JCeck ói Stfiool tBucgecfojke Stand £aatste A S-Udschciften LBoeken jMqczonden Stukken Spott Jiackt&ecichten Sjheepstifdin^en I Zomersproeten HEILOO (Juni). BROEK OP LANGF.NDIJK (Juni). OUDORP. HEERHUGOWAARD. GEVAARLIJK SPEL IV VALPARAISO. ver- dwijnen in korten tijd geheel door Sprutol. Bij alle Drogisten. Postduivereeniging „Steeds in spanning". Postduivenvereeniging „Alcciaria Victrix". p C. Overtoom van Heiloo, een vier stemmige mis uit. 's Middags had op het groote terrein de sacraments-processie plaats. Het H. Sacrament werd gedragen door deken Rengs uit Alkmaar en werd omstuwd door een groep jongelui uit Alkmaar. Hierbij verleende het r. k. fanfarecorps „St. Cecilia" te Heiloo zijn medewer king. De feestpredicatie werd gehouden door rector Vis uit Alkmaar. Het bezoek was zoo enorm dat honderden buiten de groote bedevaartkerk de plechtigheden moesten volgen. 'Naar we vernemen zal de bisschop van Haarlem Woensdag 5 Juli 's namid dags 4 uur den eersten steen leggen van het klooster der Falconnaristen aan den Hcogeweg te Heiloo. Na afloop heeft er in de bedevaartskerk een pontificaal lof plaats. NEDERL. HERV. KERK TE HEEMSKERK. Zondagavond heeft de commissie die tot Stand gekomen is om als commissie van bij stand te werken tot versterking der kerkelijke inkomsten hare lannen verder uitgewerkt In een circulaire hebben zij die plannen uit eengezet en de leden op de hoogte gesteld van hare werkwijze. De volgende week zal met dit werk een aanvang gemaakt worden en doen nogmaals een beroep op de offervaardigheid der lid maten. De gemeente is verdeeld in 10 wijken, de namen der commissieleden zijn de dames C de Visserten Bruggecate, rf. Pijnes Stammes, P. StammesKlokman en T. Rijnders; terwijl de heeren R. D. Kersbergen, K Haasvast, J Kranendonk, P. Jansen, T. Wentink Dz. en W. Winter de verdere com missie aanvullen. Geboren Afra Gezina. d. van Si- mon Andreas Smit en Cornelia Tak. Laurentius Maria, z. van Wouterus Ni- colaas Konijn en Cornelia Maria Pep ping. Alida Maria, d. van Gerrit Keui.ing en Anna Catharina Schilder. r— Jacob. z. van Tijmen bij 't Vuur en Maartje Koster. Johannes, z. van Pie- ter Zentveld en Geertruida Hakker. Jacoba Cornelia, d. van Niko Sombroek en Agatha Anna Borst. Suzanna Catharina, d. van Jan Stuifbergen en Catharina Mooij. Ondertrouwd: Gerbert Pieter Bakker te Hilversum en Margaretha Nicolaï. Getrouwd: Albertus Gerardus .Schermer en Maria Johanna de Waard. Jan Breebaart en Johanna Hillegon- da Groot. Petrus Hes en Johanna Biersteker. Cornelis Jongkind en An ne. Maria Hendrika Verduin. Jozef Cops en Margaretha Eva Out. Gerbert Pieter Bakker en Margaretha Nicolaï. Overleden: Pieter Proost, 78 j. Jacob Visser, 9 j. Aldert Dekker, 66 j. Wijnanda Engelina Maria van der Krogt, 29 j. Johanna Bes, 83 j. Geboren: Maatj, dochter van J. Kouwen en G. Tenkink. Pieter, zoon van T. Gootjes en T. van Dalfsen. Cor nelis, z. van J. Wagenaar en G. Arends. Ondertrouwd: W. Stam te Alk maar en H. Ootjers. Getrouwd: J. Balder en A. C. Booij te Sint Pancras. A. Balder en D. Tiel. K. B. Neumuller en M. T. Winder te Zuidscharwoude. J. Koste lijk en A. Veldman te Alkmaar. C. Klercq te Heerhugowaard en A. Smit. Overleden: Abram Bak, oud 76 jaren, weduwnaar van Aagje Kind. Geboren: Dietha, d. v. Jan Cornelis Klerk en Petrolla Borst. Adrianus Simon, z.v. Petrus Balvers en Maria Schilder. Petrus Johannes, z. v. Petrus Kunst en Ca tharina Zijp. Nicolaas, z. v. Antoon Ker sten en Margaretha Cornelia de Wever. Lau- rentius Albertus, z. v. Albertus