Alkmaarsche Courant. De geheimzinnige inbreker Jfadwtieuws Siad. w Omgeving. JeuMeton Honderd fier en dertigste Jaargang. MAANDAG 27 JUNI WIJZIGING VOOR ALKMAAR VAN DE WINKELSLUITINGSWET. De Vrachtwagenfabriek met de grootste ervaring J,'0- Dinsdag 28 Juni. Hilversum, 296 Af. (Uitsluitend A.V.R.O.) 8 Gramofoonpl. 9.Orgelconcert door p v. Egmond, m. m. v. M. Olsen, zang. 10.Morgenwijding. 10.15 Gramofoonpl. 10.30 AVRO-Kleinorkest o l.v. N. Treep. 11.15 Mevr. R. Lotgering—Hillebrand: Kin derkorstjes. 11.45 Vervolgconcert. 12.30 Gramofoonpl. 1.30 Jhr. J. v. Vredenburch Trekpaardfokkerij in Nederland. 1.45 Uit het Concertgebouw te Amsterdam: Opening der feestelijkheden ter gelegenheid v. h. 300-jarig bestaan der Gemeent. Universiteit te Amster dam. Leden van het Concertgebouw-orkest o. 1. v. E. van Beinum, Burg. W. de Vlugt, toe spraak. Min. Terpstra, toespraak en prof mr. P. Scholten, toespraak. 3.40 Gramofoon platen. 4.AVRO-Kamerorkest o.l.v. L. Schmidt. 4.30 Kinderuur. 5.15 Uit het Con certgebouw, Amsterdam: „Io Vivat" in orkestbew. van Dr. H. E. Enthoven door leden van het Concertgebouworkest o.l.v. E van Beinum. 5.30 Vervolgconcert AVRO- Kamerorkest. 6.Onderwijsfonds Binnen vaart. 6.30 R. V. U. J. W. Schotman: China ■weerspiegeld in de literatuur. 7.9.Euro- peesch concert. Residentie-orkest o.l.v. A. v. Raalte. Henriette Bosmans, piano. Thom Denijs, bariton en Sam Swaap, viool, o.a Ciaconna gotica, Dopper; Ouv. Cyrano de Bergerac, Wagenaar en 4de pianoconcert in G gr.t. Beethoven. 9Causerie door W Vogt. 9.1010.Kovac3 Lajos en zijn orkest, m. m. v. Bob Scholte, refreinzang 10.Vaz Dias. 10.1511.Vervolg Ko- vacs Lajos. 11.10—12.Gramofoonplaten Huizen, 1875 Af. (Uitsluitend K. R. O. 8—9.15 en 10.Gramofoonpl. 1130 Godsd. halfuurtje. 12.15 Trioconcert 1 45 Gramofoonplaten. 2.Vrouwenuurtje. 3. 3 30 Gramofoonpl. 4.Gramofoonplaten 5 30 Orkestconcert. 7.10 Lezing. 7.45 Cau serie. 8.11.Orkestconcert m. m v. so praan, ca. 9.Vaz Dias. 11.12.Gra mofoonplaten. Davenlry, 1554 Af. 10.35 Morgenwijding. 1050 Tijdsein en berichten. 11.05 Lezing 12.20 Orgelconcert Reg. Foort. 1.20 Leo nardo Kemp's Piccadilly orkest. 2.05 Test match England-All India. 2.20 Gramofoon platen. 2.503.20 Midi. Studio-orkest o.l.v Fr. Cantell. 4.20 Grosvenor House orkest 1 v. J. Meeus. 5.35 Kinderuur. 6.20 Ber 6 45 Testmatch EnglandAll India. 6.55 iEngelsche Kerkmuziek ,:oor Radio-koor o.l.v. S Robinson. 7.10 Fransche causerie. 7.40 BBC-Theaterorkest o.l.v. S. Kneale Kelley m. m. v. M. Bennett, sopraan. O.a. Volkslied und Marchen, Komzak en potp „Philemon et Baucis", Gounod. 8.50 Lezing en berich ten. 9 40 „Merry-Go-Round", populair pro gramma o. 1. v.- Re.: Evans. 10.4012.20 Maurice Winnick en zijn Band Dansmuziek Parijs „Radio-Paris", 1725 At. 3.05 en 12.20 Gramofoonpl. 8.?0 Populaire avond o.l.v. G. Chepfer, m. m. v. Paul Weil en mevr. Denise Cam. Kalundborg, 1153 Af. 12.20—2.20 Con. eert uit het Bellevue-Strandhotel. 3.205.20 Concert o.l.v. L. Gröndahl, m. m. v. Loudrup Jensen, zang en V. Fischer, piano. 8.20 Hong. Muziek o.l.v. L. Gröndahl, o.a. Czar- das, viool en orkest. Hubay en 1ste Rhap- sodie Liszt. 9.50 Jazzliedjes, vocaal kwartet. 10.35—11.10 Mandoline- en harpconcert. O.a. Tristesse, Mezzacapo. ©11.1012.50 Dansmuziek o.l.v. Jaath. Langenberg, 473 Af. 7.258.20 Concert uit Bad Salzuflen. 12.20—1.10 Concert uit Stuttgart. 1.20—2.50 Concert o.l.v. Wolf 5 206.20 Concert uit Stuttgart. 