uuiwtaad !BucQediit& Stand jMgeumden Stukken £uchtoaact £aatste Aecicfiten JUouwciaal Tlieums Jiacki&€udvte*i ^chïeer opget°lfen over bet werk hebben Een eeresaluut aan dit prima Nederlandsch POSTVLUCHTEN OP INDIE. VIER FRANSCHE VLIEGERS VERMIST. DE „ARTIGLIO" MET EEN DEEL VAN DE SCHATTEN VAN DE „EGYPT" TE PLYMOUTH. Het goud voorloopig in oeslag genomen. Ernstig vliegongeluk te Vaals. BERGEN. BEVERWIJK. CASTRICUM. HOORN. MOETEN MEI DE STEUNGELDEN DE SCHULDEISCHERS BETAALD WORDEN. MINISTERIEEL BEZOEK AAN DEN WIERINGERMLERFOLDER HEILOO. EEN KRANIGE WANDELAAR. nader onderzoek is het doek, dat 0 vc staat verkeerd, naar Haarlem overge- bt en naar ^ra'ema' de Directeur van bf? Frans Hals museum verklaarde, moet men k? werkelijk te doen hebben met een werk h'eTde school van Rubens. uit CORRESPONDENTIE. Coba H- alhier. Zooals uit een bericht in vt Stadsnieuws blijkt kunt U de serie plaat jes van Kikker Karei en Tuimeltje deze week la ons inzenden. WJ Red. Alkm. Crt. GARAGE EN BAKKERIJ TE HEERLEN UITGEBRANQ. Schade geraamd op 15000. In den afgeloopen nacht is brand uitgebro ken in de bakkerij van de gebr. Peskens te Hoensbroek, waarschijnlijk doordat kortslui ting ontstond in een auto in efcn naast de bakkerij gelegen garage. De brandweer wist de bakkerij voor vernieling te bewaren, doch de garage brandde geheel uit. Vier auto's van de gebroeders Peskens en een groote broodkar werden een prooi der vlammen. De schade wordt op ongeveer ƒ.15000 geschat. Vanmorgen was de brandweer het vuur meester. MAATSCHAPPIJ TOT BEVORDERING DER TOONKUNST. De 103de algemeene vergadering. Te Haarlem is Zaterdag de 103de alge- tneene vergadering gehouden van de Maat schappij tot bevordering der Toonkunst onder voorzitterschap van jhr. mr. dr. E. van Bere- steyn, die in zijn openingsrede o.a. Evert Cor nelis herdacht. Na goedkeuring der jaarver slagen werd de aftredende penningmeester mr. H. H. v. d. Berg herkozen. Aangenomen werd een voorstel, om de contributie te ver- ioogen en de hierdoor verkregen gelden te schenken aan de te stichten vereeniging, welke zal trachten het museum Scheurleer te Den Haag, dat een unieke collectie oude muziekinstrumenten bevat, over te nemen. De volgende jaarvergadering zal vermoe delijk te Bussum worden gehouden. Een definitieve beslissing is nog; niet genomen. Na afloop der vergadering is een autotocht gemaakt. Te Bloemendaal is een concert aan geboden, waaraan medewerkten de zangeres Anuie Woud en het Hollandsch Strijkkwar- tet. - I BIZONDERE RONDREISBILJETTEN Ki VAN DE NEDERLANDSCHE V' v SPOORWEGEN. Verminderd tarief voor het vervoer, gecombineerd met verlaagde prijzen in een aantal hotels. De Nederlandsche Spoorwegen begin nen dit jaar .net iets nieuws, n.1. goed Jtoope rondreisbiljetten in combinatie met een verblijf in een of meer hotels, die in de route gelegen zijn. Het idee hiervoor is van de Algemeene Neder- jjandsche Vereeniging voor Vreemde lingenverkeer uitgegaan en baron -Krayenhoff, de voorzitter van die ver eeniging, is degene, die het er bij de spoorwegen en wat moeilijker was bij de H O.R.E.CA.F. doorgekregen heeft. Van 1 Juli af (of als het later wordt op een nader bekend te maken datum to: 15 September zullen aan een aantal stations, de voornaamste van he land in de eerste plaats, en aan de groote reisbureaux verkrijgbaar zijn, resp. be steld kunnen worden couponboekjes, die een rondreisbiljet bevatten, dat veertien dagen geldig is. Deze couponboekjes kan men krijgen voor acht verschillen de routes en wel de volgende: I) Maastricht—Valkenburg—Heerlen (Sittard—Roermond)-Amsterdam over Gel drop of Rhenen; Amsterdam—Rot terdam alsmede HaarlemZandvoort en Den