pxovwciaal Tlieuws Jiackt&uichtea De Universiteitsfeesten te Amsterdam. Voor de Huisvrouw. AUTOBUS OVER DEN AFSLUITDIJK. WIERINGEN. HOORN. BOV1NKARSPEL. CASTRICUM. Auto-ongeval. De hoofdstad verlicht. Op den eersten avond van de universiteits feesten in de hoofdstad trokken tegen het val len van de duisternis duizenden naar de bin nenstad om de feestverlichting in oogen- schouw te nemen. De oude Amsterdamsche grachten, met de Reguliersgracht als middel punt boden met de tusschen de boomen en langs den walkant aangebrachte tienduizen den lampjes, die als een gouden schijn in het water weer spiegelden, een feestelijken aan blik met hun dubbele rij lichtguirlanden. Velen maakten gebruik van motorbooten om vanaf het water te genieten van dit licht- festijn. t Boven de donkere daken van de huizenzee verhieven zich intusschen de met schijnwer pers verlichte torens en teekenden hun rag fijne lijnen tegen een wolkenloozen hemel af. Langs de grachten was verder een aantal oude en schoone geveltjes in een stralend licht gezet, zoodat hun schoonheid de tal- looze wandelaars nog tot zeer laat in den avond talmen deed met het huiswaarts kee- ren- Ontvangst der gasten in het Rijks museum. Gisteravond zijn de lustrumgasten in de éthitterend verlichte zalen van het Rijksmu seum officieel ontvangen. Een illuster gezel- «chap van enkele honderden dames en heeren was bijeengekomen, om hun opwachting te maken bij den recipieerenden rector-magnifi- :us der universiteit, prof. mr, Paul Scholten »n den president-curator, burgemeester W, de Vlugt, die vergezeld waren van hun echtge- rooten. Daar waren professoren, privaat docenten en lectoren, besturen van studenten- corpora en vertegenwoordigers van vele aca demies van wetenschappen en universiteiten in binnen- en buitenland, van wie de laat- sten gekomen waren uit alle oorden van de wereld en van wie verschillende ook dragers zijn van beroemde namen. De hoogleeraren der jubileerende instelling voor Hooger On derwijs droegen het lustrumstrikje; velen der aanwezigen, o.w. zich ook talrijken bevonden uit kringen van kunst, handel, scheepvaart en financiën, waren met ordeteekenen ge tooid. Als algemeen ceremoniemeester trad op prof. dr. L. F. de Beaufort, als hoofdcom missaris van orde en ceremoniemeesters fun geerden resp. de heer E. Hent, en leden van de U.S.A. Het mannelijk deel der gasten had zich voor het meerendeel in rok gestoken, de smoking was verre in de minderheid; de da mes droegen de meesten zeer moderne en kostbare toiletten. Er was een strijkje, dat passende muziek ten gehoore bracht. Optocht naar het Concertgebouw. Tegen half één verzamelden zich alle hoogleeraren, zoowel van het binnen- als buitenland om zich te kleeden in ambtsge waad om daarna in optocht te wandelen naar het Concertgebouw waar de plechtige zitting van den senatus amplissimus zal ge houden worden. Langs den weg naar het Concertgebouw hadden zich honderden geschaard om de hooggeleerde heeren in hun dikwijls luister rijke toga's versierd met de onderscheidingen van wetenschap en staat gade te slaan. De plechtige zitting Toen deze stoet van hooggeleerden het Concertgebouw betrad, verhieven de reeds aanwezigen zich van hun zetels. Nauwelijks hadden allen plaats genomen of orgelklan ken ruischten door de zaal. Het