8 50 „To- bias Heimkehr'", oratorium van Haydn. Leiding: Zimmermann, m. m. v. J. Breuer, cembalo. Rome, 441 Af. 8.25 Gramofoonpl. 9.05 Concert m. m. v. Arrigo Serato, viool, o.a. Sonate nr. 3 op. 12, viool en piano, Beet hoven. 9.50 Radio-tooneel. 10.20 Vervolg concert, o.a. uit Die Meistersinger van Niirn- berg, Wagner. Brussel, 508 Af. en 338 Af. 508 M. 12 20 „Aida", Verdi, gramofoonplaten. 5.20 Concert o.l.v Walpot. 6.50 en 8 20 Gramo foonplaten 9.20 Concert uit de Kurzaal Ostende 11.—Gramofoonplaten. 338 M: 12 20 Gramofoonpl. 5.20 Concert o.l.v. J. Kumps. 6.50 en 8.20 Gramofoonpl. 9.— Radio-tooneel. Hierna Bonte Avond m. m. v. orkest en scolisten o.l.v. K. Walpot. Zeesen, 1635 Af. 7.50 Populair concert uit -eipzig o.l.v. A. Peterkin. 9.— Causerie. 9 30-Skandinavische Muziek m m. v. koor en orkest uit Hamburg o.l.v. H. Hamm en A. Secker. 10.30 Lezing en berichten. 11.10— 12.20 Concert uit Hamburg. NAMEN VAN STRATEN. B. en W. schrijven in bijlage No. 103: In verband met den binnenkort voltooiden straataanleg in het terrein begrensd door den Nieuwlandersingel, de Vondelstraat, den Molentocht en de Bleekerskade is het noodig aan eenige nieuw aangelegde straten, welke zijn aangeduid op de hierbij overge legde situatieteekening, namen te geven. Het verdient naar onze meening aanbeve ling de straat ten Oosten van het R. K. Lyceum den naam te geven van Lyceum- straat. oorts zouden wij de bij Raadsbesluit van 14 Augustus 1901 toegekende namen van Landstraat, Verlengde Landstraat en van Eerste en Tweede Landdwarsstraat ver vangen wenschen te zien door de aan de vroegere landelijke omgeving herinnerende namen van veldbloemen. Aan de verbinding tusschen de Dr Schaepmankade en de Piersonstraat, waar een klein plantsoen zal worden aangelegd, zal naar ons voorkomt de naam kunnen wor den gegeven van Dr. Schaepmanplein. B. en W. stellen den Raad voor te besluiten: 1. aan de straten op de bij dit besluit be- hoorende teekening aangeduid met de letters A. tot en met K. de volgende namen te geven straat A.: Leeuwerikkade B.Schaepmanplein C.Lyceumstraat D.Spieghelstraat E.: Meeuwenstraat F.: Korenbloemstraat G.Boterbloemstraat H.: Margrietenstraat I.: Pinksterbloemstraat K.: Constantijn Huygensstraat; In te trekken: a. het Raadsbesluit d.d. 13 Februari 1895, nr. 18, waarbij aan de straat, met de letter I op de bij dit besluit behoorende teekening aangeduid, is gegeven de naam van Landstraat; het Raadsbesluit van 14 Augustus 1901 (bijlage nr. 60), voor zoover be treft de Verlengde Landstraat, de Eer ste en de Tweede Landdwarsstraat. b. NAMEN VAN SCHOLEN. In bijlage 100 schrijven B en W.: Het nieuwe gebouw voor een openbare school voor gewoon lager onderwijs nabij de .Vondelstraat, hetwelk in de plaats komt van het tegenwoordige gebouw voor de Ge mecnteschool nr. 4 aan de Keetkolk, zal na de a.s. zomervacantie in gebruik worden ge nomen. Evenals het geval was met de Linden school, zouden wij ook aan dit nieuwe school gebouw een naam willen verbinden in plaats van daaraan een nummer te geven. Aange zien het gebouw zich in de nabijheid van de Vondelstraat bevindt, zouden wij de school „Vondelschool" willen noemen. Wij, zouden van deze gelegenheid gebruik willen maken ook de Gemeenteschool nr. 9 een naam geven, waarvoor ons aangewezen lijkt die van „Rochdaleschool", welke naam reeds veel voor de school gebruikt