\A/v [INTERNATIONAL Tuimeltje en Kruimeltje in het Kabouterkind. JtcotUnciaal Tlieuws JUchtszaAea fucfitaaact jMg&zattdeH Siukken dupe worden van een verkeerde toepassing HEILOO. DE STREEK. HOOGKARSPEL. HOORN. Examen gedaan en niet geslaagd BOVENKARSPEL. EGMOND-BINNEN. OTERLEEK. DE ZEPPELIN TE ROTTERDAM. Geweldige belangstelling op het vliegveld Waalhaven, POSTVLUCHTEN OP INDIE. EEN NIEUW SPOOR VAN BERTRAM. van de wet. De lieer S- wees o m. op het ni< t nakomen van de belofte van den minister van landbouw, die indertijd toezegde, dat zoo min mogelijk zou worden ingegrepen in be staande bedrijfstoestanden Scherp becriti- seerde spr. de houding van den regeerings- commissaris, die zijns inziens geen neutraal standpunt inzake de Tarwewet inneemt. Een mededeeling van den heer L. aan mr. Van Prij (adviseur van den Molenaarsbond) en aan één van de meelfabrikanten, dat de mo lenaars ook zonder de tarwewet zouden zijn verdwenen en dat de regeering, daar niets tegen doen kon, maakte een pijnlijken indruk op alle aanwezigen. Ten slotte zette inleider uiteen, welk groot gevaar geheel Nederland dreigt, wanneer de Nederlandsche meelfabrikanten met behulp der tarwewet de Nederlandsche molenaars en enkele kleine meelfabrieken doen verdwij nen om zoo tot monopolisatie van de geheele Nederlandsche maalindustrie te kunnen over gaan. Spreker wenschte den minister dan ook geen enkele belofte meer te doen inzake goede •uitvoering der tarwewet, alvorens de verze kering worde gegeven van regeeringswege, dat de uitvoering der wet niet zoodanig zal zijn dat daarmee de belangen der molenaars in conflict komen. In den geest als door inleider betoogd be sloot de vergadering voortaan te handelen. W1ERINGERWAARD. Uitgaande van de Provinciale Regelings commissie voor de Paardenfokkerij in N.- Holland heeft alhier Vrijdagmorgen een premiekeuring plaats gehad van trekpaarden en landbouwtuigpaarden. Voor de trekpaarden werd een premie a f 20 toegekend aan de 1-jarige merrie Mirza. eigenaar K. J. Kaan te Anna Paulowna en aan de 7-jarige merrie Betsy 25, eigenaar F. A. F. Groneman, Wieringerwaard. Voor de tuigpaarden was de uitslag als volgt: Tellusa, 1-jarige merrie, van F. A. Melchior te Winkel f 20! Riora, 3-jarige merrie van F. A. Melchior, voornoemd f 30. Melchiora. 7-jarige merrie, van dezelfde. 30; Onel I, van P. de Graaf, 30. Voor het stamboek werden 5 paarden aan geboden, waarvan er 4 werden opgenomen De keuringscommissie voor de trekpaarden bestond uit de heeren B. Puylaert te Sas van Gent en J. de Vries Dz. te Brummen en voor de tuigwaarden de heeren L. Zijlmans te Hoofddorp; M. G. van Baaien te Asperen en IJ. C. Colder te Alblasserdam. Secretaris de heer W. Slob te Hoofddorp. CRISIS ZUIVEL CENTRALE. UITVOERING CRISIS ZUIVELWET '32. INLICHTINGEN VOOR ZELF- I KARNENDE EN ZELFKAZENDE BOEREN. Met ingang van 3 Juli a.s. zal de wet be treffende tijdelijke maatregelen tot hulpver leening aan de veehouderij (Crisis-Zuivel- Wet 1932) in werking treden In verband daarmede, worden de volgende inlichtingen ter kennis van de zelfkarnende en/of zelfka- zende veehouders gebracht. De wijze, waarop getracht zal worden het beoogde doel door middel van deze wet te bereiken, kan in hoofdtrekken als volgt wor den omschreven. Van alle bereide boter, met uitzondering van de voor eigen gebruik be- noodigde hoeveelheid, zal een heffing plaats vinden, tegen betaling waarvan een speci aal merk, het crisis-botermerk, wordt ver strekt, dat op de boter dient te worden aan gebracht. De boterproducenten