was een fees telijk praeludium op het Gaudeamus getoon zet door dr. H. E. Enthoven, privaat-docent aan de Amsterdamsche hoogeschool. Hierna kwam op het spreekgestoelte dr. W. de Vlugt, burgemeester van Amsterdam en president-curator. Deze opende de zitting met een woord van welkom. In het bijzonder richtte hij zich tot prins Hendrik, den minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen, de vertegenwoordigers van geleerde genootschappen, curatoren en afgevaardigden van buitenlandsche univer siteiten en hoogescholen. Herdenkingsrede van den recior- magnificus. Het woord was daarna aan den rector- magnificus der Amsterdamsche universiteit, prof. mr. P. Scholten, voor het uitspreken van zijn feestrede. Promotie eere-doctoren. Op deze toegejuichte rede had volgens de gebruikelijke formule door den rector-magni ficus de promotie plaats van de ter gelegen heid van het jubileum verleende eere-aoctoren plaats, in totaal 39. Aanbieding van geschenken aan den Senaat der jubileerende univer siteit. Vanmiddag te 3 uur had in de aula van het universiteitsgebouw een plechtige, buiten gewone senaatszitting plaats tot inzet der feesten, waarin verschillende corporaties en particulieren gelegenheid kregen hun geluk- wenschen en geschenken aan te bieden. Onder de vele aanwezigen bevonden zich o.a. de curatoren, burgemeester dr. W de Vlugt, president-curator, dr. C. C. Delprat »r- J; Kruseman, mr. dr. A. Roell en mr dr. W. G. A. van Sonsbeek. Voorts waren aanwezig de professoren van de verschillen de faculteiten, vertegenwoordigers van stu dentencorporaties, vertegenwoordigers van binnen- en buitenlandsche universiteiten e.a. Te ruim drie uur opende de rector-magnifi- cus, prof. mr. Paul Scholten de bijeenkomst. Hij bood aan de curatoren en den heer Boekman, wethouder van onderwijs te Am sterdam, een zilveren herinneringspenning aan, ontworpen door den beeldhouwer Hildo Krop en uitgevoerd door de fa. Begeer. Wethouder Boekman bood den senaat een herdruk aan van Vondel's gedicht „Inlei- dingh tot de Hoogeschool". Dit gedicht werd 300 jaar geleden bij de opening van het Atheneum gedrukt en uitge reikt. De herdruk, aan de meest moderne eischen voldoend, is verzorgd door de Stads drukkerij. Namens het ev. luthersch seminarium kwam ds. P. Groote met een door den schil der Leo Gestel geschilderd portret van Luther aan. Het schilderij zal een plaats vinden in de theologische faculteitskamer. Namens de Amsterdamsche Universiteits- vereeniging voerde de heer S. P. van Eeghen het woord. Spr. overhandigde den rector- magnificus een fraaien voorzittershamer. Namens de J. Dekkerstichting bood de cu rator, dr. C. C. Delprat een plaatwerk op medisch gebied aan. De heer v. d. Bij 11 overhandigde den rec- tor-magnificus het eerste exemplaar van de Geschiedenis van het Amsterdamsche Stu dentenleven, uitgegeven in opdracht van de historische commissie van den senaat van het Amsterdamsch studentencorps. De vice-voorzitter van het corps-consulaire, de Duitsche consul-generaal dr. Von Hahn bood een fraai bloemstuk aan. De heer dr. Blomberg, apotheker uit Den Haag, oud-leerling der universiteit, deelde mede, dat door hem een studiefonds was ge sticht, dat tot doel heeft de studie der phar- macie te bevorderen door financieelen steun te bieden aan