JSitutwland ASPIRIN £cutd= en Juutfcuua Jieck dc SxJiool Onze JCo£ottiën Siidschciften egmond-binnen. de werkloosheiduitkeering in het bouwbedrijf. demonstratie van de s.d.a.p. nederlandsche industrie e^or een nederlandsch overheidsbedrijf genegeerd. Vandaag heef en drcog, nx'AJR koel en nat! eenig op de wereld Maandagavond hield de afd. tuinders n den L. T. B. een algemeene vergadering, rv opkomst was niet groot. Slechts 13 leden ,r enaanwezig. Na de opening kwam aan a orde de bespreking der a.s. veilingen. Van ff .i0O was bericht gekomen, dat daar weer n de oude voorwaarden kon geveild worden, «1 tegen 3 en 5 pCt Besloten werd de pro ducten weder naar deze veiling te brengen. r> datum van de eerste levering, die nog niet lon bepaald worden, zal op het bekende Lrd worden aangekondigd. De vereeniging „Naastenliefde" die verle den jaar gelukkig niet behoefde op te treden bleef zich weder beschikbaar stellen om daar *aar hulp dringend noodig was, werkzaam heden te verrichten. Bij de rondvraag merkte de her Schuit op, dat het aan te bevelen is, de aardbeiensloffen niet te vol te plukken. Venters koopen liever panden met 5dan met 6'A pond. Hierna sluiting. ANDIJK. Door de schilderspatroons alhier is beslo ten, in verband met de prijsverlaging der grondstoffen, het uurloon met 30 pet. te ver minderen. Geen voldoende fondsen meer be schikbaar. Het bondsbestuur van den Alg. Ned. Bouwvakarbeidersbond heeft den minister van binnenlandsche zaken medegedeeld, dat zijn werkloozenkas per 30 Juni a.s. nog slechts de beschikking zal hebben over een saldo van 29.254. Voor de reglementaire uitkeering geduren de ten hoogste 50 dagen zal in Juli naar raming noodig zijn ongeveer 500.000. Zelfs met een regeeringsvoorschot op subsidie voor het tweede halfjaar van 25.000 zal der halve het beschikbare bedrag onvoldoende zijn om aan de reglementaire verplichtingen ie voldoen De tweede periode van 25 dagen zal dus niet kunnen worden uitgekeerd. Het bestuur zal zich genoodzaakt zien, in verband met het bepaalde in art. 23 van het regl. der werkloozenkas: (een rechthebbend werkloos lid kan per boekjaar over ten hoogste 50 dagen uitkeering ontvangen! de volgende maatregelen te nemen: a. den uitkeerinesduur voor het jaar 1932 tijdelijk te verminderen met pl.tn. 25 dagen; b. voorloooig, gedurende dit jaar dus, niet neer dan 25 dagen uitkeering aan rechtheb bende leden te verstrekken; c. op het einde van dit jaar, aan de hand van den financieelen toestand der kas, ua te gaan over hoeveel dagen nog uitgekeerd kan worden. Deze maatregelen kunnen aêhterwege blij ven, indien de minister alsnog bereid zou zijn op de door de leden betaalde bijdragen een hooger subsidie dan 100 toe te kennen Teneinde hun leden tijdig te kunnen inlich ten omtrent de na Juni te treffen maatrege len, verzoekt het bestuur den minister zoo spoedig mogelijk te willen antwoorden, waar toe hij bereid is. BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN. Gistermiddag is in de Waal bij Nijmegen bij het zwemmen op de gevaarlijke zand plaat verdronken de 20-jarige H. K. ONBEWAAKTE OVERWEG. Op den onbewaakten overweg tusschen Tiel en Waddenooyen werd gistermorgen de koopman de R. uit Leerdam, vergezeld van een passagier B., met zijn vrachtauto gegre pen door een naderenden personentrein uit de richting Geldermalsen. De chauffeur de R. werd gewond, evenals B., die slechts eeni ge lichte verwondingen bekwam. De auto werd een eind meegesleurd en totaal ver nield langs den weg geworpen. Het uitzicht was volkomen vrij. De arbeiders, aangesloten bij s.d.a.p. en vakbonden waren tegen gisteravond opge roepen om te demonstreeren ter ondersteu ning van de interpellatie van het Kamerlid Kupers tegen het voornemen van de regee ring