wordt. De Commis sie van bijstand voor het Onderwijs kan zich hiermede vereenigen. B. en W. stellen den raad voor het desbe treffend besluit te nemen. post (af- en overschrijving) uitgesloten moet worden geacht Het ligt voor de hand, dat door deze maat regelen de moeilijkheden niet zijn overwon nen. Daarnaast zal het noodig zijn reeds thans de uitgaven, zoowel van den kapitaal- dienst, als van den gewonen dienst, tot de ïoogst noodzakelijke te beperken. Verschil lende maatregelen zullen noodig zijn, waar omtrent wij U te zijner tijd voorstellen zullen doen. Wat onmiddellijk kan worden bereikt, is uitstel van uitgaven, die volgens de be grooting 1932 zouden worden gedaan. In verband hiermede zijn wij voornemens geen voorstellen in te dienen, betreffende de volgende in de gemeentebegrooting voor 1932 geraamde posten van den kapitaal- dienst: Nieuwe Sandersbrug 25000; verbree ding St. Annastraatbrug 3000; voetpad Schermerweg 5.500; trottoir Nieuwesloot 7.650; aspalteering Koorstraat en Ritse voort 20.000; asphalteering Boterstraat 5.215; verbouw perceel Langestraat 85 3.500 te samen f 69.865. De uitgaven op den gewonen dienst we gens extra-onderhoud zouden wij voorshands willen verminderen door schrapping van de volgende posten: Onderhoud en schoonhou den stadhuis: Leien dak 720; parketvloer raadszaal f 1.600. Archief: y3 kosten ver nieuwing dak 300. Bureau gemeente-ont vanger: aanschaffing karpet f 70. Onder houd brandweerkazernen. Al ae op dezen post extra-geraamde bedragen 2.210. On derhoud straten en pleinen: Vernieuwing Boezemsingel 2.550; Kanaalkade 1.530; Magdalenenstraat 565; Helderscheweg 2.040; Helderscheweg 2.550; Kennemer- park 880; verstrating Breedstraat 490. Wegen en voetpaden. Verstraten Breelaan 400. Onderhoud van markten, enz. Kaas markt: M kosten luifel 150; veemarkten: idem 150. Kosten van bruggen. Onder houd Zoutkeetbrug 150. Kosten van ha vens, vaarten, enz. Haven gemeentereiniging (beerdeur) 300; Hoeverkade (beschoeiing) 500. Onderhoud en administratie van be zittingen. Deze post in het algemeen te ver lagen met 500. Onderhoud schoolgebouwen (l.o.). Alsvoren 1000. Aanschaffen school- meubelen (l.o.) Als voren 750. Verlichting verwarming en schoonhouden van schoollo kalen (l.o.) Als voren 1000. Onderhoud schoolgebouw (b.l.o.) Het extra-onderhoud 628. Kosten van de handelsavondschool Kosten van de handelsschool. Schilderen les lokaal 200; 30 banken minder 310; Vloerbedekking 650. Kosten van het gym nasium. Vernieuwing dakschild 486; ver nieuwing gootlijst 600; Vloerbedekking (kamer rector) 100; Plafond- en bibli otheekruimte 185; Vloerbedekking (school) 400; Boekenkast 300; 12 eiken stoelen 350: Vloerkleed 70; Overgordijnen en lamp 160. Te samen 24.844. Bovenstaande ramingen betreffen onder houdswerk, dat nog niet uitgevoerd of in uitvoering is en thans nog achterwege kan worden gelaten. Wij stellen U voor, in overeenstemming met het advies der Commissie van bijstand voor openbare werken, hetwelk voor Uwe Vergadering ter inzage is gelegd: a. ons te machtigen, deze posten te doen vervallen b. te zijner tijd de daarmede verband hou dende wijzigingen in de begrooting, dienst 1932, aan te brengen. ring om advies in handen van ons college ge steld, met uitnoodiging daarover de commis sie van overleg voor ambtenaarsaangelegen heden te hooren, een schrijven van de adjunct directrice van het ziekenhuis d.d. 15 Februari