studenten, die hiervoor in aan merking komen, of door het aanschaffen van boeken en instrumenten. Onder daverend applaus overhandigde spr. de stichtingsacte van het fonds. Prof. dr. Th. J. Stomps herinnerde aan het 250-jarig bestaan van de Hortus Bota nicus. Ter herdenking van dit feit had spr. een penning doen vervaardigen, die hij den president-curator en den rector-magnificus aanboor. Anton Tierie sprak namens het Amster damsch Conservatorium zijn gelukwenschen uit. De heer Henny W Nordmeijer bracht na mens de New-York University zijn geluk wenschen over en bood de jubileerende zus terinstelling een exemplaar aan van het boek van prof. Dr. Plooy: ..Pelgrim fathers from a Dutch point of view". Na een» samenzijn in de Senaatskamer werd de bijeenkomst gesloten. Rede pres. curator dr. W. de Vlugt. Dadelijk na deze plechtigheid verhief zich dr. W. de Vlugt van zijn zetel om persoon lijk dank te zeggen voor de bijzondere on derscheiding die de senaat hem heeft verleend, om daarna als burgemeester van Amsterdam de universiteit geluk te wenschen met de her denking van den dag, waarop voor 300 jaar door de stichting van het Athenaeum het Hooger Onderwijs in deze stad werd ge grondvest. Hier spraken nog de minister van onder wijs, mr. Terpstra, prof. dr. J. Huizinga als voorzitter der Koninklijke Academie van Wetenschappen, en prof. dr. J. J. Blanksma, reet. magn. te Leiden. Hierop volgden drie redevoeringen van buitenlandsche hoogleeraren, die namens de zoo juist gepromoveerde eere-doctoren dank ten voor de onderscheiding hun en hun col lega's verleend. Nadat een défilé had plaats gehad van de buitenlandsche gedelegeerden, bood de voor zitter van de algemeene lustrum-commissie der studenten namens alle studentenvereeni- gingen te Amsterdam een beeld aan, voor stellende „De Voorzienigheid", vervaardigd door den beeldhouwer Johan Polet. Door den rector-magnificus, prof. mr. P Scholten, werd het beeld onthuld en onder dankzegging aanvaard. Hij sloot dan de plechtige zitting, waarna onder het zingen van het „Io Vivat" de uittocht plaats had". HET CONFLICT AAN DE WERKEN VAN HET JULI ANAK ANAAL. Het werk met andere werklui hervat. Gistermorgen zijn 21 arbeiders te Sittard aan het werk gegaan bij de firma Butzer, welke firma de kanaalwerken te Born uit voert. Onder leiding van marechaussees gin gen de arbeiders vanochtend om half 6 in de richting Born. Onderweg hadden zij heel wat bekijks, vooral van de zijde der stakers. POST EN PASSAGIERS UIT INDIE. De speciale trein met post en passagiers, in aansluiting op het m.s. „Ghristiaan Huygens" zal morgenochtend om 10.20 uur uit Genua vertrekken. Aankomst Donderdag om 8.05 uur te Zevenaar, 10.19 te Amsterdam (W.P.) 10.33 te Amsterdam (C S.) VERKEERSONGEVALLEN. Overreden en gedood. Gisteravond werd de 19-jarige C. Stok oroek, toen hij den rijksweg WeertNeder weert wilde oversteken, door een luxe-auto gegrepen en overreden. De jonge man was bijna op slag dood. Plotseling oversteken Gisteravond is te Rotterdam in de Mathe- nesserlaan een 8-jarig meisje, toen zij plot seling den rijweg overstak, door een perso nenauto overreden. In bewusteloozen toe stand werd zij naar het ziekenhuis aan de Coolsingel gebracht, waar een schedelbreuk geconstateerd werd. Eenigen tijd later is zij aldaar overleden. De