JUouwciacd Tlieuws £aatste éetichten Jietk School Jcjdschtiften Rechtszaken Shheepstiidwgm Spoct Mackthecichten UITGEEST. Donderdagavond hebben de werkloozen Alhier hun derde optocht door het dorp ge houden. Wederom voerden ze diverse borden en doeken mede, aangevende o.a. hun verlan gen om meer steun voor gehuwden en onge- huwden. Werden de orige malen deelgeno men uitsluitend door mannen, thans maak ten ook vrouwen deel uit van de stoet. Alles veV*?P heel ordelijk en rustig. Donderdag kwam de. Oranjevereeniging in hotel de Ooievaar bijeen ter bespreking of «et de a.s. verjaardag van de koningin nog «ander van harentwege zal worden ge- oaan. Na eenige discussie werd besloten, dat J3?1'i" verband met de slechte tijden, °P touw gezet zal worden en rw2«u er ^Wen dat men in de maand r^^mber andermaal bij elkaar zal komen een 22 v°orloopige bestuur dan te vervan- ®°0r een definitief bestuur. Do». Srtoolreisje Openb. Lagere school. OVERPLAATSINO ONTVANGERS DIRECTE BELASTINGEN ENZ. TRAM AMSTERDAM—PURMEREND. Dinsdag a s. de openingsrit met de electrische tractie. DE OUD-STRIJDERS TE WASHINGTON. rh»chip vast lag. Intusschen waren „rinS Hendrik, ministers Reymer en heclcers e.a., benevens de passagiers, j." zich voor de rondvlucht zouden in schepen, op het vliegveld aangekomen ?)e autoriteiten werden op het vlieg veld begroet door den voorzitter van het luchtvaartterrein Twente, den heer Edo Bergsma, burgemeester van En schedé Hij verklaarde dat het bezoek van den prins en de autoriteiten ter ge legenheid van de landing van de Graf Zeppelin op hoogen prijs was gestold. pe commandant en de onder-comman danten waren, nadat de douane-beamb ten vluchtig een kijkje in het luchtschip hadden genomen, uitgestegen en naar het voorste gedeelte van het vliegveld gekomen. Bij hun aankomst speelde het muziekcorps van de Enschedésche po litie het Duitschland-lied. De comman dant en zijn meteezellen werden begroet door den heer Edo Bergsma. die zich in 't Duitsch tot hen wendde. Hij heette hen welkom en sprak er zijn buitengewone verheugenis over uit dat de Graf Zeppe lin zijn eerste landing in Nederland op het vliegveld Twente maakte. Een ge juich ging on en daarna dankte kapt. Lehmann hartelijk voor de ontvangst. Hierna was de officieele plechtigheid geëindigd. Om 10 minuten vóór i weer vertrokken. t De commandant en zijn metgezellen hegaven zich weer naar het luchtschip, waarop de inscheping der passagiers plaats had. Tien minuten vóór 9 startte het luchtschip over het N. Westelijk deel van Duitschland, onze Noordelijke provinciën, den afsluitdijk van de Zui derzee, Noord- en Zuidholland met als bestemming Rotterdam. Een luid ge juich weerklonk, toen het luhtschip los van den grond was, en spoedig was het in Noord Oostelijke richting verwenen. Het duurde geruimen tijd voordat de vele tienduizenden, die het schouwspel hadden gadegeslagen, weer van het vliegveld waar ook eenige K. L. M vliegtuigen stonden, waren vertrokken DE RIJKSWEG VELSEN—ALKMAAR De Kroon heeft ongegrond verklaard het beroep van W. Prins in Den Helder, tegen de beslissing van Gedep. Staten van Noord- Holland van 4 November 1931, waarbij hem vergunning is geweigerd tot het in wer king brengen van een autobusdienst van Den Helder over Alkmaar en Haarlem naar Am sterdam en terug. GEEN AUTOBUSDIENST DE i HELDER—AMSTERTAM, De hoofdingenieur-directeur van den rijks waterstaat heeft aanbesteed het maken van een rijweg en rij wiepaden met verharding van asfaltbeton en het maken van