Tamis en Evelina Cornelia Tuijnman. Ondertrouwd: Wouter Faber, weduw naar van Tetje Gaastra oud 48 jaar en Maartje de Froije oud 42 jaar, wonende te Middelburg. Franciscus van Veen en Jannetje Catharina Richardson. Willem IJfs te Den Helder en Efenzia Eduarda Agatha van Berkum. Overleden: Pietertje Huiberts oud 59 laar gehuwd met Arie Bos. Geboren: Pieter, z. v. P. van Leijen en A. van Leijen. Johannes, z. v. J. Stoop en G. M. Hurkmans. Petrus Wilhelmus, z. v. W. P. Bakkum en M. Blankendaal. Nico laas, z v. S. A. Meiten en N. Wever. Theodorus. z. v. C. Van Diepen en M. Does. Engelina Catharina, d v. J. W. Borst en M. A. Bruin. Alida Maria, d. v. V van Schagen en Cath. Buter. Wimmie. Ongecorrigeerd WORDT DE ARR RECHTBANK OPGEHEVEN? Er gaan de laatste dagen weer ge ruchten, dat in het bezuinigingsrapport- Weiter waarin de regeering geadviseerd zou worden o.a. een twintigtal kanton gerechten en enkele Arrondissements rechtbanken op te heffen ook gespro ken zou worden over de Alkmaarsche rechtbank. W ij hebben hier en daa~ al eens ge polst, maar, officieel althans, schijnt nog geen bekendmaking dienaangaande te zijn gedaan en schijnt niemand in deze omgeving nog het juiste te weten. Waar het gerucht, dat reeds eenigen tijd geleden de ronde deed. de laatste dagen weer tot een waarschijnlijkheid gegroeid is, meenen wij van een en an der onder het grootste voorbehoud mel ding te moeten maken. Het zou tevens nog in de bedoeling liggen o.a. de kantongerechten te Schagen en Medemblik op te heffen. Tegen de mogelijkheid, dat men de recht bank te Alkmaar zal opheffen pleit de om standigheid, dat getuigen, b.v. uit Texel, dan wel een heel lange reis naar Haarlem zouden moeten. Brengt men daarentegen de recht bank te Amsterdam en Haarlem samen, dan levert dat, wat de opstanden betreft, weinig bezwaren op. Inmiddels is afwachten de boodschap. Wij hopen spoedig in de gelegenhei dte zijn een en ander uit het rapport-Weiter te putlicee- ren. De autoriteiten van Valparaiso hebben een geheim depót ontdekt, dat voldoende ontplofbare stoffen bevatte om de geheele stad in de lucht te doen vliegen PACHTWET-EBELS IN WERKING GETREDEN. Vrijdag is de crisis-pachtwet-Ebels in werking getreden. Het gevolg daarvan is, dat de huurboeren thans den kan tonrechter kunnen verzoeken, alle pachtcontracten te herzien, die vóór 1 Jauuari j.1. zijn afgesloten en waarvan de betalingstermijnen na 12 Februari j.1. vervallen. Echter moeten de verzoekschriften ten aanzien der betalingstermijnen, die vervallen zijn tusschen 12 Februari en Vrijdag 1 Juli, ingediend worden bij den kantonrechter vóór 1 Augustus. De ove rige (dus handelende over betalingster mijnen, die na Vrijdag j.1. zijn of zullen vervallen) moeten worden ingediend binnen 14 dagen na den vervaldag. Aan den kantonrechter moet worden opgegeven naam en adres van pachter en pachtheer, datum van begin en einde der pachtovereenkomst de pachtsom (in letters) en de betalingstermijn, dit alles vergezeld gaande van het „verzoek om gedeeltelijke ontheffing van pachtbe- taling."