politie stelt een onder zoek in. Den bestuurder van den auto treft waarschijnlijk geen schuld. Auto tegen een boom gereden Gisteravond was het echtpaar Spiekman uit Veendam per auto op weg naar huis. Op den Meppelerweg bij Zwolle reed de auto vermoedelijk door een defect aan de stuur inrichting met groote snelheid tegen een boom. De auto werd vernield. De heer en mevrouw Spiekman werden gewond. Bij on derzoek in het Sofia-ziekenhuis te Zwolle bleek de heer Spiekman er vrij goed te zijn afgekomen Hij had een gebroken sleutelbeen opgeloopen. Mevrouw Spiekman was ern stig gewond. Zij had voornamelijk inwendige kneuzingen. KORTE BERICHTEN. Onder voorzitterschap van ds. J. J. Valeton werd een dezer dagen te Zwolle tiende jaarvergadering van den Ned. Kinder- zorgbond gehouden welke druk bezocht was In de School voor Wijsbegeerte Amersfoort is Zondagavond het vierde Con gres voor godsdienstonderwijs geopend, dat gepresideerd wordt door dr. R. Miedema, 3l- daar. de te Nóg een paar recepten! 's Winters worden mij altijd weer handwerken gevraagd; 's zo mers wil men liever wat gezellige recepten. Ditmaal is het een dame, die diëet moet houden en graag eenige afwisseling wilde brengen in haar vegetarische menu's. Gewoonlijk worden deze menu's, wil men ze eenvoudig houden, samengesteld uit een groen hors d'oeuvretje of 'n groentesoep, een groentesla, rijstschotel of een aardappelge recht met vruchten als dessert. Hors d'oeuvres bestaan in tal van varië teiten van rauwkost; zomer- en winter wortelen, roode kool. knolselderij of Fran- sche céléri, bietjes, tomaten, komkommer, stukjes bloemkool, wat spinazie en sla. Maak de groenten goed schoon, en rasp ze of snij ze zoo fijn mogelijk; maak dan iedere groentesoort afzonderlijk aan met een sla- sausje van slaolie, citroensap en wat azijn; benevens peper en zout. Als dit sausje goed door en in de groenten is getrokken na 1 of 2 uur, schikt u deze in vakken op een schotel. Daarna garneert u de schotel met slablaadjes en wat kleine radijsjes. Een smakelijke hors d'oeuvre is ook: geroosterd brood met groen ten. U moet eerst een aantal sneedjes orood roosteren; deze met boter besmeren en daar na een groenteslaatje er op uitspreiden; ten slotte versiert u de broodjes met plakjes to maat, schijfjes radijs cn wat gehakte pieter selie. Hier heeft u eenige slaatjes, die voor dit gerecht in aanmerking komen: geschaafde wortel-salade; andijviesalade met radijs; komkommersalade met tomaten en peterselie; salade van Brusselsch lof met tomaten; sa lade van gehakte spinazie met tomaten. Voor vegetarische soepen zijn verschillende varia ties te bedenken: groentesoep, macaroniesoep, célérisoep, tomatensoep, spinaziesoep, sago- soep met groenten-nat, erwtensoep (zonder kluif en al dat eikkers!), boonensoep enz. enz. Een paar gezellige hoofdschotels zijn: ge bakken schorseneeren, gebakken bloemkool, groentenkoekjes met tomatensaus, koolrabi, gepofte aardappeden, stamppot van rauwe groenten, gekookte artisjokken, omelet met groene kruiden. Schorseneeren kookt u gaar in water en melkdaarna koelt u ze afhaalt ze even door bakpoeder en bakt ze vlug bruin in heet fri tuurvet; laat ze daarna uitdruipen op grauw papier. Bloemkool bereidt u op de zelfde wijze. Groentenkoekjes maakt u van 1 pond gekookte