Amstecdumsche Jieucs JiecA éi School £attd: en Jmh&ouui l*u Sh Amerikaansche reclame. van 29 Juni 1932 Opgave van Hoordhollandsch Landbouwcrediet N. V. VEREENIGING VAN NEDERLANDSCHE GEMEENTEN. - Na de vergadering van gistermorgen heb ben de deelnemers aan het congres van een autotocht door Hilversum naar Bussum en over Amersfoort terug naar Hilversum ge noten. Deze tocht was door het Hilversum - sche gemeentebestuur aangeboren. Een Gooi sche koffietafel was in hotel Bosch van Bre- dius ingericht, waar het Bussumsche ge meentebestuur de gasten ontving. In de Stichtsche Heuvel te Amersfoort bood het ge meentebestuur dezer stad de thee aan. Met een gemeenschappelijken maaltijd in Palace-hotel te Hilversum werd deze dag be sloten. DUITSCHER TE ROTTERDAM BEROOFD. Oeeri aangename kennismaking. Gistermiddag is te Rotterdam een Duit- scher, die juist in Rotterdam was aange komen in kennis gekomen met een hem on bekende vrouw, met wie hij een pand aan de Aert van Nesstraat bezocht. Toen hij dit weer verlaten had, kwam hij tot de ontdek king, dat hij 15000 Zwitsersche francs was kwijtgeraakt. Uit woede heeft hij toen met een steen een ruit van het bewuste perceel ingegooid, waarop de politie zich met het ge val bemoeide. Een onderzoek in het pand leverde echter niets op, daar de bewoners vertrokken bleken te zijn. Het onderzoek wordt verder voortgezet. WEER KNOEIERIJEN TE BREDA. Drie koks verhoord. Te Breda blijken wederom malversaties bij het garnizoen te zijn geschied. Naar althans het Hbld. verneemt, zijn drie koks verhoord over het aannemen van steek penningen bij leverantie. Hierbij is komen vast te staan, dat zij zich hebben laten ver leiden gelden van leveranciers aan te nemen, terwijl tevens bleek, dat zij meermalen rijks- 'levensmiddelen voor eigen consumptie mee naar huis namen. E>e knoeierijen moeten zich over eenige jaren uitstrekken. TWEE INBREKERS GEVAT. Gisternacht heeft de politie te Nijmegen «en belangrijke arrestatie verricht. Omstreeks half drie bemerkten bewoners van een villa aan den Graafschen Weg, dat inbrekers aan het werk waren. Toen het electrische licht werd opgeknipt, vluchtten twee mannen Terstond werd een in de nabijheid wonende veldwachter telefonisch gewaarschuwd, die ,twee personen per rijwiel in de richting van den Muntweg zag vluchten. Hij sommeerde hen te blijven staan, aan welk bevel de man nen niet voldeden, ook niet, toen de veldwach ter verscheiden revolverschoten in hun rich ting afvuurde. Inmiddels waren alle politieposten gealar meerd en werd de achtervolging met kracht ter hand genomen met het resultaat, dat de beide mannen werden gearresteerd. Het ble ken twee Duitschers te zijn, resp. 27 en 23 jaar oud en wonende te Annaberg in Saksen Zij waren in het bezit van sleutels, schroe vendraaiers, loopers, een zaklantaarn, hand schoenen, enz. Een der mannen was in het be zit van ongeveer 75 gld. aan Nederlandsch bankpapier, veel Nederlandsche klein geld, een gouden tientje, twee gouden vijfjes, een gouden twintigfrancstuk, wat Engelsch en Duitsch geld en twee gulden aan Nederland sche postzegels. De andere man had onge veer 240 aan Nederlandsch bankpapier, veel klein geld, driehonderd Belgische francs, wat Duitsch en Engelsch geld, 25 Nederland sche postzegels en een gouden ring met bril jant in zijn bezit. De politie vermoedt, met deze arrestatie een paar gevaarlijke inbrekers te pakken hebben gekregen. Zij zijn