J.I., houdende het verzoek de tijdelijke toelage van 500, welke zij sedert de ingebruik neming van het nieuwe ziekenhuis tot 1 Februari j.I. heeft genoten, in haar jaarwedde op te nemen. De genoemde commissie adviseert ons, blij kens haar voor Uwe vergadering ter inzage gelegd schrijven d.d. 28 Mei j.1., de jaar wedde van de adjunct-directrice van het zie kenhuis met het bedrag der bovengenoemde tijdelijke toelage te verhoogen en het taxi- mum dier jaarwedde derhalve te bepalen op 3100. Hoewel de commissie uitsluitend in aan merking neemt de salarisregelingen elders en dus de buitengewone tijdsomstandigheden niet in die mate wil laten wegen als wij aan vankelijk hebben gedaan, hebben we geen overwegend bezwaar, ons ook thans alsnog met het advies der commissie te vereenigen. Echter zouden wij, in verband met het in de salarisverordening opgenomen stelsel van het toekennen van periodieke verhoogingen, de jaarwedde van de adjunct-directrice van het ziekenhuis vastgesteld willen zien op 24003120. uit het Engelscb door A. Treub. 67) De methode der diefstallen was zeer dui delijk. De Decker had met zijn gewone bra voure een kaart aan sir Peter gezonden en was haar na zulk een korte tusschenpoos ge volgd, dat de politie geen tijd had gehad om naar het huis te komen voordat hij zijn mis dadig bezoek gekozen om het licht af te snij denjuist toen Spencer op het punt stond naar zijn kamer te gaan had mogelijk verondersteld, dat sir Peter de studeerkamer zou verlaten om de zaak te onderzoeken; was verrast juist toen hij het pak er bij een gunstige gelegenheid voor terug te komen, zoo hij ontsnapte aan den kogel, dien sir Peter beloofd had; had een wanhopigen sprong naar het raam gedaan en was zoo gelukkig geweest over Eric te struikelen, die juist binnen kwam, miste daardoor den, ko gel, die bijna den ander gedood had en was er in geslaagd te ontkomen. Dat hij den vol genden ochtend zou teruggekeerd zijn, was jn overeenstemming met zijn reputatie. Hij had het huis behoorlijk bewaakt gevonden aoor Meadowbank, hand hem op een of an- aere onverklaarbare manier vermoord, over tuigd, dat alle andere politiebeambten, die BEZUINIGING OP UITGAVEN DIENST 1932. B. en W. schrijven in bijlag^ no. 96: De tegenwoordige tijdsomstandigheden stellen aan de gemeentelijke schatkist zware eischen. Naarmate de crisis aanhoudt, wordt de waarschijnlijkheid, dat vele inkomsten bene den de begrootingsraming zullen blijven, grooter, terwijl de kosten van armenzorg en werkloosheidsvoorziening aanzienlijk hooger zullen zijn dan aanvankelijk redelijkerwijs kon worden verwacht. Met het oog hierop hebben wij reeds bij brief van 7 Maart j.1. de hoofden van de on derscheidene takken van dienst verzocht hun uitgaven beneden de daarvoor vastge stelde ramingen te houden en hen tot het betrachten van de meest mogelijk zuinigheid aangespoord. Den 7en Juli j.1. voegden wij daaraan nog de mededeeling toe, dat ge- genoemd verzoek betrekking heeft op eiken post afzonderlijk, zoodat dekking van een overschrijding op een bepaalden post door besparing van een bedrag op een anderen in het huis en den tuin mochten zijn ,zich onmiddellijk zouden vertoonen; was in het nauw gebracht toen Spencer had verkozen in de studeerkamer te blijven; had het waar schijnlijk noodig gevonden naar zijn schuil plaats terug te keeren, toen Enid en Eric uit de voordeur gekomen waren en Clinton naar