Alkmaarsclie Courant. Goedflimoó VO&l HWflooktkAf VERLAAGD IN PRIJS VAN TOT VIRGINIA CIGARE TLTE S Hoidertl vier ea dertigste Jaargang. VRIJDAG 24 JUNI Brieven uit Berlijn PER PAKJE VAN IO STUKS Jfo. Ié? *»ös n (Van onzen correspondent). Berlijn, 18 Juni. De belangstelling van het groote Duitschc fOl& is op het oogenblik natuurlijk op Lau- ganne gevestigd. Men wil weten, of er nu eindelijk door de groote mogendheden een oplossing zal gevonden worden, die aan de internationale en in het bijzonder de Duit- gche ellende weliswaar geen plotseling einde zal kunnen maken, maar die ten minste het eerste teeken van herleving zou kunnen wor den. Maar van politiek alleen kan de niensch, hoe bewust staatsburger hij ook zijn moge, niet leven. En daarom zijn onze Duitsche buren dankbaar, als de spanning, waarin zij tegenwoordig weer eens verkeeren, en die door den op komst zijnden verkiezingsstrijd ivoor den nieuwen Rijksdag nog grooter ge worden is dank zij gebeurtenissen uit het normale dagelijksche leven zoo nu er aan eens onderbroken wordt En er is. buiten het politiek gedoe, heusch nog voldoende aan 't handje, wat de aandacht ook buiten Duitsch- land's grenzen waard is. Daar hebben we bijvoorbeeld de kunst in de Duitsche Republiek. Op muzikaal gebied is Duitschland, is Berlijn ten deele na tuurlijk ten gevolge van de heerschende nood toestanden lang niet meer het middelpunt, dat het zoo lange jaren geweest is. De beste zangers en zangeressen der opera, solisten van de concerten, zijn naar het buitenland, vooral naar Amerika verhuisd, omdat Duitschland de sommen niet betalen kan, die dezen verwenden sterren sterren elders aan geboden worden. In Berlijn is, dank zij ge meentelijk subsidie en staatshulp, het groot Philharmonisch Orkest juist dezer dagen voor den ondergang gered. De oudste serieuse or kesten zijn reeds lang een te vroegen dood gestorven. Op tooneelgebied heerscht een ca- tastrophe, die men een jaar of wat geleden nog voor onmogelijk zou gehouden hebben. Duizenden tooneelspekrs staan op straat en zijn tot staatsarmlastigen geworden. In Berlijn is meer dan de helft der schouwbur gen reeds gesloten, in het Rijk is de toestand waarschijnlijk nog erger. Ook in de film wereld is de gcede tijd voonoopig voorbij. Slechts in enkele filmateliers wordt nog druk gewerkt. Anderen hebben de deur dicht ge daan en wachten op gunstiger omstandig heden. Enkele beroemde sterren verdienen nog hooge honoraria, de kleinere krachten hebben nauwelijks te eten, de anderen lijden op onbeschrijfelijke wijze gebrek. Wellicht nog dreigender is de situatie onder de schil ders en beeldhouwers. Wie wil in 's hemels naam nu nog schilderijen koopen? Wie is zoo onbezorgd, dat hij zonder gewetens wroeging honderden of duizenden marken voor een bronzen beeld wil neertellen? En ook de architecten klagen. De steden en de landen bouwen nauwelijks meer; alleen aan de vakbonden, die het niet laten kunnen, peperdure bureaux neer te zetten, is nog geld te verdienen. Maar daarvoor moet men natuurlijk bij „de partij'' aangesloten zijn en over passende connecties beschikken. Alles, wat met luxe-productie te maken h'eft. lijdt gebrek. Slechts zij. die artikelen van dagelijksch gebruik afzetten, hebben nog geen reden tot kagen Nog aitijd zijn zes millioen menschen werk loos en weten, de gezinnen meegerekend, dus meer dan achttien millioen menschen niet. hoe ze zich door de misère moetx heenslaan Het ergste echter is, dat onder deze onge- lukkigen meer dan de nelft reeds jaren zon der werk is en totaal verleerd heeft, wai wer ken beteekent, zuodat hun de handen ver keerd staan, mochten ze morgen werkelijk iets te doen krijgen, en ook de energie ont breekt om iets degelijks aan te pakken. Dat verklaart ook ten deele het groote succes van het partijleger van Adoli