voor nader onderzoek in arrest gesteld. DUITSCHE ONDERSCHEIDING VOOR AMSTERDAM'S BURGEMEESTER. Naar het Wolf-bureau uit Hamburg meldt hebben rector en senaat van de universiteit te Hamburg den burgemeester van Amsterdam den heer W. de Vlugt, benoemd tot „eerelid' van die hoogeschool. In de benoemingsoorkonde staat te lezen, het driehonderd-jarig bestaan der universi teit te Amsterdam voor de zusterschool in Hamburg aanleiding is geweest om de vriendschapsbanden tusschen de beide univer siteiten en de beide steden te versterken door aan den voorzitter van het college van cura toren deze onderscheiding te verleenen. i Zoowel door de oude taal en cultuur aldus de oorkonde als door den overzee schen handel, voelt Hamburg zich met Am sterdam nauw verbonden. Voor alles ziet de universiteit van Ham burg in Amsterdam dezelfde idealen, ideeën en krachten aan het werk, die den economi- schen, wetenschappelijker, en materieelen bloei van haar vaderstad hebben bevorderd, niet slechts door uitwisseling van materieele, maar ook van geestelijke goederen. FASCISTENDEMONSTRATIE. Gisteravond wilde een aantal in „uniform" gekleede fascisten een vergadering beleggen in een lunchroom in de Wagenstraat te Den Haag. De directie van de inrichting besloot ech ter hiervoor geen zaal beschikbaar te stellen waarna de fascisten voor de lunchroom ble ven demonstreeren, hetgeen ten gevolge had, dat vrij spoedig een groot aantal nieuwsgie rigen ter plaatse samenliep, zoodat zelfs het gewone verkeer dreigde te worden belem merd. Het duurde evenwel niet lang of er kwa men agenten, die de fascisten verspreidden en het publiek tot doorloopen maanden. NOG ZEILSCHEPEN IN DE GROOTE VAART. Na een reis van vier maanden uit Australië te Rotterdam. Tusschen de graanschepen in de Maasha ten ligt thans ook een zeilschip, de Finsche vïermaster „Ponape", een der zeilschepen, die nog jaarlijks deelnemen aan de vaart met graan uit Australië, De meeste dezer schepen zijn van Finsche nationaliteit. In de kringen die bij deze vaart betrokken zijn interesseert men zich altijd sterk voor den duur van den overtocht dezer schepen, die van allerlei factoren afhankelijk is. Deze „zeilwedstrijd" is die met de lang ste baan ter wereld. Hoewel de schepen al tijd in dezelfde periode vertrekken zoo is toch het een in den overtocht veel gelukkiger dan het andere. De „Ponape", die 2300 ton meet, is op 24 Februari van Port Lincoln vertrokken. VEERDIENST OP AMELAND GESLOTEN OP LAST VAN DEN MINISTER. Hedenmorgen is de veerdam te Holwerd op last van den minister van waterstaat geslo ten voor alle verkeer, dat geen gebruik maakt van den rijksveerdienst op Ameland. Bij den toegang over de land- en zeezijden van den veerdam stonden hedenmorgen rijksveld wachters en marechaussee voor controle, zij maakten proces-verbaal op tegen personen, die zich zonder kaart van den rijksveerdienst op den veerdam begaven. Met de particuliere veerdienst-onderneming arriveerde een 30-tal passagiers van Ameland, waaronder de loco- burgemeester en de gemeente-secretaris van het eiland, de voorzitter der vereeniging voor vreemdelingenverkeer te Hollum en verschil lende vooraanstaande personen van Ame land. Toen zij zich van den aanlegsteiger op den veerdam beaven, werd ook tegen hen proces-verbaal opgemaakt. Alles had een zeer ordelijk verloop. Op Ameland wordt krachtig gewerkt om de intrekking der geno men maatregelen te