komen, in verband daarmede, onder toezicht van de ambtenaren van de Botercontrölestations. Het crisis-botermerk wordt gevormd door de letters C Z C, met aan weerszijden een leeuw, terwijl daarboven en daaronder de woorden: „boter voor het binnenland" voor komen. Het is de bedoeling, dat het bedrag der heffing op het merk bij verkoop van de boter in laatste instantie op den consument wordt verhaald, zoodat de boterprijs met minstens het geheven bedrag stijgt. Ondermeer uit de opbrengst dezer merken wordt een fonds ge vormd, het Crisis-Zuivel-Fonds, waaruit uit keeringen kunnen plaats vinden, ten behoeve van het melkveehouders-bedrijf. Bij de uitvoering van de Crisis-Zuivel-Wet wordt de Regeering bijgestaan door een li chaam, Crisis-Zuivel-Centrale genaamd, ter wijl verder de medewerking van de Boter en Kaascontrólestations is verkregen. Per 3 Juli a.s. zal het aan alle boterproducenten verboden zijn om boter te vervoeren, te ver- koopen, voorhanden te hebben of af te leve ren, welke niet is voorzien van een crisis- botermerk. Dit merk moet voorkomen op alle boter, die de producenten afleveren, ook al geschiedt dit in kleine verpakking. De crisis- merken zullen worden beschikbaar gesteld voor hoeveelheden boter van resp. 1/4, 'A, 1, 2'A, 5, 10, 20, 25 en 50 Kg. De uitreiking zal geschieden door bemiddeling van de ge noemde contrólestations. Dientengevolge zul len, zooals reeds hiervoren gezegd is. Alle boterproducenten, dus ook ae melk-, room- of weiboter bereidende veehouders, onder toe zicht der ambtenaren van een contrólestati- on komen te staan; zulks in dier voege, dat de uitsluitend boterproduceerende veehou ders ingedeeld worden bij een Botercontróle- station, terwijl op de boterbereiding van de genen, die tevens melk verkazen zal worden toegezien, door de ambtenaren van één der Kaascontrólestations. Uit het voorgaande volgt, dat alle veehou ders, die boter voor verkoop produceeren en die niet ziin aangesloten bij de boter- of kaascontróle, zich zonder uitzondering on verwijld bij het contrólestation, waaronder zii behooren, dienen aan te melden, met ver zoek om in het bezit der crisis-boter merken te worden gesteld. De volgende lijst geeft de gebieden aan der contrólestations met de idressen: Ressorten der boter- en kaascon trólestations. Botercontrölestations: „Friesland" te Leeuwarden. Ressort: Provincie(s) Fries land. „Groningen" te Groningen. Provincie Groningen. „Drenthe" te Assen. Provincie Drenthe. „Gelderland-Overijssel" te Deven ter. Provincies Gelderland en Overijssel. „Eindhoven" te Eindhoven Provincies Nrd - Brabant en Zeeland. „Maastricht" te Roer- Vracht wagens Tractors Omnibussen De Vrachtwagenfabriek met de grootste ervaring N.v.H. ENGLEBERT'S AUTOMOBIELHANDEL 0€N HAAGi THERESIASTHAAT 143, TEIEFOON 772083 AMSTERDAMWETERINGSCHANS 130, TEIEFOON 34339 MIDDElBURGi KORTE DEIFT A83. TELEFOON 624 mond. Provincie Limburg en een gedeelte van Oostelijk Noord-Brabant. „Zuid-Hol land" te Alkmaar Provincie Nooraholland. Kaascontrólestations: „Friesland" te Leeuwarden. Ressort: Provincie(s) Fries land, Groningen, Drenthe en Overijssel. „Zuid-Holland-Brabant" te 's-Gravenhage. Provincies Zuidholland, Utrecht, Gelder land, Limburg Noord-Brabant en Zeeland. „Noord-Holland" te Alkmaar. Provincie Noordholland. „Het Kaascontrólestation voor volvette kaas" te Utrecht. Provincies Utrecht Drenthe, Overijssel, Gelderland, Noordholland. ,Het Kaascontrólestation Zuidholland voor volvette kaas" te 's Gra venhage. Provincies Zuidholland en