om steunuitkeeringen te verlagen. Duizenden hadden aan den oproep gevolg gegeven. Tegen half negen vormde zich een stoet met vlaggen en vaandels. Eerst kwa men de afdeelingen van de s.d.a.p., gevolgd door die van de vakbonden. De lange stoer werd gesloten door Sportbond en A.J.C. Door de straten van buurt IJ. IJ. werd ge lrokken naar het Amstelveld. Hier werd de menigte toegesproken door len heer S. r- de Miranda, voorzitter van de Federatie Am sterdam van de s.d.a.p. Deze verheugde zich *r over, dat de demonstratie zoo goed ge slaagd was en leidde daaruit af dat de on tevredenheid en de ellende van de arbeiders tvel groot moeten zijn. Vervolgens stelde hij m het licht wat de regeering voor heeft met de werkloozen door de uitkeeringen te verla den Eenige duizenden bouwvakarbeiders zouden in Amsterdam werk kunnen vinden Wanneer de regeering het niet belette. Door e regeering worden de levensmiddelenprij- verhoogd en de loonen gedrukt. Vrijdag j,1 over een en ander de heer Kupers in de sPreken Hij kan. zeide spr., uit deze ?.onstratie kracht putten. Spr. wekte ten- t'n"® ?p om Vrijdag naar Den Haag te gaan een H f r °Pn'euw te demonstreeren te sten voornemen van de regeering. De werd daarna ontbonden. direelf/ Ort. verneemt, heeft de Maatsrhi rov- Zeeuwsche Electriciteits nieuwen te Middelburg besloten, den Kon. M ;i ^OfJenerator voor de door de I- »>De Schelde" te leveren stoom turbine voor de centrale van de P S.E M te Vhssingen, in Engeland te bestellen. Hierbij is de Nederlandsche industrie, welke in ver schillende groote centrales als te Amsterdam eisen, Dordrecht, Rotterdam, enz. getoond heeft volkomen in staat te zijn dergelijks machines te leveren buiten mededinging ge- Het blad voegt hieraan toe: Men mag aannemen, dat de directie der P.Z.E.M. er niet geheel onkundig van is, dat ons nationale bedrijfsleven in een noodtoe stand verkeert. Niettemin is bij deze leverinc de Nederlandsch industrie geheel genegeerd Zij heeft elfs geen gelegenheid tot inschrij ving gekregen. Dit geval lijkt ons in dezen tijd zóó kras, dat opheldering niet achter wege kan blijven. Het is een publiek belang van de eerste orde, dat de motieven die hierbij hebben gegolden bekend zullen wor den. DE CONTINGENTEERINGEN. De Kamer van Koophandel en fabrieken voor Rotterdam heef een adres gezonden aan den minister van economische zaken en arbeid, waarin zij haar inzichten kenbaar maakt over de uitvoering en toepassing van de Crisisinvoerwet (St.bl. 1931 no 535) in verband met de belangen van in- en uitvoer handel en van het verkeer. De Kamer hoopt, dat de minister bij de behandeling van latere aanvragen nauwlet tend acht zal willen geven op den toestand van handel en verkeer bij het afwegen van de verschillende belangen, die bij contingentee ring zijn betrokken. VREEMDE GESCHIEDENIS MET EEN POSTZAK TE AMSTERDAM. Een ietwat vreemd gebeuren is gisteravond te ongeveer elf uur geschied in de Nieuwe Spiegelstraat te Amsterdam. Een beambte der posterijen was daar op dat tijdstip bezig met het lichten van een postbus, toen hij plot seling bemerkte dat zijn auto, dien hij tegen het trottoir had geplaatst, door een anderen auto werd aangereden. Teneinde den chauf feur tot stoppen te dwingen, sprong hij met postzak en al op de treeplank. De man ach ter het stuur gaf echter op zijn sommatie om stil te houden, meer gas, met het gevolg, dat de po-tbeambte van de treeplank op straat te recht kwam, waarbij echter zijn postzak in den doorrijdenden auto achterbleef. Wat pre cies de inhoud van den postzak was, is uiter aard niet bekend. De beambte die hevig overstuur was, heeft zich, om van het gebeurde aangifte te doen, in zijn agitatie achtereenvolgens vervoegd bij het bureau Raampoort en bij het bureau