heeft bij Grave een ernstig auto-ongeval plaats gehad. De heer C. Je- nier begeleidde een wagen met hooi. Hij stak plotseling den weg over en werd gegrepen door een auto, die zeer matig reed. De auto ging over het lichaam en hoofd van den man. Hij kreeg een gapende hoofdwonde en ern- stigekneuzingen. Dr. Kampers uit Grave ver voerde het slachtoffer in zijn auto naar het St. Catharineziekenhuis te Grave. De toe stand van den ongelukkige is ernstig. Kind overreden en gedood Gisteren is het vijfjarig kind van den land bouwer Duikers te Horst op den rijksweg tusschen Horst en Venray aangereden door een auto uit Uden. De vader zag, hoe zijn kind tien meter medegesleurd werd. Een arts kon slechts den dood constateeren. Aan de gevolgen overleden. De heer L. M. van der Graaf, die ver leden week op den Rotterdamschen weg te Delft door een motorrijder is aangereden, is overleden. wijl de bekende Belg A. F. Renier op het Fransche merk Jonghi zal starten. Verder vermeldén we nog eenige verande ringen en aanvullingen. New-Imperial Motors deelde mede, dat al haar rijders zullen starten in de 250 c.M.3- klasse, zoodat in deze klasse op dit merk uit komen: Davenport. Mellors, Gleave en Tim mer. Het is vrijwel zeker dat voor Rudgè- Whitworth Ltd. zullen uitkomen: T. Smith in de klasse A, GrahamWalker in klasse B, en Handley en Nott in klasse C. Er zullen dus starten: in klasse 6 (175 c.M.3) 8 rijders; in klasse A (250 c.M.3) 16 rijders; in klasse B (350 c.M.3) 18 rijders; in klasse C (500 c.M.3) 32 rijders. Motorsnelheidswedstrijden. Op Zondag 19 Juni a.s. zal de Hilv. Grasbaan Motorrenver. te Hilversum op de baan van de Hilv. Harddr. en Renver. in het Gem. Sportpark aldaar Groote Motorsnel heidswedstrijden organiseeren, waaraan de voornaamste renners uit Nederland zullen deelnemen. Het programma omvat 10 num mers, met in totaal 24 wedstrijden, zoowel voor seniores, juniores als nieuwelingen. Het aantal deelnemers is bijzonder groot en van de seniores noemen we o a. v. d. Pluym, v. d. Berg, Schot, Hartman, vdn Dijk, Breman en Oosterbaan. Ook op de andere nummers belooft de strijd gezien de keur van renners zeer belangwekkend te worden. Een automobielfeest. Zooals U bekend zal zijn wordt Zaterdag middag in het Vondelpark te Amsterdam een automobielfeest gehouden, waarvan de vol ledige baten ten goede komen aan het Natio naal en Plaatselijk (Amsterdamsch) Crisis Comité. Wij adviseeren gaarne om dit inte ressante automobielfeest, bestaande uit een concours voor koetswerken, een concours d' élegance en een bloemencirso te bezoeken. H. K. H. Prinses Juliana heeft het voor beeld gegeven door zich bereid te verklaren het feest met haar tegenwoordigheid te ver eeren. Uitzending van Ned. athleten. De voetbalwedstrijd van Don derdag. Naar wij vernemen, zullen de beide elftal len van oud-internationals en oud-spelers Donderdagavond a.s. in het Stadion te Am sterdam uitkomen in de oorspronkelijk vast gestelde opstelling. Jan Vos zal dus niet medespelen, doch wel als reserve aanwezig zijn. Nevens dezen oud- U.V.V.- en Ned .elftal-speler zijn reserves de vroegere doelverdediger van V.O.C. Van den Berge en de V.U.C.-voorwaarts P. de Waal. Wij kunnen mededeelen, dat uit de twee ve teranen-elftallen die Donderdagavond in het Stadion spelen een vertegenwoordigend elf tal zal worden samengesteld, dat dan op 25 Juni a.s. in Den Haag zal spelen tegen het Belgische veteranen-elftal. Motorrijden. Inschrijvingen voor de T.T.