erkrijgen, daar men hier in een extra belasting en een beknotting van de rechten eter Amelanders ziet, daar de ta- rievenvo or personen- en vrachtvervoer van den door de N.V. Wagenborg's passagiers diensten te Delfzijl gepachten rijksveerdienst aanmerkelijk hooger zijn dan die der Ame- landsche veerdienst-onderneming, motorschip Friesland. NIEUWE UITVOERCONTINGEN- TEERING. Bij beschikking van den minister van eco nomische zaken en arbeid is bepaald, dat met ingang van 1 Juli vallen onder de regeling van den uitvoer naar Frankrijk: lakleder, rundbox en andere groote bewerkte huiden, kalfsvellen. ONWEER. Bliksem in boerderij geslagen. Tijdens een hevig onweer dat gisteravond woedde, sloeg de bliksem in de boerderij van G. Dijkink te Espelo (gem. Holten), Hoewel het geheele gezin zich in het vertrek bevond, waar de bliksem insloeg, bekwam niemand letsel. De ontstane brand greep zóó snel om zich heen, dat van de levende have slechts een paard kon worden gered. Een fMal var kens en een groot aantal kippen kwamen in de vlammen om. De inboedel ging geheel ver loren. Het vee bevond zich in de weide. Hevig onweer in den Achterhoek. Gistermiddag ontlastte zich boven den Achterhoek in Gelderland een kort doch hevig onweer, gepaard gaande met slagregens. On der de gemeente Eibergen werd de schuur van den landbouwer Siewerink door het hemel vuur getroffen, waardoor deze met den ge- heelen hooioogst in vlammen opging. Zwaar onweer boven Brabant. Ook boven Noord-Oostelijk Noord-Brabant heeft een zwaar onweer gewoed, gepaard gaande met hevigen regenval. Te Reek sloeg de bliksem in het wachthuis, bewoond door de familie Kersen. Een meisje geraakte buiten bewustzijn, doch kon spoedig weer bijgebracht worden. In het huis werd een ware ruïne aangericht. De deuren, ven sters en ramen werden stuk geslagen. Zelfs de kozijnen waren uit den muur gerukt, ter wijl groote brokken puin door de woning verspreid lagen. Brand brak niet uit. In de agenda der vergadering van de Nomd-Hollandsche predikantenvereeniging werd afgedrukt in de laatste alinea: heils- en zedeleer. Dit moet zijn: heils- en redeleer. (Van onzen eigen correspondent). Zoo af en toe kom ik in de vaderlandsche pers de noodige bewijzen tegen, dat die twee hyper-Amerikaansche instellingen, het cadeau stelsel en aanschaffing op afbetaling, niet al leen meer in trek komen, maar dat er van allerlei bezwaren tegen geopperd worden. Over de iaatsten wil ik het niet hebben, om dat ik van uit dit land alleen maar kan rap porteeren hoe men er hier over denkt en dat is onverdeeld gunstig. Ik mag vóór alles niet nalaten te wijzen op het diepgaande ver schil, dat er zit in de Amerikaansche en de Hollandsche verkoopspsychologie. Er bestaat in deze stad een reeks restaurants, Silveris Cafeteria geheeten, die evenals het vorige jaar met een veertiendaagsch cadeau aan een gelukkigen gast voor den dag is gekomen Een cafeteria is die merkwaardige instelling, waar men voor zijn eigen kellner speelt en op die manier altijd goedkooper uitkomt dan in een restaurant met bediening een lunch van tv/ee kwartjes is een overdadig maal en de duizenden kantoorwerkers, die er vooral van gebruik maken, geven dat niet eens uit: een sandwich op een kop koffie kosten samen 15 ct. Wanneer men nu met zijn blaadje met eetwaar bij de kassa komt om af te rekenen legt de jongedame er een coupon op, die dubbel genummerd is en waarvan een helft, voorzien