Agenda JUMicatics kaatste tBucgectiihe Stand WcccActicht Vaart per ALKMAAR PACKET Stad en Omgeving. VARIA UIT DE VOGELWERELD. Indeeling van dienstplichtigen. DEMONSTRATIE VAN WERK- LOOZEN TE DEN HAAG. Ter gelegenheid van de iuter- pellatie Kupers in de Tweede Kamer. mr. Mttia Blokdijk 26 jaar, $*-■- dagelijks naar DE ZAAN en AMSTERDAM. Overzicht. i Donderdag 16 Juni. 7.30 uur. Cinema Americain: Vadertje Langbeen (rom); alle leeftijden.*^ 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: •1. Het meisje uit Havanna (rom.), 2. Misda digers voor de wet (sens.); boven 18 jaar. 1 7.30 uur, Victoria-Theater: M 'het ge heimzinnige teeken (sens.): boven<18 jaar. ji' Vrijdag 17 Juni^*?' 108 uur, hotel De Nachtegaal, tentoon stelling hoor-instrumenten. i 8 uur, Steenenbrug, openluchtsamenkomst, sprekers ds. C. von Meijenfeldhen dejieer D. ■Schotvanger.''"""""Va. DOODELIJK ONGEVAL IN DE f BERGEN. Gisteren stortte de vrouw van een douane- 'jeambte uit Augsburg voor de oogen van iaar man van den Untersberg naar beneden in een diepte van 350 M. Het lijk kon later ■eborgen worden en is naar het dal overge- tacht. ffGENTIEN HUIZEN DOOR BRAND VERNIELD. Door tot nog toe onbekende oorzaak brak gisteren te Stegers nabij de Pruisische grens brand uit in het huis van den metselaar Michel. Tengevolge van den krachtigen wind breidde het vuur zich met groote snel heid uit en stonden in een minimum van tijd negentien huizen in brand. Alle negentien huizen met inboedel en levende have aan vee en kippen, brandden geheel uit. De aangc- ichte schade wordt geschat op ongeveer 00.000 Mark. De getroffenen waren gedeel. lelijk niet, gedeeltelijk zeer laag verzekerd. DE DUITSCHE NOODVERORDENING TEGEN POLITIEKE UITSPATTINGEN. De gisteren door den rijkspresident onder- teekende noodverordening tegen de politieke uitspattingen in de plaats van de zeven vort ge noodverordeningen is heden gepubliceerd en zal morgen in werking treden, waarmee de zeven vorige noodverordeningen vervallen. Aangezien deze verordeningen o.a. het uni form verbod en het verbod der nationaal socialistische S.A.-troepen inhielden, zijn deze verboden met ingang van morgen opge heven, aangezien de nieuwe verordening geen soortgelijke verbodsbepalingen bevat. Hoofd stuk 1 van de nieuwe noodverordening regelt de vraag: Wanneer vergaderingen en betoo gingen en demonstraties verboden kunnen worden. De nieuwe bepalingen komen overeen met deze reeds bestaande. Hoofdstuk 2 regelt de kwestie, wanneer periodieke drukwerken in bepaalde oplagen berichten moeten opnemen en wanneer periodieke drukwerken verboden (kunnen worden. De aanleidingen tot verbod ikomen overeen met de thans geldende. Hoofdstuk 3. regelt opieuw de kwestie der po litieke organisaties. Hoofdstuk 4 bevat een reeks strafbepalingen voor vergrijpen tegen de openbare rust en orde. Zoo wordt met minstens drie maanden gevangenisstraf ge straft, degene die openlijk aanzet tot geweïd- 'daden. Niet beneden 6 maanden gevangenis straf degene die onbevoegd een vuurwapen draagt enz. Hoofdstuk 5 (Slot) voorschriften bevat een reeks van overgangsbepalingen, die ,noodig zijn voor het buiten werking treden ,van de oude noodverordeningen. De uitvoe ring bepalingen bevatten ten slotte een clau sule, dat berichten, die in bladen geplaatst moeten worden, niet langer dan 500 woorden mogen zijn. Een ornithologisch, folkloristisch probleem. In een artikel van H. V. Vallois, geti