voetpaden met verharding van betontegels, met bijkom stige werken, op een gedeelte van den rijks weg Velsen—Alkmaar in de gemeenten Heemskerk, Castricum en Limmen. Laagste inschrijfster was de N.V. Roosendaal's Aan nemingmaatschappij, te Enkhuizen, met f. 83,250. HEILOO. In afwijking van de opgave welke wij dezer dagen van den directeur van het Postkantoor te Alkmaar publiceerden, verzoekt men ons uit Heilóo de volgende gewijzigde dienstregeling te publiceeren: Werkdagen: van 9—12^, 14—15 e* 18—19 H uur. Zaterdag: van 912 K en van 1415 uur en voor telegraaf en telefoon van 1819Yt uur. In de bestuursvergadering van de coop. veilingsver. „St. WilleErordus" is met op een na algemeene stemmen als veilingleider-keur meester benoemd de heer J. J. Gerritse. Voor de aanvang van de heden gehouden veiling van bovengenoemde vereeniging heeft de heer J. Schuijt aan de afgetreden heer J. Admiraal dank betuigd voor wat hij in de 14 jaar voor de veiling deed. Hij be- veelde zijn opvolger aan. Het fanfarecorps „Eensgezindheid" zal op Woensdag 22 Juni 's avonds half negen de burgerij een concert aanbieden. Voor dat doel heeft de heer Van Gemeren belangloos lijn muziektent beschikbaar gesteld. NOORDSCHARWOUDE. Donderdagavond werd een concert gege ten door het harmoniegezelschap „Excelsior" onder leiding van den heer P. Pranger. Het concert werd gegeven in den muziektuin achter de O.L. school en werd door een 50- tal bezoekers bezocht, die allen ongetwijfeld genoten hebben van de mooie muziek. b«re I r hebben de kinderen van de open- fcmaavf'u 8Ch°°l bun jaarlijksch schoolreisje btf. ni t ^oe' van bel reisje was 't Gooi. •utobus mm(*er <'an t9 auto's waaronder 5 °P af Sa? 'n,"Proviandwagen" trok men er vreusd» ree<ti bij het afrijden was de feest- '»ttnrrtr00t' ^"ivend en zingend trokken t'nê Beveans°m uur door bef dorp rich- Wr!i "?arle®. Amsterdam en vervol- 00 Genoten de kinderen alreeds veel van de mooie bosschen, niet minder geno ten ze aan zee bij Valkenveen. Het weer was prachtig en het water heerlijk, zoodat vele gin gen pootjesbaden en nog weer anderen gelegen heid zochten om te kanoën. In den namiddag werd de terugreis weer aanvaard en kwam men goed en wel om 9 uur weer in het dorp aan. De schoolfeestcommissie die zich veel moeite ge geven had om de benoodigde gelden bij elkaar te krijgen, heeft zich dien dag beloond gezien door het genieten der kinderen. SCHAGEN. Onveilig S< Lagen. "Een dertigtal burgers, alle te goeder naam en faam bekend staande, hebben zich vereenigd tot een vrijwilligen nachtveiligheidsdienst. De bedoe ing is om eiken nacht van 10 tot 6 uur te sur- veilleeren door Schagen. Aan mr. Buis kool is verzo:ht de organisatie op zich te nemen, die hieraan zijn volle mede werking bereids heeft toegezegd. De controle zal binenkort een aanvang nemen. "Door het bestuur van den Bad- en Zweminrichting „De Wiel" is benoemd to opzichter den heer J. A. Immers, alhier. WINKEL. De afd. Winkel der vereeniging tot bevorde ring van het vakonderwijs in West-Friesland hield haar jaarvergadering bij den heer D. A. de Bruijn, alhier. Uit het verslag stippen wij aan: dat er door bestuur en leeraren 2 gecombineerde vergade ringen zijn gehouden, en voorts 1 bestuurs- en 1 ledenvergadering. Het ledental bedraagt 36. De jaarvergadering 1931 met de daaraan verbonden tentoonstelling is een succes voor de afdeeling geweest. Het aantal lesuren moest als gevolg van be zuinigingsmaatregelen terug gebracht worden tot 264 per cursus. Het aantal leerlingen daalde tot 11. De gemeente stelde weder les- en teekenlo kalen beschikbaar. De rekening werd goedgekeurd in ontvang op 1413.19 in uitgaaf op 1156.36 Batig saldo 256.83 De heeren S. de Reus en P. Langereis werden tot bestuursleden herkozen, terwijl in de plaats van den heer Burgmeijer, die bedankte, werd gekozen de heer C. Brouwer, timmerman te Winkel. Bij de patroons zal er op aangedrongen wor den om aan leerlingen, die bij hen in dienst zijn, voor de jaarlijksche tentoonstelling vrijaf te ftvtn.