Haag—Scheveningen Kurhaus Rotterdam—Maastricht over Utrecht of over Breda* II) Oldenzaal—Enschedé (Hengelo en Almelo)—Amsterdam over Deventer, Amsterdam—Rotterdam alsmede Haar lemZandvoort en Den HaagScheve ningen Kurhaus, RotterdamOldenzaal Enschedé (Hengelo en Almelo); II) Groningen (of Leeuwarden) Alk maar (StavorenEnkhuizen) over de zee- of landroute (BaarnAmsterdam) AlkmaarBergen a. Zee en/of Egmond aan Zee; Alkmaar—Groningen (of Leeuwarden) over de zee- of landroute IV) Groningen (of Leeuwarden—Den Haag S S. over Meppel, Den Haag H.S.M Scheveningen Kurhaus; Den Haag Rotterdam, RotterdamGroningen of Leeuwarden over Meppel; V) Haarlem (LeidenDen Haag, Delit —Schiedam) naar Rotterdam; Rotter dam—Maastricht—Valkenburg over Utrecht of Breda; Valkenburg—Maas tricht naar Haarlem over Geldrop of Rhenen; en naar Leiden, Den Haag Delft, Schiedam over Breda of Utrecht VI) Rotterdam, (Schiedam, Delft, Den Haag, Leiden, Haarlem) naar Groningen (of Leeuwarden) over EnkhuizenSta voren; Leeuwarden (of Groningen) Rotterdam, (Schiedam, Delft, Dem Haag Haarlem) over Meppel; VII) Rotterdam (of Den Haag)—En schedé (Zutphen, Lochem, Hengelo) <01 denzaal over Ede of Deventer en terug VIII) Arnhem (Utrecht)—Vlissingen over Utrecht of Nijmegen en terug- Men kan op zijn couponboekje aan ieder gewenscht station uitsL'Ppen en naar verkiezing overblijven. De boekje zijn echter persoonlijk en restitutie voor ongebruikte coupons wordt niet ver leend. Degene, die een couponboek.; neemt, verplicht zich onderweg op zijn minst drie maai in een otel te over nachten en tenminste drie maaltijden punch of diner) te gebruiken. Hiervoor is tusschen de spoorwegen en een aantal hotels in de genoemde plaatsen een overeenkomst aangegaan. De II OR E UA.F. heeft in overleg met A.N.V.V. een aantal hotels aangewezen, die meedoen en zich bereid verklaard hebben aan de reizigers, welke op een couponboekje reizen, reductie op hun prijzen te ver- leenen. In ieder couponboekje vindt men drie coupons, ter waarde van 5, welke in de hotels in betaling gegeven kunnen worden. Een gedeelte van de verblijf kosten is dus in den prijs van het coun- ponboekje begrepen. Teneinde het aan verschillende soor ten van „beurzen" mogelijk te maken, de couponboekjes te gebruiken zijn er vier categorieën van hotels gevormd, welke alle de bovenbedoelde reductie verleenen. De gereduceerde prijs is: Voor categorie Al voor logies met ontbijt, benevens één maaltijd (lunch of diner) 9; voor categorie A2 (idem) 7.50; voor categorie B 6 en voor ca tegorie C 5. Er zijn uitsluitend goede hotels uitge zocht, waar men op behoorlijk logies en goede verzorging kan rekenen. De hotels van categorie Al en A2 zijn eerste rangs hotels, onder die van Al komen o.a. de luxe hotels van Scheveningen (Palace- hotel, Kurhaus) voor. Voor de hotels van de drie eerste categorieën komt men met zijn drie coupons 5 natuurlijk niet uit. Zij kunnen in aftrek van de rekening in betaling gegeven worden en het verschil moet worden bijgepast. De prijzen van de couponboekjes (de 15 voor de drie hotel-coupons inbe grepen) zijn voor de groepen 1 tot en met 5: eerste klasse spoorvervoer 35.50, tweede klasse 30.50 en derde klasse 26.50 en voor de groepen V, VII en VIII: eerste klase 32.50; tweede klasse 2£; derde klasse 25. Hieruit blijkt, dat de reductie óp het spoorvervoer b' langrijk is. De reis bedoeld in groep I zou voor de eerste klasse 28.15, voor de tweede klasse 22.55 en voor de derde klasse 16.10 zijn. De netto-ver- voerprijzen (dus na aftrek van de 15 hotelcoupons) op een couponboekje zijn echter 20.50, 15.50 en 11.50. Over eenkomstige verschillen zijn er ook voor de andere groepen. Men zal in het !