Hitier. waarover ik u onlangs geschreven heb. Men zegt, dat dit leger reeds 400,000 man sterk is. en het staat we! vast dat 85 van deze meest nog zeer jonge mannen uit de massa s de* werk'oozen gerecruteerd werd. Uit men schen dus, die tot deze ongelukkige groep der maatschappelijk meer of minder onbruik- baren bestaat, die nu tot een soort beroeps soldaten, moderne „Zwitsers geworden zijn, avonturiers, menschen die alles te win nen niets te verliezen hebben, vaak ruwe ele menten, voor wie een menschenleven niet vee beteekent en die daarvan op straat over heel Duitschland dagelijks de bewijzen leveren. En nu ik het toch over dit Hitler-leger htb. de leer zal uit de telegrammen vernomen hebben, dat de nieuwe Duitsche regeering in derdaad het verbod van deze formaties met machtiging van rijkspresident von Hinden burg ingetrokken heeft en den Hitlersoldaten ook toestaat, zich in uniform in het open baar te toonen. Het is waarschijnlijk wel juist, dat Adolf Hitier en zijn staf het üui sche volk beter begrepen hebben dan o nuchtere republikeinen, die in Noyemoet 1918 alles afschaften, wat met uiterinkliieid, met feestelijk en plechtig vertoon, traditie e onderscheiding te maken heeft. De mass der Duitschers is al te zeer op umiormen) titels, ridderordes en soldaatjespelen verzo Wie de gunst der massa's hier verove/en^' moet daar nu eenmaal rekening mee houaea De republiek hield er de eerste jaren gee rekening mee, en toen zij haar fout inzag, was eht te laat. De oppositie van rechts naa de uniformen, de (vroegere) midderoraes, titels, de militaire muziek en alles wat er zo bij hoort, voor haar eigen doeleinden in eer hersteld. Daar vonden de burgerlijke maa sa's en de rechts georganiseerde arbeiders °e „traditie-regimenten" van het vroegere volksleger terug, daar werden regelmatig tot ln de kleine dorpen „concerten" gegeven, baarbij de orkesten in de oude uniform, des noods bij costumiers gehuurd, niets dan tra- mtioneele regimentsmarschen speelden. De (eveneens onder rechtschen invloed gekomen) '.,Ua" vervaardigde tientallen films, waarin ®en de oude pracht van het keizerlijke leger weer bewonderen kon. En tegenover deze propaganda bleek de republiek vrijwel mach teloos. De massa's liepen over naar de pnantasten, die tevens betere regisseurs ble ken. De partij der romantiek, der dikste leu zen en der grofste uiterlijkheden, die twaalf jaar geleden slechts.... 7 leden telde is thans verreweg de sterkste in het Duitsche Kijk geworden en kan zich de weelde permit- teeren, in een tijd, nu 18 millioen Duitschers nauwelijks te eten hebben en de zelfmoorden aan de orde van den dag zijn, voor 400,000 partij-officieren en manschappen nieuwe uni formen te laten aanpassen. Nog voor de Rijkspresident de noodveror dening onderteekend had, die deze geünifor meerden weer in het openbaar toelaat, kon men de prachtige nieuwe uniformen, die zeer sterk aan de Engelsche oorlogstenue herin neren en van deze jonge Duitsche onver - valschte imitatie-„toramies" gemaakt heeft, in de straten der Duitsche steden bewonde ren. In Berlijn zag ik ze het eerst op den Kurfürstendamm, de boulevard van het weeldige (of sinuli-weeldige) Westen, waar vooral de welgestelde joden wonen, die deze antisemietische troepen natuurlijk door hun verschijnen in uiform opzettelijk ergeren en provoceeren wilden. Het is dan ook op tal- looze plaatsen in het Rijk reeds tot botsin gen, vooral met communistische tegenstan ders, gekomen en het is voor den buiten staander onbegrijpelijk, hoe de nieuwe re geering de verantwoording op zich heeft durven nemen voor een dulden van een par tijleger, waarvan dezelfde Rijkspresidenr weinige weken geleden nog moest constatee- ren, dat het een direct gevaar voor orde en rust in den Staat beteekent. Maar hier zou ik toch gevaar loopen, mij op