- De heer T. H. J. Kramer is verplaatst van Uitgeest naar Zaandam (insp.)de heer P. A. N. Gielen te Oosterwolde gaat naar Hoorn (insp.); de heer J. Hulst van Edam naar Haarlem (insp.); de heer J. Hilbrands van Zuidlaren (Dr.) naar Den Helder. Dinsdagnamiddag a.s. zal de openingsrit gehouden worden op de thans geëlectrificeer- de tramlijn AmsterdamPurmerend. De plechtigheid, die een feestelijk karakter zal dragen, vangt om twee uur te Amster dam aan op het tramstation tegenover het Centraal Station. Om half drie vertrekt de eerste trein van den steiger Tolhuis. Om half vijf worden de autoriteiten en ge- noodigden, die den rit meemaken, ten stad- huize van Purmerend ontvangen. Ongecorrigeerd. BUITENLANDSCH WEEROVER- ZICHT. Een waarschijnlijk korte onderbreking van de reeks van warme dagen is ingetreden door de vorming van een ondiepe depressie over het Noorden en Oosten van Duitsch land en het Zuidelijk deel der Oostzee. Het ziet er niet naa rit, dat ook ons land, do Oostelijk» gren-strook uitge zonderd, misschien zijn deel zal krijgen van de nmatigen regenva', die deze de pressie in Duitschland bracht. Vooral in het Oosten, waar ook de af koeling het sterkst was. Nu de hooge druk in het Noorden van Scandinavië verdwenen is en die tusschen IJsland en Schotland vrijwel onveranderd bleef liggen, is over de eerste dagen in ons land Noordelijke tot N.-O. wind te verwach ten met matige warmte en weinig of geen neerslag. Over Frankrijk en Zuid-Duitschland is het luchtdrukverval zeer gering en vooral in Frankrijk en ook in Zwitserland waar het bijna helder is, is het weer fraai. ONGELUK IN EEN EXPORT SLAGERIJ. Hedenmorgen heeft in de export-slagerij van de firma Wijndel een ernstig ongeluk plaats gehad. Toen de slager J. Polen bezig was met het uitbeenen van koppen, schoot zijn mes uit, woordoor dit in de lies terecht kwam. De man werd naar het ziekenhuis te Boxtel overgebracht, waar onmiddellijk ope ratief moest worden ingegrepen. Zijn toe stand is zorgelijk. BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN. Gisteravond is de 20-jarige J. Domen wo nende in de Vijverstraat te Tilburg bij het zwemmen in het Wilhelminakanaal onder deze gemeente verdronken. Het lijk is opge haald en naar de ouderlijke woning overge bracht. BOTSINGEN TUSSCHEN COMMUNISTEN EN POLITIE TE HAMBURG. Twee dooden. In de Hamburgsche wijk St. George ont stond gisteren een boring tusschen commu niefee en politie. De politie maakte van haar vuurwapens gebruik, terwijl ook door de communisten werd geschoten, waarbij twee agenten ernstig werden gewond. Een wacht meester overleed nog in den loop van den avond aan de gevolgen. Van de gewonde communisten is in den afgeloopen nacht een 34-jarige chauffeur overleden. In het zieken huis zijn nog 5 personen opgenomen, die door kogels ernstig gewond zijn. Tijdens het gevecht is ook nog een vrouw gewond, doch deze is niet gevonden. Waarschijnlijk hebben de communisten haar zelf in veiligheid gebracht. Te Washington bevinden zich