Agenda Jhiêücaties £aatste A Vaart per ALKMAAR PflCKET tBucqecliike Stmd Siad w Ompeoiaq GIBBS CREME lOeee&ecicfU Sport 1NSECT0L" Cibbs: ONZE DRUKKERIJ UW DRUKWERK BESLOTEN TOT OPHEFFING DER PRUISISCHE NOODVERORDENING. EEN VIERVOUDIG MOORDENAAR TERECHTGESTELD. KofaPolitie. voorzien van de nieuwste machines levert fraai en snel. Vraagt offerte aan de N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v.h. HERMS. COSTER ZOON dagelijks naar DE ZAAN en AMSTERDAM. Overzicht. Vrijdag 17 Juni. 10—=8 uur, hotel De Nachtegaal, tentoon stelling hoor-instrumenten. 7.30 uur. Cinema Americain, eerste hoofd nummer Kirby, de valsche speler (rom)* hoofdrollen J. Harrold Murray en Norma Terris; tweede hoofdnummer Russische sa menzweerders (dram), hoofdrollen Kay Johnson en Neill Hamilton. Toegang voor persdnen boven 14 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater, hoofdnummer Circus-schaduwen (sens.) hoofdrollen Liane Haid en Oscar Marion. Toegang voor personen boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater, hoofdnummer Een uur bij jou (rom.) hoofdrollen Maurlce Chevalier en Jeanette MacDonald. Toegang voor personen boven 18 jaar. 7.30 uur, bioscoop Harmonie, hflofdrol Op Inspectie (milit. humoreske); hoofdrol Vlas- ta Buriau. Toegang voor eiken leeftijd. 8 uur, Steenenbrug, openluchtsamenkomst, sprekers ds. C von Meijenfeldt en de heer D Schotvanger. i- Zaterdag 18 Juni. 7.30 uur, Cinema Americain: 1. Kirby, de valsche speler (rom.); 2. Russische samen zweerders (dram boven 14 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: Circus-schaduwen (sens.); boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Een uur bij jou (rom.); boven 18 jaar. 7.30 uur, bioscoop Harmonie: Op inspec tie (milit. humoreske); alle leeftijden. 8 uur, De Unie, concert leerlingen solo- zang mej. Annie Veenenbos. die in den nacht van 28 Maart 1931 zijn schoonouders, zijn vrouw en zijn achtjarig zoontje vermoordde. STEUN AAN MELKVEEHOUDERS. Ingevolge artikel 22 der Crisiszuivelwet zullen aan melkveehouders gedurende ten hoogste drie weken uitkeeringen kunnen wor den verstrekt, berekend naar een bedrag van 0 75 per melkgevende koe per week (dus droogstaande dieren niet medegerekend). De melkveehouders in deze gemeente die aanspraak meenen te kunnen maken op de hiervoren bedoelde uitkeering worden in ver band daarmede opgeroepen persoonlijk ter secretarie der gemeente opgaaf te doen van de op 15 Juni 1932 in hun bedrijf verzorgd wordende melkgevende koeien, onder mede- deeling o.a. van de totale melkproductie over het jaar 1931, alsmede van die in de week van 12 tot en met 18 Juni 1932, benevens van de in die week geproduceerde kilogram men boter en/of kaas en afgeleverde melk. Tot het doen dezer opgaaf bestaat ter secretarie gelegenheid voor de personen wier familienaam begint met d$ letters AI op Donderdag, 23 Juni a.s. en voor hen wier familienaam beginnt met de letters J—Z op Vrijdag 24 Juni d.a.v., telkens des namid dags tusschen en 4K uur. Het verstrekken van een onware opgaaf is ingevolge art. 225 van het Wetboek van Strafrecht, strafrechtelijk vervolgbaar. Alkmaar, 17 Juni 1932. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOEL MA, Secretaris. UITBREIDINGSPLAN „WEST". Het Hoofd van het gemeentebestuur van Alkmaar brengt ter algemeene kennis, dat van 18 Juni tot en met 19 Juli a.s. ter secretarie dezer gemeente voor een ieder ter inzage is gelqfl het ontwerp tot herziening van het uitbreidingsplan (2e gedeelte), vast gesteld bij Raadsbesluiten van 17 Maart 1909, nr. 10, en 22 Juni 1909, nr. 5, goed gekeurd door Ged. Staten van Noordholland bij hun besluit van 7 Juli 1909, nr. 105, zoo als gemelde Raadsbesluiten naderhand zijn gewijzigd, welk ontwerp betrekking heeft op het Noordelijk en Westelijk deel der ge meente, zooals de begrenzing daarvan nader op de bij het ontwerp behoorende kaart is aangegeven. Alkmaar, 17 Juni 1932. Het Hoofd van het gemeentebestuur, WENDELAAR. HERRIE IN DEN BEIERSCHEN LANDDAG. De geuniformde nazi's buiten gezet. In de zitting van heden van den Beier- schen landdag is het tot stormachtige toonee- len gekomen naar aanleiding van het feit dat de nationaal-socialisten in uniform versche nen. De voorzitter deelde mede dat hij alle leden der nationaal-socialistische fractie, die in uniform waren verschenen, van de zitting had uitgesloten. Politie en recherche moesten ;de meeste nazi's tenslotte siu!: r "i buiten zetten. De debatten in den Pruisischen Landdag over de noodverordening, die gistermiddag begon hebben tot vroeg in den ochtend ge duurd. Het was reeds ver over drieën toen vannacht tot stemming werd overgegaan. Met 243 stemmen van alle partijen, met uitzondering van de sociaal-democraten, het Centrum en de Staatspartij, die zich van stemming onthielden, werd het communisti sche voorstel tot opheffing der Pruisische noodverordening aangenomen. Een gelijkluidend Duitsch-nationaal voor stel was hiermede van de baan. Tegen vier uur vannacht sloot president Kerrl de zit ting, die gistermorgen om elf uur was begon nen en derhalve bijna 17 uur geduurd heeft. De eerstvolgende zitting van den Landdag is bepaald op Woensdag 22 Juni a.s. Aan de orde komt dan de definitieve verkiezing van het presidium van den Landdag, de verkie zing van den Pruisischen minister-president en de behandeling van het nieuw ingediende amnestiewetsontwerp in alle drie lezingen. Hedenmorgen om vijf uur is op de binnen plaats van de gevangenis te Tübingen te recht gesteld de losse arbeider Eugen Beyle uit Engelsbrand in het district Neurenberg, Voetbal. Woensdagavond had de ontmoeting plaats tusschen de elftallen van „Kofa" en Politie voor de zomeravondcompetitie 1931. Ge speeld werd om den 3en en 4en prijs, bestaan de uit 2 medailles, uitgeloofd door de firma Ringers en Jac. Met. De wedstrijd werd in uitstekende verstandhouding gepleed en ein digde in een 6—3 overwinning voor het Poli- tie-elftal. De leiding was in handen van den heer v. Oefelt, die de teugels goed vast hield. Na afloop van den wedstrijd werden de prijzen uitgereikt door den heer v. Bezooien, secretaris van de zomercompetitie, die zich op zeer verdienstelijke wijzen van zijn taak fWWt - - - - - het beste middel ter voor koming en genezing van insectenbeten! Ook tegen zonnebrand. Groote tube 75 cents. Ongecorrigeerd. TWEEDE KAMER (Zitting van heden). De motie-Cramer inzake opschorting van den bouw van den derden kruiser werd ver worpen met 59 tegen 30 stemmen (vóór de soc.-dem., vrijz. dem., de heer Wijnkoop, communist en de heer Floris Vos, partijloos). Interpellatie-Kapers over werk loosheid. Aan de orde was daarna de interpellatie- Kupers inzake werkloosheid De heer Kupers (soc.