Leidscheplein. Men verwees hem echter naar het bureau Singel van waaruit het onderzoek naar den vreemaen auto dadelijk ter hand is genomen. Nader vernemen wij, dat de chauffeur van den auto, waarin de postzak was achterge bleven, dezen heeft gedeponeerd op de Nieu we Zijdsch Voorburgwal, waar hij gevonden wed. Lr is geen misdrijf in het spel. Vermoede lijk is de man doorgereden naar Haarlem, hij heeft tenminste die richting ingeslagen. Men vermoedt verder, dat hij onder den in vloed stond van sterken drank. De postbe ambte heeft het nummer van den auto, waar door zijn wagen werd aangereden genoteerd. Of dit echter juist is, zal nog moeten blijken ONEERLIJKE LEVENSVERZEKERAAR De politie te Altforst in Maas en Waal heeft aangehouden iemand uit Nijmegen, die zich als agent van een levensverzekerings maatschappij voordeed en indien hij een ge gadigde voor het sluiten van een verzekering had gevonden, deze soms wist te bewegen de premie direct te betalen. De menschen hoor den dan niets meer van den man en de be loofde polis liet op zich wachten. De man, die deze practiiken reeds lang uit geoefend heeft en verschillen 'e slachtoffers heeft gemaakt, is ter beschikking van de jus titie te Tiel gesteld en in het huis van bewa ring aldaar opgesloten. DE STAKING IN HET TAXI-BEDRIJF V TE 'S-GRAVENHAGE. Een ultimatum van B. en W. De werk gevers der Haagsche taxi-onder nemingen, waarbij gestaakt wordt (station- neerend bedrijf) hebben hebben van B. en W een schrijven ontvangen, waarin medegedee'd wordt, dat zij niet kunnen berusten in den huidigen toestand, waarbij de vervoergelegen- heid in de "emeente een volkomen gedesorga niseerd karakter heeft. B. en W. deelen tevens mede. dat zij voornemens zijn, om, indien vóór 20 Juni a.s. het taxi-vervoer niet weder in normale banen is geleid, aan een aantal gegadigden stationneervergunning zal wor den verleend. In verband met dit schrijven hebben de werkgevers een circulaire tot de stakers ge richt, waarin het voornemen wordt te kennen gegeven, de bedrijven weder in werking te stellen op Vrijdag 17 Juni. De werkgevers verklaren van eiken reores- saille-maatregel af te zien en alsnog te willen nakomen de arbeidsvoorwaarden, voorge steld door den Rijksbemiddelaar, welke dan zullen gelden tot 2 Januari 1933. Indien minstens 75 pCt. van het oude per soneel aan dezen oproep gevolg geeft, ver klaren de werkgevers zich bereid, bovenver melde arbeidsvoorwaarden desverlangd in een collectieve overeenkomst vast te leggen. „VISSCHENDE" WERKLOOZEN TE LEIDEN. Men meldt uit Leidei;: Gistermorgen ongeveer elf uur verschenen ongeveer 300 werkloozen bij het Steenschuur te Leiden, allen voorzien van hengels, waar aan de vangst reeds bij voorbaat bevestigd was, en welke bestond uit bordpapieren vis- schen, waarop verschillende opschriften en leuzen waren aangebracht. De hengels werden in het water van het Steenschuur uitgeworpen. De politie liet de visschers aanvankelijk met rust, doch toen dezen verderop gingen, en het Rapenburg na derden, otnstond vooral bij de academie een treheelè stagnatie van het verkeer. Bovendien begonnen de betoogers te schreeuwen, waar- 'l ff morgen misschien Daarom ook in den1- X, zomer nuo'rtj zonder] Aspirin-tabietten. Lef op oranje band an Bayejkruis, Prijs 7$ diVS,/ op de politie een charge met de blanke sabel uitvoerde en de betoogers zich verspreidden. Bij de charge is een van de betoogers in het water van het Rapenburg gevallen, hij wist echterr zwemmend den overkant te bereiken. Voor het stadhuis 'wilde de leider van de communisten, dr. J. A. N. Nnuttel het woord tot het publiek richten. Hem werd verzocht zich te verwijderen. Daarop is hij het stad huis ingevlucht. Hij is door de politie daar uit verwijderd. Dr. Nnuttel