thans in het kamp van het Anacostiapark ongeveer 22 oud-strijders die gisteren wederom hebben gedemonstreerd toen de senaat het voorstel tot het verstrekken van de uitkeeragen in onderhoud nam. Een menigte van 3000 man vertoefde in de omgeving van het kapitoo), terwijl ook de publieke tribune tot de laatste plaats was bezet. Na een uitvoerig debat heeft de senaat in den loop van den avond het voorstel, dat volgens eenige senatoren door het huis van afgevaardigden Woensdag slechts onder den druk der demonstranten was aangenomen, verworpen. Het Tooneel. Het Juninummer van dit door A. de Lange uitgegeven maandblad begint de leider F. Lapidath met een artikel over dr. L. Simons en het moderne tooneel naar aanleiding vati diens boek over „Het drama en het tooneel in hun ontwikkeling". Te betreuren is zeer zeker dat dr. L. Simons uist dezer dagen overleden is. Het oorspronkelijke stuk ,jDe duivel op aarde" van Ben van Eysselstetn wordt aan een uitvoerige bespreking onderworpen. Ver der de bekende rubrieken en overlijdens- artikelen over Louise Dumont en Maurice de Ferandy. Tal van goed geslaagde foto's komen in dit nummer voor. DE STEEKPARTIJ IN DE WAGEN- STRAAT IN DEN HAAG. In de Wagenstraat in Den Haag is in den nacht van 15 op 16 Juni van het vorig jaar ruzie ontstaan bij het uitgaan van een café. Een woordenwisseling tusschen chauffeurs liep zoo hoog, dat men handtastelijk werd. Óp het verschijnen van een agent ging men uiteen, doch plotseling stortte een van de chauffeurs neer. De gevallene bloedde hevig, bij onderzoek bleek, dat hij een messteek in de borst had gekregen. Kort na het gebeur de overleed de gewonde en de chauffeur met wien het slachtoffer ruzie had gehad, werd gearresteerd. De rechtbank in Den Haag sprak den man vrij, in hooger beroep echter werd hij door het Haagsche gerechtshof veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf wegens zware mis handeling den dood tengevolge hebbende. De Hooge Raad vernietigde echter dat arrest en verwees de zaak naar het gerechtshof te Amsterdam. Vrijdag stond de man voor dat hof terecht. Verd. bleef bij zijn ontkentenis. Een groot aantal getuigen hadden de ruzie bijgewoond, doch geen van hen had een mes in de handen van verd. gezien, noch hadden zij bemerkt, dat hij een stekende beweging maakte. Een winkelierster zeide, dat zij eenigen tijd voor het gebeurde een dolkmes heeft ver kocht aan een man van hetzelfde type als verd. De verd. bleef erbij, dat hij onschuldig is; een mes als hem werd getoond, had hij niet in zijn bezit gehad, noch had hij dergelijk mes bij de gehoorde winkelierster gekocht. De procureur-generaal mr. Bauduin achtte de zware mishandeling den dood tengevolge hebbend bewezen. Uit de verklaringen van den deskundige blijkt, dat het slachtoffer is overleden door een messteek in het hart. Ten onrechte heeft, naar spr.'s meening, de rechtbank verd. vrijgesproken. Het O.M. eischte vernietiging van het vonnis en verd.'s veroordeeling wegens zware mishandeling den dood tengevolge hebbend tot een gevan genisstraf van vier jaar. Kon. N'ed Stootnb. Maatschappij. Amazone 17 Juni v. Pto Empledoele te Malta Bodegraven, Chili-Amst. 16 Juni te Liver- pool. Colombila 17 Juni v. Amst. n. W. Indië. Costa ica, thuisr., 15 Juni v. Barbados. Ganymedes 17 Juni v. Stamboel te Smyrna Rhea 16 Juni v. Amst. te Hamb. Culcanus 17 Juni v. Gandia te Torrevilja. Achilles 16 Juni v. Alicante n. Barcelona Ajax 17 Juni v. Amst. te Rotterdam. Amazone 16 Juni v. P. Empedocle n. Malta. Ariadne 16 Juni v. Hamburg te Amst. Brion 17 Juni v. Kopenhagen te Aarhus. Orestes 1 6Juni v. Salonica n. Smyrna. Orpheus 16 Juni v. Vigo n. Amsterdam. Pluto 16 Juni v. Bilbao te Santander Stella 16 Juni v. Amst. n. Hamburg. Tiberius 16 Juni v. Tanger n. Oran. pVenus 17 Juni v. Rott. te Amsterdam. Vulcanus 16 Juni v. Gandia te Torrevieja. Ulysses 16 Juni v. Rott. te Gibraltar. Holland- Amerika-Iijn. Lochkatrine, Vanc.