- gemeen op de couponboekjes min of meer belangrijk goedkooper kunnen rei zen dan op een vacantiekaart. Alleen in de groepen VI tot en met VIII zullen er enkele gevallen voorkomen, dat een vacantiekaart goedkooper i.. Hierte genover staat echter als oordeel ie geldigheidsuur van veertien dagen en het recht de reis onderweg op elk wille keurig punt af te breken (een vacantie kaart is slechts „p den dag van afgifte geldig en men mag onderweg uitstap pen, maar kan het station dan niet ver laten zonder zijn vacantiekaart inge trokken te zien). De hotelcoupons zijn opgenomen om te voorkomen, dat men wel van de goedkoope reisgelegenheid gebruik zou maken, maar de hotels voorbij zou gaan. Een lijst van de hotels, welke zich bereid verklaard hebben het verminderde ta rief tore te passen en waar men dus met zijn hotelcoupons terecht kan, wordt bij dt couponboekjes verstrekt. Het geheel is een proef, om het reizen in ons eigen land aan te moedigen. Slaagt zij, dan zal er het volgende jaar uitbreiding aan gegeven worden. pleit wel voor de soliditeit en de doelmatig heid van den Robinson-schoen. fabrikaat! GEBOREN: Johannes Theodorus z. v. Jacob van Steeg en Johannr Groen. Geertje d. v. Cornelis de Jong en Antje Bos. Simon z. v. Jan Jansen en Hermina Richardson Gerarda Maria d. v. Pieter Zuurbier en Cornelia Tesselaar. Nicolaas The odorus Johannes z v. Johannes van Merwijk en Petronella Melker. Mar- garetha Maria d. v. Cornelis Kager en Geertruida Kaijer. OVERLEDEN: Derk Jan Veldhuis, 65 jaai. Klaas Kramer, 81 jaar. Buiten verantwoordelijkheid van de Redaet'e. De opname w de rubriek, bewijst geenszins dat de redactie er mede instemt). Mijnheer de Redacteur. Vrijdag a.s. viert het hoofd eener school alhier zijn 40-jarig onderwijsjubileum. Er waren plannen voor toespraken en een atten tie van de kinderen maar tot veler groote verwondering hooren wij; ouders, dat het on mogelijk is daarvoor Vrijdagmorgen vrijaf te geven. Is deze vacantie niet kort geleden wel ge geven toen een onderwijskracht aan een an dere school kort geleden een dergelijk jubi leum vierde? Is er geen vacantie, nog wel voor alle schoolkinderen, gegeven, toen de burgemeester z'n 12^-jarig jubileum vierde? Ik vind dat alles heel^ goed maar waarom moet er dan nu percé wel school gehouden worden als het hoofd een 40-jarig jubileum herdenkt. Is dit niet zoo belangrijk? Voor de betrokken school toch zeker wel. U, mijnheer de Redacteur, dankend voor de plaatsruimte. EEN VAN DE VELE VERWONDERDE OUDERS. DE EX-KEIZER. Uit Doorn meldt men, dat oud-minister Kan een bezoek heeft gebracht van den gewezen Duitschen keizer. CASSATIE-BEROEP VERWORPEN. De Hooge Raad, heden arrest wijzende in de zaak van den Haagschen leidekkerspatroon M., die zoowel door de rechtbank te Amsterdam als in hooger beroep bij het gerechtshof al daar is veroordeeld tot levenslange gevange nisstraf wegens moord op zijn compagnon, ge pleegd op den Majellatoren te Amsterdam, heeft het ingestelde cassatieberoep verworpen. INTERNATIONAAL TRAMWEGCONGRES. Te den Haag is heden in de met palmen en vlaggen der deelnemende janden getooide Rid derzaal aangevangen met 't 23ste internationale tramwegcongres, waaraan door 54 afgevaardig den en idividueele leden werd deelgenomen. De officieele opening werd bijgewoond door den Prins, eenige diplomaten, den voorzitter en algemeen secretaris van het koninklijk instituut voor ingenieurs, den directeur-generaal van de Zuiderzeewerken en den burgemeester der se- sidentie. De minister van waterstaat Reymer hield namens de regeering een begroetingsrede, waarin hij tevens naging de belangrijks evolutie welke tijdens de laatste eeuw