heeft ovr het optreden van de politie een aanklacht bij den commissaris ingediend. Nog eenigen tijd bleef de drukte in de bin nenstad voortduren, doch de rust was vrij spoedig weergekeerd. Naar verluidt zouden vanmiddag opnieuw de werkloozen demon streeren. BOSCHBRAND. In een bosch van 12-jarige dennen onder Eerbeek toebehoorende aan prof. Van Nes te Leiden, heeft een felle brand gewoed. Eenige hectaren mooie dennen gingen verloren. HET DRAMA TE PUTBROEK. Hooger beroep aangeteekend. Naar wij vernemen, heeft de officier van justitie bij de Roermondsche rechtbank, mr. dr. Rieter, hedenmorgen hooger beroep aan geteekend tegen de uitspraak der rechtbank inzake het drama te Putbroek. BOSCHBRAND BIJ HARDERWIJK. Gistermiddag omstreeks half 2 is een ern stige boschbrand uitgebroken op het Beek- huizerzand tusschen Hulshorst en Harder wijk. Soldaten uit het garnizoen Harderwijk hebben bij 't blusschingswerk assistentie ver leend. Een gedeelte van de troepen kon na enkele uren inrukken, een deel moest blijven voor het na-blusschen. De brand strekte zich over een afstand van ongeveer W- K M. uit. STEEKPARTIJ. Te Maastricht kreeg eergisteravond zekere M. in een logement in de Bogaardenstraat ruzie en sloeg in 't wild met een ines om zich heen, waardoor de 34-jarige J. R. Rood op verschillende plaatsen licht en de 44-jarige M. Beckers zwaar verwond werd aan borst, rug en hoofd. De laatste moest in het zieken huis Calvarienberg worden opgenomen. De dader, die zich zelf op het politiebureau heeft gemeld, is in arrest gesteld. NED. CHR. BOUWARBEIDERSBOND. Te Apeldoorn is onder presidium van den heer A. j Terwey van de Bildt aangevangen de algemeene vergadering van den Bonds raad van den Ned. Chr. Bouwarbeidersbond. In zijn openingswoord wees de voorzitter op het drukkende van dezen tijd en memoreerde hij den groei van den bond. Het ledental na dert nu de 14.000. Spr. wees op den omvang van de werkloosheid en den teruggang van de aanbestedingscijfers. Spr. noemde het on billijk dat de regeering geen crisiswerkloos heid in het bouwvak erkennen wil en besloot met een opwekking om pal te staan voor het goede recht van de Chr. sociale beweging. Vervolgens werden eenige voorstellen afge daan. Voorstellen betreffende het werkloozen- reglement werden door den bondspenning- meester namens het bondsbestuur uitvoerig verdedigd, waarna ze werden aangenomen. Ze beteekenen dat dit jaar de uitkeeringen uit de werkloozenkas, die op 940.000 worden geraamd, verzekerd zijn en dat de uitkee- ringsdagen niet tot 25 behoeven te worden ingekrompen. De reserve bedraagt 400.000 HET RAPPORT VAN DE BEZUINIGINGS-COMMISSIE- WELTER. De publicatie en de voorstellen der regeering. Op een vraag van het Tweede Kamerlid van der Waerden: Acht de regeering het niet gewenscht, ten einde een oeverlooze discussie te voorkomen, dat de publicatie van het rapport-Weiter on verwijld gevolgd wordt door mededeeling van de beschouwingen en voorstellen der re geering ter zake? heeft de minister van binnenlandsche zaken, voorzitter van den raad van ministers, geant woord: Het is regel, dat het rapport van een Staatscommissie gepubliceerd wordt gerui- men tijd vóórdat de regeering van haar be schouwingen en voorstellen doet blijken. Dit maal zal de tusschenruimte zelfs korter zijn dan gewoonlijk. Van discussie over het rap port kan, wie de opgewektheid daartoe mist, zich onthouden. Ontslagen bij het rijk. Zooals men weet, wordt in het rapport der bezuinigingscommissie-Weiter als een mid del tot "bezuiniging aangegeven: inkrimping van personeel op de departementen. Naar de N.R.Crt. thans verneemt, is aan dezen voorgestelden maatregel a.o. op het departement van koloniën reeds een begin van uitvoering gegeven. Op dit