-R^t., via Southampt. en Lond. 15 Juni v. Liverp. Maasdam, Rott. n. New Orleans, 16 luni te Havana. Java—New-York Lijn. Clytoneus, Java-N. York; 16 Juni te Belawan Sembilan, N. York-Java, 16 juni te Padang Simaloer 14 Juni v. Philadelphia. Stoomvaart Mij. Nederland Johan v. Oldenbarnevelt 16 Juni v. Amst. te Batavia. Tawali, thuisr., 16 Juni te Gravesend. Talise, uitr .16 Juni v. Belawan. Kon. Huil. Lloyd. Delfland 17 Juni v. Waterford te Amst. Drechterland, uitr., 16 Juni v. Rio Janeiro. RIJKSKWEEKSCHOOL TE ALKMAAR. Examen handenarbeid. Gister werden geëxamineerd 11 candidaten waarvan vijf werden afgewezen. Geslaagd de dames J. J. Mulder en A. v. Schaik te Alk maar, K. Vogelezang te Bergen en H. Mallet te Den Helder, en ae heeren J. G. de Winter en J. L. H. Hazeloop te Alkmaar. BEZUINIGINGSMAATREGELEN BIJ HET ONDERWIJS. Verhooging van den leeftijd voor toelating tot de lagere scholen. De regeering overweegt, naar de N. R. Ct. meldt, zeer binnenkort m te voeren een ver hooging van den toelatingsleeftijd van leer lingen op de lagere scholen van 5'A tot 6 jaar. De invoering van dezen maatregel zou in twee étappes van drie maanden geschie den, n.1. in den loop van dit jaar een verhoo ging van drie maanden en in 1933 evezoo. Het is ons bekend, dat de minister van on derwijs onlangs een onderzoek heeft doen instellen naar de vraag, hoeveel leerlingen in 1931 beneden de 6 jaar op de openbare, zoo wel als bijzondere scholen zijn toegelaten, en hoeveel besparing het zou gegeven hebben, als die leerlingen niet waren toegelaten. Vol gens sommigen zou ook om paedagogische re denen een besluit als dit moeten worden toe gejuicht. PREDIKBEURTEN. Zondag 18 Juni. Rem. Oer. Kerk, vm. 10.30 uur, ds. Hout- gast, uit Dordrecht. (Verbeterde opgaaf). LEGER DES HEILS. Zaterdag 8 uur Openluchtsamenkomst op de Steenenbrug. Zondag Bloemenfeest met mooie tentoon stelling. 10 uur Heiligingsdienst. 354 uur Openlucht Samenkomst. 8 uur Openbare Samenkomst. Maandag van 57 uur en Dinsdag van 3—5 en na 7 uur verkooping van de ten toongestelde bloemen en andere artikelen. UIT DE OMGEVING. VEENHUIZEN, vm. half elf, ds. F. Pont, van Haarlem (voor Ds. Baar). Bijna alle aanwezigen gaven zich hierna op als lid van de afd. Schagen van den Alkmaarschen Kegelbond. Hierna werd een regelingscommissie benoemd van Schager ingezetenen om assistentie tc verleenen bij de aanstaan de wedstrijden, waarna sluiting met dank door den voorzitter volgde. Olympische spelen 1932. Nog 200 gld. ontbreken. Uit Rotterdam wordt vernomen dat op de vergadering van het bestuur van de Koninklijke Nederlandsche Athle- tiek-Unie nog geen beslissing genomen is inzake uitzending van athleten naar Los Angelos. Er ontbreekt nog 200 gld. Voetbal. R. S. V. IAlcmaria-comb. 15. Men schrijft ons: Na een aantal voorspoedig gespeelde wedstrijden heeft R. S. V. gisteravond van een Alcmaria-comb. verloren. Laatstgenoemd elftal wist vooral na de rust een goed samenspel te ontwik kelen, waartegen R. S. V. onsamenhan gend spel tegenover plaatste. Door de laagstaande zon misleid liet Alcmaria's keeper