van naam en adres, afgescheurd en in een bus geworpen moet worden. Eens in de twee weken heeft er n.1. een verloting plaats en de hoofdprijs is niet minder dan een volledig uitgeruste Plymouth sedan van het laatste model. Mei het drinken van een stuivers kop koffie kan men bij wijze van spreken een prachtige auto rijk worden en de Silver-restaurants herhalen deze auto-loterij eenige malen achtereen. Precies hetzelfde heb ben de honderden winkels van de United Cigar Company een paar weken geleden ge daan. Voor een dubbeltjes sigaar of een 15 ets doosje Camels of Lucky Strike reikte de I bediende een dergelijke coupon uit die m een wekelijksche loterij kwam, waarvan de hoofdprijs 300 dollar was, een niet onaardige extra in deze moeilijke tijden! Ik zou nog meer dergelijke voorbeelden kunnen aan halen. die met een minimum uitgave prijzen of cadeaux uitdeelen, die buiten alle ver houding zijn. „No strings attached nothing extra to buy" „Geen voorwaarden geen extra geld uitgeven", dat wordt uitdrukkelijk bij zulke reclame-campagnes vermeld en klinkt veel aantrekkelijker dan dat men voor een bepaald bedrag of minstens zooveel aan ar tikelen dient te besteden om dan een goed koop ding toe te krijgen. Zulke attenties, die heusch geen vodden zijn, krijgt men vaak zonder dat er bijzonder ophef van gemaakt wordt of dwang uitgeoefend om voor zoo veel te koopen. Er wordt zelfs met groote moeite en onkosten al het mogelijke gedaan om die cadeautjes tot nuttige, practische en waardevolle souvenirs te maken, die den be zitter niet ergeren of in den weg staan, maar die hij werkelijk met genoegen gebruikt Maar wat zich nu eenmaal in de grootste populari teit verheugt dat is contant geld of een prijs, die daarin omgezet kan worden. De heele geschiedenis komt er in deze da gen natuurlijk op neer, dat de handeldrijvende wereld wanhopige moeite doet om de be staande klandizie te houden en er zoo moge lijk nieuwe bij te werven. Vooral dat laatste is een halsbrekend avontuur en leidt dikwijls tot wonderlijke buitensporigheden, zooals het regelmatig cadeau doen van een auto toch eigenlijk is. Het doet mijn lezers eenigszins Broekhuis-achtig aan, vermoed ik, maar de nuchtere waarheid ise dat deze heele Silver- reclame in het geheel geen bijzondere op schudding verwekt heeft en dat te oordeelen naar de bezoeken, die ik er nu en dan af leg, volstrekt niet meer publiek toestroomt dan anders. Dus een mislukking? Zeker niet, waarde lezer! Er bestaat nog zoo iets als de pot aan den kook houden en dan verwijs ik naar de reeks „drug stores" of apotheken van de groote Liggett Company in New-York, die juist een „1-cts. verkooping" begonnen zijn. Dit is een merkwaardig iets, dat ik nog in geen enkele advertentie in onze vader landsche pers heb aangetroffen en dus ver moed dat niet bestaat. Het systeem is heel eenvoudig, althans voor het publiek; hoe de ahndelaar het met zijn winst uitrekent is mij niet heelemaal duidelijk. Een tube scheerzeep kost bijvoor beeld twintig cents, dan kan men er twee koopen voor 21 ets; een tandenborstel voor 18 ets en twee voor 19 ets en zoo in tien tallen verschillende artikelen. Hebben er volksophoopingen voor die winkels plaats en worden die binnen een paar uur leeggekocht? Geen kwestie van! Niets op dit gebied ver mag het verwende Amerikaansche publiek te schokken, tenzij dó koopjesdagen in de sous- terrainc der groote warenhuizen, waar het