- DE VERKOOP VAN TUINBOUW PRODUCTEN. Oed. Staten van Noordholland stel len voor een ton in 1932 te besteden als steun. In de vergadering van de Prov. Staten van 1 December j.1. dienden de leden De Miranda en Polak het voorstel in, waar bij Ged. Staten gemachtigd werden tot het instellen van een in- en verkoops bureau van tuinbouwproducten, en waarin bepaald werd dat dit bureau slechts werkzaam zal zijn in de periodes van crisis in den tuinbouw. Als bedrijfs kapitaal zou ten behoeve van dit bureau een bedrag van één millioen gulden ter beschikking dienen te worden gesteld. Thans hebben Ged. Staten prae-advies op dit voorstel uitgebracht, waarbij zij voorstellen hen te machtigen over het jaar 1932 een bedrag van 100.000 te besteden tot het verstrekken van tege moetkomingen aan tuinders, wier pro ducten op de veilingen de onder goed keuring van Ged. Staten vastgestelde minimumprijzen niet opbrengen, mits de tuinders van deze producten afstand doen en indien, na overleg met de com missie tot het instellen van een onder zoek naar de toestanden in den land- en tuinbouw in Noordholland een naar het oordeel van Ged. Staten bruikbaar stel sel kan worden gevonden, dat de noodi- ge waarborgen biedt voor een goede be steding van voornoemd bedrag. DE LANGENDIJKER GROENTEN- VEILINGEN. Talrijk worden de klachten over de achter stelling van den tuinbouw in de reeks van steunmaatregelen aan de verschillende be drijfstakken, die ernstig onder de crisis lij den. In verschillende bladen, ook die welke rechts georiënteerd zijn, lazen we klachten over den weinigen steun, dien de tuinbouw tot nu toe heeft gekregen. Wel mag men ver wachten, dat deze week het tweede millioen zal worden gevoteerd, doch bij de buitenge woon lage prijzen, welke den geheelen winter en nu weer tijdens de nieuwe campagne wor den besteed, beteekent deze steun weinig, te meer, daar hij de schulden, die reeds op de bedrijven drukken, nog grooter maakt. En voor de gemeenten zijn de door de regeering gestelde voorwaarden bijna niet te aanvaar den. Het is toch een bijna onoverkomelijk be zwaar, als de gemeenten van iedere 1000, die worden toegestaan, er zelf 300 moet bij passen, omdat de meeste gemeenten zelf de middelen missen, daaraan te voldoen. Zij zullen dan moeten overgaan tot het opnemen van gelden tegen een betrekkelijk hooge rente om het weer uit te leenen zonder een cent rente te ontvangen. Dit was nu niet erg, als voldoende bronnen in die gemeenten aanwe zig waren, waaruit kon worden geput Die zijn er zoo goed als niet en er is dus geen sprake, om de belastingschroef wat aan te draaien, daar dit geen resultaten zou opleve- ren. Te midden van al deze overwegingen en verwachtingen liep het aan de veilingen weer buitengewoon slecht. In het bijzonder was dit het geval met de aardappelen, waar van het rooien in vollen gang is, zoodat aan beide veilingen ongeveer 330 spoorwagens van 10.000 Kg. werden aangevoerd. Met die groote aanvoeren is ook de groote prijsdaling gekomen. Werd in het begin der week nog 4.106.90 besteed, al spoedig zakten de prijzen met 1 per 100 Kg. en op het laatst der week kon men voor een enkel partijtje van de meest gewenschte grootte en kwali teit nog ongeveer 6 bedingen, doch werd zeer veel verkocht voor 2—3 of iets hoo- ger. Voor groote Schotsche muizen, voor ex port bestemd werd van 2.40—3.10 be taald en als ze er waf „pokkig" uitzagen werd soms nog minder besteed. De laatste dasen noteerden ze aan de Broeker veiling van 1.50—3.90, te Noord-Scharwoude van 1.60—3.20. Alle voorspellingen, dat er in het buitenland gebrek aan aardappelen was; dat de concurrentie van uit sommige landen niet van dien aard was, dat de Hol landsche aardappelen daaronder zouden lij den, kwamen dus falikant uit. Midden in de campagne was voor den aanvoer geen afzet te vinden en bij name was het Duitschland, dat bijna niet aan de markt verscheen. De betalingsmoeilijkheden zijn van dien aard, dat de handel daardoor als het ware stil ligt. Nog