-dem.) schetste den omvang en de ge volgen van de werkloosheid. Er zijn hier t-: lande 300.000 werkloozen, waarvan 50.000 beneden 21 jaar. Spr. betoogde, dat de aan dacht van het rijk in de eerste plaats op werk, niet op steun gericht moet zijn en hij klaagt over de rechteloosheid der arbeiders bij de werkverschaffing. Hij wees op den nood onder de arbeiders en de groote demon straties te Amsterdam, Utrecht, Den Haag en Rotterdam en protesteerde tegen het optre den der Haagsche politie, die eenige personen verwondde. Spr. drong er op aan, de bouwvakarbeiders onder de steunregeling te brengen en bepleit te de oprichting van een staatshupotheek- bank. Er zijn nog objecten voor productief werk genoeg. Spr. drong o.a. aan op voortzet ting der Zuiderzeewerken en vroeg hoe het staat met het onderzoek inzake het oprichten van een crediet-hulpbank. Spr. drong aan op sterke verkorting van den arbeidstijd. TERAARDEBESTELLING RENE DE CLERCQ. Heden werd op het kerkhof te Lage Vuur- sche het stoffelijk overschot van den Vlaam- schen dichter en strijder dr. René de Clercq ter ruste gelegd. Een groote menigte vrienden uit Vlaanderen en Nederland woonde de plechtigheid bij. Prof. dr. Burger, voorzitter van den Dietschen bond, uit Amsterdam, ge tuigde van de algemeene verslagenheid bij het doodsbericht bij den Dietschen bond en de Nederlandsche Unie. Hij kenschetste het dichtwerk van de Clercq en gaf uiting aan de groote dankbaarheid die talloos vele tegen over de Clercq vervult. BIJ HET BADEN VERDRONKEN. Gisteravond is bij het zwemmen in de Bruinkoolvijver te Heerlen verdronken de 30- jarige coiffeur E. v. d. Hengten. De man was gehuwd en laat een vrouw en kind achter. EEN PANORAMA. We staan op den hoogsten top van het duin nabij Kamp aan het begin van de Hondsbossche zeewering en we laten onze blikken weiden over een groot gedeelte van Noordholland en over de Noordzee, dat groote zeemansgraf! 't Weer is schittoiend mooi en de zonne stralen weerkaatsen op den helderen zeespie gel, waarboven vele meeuwen van diverse soorten zich loom bewegen, om zich af en toe op het zilte waten/iak te zetten en zich lichte lijk te laten deinen op de bijna onbewogen zee. Alleen langs het strand ziet men een smalle zoom van kleine witte brandinggolf jes, waarin eenige rersonen zich baden 't Is hier heerlijk vertoeven r de met zout-be- zwangerde lucht, rijk aan ozon. Velen ver toeven alweer aan de badplaatsen en meer deren zullen komen om weer levenskracht op te doen voor het werk, dat na de vacantie weer wacht en opnieuw weer energie zal vra gen van de nijvere menschen, die he' verdere deel van het jaar weer slijten in kantoren en op plaatsen, waar de reinheid der lucht verre ten achter komt bij die van duinen en strand Als we thans over die kalme zee blikken en de visschersschuitjes zich zoo zacht over het water bewegen, dan kan men zich moeilijk voorstellen, dat bij een storm het water zoo fel bewogen kan zijn. Dan is de branding verbolgen en gevaarlijk en wee de schepelin gen, die door de ongebreidelde golven naar het strand worden gedreven. Hoe dikwijls zijn zoo zeemanslevers verloren gegaan er keurige schepen en handelsschaden een prooi der golven geworden! Dat getuigt ook nog het overschot van den Engelschen kruiser, die in de laatste oorlogsjaren op het strand werd geslagen, 't Was een trotsch schip, gebouwd om dood en verderf te brengen en onderging hier het lot, een nietswaardig wrak te worden. Van Alkmaar 6*- 8.30' 11.