Noord- Brabant. Na de aanmelding zullen vanwege het be trokken contrólestation aan de aanvragers instructies worden gegeven ten behoeve van de bedrijfscontróle, welke zal worden uitge oefend. Uitdrukkelijk zij er ten slotte nog de aan dacht op gevestigd, dat deze vorm van toe zicht door de contrólestaions geenerlei ver band houdt met de bestaande boter- en kaas contróle onder Rijkstoezicht. De hiervoren weergegeven regeling dient uitsluitend voor de uitvoering der Crisis-Zuivelwet en zal met het vervallen van deze wet terstond wor den beëindigd. ONREDELIJKE PACHTOPZEGGING. Amendementen-Ebels op wets voorstel-Van der Sluis. Op het voorstel van wet van den heer Van der Sluis c.s. inzake een nieuwe regeling van de pacht en regeling van pachtcommissies hebben da heer Ebels c.s. twee amendementen ingediend. Uit het verloop van de beraadslagingen over het regeeringsontwerp tot regeling van de pacht in de Staten-Generaal hebben de heer Ebels c.s. den indruk verkregen, dat een pachtregeling, die in plaats van het conti- nuatierecht een recht op schadeloosstelling wegens onredelijke pachtopzegging bevat, in de bestaande omstandigheden meer kans op totstandkoming heeft dan een regeling, als in het voorstel van wet is opgenomen. De amendementen beoogen het voorste! in dezen zin te wijzigen. Prov. Landdag van de V.A.R.A. Zondag had op het terrein van de „Ijs baan Heiloo" het Provinciaal Zomerfeest van de V. A. R. A. plaats. Blijkbaar hadden vele negocitanten uit Amsterdam de gedachte dat het een even groote uittocht zou zijn als ver leden jaar te Hilversum, waar men goede zaken maakte, want in 't nachtelijk uur en in den vroegen morgen waren reeds vele koop lieden present. Ze zullen echter bitter zijn te leurgesteld, want hoewel het bezoek ongeveer 4000 personen bedroeg, werd er weinig ge kocht. Alleen de kostelooze watervoorziening van de gemeente maakte „goede zaken". 's Morgens 10 uur kwamen de extra trei nen uit Amsterdam en Zaandam binnen. Autobussen en honderden fietsers vulden het aantal aan en zooals we reeds opmerkten passeerden ruim 4000 personen de con trole, terwijl honderden aan den kant een kijkje namen. Van 1012 uur concerteerde de Arbei- dersmuziekvereeniging „Voorwaarts" te Zaandam, terwijl het Amsterdamsche Kuast- ensemble voor de kinderen een poppenkast- vertooning gaf. Precies 12 uur opende de districtsvoorzit ter, de heer J. Weber, wiens woord door den luidspreker over het terrein goed hoorbaar was. In tegenstelling met het vorig jaar in Hilversum, waar het bezoek van den Lan- delijken Bond veel te groot was, om er van te kunnen genieten, besloot het hoofdbestuur om Provinciale Landdagen te fijd dat de geesel der werkloosheid teistert. ige te houden en spreker verheugde zich over het roote bezoek. Dat stemt bemoedigend in een Spr. gewaagde nog van den aanval van de regeering op den steun der arbeiders, hoewel hij niet voor de arbeiders sprak. Hij wekte allen op om hun radio-omroep te steunen en eveneens om excursies te ondernemen om hun eigen studio in oogenschouw te nemen Dank bracht hij aan de gemeentebesturen van Alkmaar en Heiloo om den feestdag in het mooie Heilco mogelijk te maken. Groote dank was verse' 'digd aan den secretaris van het Gewest Alkmaar en den heer P. Greeuw van Heiloo, voor hun voorbereiding, welke uitstekend is geweest. Welkom riep hij toe aan het Alkmaarsche Drankweer Comité, dat hier alcoholvrije consumptie schonk en daarmede een uitstekend werk verrichtte, aan de muziekgezelschappen en artisten en vele anderen. Met een beroep op allen om niet buiten de paden te loopen 'en het bosch niet te beschadigen, verklaarde spreker den Land dag voor geopend. (Fanfares" en applaus). Daarna gaf het Heldersche Fanfarecorps een concert en als afwisseling een voordracht van den heer Kees Bakker, lid van het V. A R. A.