in het verkeers wezen heeft plaats gevonden, terwijl hij voorts wees op de belangrijke vraagstukken welke aan het congres zullen worden voorgelegd, en waarvan zich wel de belangrijkste groepeeren in de tegenstelling: rails of weg. De prins verklaarde het congres voor ge opend. De president van de internationale tramweg unie, de heer Lancker, hield vervolgens een rede, waarin hij den prins dank zegde voor diens tegenwoordigheid, zijn erkentelijkheid betui gende aan de Nederlandsche regeering voor de uitnoodiging om het congres in den Haag te houden en een woord van begroeting richtende tot de officieele delegaties en verder- autori teiten en een overzicht gaf van den arbeid dien het congres wacht. EEN ONDANKS DE MALAISE BLOEIEND BEDRIJF. Men schrijft ons: Het doet werkelijk goed in tijd van werke loosheid ken arbeidsinkrimping eens wat anders dan somber nieuws te laten hooren. Van de Robinson-schoenfabriek te Nijmegen vernamen we, dat er dezer dagen de produc tie is gebracht op 10.000 paar per week. Dat wil dus zeggen: een jaarproductie van een half millioen paar schoen, die uitsluitend m Nederland worden versleten. We mogen daarom aannemen, dat thans op i^fe acht manneliike Nederlanders er een op Robinson- schoenen loopt. De roDmsonfabriek js daar door het grootste schoenbedrijf in Nederland geworden. Voorwaar een prachtig resultaat voor een fabriek, die nauwelijks 10 iaar bestaat. Het De Uil is Zaterdagm'ddag 3 uur op Schip hol geland. De Ekster (uitreis) is Zaterdag van Cairo naar Bagdad vertrokken en kwam gister te Djask. De Havik (thuisreis) kwam Zaterdag te Rangoon uit Medan. Zondag werd de tocht vervolgd tot Calcutta. Woensdag j.1. vertrokken vier Fran- sche officieren per auto uit Bagdad naar Damaskus. Zij bereikten deze stad niet en er werd een vliegtuig uitgezon den om de vermisten op te sporen. De vliegers vonden in dé woestijn den auto en in de nabijheid een der officieren. Men vond een papier waarop was ge schreven: „Ik sterf van dorst." Het eigenaardige van het geval is dat van de andere drie officieren elk spoor ont breekt. binnen korten tijd met voldoende politie op het terrein. De brandweer van Vaals had het vuur spoedig gebluscht. Toen de brandweer uit Aken verscheen, behoefde zij geen dienst meer te doen. Nadat het vuur was gebluscht werden de beide vliegers uit het geheel ver nielde toestel gehakt. De lijken waren grootendeels verkoold. Zij zijn per auto voorloopig naar Vaals overgebracht. Ook de militaire autoriteiten te Soester- berg en den Helder werden op de hoogte ge steld en deze hebben onmiddellijk een vlieg tuig en twee auto's naar Vaals gezonden. Het terrein waarop het vlietuig is neerge komen, is door de marechaussee, die ons wei gerde inlichtingen te geven, afgezet. Het nummer van het vliegtuig en de naam van het tweede slachtoffer van dit vliegongeval zijn nog niet bekend. (Ongecorrigeerd) naar Amsterdam te gaan en den achtsten dag weer naar Hoorn. Ongecorrigeerd. Het Italiaansche bergingsvaartuig „Arti- glio" is gisteren te Plymouth aangekomen met aan boord voor 180.000 Pond Sterling aan goud en zilver, afkomstig van het wrak van de „Egypt". In opdracht van de Britsche Admiraliteit kwam een officier aan boord, die beslag legde op den goudvoorraad. Deze beslaglegging geschiedde op grond van een eisch tot schadevergoeding, ingediend door den oud-kapitein van het bergingsvaartuig „Iroise", die verklaart indertijd de plaats waar het wrak vhn de „Egypt" op den zee bodem ligt te hebben bepaald alvorens zijn pogingen om de schatten te lichten op te ge ven. Hij verklaart dat de reederij van de „Ar- tiglio", de Italiaansche Sociéta Sorima, ge bruik heeft gemaakt