- 2.- 4.-* 6 uur Alleen op Zondag. En zoo zijn hier bij Kamp wel meer sche pen tot wrakken geworden, niet alleen door stormen maar ook door den gruwel van den oorlog. Laat ons slechts denken aan den bekenden zeeslag bij Kamperduin in 1799, toen de Nederlandsche vloot zich bij Texel aan de Engelsche moest overgeven en er bij Bergen zooveel Engelsche en Russische sol daten omkwamen. Nog steeds worden bij gravingen in de duinen geraamten gevonden en verschillende zaken in Bergen doen ook denken aan den vreeselijken slag, die daar gestreden is. Denk aan het Russenduin, aan de Russenstraat en aan het Russische monu ment, dat de plek aanwijst, waar vele hon derden gesneuvelden begraven zijn. Doch, we willen niet langer aan die som bere gedachten ons wijden, doch laten nog even onze blikken gaan over het mooie spiegelvlak, dat nu zoo rustig en kalm moge lijk is, en we verlustigen ons in het zonne- getintel, om daarna van het landgezicht te genieten. Dan zien we in de richting van de duinenrij, aan het einde waarvan we nog juist kunnen onderscheiden den hoogen vuurtoren bij Huisduinen aan de Noordpunt van Noordholland, 's Nachts werpt hij regel matig naar alle zijden zijn felle groepen blik semschichten uit, ook over twee zeeën, om de schepelingen te waarschuwen voor de ge vaarlijke ondiepten, als Haaks, Onrust, De Pannekoek enz., aan zijn voet gelegen. Daar zijn vele onheilen geleden, maar ook zijn daar heldendaden verricht door het red den van schipbreukelingen. Hier heeft de be kende menschenredder Dorus Rijkers zijn glorie verworven en tal van redders, die eigen leven niet geteld hebben, om dat van anderen te doen behouden. En als redders en geredden den veiligen wal bereikt hadden, dan konden ze elkander niet in woorden ver staan, maar een enkele handdruk vertolkte volledig hun gevoelens. Dappere mannen heeft Den Helder steeds voortgebracht en nog steeds sta.vn er gereed om hulp te bieden, wanneer de bulderende stormwind menschenlevens in gevaar heeft gebracht. Tusschen Kamperduin en den Vuurtoren kunnen we zien het vriendelijke kerkje van Petten, en van Callantsoog zien we duidelijk de hooge villa van wijlen den heer De Privinière, waarbij men tusschen de duinen vindt een keurigen met riet begroeiden water plas „Het Zwanenwater" genoemd, bekend om de vele vogels, die er broeden, inzonder heid lepelaars. Jammer, dat men in het vorige jaar moest ervaren, dat schennende handen hier vewoestingen hebben aangericht. Gebek aan gevoel voor natuurschoon doet nog steeds veel moois en goeds verloren gaan. We laten onze blikken nog gaan langs den Oostelijken horizon en zien dan groote groene uitgestrekte weidelanden gedecoreerd door duizend-in runderen, wit en zwart, de meest voorkomende kleur bij het Fr.-H. rund veeras. We zien de torens van Schagen, waar we kelijks marken gehouden worden en talrijke torens in West-Friesland, terwijl we weer duidelijker waarnemen de verhevenheden van de stad Alkmaar en weer meer naar het Wes ten het mooie Bergen met z'n fraaie bosschen en vele vogels. En hiermede verlaten we Kamperduin, om eer. strandwandeling te maken naar Bergen aan Zee, waar weer talrijke badgasten zich dagelijks in het zilte nat begeven tot staling van de spieren en tot opwekking van krachtiger leven J. DAALDER Dz. ONDERTROUWD: Weijert Punt en Marijtje de