departement is aan 28 leden van het personeel met ingang van 1 Januari 1933 ontslag aangezegd. De ontslagenen worden op wachtgeld gesteld, totdat zij den pensioengerechtigden leeftijd zullen hebben bereikt. Bij alle andere departementen zijn soort gelijke maatregelen in voorbereiding; men is daar echter nog niet zoover, dat de ontslag besluiten reeds aan de betrokkenen zijn me degedeeld. Nadere berichten van De Morgen. De Morgen schrijft: Het rapport-Welter wordt, zooals bekend, spoedig gepubliceerd. De Nieuwe Rotterdam mer meende er reeds eenige mededeel ingen uit te kunnen verstrekken. Een dier mededee- lingen, dat er n.1. een tekort van 170 millioen op de komende begrooting zou zijn becijferd, is door het officieuse corresondentiebureau reeds prompt tegengesproken. We hebben echter geleerd, dergelijke tegenspraken iet wat sceptisch te bekijken. Ze richten zich wel eens eer tegen de formuleering dan tegen den feitelijken inhoud van berichten. Van een zijde, welke we ingewijd achten, wordt ons thans het genoemde tekort van 170 millioen ook opgegeven En men verzekert ons tevens, dat in den ministerraad zau zijn besloten, de voorstellen der commissie-Wei ter geheel of nagenoeg geheel te aanvaar den. Daarop zijn aan alle departementen de be grootingen te-uggezonden om deze te wijzi gen in dien zin, dat de veranderingen, welke zonder wettelijke goedkeuring te behoeven kunnen worden aangebracht, nu reeds wor den uitgevoerd. Verdere kortingen op salarissen. De Morgen meldt dan. dat het rapport o.a inhoudt de reeds vermelde korting op de sa larissen van resp. 8 en 13 pCt., waarin de reeds ingevoerde tijdelijke korting is ver werkt. Een en ander zou ingaan op 1 Jan. 1933. Voorts is aan het blad van betrouwbare zijde medegedeeld, dat de werktijd voor de ambtenaren wordt verlengd en in verband daarmede aan een groot aantal personen ont slag zal worden aangezegd. Aan sommige departementen zou dit zelfs bijna een derde van het personeel treffen. In aanmerking ko men allereerst ongehuwde personen beneden de 35 jaar, alsmede personen boven de 60 jaar. Verder zullen de Kamer o.a., inplaats van het nog niet behandelde ontwerp-Terpstra. gelegenheidsontwerpen inzake wijziging van de onderwijswet worden voorgelegd. O.m. moet het in de bedoeling liggen, alle door het rijk betaalde boventallige onderwijzers te ontslaan. Ten aanzien van door de gemeen ten betaalde boventallige onderwijzers zal een wetswijziging worden voorgesteld, welke ook hun ontslag beoogt. Een denkbeeld, in de commissie-Weiter naar voren gebracht, om de kloostercongre gaties extra in de bezuiniging te betrekken, is niet behandeld. Ook vernam het blad van zijn berichtgever omtrent den Raad van State datgene, wat reeds door ons blad werd ge meld. SCOTTSBORO-COMITE TE AMSTERDAM. Telegrafisch protest tegen de ver oor deeling der zeven negers. Door het Scottsboro-Comité was gister avond in de Diamantbeurs te Amsterdam een openbare vergadering belegd, waar ge protesteerd werd tegen de terdoodveroordee- ling van zeven jeugdige negers, beschuldigd van aanranding van een blanke vrouw. Door de moeder van twee dezer negers, Ada Wright, werd daar gesproken, alsmede door haar reisgenoot mr. Engdale, secretaris van het Internationaal Labour Defence, en de heeren mr. A. S. de Jong, Rachmod en God fried. Besloten werd een telegram te zenden naar den gouverneur van Alabama (Vereen. Staten). In dit telegram werd de vrijheid ge- ëischt van de negers. Tevens werd besloten een tweede telegram te zenden naar den minister van justitie in Den Haag, om de vrijlating te eischen van de twee in Boskoop gevangen genomen com munisten. In optocht werden deze telegrammen naar het telegraafkantoor op den N.Z. Voorburg wal gebracht. Begeleid door politie werd via de Plantage, De Heerengracht bereikt e.n verder werden de grachten gevolgd tot aan de Raadhuisstraat. In de Spuistraat werd te ongeveer half twaalf de stoet ontbonden. Mrs. Ada Wright voor de radio. Naar wij vernemen zal rs. Ada Wright op a.s. Vrijdagavond te zes uur een rede houden voor de V.A.R.A.