het huis teruggekeerd was inplaats. van den tuin te doorzoeken; had besloten een wanho pigen kans te wagen en had sir Peter de kaart bij de deur overhandigd, zorg dragend om binnnen de hall te gaan, zoodat zijn ge laatstrekken niet te onderscheiden zouden zijn tegen den achtergrond van open lucht, was toen naar den zijkant van het huis ge slopen en het open raad op handen en voe ten binnengekomen. Zijn welgeslaagde ont moeting met den niets vermoedenden Eric was het lastige punt van de geheele zaak. Als de jonge man zijn oogen gebruikt had, zooals de bedoeling was, dat zij gebruikt werden, zou hij gekeken hebben waar hij heen ging inplaats van in het kreupelhout te zoeken naar een man, die hem op den open weg had aangevallen! Er was slechts een kleine aanwijzing, die eenige inlichting kon geven omtrent de rich ting, waarheen de moordenaar na zijn aan val op Eric gegaan was. Niemand had het hek hooren dichslaan en de muren waren te hoog om zonder ladder te beklimmen! Maar dat hij ontkomen was, was voldoen de om dit buiten beschouwing te laten en het zoeken naar voetafdrukken in de bloembed- GEMEENTELIJK RADIO DISTRIBUTIEBEDRIJF. ART. 252 GEMEENTEWET. B. en W. schrijven in bijlage no. 104: In ons voorstel van 31 Mei j.1. betreffende de oprichting van een gemeentelijk radiodis- tributiebedrijf (bijl. nr. 87) hebben wij op de wensche!ijk/ieid gewezen cm dit bedrijf als een afzonderlijken tak van dienst aan te wij zen overeenkomstig artikel 252 der gemeente wet. Nu Ged. Staten van Noordholland, aan wie het Raadsbesluit van 9 Juni j.1., nr. 3, sub c, tot wijziging der verordening op het beheer der gemeentebedrijven ter goedkeuring is ingezonden in beginsel geen bezwaar heb ben tegen het besluit, zooals dat is genomen, stellen wij u voor het gemeentelijk radio distributiebedrijf aan te wijzen als tak van dienst, waarvan behalve de ontvangsten en uitgaven, welke een gevolg zijn van de gel delijke verhouding tusschen dezen tak van dienst en den algemeenen dienst der gemeen te, aleen het geraamde voor- of nadeelig sal do in de begrooting der plaatselijke inkom sten of uitgaven wordt opgenomen. VERORDENING GEMEENTELIJKE AVONDSCHOOL VOOR LAGER NIJVERHEIDSONDERWIJS. In bijlage nr. 97 schrijven B. en W.: De Verordening voor de Gemeentelijke Avondschool voor Ambachtslieden, vastge steld bij Raadsbesluit van 20 Februari 1919 ^Gemeenteblad Nr. 627) is voor een aanmer kelijk gedeelte niet meer in overeenstemming met den thans bestaanden toestand. Verschil lende daarin nog voorkomende bepalingen zijn niet meer van kracht, hetzij tengevolge van de in werking treding der Nijverheids- onderwijswet en de te harer uitvoering ge geven voorschriften, dan wel door partieel e Raadsbesluiten met betrekking tot enkele onderdeden. Zoo is b.v. de naam niet juist; als commissie van toezicht wordt nog ge noemd de commissie van toezicht op het mid delbaar onderwijs, de duur van den cursus en de schooltijden zijn inmiddels gewijzigd, de benoeming van personeel is in de wet ge regeld, de voorschriften omtrent lesroosters, leerplan, getuigschriften, begrooting, reke ning en verslag zijn geregeld öf in de wet, öf in de te harer uitvoering gegeven voorschrif ten, enz. Wij hebben daarom eene nieuwe verorde ning ontworpen, waarin met het vorenver' melde rekening is gehouden, en wij tevens en kele door ons wenschelijk geachte wijzigin gen en aanvullingen hebben