Jong. Jan Oill en Maria Krapels. Anthony Spaan en Klaartje Best. Wouter Faber en Maatje de Troije. Everardus van Stralen en Cornelia Schuit. GEBOREN: Johanna Maria d. v. Michael van Wan- rooij en Catharina Denie. OVERLEDEN: Pieter Pols 55 jaar LOTING NATIONALE MILITIE 1934 De eerste dienstplichtige is Oerrit William Wouters. In de Weeskamer op het Binnenhof te Den Haag heeft hedenmiddag de loting plaats ge had voor de dienstplichtingen der lichting 1934. Bij deze loting werd gebruik gemaakt van het Amsterdamsche register van een vroegere lichting en in de lotingstrommel be vonden zich evenveel nummer» als personen in dat registper voorkomen. Getrokken werd no. 6298, welk no. in het register correspon deerde met de nnaam Wouters Gerrit wil liam, geboortedatum 7 Juni. In elke ge meente of groep van gemeenten (sommige ge meenten zijn voor de aanwijzing van dienst plichtingen tot een groep vereenigd) vangt de aanwijzing van de dienstplichtigen voor de lichting 1934 dus aan bij bovengenoen!- den naam in de voor die lichting bestemde registers en, wanneer die naam daar:n niet mocht voorkomen, bij den alhphabetisch on middellijk daarop volgenden naam. De minister van defensie woonde de loting bij. RAADSVERGADERING. Het ligt in de bedoeling van den burge meester in plaats van op 23 Juni a.s. op 30 Juni a.s. een raadsvergadering te beleggen. INBRAAK TE HEEMSKERK. 'Hedennacht hebben te Heemskerk een viertal inbrekers zich toegang ver schaft tot het huis van den heer P. de Boer. winkelier in boter en kaas De dieven werden gestoord door het aan slaan van een hond, die, doordat zij de kamerdeur dicht deden, niet bij hen kon komen. Op de komst van het ge zinshoofd sloegen de daders op de vlucht. Er wordt weinig vermist Een bureautje in de kamei, waarin zich geld bevond, was reeds onder handen geno men. De politie stelt een onderzoek in. Twee onbeheerd staande fietsen, ver moedelijk van de inbrekers zijn op eeni- gen afstand gevonden en in beslag ge nomen. APEN, DIE ANDERE APEN MET STEENTJES GOOIEN. Naar aanleiding van een ingekomen aan gifte is door de politie tegen enkele perso nen proces-verbaal opgemaakt wegens het uit baldadigheid gooien met steentjes naar de apen in het nieuwe Apenhuis in den Hout dezer gemeente. HET GESCHENK VAN DE AMBTE NAREN AAN DEN BURGEMEESTER. Men verzoekt ons er op te wijzen, dat de borden welke de burgemeester op zijn jubileum als geschenk van de amb tenaren ontving, morgen voor het laatst in de étalage van den kunsthandel van den heer P. Smit op het Verdronkenoord te bezichtigen zullen zijn. CONCERT ALCMARIA-VICTRIX - v.h. Sted. Muziekkorps. Directeur Jac. Jansen op ZONDAG 19 JUNI v. 8-10 uur. Programma Les Sentinelles d' Apollon Marsch H. A. Maas. Hermkeln ad Fremde Overture F. Mendelssohn Heinzelmannchens Wachtparade K. Noack Terpsichore Fantasie-Ballet L. Ganne. Pauze Marsch Blankenburg Geschichten a.d. Wiener-Wald Walzer Joh. Strauss Grossmütterchen Gustave Lange Ein Morgen, ein Mittag, eind Abend Iin Wien Ouverture v. Suppé Finale. 