een bal juist onder de lat in het doel verdwijnen en verschafte aldus aan de R. S. V.'ers een 10 voorsprong, met welken stand de rust inging. De rest van den strijd beheerschte Alcmaria het spel, wat in vijf goede doelpunten tot uiting kwam. De linksbuiten nam er op fraaie wijze een drietal van voor zijn rekening. Kegelen. Door het bestuur van den Alkmaar schen Kegelbond is te Schagen een ver gadering gehouden tot bespreking van de kegelsport en om tot oprichting eener afdeeling te geraken. De voorzitter, de heer Diepen te Alkmaar, opende deze vergadering, waarin vele Alkmaarders aanwezig waren. Spreker heette speciaal welkom den heer R. Brugman, directeur van het bijkantoor der Hoornsche Bank en pen ningmeester van den Alkmaarschen Kegelbond, door wiens ijverige pogingen het gelukt is te Schagen een afdeeling van den Alkmaarschen Kegelbond te stichten. Het beteekent voor den heer Brugman dan ook een welverdiende satisfactie voor zijn onverpoosden ar beid in deze. Spreker noemde het een eer voer den Ned. Kegelbond en voor den Alkmaar schen bond, dai er te Schagen de kegel- sport wordt ingevoerd. Hierna gaf de heer Brugman een over zicht van de financieele regeling. De Alkrnaarsche Kegelbond legt de banen (2) doch geeft deze in huurkoop aan den eigenaar van het hotel Vredelust, den heer J. Igesz. De huur der banen moet dienen voor de aflossing der obli- gatieleening van 1000—, welke in ongeveer 3 jaar zal kunnen zijn afge lost, waarna de banen het eigendom van den heer Igesz zullen zijn. Hierna werden de wedstrijden toege licht, welke plaats zullen hebben met de officieele opening der Schager banen en gehouden zullen worden van 15 tot en met 24 Juli a.s. 1. Stedenwedstrijd Alkmaar-Helder. 2. Korpswedstrijden. Deelname van 30 kegelclubs. 3. Wedstrijden vrije baan heeren. 4. Idem dames. 5. Parenwedstrijd 6. Nieuwelingenwedstrijd. Tot besluit op Zondag 31 Juli een eere-wedstrijd met feestelijke prijsuit reiking. Alle wedstrijden hebben plaats onder de leiding van den Alkmaarschen Ke gelbond. Hiern werd het kegellokaal bezich tigd en ofschoon het geheel nog niet is volmaakt waren de aanwezigen vol lof over de inrichtin» DE KAASMARKT. ALKMAAR, 17 Juni 1932. Op de heden gehouden kaasmarkt waren in totaal 130 stapels, wegende 169695 K.G. kaas aange voerd, waarvan de prijzen als volgt: Fa- briekskaas: 89 stapels Kleine 25.50, 5 sta pels Commissie 25. Boerenkaas: 17 stapels Kleine 25; 19 stapels Commissie 25. Al les met rijksmerk. Handel goed. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 17 Juni 1932. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Aard appelen per 100 KG. 4—8: Aardbeien per slof 1.10—1.68; Andijvie per 100 st. 0.70—4.60; Asperges per 100 bos 42; Bloemkool le s. per 100 stuks 712, 2e s. 46; Kropsla per 100 stuks 150 3.50, 2e s. 0.40—1.40; Komkommers per 100 stuks 5—10; Postelein per bakje 1044 cent; Peulen per 100 pond 14— 20; Rabarber per 100 bos 46; Radijs per 100 bos 2.80; Selderie per 100 bos 12.50; Spir.azie per bak 0.42 1.25; Snijboonen per 100 pond 39 41; Dubbele Sprrc'eloonen per 100 pond 33—37; Wortelen oer 100 bos ƒ4— ƒ11. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. óp de heden gehouden tomatenveiling wa ren de pijzen als volgt: A 33.40, B 36.40, C 32.60 en CC 21.80. DE PIEPKUIKENMARKT. ALKMAAR, 18 Juni 1932. Op ae heden gehouden piepkuikenmarkt waren aange voerd, 57 kisten en 5 korven. Prijs 8087 54 cent per K.G. Handel goed. DE BOTERPRIJZEN. ALKMAAR, 18 Ju- 1932. Op de heden gehouden Botermarkt werd betaald voor Fa- brieksboter le s. 505754 cent, 2e s. 4550 cent; Eieren (groothandel) 33.50. Eendeieren 2.10. DE VEEMARKT. ALKMAAR, 18 Juni 1932. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 14 Paarden 90250; 14 Melkkoeien 125—225; 27 Nuchtere kalveren, slacht 312, fok 1015; 13 Vette Schapen 10-/ 14; 8 Lammeren 48; 36 Schrammen 7—12; 88 Biggen (10 weken) 37 4 Bokken en geiten 510. Handel stil. N.V. EIERVEIL1NG NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 18 Juni 1932. Op de heden gehouden eierenveilLig waren in totaal 250.000 stuks kipeieren aangevoerd, waar van de prijzen als volgt: 5860 2.90 3.30; 60-62 3-ƒ 3.30; 62 -64 3.20 -ƒ 3.90; Kleine 52-57 2.60-/ 3.10. 63000 stuks Eendeieren 1.902.20. BROEK OP LANGENDIJK, 18 Juni'32. Landendijker Groentenveiling. 20500 KG. Tomaten: A 34.60-/ 35.40, B 33.50, C 34.70—35.10, CC 26.90; 91000 K.G. Aardappelen: Schotsche muizen 5.20 7.10, Drielingen 3.406.40 en Kleine 1.60-/ 2.50, alles p*r 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 17 Juni 1932. 6000 K.G. Aardappelen: Schotsche Muizen 4.60—5.90; Drielingen 3.404.90; Kleine 1.50—1.90, alles per 100 K.G.; 300 stuks Bloemkool, le s. 3—4 10 en 2e s 0.90 per 100 stuks. PURMEREND, 17 Juni 1932. „Afslag- vereeniging Beemster, Purmerend en Om streken". Aardappelen: Schotsche muizen 1.341.92 per zak, 25 K.G.KL Schot sche muizen 1.021.50 p. zak, 25 K G.; Tuinboonen 3.303.50, Peulen 9 13 per zak, 50 K.G.; Doperwten 7.50— 12 per zak, 50 K G.; Roode Aalbessen 88 cent per K.G.; Aardbeien 16—34 cent per doosje (1 pond); Komkommers 4—10 per 100; Tomaten: A 3135 en C 27 per 100 K.G.; Bloemkool 2—20 per 100; Spinazie 0.12—1.20 per mand, 6 K.G.; Postelein 12—84 cent per mand, 6 K.G.; Sla 0.403.70 per 100 krop; Andijvie 10—60 cent per kist; Radijs 1.60 per 100 bos; Pieterselie 25 per 100 bos; Sel derij 2—6 per 100 bos; Rabarber 1— 6 per 100 bos; Wortelen 9—25 per 100 bos; Sjalotten f 0.80—2.10 per 100 bos; Slaboonen 68—76 cent per K.G.Snijboonen 50—58 cent per K.G. ZAANDAM, 17 Juni 1932. Veilingver, „De Zaanstreek". Sla 20—80 cent per kist; Andijvie 30—65 cent per kist; Peen 14—18 —23 cent per bos; Bloemkool 3—14 cent per stuk; Pieterselie 2—10 cent per bos; Selderie 3—8 cent per bos; Sla (prei) 3—4 cent per bos; Slaboonen 31—36 cent per pond; Peu len 14—15 cent per pond; Komkommers 4— 13 cent per stuk; Rabarber 457 cent per bos; Spinazie 0.80—1.20 per kist; Pos telein 15—30 cent per kl. kist; Tomaten 12— 16 cent per pond; Aardbeien 1.251.70 per slof; Asperges 24—30 cent per bos, 2e s 13—21 cent per bos: Muizen 5—5.70 per 100 K.G.; Radijs 3.40—3.60; Spi nazie 30—60 cent per k'. kist. WIJDENES, 17 Juni 1932. Veiling Tuin- dersbelang. Bloemkool le s. 67, 2e s. 4—5; Aardbeien 58—61; Peulen 21—25; Slaboonen 62—64; Worte len 10-/ 11; Aardappelen ƒ4 30—4.80 Kleine aardappelen 3—f 4; sla i l 1.50. BEVERWIJK, 17 Juni 1932 Doppers 25 —36 cent; Peulen 25—32 cent: dikke boonen 70 cent; Snijboonen 76 cent; Tomaten (bin nenland) 2836 cent- Asperges 11—41 cL; Postelein 3—5 cent; Spinazie 5—8 cent, Druiven 86—88 cent; Lange muizen 3—9 ct. alles per K.O.; Bloemkool per 100 stuks 2 50—14; Peen 10—20 cent; Asperges 1 8. 30—40 cent; 2e s.: 18—25 cent; 3e en 4p s 722 cent; Rabarber, Uien en Selderij 1—6 cent per bos; Natuuraardbeien per gr. slof en met dop 1.05—1.40; idem z. dop 1.20—1.65. Exporttomaten: betaald werd per 100 pond voor de soort A f B 15.20, C 14.70 en CC f, 10.7a

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 3