-tooneel Daarna was er optreden van de N. A. S. B. afd. Alkmaar met knotsoefe ning door dames. Groote belangstelling bestond voor „De Afrekening" klucht van Willy Corsari, opge voerd door Adolf Bouwmeester en Kees Bak ker. De schitterende weergave van deze beide beroepsartisten en hun mimiek was geheel af. Daarna was aan de beurt de N. A. S. B. afd. Alkmaar met vrije oefeningen door da mes, heeren en adspiranten. Een mooie afwis seling was de serie gramofoonplaten en mu ziek van de Arbeiders-muziekvereeniging „Excelsior" te Alkmaar. Om 3.30 uur sprak de heer G. J. Zwert- broek, secretaris van het hoofdbestuur, een rede, mooi van stijl en voordracht. In een helder betoog zette hij uiteen dat het goed recht om de ideeën tot de arbeiders te richten, niet moeten prijs geven. Wij, al dus spreker, hebben lang gevochten voor on ze rechten in den aether en zullen die niet prijs geven. De V. A. R A. wenscht haar zendtijd te behouden om de arbeiders naast ontwikke ling en muziek haar woord te doen hooren. Wij gunnen den anderen omroepen hun woord en het verkondigen van hunne inzich ten, doch hebben dezelfde rechten. Wij, aldus spreker, kunnen geen genoegen nemen met die ideeën die de A. V. R. O. ver kondigt, zooals de propaganda voor een for- tenbouw, een debat tusschen generaal Snij ders en prof. v. Embden. Het is nu wel ge bleken, dat alles wat aan dien fortenbouw is besteed, weggegooid geld is en dat geld is ook door ons opgebracht. Tusschen hun standpunt en ons is een verschil en dat wil len we den Nederlandschen arbeiders duide lijk maken. Spr. gewaagde nog van de actie die de A. V. R. O. tegen ons voert om onzen zendtijd te beknotten of ons op alle mogelijke wijzen dwars te zitten. Al beschikt de A. V. R. O over meer geld dan wij spreker vond het geen schande om dat te erkennen wij zullen ons met alle ons ten dienste staande middelen verzetten om onze rechten te laten gelden. In zijn slotwoord zeide spre ker dat we namens onze 135000 leden ons recht eischen en hij wekte allen op de V. A. R. A. te steunen. (Applaus). Hierna liet „Excelsior" zich hooren, waar na de districtsvoorzitter een dankwoord sprak. „Excelsior" gaf een finale en daar mede was de zoo goed geslaagde Landdag geëindigd. Rest ons nog te vermelden dat de Eerste Hulp bij Ongelukken geen enkele maal dienst deed. Ook de ordecommissarissen en de poli tie hadden een gemakkelijke taak, daar alles goed was geregeld en alles vlot verliep. Toen de duizenden zich verstrooiden, had de politie, onder leiding van Majoor Steen, geen gemakkelijke taak, doch voor zoover we zagen is alles ordelijk verloopen en geen en kele keer behoefde men op te treden. De vroege aardappelteelt is bij lange na niet loonend; de prijzen zijn uiterst laag, slechts 2.70. Het schijnt, dat de groote aanvoeren van Italiaansche- en Malta aard appelen de markt drukken. Verschillende tuinders hebben het rooien voorloopig ge staakt. Het grasgewas van den Dorpshout ruim 3 H.A., bracht slechts 75 op. De naweid kon bij verkoop niet genoeg gelden en werd opgehouden. De collecte ten bate van de Vereeniging „Kinderhulp", tot opvoeding van halfver weesde, verwaarloosde en verlaten kinderen heeft hier ter stede/ 200,08 opgebracht. Kennis voldoende, maar