-races. Voor klasse B (350 c.M.3) schreven nog in de Duitscher A. Schneider op Velocette, de Italiaan E. Selfo, eveneens op Velocette, ter- (Buiten verantwoordelijkheid van de Redact'e. De opname in de rubriek, bewijst geenszins dat de redactie er mede instemt). Geachte Redactie. Zou U mij plaatsruimte willen aistaan voor het volgende? Dat er ongezonde toestanden zijn, moet beslist zoo wezen. En ik verwacht dat er nog wel iemand is die mij op de volgende vragen het juiste antwoord kan geven. Is het juist dat er kort geleden een gehuwd paar te Buiksloot aangesteld is voor het Lager Onderwijs en deze dus een dubbel tractement genieten, terwijl er zoo velen naar een aanstelling verlangen en dat er nog zoo vele gehuwden, beiden aan een Rijks-, pro vincie- of gemeenteinstelling verbonden zijn? Wordt het dan geen tijd dat daarin verande ring komt? Is het niet treurig (indien het waar is) dat een gehuwd paar aan het P.E.N. samen een inkomen van 85 a 90 geniet (misschien wel meer) en dat de vrouw nu 2 maan den voor en 2 maanden na haar bevalling verlof krijgt, dus 4 maanden met behoud van salaris? En dat haar het recht wordt gege ven om de vacantie daarna nog aan te vra gen en dan beiden een behoorlijken vacantie- toelage ontvangen? Dan komt iemands ge moed toch zeker in opstand. Als tegenvoorbeeld kwam mij ter oore, dat de vrouw van een werklooze op den Lan- gendijk die 8 steun ontvangt, zich voor een paar dagen als werkster uit wilde geven (omdat hij nu op het gezin kan passen). Dit werd niet toegestaan of de steun werd inge houden, want da-n zouden zij een dubbel inkomen genieten. Ik bedoel hiermede, dat daar wel terdege opgelet moet worden, maar men kan wel na- faan, hoe hoog dit week'oon dan wordt. Dan au men toch niat anders zeggen dan dat hier de armoede in de hand gewelkt wordt. We moeten maar niet denken aan enkele ministers die dubbele tractementen ontvan gen en dat de presidenten van de Ned. Bank elk 60.000 tractement hebben. Dan merk je toch dat het een wantoestand is en dat de be zuiniging maar eens van boven af moet gaan. Met dank voor de verleende plaatsruimte, EEN OPMERKER. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 15 Juni 1932. Op de he den gehouden aardappelenmarkt werd be taald voor: Groote muizen 9 cent en Kleine muizen 7 cent per K G De overige prijzen waren onveranderd Aanvoer 4750 K G. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 15 Juni 1932. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 375 Vette kalveren, le kw. 40—50 cent, 2e kw. 3039 cent, 3e kw. 20 29 cent per K G., levend gewicht; 35 Nuch tere kalveren 4—7654 Varkens, vleesch- varkens 90—110 K.G., 34—36 cent, zware varkens 3134 cent <»n vette varkens 2830 cent per K.G. slachtgewKht. 7 wagons ge slachte runderen uit Denemarken. Verloop: Vette kalveren met grooten aan voer, stugge handel en hoogere prijzen Var kens met flinken aanvoer, stugge handel en weinig vraag. Prijzen iets hooger. BROEK OP LANGENDIJK, 15 Juni '32. Langendijker Groentenveiling. 7000 K.G. Tomaten: A 33.30—33.40, B 31.30, C 31.50—33.30 en CC 2140; 72000 K.G. Aardappelen: Schotsche muizen 6.10 7.40; Drielingen 4.606.70, Kleine 1.80—2.70, alles per 100 K.G. COOP. CENTRALE EIERVEILING. PURMEREND, 14 Juni 1932. (Weekber.) Afdeeling eieren. 124743 stuks Eendeieren 1.95—2.15 en 113960 stuks kippeneieren, waarvan de prijzen als volgt: 70—80 K.G. 3 70—4.50; 65—66 3.50—3.60; 63 —64 3.203.40; 60—62 2.90— 3.30; 58—59 2.80-ƒ 3.10; 56-57 2.70—2.90; 53—55 2.50—2 70; 50 —52 2.30-ƒ 2.50; 45—49 2—2.40. Afdeeling Pluimvee. Prijs per stuk: Oude kippen 0.60—1.50; Jonge Hanen 0.65 1.20. Prijs per K.G.: Oude kippen 40— 50 cent: Jonge hanen 70—90 cent.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 3