wordt gehoopt op betere prijzen, doch de omstandigheden zijn zoo weinig opwek kend en hoopvol, dat gevreesd moet worden, dat de tuinbouwers van Langendijk en om streken een even slechten aardappeloogst zullen hebben te boeken als verleeden jaar, toen de gevreesde ziekte zulke groote ver woestingen aanrichtte. Ook met de wortelen liep het slecht. Kon aanvankelijk nog tot 6.50 worden gemaakt bij een minimum-prijs van 3.10, later kon slechts een maximum-prijs van 5 worden bedongen. Vergeleken met het vorige jaar bracht ook dit artikel gemiddeld 50 min der op dan toen.De aanvoer beliep ongeveer 60.000 bos. Bloemkool deed het al niet veel beter en de vrij lage prijzen, die in het begin der week werden besteed, n.1. 5.907.20, konden zich heelaas niet handhaven. Mooie bloem kool werd later voor 3.16 40 verkocht. In totaal werden er ongeveer 5000 stuks ge veild. Hodden de tomaten tot nu toe blijkbaar niet al tee erg van de tijdsomstandigheden te lij den gehad, deze week was de stemming op de tomatenveiling ook al gedrukt. Voor A- kwaliteit werd aanvankelijk nog den prijs der vorige week bedongen 3031, doch el- ken dag zakte deze wat in, zoodat Zaterdag 2122 werd besteed. B.-kwaliteit bracht in doorsnee een paar gulden minder op, ter wijl voor C iets minder werd betaald dan voor A. Sterk daalde de prijs voor CC n.1. van ruim 26 tot 16 per 100 Kg. De aan voer beliep ongeveer 120000 Kg. Vergeleken met het vorige jaar zijn de prijzen 75 la ger. terwijl de aanvoer ongeveer gelijk bleef. Voor het eerst kregen we deze week aan voer van roode kool en alweer was de prijs ver beneden dien van het vorige jaar: 10 tegen 15. Bij verderen aanvoer liep deze zelfs terug tot gemiddeld 5! Zilvernep was het tweede nieuwe product, dat deze week aan de veiling verscheen. Werd aanvankelijk 15 gemaakt, op het eind der week bracht ze 89 op. Tuinboonen, die ook voor het eerst werden aangevoerd, brachten in het begin 10.20 per 100 Kg. op, doch zakten later in tot 5.50. Voor peulen werd 24 betaald. Rabarber bleef weder onverkoopbaar zoo dat ze niet ter veiling werd gebracht. Vermelden we ten slotte nog, dat als nieu we aardappelsoort de blauwe Eigenheimers werden aangevoerd, die 4.50—4.80 gol den. „Magazine Nova". Nova bevat weer vele en velerlei short- stories, waarvan wij noemen een vermakelijk verhaal van B. A. „Jan Blanken's grootste leugen" en een volksschets van Guus Betlem „Op één trap". Van de vertalingen noemen wij „Chantage" door Anthony Parsons, dat in de tropen speelt en een aardige carnavals geschiedenis van Frank R. Adams „Zijn eer ste avontuur". In het filmsupplement is de bijdrage van Max Tak zeer lezenswaardig. De filmbrief uit Berlijn houdt zich bezig met wat wij in het komende seizoen te wachten zijn. Tusschen den tekst foto's van Miram Hop- kins, Rox Barsony, Greta Garbo, Lilian Harvey e.a. Panorama vertelt bij typische afbeeldin gen van een Schotsch volksfeest en bepleit bij fraaie opnamen om de vacantie in eigen land door te brengen. Op een dubbele pagina ge titeld ,De Grootsten" worden kieken gegeven van groote menschen en dieren, bruggen en gebouwen. Paula Derose en Thérèse verzor gen diverse vrouwenrubrieken. Er zijn dit maal novellen van Charles Garvice, N. John son, Effie Adelaide Rowlands en Ludwig von Wohl. Zeer vele actueele foto's uit binnen- en buitenland maken dit tijdschrift mede begeerenswaardig. Het kleuterweekblad Kie-ke-boe brengt een vervolg van het verhaal van de redactrice, die nog altijd op zoek is naar Pierewiet. Er wordt verteld van