politiek gebied te gaan bewegen... Een wel schrille tegenstelling met deze honderdduizenden in keurige uniform vormt het leger der bedelaars-tegen-wil-en-dank, die het leven in de Duitsche steden voor ner veus aangelegde menschen tot een ware kwelling dreigt te maken. Er is hier een veel- te-veel aan menschen, die weliswaar hun ka rige ondersteuning als werkloozen ontvan gen, maar met deze kleine bedragen om wel ke reden dan ook blijkbaar niet huishouden kunnen, zoodat ze weinige uren of dagen na de ontvangst reeds geen pfennig meer op zak hebben. Dan gaan ze de straat op en bedelen. En hoe bedelen ze! Van de onbeschaamdheid van deze menschen, met wie men natuurlijk een diep medelijden behoort te hebben maar wier optreden daardoor toch niet minder onaangenaam is, kan men zich, als men niet in Duitschland woont, nauwelijks een voor stelling maken. Ze bedelen eigenlijk niet, ze eischen, ze dreigen en niet zelden wreken ze zich op de schandelijkste wijze door het be schadigen van huisdieren, het ingooien van ruiten, het doorsnijden van fiets- en auto banden, als men niet met geld en levens middelen klaar staat. In de wijken der beter gesitueerde bevolking wordt zonder eenige overdrijving zij het verhaald! zeker om het kwartier door een bedelaar gebeld, die dan vaak zeer dreigend optreedt en als hij meent alleen met vrouwen te doen te hebben, niet zelden poogt, zich toegang tot de wonin gen te verschaffen, om met geweld 'e nemen, wat men hem niet goedschiks geven wil. De diefsta'len hebben hier een toppunt be reikt, zelfs gesloten en van veiligsapparaten voorziene auto's verdwijnen van den open baren weg alsof het om handtaschjes ging, in Berlijn alleen 10 tot 15 per dag. Ze worden in vele gevallen in Nederland voor een spotgeld verkocht, en de lezer zij gewaar schuwd, dat hij in zu'::e gevallen meestal met in Duitschland gestolen wagens te doen heeft. Zoo ziet het er tegenwoordig bij ons uit, in dit land, dat verdiende, een eerste klasse reputatie te genieten. Mogen de heeren in Lausanne inzien, dat er na „Versailles" een en ander goed te maken is. En volstrekt niet alleen in DuOsch belang. ROLAND. INBRAKEN IN DE ZAANSTREEK. In het laatst van het vorige en het begin van dit jaar werden in de Zaanstreek inbra ken gepleegd en het gelukte twee personen, W. uit Oostzaan en F. uit Wormei. te achter halen, verdacht althans van twee vrij be langrijke diefstallen met braak, en wei bfj een weduwe te Jisp en bij een rijwielhandelaar te Oost-Knollendam. Zij stonden veertien dagen geleden voor de Haarlems-he rechtbank terecht. Het O.M eischte resp 3 en 2)4 jaar gevangenisstraf De rechtbank verwees gisteren de zaak terug naar den rechter-commissaris. Wéér lager in prijs! En toch, in alle andere opzichten blijven de PIRATE SIGARETTEN dezelfde, dezelfde buitengewone en onvergelijkelijke kwaliteit. Altijd favoriet, geeft PIRATE aan haar vele rookers de hoogste waarde tegen den iaagsten prijs, terwijl zich tevens in elk pakje van 10 stuks l'/j Batco-de Wereld-Coupon en in elk pakje van 20 stuks 31/] Batco-de Wereld-Coupon bevindt. DE LEIDSCHE NAA1MACH1NEZWENDEL. Gistermiddag heeft de Haagsche recht bank voortgezet de op 12 Mei j.1., behandelde zaak tegen den ex-vertegenwoordiger, A. M en den ex-naaimachine-handelaar, thans dans- leeraar H. J. V. te Leiden. Zooals men zich herinnert, is door het O. M tegen de beide verdachten wegens valschheid in geschrifte en wegens heling ieder twee jaar gevangemsstra, geeischt. Door mr. Nord Thomson, werd gister middag in deze zaak gepleit. Spr gaf toe, dat de beide verdachten ernstig gefraudeerd hadden, doch merkte op, dat de publieke opinie ernstig in beroe- '^Eerf straf 'vanjaar achtte spr. funest voor V.. omdat deze sedert geruimen tijd den handel in naaimachines vaarwel heeft ge zegd en thans als