groenten (asperges, bloemkool, sla, wortels, spinazie enz.) Verder weekt u gedu rende een uur 250 gram havermout in 1/4 liter njelk of groentenat. Hier voegt u aan toe: 2 eierdooiers, 3 lepels bloem, een beetje peper en zout; goed roeren! Dan de groente er bij en de 2 stijfgeklopte eiwitten. Van dit merkwaardige papje maakt u platte koekjes, welke u door losgeklopt ei en paneermeel haalt en in de koekepan bruin bakt. Hoe heeter de groentekoekjes worden opgediend, hoe beter. Tomatensaus moet er afzonderlijk bij gepresenteerd worden of over de koekjes heen gestort. Koolrabi wordt in plakken gesneden. Schil deze plakken dik en verdeel ze in reepjes. Kook ze gaar in ruim water en zout (1 uur) en 'stoof ze na het afgieten in een sausje van 5 d-L. kooknat of melk met 30 gram bloem en 40 gram boter. Als de rabi op de schaal ligt, raspt u er wat nootmuskaat overheen. Gepofte aardappelen zijn een slag om te maken. Het zal u eerst wel eens mislukken! Na het wasschen borstelt u de aardappelen goed af. Leg ze dan ongeschild op een bak blik in den oven en verhit ze zóó lang tot ze van binnen goed gaar zijn en de schil mooi bros en knappend is geworden. Dien ze op met ongesmolten boter en zout; eet ze zoo heet mogelijk! Stamppot van rauwe groenten is uiterst geschikt om restantjes aan op te maken. U kunt er alle groenten voor gebruiken. Schil 2 kilo aardappelen en snij deze in stukken kook ze gaar in een beetje water. Stamp ze fijn met 60 gram vet of boter en vermeng ze met de zeer fijn gesneden, geraspte of geschaafde groente. Artisjokken zijn zeer eenvoudig te berei den. U verwijdert de buitenste blaadjes en knipt van de andere de leelijke punten af. Daarna wascht u ze flink en kookt ze gaar in ruim water met zout (2 uur). Dien ze op met citroensaus of gesmolten botel. Het laatste vegetarische receptje is: Ome let met groene kruiden: klop 6 eieren met 6 lepels water, een beetje peper en zout Voeg er dan 2 eetlepels gehakte groene kruiden aan toe: pieterselie, dragon, kervel en pim pernel. Bak daarna de omelet in 50 gram boter, zooals u een zoete omelet bakt: voort durend prikken tot de omelet stolt en de onderkant licht-bruin is. Vouw de omelet om op een verwarmde schotel en strooi wat groene kruiden er over heen. De post brengt mij daarjuist toch nog een handwerk-vraag: voor een mouwloos dames vestje. Dit moet u breien met aluminium naalden No. 3; dan komt u met 200 a 250 gram brei katoen (hangt van uw figuur af) best klaar. U breit het vest heeiemaal recht; want het patroon is geribd. Zet voor den rug 90 ste ken op in één kleur en brei 44 naalden recht maak dan de 2de kleur vast en brei tot het armsgat 68 naalden Op de volgende naald 3 steken recht, 1 steek minderen; dan de naald gewoon afbreien tot op 5 steken na en 1 steek minderen; 3 steken breien; 1 naald terugbreien; herhaal deze 2 naalden nog 3 maal; brei dan nog 48 naalden gewoon. Nu bij het begin van elke naald 5 steken afmin- deren tot er nog 32 steken overblijven voor het „boordje"; nog 2 naalden breien en af kanten. Voor het voorpand 60 steken opzetten; 44 naalden in de eerste kleur breien en 68 naai den in de tweede. Dan aan den kant van het armsgat bij de 1ste naald 2 steken afminde ren; 2de naald overbreien; herhaal deze L naalden nog 7 maal; brei dan nog 24 naal