te nerveus geweest. Waarom niet tijdig Mjjnhardl's Zenuwtablet ten gebruikt? Hierdoor blijft men kalm en helder van geest. Ze zjjn verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten in kokers van 75 cent. Met 1 Mei betaalde de bloembollenvei- lingsvereeniging „Westfriesland" 80 pet. van de op haar loopende vorderingen uit. Thans volgde een tweede uitbetaling van 5 pet. De verbreedmg van den Heerenweg is thans zoover gevorderd, dat de toegang van Castricum tot het dorp Egmond-Binnen langs den hoofdweg weder geopend is. Verder is de weg echter nog gesloten, zoodat het ver keer naar Rinnegom en Egmond aan den Hoef nog langs den Hoogendijk moet plaats hebben. In deze gemeente is reeds een aanvang gemaakt met het uitreiken der formulieren aan melkveehouders, teneinde voor steun in aanmerking te kunnen komen. Het ligt in de bedoeling, na invulling en inlevering, zoo mogelijk, nog deze week tot uitkeering over te gaan. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. (Mondelinge uitspraak 17 Juni 1932). H. J. J. te Hoofddorp, J. R. te Amsterdam, E V. te Egmond aan Zee, loopen verboden grond, de 1ste en 2e ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 3e 2 boete of 2 dagen hechtenis. H. ter S., F. A. V. en H. O. te Amsterdam, overtreding Visscherijwet, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis. G. B. te Haarlem, P. E. J. S. te Velsen, J. v K. en H. V. te Zwaag Westeinde, S C te Den Helder, C. D. te Hugowaard, A N. F., G. J. H. v. G., P. P„ S. O. en E. C. te Alk maar, overtreding Politieverordening, de lste, 3e en 4e, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 2e, 9e en 10e, ieder 6 boete of 6 dagen hechtenis, de 5e 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 6e 2 boete of 2 dagen hechte nis, d. Tj, teruggave ouders, de 8ste 1 boete of 1 dag hechtenis, delle/3en/12 boeten of 3 en 12 dagen hechtenis. C. J. O. te Haarlem, P. S. J. S. te Velsen, C J. FE. P. O., P v. d. W te Castricum, G. C. HTh. v. d. G. en D. S. te Heiloo, C. B te Egmondbinnen, J. R. te Krommenie, D. S te Zijpe, W. v. d. L. te Voorhout, H. L. te Enkhuizen, J. C. K. te Medemblik, M. L. B. W. te Amsterdam, J. B., C. H., S. O en A. E. S. te Alkmaar, overtreding Motor- en Rij- wielwet, de lste en 9e ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 2e, 4e, 5e, 16e, 18e en 19e ieder 6 boete of 6 dagen hechtenis, de 3e 10 boete of IC dagen hechtenis, de 6e en 7e ieder 8 boete of 8 dagen hechtenis, de 8ste 5 boete of 5 dagen hechtenis, de 10e en 15e ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 11e 40 boete of 40 dagen hechtenis, de 12e en 14e ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis, de 13e ei^ 17e ieder 30 boete of 30 dagen hechtenis. De groote trek van de menschenmassa naar Waalhaven begon niet vroeg, wel wa ren reeds eenige duizenden vóór den middag naar het vliegveld getrokken, doch eerst om streeks drie uur werd het meenens, een lange file van auto's en trams bewoog zich uit de binnenstad naar Waalhaven en alle booten maatschappijen voeren met volle capaciteit en volle booten. Dank zij de afzetting, die reeds bij het begin van den weg naar Waal haven begon, kon de politie voor een zeer geleidelijken toevoer van den verkeersstroom zorgen. Op Waalhaven hielden de Panders, de verkeersvliegtuigen en de Hawks, het snel le cortisstoestel, dat bij Aviolanda is ge bouwd, het publiek bezig. Door luidsprekers werden geregeld berichten overgebracht over de positie van de Zeppelin. Het scheen aan boord wel gemoedelijk te