verschillende wedstrijden en mevrouw I. C. de Boone Swartwolt geeft het vervolg van de vertelling over het raad sel. Er zijn versjes van de redactrice, van C. Berk, van mevr. T. Verdonner-Salomons en van Guus Betlem. Op de achterpagina geeft Sijtje Aafjes een teekenvoorbeeld. Het moderne Bieden bij Contract- Bridge. Aan de hand van Mr. F. W. Goudsmit, een der spelers van het sterke Hollandsche paar der internationale wedstrijden is bij de firma van Holkema en Warendorff een nieuw boek verschenen, geheel gewijd aan het moderne bieden bij Contract-Bridge. De auteur beschrijft in dit werkje het systeem dat hij samen met zijn broer Mr. E ^0UJ u ir! den lo°P der jaren heeft op gebouwd Het is een uitmuntend boekje ge worden doch niet zoo gemakkelijk en eenvou- dig. Wanneer men echter de kinderziekten van het bridge te boven is en met een vasten partner serieus wil studeeren om een gezond biedsysteem onder de knie te krijgen, dan is dit het aangewezen boek. Natuurlijk wordt begonnen met een studie over het openings bod, het fundament van alles. Alle soorten van openingsbod zoowel in de diverse kleuren als in sans-alout worden behandeld met de antwoorden van den partner, die in logisch verband het meest aangewezen zijn. Doch ook het verder bieden wordt dan nader aange geven, ook in de andere situaties die zich ge durende 't bieden kunnen voor doen! Evenals de tegenstanders bieden of wanneer de stand van de manche niet meer 9—0 is. Het svsteem is weloverdacht en wie het met zijn partner goed beheerscht, zal geen débacle's behoeven vreezen. Allen wordt er vereischt, dat men sterk is in 't afspelen der spellen. Voor velen zou het zeker prettiger geweest zijn als het boekje iets meer ruimte had kunnen geven voor voorbeelden, want vooral voor iets min der sterke spelers zijn deze van zeer veel nut. De Hollandsche bridge-litteratuur is door dit werkje met een echt degelijk leesboek ver rijkt en vooral nu wij meer en meer vooruit gang van het bridge-peil constateeren, zullen de lessen van den auteur met belangstelling worden gevolgd. Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie. De opname in de rubriek, bewijst geenszins dat de redactie er mede instemt). SCHOORL, 4 Juli 1932. Geachte Redactie. Zeer gaarne zou ondergeteekende ge bruik willen maken van de rubriek „In gezonden". Bij voorbaat mijn dank. Onder het opschrift Nederland-vacan- tieland houdt de Alkmaarsche Courant van Zaterdag een zeer mooie beschrij ving over eigen mooi land om hierin zijn vacantie prettig te kunnen door brengen. Dit is van de redactie dezer courant zeer goed gezien, doch er moet mij iets van het hart wat ik al zeer veel malen heb opgemerkt en dit is als volgt Als er over mooi Holland wordt ge sproken of geschreven dan gebeurt dit niet in algemeenen zin, doch dan zit er voor de een of andere streek een be voorrechting in en de andere streek wordt nooit of te nimmer genoemd. Deze streek dan die ik op Let oog heb is die ten noorden van Bergen. Welke beschrij ving of welke kaart in de Alkm. Courant wordt gelanceerd de streek Schoorl Groet-Camp. enz. zal niet voorkomen. Dit zijn zeker geen plaatsen waar 't mooi is, dit is zeker geen seizoenstreek. De streek langs de duinen te Schoorl wordt wel eens genoemd „De parel van Ken- nemerland" emtoch komt ze niet voor in de Alkm. Courant. Is hier naijver in 't spel met Bergen? Of is Schoorl te veel boerenland? Ik weet niet of dit met op zet geschiedt, doch zeker is 't dat Schoorl gewoonlijk gepasseerd wordt als het reclame geldt. Ik