den, waarbij om de 2de naald aan het arms gat 1 steek geminderd wordt; verder 24 naal den breien met om de 2 naalden 1 steek min deren aan den halskant; vervolgens aan het armsgat 5 steken afkanten, 1 naald over breien; herhaal dit tot er nog 5 steken over blijven; kant dan af- Werk het andere voor pand nèt zoo. Haak ten slotte rond de pan den met vasten steek een picotje in een afste kende kleur. Daarna nóg een toer haken in dezelfde of een andere kleur van 1 vaste in de picot van den vorigen toer, 1 losse; 1 vaste, 1 losse enz.met den derden toer wor den de voor- en achterpanden met vasten aan elkaar gehaakt. Een commissie uit Ged. Staten van Noord holland heeft gisteren behandeld een aan vraag van W. Veltman te Leeuwarden voor vergunning tot het in werking stellen van een autobusdienst AmsterdamLeeuwarden v.v. via Purmerend, Hoorn, Den Oever en den afsluitdijk. Bezwaar werd gemaakt door mr. de Groot, aangezien de W.A.C.O. reeds een dergelijke aanvraag had ingediend. Namens een combinatie van autobusonder nemers in Noordholland's Noorderkwartier, vereenigd in een N.V., maakte mr. Buiskool bezwaar, aangezien volgens hem de lijn naar Leeuwarden beschouwd moet worden als een voortzetting en 'n uitbreiding van de lijnen dezer N.V. Er moet nu niet weer een andere ondernemer tusschendoor gaan loopen. De aanvraag van den heer Veltman werd verdedigd door den heer Kraak Steemann. Deze erkende de aanvraag van de W.A.C.O. niet en had op juridische gronden bezwaar tegen de aanvraag van de N.V. Noordhol land's Noorderkwartier, aangezien deze N.V. volgens hem niet bestond. In geen geval mag concessie aan de A.T.O. worden gegeven. Na re- en dupliek deelde de voorzitter der commissie, mr. H. Bruch, mede, dat Ged. Sta ten hun beslissing nader bekend zullen ma ken. Schoolbouw. De bouw der O. L. school te Den Oever is thans gegund aan de laagste inschrijvers, zijnde Gebr. Boersen, alhier. Benoeming hoofd der school. In verband met de niet-aanneming van de benoeming tot hoofd der O. L. school te Oosterland door den heer Leenders, is het ge meentebestuur thans overgegaan tot het dóen van een herhaalde oproeping van sollicitan ten. Zeegrasmaaien. M. i. v. 27 Juni is het seizoen voor zee grasmaaien geopend. Dit jaar zal echter op de Zaterdagen niet mogen worden gemaaid. Vischakten voor de afgesloten Zui derzee. Zooals reeds is gepubliceerd, is voortaan voor het visschen op het IJselmeer een visch- akte van 7.50 noodig. De Rijksdienst Zui- derzeesteunwet heeft thans bekend gemaakt, dat wanneer dit moeilijkheden oplevert voor hen, die een geldelijke tegemoetkoming ont vangen, vanwege den Dienst een voorschot beschikbaar wordt gesteld, te verrekenen met de geldelijke tegemoetkoming. Waar de meester visschers, die een akte moeten aan schaffen, geen steun ontvangen, heeft deze hulp voor de Wieringer visschers vrijwel geen beteekenis. De grief, dat de visschers, die reeds door de afsluiting gedupeerd zijn, thans ook nog extra moeten betalen, blijft bij hen bestaan. Winkelsluiting. Het bestuur der middenstandsvereeni- ging heeft zich thans met een adres tot den gemeenteraad gewend inzake de winkelslui ting. Er wordt verzocht te bevorderen, dat het sluitingsuur gedurende den zomertijd op de eerste vijf werkdagen zal zijn om negen uur. Verder wordt in