zijn. Omstreks vier uur macht de menschenmas sa op het terrein op 60.000 worden geschat. De Zeppelin liet melden, dat zij om kwart voor vijf zou landen. De Ijsvogel, Zaterdag uit Indië terugge keerd, kwam van zijn belangstelling getui gen. Om 5 uur werd uit de richting Schie dam het zilveren gevaarte zichtbaar, tegelijk met een aantal vliegtuigen maakte zij een ronde boven de stad, om dan recht op Waal haven aan te koersen. Onder geloei van de sirenes en fluiten van de schepen in de ha vens maakte de Zeppelin nogmaals een ron de boven Rotterdam, om met de neus in den wind op het landingsterrein toe te vliegen. Uiterst rustig landde de Zeppelin te 5.35, onmiddellijk opgevangen door de landings manschappen. Toen het geweldige gevaarte goed en wel stil lag, gingen de passagiers, w.o. prins Hendrik en eenige ministers, van boord. De prins en de ministers reden in een tweetal auto's naar het paddock, het officieele gedeel te, dat op vrij grooten afstand van de lan dingsplaats gelegen was. Zij werden hier verwelkom door het bestuur van de Aero- club. Zeventien andere passagiers hadden zich intusschen aan boord begeven. Het p' <n bestond om kapitein Lehmann te huldig.n. Een auto begaf zich op weg naar het lucht schip om den gezagvoerder af te halen. Plot seling echter ging het gevaarte de lucht weer in, zoodat van een officieele huldiging niets kwam. Geweldig was het enthousiasme van de menigte, die intusschen aangegroeid was tot ver over de honderdduizend menschen. Sirenes en fluiten van de in de haven liggen de schepen riepen de „Zeppelin" een laatst vaarwel toe. Het bleek, dat het oponthoud te Rotterdam, dat oorspronkelijk een uur zou bedragen, aanmerkelijk was verkort in verband met de ongunstige ingekomen weerberichten, zoodat reeds te vijf minuten vóór zes weer „lucht" werd gekozen. Na nog een rondje boven de Maasstad te hebben gevlogen, verdween de Zepp in Zuidwestelijke richting om via Ber gen op Zoom, Tilburg, 's Hertogenbosch, Eindhoven, Helmond en Venlo haar Heimat wc:r op te zoeken. Zoover bekend, is geen enkel verkeersonge luk gebeurd. Toen de geweldige menschen- zee huiswaarts keerde, werd het verkeer om de stad gelegd Mei" ver7i* ons dat aan de regeling van het verke?^ wat gehaperd heeft, zoodat meermal zoodanige opeenhooping van nubl voertuigen ontstond, dat men voor norh teruit kon. nocJl a<*- De Uil (thuisreis) is Zaterdag van M«a rtrnkken en na tussrhenla„a;„_:_ vertrokken en na tusschenlandingen te 4i„ star en Bangkok te Rangoon aansreirnJ Er is 250 K G. post en twee paSe^"' boord. Gister kwam het vliegtuig tot C^I cutta. De Ijsvogel is Zaterdagmiddag te 1720 Schiphol geland. De Ibis (heenreis) is Zaterdag uit Cairn naar Bagdad gegaan en vervolgde jrister haar tocht tot Djask (tusschenlandimr t. Bushir). Volgens een bericht uit Port Darwin (Australië) werd Zaterdag door een red dingsexpeditie een nieuw spoor ontdekt van de beide verniste Duitsche vliegers Bertram en Klausmann. De expeditie was per boot van Wyndham naar de Cambridgegolf ver- trokken, waar het vliegtuig van Bertram „At. lantic" werd ontdekt. Aan het vliegtuig 'ont- dekten zij een mededeeling der vermiste vlie- gers, welke o.m. inhoudt, dat zij een drijver van het vliegtuig als boot hebben gebruikt en hiemede in Westelijke richting zijn ver. trokken. (buiten verantwoordelijkheid van <U Redactie. De opname in de rubriek, b*wqst geenszins dat de redactie er mede instemt). STRAATRUMOER. Geachte Redacteur, Dat mijn schrijven onder bovengenoemd opschrift onbeantwoord zou