van zijn berekeningen doch thans weigert zijn rechten te erkennen. Gedurende den nacht is de voorraad be waakt door de douanebeambten. Men hoopte dat hedenmorgen vergunning zou worden verkregen om het goud en zilver te ontsche pen en het voorloopig onder beheer van Lloyds te laten. De „Atiglio" zal naar het wrak van de „Egypt" terugkeeren om te trachten de overige goud- en zilverschatten ter waarde van naar schatting een millioen Pond Sterling te lichten. Vliegtuig in brand gevlogen; beide inzittenden gedood. Hedenmiddag om 12 uur is op het vlieg' veld te Vaals een doodelijk vliegongeluk ge beurd. Een militair vliegtuig van het vlieg veld „de Kooy" bij den Helder is in brand gevlogen en naar beneden gestort Het toe stel werd totaal vernield. De beide inzitten den, een officier en onder-officier, waren beiden dood. Nadere bijzonderheden. Het vliegtuig, dat met twee andere in de Kooy was opgestegen, schijnt een motor defect te hebben gehad en wilde op het lan dingsterrein te Vaals, geleden in het Pros bosch nabij het Drielandenpunt een noodlan ding maken. Bij deze noodlanding is het vliegtuig in het bosch terecht gekomen en ver ongelukt. De beide andere vliegtuigen zijn doorgevlogen. Het is waarschijnlijk, dat de bestuurders dezer vliegtuigen van het onge val niet hebben bemerkt. Het vliegtuig, dat verongelukte, werd be stuurd door den officier vlieger Weemhof, ter wijl een onderofficier-vlieger als waarnemer dienst deed. Beiden zijn om het leven geko men. Een redacteur van het persbureau V. D. heeft kort na het ongeval een onderhoud gehad met den heer Stubach, den eigenaar van den Wilhelminatoren, die aan den rand van het vliegveld op ongeveer 30 M. afstand van de plaats van de ramp staat. De heer Stubach was tegen 12 uur in zijn tuin werkzaam, toen hij drie militaire vliegtuigen boven het lan dingsterrein zag verschijnen. Een der vlieg tuigen scheen motordefect te hebben en daal de in een groote bocht in de richting van het vliegveld. Het vliegtuig was reeds zoover ge daald, dat de beide andere toestellen in Noor delijke richting vertrokken. Plotseling in de laatste bocht voor de lan ding, aldus onze zegsman, zag ik het toestel in het bosch terecht komen. Het was een hevig gekraak. Onmiddellijk spoedde ik mij naar de plaats, waar het toestel was gevallen. Toen ik daaraan aankwam, was daar reeds een student uit Aken, die op het vliegveld had «staan en eveneens het ongeval had waargenomen. Het vliegtuig was in brand geraakt, doch een der inzittenden konden wij nog bereiken. De man zat echter vast en daarom holde ik weg om een bijl te halen. Nauwelijks nadat ik was vertrokken, hoorde ik een geweldige ontploffing en spoedig daarop stond zoowel het teostel als het hout dat zich eromheen bevond in lichterlaaie. De heer S. heeft daarop telefonisch de autoritei ten en de brandweer van Vaals en Aken ge waarschuwd: De burgemeester van Vaals, dé'heer Rhoen, en de doctoren Bloem en Keun enwaren spoedig ter plaatse. Ook de opperwachtmeester der maréchaussee -was De B. R. O. C. heeft gisteravond met het organiseeren van het bal-champêtre in den tuin van „De Rustende Jager". De aar dige verlichting van den tuin was een at tractie voor het centrum van het dorp, waardoor honderden zich in de omgeving op straat bewogen. De deelname aan het bal was eveneens een succes, dat trouwens door de goede organisatie ten volle was verdient Dank zij het zachte weer, des avonds was de wind gaan liggen, heerschte er ook op het terras van de Oude Prins, alsmede bij de andere café's een gezellige drukte. Ook aan het strand heeft het seizoen zijn intrede gedaan. De gemeenteraad heeft besloten net aantal opcenten