damespubliek elkaar en de verkoopsters nog wel eens op de goede ouderwetsche manier te lijf gaan. „Koop dit voor 35 ets en ontvang dat gratis er bij" dit is een bekend soort scheerzeep en dat is een tamelijk groote flesch haarwater is weer een andere aan trekkelijkheid, die bij het eerste aanschouwen opvallend lijkt, maar het niet is. Een ander bloeiend reclamebedrijf, dat ik niet mag vergeten te vermelden, is het uit reiken van coupons of bonnetjes per artikel, die in tientallen of honderdtallen ingeruild kunnen worden op een centraal wisselkan toor tegen een ruime keuze van bijzonder mooie en nuttige voorwerpen voor het dage- lijksch gebruik. 'Ik leg hier vooral den na druk op het mooie van deze prijzen, die voor het grootste deel bestaan uit dingen, die van een bekend handelsmerk zijn en waarvan ieder weet, dat het geen prullen zijn. Vandaar, dat het meedoen aan zulke bindende en niets extra kostende prijsdingingen een door mas sa's beoefende sport is, zelfs door lieden, die daar bij ons een beetje afteer ig van zijn met het oog op hun stand of positie. Toen de prijsuitloving van de United Cigar Company met de wekelijksche hoofdprijs van 300 dol lars aan den gang was, stond het in de ver schillende winkels van deze maatschappij, die in het Grand Central Station te vinden zijn, eenige rijen dik voor den toonbank van oude en jonge forensen, die in het jachtige haasten naar hun kantoor of trein toch nog kans zagen naar hun kantoor of trein toch nog kans zagen hun couponnetje duidelijk s v.p. in te vullen met naam en adres alvorens het in de bus te gooien. Waaronder ik man nen van naam en goede positie kende, die al lerminst een arme duivel waren en voor wie zoo'n prijsje een buitenkansje zou zijn, maar dokters, advocaten, zakenlui e.d. De heele geschiedenis is daarom zoo ge makkelijk mogelijk in Amerika, omdat eer stens het publiek zoo vatbaar is vooi re clame, het als iets doodgewoons aanneemt en ten tweede, omdat fabrikant noch ahndelaar het in zijn hoofd zal haien om zijn product of artikel er onder te laten lijden Laten we even bij de eetwaar stilstaan. Een kruide niertje, dat bij een pond erwten van minder kwaliteit een porceleinen vaasje geeft en toch nog kans ziet een lage prijs te vragen, mag misschien meer toeloop hebben, maar bena deelt zich en zijn klanten tovh op den langen duur. De man, die van zijn ruimen winst een gedeelte afzonderet om op deze pakkende manier klanten te werven door goede waar te leveren en een goede belooning, zal er voor deel van ondervinden. Daarbij komt nog, dat in Amerika de wetten op 'voedingsproducten al even ongehoord streng zijn als de pu blieke eischen zelf en de man, die tracht een minderwaardig artikel er met een mooi ca deautje of een aantrekkelijke geldsom door te sleepen. pleegt zakelijk zelfmoord. Het heele niveau, waarop het cadeaustelsel en ook het systeem van afbetaling staat, is zonder twijfel hier veel hooger dan elders en kan daar alleen succes hebben, wanneer het op denzelfden voet wordt nagevolgd. Het geen in een klein land als het onze met een kleine omzet nu niet zoo gemakkelijk gaan zal. Voorloopig trek ik mij er dus maar niets van aan, dat Silver mij voor mijn sandwich en kopje koffie gratis den kans geeft een mooie auto te krijgen voor het eene kwartje, dat ik spendeer beiden zijn ei niets minder om geworden en dat is de hoofdzaak. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. Wie een vergelijking maakt met de prij zen der voorgaande week en deze week is te leurgesteld. Het leek de laatste weken zoo hoopvol en nu is het mis. Zeker, er waren nog meerdere artikelen die niet bepaald slecht golden en ook beheerschen vraag en aanbod de veiling, doch 't is niet wat we ge woon zijn. Allereerst kwamen danig in de verdrukking de sla en bloemkool en vooral de laatste. Als overal een groote aanvoer, warm broeiïg weer en bijgevolg een luie han del. Bloemkool le soort gold van 47.50 en 2e soort slechts 12 per 100, met 3e soort behoeft men niet aan te komen, want die was waardeloos. Kropsla, mooie kwali teit, gold nog 2—3 doch 2e soort slechts 0.501 per 100 stuks. Andijvie, mooie kwaliteit, gold 2.50—3 75 per 100 en werd vlug verhandeld, we verwachten een hoogeren prijs. Komkommers mooie kwaliteit golden vrij goed, de noteering voor le soort wao 69 per 100 stuks. Bij den aanvoer van postelein werd alleen op mooie kwali teit gelet, die 0.250.35 per bakje op bracht, een prijs die nergens anders besteed werd. Peulen en doperwten waren bij geen grooten aanvoer, best te plaatsen tegen prijzen resp. 1218 en f 8.5014 p. 100 pond. Spinazie werd in sterk afwijkende kwaliteit aangevoerd en gold vrij hoog; de noteering was 0.50—0.80 per bak. Snijboonen en Spercieboonen waren duur, de noteering resp. 22—27.50 en 25—28 per 100 pond De aanvoer van wortelen was te groot en de handel lui, de noteering slechts 3.50— 6 per 100 bos, terwijl 2e soort nog lager noteerde. De aanvoer en wel groote aan voer van aardbeien beheerschte de prij zen. Doch ook de kwaliteit speelde een groo te rol. Deutsch Evern en Madame Matout waren slecht te plaatesn. De Amazone (late aardbei) gold vrij goed. De prijzen bewogen zich tusschen 0.300.80 per slof. KENNEMERLAND. In tegenstelling met de voorgaande we ken welke een vrij bevredigenden handel te zien gaven was het de aïgeloopen week niet voordeeliger. En het begin dezer week is nog grooter teleurstelling. Sla, bloemkool en postelein kwamen in de verdrukking en wat niet mooi was ging voor weinig weg, alleen le soort, hoewel lager in prijs, kon er voor door. Sla werd in enorme kwantums aange boden en gold van 0.100.35 per kist. Bloemkool welke eveneens in enorme kwan tums werd aangevoerd, was voor 2e soort slecht te plaatsen en ook le soort gold be duidend minder. De noteerinjTwas voor le soort en 1.50—/ 4 vo^r o 10 per 100 stuks. Postelein was zoo iroeV00* onverkoopbaar en gold 0.10—n oó ala bak terwijl 2e soort waardeloos was vPer kommers, die in mooie kwaliteit werd™ m' gevoerd, golden niet slecht, mooie kwa??"l gold van 4-/ 8 per 100 stuks. WorteW mooie zware bossen, waren best te nla!»- en voor zoover le soort, duur. De noï™* was 6.50-/ 15 per 100 bos note€nne Spinazie, geen groote aanvoer en mooi* kwaliteit, was peperduur, de noteering /Z tot 1.50 per kist. Peulen, doperwten, tam, cijners, spercieboonen en snijboonen worden in mooie partijtjes aangevoerd en zijn m* duur. We noteerden (als gemiddelde over de afgeloopen week) voor peulen 24—35 doperwten 20—38, capucijners 20-^ 28, spercieboonen 48—60 en snijboonëT 40—51 per 100 Kg. Een artikel dat goed was te plaatsen, was andijvie, welke voor 0.50—0.75 per bak werd verkocht Rabarber, pieterselie en selderie gold iets beter dan we gewoon zijr., de noteering was van 2.506.50 per 100 bos. De laatste asperges waren nog duur, le soort dik wit gold 4254, en dik