teld „La Chasse l'Epervier en Rouma- nie", vocrkomeude in ,,L' Anth /pologie" (XLI, 1-2, '31) zegt schrijver: De valkenjacht, ia het Oosten thans nog zéér verbreid, wordt in Rumenië niet meer uitgeoefend, ofschoon ze wel eer ook daar een periode van grooten bloei gekend beeft. In dat land echter oefenfr men een jacht met behulp van niet-afgerichte Sperwers uit. De voor naamste beteokenis van die eigenaardige gacht ligt wellicht hierin, dat zij een denkbeeld aan de hand doet aangaande de wijze, waarop het temmen e.i africh ten van roofvogels op het vangen van ^wild tot stand is gebracht. Die jacht nu /vangt aan in de lente. De kinderen trea- jken al schreeuwende in tirailleurforma- ,tie dwars door de struiken, waardoor de vogels wegvliegen. Op die haestig weg vliegende vogels schieten Sperwers jneer, die er eenige buit maken, terwijl ^andere zich in doosangst op den grond «gedrukt houden en zoodoende gemakke lijk door de kinderen bemachtigd kun nen worden. Langzamerhand ontstaat door die steeds herhaaalde jacht een toenadering !van de zijde der Sperwers tot de kinde ren, en vliegen die roofvogels eindelijk 'aonder vrees te midden van het jagende fcvolkje, dat hun buit tegen de klauwen der Sperwers moet verdedigen. I V. houdt het er voor, dat deze jacht imet den Sperwer, zonder temming en 'africhting, een voorloopster van de klassieke Valkenjacht geweest is. Vogelruzies, waaraan „oerden" van andere pluimage een einde maken. In „Cage Birds" (Jan. 23, '32) deelt R. E. D. Barrington het volgende curieu ze geval mede. Een wijfjessijs, die voort durend ruzie met een mannetje zocht, "daarbij steeds begluurd door een Blauw- ■bop-amazone (papegaai), werd door de zen laatste, nadat hij zicb had weten los te maken, tusschen de tralies door uit 0e kooi gehaald en gedood. Deze neiging om bij ruzies van andere soorten zelfs tusschenbeide te komen, schijnt bij vogels zooals B., die van meerdere gevallen getuige was, zegt zéér verbreid te zijn. Een Slangenooie vaar een Z.-Amerikaansche Stelt- fooper-soort wierp zich op een Ma.i- telmeeuw, die een soortgenoot had aan gevallen en achtervolgde. Een Casarca- cmd (wijfje) noodzaakte een qiajjpetje van de Bergeend om een Jonge Gewone Wilde Eend, die hij bij haar staart vast hield, los te laten. Een ttol de Klauwier- achtigen behoorende vogel viel geregeld een Ekster aan, waneer deze ruzie maakte met een Kauwtje, een Vlaam- sche Gaoi of anderen Kraaiachtigen vo gel; tenslotte doodde hij haar. Bovengenoemde gevallen speelden zich alle bij in gevangenschap gehouden vogels af. Maar ook bij in het wild le venden komt het bewuste verschijnsel voor. Voorwerpen van een Indische Kraai-soort vielen een Wouw aan, die bezig was een Dodaars te plukken; zij deden dit niet met de gebruikelijke steelsgewijze uitgevoerde bewegingen, waarop zij vaak trachten dien roofvogel zijn prooi te ontnemen, maar ooor een feilen, rechttstreekschen aanval. B. zegt nimmer iets dergelijks bij zoog dieren gezien te hebben. Romanes ech ter deelt in diens „Animal Intelligence" iets mede, wat er aan doet denken: een zéér gevoelige terrier namelijk wilde steeds zijn mouw vastgrijpen, als hij bij het rijden het paard met de zweep aan raakte. A. A VAN PELT LECHNER Arnhem, Juni 1932. DIENSTPLICHT. De ingeschrevenen voor den dienstplicht, der lichting 1933, die hun wenschen met be trekking tot de inlijving niet reeds bij de keu ring hebben opgegeven, of die iets