-microfoon. De rede zal in het in het Nederlandsch worden vertaald. STEUN AAN MELKVEEHOUDERS. De minister van economische zaken en ar beid heeft met betrekking tot den steun aan de veehouders de volgende regeling vastge steld, welke aan de gemeentebesturen is me degedeeld: Ingevolge artikel 22 der Crisiszuivelwet zullen aan melkveehouders gedurende ten hoogste drie weken uitkeeringen kunnen wor den verstrekt, berekend naar een bedrag van 0.75 per melkgevende koe per week (dus droogstaande dieren niet mede te rekenen). In verband met de nooddruft, welke alom in het melkveehoudersbedrijf heerscht, is het de bedoeling van den minister dat tot deze uitkeeringen thans zoo snel mogelijk wordt overgegaan, waarvoor hij de hulp van de ge meentebesturen heeft ingeroenen. De minister zou het op prijs stellen indien de bedoelde uitkeeringen ten spoedigste door de gemeente besturen werden ter hand genomen, waar voor de benoodigde geldmiddelen door de gemeentekas tijdelijk ter beschikking waren te stellen. De opzet van de regeling is als volgt: Alle melkveehouders, die aanspraak ma ken op de in den aanhef vermelde uitkeering. moeten ter gemeente-secretarie opgaaf doen van de op 15 Juni 1932 in hun bedrijf ver zorgd wordende melkgevende koeien. Hierbij dient er voor te worden gewaakt, dat b.v. in familiebedrijven uitsluitend de eigenaar van het vee wordt uitbetaald en niet voor dezelf de dieren een dubbele betaling plaats vindt. Degenen, die een onware opgaaf verstrekken zijn ingevolge artikel 225 van het Wetboek van Strafrecht strafrechtelijk vervolgbaar. De minister merkt op dat nauwkeurige ge gevens betreffende het aantal stuks melkge vend vee niet alleen onmisbaar zijn met het oog op de daaraan verbonden financieele be langen, doch ook omdat dergelijke betrouw bare gegevens noodzakelijk zijn voor het ra men van de melkproductie hier te lande in de naaste toekomst. Het zal immers tendeele van den omvang der melkproductie afhan gen, welke maatregelen van de zijde der Cri- sis-Zuivel-Centrale dienen genomen te wor den om een zoo doeltreffend mogelijke wer king der Crisiszuivelwet te waarborgen. Met het oog hierop is het noodzakelijk dat ten aanzien van elk veehoudersbedrijf (onver schillig of de gewonnen melk op de eigen boerderij dan wel elders wordt verwerkt) de belangrijkste productiegegevens worden ver zameld. Hiertoe zullen ter gemeente-secreta rie de gegevens betreffende eiken melkvee houder op kaart moeten worden gebracht. Op de kaarten moet o.m. worden ingevuld: a. het aantal melkgevende koeien op 15 Juni 1932, die de betrokken veehouder op dien da tum te verzorgen heeft; b. de totale melk productie van het rundvee in de week aan vangende Zondag 12 en eindigende Zater dag 18 Juni 1932, op te geven óf in kilo grammen óf in liters; c. de totale jaarpro ductie aan melk van het rundvee in het jaar 1931, op te geven óf in kilogrammen óf in liters Wenschelijk wordt geacht de ingele verde kaarten te doen controleeren door de commissie van bijstand voor de Landbouw» statistiek in elke gemeente. Na volledige invulling van de kaart en on- derteekening door den betrokken veehouder kan de uitbetaling van den steun, welke 2.25 (3 X 0 75) zal bedragen, onmid dellijk plaats vinden. RIJKSKWEEKSCHOOL TE ALKMAAR. Examen onderwijzer(es). Gister zijn geëxamineerd drie candidaten, van wie er twee werden afgewezen. Geslaagd is mej. A. de Vries te Heiloo. GEREFORMEERD PREDIKANT UIT