op de gemeentefonds-belasting van 50 op 80 te brengen. Er was een brief inge komen van den minister van Binnenlandsche Zaken, waarin wordt gezegd, dat een uur loon van 60 cent bij een 40-urige werkweek voor de werken aan de uitbreiding der haven niet in overeenstemming is met de juiste werkloozenzorg. Het werk zal n.1. in werk verschaffing worden uitgevoerd. Het loon wil de minister bepaald zien op 38 cent per uur bij een 48-urige werkweek. Besloten werd den minister op de hoogte te brengen van de regeling, die voor het werk is vast gesteld en zoolang de voorgeschreven loon regeling nog niet in te voeren. Aan de exportmarkt bewogen zich Zater dagmiddag de prijzen per 100 K.G. tusschen de 13 en 30. De aanvoer van de veiling Ons Belang was ook Zaterdag niet groot, al was deze wel beduidend giooter dan Donderdag. De prijzen varieerden van 23 tot 30 ct. per K G met een aanvoer van 1500 manden. Bij het Districts-consultatiebureau voor T.B.C.-bestrijding in den kring Hoorn werd de sanatorium-verpleging meer en meer in- heemsch. Het district werd in Juli '31 weer vergroot met de ook vroeger daartoe behoo- rende gemeenten Nieuwe Niedorp, Oude Nie- dorp en Winkel, in verband met de sluiting van het Bureau te Schagen voor nieuwe patiënten. Het district omvatte op 1 Jan. '32 alzoo 45 gemeenten met een totaal zielental van 107.751. Het aantal onderzochten nam ook in 1931 weer belangrijk toe. Er werden 574 personen voor 't eerst ingeschreven, ter wijl 1337 reeds van vroeger bekenden voor heronderzoek terugkwamen» aan wie te zamen 3131 consulten werden verleend. Het Hoofdbureau te Hoorn werd als steedg zeer druk bezocht; het aantal ingeschreve nen steeg tot 480, dat der reeds ingeschreve nen tot 11061, terwijl 2512 consulten werden verieend Abbekerk was dit jaar de eenige gemeente, waaruit niemand werd ingeschreven; het af gelegen Urk maakte met 15 nieuwelingen een goed figuur. Ongeveer 23 der nieuw komers was uit de gemeente Hoorn afkom stig; uit deze stad bezochten 9.2, uit de om geving 6 per duizend inwoners voor het eerst het consultatiebureau. In het archief worden thans 1600 gezinsmappen bewaard. HOOGKARSPEL. Aan een 37-tal veehouders in deze ge» meente is totaal een uitkeering groot 1328.50 verleend Men schrijft ons uit Langendijk: Verschillende tuinders, die als gevolg van de buitengewoon slechte financieele uitkom sten in den tuinbouw nog in 't krijt stonden bij een kunstmesthandel, ontvingen Vrijdag een schrijven, waarbij werd meegedeeld, dat men ingesloten een machtiging deed toeko men met verzoek deze vóór 1 Juli a.s. onder teekend terug te zenden. Bij niet tijdig terug ontvangen van dit formulier zullen onver wijld rechtsmaatregelen worden genomen. De bedoelde machtiging luidt: De ondergeteekende machtigt bij dezen Burgemeester en Wethouders der Gemeente... om van het aan hem te verleenen Tuinders- crediet in te houden en uit te betalen aan (volgt naam van den kunstmesthandel), voor reeds geleverde of nog te leveren kunst mest. En om 't den menschen al bijzonder gemakkelijk te metken is er nog aan toege voegd: Burgemeester en Wethouders der Gemeenteverklaren met bovenstaande ac- coord te gaan en bovengenoemd bedrag te zullen inhouden. Dat een schuldeiseher in het bezit van zijn nog te vorderen gelden tracht te geraken, is zeer begrijpelijk Dat hij dit doet op de bo venaangehaalde wijze is niet alleen praema- tuur, doch wekt ongetwijfeld verbazing. Im mers, op 't oogenbiik is nog niet in laatste in stantie beslist omtrent de rentelooze voor schotten en bovendien moet dan nog worden uitgemaakt, wie daarvoor in aanmerking komt. We kunnen ons niet voorstellen, dat er één college van