dansleeraar voor zijn moe der en broertjes den kost verdient. Pleiter zeide. dat hetgeen hij van de recht bank vroeg veel was. doch hij drong in het Slang van een practische berechting aan op een voorwaardelijke veroordeeling De officier van justitie, mr. van Asch van S va» 2 jare» wat tab*, kunnen misdrijven- Sp 63) afge. van dit 201 »otaa! verdwenen j 25,500, terwijl bovendien voor 9000 aan machines is geleverd aan absoluut insolvable lieden. Spr. kon geen enkele aanleiding vinden verandering te brengen in zijn reeds eerder genomen requisitoir. Nadat de verdachte M. had betoogd, dat hij op order van de chefs handelde en ver dachte V. zijn belangen had bepleit, stelde de rechtbank de uitspraak in deze zaak vast op 29 Juni a s. VAN EEN HOOGTE VAN 19 M. GEVALLEN. Slachtoffer op slag dood. Hedenmorgen is de 39-jarige N. S„ tim merman te Leiden, bij het verrichten van werkzaamheden aan den hoogbouw van de lichtfabrieken te Leiden van bijna 19 M hoogte gevallen. De man was op slag dood TE WATER GERAAKT EN VERDRONKEN. Gisteravond is het drie-jarig dochtertje van den schipper van D. in de haven bij de gasfabriek in een onbewaakt oogenblik te water geraakt en verdronken. DE INBRAAK'ÏN DE MIDDEN- STANDSBANK. Behandeling in hooger beroep. Een der verdachten uit het zie kenhuis ontsnapt. De rechtbank te Utrecht veroordeelde eeni- gen tijd geleden de twee Italianen R. en Ch. wegens poging tot diefstal met braak in de Middenstandsbank te Soest tot een gevange nisstraf van één jaar en zes maanden. Beide buitenlanders gingen van dit vonnis in appèl, en gisteren zouden zij getweeën in het bankje der beklaagden voor het gerechts hof te Amsterdam plaatsnemen. Het zou ech ter anders loopen. R., die ziek was, of... ziek te simuleerde, werd verpleegd in het O. L Vrouwegasthuis. Kort voor de terechtzitting wist hij te ontsnappen, zoodat zijn compag non gisteren alleen de belangen der firma behartigde. Tegen den vluchteling werd ver- 1 stek verleend, omdat, zooals de president mr. Jolles, nader toelichtte, hij in verzekerde be waring verkeert, maar... „ergens anders" ver toeft. De beide Italianen waren op valsche pas sen naar Nederland gekomen, nadat zij Zuid-Amerika en Australië onveilig hadden gemaakt en oa. een inbraak in een bank te Svdnev hadden gepleegd. Voorts worden zij er van verdacht in Heerlen te hebben inge broken. Op 9 Januari werd het tweetal in de cou ponkamer van de Middenstandsbank te Soest aangetroffen door den directeur, die een verdacht geluid had gehoord. Zij werden in het bezit van maskers en revolvers gevon den, terwijl in een café te Hilversum, waai zij tijdelijk vertoefden, een complete inbre kers-uitrusting werd aangetroffen. De procureur-generaal, mr. Bauduin, achtte het vonnis van de rechtbank juist ge wezen. Anderhalf jaar gevangenisstraf is voor deze gevaarlijke personen niet te veel. aldus spr.. hij requireerde derha've bevesti ging van het vonnis. Arrest 30 Juni. nis wijzende, overwoog, dat het ten laste gelegde feit niet bewezen is, nu niet geble ken is, dat de materieele daders niet straf rechtelijk aansprakelijk zouden zijn en sprak de verdachten vrij. VERDUISTERING IN DIENST BETREKKING. Voor de rechtbank te 's-Hertogenbosch heeft gisteren terecht gestaan de reiziger J. E. A., die in dienstbetrekking 4900 heeft verduisterd. Verd. bekend. Tegen hem werd 8 maanden gevangenisstraf geëischt, tegen zijn vrouw 4 maanden. Mr. E. Zinnicq Berg- mann vroeg voor de vrouw vrijspraak, voor verdachte A, voorwaardelijke veroordeeling. ADMINISTRATEUR TERECHT GESTAAN. Heden stond voor de rechtbank te Zutphen terecht F. L. administrateur te Zutphen ter zake van verduistering ten nadeele van de vereeniging Volksbond tegen drankmisbruik afdeeling Zutphen voor een bedrag van onge veer 9000.en ten nadeele van de N.V. Spaarkas vereeniging