hoop, geachte Redactie, dat dit in 't vervolg niet meer zal gebeuren. Want 't is een kleine moeite om ook Schoorl, Petten, Callantsoog en zelfs den Helder in een lijn op te noemen, inplaats van juist dezen hoek van mooi en schoon Kennemerland te doen uitsluiten. Met de meeste hoogachting, D. GROEN, Burgem. Peecklaan C 215. (Zooals inzender heeft kunnen zien het is in het bewuste artiker vermeld en hij kan het ook zien in een vignet van het bijbehoorende kaartje is het arti kel Nederland: Vacantieland, een propa- ganda-artikel, dat de A. N. W. B. voor alle dagbladen bestemd heeft. De Bond heeft daarin de mooiste auto- en voetrei zen door het geheele land aangegeven met opgave van de afstanden in K M. Als daarin Schoorl niet voorkomt, be treuren wij dat met inzender, want wij zijn er met hem van overtuigd, dat Schoorl en omgeving door natuurschoon buitengewoon aantrekkelijk is. Hoe het komt dat Schoorl in dit overzicht ge mist wordt, kunnen wij evenmin beoor- deelen als inzender dat kan. Wellicht is de V. V. V. te Schoorl t. d a. niet actief genoeg geweest de eene V. V. V. maakt wel eens krachtiger propaganda dan de andere maar het is natuurlijk ook mogelijk, dat de Schoorlsche V. V. V. van de plannen van den A. N. W. B. niet op de hoogte geweest is. Wij zouden inzen der ten slotte willen raden ons niet direct van partijdigheid to verdenken. Alle badplaatsen zijn ons even lief. In hetzelfde nummer van onze courant waarover inzender spreekt, zal hij een uitvoerig verslag aantreffen van de ope ning van het nieuwe badpaviljoen in Camperduin. Hij had dus allerminst re den ons thans iets te verwijten. Red. Alkm. Crt.) Duiven. Boveigenoemde vereeniging hield op Zondag 3 Juli een concours met oude duiven vanuit „Corbeil" (Frankrijk): gelost om 6 uur met N. Oosten wind" aankomst als volgt: H. Mooij t.io.21 F. H. C. Dingerdis 110.23 C. J. Paulisse 113 22 J J- Veel U9 26 G. Hij mans 1.19 48 F. H. C. Dingerdi- 127.13 M. Kroeze i 97 <ta H. Mooij 1.35.41 F. H Dingerdis 1.40 59 H. Mooij 1.41.43 C. J. Paulisse 1.42.58 Bovengenoemde vereeniging hield Zondag 19 Juni een wedvlucht met oude duiven vanuit Creil Afst. 419 K M Wind noord-west; deeln. 76 duiven: aankomst: 2 H 31718 o Machielse 3.27.24 T V l Allure 3.28.40 5 Jl «fkk-F 3 29 59 r n UUS 3.35.50 S Reze"6 3.38.18 7. Dezelfde 3.3954 8. B. Ier maat 3 40 *9 9 H. J. Caarls 3 47 43 10. L. v. Vuure 3.48.30 11, L. v. .Vuur» 3.51.20 12. J. T. Toorenvliet 13. D. Haasbroek 14. L. v. Vuure 15. H. Machielse 16. S. Dingerdis 17. R. Groot 18. H. J. Caarls 19. R. Groot 3.52.40 3.53 36 3 56 00 4 02 57 40407 4.05.06 4.05.06 4.10.13 DE VEEMARKT. ALKMAAR, 4 Juli 1932. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 67 Vette koeien 170300; 17 Vette kalveren 30—120; Vette kalveren per K.G. 6061 cent; 29 Nuchtere kalv. (slacht) 4—12; 553 Vette varkens per K.G. 28—35 cent Zouters 30—32 cent. Haa- del matig. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM. 4 Juli 1932. Op de h* den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 4 ladingen, zijnde 14000 K.G. muizen. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. *i AMSTERDAM, 4 Juli Ï932. Op de h* den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 416 vette koeien, le kw. 70 78 cent, 2e kw. 6066 cent, 3e kw. 3550 cent, mindere soorten 2030 cent per K G., slachtgewicht; 94 Melk- en kalfkoeien 170 260; 209 Vette kalveren, le kw. 4045 cent, 2e kw. 3039 cent, 3e kw. 20—29 ctj per K.G., lev. gewicht; 109 Nuchtere kalve ren 3—7; 27 Schapen 1418; 14 Lammeren 1215; 1020 Varkens, vleeschvarkens, wegende 90110 K.G., 36— 38 cent, zware varkens 3335 cent, vette varkens 30—32 cent per K.G., slachtgew.; 34 Paarden 80—120. 