opgenomen. In overeenstemming met de in de wet gemaakte oderscheiding hebben wij in den titel der ver' ordening en in artikel 1 de school aangeduid als een inrichting voor lager nijverheidson derwijs. In de nieuwe verordening hebben wij een opname van de dagen en uren, waarop onderwijs wordt gegeven, achterwege gelaten. Met inachtneming van den totalen tijdsduur opent de redactie van artikel 3 de mogelijk heid om wenschelijk geachte wijzigingen te allen tijde te kunnen aanbrengen. Zoowel de directeur, als de commissie van toezicht op het gemeentelijk nijverheidsonder wijs en de commissie van bijstand voor het Onderwijs kunnen zich met het ontwerp ver eenigen. B. en W. stellen den raad voor het desbe treffend besluit te nemen. HERZIENING JAARWEDDE ADJUNCT-DIRECTRICE ZIEKENHUIS. B. en W. schrijven in bijlage Nr. 99: Den 18 Februari j.1. heeft Uwe vergade' den was bijna sleurwerk. De moord wees op een machtige beweeg reden en toen de politie hoorde dat de gesto len papieren op bijna een kwart millioen pond geschat werden, zochten zij in allerlei zijwegen. Henry Aimsbury bracht een onrustig uur door met een mannetje met listige oogen te overtuigen dat de obligaties werkelijk zijn eigendom waren en hij gaf een geheel on juist verslag van de wijze, waarop hij ze verkregen had. Hetzelfde mannetje met de slimme oogen bracht een merkwaardig koffie uurtje met Harker door en vroeg aan het slot het contract voor de leening te zien. Ta' rijke onderzoekers zagen daarna in de zaak der Ryaninteresten een mogelijken grond, waarop een krachtig zaad van persoonlijke vijandschap tegen sir Peter kon opgroeien, alleen om voor een blanken muur te komen, die minder wraakzuchtig onderzoekers ont moet hadden. Een hoogst zelfbewust wezen was bij §pencer gekomen met een bedreiging van ge vangenneming wegens geldafpersing, om slechts vastgezet te worden door de mede deeling, die de baronet zelf gaf, dat de nieuwe schikkingen van het huishoudelijk personeel in volkomen overeenstemming wa ren met sir Peter's wenschen. De verdwijning van Harten drie bleef een mvsterie. Spencer en Enid zorgden daar voor, ofschoon Enid volkomen oprecht was in haar antwoorden op vragen over het on derwero van haar gesprekken met Eric In bijlage No. 101 schrijven B. en W.: De in Uwe vergadering van 28 April j.1 vastgestelde winkelsluitingsverordening ont moet bij den minister van economische zaken en arbeid eenige bedenkingen. In de eerste plaats acht de minister het minder gewenscht de afwijkingen van de be palingen der Winkelsluitingswet 1930, S 460, bedoeld in artikel 9 lid 1 der wet en de ingevolge artikel 9 lid 3 aan te wijzen dagen waarop de bepalingen omtrent het sluitings uur niet zullen gelden, in één verordening te regelen. Tegen regeling dezer materie in twee verordeningen bestaat onzerzijds geen be zwaar. De Zondagen, waarop volgens Uwe vergadering de bepalingen der wet niet van toepassing zullen zijn, zullen dan in de ver ordening ingevolge artikel 9 lid 1 der wet en de werkdagen, waarop de bepalingen betref fende het sluitingsuur niet zullen gelden, in een afzonderlijke verordening ingevolge artikel 9 lid 3 der wet moeten worden opge nomen. Bovendien zal in verband met deze splitsing der winkelsluitingsverordening ook de titel moeten worden gewijzigd en voortaan moeten luiden: Verordening tot afwijking De chauffeur, die voor den achtsten keer ondervraagd werd, leunde