ZIJN AMBT ONTZET. Dinsdag heeft de classis Woerden der geref. kerken opnieuw vergaderd ter behande ling van de zaak van dr. J. G. Ubbink te Zevenhoven, die wegens zijn boek „Nieuwe Belijdenis aangaande Schrift en Kerk" was geschorst, definitief ontzet uit het predik ambt. Dr. U. heeft nog recht van beroep op de partic. svnode; of hij van dit recht gebruik zal maken is nog niet bekend. Dr. J. G. Ubbink is sinds 1904 predikant in de geref. kerken; hij heeft eerst te Ooster- nijkerk, daarna te Monnikendam en sinds 1918 te Zevenhoven gestaan. Hij heeft ver-, scheiden publicaties in het licht gegeven, be-< halve het hierboven genoemd boek, dat de aanleiding tot zijn afzetting geworden is, o.m. „Het pantheïsme van dr. A. H. de Har- tog", en nu pas weer een „Nadere Verkla.' ring", die eenige dagen geleden bij H. Veen-' man Zonen te Wageningen verschenen is. EEN SPRINGVLOED. Duizend pakken suiker bedorven. Aneta meldt ons uit Cheribon: Een springvloed welke een half uur duurde was oorzaak, dat een laag gelegen goedang waarin suiker was opgeslagen en welke goe dang toebehoorde aan den internationale crediet en handelsvereeniging Rotterdam, on-, der liep. Hierdoor werden 1000 pakken sui ker onbruikbaar. Het waterpeil bereikte een hoogte welke het sinds menschenheugenis niet heeft bereikt. SALARISSEN EN PENSIOENEN. 9. 1 Januari a.s. verdere korting op salarissen. Korting van 10 pCt. op toegekende en nog toe te kennen pensioenen? Aneta seint uit Batavia aan het Hbld De stukken betreffende de begrooting voor 1933, die aan den Indischen Volksraad zijn aangeboden, bevatten ten aanzien van de kwestie van de salarisherziening de mededee ling van de regeering, dat, indien de voor-' loopige herziening nog niet tot stand is ge-4 bracht op 1 Januari van het volgend jaar,1 door een verdere korting op de salarissen de noodzakelijk geachte verlaging van den sa-' larispost zal zijn te vinden. Met het opperbestuur is overleg geopend, over de korting op de toegekende en nog toe' te kennen pensioenen van tien procent. 1 *9S-*> De Hollandsche Revue heeft een Oegst-' geestnummer uitgegeven waarin deze plaats als woongemeente wordt verheerlijkt. De re dactie bespreekt Louis van Gasteren als een veelzijdig en ernstig kunstenaar. Jutta Har-1 den geeft een novelle „Een vrouw glimlacht" en de redactie laat weer eenige misdadigers hun avonturen vertellen. Behalve de goed verzorgde gewone rubrieken is er nog een artikel van Manfred van Brauchitsch die verhaalt hoe hij op de Avus overwon. Johan Fabricius geeft reisnotities. De filmrecensent bespreekt den man, die Rasputin vermoord de.... in de film. Panorama bespreekt bij vele illustraties de positie van de vrouw in Siberië. Beverly Bar nes onthult de wonderen der fakirs en in een artikel getiteld „Stekeltjes en bier" wordt verteld van een Duitsche Vereeniging, die zich voor cactussen interesseert en op haar bijeenkomsten de noodige hulde aan het Duitsche bier bewijst. De vrouwen- en sport rubriek brengen de laatste bijzonderheden in woord en beeld en bij fraaie opnamen wordt verteld van het vroegere koninklijke paleis te Madrid. Er zijn novellen van F. Jackson, Felix Richards en Luswig von Wohl. De laatste nieuwtjes uit binnen- en buitenland zijn verder met toepasselijke onderschriften in beeld gebracht. Kie-ke-bce, het kleuterweekblad, brengt een verhaal van A. M. de Bruine—van Hengel, die vertelt hoe juf ging kampeeren. J. H. BrinkgreveEntrop verhaalt dat Liefje moet eten en E. J. van Oorschot—Staring publi ceert een brief var. Ellen in ïndië aan de Kie-ke-boe-kindertjes in Holland. Er zijn versjes van de redactrice en van C. Wilkes- huis. W. Stuurman leert den kleuters een harlekijn maken.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 7