6 wagons ge slachte runderen uit Denemarken aangevoerd Marktverloop: nuvderen met geringen aanvoer, stugge handel en de prijzen iets lager; vette kalveren voor den Maandag grooten aanvoer, stugge handel en de prijzen lager; Varkens flinke aanvoer, stugge handel en prijshoudend. BROEK OP LANGENDIJK, 4 Juli '32. Langendijker Groentenveiling 2200 stuks Bloemkool les./ 3 404.60 per 100 st.; 8000 bos Wortelen 20—4.90 per 100 bos; 13500 K.G. Roode Kool 4.90— 5.40; 8500 K.G. Tomaten: K 23.80— 24.20, B 21.20. C 23.20, CC 18.40; 350000 K.G. Aardappelen: Schotsche mui zen 2.20—30, Blauwe 5.10—5 40 Drielingen 1.90—3.50, alles per 100 KG WARMENHUIZEN, 2 Juli 1932. 65100 K.G. Aardappelen: Schotsche muizen 2.5G 5.90, Drielingen 2.503.70, Grové 2.50—2.80 en Kleine 1.50-ƒ 1.60. NOORDSCHARWOUDE, 2 Juli 1932. 91200 K.G. Aardappelen: Groote Schotsche Muizen 2.703.10; Schotsche muizen 2.60—5.60; Drielingen 2.40—3.20; BI. Eigenheimers 4.50; 30 K.G. Tuinboo nen 5.50, alles per 100 K.G. PURMEREND, 2 Juli 1932. „Afslag, vereeniging Beemster, Purmerend en Om streken". Aardappelen: Schotsche muizen 0.671.24 en Schotsche muizen (kl.) 46 93 cent per zak, 25 K.G.; Tuinboonen 77 85 cent per zak, 15 K.G.; Aardbeien 6—19 cent per doosje (1 pond); Blauwschokking 1.90—2.30 per 15 K.G. Kon. Ned. Sfoomb. Maatschappij. Aurora 1 Juli v. Rott. n. Vigo. Achilles 2 Juli v. Lissabon te A'dam. Astrea 1 Juli v. New-York n. Haïti. Berenice 30 Juni v. A'dam te Hamb. Brioii 1 Juli v. Bordeaux 11. La Pallioe. Colombia (uitr.) 29 Juni v. Barbados Costa Rica 30 Juni v. Amst. te Hamb. Fauna 1 Juli v. Rott. n. Malaga. Hermes 1 Juli v Gibraltar n. Malaga. Nero 1 Juli v. Uddevalla n. Amst. Orion 30 Juni v. Santo Domingo City n Kingston. Pluto 1 Juli v. Rott. n. Pasages. Stuyvesant 1 Juli v. New-York n. P. au Prince. T'berius 1 Juli v. Venetië n Triëst. Titus 30 Juni v. Palermo n. Huelva. Triton (uitr.) 30 Juni te Kingston. Rotterdamsche Lloyd. Indrapoera (thuisr.) 2 Juli v. Port San.. Kota Inten (uitr.) 2 Juli v. Napels. Modjokerto (thuisr.) 1 Juli v Belawan. HollandAmerika-Lijn. Maasdam 30 Juni v. Rott te New Orleans. Rotterdam 2 Juli v. New-York n. Rott. Statendam 2 Juli v. Rott. n. New-York. Stoomvaart Mij, Oceaan. Ajax, Japan/Rott., 1 Juli te Londen. Eurylochus 1 Juli v. Londen te Hamb. Idomeneus, Japan/Rott. 1 Juli v. Penang Myrmidon 1 Juli v. Bat. l.v. Amst. te Lond Polydorus, Amst./java, 1 Juli v. Padang. Holland—BrPsch-Indië-Lijn. Hoogkerk (thuisr.) 1 Juli v. Negaoatam. Stoomvaart Mij. Nederland. Johan van Oldenbarnevelt (thuisr.) 1 Juli v. Singapore. Christiaan Huijgens (thuisr.) 1 Juli v. Algiers. Marnix v. St. Aldegonde (uitr.) 1 Juli te Southampton. Holland—West-Afrika-Lijn. Gaasterland (uitr.) 1 Juli v. Bordeaux. Maaskerk (thuisr.) 1 Juli te Lagos. IJstroom (thuisr.) 1 Juli v. Winnebah n. üi Bassam. Kon. Paketv. Maatschappij. Houtman 1 Juli v. Bat. te Port Natal. SilverJava Pacific-Lijn. Kota Gede, Calcutta n. Makassar, 30 Juni v Singapore. HollandAfrika-Lijn. Heemskerk (thuisr.) 1 Juli v. Mombassa ft Port Said. Java—New York-Lijn. Tosari Java/N. York, 30 Juni te Singapore. Kon. Holl. Llt-yd. Pernambuco (uitr.) 29 Juni te Sao Francfeoo JavaChinaJapan-Lijn. Tjinegara 30 Juni v. Shanghai te Manfla. Java Pacifix-LIin. Batoe 1 'Juli v. San Francisco n. Java/CJk eutta,

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 10