anders zouden wenschen, dan zij toen hebben mede gedeeld, hebben tot 15 JULI 1932 gelegen heid, hun voorkeur op te geven aan den Commandant van het Indeelings- district Haarlem te Haarlem. Infanterie-kazerne Koudenhorn, schriftelijk, onder vermelding van naam, voornamen, geboortedatum, woonplaats en adres, zoomede onder opgave, dat zij te Alk maar voor den dienstplicht zijn ingeschre ven. Verder vermelden zij de reden van voor keur voor een bepaald wapen, hun beroep en genoten onderwijs. De voorkeur, welke zij wenschen te ken nen te geven, kan betreffen zoowel de indee ling bij de zeemacht of bij een bepaald korps als het garnizoen, den tijd van opkomst en de opleiding tot officier of onderofficier. Voor sommige gevallen zijn bij de keuring bijzondere aanwijzingen verstrekt omtrent de wijze van aanmelding. Voor deze gevallen moeten die bijzondere aanwijzingen stipt worden opgevolgd, ook al wijken zij af van hetgeen hierboven is te kennen gegeven. De hierbedoelde bijzondere aanwijzingen heb ben voornamelijk betrekking op vervroegde inlijving, indeeling bij den motordienst en opleiding tot reserve-officier-vlieger of reser ve-officier-waarnemer bij de luchtvaart-af- deeling. Belanghebbenden behooren er rekening mede te houden, dat niet aan ieders wen schen kan worden voldaan. Indien men zulks mocht wenschen, kan men zich voor het bovenstaande eveneens wenden tot de gemeente-secretarie, afd. Mi litaire Zaken. ALKMAAR, 16 Juni 1932. De Burgemeester, WENDELAAR. Ongecorrigeerd. TWEEDE KAMER. Zitting van heden. Aan de orde zijn de suppl. Indische be grootingen van 1932. De heer Cramer be toogt dat de Indische regeering een afbraak- politiek volgt en niet doet om den nood te»le- nigen. Slechts een paar procent van het hier besteed bedrag wordt in Indië aan steun uit gegeven. w Hedenmiddag hebben leden der s. d. a. p. en de vakorganisaties, aangesloten bij het N. V. V., ter gelegenheid van de door den heer Kupers in de Tweede Kamer gehouden werkloosheids-inter pellatie een optocht in Den Haag gehou den, waaraan zeer vele duizende perso nen hebben deelgenomen. Verschillende afdeeling van den Bouwar- beidersbond uit het geheele land waren ver tegenwoordigd. De demonstraten voerden doeken mede, waaro pgeëischt werd, dat de crisissteunregeling zich ook over de bouwar beiders zou gaan uitstrekken. Ook van andere vakorganisaties waren talloozen verschenen De soc. der Tweede Kamerfractie liep voor aan in den stoet, evenals leden van het Par- tijstuur en van het bestuur van het N.V. Hel voorbij trekken van den optocht, die veel be langstelling bij het publiek wekte, duurde ge- ruimen tijd/ De politie slaat de menigte uiteen. Na afloop van de demonstratie begaven zich groote groepen demonstranten langs verschillende wegen door de binnenstad naar het Prinsenhof, waar zij evenwel den weg versperd vonden door bereden politie. De menigte hoopte zich toen voornamelijk op in de Lange Poten op de Kapelsbrug, waar ge tracht werd over de Hofstraat het Binnen hof te bereiken. Toen de politie na hare som maties tot doorloopen verzet ondervond werd de menigte met de sabel uiteengejaagd, waar bij gevoelige klappen vielen. DE KONINGIN MET VACANTIE. Naar wij vernemen, is de koningin voor nemens op 29 Juni voor eenigen tijd in het buitenland met vacantie te gaan. OPLICHTING VAN 10.000. Een gefingeerde tij ais Hedenmorgen is gearresteerd de heer R., conciërge aan het kantongerecht