blauw 2435 per 100 bos. Naast den aanvoer van groente wordt de drukte beheerscht door de aardbeien-campag ne. Juni in zijn tweede helft is het begin oer campagne die tot ongeveei half Juli duurt. Zooals we reeds vroeger opmerkten, betee- kend de aardbeien-campagne een tijd van drukte, angst en spanning. Bij duizenden trekken de pluksters en plukkers er op uit om de rijpe vrucht te oogsten. Er. men zit in angst en spanning wat er van terecht komt En dat zal tegenvallen. We hebben naast wat we zelf zien gesproken met hande laars en exporteurs en allen verzekerden ons dat het misère zal wezen. Voor export gaat zoo goed als niets weg dat is door de krankzinnige invoerrechten niet mogelijk en alles is voor de fabrieken en binnenland. En nu weten we allen wel dat de fabrieken altijd de kat uit den boom kijken en liefst zoo weinig mogelijk geven en de handel op het binnenland wordt ook beïnvloed door de tijds omstandigheden, waardoor de koopkracht danig is verminderd. Wilt U eenige prijzen? In het begin van de vorige week voor de Deutsch Evern (vroege aardbeien) 0.70—/ 1.10, nu (Dinsdag 28 Juni) f 020—0.40. Late aardbeien (Ama zone) zakken ook al in den put. In de vorige week 0.90f 1.60, nu 050f 0.85, alles per slof van pl.m. 3 K.G. En naar men ons verzekerde, zal het eerder slechter dan beteT worden. Jammer voor den nijveren tuinder, die ook deze hoop de bodem ziet ingeslagen. (Ontvangen per draadlooze telefoon). STAATSLEEN1NGEN. 5 Nederl. 1932 4 y, Nederl. 1917 4 1931 B ANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij. Cert. v. 1000. Koloniale Bank Ned. Ind. Haneldsbank D. Reichsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie v. Berkels Patent t Calvé Delft Cert. Küchenm. Acc. Nederl. Ford Philips Gloeii Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL Am. Smelting 1 Anaconda Ass. Gas Electr. Bethleh. Steel Cities Service General Aviation Steel comm. Studebaker U. S. Leatber Zweedscbe Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie a Vorstenlanden Dito actiona MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Petr. 4 1 Kon Petr. t t Perlak Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadiadi Interc. Rubber 1 1 SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn m Gem. Eig. Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan Scheepvaart Unie t TABAKKEN. Deli Batavia Oostkust 1 Oude Deli 1 Senembab AMER. SPOORWEGEN. Atchison iopeka Southern Railw. Cert. Union Pacific Wabash Vorige koers 100 96 V» 91»/io 54 45 48 991/4 21g/4 147, 42 80 63'/, 87% Ti/is 8 W, 81/, 2'/» U/16 23 3% llS/lG 41/4 147V, 106 777, 377, 26 80 92 7% '47, 104 119 64% 41/4 31/4 32i/s 10% 107, 7% 21/, >7/s 107, 107, 397, 104% 105 21V, 5% 347, 2 'Exdividend. fExclaim. Koers van bedeo te: pl.m. 1.30 54 05 46 21% 42 1% 88 62-1% 88 88/s 27, 1% 147 105 75 38 pl.m. 1.45 217,-4 627, 87J.8J 3% 311/4 39 105 1467, 75-7, 37 120-7, 4i/s pl.m. 2.00 22 l3/4 88 pl.m. •2.15 21%-2 18/4 621-% 88 S% 1467, 38 >201/4 3U/4 PROLONGATIE Vorige koers 1 oCt. Heden 1 pCu WISSELKOERSEN AMSTERDAM. luAs 1467,-7 1057,-f 757, 37 120-7, NIET OFFICIEEL Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. 100 Kopenhagen Stockholm t Oslo 1 New-York Italië t is Vorige koers 8.93 58.721 9.737; 34.45 48.27 48 80 46.00 44.00 247.7, 12.61 Koers op heden 2 uur 8.93 58.80 9.737. 34.44 48.24 48.75 46.00 44.00 247 U&, 12-60

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 8