tegen den radia teur van den auto en werd oneerbiedig. Hij had hun alles gezegd wat hij wist, en hij wist niets anders meer van de zaak. Lee Wang werd tot een toestand gebracht, die aan brabbelende krankzinnigheid grensde door de vragen, die hem toegeschreeuwd «werden in dat merkwaardige Engelsch, dat vreemdelingen in het Oosten gebruiken, als zij de wele menschen aanspreken onder den indruk, dat zijn begrip helaas zeer bene den peil is en hij werd soms genoodzaakt een schuilplaats te zoeken onder den zink put, als hij het onmiskenbare geluid van po litielaarzen hoorde in de gang buiten de keuken. Nina toonde een chronisch, schril sarcas me, dat de meest verharde beambte zeer on aangenaam vond en zij verviel in het Fransch, om zonder bedwang haar gevoelens uit te drukken. De dagbedienden waren snel en voor goed gevlucht, en een atmosfeer van somber ver zet drong in den omtrek van het domein der Braces door. De zoogenaamde obligaties waren natuur lijk slechts een logische voorzorg van den Decker voor zulk een voorval als de een bok schietende Eric was Dat zeiden de beambten die geacht konden worden het te weten. Maar de bretels brachten hen zeer in de war Waren zij een onbehoorlijke grap op sir Pe ter's familienaam? Of hadden zij- een dieper beteekenis? Vracht wagens Jr Tractor* Omnibussen N V. H. ENGLEBERT'S AUTOMOBIELHANDEL OEN HAAG, THERESIASTRAAT 145, TELEFOON 77208S AMSTERDAM, WETERINGSCHANS 130, TELEFOON 34359 MIDDELBURG, KORTE DELFT A83. TELEFOON 626 van de bepalingen der Winkelsluitingswet 1930, S. 460. Voorts kan de minister van economische zaken en arbeid zich niet vereenigen met de >epaling van artikel 4 sub a der vastgestelde verordening, dat een uniforme regeling treft voor de openstelling op Zondag van koek- en banketbakkerswinkels, e. d. en het aantal uren van openstelling met twee vermeerdert. Deze bepaling zal volgens den minister ge schrapt moeten worden. Ook ten aanzien van fruitwinkels vindt de minister de vastgestelde afwijking van de bepalingen der wet te ver gaand. De minister is evenwel met het oog op het bezoek aan ziekenhuizen bereid een meer tegemoetkomende houding aan te nemen ten aanzien van fruitwinkels, waarvoor zijns inziens eenzelfde regeling kan worden ge maakt, als in de wet ten opzichte van de openstelling op Zondag van koek- en banket bakkerswinkels e.d. is voorgeschreven, m.a.w. openstelling gedurende vier achtereenvolgen de uren tusschen o uur v.m. en 8 uur n.m. ter keuze van den winkelier. Wij zijn van oordeel, dat dezelfde argu menten, die de minister aangeeft voor fruit winkels evenzeer gelden voor bloemenwinkels, want naast fruit vormen ook bloemen voor de zieken meestal welkome geschenken. Dezelf de regeling ware derhalve ook voor bloemen winkels in het leven te roepen. Hiermede wordt tevens eenigermate tegemoet gekomen aan het verzoek d.d. 7 Juni j.1. van C. Bruin, bloemist alhier, wiens adres op 9 Juni j.1. door Uwe vergadering in onze handen om bericht en raad werd gesteld. Ten aanzien van vischwinkels, waarvoor Uwe vergadering de openstelling op Zondag bepaalde tot 12 uur 's middags en van 28 uur des namiddags acht de minister voor alsnog afwijking van de Winkelsluitingswet niet noodig. Deze opvatting spruit o i. hieruit voort, dat de minister onbekend zal zijn met het karakter der in Uw besluit genoemde vischwinkels. Dit zijn n.1. winkels, waar voor consumptie gereed zijnde