blijven had ik natuurlijk niet verwacht dat er echter op gereageerd zou worden op de wijze als door den heer Veen wordt gedaan, ook niet. Beleefd verzoek ik u daarom mij nog in de gelegenheid te stellen genoemden heer van antwoord te dienen. Allereerst dan moet mij de bemerking van 't hart, dat het schrijven van den heer V. al zeer onbeduidend is, zoowel wat vorm als inhoud betreft, naar mijn bescheiden mee- ning een bewijs, dat tegen mijn betoog wei nig in te brengen is. De kern der zaak vat hij maar even ter loops aan, om daarna te trachten dat ge schreeuw en gehoon en de houding der z.g. modern georganiseerden goed te praten. Neen, zoo verdedigt men een zaak niet. Wanneer er werkelijk goede motieven bestaan gaat men grondiger op de zaak in. Om niet in herhaling te treden, wil ik er alleen nog maar op wijzen dat die 2 „ke rels'' in den goeden zin van het woord absoluut geen onderkruipers zijn, maar le den van een vakvereeniging evengoed als de z.g. modernen. Het zijn geen ongeorgani seerden, die in de plaats treden daar waar organiseerden het werk hebben neergelegd. Het gaat hier om het goed recht der ver eeniging en het gaat absoluut niet op, dat de eene organisatie de andere tracht onmo gelijk te maken op de wijze als thans de z.g. modernen doen. En als men nu zegt: de werkloozen die er achter loopen (inzender bedoelt toch zeker de leden der betrokken organisatie, dus de vrij willig werkloozen) strijden voor hun be staan, dan voeg ik er aan toe: overdrijf niet ik verschil daarin van meening enals het zoover komt welnu dan zijn de andeje organisaties er ook nog. Waar wij reeds van meening verschillen gebeurt dat natuurlijk ook met de organi saties; maar gaat het dan maar op om te zeggen: „jij houdt je mond, je hebt mijn meening te aanvaarden, en daar mede basta 's Is mij een ware voldoening den heer Veen te kunnen verklaren, dat ik veel men schen gesproken heb, die het er volkomen mede eens zijn. De heer Veen vraagt nog of het een won der is, dat de stakers de werkwilligen naloo- pen en hen uitjouwen. Ik antwoord er op „neen", als men van zulk een mentaliteit is, als waarvan de z.g- modern georganiseerden blijk geven „neen", ook als men ziet, wie het doen en welke elementen er onder zijn, soms men schen die het ABC van het vereenigingsrecht niet kennen of liever dat anderen willen ont* zeggen. Wat de heer Veen ten slotte bedoelt met zijn opmerking: „eerst waren de patroons tegen de vakbonden, nu krijgen de georgani seerden de voorkeur", is mij niet duidelijk. Hij wii toch niet zeggen, dat dit alleen door de modern-georganiseerden bereikt is? Zoo niet dan zou ik willen zeggen om tot dat doel te komen zijt gij al op een heel ver keerden weg. 5. Een uurtje daarna ging Tuimeltje weer eens kijken of zijn vriendje nog sliep, maar hij werd plotseling verrast, omdat het ventje zelf naar hem toekwam. Ik ben heelemaal beter, riep Kruimeltje uit... Kijk eens hoe ik springen kan. Ik heb alleen maar mijn das aangehouden. Wat ben ik daar blij om, ant woordde Tuimeltje. Kom, we gaan direct wandelen en dan zal ik je mijn avonturen eens vertellen. 6. Eerst gingen ze den langen landweg op, en kwamen si) aan den wegwijzer. Wat is het hier geweldig deftig geworden, zei Tuimeltje. Net als bij de menschen. En toen ze daar naar het bord stonden te turen, werden ze ineens aangehouden door een heel ouden kabouter Je moet bij den hollen eik in bet bosch zijn, voegde hij er aan toe en ging toen verder naar het kasteel.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6