Burgemeester en Wethouders zal zijn, dat tot inhouding van het bedrag „voor geleverde en neg te leveren kunstmest" zal besluiten Het lijkt ons, dat ze daarmee bui ten hun boekje zouden gaan niet alleen maar dat zij onbillijk zouden handelen tegenover andere schuldeischers. Hun taak is, dachten we, om, als definitief de rentelooze voorschot ten worden toegewezen, toe te zien of die worden gebruikt op de wijze, als is voorge schreven. Zaterdag j.1. brachten de ministers van binnenlandsche zaken en van waterstaat, jhr. Ch. Ruys de Beerenbrouck en mr. P. J. Reijmer, vergezeld van den directeur-gene raal van den rijkswaterstaat, dr. ir. J. Rin- gers, een bezoek aan den Wieringc-rmeerpol- der, alwaar onder leiding van de directie van den Wieringermeerpolder ir. F. P. Mesu, Al- phonse Roebroek en S Smeding, de in aan bouw zijnde dorpen, verschillende land bouwbedrijven. gebouwen, alsmede diverse proefvelden werden bezichtigd. In de Zaterdagavond gehouden verloting van de Landelijke Rijvereeniging Heiloo en Omstre ken, is de hoofdprijs, een heeren- of dames rijwiel, gevallen op no. 1726. De 2e en 3e prijs vielen op de nrs. 1971 en 1491. Er waren ruim 1800 loten verkocht. De heer W, Visser, oprichter en voorzit ter der Ned. Ver. tot afschaffing van Alcoho lische dranken, heeft zijn ontslag als voorzitter ingediend. Naar we vernemen zal de nieuwe Be graafplaats aan den Holleweg een belangrijke uitbreiding ondergaan. Dit zal mogelijk wor den door een gedeelte van het plantsoen en den tuin van den doodgraver te gebruiken. Ook worden er onderhandelingen gevoerd over grondaankoop bezuiden de begraafplaats. De heer P. M. van Wijk te Hoorn, die al eens meer van zich heeft doen spreken door een kranigen wandeltocht (de man is 60 jaar) is thans onderweg voor een wandeling rond om de (voormalige) Zuiderzee. Hij is Donder- dag „gestart" naar Wieringen en liep Vrijdag via den afsluitdijk naar Bolsward. Zaterdag tippelde hij naar Heerenveen, den vierden dag van Heerenveen naar Meppel. Heden zal het gaan van Meppel naar Nunspeet, en het plan is vervolgens den zesden dag van Nunspeet naar Amersfoort, den zevenden da£ van Amersfoort ALKMAAR, 27 Juni 1932. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 60 Vette koeien 130—280; 18 Vette kalveren 22.50—70, vette kalveren per K.G. J 0 500.80; 45 Nuchtere kalv., slacht 414; o21 Vette varkens per K.G. 3135 cent en Zouters 30 cent. Handel goed. AMSTERDAMSCHF AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 27 Juni 1932. Op de he- den gehouden aardappelenmarkt werd be taald voor: Westlandsche muizen 6 cent, Langedijker muizen 6'A7 cent. Kleine mui zen 4K5 cent, Andijker muizen 6'A7 cent, Kleine Andijker muizen 4 H5 cent per K.G. De overige prijzen waren onveranderd. Aanvoer 16200 K.G. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 27 Juni 1032 Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijz enals volgt: 360 Vette koeien, le kw. 74—80 cent, 2e kw. 62—68 cent. 3e kw. 35 —50 cent. mindere soorten 2530 cent per K.G., slachtgewicht; 77 Melk- en kalfkoeien 175—270; 194 Vette kalveren, le kw. 4055 cent, 2e kw. 3039 cent, 3e kw. 20 29 cent per K.G., levendgewicht; 120 Nuch< tere kalveren 48; 23 Schapen 14 18; 15 Lammeren 1215; 1125 Varkens, vleeschvarkens, wegende van 90 110 K.G., 36—38 cent, zw. varkens 3335, vette varkens 30—32 cent per K.G., slacht gewicht; 40 Paarden 80—120. Marktverloop: Runderen weinig aan voer, stugge handel, prijshoudend. Vette kal veren voor den Maandag grooten aanvoer, vlotten handel en prijzen iets hooger. Var« kens grooten aanvoer, stuggen handel, zen met de afloon. 1

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 3