vischwaren worden verkocht als gerookte paling, gebakken visch, haring in het zuur, e. d., voornamelijk ten behoeve van bezoekers van buiten. Openstel ling van deze winkels tot Zondagmiddag 12 uur, zooals de wet voorschrijft en hetgeen de minister blijkbaar voldoende vindt, heeft noch voor de winkeliers, noch voor de con sumenten eenigen zin, aangezien er op de morgenuren nagenoeg geen vraag is naar bedoelde vischwaren en de verkoop vóór 1 Mei j.1. bijna uitsluitend des Zondags in de namiddag- en avonduren geschiedde. Wij zouden U daarom willen voorstellen op Zondag voor vischwinkels een soortgelijke regeling in het leven te roepen, als door den minister ten aanzien van fruitwinkels in over weging is gegeven. Voorts maakt de minister nog enkele op merkingen, die meer wijzigingen van for- meelen aard betreffen. Geconstateerd kan dus worden, dat de minister van Economische Zaken en Arbeid op het standpunt staat, dat vrijwel geen afwijkingen van de wet toege laten worden en dat de weinige afwijkingen, die Uwe Vergadering op 28 April j.1. vast stelde, slechts ten deele voor goedkeuring vatbaar zijn. In verband met de opmerkingen van den minister en met het hiervoor vermelde geven wij Uwe Vergadering in overweging de winkelsluitingsverordening in overeenstem ming daarmede te herzien De volgende ont- werp-besluiten bieden wij U daartoe ter vast stelling aan: De Raad der gemeente Alkmaar; Overwegende dat de gemeente Alkmaar door haar centrale ligging in Hollands Noor derkwartier, door het groote aantal hier samenkomende openbare vervoermiddelen en door de aanwezigheid van twee groote zieken huizen, zoomede om haar aan natuurschoon rijke omgeving en om de op het gemeentelijk sportoark gehouden wordende wedstrijden, des Zondags door tal van personen van el ders bezocht wordt en het daarom gewenscht is om voor bepaalde winkels ten behoeve van den verkoop van bepaalde waren afwij- De slimoogige kleine man verdiepte zich ijverig in sir Peter's familiegeschiedenis en schrikte even voor sir Peter's bijtend sarcas me toen Arthur Brace genoemd werd. Om trent het voor de hand liggende voordeel dat hem zou te beurt vallen, indien Aimsbury in gebreke bleef de obligaties op den vastge- stelden datum in te lossen, was sir Peter zelfs nog scherper en het slimoogige manne tje vertrok boos en zelfs wat van zijn stuk gebracht. Sir Peter raasde daarna tegen Lee Wang en Spencer, merkte met belangstel ling, dat Lee Wang zich met succes scheen te verdedigen in zijn schorre moedertaal. Na een onaangenamen nacht in een cel doorgebracht te hebben voor het heil van zijn ziel, zooals een vriendelijke beambte het noemde verscheen Eric weer in het huis en drong er op aan den gebelgden Clinton te helpen om het mysterie op te lossen. Even als veel andere jongelieden bezat hij een overdreven idee van zijn eigen scherpzinnig heid, en zijn herinnering aan de werkwijze van Sherlock Holmes deed hem op de on waarschijnlijkste plaatsen naar een oplos sing zoeken. Het eenige merkbare resultaat van zijn pogingen was echter een schrille Chineesche vervloeking van zijn persoon, toen hij twee eieren brak in het kleine kip penhok, dat Lee Wang hield als een liefheb ber en tot hulp voor smakelijke omelettes, en eindelijk was hij. evenals de politie, ge noodzaakt toe te geven dat hij vastgezet was (Wordt vervolcrd.V

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 5