4. LIEFDADIGHEID NAAR VERMOGEN. In de Woensdagavond gehouden vergade ring van Liefdadigheid naar Vermogen wer den 28 aanvragen behandeld, waarvan er 5 moesten afgewezen worden. Voor de 23 an dere gevallen werd toegestaan aan giften en rentelooze voorschotten een totaalbedrag van 865. Aan het jaarverslag van den secretaris mr. A. Schenkeveld ontleenen wij 't volgen de: Het getal leden verminderde in 1931 met 4, vermeerderde met 0 en was op den laat- sten dag van dat jaar tot 141 teruggeloo- pen. En het getal dergenen, die een jaarlijk- sche bijdrage van minder dan 2.50 gaven, daalde tot 1. Het bestuur bleef door de herkiezing van den heer Van der Feen de Lille ongewijzigd' als volgt samengesteld: P. A. de Lange, voor zitter; Mr. A. Schenkeveld, secretaris; Mr. F. A. Josephus Jitta, penningmeester; W. J. D. Appel, Mr. J. Belonje, Mr. J. C. B. van der Feen de Lille en J. Ringers. Ook in de commissie van onderzoek kwam geen verandering, daar de beide aftredende leden Obdam en v. d. Poll eveneens herbe noemd werden. De vertegenwoordiging in den Armenraad bleef gelijk. Het aantal vergadering in 1931 was zeer gering. Er waren in 1931 geen extra werkzaam heden te verrichten. In 1931 werden 35 aanvragen behandeld. Hiervan werden er 2 ingetrokken en 4 afge wezen. Van de resteerende 29 personen ont vingen er 2 een gif èn een renteloos voor- Beschermt Uw huid tegen de zon met Gr. tube fl. 0.55 KI. 0.30 schot, 21 een gift varieerend tusschen 10 en 50 en 6 een renteloos voorschot van 25 tot 100. In totaal werd aldus uitgege ven: aan giften 575 en aan voorschotten 400. Van de in 1931 of vroeger verstrekte voor schotten werd in 1931 terugbetaald een be drag van 130.50. Dit is zeker niet veel, aar in deze tijden is restitutie voor onze ge- holpenen al bijzonder moeilijk. En lang niet altijd is een voorschot door borgtocht ge dekt. Het béstuur maakte in drie gevallen op verzoek van den particuliér secretaris van de koningin zijn „meening en raad kenbaar" over een verzoek van een ingezetene van Alk maar aan onze vorstin om geldelijken steun. In de practijk geschiedt dit aldus, dat de se cretaris over een dergelijk geval eerst een rapport van den Armenraad vraagt en het daarna door twee rapporteurs laat onder zoeken. Bij het aldus uitgebrachte advies sluit hij zich dan namens het bestuur aan. En steeds werd dit advies opgevolgd. Liefdadigheid naar Vermogen heeft in 1931 aan een legaat en een gift een som in eens van 600 ontvangen. Dat was zeker een welkome versterking van het stamkapi taal der vereeniging, terwijl een deel van dit bedrag eventueel voor de versterking van de kas zou kunnen dienen. Het financieele overzicht is aldus samen gesteld: de ontvangsten bedragen: gekweek te rente 283.35, contributies 453, terug ontvangen gelden 130.50, totaal 886.85. De uitgaven waren: giften en rentelooze voorschotten 975, contributie vereeniging voor Armenzorg en Weldadigheid 5, diver se uitgaven voor vergaderingen, administra tiekosten enz. 57.33, totaal 1037.33. Blijkens deze gegevens gaat de kas, die in 1930 nog een overschot van plm. 150 had, den weg van. alle kassen in onzen tijd. Het is gelukkig, dat de uitgaven aan gif- „aar waarin, .errich, i„ den Medegedeeld door het Kon. Nederl. vu Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 773.2 mM te Torshaven. Laagste barometerstand 758.1 mM t» Marseille. Verwachting, geldig tot den avond van 18 Juni: Zwakke tot matige wind uit Noordelijk» richtingen; licht tot half bewolkt; waar- schijnlijk droog warm weer; behoudens kans op onweer. Zondag 19 Juni. 8 uur, Concert Alcmaria Victrix in den Sted. Muziektuin. In het Noorden van Scandinavië waar gisteren de barometerstanden het hoogst wa- ren is een daling van ongeveer 