te Amater-, dam. Deze arrestatie is geschied, omdat hij in zijn particuliere leven zich schuldig heeft gemaakt aan oplichting. Hij beweerde een groote erfenis gekregen te hebben van een aanzienlijk familielid in Rusland. Op deze erfenis, die alleen in zijn verbeelding be stond, heeft hij van een aantal goedige bur gers bedragen geleend, voor zoover thans is na tejgan tot een bedrag van ongeveer TWEE WONINGEN EN EEN KISTEN- 1 MAKERIJ AFGEBRAND. Hedenmorgen te half elf zijn de beide wo ningen, bewoond door de weduwe Hofman en r. Weyman, met een daarnaast gelegen kistenmakerij van S. en N. Buddingh te Bar neveld tot den grond toe afgebrand. De wo ningen waren het eigendom van de familie Romeijn. Alles was verzekerd. De oorzaak van den brand is onbekend VALSCHE MUNTERS GEARRESTEERD. Hedenmorgen is door mr. Ruys, rechter commissaris en mr. van Thiel 'officier van jusitie, vergezeld van mr. Bosch, subst. officier, en een griffier, benevens den com missaris van politie, Dijkstra en de hoofd inspecteur Broekhof en den inspecteur Cal- lenborn van de afdeeling valsche geld- centrale, een huiszoeking gedaan in een per ceel in de Stuyvesantstraat te Amsterdam. Daar is gevonden een volledige inrichting tot het maken van bankbiljetten van tien gul den. Behalve de installatie werd ook een partij bankbiljetten die goed nagemaakt zijn, in beslag genomen. In de woning werden drie personen aange troffen, die in arrest gesteld zijn op het bu reau aan den Overtoom. i BEGRAFENIS Mr. HEEMSKERK. Na een rouwdienst ten huize van den over leden staatsman waarbij ds. Bouman tot tekst had gekozen 2 Korinthe 4 vers 13 tot 18, is hedenmiddag onder buitengewoon groote belangstelling op de algemeene be graafplaats te Den Haag ter aarde besteld net stoffelijk overschot van mr. Heemskerk, minister van staat, oud minister-president, oud-minister van justitie, oud-lid van den Raad van State en oud-lid van de Tweede Kamer. De rouwkoets reed te voren langs het dr. Kuyperhuis, waar vanwege de dr. Kuyper- stichting een palmtak werd aangehecht. Be halve een krans van de koningin waren er o.m. bloemstukken van de academie voor In ternationaal Recht en het Duitsche gezant schap. In den rouwstoet reed een cales mede, waarin de vertegenwoordiger van de ko ningin, de oud-minister jonkh. Marees van Swinderen. Een dichte schare belangstellenden wacht te den stoet aan de begraafplaats op. Onder hen waren bijna alle ministers, de commissa ris der Koningin in Zuid-Holland, de burge meesters v. Rotterdam en den Haag, talrijke oud-ministers, vele kamerleden, vele leden van het corps diplomatique, hoogleeraren van de Vrije Universiteit en Verder tallooze ande re belangstellenden. Aan de groeve werd allereerst namens de regeering het woord gevoerd door den mi nister-president Ruys de Beerenbrouck, die zeide, dat de regeering het als een behoefte en niet minder als een plicht gevoelt op dit treffende oogenblik eerbiedige hulde te bren- fen aan de nagedachtenis van dit rijke leven. pr. gewaagde daarop van de meer dan ge wone begaafdheid en kracht van den ontsla pene en van diens vele schitterende uitwen dige eigenschappen. Ook verzorgde deze ge- loovige man een diep inwendig leven, dat God tot middelpunt had en hem diende tot bron van geestkracht en overtuiging, waar mede hij gearbeid heeit tot zijn laatste le vensdagen. In het klare licht dier overtui ging heeft mr. Heemskerk met de vele hem geschonken gaven