voor een bedrag van 54000.De officier van justitie achtte het ten laste gelegde bewezen en vorderde een gevangenisstraf van 2 jaar en 6 maanden met aftrek van de voorloopige hechtenis. Mr. Sanders advocaat te Zwolle trad als verdedi ger op. I-Jij pleitte het opleggen van een voor waardelijke gevangenisstraf. Uitspraak over 14 dagen. Spott VALSCHE BILJETTEN VAN f 1000. Gister is voor de Rotterdamsche rechtbank behandeld de zaak tegen vier personen, die terecht gestaan hebben terzake van opdracht geven tot de vervaardiging van valsche bankbiljetten van f 1000. met het oogmerk, deze als echt en onvervalscht uit te geven. Het O. M. meende, dat men hier te doen beeft met een complot voor het namaken van valsche bankbiljetten. Het gelooft, dat alle verdachten daaraan even schuldig zijn welke rol zij ook gespeeld hebben. Daarom zal bij veroordeeling aan ieder een gelijke straf moeten worden opgelegd. Terzake van het doen plegen van het mis drijf volgens art. 208swb. met betrekking tot de beide eerste verdachte en terzake van medeplichtigheid daaraan door de beide an dere verdachten, eischte het O. M. tegen ieder der verdachten vier jaren gevangenisstraf. De verdediger concludeerde tot vrijspraak met onmiddellijke invrijheidsstellmg der ver dachten. Re- en dupliek volgden. De rechtbank, na raadkamer dadelijk von- V oe tba 1. Brandweermannen op 't groene veld. 't Kan gek gaan in de wereld. Zoo ben je gekleed in een alledaagsch confectiepakje en zoo zit je in een voetbalplunje gestoken, waardoor de fraaie vormen van door de ja ren gekomen buikjes maar al te duidelijk naar voren komt. Zoo ben je gereed, om het een of ander brandje te blusschen en zoo wordt je geroepen om de eer van het corps te verdedigen op een biljartveld, dat men ge woon is voetbalveld te noemen. Hoe het zij, de Alkmaarsche brandweer kan meer dan een brandje blusschen. Ze kan meer dan een jubileerenden burgemeester op haar manier te huldigen, ze kan meer dan den Waagtoren schoonmaken, ze kan ook voetballen. Onze water- en vuurmenschen hadden het gisteravond op een accoordje gegooid met hun collega's uit Wormerveer, die al even zulke wonderlijke wezens zijn. Die komen eventjes overwippen met een dozijn voetbal schoenen, met broekjes en shirts, maar ze nemen in de gauwigheid ook nog een eigen orkest mee, vermoedelijk hoofdzakelijk, om het aller clublied „er is geen club in Neder- and" te laten spelen bij een eventueele over winning. Want de heeren zouden een voetbalwed strijd spelen, nog wel voor het crisiscomité. Vandaar, dat het terrein gratis beschikbaar was gesteld, vandaar, dat een uniforme entree was geheven. De belangstelling was vrij groot, zoodat heel wat kwartjes afgedra gen kunnen worden! En het spel? Er is over 't algemeen zeer goed gespeeld. We hebben wel eens veel min der spel gezien op onze zomeravonden. Hier werd van beide kanten met een brandend enthousiasme gespeeld en iedereen deed zijn best. om een mooi resultaat te verkrijgen. Mede daardoor zagen we een spannenden wedstrijd met werkelijk aardige spelmomen ten. Met de rust had Alkmaar een 21- voorsprong, die echter na de thee werd om gezet in een 23 achterstand, waarmee het einde kwam. Wormerveer won dus. Dat was ook ongeveer de krachtsverhou ding, al had het best kunnen gebeuren, dat de wedstrijd in een gelijk spel geëindigd was. Een wissel-voetbalman was beschikbaar en deze is nu half door Wormerveer gewonnen. Vermoedelijk gaat de andere helft ook wei naar Wormerveer, waar t.z.t. de returnwed strijd gespeeld wordt. Hoe het echter ook zij, het idee, om voor het crisiscomité te spelen, is zeer sympathiek en vooral, als er op een prettige en eerlijke manier gespeeld wordt (dat was hier zeer zeker het geval!), dan kan ieder deze poging van de brandweer slechts toejuichen. De adspirantendag te Alkmaar. Zondag is het de groote dag voor de voet ballende jeugd in geheel Noord-Holland bojr ven het IJ. Immers, in onze stad komen dan niet minder dan 76 elftallen van jonge spe lers tezamen, die (in groepen verdeeld) een mooien strijd zullen strijden om te winnen. Deze adspirantendagen worden elk jaar meer populair. Elk jaar toch wordt het aan tal deelnemende elftallen grooter en elk jaar zit de commissie uren lang te peinzen, hoe ze de zaak zullen laten verloopen, zonder dat er stoornis komt. 