6 m.M. in- getreden hetgeen ten deele het gevolg is van aftrekken van het gebied van hoogen druk anderdeels van een aanzienlijke verwarming van dit gebied. De nieuwe hooge druk die sinds gisteren in het Zuidwesten verscheen heeft zich verder niet sterk ontwikkeld «n is vooral naar het Noorden uitgebreid, zoodat in ons land de wind afnam. De onaiepe de pressie in het Oosten geeft over de Oostzee regen en doet over Noord Engeland en in Denemarken de wind naar West omloopen. Het is niet onwaarschijnlijk, dat ook in ons land de wind daardoor zal krimpen, waar door het temperatuursmaximum nog iets la ger zal komen, doch warm weer zal het ook aan nog wel zijn en regen is hetzij docr plaatselijke onweersbuitjes niet te voorzien. In Zuid-Frankrijk kwam als in vorige dagen onweer voor. Toulouse had 16 mM. regen. HOOG- EN LAAG WATER Tt BERGEN AAN ZEE. (in Zomertijd). JunL Hoogwater. Laag water, dat v.m. nam. v m. nam 18 3.32 4.03 ttSf 19 4.23 4.55 0.49 1.17 HOOG- EN LAAG WATER Tt EGMOND AAN ZEE. (in Zomertijd). I u a i. Hoog water. Laag water, dat. v.m« nam. vni nam, 18 3.29 4.00 0.10 19 4 20 4.52 0.37 1« ten en voorschotten over 1931 plm. 200 meer dan over 1930 waren. Dit wijst er op, dat de vereeniging naast met name Maat schappelijk Hulpbetoon nog steeds reden van bestaan heeft. Veeleer valt te betreuren, dat op dit mooie werk van particulier initiatief niet meer een beroep geaaan wordt. BEVOLKING. Onderstaande personen worden ver zocht zich zoo spoedig mogel'jK til, te melden ter gemeente-secretarie, afd. bevolking: GERKARD MANGELMANN, geboren te OberIiau~cn, 4.November 1903, laatst gewoond hebbende Bierkade nr. id; JOHANNES VAN KATiVI'Iv, geboren te Rotterdam, 26 Juli 1907, gekomen var Almelo. GESLAAGD. Mej. C. Schoen te Alkmaar te te Amster dam geslaagd voor het examen coupeuse. Aan de Universiteit te Amsterdam slaagde voor het artsexamen onze oud-stad genoot, de heer Jn. Brugman. OPENING SIGARENWINKEL. v De bekende Alkmaarder en lotenfabrikanl Bram de Vries, voorheen Huigbrouweratraat. opent morgenmiddag 6 uur in het perceel Huigbrouwerstraat 30 een sigarenwinkel en loteohuia. Bram vertrouwt er op, dat men hem hier zal weteu te vinden en wij gelooven die met hem. Het is trouwens niet moeilijk, aange zien de winkel in het le huis links gevestigd is, wanneer men vanaf de Steenenbrug de Hekelstraat ingaat. De zaak is klein, maar keurig en post pr* cies bij de mentaliteit van Brain, die er naar zal streven om zijn cliënten het beste voor hun geld te geven. EEN MINIATUUR-KERMIS. De heer O. Dol te Andijk doorkruiste heüefl de stad met een rijbare kijktent, waarin <e0 door hem vervaardigde miniatuur-kermis ver toond wordt. Men ziet de mimatuur-kennjfc waaraan de heet Dol 3 jaar heeft gewend- ten volle in beweging. Uit de belangstelling door de jeugd getoond, kwam weer ster» naar voren, hoe geliefd de draaimolen, de zweefmolen, de luchtschommel, enz. nog steeds bij de jeugd is. De heer Dol een com pliment voor zijn nauwkeurige uitbeelding- I FAILLISSEMENTEN. Gedeponeerd is de eenige uitdeelingwjj in het faillissement van Klaas Schuurman, winkelier, wonende te Den Helder met uitkeering aan concurrente schuldeischers v« 3711/1000 behoudens verzet. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en m°t°rrU gen en andere voertuigen te 21 53 uur op,

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 12