het harmonieuze leven op gebouwd dat een menschenleeftijd gestaan heeft te midden van ons als een toorts van leering en leiding. Wij, die Heemskerk in den strijd heeft ach tergelaten, behouden een schoone herinne ring aan dezen krachtigen man Gods Trouw hartig en oprecht heeft deze nobele strijder zich onvermoeid gegevens aan de veelzijdige hem toevertrouwde belangen. Wij zijn hem daarvoor dankbaar, besloot min. Ruys de Beerenbrouck en wij bidden dat dit rustelooze leven zijn kroon in de rust van den eeuwigen vrede moge hebben gevon den. Dr. H. Colijn schetste vervolgens het ver lies, dat de a.-r. partij en de a.-r. Kamerfrac tie thans lijden en bracht in herinnering, dat mr. Heemskerk zijn geheele leven heeft ge geven om te dienen. Hij diende het land, de Kamer, de partij, de fractie en zijn God. Prof. Dooyeweerd sprak als rector-magni- ficus der Vrije Universiteit, welke op verzoek van het college van curatoren en de direc teuren der Ver. voor Hooger Onderwijs op Ger. grondslag. Spr. wees er op, dat mr. Heemskerk de Vrije Universiteit gediend heeft als curator van 1891 af, sinds 1928 als presi dent curator en schetste de ongewone gees tesgave van mr. Heemskerk. Mr. C. J. Heemskerk, de oudste zoon van den ontslapene, dankte den vertegenwoordi ger van de koningin, de sprekers en verdere belangstellenden voor de laatste eer aan zijn vader bewezen. Ds. Bouwma sloot met een kerkelijk woord en gebed. GETROUWD: Johannes Kaldenbach en Veronica Hoog land. Harmen Schoonhoven en Trijntje As jes. Jan Zijp en Jannetje Renooij. Pieter Kos ter en Martiena Winters. Jacob Slikker en Neeltje van Bodegraven. GEBOREN: Cornelis Adrianus Antonius z. v. Willem Steeman en Catharina Dekker. Elisabeth Margaretha Maria d. v. Adrianus Schouten en Cornelia Netten. OVERLEDEN: Frans Korver 85 jaar. Jan Rijnhart 80 Van Alkmaar 6 - 8.30* 2.- 4.-* 6 uur. Alleen op Zondag. BOTSING TUSSCHEN MOTOR EN AUTO. Gisteravond had tegen kwart voor 10 een aanrijding plaats op het Kerkplein tussehen een motorrijder J. G. v. B. van hier en een auto, bestuurd door J. K., wonende te Hoorn De motorrijder kwam uit de richting van de Koorstraat en wilde in de richting van de Gasthuisstraat rijden, terwijl de auto uit tegenovergestelde richting kwam. Op het mo ment dat de motorrijder naar de rechterzijde van het Kerkplein wilde zwenken, weigerde zijn licht en bij het ontsteken daarvan lette hij niet voldoende op den weg, met het gevolg dat hij vlak voor den auto reed en aange reden werd. Hij kwam hierdoor te vallen en brak een been. Nadat hij in een der omliggen de woningen was binnengedragen, waar de politie hem de eerste hulp verleende, is hij op advies van een geneesheer per auto van zijn broer overgebracht naar het St. Elisabeth-zie- kenhuis. De schuld van de aanrijding ligt bij den motorrijder. HONDJE KOMEN AANLOOPEN. Bij A. Windt, Druivenlaan 23, is een wit hondje met krulhaar terug te bekomen, het welk op 14 Juni jl. is komen aanloopen. OPBRENGST COLLECTE. De collecte voor den gewapenden dienst fonds voor oud-militairen heeft hier ter stede 115,5914 opgebracht. GESLAAGD. Gisteren slaagde aan de universiteit te Amsterdam voor het doctoraal-examen in de wis- en natuurkunde onze oud-stadgenoot de heer W. J. Lötjeharms. Gisteren slaagde te Amersfoort voor het eindexamen gymnasium onze stadgenoote mej. H. M. Pot. Te Utrecht slaagde voor het gasfittersdi- ploma de heer Herman Henning alhier. POSTERIJEN