't Is echter ook nu weer gelukt en het is verblijdend, dat Alkmaar dezen dag de gas ten mag ontvangen. Trouwens, waar moest men anders heen? Want niet minder dan zeven velden zijn noodig, om den dag goed te doen verloopen, en zulk een complex biedt alleen het Akmaarsch Sportpark. Dank zij de medewerking van de directie van dit sport park en die van Alcmaria Victrix is het nu gelukt, om over deze terreinen te kunnen be schikken. Zooals gezegd, de elftallen komen uit alle deelen van onze provincie, voor zoover die boven het IJ ligt. Alleen uit de Zaanstreek komen reeds twee extra booten met voetbal lers. Maar ook uit den Helder, Schagen, Uit geest, Enkhuizen, Hoorn, de Rijp, de Langen- dijk, enz. enz. zullen ze Zondag komen. En dan zijn er onze plaatselijke vereeni* gingen, die allemaal meedoen. Vier Alcmaria- elftallen, twee Alkmaar-elftallen en drie Boys-eftallen zullen van de partij zijn. De commissie heeft mooi weer besteld, zoo dat het Zondag een onvergetelijken dag zal zijn voor de jeugdige voetballers en de aan hangers van deze sport. En wij zijn er i ker van, dat Lutterot c.s. met veel genoegen deze wedstrijden zullen aanschouwen, die de grootste zijn, ooit in Nederland gehouden. Tennis. Wedstrijden te Wimbledon Timmer won gisteren van Kleinschoth zes tien. In het gemengd dubbel wonnen Mej. RoIIin Conquerqeu en Knottenbelt en von Kerkling en Mis Burk. A t h 1 e t i e k. Mej Schuurman wel naar Los Angeles. Zooals men weet zou mej. Schuurman nid naar Los Angeles gaan, omdat zij als eisch had gesteld dat de heer Britstra mee zou gaan als verzorger. Aan die eisch wenschte de K N.A.U. niet toe te geven. Thans deelt het bestuur van de K N.A.U. mede, dat de uitzending van mejuffrouw T\ Schuurman naar de Olympische Seplen, zoo wel voor het nummer 100 Meter hardloopen dames, als voor de 4 X 100 MeMter esta fetteloop gehandhaafd is, daar zij zich ge heel heeft neergelegd bij de door het K.N.A. U. bestuur genomen beslissing, dat ols ver zorger zal meegaan de heer J. H. E. van d« Putte.- ZENUWPIJN VERDWENEN. Hoe een dominee verlichting kreeg. „Ik had een acute zenuwpijn in mijn linker schouder en arm, die ik had opgeloopen door mij te veel aan weer en wind bloot te stellen", schrijft dominee H. E. T. „Het was mij on mogelijk de arm op te tillen om mij te klee- den of anderszins te gebruiken en de pijn was natuurlijk ondragelijk. Alle uitwendige mid delen faalden. Maar ik kreeg het weer geheel in orde door de aangetaste deelen warm te houden en eiken dag 's morgens vroeg Kruschen Salts te nemen in een glas warm water Het duurde bijna een maand, maar toen was ieder spoor van pijn geheel ver dwenen." Zenuwpijn is een voorbeeld van wel een dozijn soortgelijke kwalen sommige min der, andere weer heel ernstig die alle voortkomen uit onzuiverheden in het bloed. En het is het onzuivere bloed dat die on dragelijke pijnen veroorzaakt, doordat het door het geheele lichaam circuleert en de weefsels aantast. Kruschen Salts kunt U gerust vertrouwen; het zai de zaak weer in orde maken. Omdat Kruschen juist datgene bevat wat de natuur noodig heeft om Uw inwendige organen weer tot een gezonde, normale werking terug te brengen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a 0.90 en L60 per flacon.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 9