verband met het vreemdelin genverkeer voor den Zondag gevraagd om vrijheid van verkoop van rook- en foto-artike len, brood, koek, banket en suikerwerken, fruit, visch, prentbriefkaarten, tabak, sigaren, sigaretten en alcoholvrije dranken, alles voor de Zondagen tusschen 1 Juni en 15 Septem ber. De onlangs gestichte Watersport vereniging „Hoorn" heeft haar eerste club en propagandatocht naar Pur merend gehouden, waaraan 7 kano's en vier andere vaartuigen deel namen. De tocht is uitstekend geslaagd. 'De voorbereidingen voor den aanleg van den primairen weg over Broeker haven zijn reeds zoo.er gevorderd, dat dezer dagen door den Prov. Waterstaat ond -handelingen zijn geveerd met de eigenaars der huizen, welke gebouwd zijn aan den dijk en aanstonds zullen moeten verdwijnen. Onder voorbehoud zijn de meeste perceelen reeds aange- kochi. werd auto door slag zij door een tegemoet komen h gegrepen. Waarschijnlijk heeft* het blijven haken van haar jUrv naar de linkerzijde vnr. K e«« naar jurt a.„e naar de linkerzijde van den e* gemaakt. Rijdster en rijwiel vrijwel geheel onder den auto m n toen de dame bevrijd was bleek houdens enkele ontvellingen en een heel vernielde jurk en Hiwiei n .?«- heel zijn vernielde jurk en rijwiel er JZf? afgekomen. 6 0 •A 7ei,in{? »0ns Belanö» Aan de gister gehouden vefnl waren aangevoerd 1555 manden am zone aardbeien met prijzen van 22 *1 31K ct. per K.G., 215 manden VrcxÏÏ aardbeien met prijzen van 60 ct nl mand, 12 zak peulen met een prijs Va 30 ct. per K G. In verhouding tot prijzen welke Zaterdag te Beverwijk werden gemaakt kunnen deze bevredig/ den worden genoemd. SCHOORL. De eerste ambtenaar ter secretarie, <Jt heer W. K. Belonje, is geslaagd voor het examen gemeente-administratie. 'Gisterochtend had de inschrijving plaats voor den bouw van een gashou der op het terrein van de gem gasfa briek to Castricum. De inschrijving stond alleen open voor Ned. firma's met als gevolg dat inges hreven wei door: N. V. Plaatijzerindustrie te Apeldoorn voor 22150; Jonker en Stans te Hen drik Ido Ambacht 15345; N. V Mabee te Utrecht 22800; N. V. Hover= to Tilburg 15490; N. V. Braat te Rotter dam 16280; De Vries en Robee te Go- rinchem 17130; N. W. Wispel Mij te Zwol ie 19225 en N. V. Pletterij te Delft 22780. De gunning is aangehou- den. 'Zondagavond ongeveer 8 uur toen een wielrijdster nabij het café de V riendschap afgestapt was omdat zij geen doortocht had voor een aanko menden auto en bij het afstappen met haar jurk aan het zadel bleek haken, ALKMAARSCHE EXPORTVEILÏNO" ALKMAAR, 27 Juni 1932. In de heden gehouden veiling werd betaald voor: Aard- appelen per 100 K.G. 3.205.90; Aard- beien per slof 2977 cent; Andijvie per 100 stuks 1 3.60; Asperges per 100 bos 22—37; Bloemkool le s. per 100 st 3—6.50, 2e s. per 100 stuks 1 2.50* Doperwten per lOOpond 813; Kropsla per 100 stuks 1.40—2.90, 2e s. 0.4O-. 0.80; Komkommers per 100 stuks 3— 9; Meloenen per 100 stuks 29—82; Postelein per bakje 1233 cent; Peulen per 100 pond 12—16; Rabarber per 100 bos 46; Selderie per 100 bos 0.50— 1.80; Spinazie per bak 15—77 cent; Snij. boonen per 100 pond 2226; Dubbele Spercieboonen per 100 pond 25—28; Tuinboonen per 100 pond 37Worte len per 100 bos 2.505.50. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 28 Juni 1932. Op de he> den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 21675 K.G. PURMEREND, 27 Juni 1932. „Afslag.- vereeniging Beemster, Purmerend en Om streken". Aardappelen- Schotsche muizen 1.64,. en kl. Schotsche muizen 0.67 1.20 per zak, 25 K.G.Tuinboonen Ö.901 per zak, 15 K.G.; Peulen 12— 15.50 per zak, 50 K.G Doperwten 4.50 10.50 per zak, 50 K.G.; Kruisbessen 4 per 100 K.G.; Aardbeien 5—16 cent per doosje, 1 pond; Komkommers 37 per 100; Tomaten: A 30—32, C 23 en CC 17 per 100 K.G.; Bloemkool 212 per 100; Spinazie 1080 cent en Postelein 42— 66 cent per mand, 6 K.G.' Sla 0.40— 2.20 per 100 krop; Andijvie 20—50 cent per kist; Pieterselie 5 per 100 bos; Sel derij 2—6 per 100 bos: Rabarber 1— 5 per 100 bos; Wortelen 5—16 per 100 bos; Sjalotten 1.60—2.30 per 100 bos; Slaboonen 54—58 cent en Snijboonen 39— 60 cent per K.G. NOORDSCHARWOUDE, 27 Juni 1932. 59000 K G. Aardappelen: Groote Schotsche muizen 4.40—4.70; Schotsche muizen 4.50-/ 5.70; Drielingen 2.90-/ 3.70, alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 27 Juni 1932 8100 K.G. Aardappelen: Schotsche Muizen 5.10 6.50; Kleine 1.70; Drielingen f 4.10 5.20; Grove 4.20. WIJDENES, 27 Juni 1932. Veiling Tuin- dersbelang. Bloemkool le s 6—7, 2e s. 3—4; Aardbeien 20—25; Peulen 2326; Slm)oonen 5458; Worte len 9—10; Sla 1—/ 1.50; Aardappe len: Grooe Schotsche 4.405.40; Kleine Schotsche 2.50—3. PURMEREND, 28 Juni 1932. Op de he den gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: Kaas. 20 stapels Boerenkaas 25 en 2 stapels Goudsche kaas 23, per 50 K.G. In totaal 22 stapels, wegende 6100 K.G. Han del goed. 1970 K.G. Boter 1 1.30 per KG. Vee. 496 Runderen, w.o. 275 vette 0.70— 0.78 per K.G.; 179 Melk- en Geldekoeien 110—260; 42 Stieren, handel runderen matig; 29 Paarden 80—150, handel matig; 106 Vette kalveren 0.700.90, handel vlug; 324 Nuchtere kalveren, slacht 4—16, fok 8—14, handel matig; 493 Vette varkens, voor de outerij 3031 cent en voor de slacht 28—32 cent per K.G., handel vlug; 81 Magere varkens 718, handel stug; 166 Biggen 610, handel stug; 164 Schapen 14—19. handel stug; 283 Lammeren 69, handel stug; 25 Bok ken, Kipeieren 2.753.25, Eendeieren 2Piepkuikens 0.70-/ 0.80. Eierenveiling. 22980 stuks Kipeieren a 2.603.10; 650 stuks kipeieren b 2.40 ft 2.60; 12455 stuks Eendeieren a 2. BROEK OP LANGENDIJK, 28 Juni '32. Langendijker Groentenveiling. 600 stuks Bi- kool les4.705.40 per 100 stuks; 14200 bos Wortelen 3.10--/ 6.50 per 100 bos; 200 K.G. Roode Kool 19 10; 20500 K.G. Tomaten: A 28.10—28.60, B 24.80, C 27.50ij 28.70, CC 20 60; 500.000 K.G. Aardappelen: Schotsche mui zen 3.905.90; Drielingen 1.80—6, alles per 100 K.G. ZAANDAM, 27 Juni 1932. Veilingver. „De Zaanstreek". Sla 0.40—1 per kist; Andijvie 90 cent per kist; Peen 7—14 cent per bos; Bloemkool 18 cent per stuk; Pie terselie 5—714 cent per bos; Selderie 4—12 cent per bos; Bloemkoot le s 58 cent en 2e s. 24% cent per stuk; Aardappelen 5 5.50 per 100 K G.Slaboonen 2831 ct. per pond; Snijboonen 22—23 cent per pond; Tuinboonen 0.70—1.35 per 30 pond; Peulen 1.80—1.98 per zak; Komkom mers 6—11 cent per stuk; Rabarber 3—5 ct. per bos; Spinazie 0.80—1 per kist; Pos telein 2050 cent per kleine kist; Tomaten 12—18 cent per pond; Aardbeien 75—90 ct. per sloL

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 8