EN TELEGRAFIE. De Directeur van het Post- en Telegraaf kantoor maakt bekend, dat de tijdelijke ver plaatsing van den Post- en Telegraafdienst naar het voormalige Rijksopvoedingsgesticht, ingang Waaigat, nader is vastgesteld op Zaterdag 18 Juni a.s. na afloop van den dienst. De brievenbus wordt dien dag te 22.5 uur gesloten. De correspondentie kan, na genoemd tijd stip, worden gepost aan het nieuwe kantoor, rechts van den ingang, of in de bijbussen. FAILLISSEMENTEN. Gedeponeerd is ter griffie van de Arron disseentsrechtbank alhier de eenige uitdee- lingslijst in het faillissement van J. Schaak te Hensbroek curator mr. H. Scholten met een uitkeering aan concurrente schuld- eischers van 1116/io0o procent. LICHT OP! Ueil.navond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere Voertuigen te 21.52 uur licht op- OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK, Largestr. 85. Uitleening uitsluitend aan leden, minimum contribuie 2 per jaar. Nieuwe aanwii :t n. Oorspronkelijk Ned, romans. A 31 a Ammers Küller, Jo van. De appel en Eva. E 34 s Epen, J. van. De schaduw van het geluk. S 39 a Schmitz, Marie. Aan het overzet veer. T 30 t Thijssen, Th. He taaie ongerief. Voor liefhebbers van natuur en plant. 570.2 B33 Beebe, \V. Van viervoeters, vo gels, vl nders en visschen. 570.2 S90a St <ppelaa- R. de Als het voorjaar komt 635 D95 Duursma, O. D. Pette's album voor cactus-liefhebbers en hen die het willen worden 635 L24.5c Laren, A. van. Cactussen. Reizen en trekken. 914.2 W 31 Wedderkop, H. von. Das Buch von London. 914.3 E 41 Eulenberg, H. Das Buch vom Rheinland. 914.5 W 31 r Wedderkop, H. von. Das Buch von Rom. 914.9 H93 Hürlimann, M. Die Schweiz. 914.9 L 97 Luxemburg. 917 L 30 Leden, Chr. Drie jaar onder de Canadeesche Eskimo's. Wetenschappelijke werken. 110 S 54 Schweitzer, A. Cultuur-philoso- phie. 2 dln. 327 H 65 Hindenburg, O. von. Paul von Hindenburg. 697 W 76 Wisse, L. E., en P. M. van der Weel. Centrale verwarmingstech niek en berekening. 701 G 95 Giinther, H. Technische Schön- heit. 720 G 98 Ouyer, 5. Venedig, Bauten und Bildwerke. 749 B 88.5 Bromberg. P. Het Hollandsche interieur. 797 V 16 Varkamp, P. Veilig baden en zwemmen m zee. 901 L 76v Loon, H. W. van. Van zintuig tot werktuig; of, Hoe de mensch het uitvinden leerde. 901 S78m Spengler, O. De mensch en de tfgjpek. --***' naar waarnemingen, verricht in den mor»- van 16 Juni. Meegedeeld door het Kon. Nederl M.t Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 776.5 mM t. Ingö. Laagste barometerstand 758.4 mM Marseille. Verwachting, geldig tot den avond van 17, Juni: Meest matige Noord Oostelijke tot Zuid Oostelijken wind; helder tot licht bewolW- droog warm weer Wat gister door 'n enkel onzeker scheepsbs. richt nog twijfelachtig was, is door de och- tendberichten van heden wel zeker geworden! namelijk dat in 't Zuidwesten van 't gebS zich een nieuw gebied van hoogen druk heeft ontwikkeld, dat zich waarschijnlijk zal ver- eenigen met dat in het Noordoosten. De kern, die gisteren ten Westen van de Noor- sche kust lag, verplaatst zich Oostwaarts De gelijktijdige drukstijging in Denemarken en Noord-Duitschland deed in ons land den wind naar Oost ruimen. Bij dezen toestand is aanhouden van de warme dagen te wachten Dat ongewoon hooge temperaturen zullen optreden is voorshands niet waarschnijlc daar een ondiepe depressie aan de Duit! sche Oostgrens oorzaak is, dat de wind, die ons over het Duitsche gebied wordt toe! gevoerd, afkomstig is uit 'n Noordelijk ge- bied, ergens uit Finland, en een geringe druk- daling in het Baltische gebied wijst erop, dat dit nog wel eenigen tijd zoo zal blijven. Al leen enkele stations in Zuid-Frankrijk had den onweerregens, overigens viel nergens meer dan enkele millimeters. HOOO- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (in Zomertijd). Juni Hoog water. v.m. nam. 2.38 3.10 3.32 4.03 4.23 4.55 5.11 5.43 HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. (in Zomertijd). Juni Hoog water, v.m nam. 2.35 3.07 3.29 4.00 4.20 4.52 5.08 5.40 v dat 17 18 19 20 Laag water. v.m. 11.16 0.49 1.41 nam. 11.51 0.22 1.17 202 dat 17 18 19 20 Laag water. v.m. 11.04 0.37 1.29 nam. 11.46 0.10 1.06 150 STEDELIJK MUSEUM. Gedurende de maanden Juni, Juli ea Augustus zal het Stedelijk Museum (ingang Breedstraat) op Vrijdagen van 9—314 uur doorloopend geopend zijn. In verband met het vreemdelingenbezoek is het wenschelijk gebleken voor het museum, dat anders tusschen 12 en XV, uur gesloten is, de uren van openstelling uit te breiden. INGEKOMEN PERSONEN. Jan Kelder, N.H., letterzetter, Stations straat 71, van Haarlem. Cornelia Seele- meijer, E.L., huishoudster, C. W. Bruinvis straat 32, van Amsterdam. J. van Rin gen, N.H., dienstbode, Kennemerstraatweg 79, van 's-Gravenhage. G. J. J. Wijnker, R.K., boerenknecht, Zeglis 83, van Egmond Binnen. F. Hoeksma, geen, kantoorbe en echtgenoote en zoons, Maclaine Pont straat 18, van 's-Gravenhage. A. Kuil man, N.H., dienstbode, Ramen 4, van Zuid-, scharwoude. A. Chr. Brandt, R.K., wed. J H. Kaag, Oudegracht 33 van 's Graven- hage - C. H. M. Grol, R.K., buffetjuffr., Luttik Oudorp 51, van Amsterdam. M. Heinis, N.H., dienstbode, Friescheweg 1, V. Zuid- en Noordschermer. R. Couperus, echtg Adriaan Steinmetz, geen, en kinderen, Snaarmanslaan 71, van Schoonhoven. N. de Boer, wed. Pieter Boschman, N.H., Eikelenbergstraat 25, van Bergen (N.-H.)- I. A. Groot, H.A., winkelbediende, Eikelen bergstraat 14, van Enkhuizen. W. Punt, R.K., Bergerweg 72, van Limmen. A- C Ottenbros, echt. Lourentius Dekker, R-K Tienenwal 9, van Heerhugowaard. C- Maliepaard, geen chauffeur, Baangracht 18, van Zaandam. D. de Boer, N.H., café houder en echtgeno. en kinderen, Heiligland 28, van De Rijp. J. Mosk, N.H., schil dersknecht, en echtgen. G.K., en kinderen, Kooltuin 17a, van rleiloo. H. Kruider, koopman in matten en kleeden, geen, Eike lenbergstraat 31, van Blokzijl. P. Spaans, N.H., z.b., Kennemerstraatweg 152, van Schoorl. G. Petiet, N.H., broodbakkers knecht. Koningsweg 36, van Oosthuizen. Chr. C. Janson, RJC, dienstbode, Kerkplein 4, van Anna Paulowna. J. Kemmerling, R.K.. z.b., Oudorperdijkje 15, van Steew- (Dld.) J. Stinauer, R.K., z.b., Westerweg 109, van Oostenrijk. J. C. Manders, echt genoote Philippus van den Idsert, R K-, Hofstraat 23, van Biadel. VERTROKKEN PERSONEN- E. Leusink, N.H., dienstbode, van Geestef* weg 16 naar Schagen. K. den Haring» G.K., winkelbediende, van Van Houtenkade 9 naar Amsterdam. L. Kraakman, buffetbediende, van Landstraat 34 naar sterdam. J. Kouwenterg, geen, fron#- werker, en echtg. en kinderen, van Oudorper dijkje 19 naar Oudorp. M J- Vlss^Tn' echtg. J Pool, N.H.. en dochter, van Van Leeuwenhoekstraat 3a naar Den Helder- -j" P de Boer, geen. schipper, en echtg-, vaartuig „Elisabeth" naar Broek op Langen-

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2